Provinciaal Nieuws. begrooting gebracht van f 75 voor onder* houd daarvan en tevens van kleeding. Nu dat rijwiel versleten is moet hij zelf een nleaw koopen, want zouden we daarop ingaan, dan weet je niet waar het eind blijft want de een is er zuinig op en de ander niet, die vernielt het dat gaat dus niet op. Daar komt nog bij dat hij nooit dienstkleeding aan heeft als Zondags misschien, zoodat hij daar ook niet veel onderhoud aan heeft, zoo dat hij die f 50 dus zoo maar opstrijkt. Er wordt wel eens gezegd datwie het minst presteert de meeste noten op zijn zang heeft en waar is het. Met algemeene stemmen wordt hierna besloten afwijzend op het adres te be schikken. Voorzitter. De heeren zullen zeker in de Courant hebben gelezen of vernomen dat het op 5 November a.s. 50 jaar is geleden dat de Eerw. Zusters hier in Kaatsheuvel hun intrede hebben gedaan. Wanneer een ambtenaar gedurende 21 jaar trouw zijn diensten voor de gtmeente heeft verricht, dan 'acht men het als zijn plicht hem bij deze gelegenheid een cadeau aan te bieden. Nu is het we waar, de Eerw. Zusters zijn geen ge meente-ambtenaren, zijn niet in dienst van de gemeente, doch indirect en direct hebben ze voor de gemeente toch groote verdiensten verricht in het algemeen belang want wat xou het de gemeente niet hebben gekost in die 50 jaar Indien wij voor het onderwijs van die meisjes hadden moeten zorgdragen. Waar de Eerw. Zusters dus voor de gemeente, in het bijzonder voor Kaats heuvel, zooveel hebben gedaan hebben ze ook recht op erkentelijkheid en dank baarheid. Gaat maar eens na hoevelc huismoeders er niet blijde zijn dat ze hunne kinderen naar de bewaarscboo kunnen zenden waar ze goed verzorgd worden. Daarenboven, wat hebben ze niet aan tal van zieken gedaan, wat hebben ze niet gedaan en doen ze nog voor oude van dagen welke bij hun een goed tehuis vinden. Neen hulde en innige dankbaar heid zijn wij hun verschuldigd voor het vele goede wat ze voor onze gemeente en gemeentenaren gedurende die 50 jaren dag in dag uit hebben gedaan. Ik twijfel er dan ook niet aan, of de leden zullen met mij medevoelen, dat wij dien dag niet onopgemerkt mogen laten voorbij gaan en de gemeente als blijk van hooge waardeering en dankbaarheid een cadeau moet geven of een som gelds opdat de Zusters zelf wat kunnen koopen wat ze noodlg of gaarne hebben. Door de afwezigheid van de belde wet houders kan ik met geen afgerond voor stel komen en moet de raad het nu zelf bepalen. Ik weet wel, de oude Secretaris, de heer van Woerkora en v. d. Meeren hebben ook bij gelegenheid van hun zilveren ambtsjubllé een cadeau gehad en de Zusters hebben toch zeer zeker meerdere en grootere diensten aan de gemeente bewezen. Van den Heuvel. Zou het niet beter zijn iemand te benoemen die zich lo verbinding stelt met de Eerw. Moeder om te vernemen wat ze het liefst hebben. In het oog kan gehouden worden een mooi, doelmatig geschenk van blijvende waarde. Rijken. Gaat het uit de gemeentekas of betalen de leden van den Raad het onderling. Dit is, naar ik meen, ai eens meer het geval geweest. Voorzitter. In dit geval moet het uit de gemeentekas want het is een huldeblijk van de geheel© gemeente. Puls. Zouden we niet een zekere som geven, dan kunnen ze koopen wat ze willen. Rijken. Het beste is dat men zich in contact stelt, b.v. dat het Dag. Bestuur zich eerst in verbinding stelt met het hoofd opdat wat wordt gegeven waar ze ook werkelijk iets aan hebben. Voorzitter. Willen de heeren het dan aan het Dag. bestuur overlaten alsook welk bedrag dat disponibel zal worden gesteld. Met algemeene stemmen wordt daartoe besloten. (Wordt vervolgd.) Waalwijk, 31 Oct. 1917. Vergadering der Kamer van Koop handel en Fabrieken te Waalwijk, op Dinsdag den 16 October 1917 des avonds ten half acht ure. Tegenwoordig: J. B. Timmermans Wzn., Voorzitter, en de leden P. van Loon Gz., J. van Riel, A. H. van Schijndel, E. W. Klyberg, M. A. van Loon en de Secretaris M. A. J. van Llempt. Afwezig met kennisgeving B. J. H. C. Timmermans. Na opening der vergadering en vast stelling der notulen brengt de Voorzitter de navolgende stukken ter tafel le. Van het Ministerie van Land bouw, Nijverheid en Handel, bericht van goedkeuring van het tarief voor het af geven van verklaringen door onze Kamer. 