DE OORLOG. Provinciaal Nieuws. De maximum kleinhacdelprijs van geraffineerd zout is vastgesteld op 11 ct. per K.G. Het vervoer van turf van de eene gemeente naar de andere zonder toe wijzingsbiljet is verboden. De verkoop, het afleveren en ver voeren van calcium carbid is verboden, behalve bij hoeveelheden minder dan 1 K.G. of bij verleende ontheffing. Te Ëentheim zijn bestemd voor oqs leger, aangekomen twaalf groote vliegtuigen, welke onder leiding van den luitenant-vlieger Versteegh zullen wor den vervoerd. „Hbld." Naar wij van zeer bevoegde zijde vernemen, Is de Regeering er in ge slaagd een overeenkomst in zake ko len-leverantie, zoowel met het Duitsche als het Engelsche gouvernement tot stand te brengen. ROME. 2 October. Het >Glornale d'Italia» zegtDe Paus heeft bij zijn mededeeling aan de regee ringen der entente van den officieelen tekst der antwoorden van de centrale rijken op zijne nota van 1 Augustus een tweede nota gevoegd, waarin hij ver klaart, dat hem gebleken Is, dat Duitsch- land bereid is België en Noord-Frank rijk te ontruimen. De Paus vraagt vervolgens aan de re geeringen der entente, of zij wenschen, dat hij aan Dultschland de vraag richt om de voorwaarden van deze ontruiming te preciseeren en biedt aldus direct zijn bemiddeling aan. Het >Glornale d'Italia» zegt verder te weten, dat de plannen van Dultschland aan den Paus bekend zijn, tengevolge van besprekingen, door den nuntius te Miinchen en den nuntius te Weenen met de Duitsche cn de Oostenrijksche re geering gevoerd, zonder dat er eeolger- lei overhandiging van verbale nota's heeft plaats gehad. De Inlichtingen, die den Paus In staat stelden aan de gealllëorden te verzeke ren, dat Dultschland bereid is België en de Fransche provincies te ontruimen, werden aan den H. Stoel verstrekt door de rapporten van den nuntius. Eén dezer rapporten zet nauwkeurig de voorwaar den uiteen, wat betreft België, niet als absolute voorwaarden, maar als voor waarden, die te bespreken zijn bij de achtereenvolgende diplomatieke beraad slagingen. Een rapport van den nuntius te Wee nen zet de Oostenrijksche voorwaarden uiteen, ten opzichte van Italië. In de tweede nota aan de entente- mogendheden zet de Paus bovendien uiteen, hoe bij zich zijn plan van ont wapening indenkt, nl. door afschaffing van den militairen dienstplicht en instel ling van een handelsbogcot tegen de schenders van de vredesverdragen. De boycot zou geproclameerd worden door een Internationaal tribunaal, dat tot taak heeft de begane overtreding te con- stateeren. Msb. Hedenmorgen heeft in de Kathedrale Kerk van St. Jan te 's Bosch onder zeer groote deelneming, speciaal van kame raden van zijn regiment en afdeellog de plechtigeuitvaartdienst plaats gehad, waarna het stoffelijk overschot naar de R. K. Begraafplaats te 's Gravenhage is overgebracht. Gisterenavond is de nieuwe cursus 19171918 op de teekenschool begon nen met plm. 50 leerlingen. Aan de Middelbare Handelsschool al hier sullen bij voldoende deelname ook avoadlessen worden gegeven in Boekhanden voor ben, die reeds ceoigsisa eodedegd sijr; aanvang deser lessen werdt nader bekend gemaakt, zoo ook hel bedrag der lesgelden, Als een bewijs van den woniognood in onze gemeente moge dienen, dat lich voor de in aanbouwzynde 20 arbaidswonin- gen van de gemeente in de St. Antonim- stra&t meer dan 50, voor de z.g. ambte- naarawoningen in de Mr. van Coothstraat omstreeks SO liefhebbers hebben opgegeven De verkoop van het St. Elisabeth- bloempje ten bate van de noodlijdenden in België heeft in onze en de gemeeute Bs- soijen opgebracht na aftrak van de nood zakelijke onkosten f122,61. Het sob, Comi verzoekt ons de inwo ners hartelijk dank te zeggen voor de wer kelyk mime bijdragen, Bij de gebonden keuring van de land- storsaplichtigen van do jaarklasse 1900 en 1901 zya niet minder dan 32 landstorca- plichtigen afgekeurd en slechts 19 goedge keurd, terwijl er 6 niet zijn opgekomen. raden spiritus en moutwijn in de ver schillende 'fabrieken, zoodat voorloopig geen aflevering van jenever zal plaats hebben. Of bovenstaand bericht juist is, weten we niet. We mogen het hopen, want het zon ons weer een stap verder bren gen naar den zoo vurig verlangden vrede, dien Z.