DE OORLOG. Voorradig pracht-collectie artikelen alle zeer nuttige St. N1COLAAS-CADE AU Xals: EIISIIS. EUCTZ s-Hertogenbosch. Ik zou zeggen, dan hebben ze toch reeds een idee ervan op welke wijze ze dit zouden iatén doen. Willen ze daarvoor een paard en kar aanschaffen of wel willen ze het met een kruiwagen laten doen. Voorzitter zeker hebben wij ons voor gesteld hoe het te laten doen. Wij zouden een driewielige-wngen met daar onder een hond hebben genomen. Nu wordt door van Leeuwen tweemaal per week de vuilnis opgehaald en ons voor nemen was dit nu geregeld door te lalen doen. Timmermans, In de practijk zal blij ken dat dit veel duurder zal komen te «taan voor de gemeente en het boven dien nog te wenschen zal overlaten. Hoe dikwijls zal iemand met een wagen het veer kunnen rondgaan. Blijken toch zal, dat de wagen telkens vol zal zijn, dus, eerst weer weggebracht moet wor den en dan pas weer de weg kan wor den vervolgd. Ik geef toe dat met zeker heid niets van te voren kan worden ge zegd, doch wat het beste zal blijken" te zijn is wel te vermoeden. Lankhutfzerr. Het komt mij voor dat de gemeente nogal uitgestrekt is om met een handwagen het vuilnis te laten ophalen. Na nog eenlge discussie wordt het voorstel van Burg. en Weth. in om vraag gebracht en verworpen met 9 tegen 2 stemmen. Tegen stemden de heeren Dorreboom, Zijlmans, de Bont, Timmermans, Martens, Lankhuizen, M. Zijlmans, van Dongen en Schoenmakers voor de heeren Slmonis en de Wit. Het voorstel van de commissie om het werk aan te bestedeD, wordt aange nomen met 9 tegen 2 stemmen. Voor stemden de heeren van Dongen, M. Zijl mans, Schoenmakers, Lankhuijzen, Mar tens, Timmermans, de Bont, Zijlmans en Dorrenboom. Tegen de heeren de Wit en Simonls. De rapporteur hierna verder het woord nemende zegt dat de salarissen voor onderwijzers geraamd zijn op f5465. Door een lid der Commissie werd ge vraagd waarom dit bedrag lager is ge raamd dan vorige jaren Het spijt ons te moeten zeggen dat de Burgemeester ons op deze vraag niet heeft kunnen (antwoorden in de commissie-vergadering. De commissie heeft zich daarbij neerge legd met het voorbehoud echter dat daar op zal worden teruggekomen. De ontvangst van de belasting op de gebouwde eigendommen, de z.g. onder- houdsbelastiog ia geraamd op f2400. Een lid der. Commissie stelde voor het hcffingspercentage te verminderen en terug te brengen op l*/0 en het bedrag alzoo weder op f 800 te brengen en de Hoofd. Omslag nu t 1200 te verhoogen. Na eene lange deliberate werd echter besloten alles te laten zooals door B. en W. is voorgesteld. De post verpleging arme krankzinnigen moet met f700 worden verhoogd. Vol gens het Provinciaal Bijblad krijgt men echter voor iedere krankzinnige f 60, on verschillig in welk gesticht men de ver pleegde heeft. Hierna wordt de begrooting vastge steld op een bedrag van f 43424 38 aan ontvangsten en uitgaven. Voorzitter. Nu hebben wij nog een punt te behandelen dat niet op de agenda Is geplaatst, nl. de benoeming van een hoofd der school te Raamsdonksveer. Ik stel voor ter bespreking van enkele zaken deze benoeming betreffende, de vergadering te schorsen. Daartoe wordt besloten. Na ongeveer één nur wordt de open bare vergadering heropend. Voorzitter. Kunnen de heeren de ver ordening, regelende den omvang van het onderwijs, goedkeuren. In Raamsdonks veer zal les worden gegeven in de vak ken van A. tot en met L. en op het Dorp in die van A. tot en met K. De vorige verordening wordt bij de vaststelling van deze verordeaing inge trokken. Met algemeene stemmen wordt de ver ordening vastgesteld. Voorzitter. Dan stel Ik aan de orde de benoeming van een hoofdonderwijzer. De heer J. van Dongen wordt benoemd met 10 stemmen. De heer Jos. Schoenmakers verkreeg één stem. Timmermans. Mijnheer de Voorzitter, er zal nu toch zeker spoedig werk ge maakt worden om hier een andere te krijgen. Voorzitter. Zeker. Martens. Dat lichtpunt bjj den spoorweg aan het Moleneind schijnt defect te zijn, althans vanaf Maandag is het daar steeds duis er. Voorzitter. Ik zal de Maatschappij ook daar op wijzen. Niemand meer het woord in openbare vergadering wenschende, «luit de voor zitter de vergadering en gaat de raad over in geheim comité ter behandeling van 14. Reclames tegen aanslagen in den Hoofd. Omslag. DUSSEN. Openbare vergade-ing van den raad dezer gemeente op Maandag 29 Nov. de« namiddags ten 3 uur. Voorzitter Ed.Achtb. Heer Snijders. Ruim half vier opent de VoofzUter de vergadering. Afwezig de leden G. v. d. Koppel, Ant v. Honscwijk en J. Leemans. De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing onveranderd goed gekeurd en vastgesteld. Aan de orde de volgende pnnteo 1. Vaststelling der gemeente begroe ting voor 1916. Nadat de Voorzitter alleen die posten heeft toegelicht welke eenige wijziging hebben ondergaan wordt deze met al gemeene stemmen vastgesteld op een bedrag van f 49416,13 in ontvangst en in uitgaaf. 