2e. Brief van de Kamer van K. en F. te 's-Hertogenbosch met afschrift van een adres bevattende tot onderwerp Innig bultenlandsche rechten door de .Nederl. Spoorwegmaatschappijen. Se. Brief van de Kamer van K. en P. te Eindhoven, onderwerp Export-Cen trale. 4e. Brief van de Alg. Vereeniglng van Nederl. Im- en Exporteurs te Utrecht en te Rotterdam, onderwerp mededee- llng van haar doel en grondslag. 5e. Brief van dez Administrateur van de Directie van den Landbouw, met verzoek om inlichtingen omtrent prijzen van Langstraatsch hooi, van eikenschors, (Graafschappe*), idem vin Veluwscbe en idem van Noordelijker gewonnen schors. Zoomede eene dankbetuiging voor de de door ons verstrekte inlichtingen. 6e. Brief van den Raad van Ver- eenlgingen, belanghebbend bij den Nederl, Import en Export, gevestigd te 's Gra- venhage, met adres aan de Tweede Kamer d:r Staten-Generaal. 7e. Brief van de Kamer vau K. en F. te Vlaardlogen, met afschrift vau een request aan de Tweede Kamer der Staten- Generaal in zake het Wetsontwerp Export-Centrale. 8e. Brief van de Kamer van K. eo F. te Schiedam met request aan den Minister van Waterstaat over wagongebrek bij Spoorwegen. De stukken sub 1 tot en met 8 vermeld zijn ter kennisgeving aan genomen, dewijl aan de daarin gemelde bezwaren voor zoover mogelijk is te gemoet gekomen. 9e. Van de Kamer van K. en F. te Amsterdam afdruk van een adres aan den M nister van Justitie, Onderwerp Wettelijke regeling van ecu Handels register met eene desbetreffende nota over die wettelijke regeling en van het recht op den handelsnaam >De Firma» Besloten werd dit adres te steunen 10e, Brief van den Minister van Land bouw, Nijverheid en Haadel, mede van zijne Ambtgenooten en Financiën Oorlog, Bultenlandsche Zaken en Kolo niën, met bijvoeging van een Concept exemplaar der Statuten van de op te richten Export-Centrale en verzoek tot deelneming in het in artikel 5 der Statuten bedoelde Kapitaal der Vennootschap, en verder om opgaaf of, en zoo ja, tot welk bedrag door onze Kamer of door onze bemiddeling, door derden zal worden deelgenomen. Wij hebben hierop geantwoord, dat onze Kamer alleen eene subsidie erlangt van de gemeente, hoognoodlg votdekking harer onkosten, terwijl zij anders geen inkomen hoegenaamd bezit, zoodat zij niet in voormeld kapitaal kan deelnemen. Vooralsnog zijn wij er niet in geslaagd derden daartoe te bewegen. Wij hebben intusscben eenige publiciteit aan deze zaak gegeven, en wij meecen, dat eenige deelneming nog wel mogelijk kan zijn. 11e. Afschrift van een adres aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal van de Ned. Kamer van Koophandel te Londen, ter zake van het Ontwerp van Wet tot oprichting eener Export-Cen trale. 12e, Brief van de Commissie voor de Bedrijfsvrijheld der Levensverzekering met eene brochure, getiteld >Het Ver zekeringsmonopolie». 13e. Brief van de N.V. Hollaodsch- Veem, betreffende afgifte van belcenbare cedullen aan toonder. De Stukken sub 11 tot en met 13 werden ter kennisgeving aangenomen 14e. Brief van de N.V. Bergerode te Sittard betreffende de exploitatie van )ruinkoolconcessies te Brunsuui en rleerlerheide. Onze Kamer, heeft aan het verzoek in dit schrijven vervat, voldaan door toe zending van eea gemotiveerd adres aan den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, ten einde deze zaak te be vorderen. 15e. Schrijveu van de N.V. Algem. Motor-Omnibus en Vracht-Auto Maat schappij te 's-Gravenhage, betreffende bet exploiteeren van zoodanig voor per sonen- en vrachtvervoer. Na ampele be spreking werd besloteD tot behandeling in de volgende Vergadering. 