RECLAME. Provinciaal Nieuws. ÊiïïWS ÏÏIT IÏÏÏSDIH. IHSBZOHDBK STUKKEN. Gemengd Nieuws. Ontmoediging helpt niet. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. van het terugwerpen ran Daitsche l«ndiog«- troepen ten Zaiden van Wordoo. In Italië heeft men het ministerie Bosfeli met 824 tegen 96 stemmen naar huis gestaard. Brazillië heeft reeds of sal den oor log aan Daitschland rerklaren. Das al weer een f Het is geen wonder, dat rronwen bij ty- den moedeloos worden. Zij tijn soo verdiept |a bet welvaren van anderen, de zorgen voor de familie en het gelnk van het eigen huis, dat haar eigen gezondheid vaak ver waarloosd wordt. Als ragpyn, waterstoornissen, zenuwach tigheid, of verlies aan gewicht hierait voort vloeien, toont dit aan dat d« nieren aan het verzwakken zijn en dat arinezunr zich in het lichaam ophoopt. Men dient te bedenker), dat dan verdere verwaarlozing kan leiden tot rheumatiek, iehias, niergrnis -steen, omstoken nieren en blaas, of tot graden van ongeneeslijke nierziekte. Ontmoediging dient tot niets. Geniet lievsr meer frissche lacht en slaap. Verlicht zoo mogelyk uw werk. Neem slechts licht vei- teerbaar, gezond voedsel, met genoegzaam melk, genoegsaam water, maar geen onnoo- dige opwekkende middelen, en versterk de nieren door een knar met Poster's Rugpijn Nieren Pillen. Dit geneesmiddel hersislt de werkzaamheid van alle urineorganen, zui vert het bloed en doet een Bieuw levens- tydperk voor n beginnen. Mannen zoowel als vrouwen ondervinden nat van Foster's Pillen, want deze bevatten de zuiverste bes'.anddeelen uitsluitend voor nier- pn blaaskwalen. De echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, kenbaar aan het handelsmerk de man met zijn handen in de ledenen op het etiket-, zijn te Waalwyk verkrijgb. bij Wed. OrK- Dumoalin, Markt. Toezending geschiedt fran co na ontvangst voor postwissel h f 1.75 p. doos of f 10 p. zes doozen. Waalwijk, 27 Oct. 1917. Benoemd tot surnumerair der Regi stratie en Domeinen, de heerj. W. Bek te Waalwijk. De heer Bek, die dezen zomer ook het examen 2e gedeelte candidaat-notaris aflegde, ontving zijne opleiding van den heer Zonnevyle, ontvanger der Registra tie en Domeinen te Waalwijk. Voor 't examen Gymnastiek L. O. slaagden te Breda o. m. de damesA. van Campen en P. G. Duchateau van de R. N. School te Waalwijk. De tot kapitein bevorderde le lui tenant-adjudant W. F. Nijland is inge deeld bij het 13e R. I. Bij het wapen der infanterie is benoemd tot majoor, de kapitein S. B. van Delden van het 16e R. L, tot kapi tein de le luitenant L. D. Keus van 16e en de le luitenant-adjudant J.J.T. Heij van 't 18e R. I. Met ingang van 1 November is benoemd bij den plaatselijken staf, tot kolonel, plaatselijke commandant te 's-Gravenhage, de luitenant-kolonel P.M. Vogelsang, commandant van 't 18e R I. Officier van gez. 2e kl. O.-l. leger H. van Dalen is aangewezen om een leergang te volgen in tropische ziekten, hygiëne en bacteriologie aan de Leidsche Vereeniging ter bevordering van de tro pische geneeskunde. 2e luitenant der infanterie M. A. A. Stryers, afkomstig van den hoofd cursus, is ingedeeld bij het 9de regi ment infanterie. Jhr. J. B. D. van Bergh van Heem stede gedurende 15 jaar afgevaardigde voor 't district Oosterhout, is op 57- jarigen leeftijd tè 's-Hage overleden. Het dagblad „De Avondster" te Bergen op Zoom ons bericht van 1.1. Woensdag overnemende omtrent den a.s. nieuwen woningbouw in onze gemeente, voegt daaraan toe Wij vestigen op dit berichtje de aan dacht, ooi het algemeene verschijnsel van woningnood in alle plaatsen te ty peeren en om het feit dat een niet groote plaats als Waalwijk is, het aan durft aan dezen toestand een einde te maken door te bouwen. Trouwens er moet gebouwd