Tweede Blad. ""BINNENLAND. Provinciaal Nieuws. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. NUMMER 82. ZONDAG 14 OCTBER 1917 40e Jaargang. Zooal9 hiervoor is medegedeeld, wordt alle handelstelegram-verkeer tusschen Engeland en ons land op last van de Britsche regeering onderbroken, xoolang de Nederl. Regeering niet een einde maakt aan den doorvoer van zand en grint en oude metalen door Nederland van Dultschland naar België. Tusschen de Nederl. en de Britsche regeering bestaat een verschil van ge voelen omtrent de toelaatbaarheid van den doorvoer van metalen van België door Nederland naar Duitschland en dien van zand en grint van Duitschland door Nederland naar België. Volgens de Britsche regeering zou de Nederl. Regeerlug dien doorvoer niet mogen gedoogen, daar de bedoelde ar tikelen het karakter zouden dragen van militaire voorraden in den zin van arti kel 2 van het verdrag van 18 October 1907 betreffende de rechten en verplich tingen der onzijdige mogendheden en personen in geval van oorlog te land, en, afgezien daarvan, omdat het toelates van dien doorvoer een hulpverleening aan Duitschland is, omdat het voor Duitschland een voordeel is dat de Duitsche spoorwegen niet met dat ver voer worden bezwaard. De Nederl. Regeering stelt daar tegen- over dat de bepalingen van het stellig volkenrecht haar verbieden den bedoel den doorvoer, te verhinderen. De trac- taten betreffende de vrijheid der scheep vaart op de internationale rivieren maken het haar tot plicht eiken doorvoer toe te laten, die niet valt onder de bepaling van het hierhoven aangehaald artikel 2. Ter handhaving van een strikte onzij digheid heeft zij op den doorvoer in de richting van en naar België van het uit breken van den oorlog af een nauw lettend toezicht gehouden teneinde elk vervoer dat het in artikel 2 bedoeld karakter zou dragen, te verhinderen. De doorvoer van zand en grint naar Bnlgië heeft bijna geheel plaats ten be hoeve van het onderhoud en de verbe tering der bestaande verkeerswegen. Deze werken zijn naar het oordeel der Nederlandsche Regeering niet ab wer ken voor militaire doeleinden te be schouwen. De omstandigheid dat goede verkeerswegen voor de krijgsvoering nuttig zijn, kan in het feit, dat zij van nature behooren tot de werken voor vreedzame doeleinden geen verandering brengen. Bovendien legt art. 43 van het reglement op den landoorlog aan de bozettende mogendheid dea plicht op alle .maatregelen te nemen die in om haar vermogen staan om voor zooveel mogelijk de openbare orde en het open baar leven te herstellen en te verzekeren. Daartoe behoort goede zorg voor de bestaande verkeerswegen- Ook deze om standigheid sluit uit dal eeu onzijdige mogendheid den doorvoer van de daar voor benoodigde materialen zou kunnen verhinderen zonder zich aan een partij dige daad ten nadeele van de bezettende mogendheid schuldig te maken. Ten einde vast te stellen dat de uit Duitschland langs de Nederlandsche wa terwegen naar België vervoerd wordende materialen inderdaad voor het aangege ven doel worden gebezigd, hebben zich in 1916 (en in 1917) op last der Nederl. Regeering twee Nederl. officieren-des kundigen naar België begeven en zich aldaar overtuigd dat werkelijk de be staande wegen op ruime schaal worden hersteld en verbeterd, dat daarvoor de materialen were en gebezigd die door Nederland wérden doorgevoerd en dat de voor het werk gebezigde en nog be noodigde materialen de hoeveelheid, die vla Nederland waren en worden aange voerd, niet te boven gingen. De Nederl. Regeering heeft dus al het mogelijke gedaan om de zekerheid te verkrijgen dat eeen doorvoer van zand en grint geschiedt in strijd met het voorschrift van artikel 2 van het verdrag betreffende de rechten en ver plichtingen der onzijdige mogendheden en personen in geval van oorlog te