[H. de Paus onvermoeid tracht te bereiken. Van de oorlogsterreinen geen nieuws van beteekenis, alleen hebben de En- gelschen een succes behaald in Messo- potamië waar ze een vesting namen en de Turksche bezetting capituleerde. Hindenburg is 70 jaar geworden en 't is te begrijpen dat de grijze veldheer in Duitschiaud van alle zijden met groote warmte is gehuldigd. Waalwijk, 3 Oct. 1917. Bij koninklijk besluit zijn benoemd tot majoor bij het 10e R. I. kapitein P. W. van Weeren van het 7e R. I.tot majoor kapitein H. L. J. Vermeulen van het 20e R. I.; tot kapitein de le lui tenants A. R. v. d. Bent van het 20e R. I en W. F. Nijland van het 7e R. I. Tot kapitein bij de vesting-artillerie de le luitenants van het le R. V. A. L. J. de Decker en R. P. J. van den Berg van Saparoea. Bij het reserve-personeel der land macht, tot reserve-kapitein de reserve le luitenants J. J. Adrian van het 20e, J. A. H. J. Daniëls van het lie en H. C. A. Sickesz van het 7e R. I. Met ingang van 1 October is op diens verzoek, aan den heer J. P. van Delft eervol ontslag verleend als leeraar in 't teekenen aan de Riiksvakschool alhier en op gelijken datum in deze functie benoemd de heer Th. van Delft te Waalwijk. De reserve-luitenant van het le R. V.-A. P. F. Bisdom, wiens droevig ongeval we in ons vorig nummer beschreven, is Zondagmorgen, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, in het ziekenhuis te 's-Bosch overleden. De WelEdelGestr. heer Bisdom bereikte den leeftijd van 28 jaren. De Hooge Raad verwierp het niet door cassatiemiddelen gesteunde beroep van J. B. en W. B. tegen hunne ver oordeeling door den kantonrechter te Waalwijk, tot f 15 boete of 10 dagen hechtenis. Maandagmorgen ontdekte men bij den heer R. alhier een ongeval dat zeer ernstige gevolgen had kunnen hebben, maar gelukkig nog goed is afgeloopen. In een kamer sliepen twee militairen en een zoontje des huizes. De gaslamp was er een van oud systeem, die met water gevuld worden en anders naar beneden schuiven en gas uitlaten. Dit laatste nu was hier het geval. Toen des morgens het dienstmeisje de militairen ging wekken, bemerkte zij In de kamer een zeer sterke .gaslucht en zag de twee militairen en het jongetje als wezenloos verstijfd. Een van hen was in zittende houding, hij had vermoedelijk nog ge poogd op te staan. Zij wierp dadelijk het raam open en ging hulp halen. Men droeg de ongelukklgen direct buiten militaire en burgerdoktcr waren direct ter plaatse om hulp te verleenen en men had na veel motite en zorgen het genoegen allen van eea wissen dood gered te zien. Hadde ruen wat latsr het ongeval ontdekt, vermoedelijk waren drie slachtoffers te betreuren geweest. - Maandagnamiddag hield de onlangs opgerichte N. V. Hanze-In- en Verkoop- centrale te Tilburg eene algemeene ver gadering onder voorzitterschap van den heer A. Maas van Loon-op-Zand. Ruim 50 aandeelhouders waren aan wezig alsook de adviseur, kapelaan v. d. Biggelaar, terwijl ook de algemeene adviseur der Hanze, Dr. v. Beurden, aan de ultnoodiging om de vergadering bij te wonen had gevolg gegeven. (Jit de door den secretaris, den heer P. Elshout, voorgelezen notulen bleek dat voor f 100.000 aandeelen zijn genomen en reeds voor meer dan f 725.000 is aangekocht. De voorzitter memoreerde den druk die de klein-industrie den laatsten tijd deed bukken voor de macht van het groot kapitaal, maar de vcreeaiging nu een kracht heeft gevormd tegen zijn overheersching