worden, want de men- schen moeten toch wonen. En dat in een plaats als Waalwijk een woningnood heerscht kan daar toch niet geweten worden aan de Belgen. Neen, deze woningoood komt voort uit het feit dat in de laatste jaren niet genoeg is bijgebouwd uit vrees voor oorlog en omdat bouwmaterialen moei lijk verkrijgbaar waren (opgehouden als zij er waren door opkoopers). Dezer dagen is door de Kamer van Koophandel ei Fabrieken alhier eene vergadering gehouden. Het verslag hiervan moeten wij wegens gebrek aan plaatsruimte tot een volgend nummer laten liggen. In >De Nieuwe Eeuw4 vinden we >Eeulge Indrukken van het Eerste Lus trumfeest der R. K. Leergangen.4 We lezen daarin o.m. over 't portret van dr. Moller door Jan van Delft, 't volgende Staren kan je 'r op blijven, evenals op Mollers portret door Jan van Delft. Nooit heeft deze zó geschilderd 1 dkt is ziel, waarachtig Leven: je voelt je bij Moller! want dit is hijniet genomen In dode atelier-pose, maar in z'n ware om geving, eigen atmosfeer en karakterin zijn studeervertrek waar hij zooveel is. Want acb, hoe gaat dat met die por tretten poseren doet men niet graag 't moet dan en dan klaar zijn, heel gauw; 'n brede gouden lijst erom en 'n hang- maar-op-touwen: 't is „salonfiibig". 't Moge dan technisch nog zo volmaakt zijD, hoe kan daar diepe ziel in zijn. Hier is 't gelukkig anders gegaan en daarbij 't werd hier ook n'"et om 't geld gemaakt, want 't honorarium was zeer gering, doch de vriendschap en hoog achting waren de edele motieven die met toewijding en liefde deden werken en zo 'n ideaal kunststuk wrochtten. Velen zullen dan ook 'n fotografie die wordt klaargemaakt onder leiding van de schilder er van willen heb ben, om 't te plaatsen in hun studeer kamer, waar de liefde en 't voorbeeld van hun vriend en leeraar hun 'n steun en aansporing zullen zijn in 't zware harde leven. Hebben wij voor eenige weken alarmeerende berichten moeten geven omtrent den steenkolennood aan de gas fabriek, met genoegen vermelden we thans dat het gevaar voorbij is. Er is een schip met 200 ton steenkolen voor de gasfabriek in de haven aange komen en thans reeds in lossing. We zijn dus, met de huidige besparing voor een kleine twee maanden gered. De be sparing werkt overigens uitstekend en bedraagt op 't oogenblik 40 °/o. Maar besparen blijft de boodschap Onze haven heeft tegenwoordig een heele drukte met het laden en lossen van hout uit de heide en van en naar Tilburg daar thans niet meer per spoor mag ver voerd worden, dus alles per schip gaat, in hoofdzaak voor de Kon. Papierfabrie ken te Velsen. Ook alle aanvoer van vleesch, brood enz. voor de militairen, van de étappe- dienst te Rotterdam, geschiedt voortaan per schip en komt in onze haven aan. Zondag lagen er vier stoombooten van de Iloll. Buurtspoorwegen, voorts een paar lichters en motorbooten voor het vervoer van goederen naar Waalwijk en omgeving en Tilburg. De uitbreiding der Chemische fa brieken der firma Vincent Hoffmans en Zonen, waarvan wij den uitslag der aan besteding vorige week vermeldden, is niet gegund, maar zal thans geheel in eigen beheer worden uitgevoerd, onder leiding van den logenieur van 't inge nieurs-bureau .Delfland' den heer S. Orie. Het timmerwerk is opgedragen aan de firma Wed. A. Aart9 en Zonen en het metselwerk' aan den heer G. den Teuling, belden alhier. Ter gelegenheid van het j sar feest van den R. K. Gildenbond zal morgenochtend ten 7 uur eene Hp Mis in de parochiekerk van Sr. Jan Baptist worden opgedragen en sollen alle leden aan de Generale H. Communie deelnemen. '«•Avonds ten 6 nar zal in de zaal eeoe groote feestvergaderiog worden gehouden waar als spreker zal optreden de heer Bas set nit NijmegeD. De Liedertafel en Har monie zullen voor