land. Door niettegenstaande de verkregen zekerheid den doorvoer van de bewuste koeveelheden te verhinderen, zcu zij een volkenrechtelijk geoorloofden doorvoer verhinderen en tevens de Rijnvaartakte schenden. De Nieuwe Ct. zegt o.a. Een duidelijker blijk van wantrouwen in de volstrekt correcte onzijdlgheids- polliiek der Regeering, dan deze „rep resaille" is moeilijk denkbaar; de Brit sche regeering straft het Nederl. publiek omdat zijn Regeering niet bereid is ter wille van Britsche wenscheo haar plich ten ais onzijdige te verzaken en siert dit te eenenmale onrechtmatig optreden met het woord represaille, dat den in druk wekken moet, dat van Nederland sche zijde onrecht zou zija gepleegd. Waar op de meest angstvallige wijze is gewaarborgd, dat de doorvoer in qua- estie geen militair transport is, kan de Britsche rejcerlug zich verzekerd hou den, dat niemand in Nederland, behalve wellicht haar dienaren lu de Amster- damsche pers, hen met hun aanhang van beursspeculanten, niet duizendmaal liever deze „strat" zal oodergaan, dan haar regeering gedwongen zien af te wijken van den door haar gekozen weg van het recht. In zooverre is deze represaille a priori gedoemd werkeloos te blijven. De N. R. Ct. schrijft Al wat vaststaat is, dat onze Re geering, indien zij de Rijuvaartakte niet wil brekea wat zij natuutlijk niet wil den doorvoer van zand en grint niet mkg verhinderen, zoolang de doorge voerde hoeveelheid blijft binnen de gren zen van hetgeen voor onderhoud van wegen en voor burgerlijke werken in België aoodig is, en ook daarvoor wordt gebruikt. Ondanks dat, wordt van Engelsche zijde geëischt, dat niet slechts de door voer van genoemde materialen eens voor al zal worden verboden, maar dat kort weg zoogoed als alle doorvoer hoege naamd van Duitschland naar België en omgekeerd zal worden belet. Dit is een volstrekt onredelijke eiscb, neerkomend hierop, dat wij een aantal tractaten tot scheurpapier zullen verklaren, hetgeen vierkant in stijd zou zijn met minister Carson's bewondering over de wijze waarop ons land zijn neutraliteitsplichteo nakomt, en dan ook allerminst van Ea- gelsche zijde kan worden verdedigd. Het uitvoerig betoog, dat omtrent Neder lands rechten en plichten In het officleele communiqué wordt geleverd, is, dunkt ons, afdoende. Onze regeering kan, zoo haar aange toond wordt, dat bepaalde goederen of materialen worden doorgevoerd, die voor militaire doeleinden worden gebezigd, daaraan een einde te makea. Tot nu toe is haar echter uit eeu verbaal on derzoek doorj, Nederlandsche officieren gebleken, dat dit niet het geval is. In- tusschen, de mogelijkheid is nlnt vol strekt uitgesloten, dat hierbij eene mis rekening heeft plaats gehad. Weet de Engelsche regeering dit aan te toonen, dan zal ongetwijfeld die doorvoer van stonde af aan worden verboden, en het geschil kunnen worden geschikt, ook zonder dat Engeland tot onbehouwen hatelijke machtsmiddelen toevlucht neemt, als het er nu een iu werking gebracht heeft. Houdt Engeland aan zijn met alle recht en billijkheid spottende elsch vast, dat wij onze bewonderde nentrallteitspolitlek ten zijoe bate zullen verlaten, en zet het te dien einde zijn represaille-maatregelen voort, dan zijn er donkere dageo In aantocht, voor ons land, maar la zedelijk opzicht nog veel erger voor het land, dat van recht en rechtvaardigheid den mond vol heeft, doch er zich niet naar gedraagt. De uitvoer van papier in alle soor ten, hetzij als zoodanig, hetzij in den vorm van ongebruikte kantoorboeken of schrijfboeken, enveloppen, formulieren of andere dergelijke papierwaren, al of niet gedeeltelijk bedrukt, met uitzonde ring van drukwerk, boeken, muziekdruk, gravuren, prenten, platen, speelkaarten en andere papierwaren, die geen han delswaarde als papier als zoodanig be zitten, is bij Kon. besluit