16e. Schrijven van het College van Commissarissen der Gemeentelijke Koop mansbeurs te TÜburg, dat van af 3 Sep tember in het beursgebouw de navol gende beursdagen worden gehouden Maandag, huiden en leder J Dinsdag ruwe en bewerkte tabakWoensdag Textiel producten Donderdag Bouwkundige vakken Vrijdag granen, landbouwpro ducten en kolonialo warenZaterdag diverse vakken. 17e. Jaarverslag over 1916 van de Maas- en Waalkannaalvereenlging. 18e. Schrijven van het Ministerie van Landbouw, Nijverheid en Handel Ai deeling Arbeid, betreffende uitgifte vas druk- en bindwerk. De stukken sub 16 t/m IS werden voor kennisgeving aangenomen. 19e. Mededeeling der oprichting van de Kamer van K. en F. te Sas-van-Gent, welke mededeeling met onze felicitatie werd beantwoord. 20e. Schrijven van The Amerlkan-Ex- port Chambre of Commerce, met afschrift van haar jaarverslag, No. 20 ter keonisg. aangenomen. 21e. Brief van de Kamer van K. en F. te Haarlem met afschrift van haar adres aan de Tweede Kamer der Staten Generaal in zake Export Centrale, welk request door onze Kamer met een adres vaD adhaesle is beantwoord. Hiermede zijn dus ook, de hierboven genoemde adressen betreffende Export Centrale voerzoover die niet zijn in tegenspraak met Haarlem, gesteund. 22e. Brief van de Maatschappij van Nijverheid te Haarlem met afschrift van haar adres aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal in zake ontwerp van Wet houdende bijzondere maatregelen ten aanzien van het goedereovervoer naar het buitenland. 23e. Schrijven van de Katr.er van K. en F. te Meppel met opgaaf der ver plichte door iedere Kamer te betalen kosten voor het bijwonen van het Con gres der gecombineerde Kamers van K. en F. te Utrech', den 6 Maart j.l. ge houden, ten bedrage van f 8,waaron der is begrepen een exemplaar van het stenographlsch verslag der vergadering. 24e. Van de Maatschappij van Nijver heid te Haarlem een overdruk uit het tijdschrift dier maatschappij No. 7 Juli 1917, getiteld »De expansie der Neder- landsche Nijverheid ter Jaarbeurze in 1917». 25e. Brief van den Commissaris der Koningin in Noordbrabant met verzoek om inlichtingen omtrent de Samenstel ling van het bureau onzer Kamer, waar aan is voldaan. 26e. Van den Directeur van het Rijks Post- cn Telegraafkantoor alhier ontvin gen wij ceo exemplaar van »Taiieven en Vooiwaarden voor de aansluitlog van perceelen aan het Rijks-Telefoonnet». 27e. Van de Nederlandsche Handels- koogeschool tc Rotterdam ontvingen wij eenige exemplaren Studieplan 1917/1918 voor ons Archief. Verder zijn ingekomen een groot aan tal stukken van Regeerlogs-Departemcn- ten, van de p-ovlncie en andere offlci- eele lichamen en van particuliere instel lingen, personen en firma's, zoomede verslagen van Kamers van K. en F. In het Binnenland en ook ondaoks den oor log van enkele soortgelijke bultenland sche instellingen op gebied van Handel en Nijverheid. Verslagen en interessante mededeelingeu van den Landbouw io Nederlc.nd en over den Landbouw in GrootBritatn'ë en Ierland. Voor belangstellenden zijn deze stuk ken tegen re^u ter inzage verkrijgbaar. Na bespreking van eenige aangelegen heden, die niet geschikt zijn voor pu blicatie, wordt de vergadering gesloten. Wegens onvoldoende plaatsruimte kon den wij eerst heden het uitvoerig ver slag dezer Vergadering in zijn geheel opnemen. Op den betrekkelijk ^jeugdigen leeftijd van 49 jarep, overleed na eene korte, doch ernstige ongesteldheid, de heer Lambert Kooien, een man, wiens heengaan, behalve door zijn huisgezin, in breede kringen zal worden gevoeld, omdat hij de man is die voor de kunst onder het volk en speciaal de vocale kunst In de Langstraat zeer veel heeft gedaan. De heer Kooien was een ge boren leider eener zangvereeniglng, hij wist zijn koor te bezielen, er uit te halen wat er in zat, hij wist zijn gc-stdrlft zijn muzikaal gevoel en kennis, zijn