en men nu met behulp van de Hanzebank met kracht het ge legde fundament zal optrekken. Dr. v. Beurden betnigde zijne groote tevredenheid over de oprichting van de vennootschap en drong aan op samen werking met de arbeidersverenigingen in het belang van beiden. Tot leden van den Raad vaa Toezleht werden met bijna algemeene stemmen ekozen de heeren Van Dam, Kaats heuvel, Van den Heuvel, Loon op-Zand en Van Haeren, Olsterwtfk. Door den voorzitter werden plannen van het bestuur in overweging gegeven om nu de export voor het oogenbllk onmogelijk is, den verkoop te bevorde ren door het fabrikaat in consignatie te geven aan de thans ln het Hanzege- bouw geopende centrale. Naar men ons mededeelt is door den minister beslag gelegd op alle voor- Bij het concours-hyppique, uitge schreven door de Commissie ter bevor dering der paardenfokkerij, gisteren te Boxtel gehouden, werden in de afd. Hengsten type tuigpaard o.m. behaald: le prijs f 100 Cicero van Gebr. Oerle- mans van der Schans (Drongelen)2e prijs f 75 Martin van A. J. de Roon (Capelle); 3e prijs f50 Belfrien van de coöperatieve Vereeniging tot verbetering van het paardenras (Meeuwen). Voor merriën 4e prijs Alonie van gebrs Oerlemans van der Schans (Drongelen), die ook de medaille van H. M. de Ko ningin ontving. Aan de landbouwers in Noord-Brabant. M.H. Hierbij hebben wij de eer U te be richten, dat, wanneer U zaaizaad of poot- goed wenscht te koopen van een in deze provincie te velde en op monster goedgekeurd gewas, de bestelling daar van kan geschieden bij den heer C. G. de Jong te Almkerk, secretaris van de Commissie voor de keuring van gewas sen te velde, die ook alle gewensebte inlichtingen geeft over den weg, dien men bewandelen moet voor den aankoop van zaad- of pootgoed. Het bij den heer De Jong bestelde zaaizaad of pootgoed wordt geleverd tegen regecringsprijs, in geplombeerde zakken en voorzien van een certificaat van echtheid. Zij, die in 1918 hun gewassen te velde willen laten keuren, zijn verplicht in dit najaar of ln 't aaustaaode vooijaar ge bruik te maken van zaaizaad of poot goed afkomstig van een gewas, dat in 1917 te velde en op monster is goed gekeurd, of van origineel zaad. Het is U bekend, dat de echtheid vaD het zaad- en pootgoed aljeen voldoende beoordeeld kan worden bij een keuring te velde en dat h-:t voor de uitkomsten van den verbouw van een gewas van het grootste belang i-, niet alleen vol doende gezond, zui/cr en kiemkrachtig zaad- en pootgoed te gebruiken, maar dat het ook soortecht moet zijn wil men de grootste opbrengsten kunnen ver wachten. Men kan bij den beer De Jong be stellen verschillende soorten van de vol gende zaaizaden: Tarwe, Rogge, Gerst, Haver, Erwten en voorts Duivenboonen, Paardenboonen, Bruine boonen en ver schillende soorten aardappelen. De RijkslandbouwleerareD, Breda H. E. Huizenga. 's-Hertogenboscïi Joh. H. F. DECKERS. September '17. —Het bureau voor mededeelingen in- inzake de voedselvoorziening bericht: Het Rijksdistrlbntiekantoor voor hui den en leder heeft dez r dagen een aanvang gemaakt met de verzending aan de gemeentebesturen, die dit aan vroegen, van zoolleder voor reparatie. Elke gemeente heeft, in verband met de beschikbare hoeveelheid, een kwan tum leder toegewezen gekregen voor de maand October. Tot die hoeveel heid kunnen de gemeentebesturen bom uitgeven aan hen, die voor deze distri butie in aanmerking komen. De bezit ter van zulk een bon, kan, zoo bij zelf repareert tegen aangifte van den bon zoolleder ontvangen van den lederhan delaar; wie zich voor reparatie wendt tot den schoenmaker, moet den bon aaa dezen afleveren, die op zijn beurt tegen Inlevering van de ontvangen bons van den lederhandelaar eea daarmede overeenkomende hoeveelheid zoolleder ontvangt. Voor de eerste maal kan de lederbandelaar den schoenmaker een klein ledercredlet-ten