verboden. De minister van landbouw heeft bepaald gedurende het tijdvak, aanvangende op 15 October «n eindigende op 31 October 1917 zal mogen worden ver kocht en afgeleverd op bon no. 1 van de thee- en kofflekaart0 05 K.G. thee op bon no. 2 van de thee- en koffle kaart 0.2 K.G. koffie. (St.ct. Naar het Hbld. meld, heeft het ■ltstel van het vertrek der Duitsche on derhandelaars naar Berlijn mede tot oorzaak gehad, dat men wilde wachteD, totdat, behalve over de levering van kolen aan ons land, ook over de leve ring van levensmiddelen aan Duitsch land overeenstemming verkregen zou zijn. De voorloopige overeenstemming over de drie hoofdpuntenkolen, le vensmiddelen en credietversehaffing, is thans tot stand gekomen en de belde gedelegeerden der Duitsche regeering vertrokken gisteren met twee vertegen woordigers van de Deutsche Handels- stelle naar Berlijn om de overeenkomst door de Duitsche regeering te doen be krachtigen. Waalwijk, 13 Oct. 1917. Verschenen is het verslag van den toestand en de exploitatie der gasfabriek te Waalwijk over 1916. Hoewel sedert Aug. van dat jaar geen nieuwe aanslui tingen werden gemaakt, vermeerderde de gasproductie die 722885 kub. M. bedroeg met 68137 M* of ruim 10 °/o- Na November verminderde de kolen- aanvoer, zoodat in Dec. inplaats van 94000 slechts 72000 M3 konden worden afgeleverd. Een nieuwe amoniakwasscher werd aangeschaft, een nieuwe teerlelding en een compleet-manometerbord. Door dat de nieuwe oven niet kon worden ingebouwd werd het geheele jaar door onder zeer ongunstige condities gewerkt. Gewone aansluitingen waren er 477, muntgasverbruikers 638. Het personeel bestaat uit, directeur, boekhouder, klerk, meter-opnemer, gasmeester, twee fitters, vier stokers en 4 hulp stokers, drie ter reinwerkers, een fittersleerling en twee opstekers. Batig saldo over 1316 f6428,085. Kostprijs gas per 1000 M* f84.12. Verlies Electriciteitsbedrijf f582,21. In vervolg op ons bericht van 1.1. Woensdag kunnen wij mededeelen, dat de gasfabtiek eene toewijzing heeft ge kregen van 5 wagons Llmburgsche kolen. Waar steeds Duitsche gaskolen werden verstrekt, zal men moeteD ondervinden of er uit deze 5 wagons Hollaodsche steenko len nog al wat gas zal zijn te produceeren. Dat al 't mogelijke zal worden gedaan is natuurlijk en we zijn alles bijeen ge nomen voor een veertien dagen weer ge steld en zullen we maar hopen dat in dien tijd eene flinke zending goede gaskolen komt. Wat 't gasverbruik betreft, ver nemen we, dat met de rantsoeneering zooals ze thans is ingevoerd, wij nog iets onder het te verstrekken aantal M* blijven. De St. P. ulus-vereeniglog houdt a.s. Zondag ten 7 uur eene algemeenc vergadering in den Gildenbond. Behalve huishoudelijke zaken en een verslag van den propagacda-tocht Helmond door den secretaris, zal de bekende gooche laar de heer S. Propèr voor de leden optreden, zoodat een druk bezoek dezer vergadering om tal van redenen aan te bevelen Is. Ook nlet-ledeo hebben tegen een laag entré<* toegang, terwijl 's Maan dags-middags tea 4 uur eene groote kindervoorstelling door den heer Propèr wordt gegeven, waartoe de .kleinen toe gang hebben voor 5 cent en zij daarenboven rog een versnapering ont vangen. Er wAcht dus den kleinen een prettige middag, waarvan natuutlijk heel druk gebruik zal worden gemaakt. Maandag-avond treedt het hier zoo gunstig bekende opera-sollsten-ensemble op. Reeds eenige winters achtereen heeft dit eDsemble hier verschillende opera's gegeven en ook het verdiende succes geoogst. Men moet zich natuurlijk veel ontzeggen wat eene opera-gezelschap met volledig orkest, enz. enz. biedt, maar dit ensemble mag er, wat zang en spel betreft, in elk opzicht zijn en zal dan ook wederom beslist op een druk bezoek kunnen bogen. Ditmaal krijgen we «Faust.» Tot slot halen we de volgende re