goede opvatting zoo gemakkelijk over te bren gen op zijne zangeressen en zangers. Daarom dan ook oogstte hij bij eiken wedstrijd nieuwe triomfen en werd bij overal aangezocht als directeur van ver schillende gezelschappen. Men zal de waardeering van zijn muzikaal kunnen eo kennen te meer begrijpea, als wij eens een lijstje geven van de vereeni glng waarvan hij directeur was, in zoo verre die ens bekend zijn. Noemen we eerst de liedertafel der Kou, Stoom- schoenenfabriek A. H. van Schijndel, waarvan hij de stichter was, Gemengd Koor «Vooruitgang zij ons Doel* te Waalwijk, Chr. Zangvereeniglng «Halle lujah* Besoijcn, Gemengde zaDgvereeiii- ging >'t Rozenknopje* te Capelle, Ge mengde zaogvereeniging »De Lofstem* te Waspik, Chr. Zangvereeniglng «Hal lelujah* te Vrijboeve-Capelle, Chr. zang vereeniglng »De Harpe Zions* te Sprang, Chr. zangvereeniglng >Looft den Heer* te Baardwijk, instructeur van het R. K. Zangkoor te Baardwijk. Al deze ver- eenlglngen verliezen In hem een be kwaam leider, een man met een bijzondere ambitie en liefde voor de kunst, die daarvoor al zijn vrijen tijd over had en die daardoor heel veel heeft bijgedragen tot de veredeling van 't volk, die zeer zeker door de kunst wordt bewerkt. De leden dezer vereenlgingen en zoovele anderen, die hij les gaf of van dienst was en dat waren er zeer velen, zullen treuren bij zijn onverwacht verscheiden en zijne nagedachtenis zal bij vele honder den in dankbare herinnering blijven voortleven. Men schrijft ons nog Een eenvoudig, doch niettemin hoogst verdienstelijk inwoner onzer gemeente, werd hedenmiddag door een betrekkelijk kortstondige ziekte, het gevolg eener zware verkoudheid, uit ons midden weg gerukt, De heer Bart Kooien, nanwelijks 49 jaren oud, de onvermoeide leider van zangvereeniglngen in Waalwijk, Baardwijk, Druneu, Besoijeu, Sprang, Vrijhoeven, Capelle en Waspik, Is niet meer. Hoewel geen musicus van beroep, had hij zich toch, dank zij zijn bijzonde ren aanleg, t©t een vrij groote hoogte in de edele toonkunst opgewerkt. Zijn scherp gehoor, zijn goede smaak, zijn tact om met menschen van allerlei aard en stand om te gaan, doch bovenal zija ooul puttelijk geduld en bezielende lei ding, maakten hem voor directeur als geknipt. En hoe hij met de hem toever trouwde krachten wist te woekeren, getuigen de hooge bekroningen, die hij met meerdere Vereecigingen op ver schillende wedstrijden wist te behaleD. Velen onzer lezeis zullen zich ook nog wel dankbaar herinneren de prachtuit- voeringen, die bij met zijn kleine scharen ons meermalen in Musis Sacrum aan bood. Ook het koor der St. Antoniuskerk was jarenlang zeer veel aan hem ver schuldigd. De wijze, waarop hij de Missen van Lëser, Singenberger, Besouwen, Loots, Perosi, Fossini e, m. a. vertolkte, zal niet licht vergeten worden. Meer practicus dan theoreticus, vlug muziek- lezer, goochelaar In de transpositie, wist hij uit een koor alles te halen, wat er in zat," en met geringe krachten vaak resultaten te bereiken, waarvoor men den hoed moest afnemen. Oncoodlg dus te zeggen hoe zijn dood door alle eenmaal onder zijn leiding staande wereldlijke als christelijke Zaog- vereenigingen diep betreurd zal worden, en hoe moeielijk het voor de meeste dezer blijken zal, een geschikt plaats- vervauger te bekomen. Voor het oogenblik willen wij het bij deze korte beschouwing laten, daar wij over enkele dagen hierop nog wel nader zullen terugkomen. A.s. Zaterdag zal de begrafenis ge schieden, waarbij het gewis aau huide en eei betoon aan de nagedachtenis van den overledene niet ontbreken zal. God troostc en sterke zija treurende Lmllie eu late hem zeiven ia betere gewesten het lied voortzetten, dat hijger op aarde zoo dikwijls te Zijner eer heeft aange heven. Zijn assche ruste in vrede. Naar wij vernemen is voor de gas fabriek weer een groot schip, Inhoudende 190 ton gaskolen oDderweg, zoodat de fabriek voorloopig ruiin voorzien