eene aangename afwisse ling zorg dragen. Een gedeelte der bewoners achter aan in de St. Antoniusstraat zit reeds eenige dagen zonder gas. De gasbuizen zijn daar ter plaatse verzakt en op enkele punten schijnt een breuk in de buizen ontstaan te zijn, waardoor water bin nendringt. Met doet alle moeite om het euvel voorloopig te herstellen, inafwach- ting van de aankomst der buizen, die ten gevolge der distributie-aangelegenheden lang op zich laten wachten. Door de Vereeniging van Land- stormplichtigen in Nederland zal in den R.K. Gildenbond op Woensdag 31 Oct. des avonds te 7 uur een openbare pro- pagandavergadering worden gehouden waarbij als spreker zal optreden de heer P. van Gessel met het onderwerpons program en onze organisatievormen De toegang is vrij, alsook debat. Eergisterennacht is van een weide een groot en geheel nieuw hek wegge haald. De politie, welke aanstonds een onderzoek instelde, is de daders reeds op het spoor. -- Zondag stelde een soldaat zich in de provoost als een krankzinnige aan. Den luitenant van piket pakte hij beet en mishandelde hem. Slechts met groote krachtsinspanning wist men hem een dwangbuis aan te doen en over te brengen naar het politie-bureau. Den volgenden dag was hij gekalmeerd en ging weer de provoost in. Door Gedeputeerde Staten is be paald dat de najaarszitting der Prov. Staten geopend zal worden op Dinsdag 18 December 1917. De Stichtingsvergadering van den Nederlandschen Schilderspatroonsbond wordt op Dinsdag 30 October as. om half vijf te Utrecht gehouden in hotel Noord-Brabant en niet in het Haagsche Koffiehuis. Volgens een bericht in De Vee handel zou een regeling kant en klaar zijn voor den uitvoer naar de Centralen van 17,000 l'/a-jarlge ruin9. Naar het Nederl. Correspondentie-bureau in Den Haag evenwel verneemt, Is de regeling van dezen uitvoer nog geenszins gereed en, zoo zij tot stand komt, zal zoowei naar de Geallieerden als naar de Centrale mogendheden uitvoer plaats vinden, en wel naar iedere zijde voor de helft. De katholieke illastratie van dese week bevat de volgende platen Twee kiekjes van H. M. de Koningin in Zeeland Twee kiekjes van de bietencam pagne in Zeeland Nienwe zaal van de Sc. - Jozefsgezellenvereeuiging te Amsterdem De begrafenis van luitenant De Jongb in Amersfoort Geit en kind en de mest- kar, door Frans Oerder Drie kiekjes van de R. K. Woningbouwvereniging ^St. Jo seph* te Tilburg Zeven kiekjes van de rijstcultuur op Java De begrafenis van T. J. L. Goffirt, consnlgeneaal van België, te Rotterdam Bakker OoHwaard De R.-K. kerk van Vaassen De portretten galerij in het stadhuis te Tilburg De overstrooming van den Daggerdammerpolder te Ransdorp Desrand boulevard teOostende Tweede jaarbeurs te Utrecht Kei zer Wilhelm te Sofia H. D. J. van Schevic'aavea te Nijmegen Warmwater- verstrekkiog te Den Haag De rondreis der Engelscbe geïnterneerden. TekstDe klove, door H. B. v. d. Sande De Artist, door H. B. v. d. Sande Hoe de lakenvolder vrede bracht, door N. J. Koawenhoven. DRUNEN. Deze week werd alhier de tijding ontvangen, dat iD het Iostituut Sr. Louis te Oadenbosch was overleden den Eerw. Broeder Hermanns in de wereld. Hendrikns Antenins de Bruin. De overledene geboren te Drnnen den 8 November 1886 was de zoon van den Zeerge). Heer Dr. de Bmin destyds geneesheer alhier. Op jeug digen leeftijd ging de jonge heer de Bruin als leerling naar de bekende kostschool te Oodanboicb, waar hij op 18-jaiigen leeftijd als lid der Congregatie werd aangenomen. Met hem is er weer een van de onde garde dier congregatie heengegaan, een onderwijsman, die in zijn tijd een der beste leerkrachten van St, Lonis en daarna van de door hem gestichte school aan de Keizers gracht te Amsterdam is geweest. Honderden en