censie aan uit „De Tijd" Een operauitvoering met goede solisten, koorpersoneel en volledige begeleiding is een kostbare onderneming, die alleen déar mogelijk Is, waar voldoende too- neel- en toeschouwersruimte aanwezig zijn. Kleinere plaatsen dus, die niet aan deze technische eischen kunnen voldoen, moeten door het feit zelve óf verstoken blijven van operauitvoeringen óf zich tevreden stellen met uitvoeringen, waar èo op begeleiding ba op koorpersoneel danig in bezuinigd, opdat de te maken onkosten tot een minimum kunnen wor den teruggebracht. Veel gaat er op deze wijze van het karakter van het werk verloren maar toeschouweis, die niet geleerd hebben booge eischen te stel len, weten een dergelijke uitvoering te waaraeeren. Dat bleek mij gisterenavond te Bussem bij de opvoering van „Faust", voor een goed bezette zaal, door boven genoemd gezelschap, bestaande uit de dames (sopraan) mevr. Harms—Idser- da, (sopraan) mej. M. Dltmar, (alt) mej. Brison en de heeren J. Mastenbroek (tenor), G. Leenders (bas). Begeleiding de heer J. van Duinen. Er waren in het werk groote coupures gemaakt, daar geen koren gezongen werden. Niettegenstaan de bleek het publiek het uitstekende samenspel der solisten te waardeeren, wien een woord van lof niet kan ont houden worden. Plaatsruimte verbiedt mij de praesta- ties der solisten afzonderlijk te bespreken. Genoeg zij het te vermelden, dat menig een voldaan huiswaarts keerde. De militaire tooneelvereenlglng »Mobllla» van 1-16 RI. zal a.s. Vrijdag en Zaterdag 19 en 20 October voor't eerst in onze plaats optreden, ter viering van haar eenjarig bestaan, met medewerking van het strijkje eveneens gevormd uit jongens van 't 16e. 't Programma bevat behalve verschil lende muzieknummers, de stukkenJo- crisse de Vondeling en de Gezellige Kamer en ook de heer P. v. d. Pol zal met zijne komedie-voordrachten de uit voeringen opluisteren. Het geheel belooft een paar prettige avonden voor de mili tairen en ook hopen we dat vele burgers er zullen zijn of zeer zeker kaarten zullen koopen, om daardoor deze vereeniging te steunen in haar pogen om de mili tairen eeir aardige ontspanning te be zorgen en ook te bewijzen dat men be lang stelt 1l onze nieuwe mede-bewoners van 't 16e, dat tot dasverre algemeen een goede indruk geeft. Gisterenavond om 8 uur had ten raadhuize alhier de eerste vergadering plaats van de voor deze gemeente inge stelde commissie ingevolge de Huur- commisslewet. Tegenwoordig de leden Th. de Surraont de Bas Smeele, Voorz. J. J. van Dooren, G. P. van Huiten, H. van Icrsel, Jan Ticlcn en M. Ant. van Llempt, secretaris. De voorzitter opende de vergadering, wee9 op het groote gewicht dezer wet en op de groote macht en verantwoor ding die de commissie bezit en ver klaarde de Commissie daarna voor ge ïnstalleerd. De werkzaamheden werden daarna begonnen, verschillende aanvragen be handeld en aan sub-comités opgedragen ter plaatse onderzoek in te stellen en daarvan rapport uit te brengen. De vergaderingen woiden Vrijdags ge houden. Wij wijzen verhuurders van huizen op de verplichting dat van elke verhooging der huurprijzen sedert 1 Januari 1916 goedkeuring aan de com missie moet worden gevraagd, ook al is 't met goedvinden van den huurder v»r- hoogd, op een boete van duizend gulden. Woensdag j.l. slaagde te 's-Her- togenbosch voor het examen onderwijzer stenografie systeem „Pont", de heer J. J. v. Mierlo, die benoemd Is tot leeraar in dit vak aan de Middelbare Handels school alhier. Op de Staatsbegrootlng 1918, hoofdstuk V (Dep. v, Bino. Zaken), afd. 4, middelbaar onderwijs, sub c, i9 uit getrokken Art. 154. Jaarwedden, verloftraktemen- ten, toelagen en belooningen van di recteur leeraren en beambten der Rijks vakschool voor schoenmakers en leer looiers enz. te Waalwijk f 17925.