hoogste een crou- pon- geven, dat dan later door de in te leveren bons moet worden verantwoord. Op deze wijze is tegemoet gekomen aan den wensch der handelaren om bij de regeling van de distributie niet te worden uitgeschakeld. De handelaren ziju echter, ter betere controle, verplicht lid te zijn der Ledervereeniging. Het le der wordt aan de handelaren recht streeks verstrekt uit het Rijks Centraal Ledermagazijn te 's-Hertogenbosch. De prijs van het reparatieleder voor de eigenbewerkers en van de reparatie met dit dlstrlbutleleder door de schoen makers is nsg niet definitief vastgesteld, maar zal zeker aanzienlijk lager zijn dan de thans geldend* prijzen, nl zal het wel niet mogelijk zijn den prijs te doen dalen tot dien van vóór den oorlog- Daartegenover staat echter, dat de zelf- reparatnurs en ook enkele schoenmakers vroeger vaak leder van mindere kwali teit gebruikten, terwijl thans kernleder zal worden verstrekt. Intnsschen staat het nu rends vast, dat aan de Ingekomen aanvragen niet ten voile zal kunnen worden voldaan. De beschikbare en nog tnr beschikking ko mende hoeveelheid zoolleder zal waar schijnlijk voor niet meer dan 2/5 van de aangevraagde boeveelheid toereikend zijn. De voornaamste reden daarvan is het toenemende gebrek aan looistoffen. Van overzee komen die niet meer bin nen, en ook de aanvoer van de land zijde ls zeer gebrekkig op het oogenblik. Wat de overeenkomst met de looiers aangaat, kan het volgends worden me degedeeld. Voor de iolandsche hulden - exotische huiden worden zoo goed als niet meer aangevoerd - in eeo maxi mumprijs bepaald. Aan de iooiers wor den looistoffen gedistribueerd, waarte genover zij als tegenprestatie een even redige hoeveelheid eroupooleder voor reparatie beschikbaar hebben te stellen tegen een s eik gercduceerdci prijs, die tot 50 pCt. beneden den prijs op de vrije markt daalt. Voer iedere 100 K.G. loolmateriaal van bepaalde sterkte moet 1 K.G. keroleder beschikbaar worden gesteld. Fabrikanten, die geen zoolleder, maar andere leersoorten looien, doen hnn tegenprestatie in geld, waarvoor weer, Indien mogelijk, op de vrije markt reparatieleder wordt gekocht. Op die wijze wordt een zoo groot mogelijke hoe veelheid reparatieleder verkregeo, waar- van eea voorraad wordt gemaakt in het daartoe te 's-Hertogenbosch opgerichte centraalmagazijn. Om te voorkomen, dat wellicht het leder, waarvoor van Rijks wege looistoffen zijn gedistribueerd, zon verdwijnen naar de vrije markt, waar hoogere prijzen te bedingen zijn, is voorts eea vervoerrerbod van alle gelooide leder uit de looierijen uitgevaardigd. De looiers kunnen alleen vergunning krijgen tot vervoer van leder uit de looierijen, in dien zij voldaan hebben aan hun ver plichtingen, voortvloeiende uit de distri butie van loolstoftëc, of althans het be wijs leveren dat zij aan die verplichtingen kunnen voldoen, ook al zou verdere aanvoer van loo'stoffnn onmogelijk blijken. Verschenen is voorts 't verbod van aflevering en vervoer van huiden en looistoffen en een regeling van de distri butie der looistoffen. De miuiitcr van laadbuuw heeft de olgende maximumprijzen voor leder vast gesteld lo. TusscbeHhandelprijsen (dit zyn de prijzen tegen welke leder door leden der Lr- dervereeoiging aan schoenmaker» ten hoog ste zal mogen worden verkocht) f 4 per K.G. 2e. Klei'ihiadelpryzen (dit zyu ds prijzen tegen welke zolen en hakken aan selfrepa. ratenrs ten hoogste zal mogen worden ver kocht) voer kinderschoenen 25/30 (gewicht ongeveer 0.110 K. G. f 0.50 voor idem 81/80 (gewicht ongeveer 0.140 K. G. f 0*60 >oor vrouwen en ondermarge! oenen 87/42 (g<*w|cht ongeveer 0.175 K.G. f 0.75, voor uian«»choenen van af 40 (g wicht ongeveer 0.250 K. G.) f 1.10. Mtximnmprijzea voor reparatie van Kinderschoe en (zolen en hakken) 25/80 tl; idrm 81/86 f 1.30 vrouwen en ouder