honderden oud-leerlingen herinneren zich Br. Hermanus. Jaren gele. den hebben zij, tuet het thans ook al over leden kamerlid Pastoors aan het hoofd, hem gehuldigd, toen hy zijn gouden jubi'é ah onderwijzer herdacht. Thans zullen zy, met ons Druuensche ingezetenen, in dankbare herinnering voor hetgeen hij voor hen en ons geweest is aan hem denken in hst gebed, opdat ten spoedigste het Rijk des Hemels hem toekomen. BESOIJEN. In de week van 29 Octo ber tot 4 November zijn de navolgende regeeringsgoederen op de vermelde bons verkrijgbaar Bon No. 23 - 1 ons Rijst. 24 - 2 Kaas. 25 - 1 Zeep. 26 - '/z Gort. 27 - 1 Erwten. 28 - Vz Bruine boonen 29 - 3 Varkensvleesch. 30 - \/a Vet. Op. Woensdag 31 October en Zater dag 3 November des namiddags van 2'/a tot 4'/2 uur zal op bon No. 1 der aardappelkaart verkrijgbaar worden ge steld 4 Kg. aardappelen a 6'/2 ets. per kilo. De polder achter onze gemeente is door den storm der laatste dagen geïnundeerd, zoodat ook weer de com municatie zeer bemoeilijkt wordt. SPRANG, A.s. Zondag des voorm. om 9.30 en des nam. 2.30 hoopt in de Geref. Kerk'alhier op te treden Ds. R. van Giffen, van Haarlem. In de Ned. Herv. Kerk hoopt a-s. Zondag op te treden, Ds. van Asch, van Drongelen. WASPIK, A.s. Maandag zal het 25 jaren geleden zijn, dat de heer f. Ver meulen alhier tol agent der Leveaver- zekering Bank „Amsterdam" werd aangesteld. Waar genoemde Bank hem gedurende een kwart eeuw onafgebroken de behartiging harer belangen heeft toevertrouwd, daar mogen wij veilig aan nemen, dat hy zich gedurende dien tijd met trouw en ijver aan dien werkkring heeft gewijd, doch ook vele inwoners van Waspik en omgeving zullen met erkentelijkheid gedenkeD, hetgeen hij in den loop dier jaren gepresteerd heeft. Hoe menigmaal toch was het kapitaal tje, hetwelk bij overlijden van een der naaste familieleden, of bij zoo menige gelegenheid van welken aard dan ook, door hem kon worden uitgekeerd, ten zeerste welkom bij lief of leed, bij vreugd of droefheid. Voegen wij dan bij onze hartelijke gelukwenschen met zijn 25-jarig jubileum, ook nog den wcnscb, dat het den Heer Vermeulen nog vele jaren ge geven zij, zijn nuttige taak met lust en opgewektheid te vervullen. RAAM8DONK8VEER. Woensdagmorgen sloeg tijdens eeo koit maar hevig onweder de bliksem op de electriiche geleiding der R. K. Kerk, waardoor alle lampen vernield werden Ongelukken kwamen niet voor. De groentendrogerij van den heer J. P. v. Dongen-Torman zal wederom een ver andering ondergaaD. Ook zal een nienwe wasscherij bijgebouwd werden. DEN BERG. vSparta* zal dit jaar iD den R. K. Voetbalbond spelen. De te bouwen 20 woningen voor de N.V. Woningmaatschappij zullen onder eigen beheer uitgevoerd worden. Kaatsheuvel, 27 Oct. 1917. De prijs der boter was heden f 3,45 per K.G. Eieren 11—13 ct. per stuk. Voor de maand November is de prijs van 't gas verhoogd tot 20 ct. per M3 voor het verbruik van 1—35 M3 en tot 50 ct. per M3 voor het verbruik van 3540 M3. Huisgezinnen met militairen in kwartier mogen nog 5 M3 extra ge bruiken. Voor verlichting van fabrieken en verwarming van machines geldt de zelfde prijs. Voor motoren wordt de prijs gesteld op 25 ct. per M3. Het gemeentebestuur heeft een partij koperdraad vroeger aangekocht voor het electriciteitsnet in onze gemeen te, verkocht aan de firma v. Boxtel te Tilburg tegen den prijs van f8 per Kg. terwijl bij inkoop f2 per Kg. is betaald. Daarbij is de firma v. B. contractueel verplicht, het le jaar na den oorlog aan de gemeente eenzelfde hoeveelheid terug te leveren tegen den prijs van f 2.25 per Kg. De gemeente maakt hiermee een winstje van f 16000. De strijkmuziek van de staf van het 5e R. I. gaf Donderdagavond onder leiding van Kapelmeester Biekers weer een