—- A't. 155. Aankoop van grond en ge bouwen, huur en lasten van gebouwen, aanbouw en onderhoud van gebouwen en terreinen, vuur en licht, hulpmidde len voor 't onderwijs, boeken cd leer middelen ten behoeve van onvermogen- gende leerlingen, lokaalbehoeften, rels- en verblijfkosten, toelage aan den se cretaris der commissie van advies, per- soneele hulp, schrijfloonen en verdere uitgaven ten behoeve van de Rijksschool voor schoenmakers en leerlooiers enz. te Waalwijk f 15100. In de memorie van toelichting betrek kelijk den laatsten post wordt vermeld Art. 155. Materieel. Wegens de duur te zijn de posten .bureaukosten" en .verwarming en vetllchtiog elk f 250, en de post voor onderhoud van het ge bouw f 100 hooger geraamd. Verder is f 1050 uUgetrokken voor reis- en verblijfkosten van wandelleei- aren, opdat voortaan vanwege de Rijks school ook In andere plaatsen cursus sen la schoenmaken kannen worden ge houden. Het artikel wordt dus in totaal ver hoogd met f 1550 en op f15100 uitge trokken. Op de Staatsbegrooting 1918 is onder att. 151 (subsldiëo aan scboleD voor speciale vakken) f 7600 meer uit getrokken dan verleden jaar en daaron der bevindt zich f 500 als verhooging van het Rijkssubsidie voor de vakschool voor schoenmakeis te Drunen. Uitbreidingen en voorzieningen van verschillenden aard maken versterking der Inkomsten van deze bloelende scholen noodlg. zegt de memorie van toelichting. Het totale Rijkssubsidie voor genoemde school zal nu bedragen f 2900 en die van provin cie en gemeente elk f 300, terwijl de uitgaven der school geraamd worden op f 7900. Morgen speelt de Waalwijksche R,K. V. V. Quick op het terrein alhier haar eerste Competitiewedstrijd tegen O. D. O. uit Tilburg. Quick, die dit seizoen in de eerste klas van den R.K. V. B. ingedeeld is, zal dit jaar geen gemakkelijke taak hebben, daar zij tegen' zeer sterke vereealgingen zal moeten kampen. Aanvang 2 uur. Wij ontvingen van de Provinciale Commissie ter bevordering van de Gelten- fokkerij in Noord-Brabant een verslag, waarin wij vinden le. Samenstelling der Commissie, 2e. Verslag over de verrich tingen in 1916, 3e. Rekening en verant woording over 1916, 4e. Begrooting voor 1917, Werkplan voor 1917 en Bijlage. Uit een en ander blijkt dat de geiten fokkerij in onze provincie, maar ook in onze omgeving hard vooruitgaat en tal van vcreenigingen zijn gesticht o.a. te Drunen, Kaatsheuvel en Raamsdonk. Gisteravond is in een vergadering der textielarbeiders te Tilburg, met al- gemeene stemmen de staking in de textiel industrie geproclameerd. HERPT. De Rijksgraancontroleur, ver gezeld van marechaussees, bracht een bezoek aan onze gemeente en stelde bij verschillende personen een onderzoek in. Bij een tweetal landbouwers werd een kleine hoeveelheid gedorschen haver en gerst in beslag genomen, waarvan verzuimd was aangifte te doen. ELSHOUT. Aanstaande Zondag na het lof zal de heer H. J. van Eggelen, secretaris van Heusden ln de congrega tiezaal der Eerw. Broeders te Elshout eene lezing houden over «Evenredige Vertegenwoordiging» Vanaf den kanselis den R. K. kiezers verzocht deze lezing bij te woneD. DRUNEN, DondercUgmiddsg was door het Beitaur van da Hanze eene groote alge- meene vergadering uitgeschreven in het Meisjes-patronaatsgebonw. Vele genoodig- den uit de omgeving waren opgekonacn om van Baron vaa Wynbergen te horen eene uiteenzetting van het nieuwe kienrechtstel— ■el zooals dat in toepassing zal worden ge bracht bij de evenredige vertegeowooidiging. Ongeveer half vijf doelde de HoogÈerw. Heer Deken va» Drnnen mede, dat Baron van Wijnberge» een telegram heeft gezon den dat hij de aanslaiting heeft gemist en daarna naar zijn woonplaats is geretireerd. Vooral voor het ijverige bestnur van de Hanze noemde de HoogEetw, Heer Doken dit eene groale tetenrslelling, wijl dit alloi in het werk had gesteld