mansschoenen (zolen en hakken) 87/42 f 1.65; mirieahoeneü (solen en hakken) vanaf 40 f2 25. De miniater van landbouw haeft het bedrag, door hnidenclnbs aan handelaren aan het R. D. H. Laf te dragen, voor elke huid, bepaald op: f 0.10 v-or ieder schapenvelf 0,25 voor iedere paarden-, runder- of kalvsrhnid. Voorts zijn de prijzen, tegen welke in- geichreven hnidenclnbs en ingeichreven handelaren huiden aan ingeschreven looit» znlien afleveren bepaald op ten hoogste a. 48 cent voor vaarzen en ossenhui den, 45 cent voor koehuiden, 42 cent voor stierhuiden, per K.G, versch gewicht, een en ander voor onbeschadigde en licht beschadigde (c oupongave) huiden; voor beschadigde en wormhoiden wordt ieder dezer prijzen met 3 cent verminderd. b. 50 cent voor pinken en graavellen met kop en pooten. Voor licht beschadigde vellen wordt d-ze prya met 1 csnt, voor beschadigde met 2 cent en voor wormhoi den met 10 cent verminderd, ander bepa ling dat het minincnmgewicht dezer vellen op 20 K.G. en het maximnmgewicht op 21 K.G. wordt vastgesteld. c. 17 cent voor platen van pinken cn grasvellen. Voor licht beschadigde platen wordt deze prys met 1 ciut, voor beschadigde met 2 cent en voor wormplaten met 10 cent ver minderd, onder bepaling dat het minimum- gewicht dar platen op 8 K.G. en het ma ximnmgewicht op 17 K.G. wordt vastge steld. d. Voor «ontgeld zal boven de te ba- rekenen prijzen f 6,60 per 50 K.G, in rekening mogen worden gebracht. e. onder versch gewicht te varstaan, het netto gewicht der haid, vastgesteld nadat deze ontdaan van hoornstok en schedel, pezeD, staartstukken, klinken enz. f. f 16 par stuk voer volle paarden huiden, meter-de 220 cM. en meer van achter de ooien tnt de inplanting van den staart. Voor kleinere huiden wordt deze prijs evenredig veiminderd, g. f 2.25 per stuk voor onbeschadigde ■chapenblooten. f 1,75 per stak voor onbeschadigde lans- blooten, alle deae prijzen gerekend onder toepassing der bestaande handelsgebruiken voer zoover daarvan in het vorenstaande niot uitdrukkelijk werd afgewekeD. De ptijs teg?n welken crouponleder aal moetan worden afgeleverd aan bet R. D. H. L. is bepaald op f 8.60 per K.G. franco Centraal L^dermagazyn te VHertogenbosch of, indien duor het R, D. H. L. verzen ding aan oen ander adrea wordt gewenacht, franco station van bestemming spoor, boot of laatste veer. De bepaalde prijs is van kracht onder eenige voorwaarden betreffjnde de deugde, lijkheid, enz. van het leder. Het gemiddeld (standaard) gewicht ian leder, vereischt voor een paar nieuwe zalen en hakken wordt vastgesteld als volgtv0f)r. kinderschoeEen no. 25/80 op 0.110 K.G,' idem no. ^1/36 op 0.140 K.G.vrouwtÈl ou oodermanaschoenen no. 87/42 op 0.175 K.G.en mansschoenen op 0.250. Op de bestuursvergadering vao den Ned. R.K. Bakkersbond, 6 Sept. te Utrecht gehouden werd besloten om |Q October te Tilburg een algemeene vei. gadering van bovengenoemde Bond te houden. In dezen tijd van rantsoeueeriog voelt elke bakker maar al te goed, dat ook zijn bedrijf op rantsoen gezet is, hij ondervindt dagelijks dat zijn positie moeielijker wordt, en dat zijn verdien sten verminderen. Denkt slechts aan het verlengen van den duur der broodkaarten, aan de hooge prijzen van brandstoffen, aan de prijzen van het brood in ver gelijking met de prijzen van het regee- ring9tarwemeel. Eendrachtig samenwer ken en onderlinge aaneensluiting is dus zeker in deze tijden de boodschap. Daar om doet het bestuur van onzen Bond een beroep op R.K. Bakkers, om toch zeker op de algemeene vergadering te verschijnen de volgende maand in Tilburg te hóuden. De juiste datum zal later aangegeven worden. In het bijzonder wil het bestuur een beroep doen op de R.K. Bakkers die of wel niet in een neutrale bond georgani seerd zijn. Immers willen zij zich orga- niseernn of zouden zij in een neutralen bond vereenigd zijn, dan is het voor hen een plicht zich aan te sluiten bij den Nederl. R.K. Bakkerspatroonsbond. In 1899 hebben onze Nederlandsche Bis schoppen uitdrukkelijk verklaard „Het is en blijft de ernstige wensch der Hoog waardige Bisschoppen, dat hun ondei- hoorige Katholieken zich vereenigen en vereenigd blijven in Katholieke organi satie". Laat dat woord van U Geestelijke Overheid genoeg zijn om aan te sluiten bij onzen Katholieken Bond, en als Roomsche mannen ook onze Roomscbe actie te steunen. A. VER WIEL R.K. Pr. Adv. BAARDWIJK. 