prachtuitvoering in „Euphonia". De zaal was goed gevuld. De uitvoering in alles correct, uiterst verzorgd, tot in de puntjes afgewerkt werden alle nummer tjes gegeven, 't Is een genot van de prachtmuziek te mogen genieten. Hon derden zouden er nog meer in de zaal zijn, wanneer de autoriteiten eens konden besluiten eenvoudig door aanplakking van een programma aan het raam der café of iets dergelijks meer publici teit aan de concerten te geven. Deze week hield de huurcommissie haar eerste vergadering. Een geval van ongemotiveerde huuropdrijving werd be handeld en verhuurder verplicht tot het verlagen der huur tot den vorigen prijs. Binnen korten tijd zullen alle huurders door de commissie ter vergadering wor den geroepen, om alle gevallen van huuropdrijving zonder wettige redenen te kunnen behandelen. In „De Echo van het Zuiden" en meer andere bladen troffen we dezer dagen een bericht dat de gemeente be zig zou zijn met 't rooien van gemeente- bosschen en van bosschen van particu lieren aangekocht. We hebben bij de brandstoffencommissie inlichtingen inge wonnen, waarna bleek dat er van 't ge- heele berichtje zoo goed als niets waar is. De brandstoffencommissie, die dan toch op de eerste plaats met de zaak geïnteresseerd zou zijn, weet van niets, daarbij de gemeente heeft geen bosschen in eigen bezit, men is niet bezig met't rooien of zagen aan de gasfabriek en opgaven van gewenschte hoeveelheden vóór 27 October zullen wel doelloos zijn, daar van gemeentewege hiervan niets is gepubliceerd. De geachte in zender van bewust artikeltje deed beter ter bevoegder plaatse beter inlichtingen in te winnen. (Het bedoelde bericht was niet van onzen correspondent, maar overgenomen uit een ander blad. Red.) Het is de politie mogen gelukken de hand te leggen op twee militairen, die bekend hebben den diefstal te heb ben gepleegd in de militaire keuken en bij de firma C. Verschuren. In de keuken werd mondvoorraad, bij de firma V. een partij zooileder gestolen. Heusdeü, 27 Oct. 1917. Mej. van der Poll ontving deze week de treurige tijding, dat haar broer Jules op 21-jarige leeftijd als vrijwilliger bij het Belgische leger de jonkman was van Belgische nationaliteit den 5den October aan het Westerfront op het veld van eer gesneuveld is. Door den storm is het water in de Maas alhier zoodanig opgeloopen, dat op vele plaatsen op den waard het vee tot de knieen toe in het water stond, zoodat het naar huis moest worden ge haald. Wederom een schadepost voor de veehouders, die hun vee minstens nog een paar weken konden laten weiden. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Vrijhoeve-Capelle, 26 Oct. 1917. Mijnheer de Redacteur, Verzoeke eenige ruimte af te staan in Uw blad, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Zoo U bekend zal zijn Is de gemeente raad alhier weer aan de verelschte vol talligheid. De vacatures die er waren, zijn thans weer aangevuld. De plaats van wijlen den heer P. v. d. Schans is nu bezet door den W. Kuipers en nu de vorige week werd de heer P. A. v. d. Hoeven vervangen door den heer C. Kleioloog. Beide heeren zijn met enkele candl- daatstelllng gekozen. Voor belde vaca tures was hoegenaamd geen annimo en slechts een paar ingezeten, zooals meestal het geval 1», kwamen weer met hun candidaat-lijsten aandragen. Laten we nu dan ook vertrouwen dat deze keuze, gedaan door de steeds zoo toonaangevende onderteekenareo, de goede, ja, de beste keuze zijn raag. De raadsvergaderingen kunnen nu weer voltallig plaats hebben, indien ten minste de gewone thuisblijver(s) niet steeds blijft(ven) schitteren door afwe zigheid. De vergaderingen die nu staan ge houden te worden, we hopen nu dac we daarvan M. de R. geregeld de ver slagen in uw blad zullen kunnen lezen. De