om een dergeljjken spreker hier te krijgen, toch het neemt niet w<»g dat de Hanze toch voor een groot deel haar doel zal bereiken, immers zeer velen hebben gehoor gegeven aan de nitnoodiging en al zal nu de uiteenzetting van de Kies wet zeer onvolledig zijn, het doel kan wor den bereikt n.l. de oprichliBg van ecm Kieeveresniging. Vervolgens geeft de HoogÈerw. Heer Deken aan de hand van da brochure van den heer Bongaerts eene uiteenzetting van de Evenredige Vertegenwoordiging in Ne derland. Aangezien wij in een reeks artike len eene geheels uiteenzetting hebben ge geven, achten wij het onnoodig bier nog maals een verslag van te geveD. Alleen vermelden wij gaarne dat de HoogÈerw. Hser Deken er op aandrong om in alle plaatsen R.K. Kiesveieenigingen op te richte», want joist in de toekomst zal de strijd moeten worden gevoerd in de Kiesvereeniging en niot meer bij de stsm- bus. Vandaar het groote belang een zoo sterk raagelijka kiesvereenigiDg te vormen. Dat stemplicht wordt ingevoerd, achtte spreker voeral voor do Katholieke partij een verblijdend verschijnsel, wijl nu de stemmen van Noardbrabant en Lmbirg ten goede kannen komen aan da katholie ken in het Noordan. De contributie zal niet hoog worden g«- steld, slechts 10 cent per jaar, zoodat het voor nieaa and een beletsel behoeft te zijn lid te worden. Zjjn HoogÈerw. zagt dat voor Drnnen Zondag a.s. des voormiddags ten half twaalf eaue veigadering zal worden gahoode» om tot oprichting le komen en hij spreekt den wensch »it dat voor November i» allo plaatsen van den kieskring Heusden eon Kiesvereeniging zal zijn opgericht. De Welfierw. heer van den Biggelaar, adviseer van de Hanze brengt den HoogEvrw. Heer Deken dank voor de uiteenzetting en twyfelt er niet aan of Zondag zullen zeker alle Hanze-manneu aanwesig zijn om tot oprichting te komen van een aoo iterk mo gelijke R. K. Kiesvereeniging. Daarna werd de goed bszochte vergade ring gesloten. Io de gisteravond gebonden vergade ring va» den raad onzer gemeente waarva» een uitvoerig verslag in een volgend »nea rner komt, ia o.m. bevlote» d<? jaarwedden der veldwachters te brengen op f 750 in gaande 1 Jnli 1917. Het salaris van den leider der distributie, den heer Leon Elshomt werd gebracht ep f fcOO, terwijl de subsidie van de» heer de Leur als hulp op het dis- tributiebnreau van f 15 op f 25 per msand werd gebracht. Verder werd eene commissie benoemd, bestaande nil de heeren L. Elshomt en Brok, welke naar 's-Hage zal gaan teneinde te trachten voor de gemeente meer petroleum te krygen. Nog werd een verordening vastgesteld waarin het aan alle winkeliera verboden is 'i-avonds na 8 mur licht in hoane winkels te doea branden, met uitzondering va» Za terdags, alt wanneer tot 9 uur licht mag branden. Kaatsheuvel, 13 Oct. 1917. De prijs der boter op de Botermijn van heden f2,55 tot f2,60. Eieren 10 en 11 cent per stuk. Onze gasfabriek heeft van het Rijks- kolendistributlebureau een toewijzing ont vangen van 30.000 M3 gas meer voor een half jaar, maandelijks dus 5000 M'. Deze aanvulling zal vooral ten goede komen aan de fabrieken met gemeente gasmotoren en aan de huisgezinnen mot inkwartiering.- Maandag begaf zich ee» commissie den afgevaardigden van den R.K. Pa troons alhier naar den Inspecteur van Arbeid te Breda in verband met de be palingen door B. en W- betreffeude den werktijd genomen. De resultaten van het bezoek waren dat de fabrikanten die met zulggas werken en eigen electrlsch licht hebben naar eigen verkiezing 87a uur per dag met motorkracht mogen arbeiden. Fabrieken met zulggas en gemeente- gaslicht moeten een nadere regeling af wachten. Fabrieken met motorgas oitvangen ee» aanvulling, die Zaterdag 13 Oct. zal toegewezen worden. Na lang zoeken is eindelijk weer De Mo van het Zuiden.

Echo van het Zuiden | 1917 | | pagina 5