23 Oct. e.k. hopen de echtelieden, de beer J. v. Roermond en Corn, van Helvoirt, hanne 50-jaiige echt- vereenigitig te herdenken. Reeds worden er toebereidselen gemaskt door de baart om dit feest niet onopge merkt te laten voorbijgaan. Als secretaris van de R.K. Spaarbank der St. Panlut-rereeniging (vacature H, PalleDi) is benoemd den heer Tb. van Leent, BAARDWIJK. Het van ouds zoo gunstig bekend staande Theater Bakker heeft thans in onze gemeente zijn tent opgeslagen. Het opende Zaterdagavond zijne reeks voorstellingen met de opvoe ring van »Quo Vadis of Het teeken des kiuises». De zaal was stampvol. Hetgeen ten geboore gebracht werd verdiende zulks oojc ten volle. Iedereen was vol lof over dit prachtige stuk. Ook het blijspel dat tot slot dien avond gegeven werd viel in ieders smaak, getuige het schier onbedaarlijk applaus dat het ten deel viel. Zondagavond werd voor een waederoni overvolle zaal *De voddenra per van Parijs» opgevoerd. Ook dit stuk had evenals dat van den vorigen avond enorm succes. Het goede spel der ar- tlsten verdiende het daverend applau9 ten volle. Maandagavond was de zaal minder goed bezet. Wat echter ten gehoore gebracht werd, had beter verdiend. De comedie »De marketenster van het groote leger» zoowel als »De Boemelaars» had den veel bijval. Het meest in den smaak viel echter het slotnummer »De Tango- koorts». Dit kluchtspel heeft het publiek onbedaarlijk doen lacheD. Gistereravond werd het groote werelddrama »De twee wezen» opgevoerd. Ook dit stuk ont brak het niet aan daverende bijvalsbe tuigingen. Voor hedenavond en ook voor de volgende avonden van deze week heeft de firma Bakker een schitterend programma gereed. Wij kunnen ledereea aanraden van deze uitstekende gelegen heid, om eens iets goeds te hooren ge bruik te maken. ELSHOUT. Bij den landbeuwer P. alhier werd Dinsdagmorgen door de Maiechauuto de gakeele oogst in beslag genomen. Op Vryd*g 5 October a.s. des avondi om 8 nnr cal de Raad dezer gemeente eene vergadering beleggen. Aan de orde lijn lo. Verkoop van band- en hakhout. 2o. Bespreking uitbesteding fokstier. ELSHOUT. Onze dorpsgenoot de heer D- Hus is benoemd tot onderwijzer aaa de openbare lagere school teHeusdeo; hij was tot heden werkzaam aan eene bijzondere school te Hertogenboscb als tijdelijk onderwijzer. VLIJMEN. In dan nacht van Vrijdag op Ziteidag werd door onzen gemeente» veldwanhter W. Harks een partij aardappelen in beslag genomen van een landbouwer oj' Herpt. Wegens het frandnleus vervoer H proces-verbaal opgemaakt. Gisteren hield ome Postdniven-rer- eeniging De Zwaluw' eene wedvlucht vss Aan de volgende leerlingen der teekenschool zijn onderscheidingen voor gedrag, vlijt en vorderingen toegekend J. A. Veran L. van Willigcnburg Th. Hoorn P. van Campen J. J. van den Broek Chr. Treffers M. in 't Veld L. P. Versteeg A. N. M. van Es A. S. van Gerwon M. H. J. van Iersel J. C. Wiesman Kinddiploma 4 jarige cursus. J. J. van den Broek Waspik. Chr. Treffers Waalwijk. M. M. in 't Veld Sprang. L. P. Versteeg Waalwijk. A. N. M. van Es Waalwijk. Einddiploma 5 jarigen cursus. A. S. van Gorwen Wasjffk. J. J. van Loon Besoijen. Waalwijk. Sprang. Waspik. Capelle. Waspik. Waalwijk. Sprang. Waalwijk. Waalwijk. Waspik. Waalwijk. Waalwijk.

Echo van het Zuiden | 1917 | | pagina 2