lezers van uw blad die prijs stellen op die verslagen moesten den laatsten tijd deze zoo dikwerf interresante ver slagen missen. Waren deze geregeld opgenomen geweest, dan hadden we o.a, wellicht wat meer geweten over het zoo plotselinge ontslag van den heer P. v. d. Hoeven. We stellen daarin nog wel wat belang, M. d. R. en we zouden o.m. ook eens vernemen kunnen of er ooit nog gespro ken werd over de verbetering van den Hoogevaartscben weg. Ook was het pu bliek dan wellicht op de hoogt© of er ooit nog ter sprake komt, of er dezen winter heelemaal geen enkele straatlan taarn zou kunnen braDden. Ja veel M. d. R. zouden wij dan te weten kunnen komen, wat we nu heel zelden hooren. Eertijds waren ze toch zoo dikwerf interressant, onze raadsvergaderingen. Liten we daarom thans hopen, M. d. R. dat gij een verslag in Uw blad zult opne men ook van onze raadsvergaderingen dan kunnen we tegelijk ook waarnemen of we met de nieuwgekozenen gevorderd zijn. Met dank voor de plaatsing. Een Vrijhoevenaar. Wij merken den geachten inzender op dat wij zeer zeker de raadsversla- gen zullen opnemen. De reden dat dit misschien den laatsten tijd is verzuimd, is alleen dat wij geen kennisgeving ontvingen. Ons was beslist toegezegd, dat wij telkens bericht zouden krijgen. Dat is niet gebeurd, zoodat wij niet op de hoogte waren van de te houden ver gaderingen. Red. De politie te Nijmegen heeft zekeren A.P. aangehouden, een 23-jariger Dult- scher, oud-leerling van de Politechnische 9chool te Straatsburg. De jonge man, gedeserteerd Duitsch officier en te Nij megen verblijvende, werd verdacht al daar Inbraak met diefstal van f 700 aan papier te hebben gepleegd bij den heer C. een Belg. P. heeft bekend en ver klaard, dat hij zich ook van de papieren van den heer C. had trachten meester te maken, omdat hij in hem een spion In dienst van de entente zag. Ten postkantore te Beekbergenis gisternacht de brandkast gestolen en na in een schuur te zijn gebracht, met be hulp van dynamiet geopend. De inhoud bedroeg enkele centen, daar de gelden lederen avond aan het hoofdkantoor Apel doorn worden afgezonden. Te Alkmaar heeft de politie in beslag genomen 23,520 K.G- draadna gels, 10,000 K.G. cacao, 10 heele en 5 halve vaten cacao, 1750 K.G. plantec- vet en 50 kisten zeep. De mijnwerker Joh. 8. is gisteren ii de staatsmijn Wilhelmina bij Heerlen, onder bet gewicht van een lift verpletterd, Te Maastricht ondekte gisteren een rykambtenaar in de Kommen een smokkr- laarsbende van 8 personen. Hij loste een schot, waarbij hij zekeren H. PoelmaD, g°- hand en wonende te Maastricht, in de borst trof. Het slachtoffer was onmiddelyk dood. Twee anderen werden aangebonden, terwijl de anderen ontkwamen. Men vond op den g'- doode en aangehoudenen zeep, chocolade en koffie. Het lyk is naar Calmienberg over gebracht. l)e moordende draad C. v. D. nit Bergeijk, Belgisch vluchte ling, had met 3 dames nit Brussel afge sproken om hen Maandagavond over den doodenden draad te helpen. Door een tweeden persoon bijgestaan had C. alles in orde gebnebt toen de dames aan den draad kwamen. Terstond werd aan dezen uitgelegd hoe alles moest gebenreD, doch de eerste per soon was zoo zenuwachtig dat zy niet luis terde aaar den gegeven raad, juist boven de aangewezen plaats met het lichaam door de draden gleed en natuurlijk op slag ge dood werd. C., bepaoefde baar terng te dnweD, doch op 't zelfde oogenblik raakte hy aan den draad en sloeg bewusteloos tegen de langs deze zijde geplaatste ver sperring. Na weinige oogenblikken kwam C. by en werd naar een niet verafgelegen woning gebracht, waar vastgesteld werd dat hy den middenvinger der linkerhand, byna doorgebrand, alsook hevige brandwonden

Echo van het Zuiden | 1917 | | pagina 6