2. Watervoorziening van de wijken A. en B. De Voorzitter brengt ter kennis van de leden een schrijven van den Com missaris der Koningin waarin hij onder 'toog brengt een klacht over het drink water van verschillende Inwoners der gemeente waarbij hij tevens in overwe ging geeft maatregelen te nemen om tot verbetering te geraken. Uit dit schrijven blijkt o.m. dat door den Com missaris der Koningin na overleg met met deu ingenieur aan de hand wordt gedaan, den aanleg van een hoogdruk waterleiding. De Voorzitter zegt dat een vroeger rapport van eene Commissie uit den raad reeds adviseerde op den aanleg van een hoogdruk-waterleiding niet in te gaan, doch indien er een ander plan aan de hand werd gedaan zou de Com missie dit graag in overweging nemen. Daar er in alle geval verandering moet komen, wordt besloten in dien geest aan den Commissaris der Konin gin te berichten. 3. Geldleenlng. De Voorzitter zegt dat tot afdoening van eenige tijdelijke geldleeniogen een andere tijdelijke geldleenlng moet wor den aangegaan. Spr. stelt voor deze geldleenlng aan te gaan voor ten hoogste één jaar.* Zonder verdere bespreking wordt hiertoe met algemeene stemmen be sloten. 4. Ingekomen Stukken. Schrijven van de hulptelefoonhouders Hoesen en Hanegraaf houdende verzoek alsnog te willen intrekken een raadsbe sluit tot niet toekenning van eene gra tificatie groot f 25, De Voorzitter zegt dat B. en W. bereidt het sparenl Veel geld, rtjd en werk kunt U zich sparen door het uitsluitend gebruik van de voor- deeiige en lederonderhoudend#.; schoencrême v zwart geel bruin. voorstellen dit stuk 'er zijde te leggen, daar het verzoek niet op zegel Is "ge schreven. Goedgekeurd. Schrijven van Ged. Staten houdende eenige kleine aanmerkingen op de be- grooting van 1914. Wordt besloten dit door B. en W. in orde te laten brengen. Schrijven van Ged. Staten houdende mededeellng dat door hen ls aangesteld ^ee.1 Cleerdin om behulpzaam te zijn bij ordening en bewaring van archieven. De Voorzitter zegt dat het archief van de gemeente Dussen heeiemaal verwaar loosd is geworden. In verband hier mede zou spr. willen schrijven dat hij den heer Cleerdin hierover gaarne eens wilde sprekeD. Volgens spr. roeenlng zullen de kosten zoo hoog niet loopen. Zonder verdere bespreking wordt conform het voorstel van B. en W. besloten. Hierna sluit de Voorzitter de openbare vergadering te behandeling van reclames hoofdelijken omslag. De strijd in Servië. BERLIJN, 28 November, (Wolff.) Ambtelijke mededeeling uit het groote hoofdkwartier luidt Met de vlucht van de karige over blijfselen van het Servische leger In het Albaneesche gebergte, zijn de groote krijgsverrichtingen tegen het leger be sloten. Het eerste doel daarvan het in het leven roepen van een vrije verbinding met Bulgarije en Turkije is bereikt. De bewegingen van de onder opper bevel van generaal-veldmaarschalk von Mackensen staande legergroepen zijn begonnen den 6den October door het Oostenrijksch-HoDgaarsche leger van generaal von Kóvess, welk leger door Duttsche troepen versterkt was, tegen de Drin en de Save, en door bet leger von Gallwitz tegen den Donau bij Se- fiCjD ^Cn Rawi B"ias» co op den 14den October door het Bulgaarscbe eger van generaal Bojadjef tegen de linie Negotien-Pirot. Op dezen dag begonnen ook de krijgsverrichtingen van het tweede Bulgaarsche leger van ge neraal Todoraf in de richting van Uus- f Wel"' Sedert dc verbonden troepen niet alleen de gewel dige onderneming van een overtocht over den Donau In het gezicht van den vijand snel en glad uitgevoerd en de vijandelijke grensvestingen Belgrado - bij de in neming waarvan zich behalve het Bran- denburgscbe reservekorps vooral het 8ste O.-H. legerkorps heeft onderschei den, Zajetsar, Knjadzewats en Pirot, die in handen van onze troepen en de dappere Bulgaarsche bondgenooten vielen, spoedig bedwongen, maar ook hebben zij den door het terrein ge- steunden taaien tegenstand van den in den oorlog geharden en moedig strij denden vijand geheel gebroken. Noch de bijna onbegaanbare wegen, noch het diep onder de sneeuw liggende, wegen-arme gebergte, noch gebrek aan proviandaanvoer of onderkomen, hebben hun voortdringen ook maar eenlgszins kunnen tegenhouden. Meer dan 100.000 ma-, d.w z. bijna de helft van het geheele Servische leger, zijn gevangen genomen. Zijn verliezen in den strijd en aan deserteurs zjjn niet te schatten. Kanonnen, w.o. zware, en een voorloopig onoverzienbare hoeveelheid oorlogsmateriaal van allerlei aard is buit gemaakt. De Duitsche verliezen mogen zeer matig genoemd worden, hoezeer te betreuren zij op zich zelf ook zijn. Door ziekten hebben onze troepen in 't geheel niet te lijden gehad. SC16 Erdal Blouses, Costonmrokken, Onderrokken, Peignoirs, Golf-Jackets, Handschoenen, Zakdoeken. Maison Derichs.

Echo van het Zuiden | 1915 | | pagina 2