is. Zijn wij goed ingelicht, dan is reeds aan vele aanvragers om meerder gasverbruik, zulks toegestaan. Verder vernemen wij nog dat het rantsoen gas vermoedelijk vergroot zal worden, doch ook dat de prijzen van het gas, in verband met de hooge stecn- kolenptijzen, andermaal zullen word.n verhoogd. Met ingang van 1 November wor den nader van het verroer per spoor uitgesloten Bestelgocöeren, zwaarder dan 50 K G. per colli en ijl- en vrachtgoederen bui ten stations gelegen in of nabij plaatsen, waartusscben het vervoer te water per geregelden beurtdlenst kan plaats heb ben. Voor onze gemeente zij'- deplaatsen als bovenbedoel Rotterdam, Amster dam en Dordrecht. Op verzoek van het Plaatselijk Comité der Kath. Sociale Actie zal de >Hanze< alhier een spreker uitooodigen om de »Evenrenlge vertegenwoordiging* voor het publiek uiteen te zetten. Als spreker is uitgenoodigd de heer Albert van der Kallen te Breda, De kappers- en barblersvereeni- gl. g alhier is la haar geheel toegetreden tot de R. K. vereeniglng van kappers- en barbierspatroons. Zaterdagmiddag brak er bij de kinderen van Oudheusdeo in de Sta tionstraat een schoorsteenbrand uit, die echter spoedig met behulp van eenige militairen gebluscht werd. Een vijftienjarige Belg, Cyiel de B. zwierf al eenlgen tijd hier in de omge ving rond en trachtte als liedjeszanger z'o kost te verdienen. Door de politie gehoord, verklaarde hij zijn ouders te zijn ontvlucht, daar hij door zijn vader mishandeld werd. Hij ls naar bet vlucht oord te Uden opgezonden. In een steenen schuurtje bij de losplaats nabij het station is ingebroken en daaruit een paar mud steenkolen ge stolen. Bij de kinderen van Oudheusden ia de Stationstraat alhier is dezer dagen de wasch gestolen. De burgemeester van Oosterhout Jhr. T. R. I. B. van Grotenhuis tot Onstein, heeft zooals hij aan den ge meenteraad mededeelde, tegen 1 Januari a.s. ontslag gevraagd wegens vergevor derden leeftijd. Adspirant-reserve-officier vac ge zondheid (semi-arts) W. J. M. C. S ij kers is gedetacheerd bij het le bata^on van het 16e regiment Infanterie. BAARDWIJK. Zondag 4 November a.s. zal onze toeneelvereeniging «Liefdadigheid door Kunst" haar eeiate Winter-concert geven in de zaal van den heer P. v. Crom- roirt. Varieerend program. Zondag 11 November e.k. zal deselfde Tooneelclub te Elsbout een concert geven in de zaal van den Heer Frits Kooijmans. Prachtig uitgebreid program. Voor tooaeel-liefkebbers zal hier veel te profiteeren zyn. In den nacht van Maandag op Dins dag i» bij den Bakker A. v. E. alhier de wasch ran de schraag gestolen, beneveni een dekschaal. DRUNEN. Zondagmiddag kwamen in de zaal der meisjes-congregatie in grooten getale bijeen Drnnens maonen en joagalinges tot oprichting eener R.C. Kieivereeaiginp waarbij als leider optrad de HoogEerw. Heer Deken Sslteu. Waren velen reeds Vrijdig door de gloedvolle rede van den Heer B»ron van Wijnbergen op duidelijks wijj8 ingelicht over Evenredige vertegenwoordi ging, opgewekt tot toetreding eener R.C, Kiesvereeaiging, de HoogEerw. Heer Deken Seltea achtte het nattig dienaangaande nog een enkel woord te zeggen om diegenen die niet het voorrecht hadden Baron van' Wijnbergen te hoeren, eenigzina toe te lichten. Zijn HoogEerw, maakte duidelyk wat Evenredige vertegenwoordiging ie, hoe bij de stemming elke stem waarde heep, wat de kiezer te doen heeft en hoe noodzakelijk eene R. C, Kiesvereeoiging ia. Het gaat het volgend jaar by de verkiezing veor de 8de Kamer over twee partyen, geloof en ongeloof en daar dus elke stem op welke party uit gebracht meetelt, is het voor ois ka<ho. lieke zaak een goeds atem uit te brengen een stem die de katholieke partij sierktj Daarom is noodig een R. C. Kieever6*nigiog die ons den caodidaat zal stellen, dien wij dan cok voor God en Vaderland verplicht zijn te stemmen, Alleen by verkiezingao voor 2de Kamer en Provinciale Staten asl de Kieavereenigiug zich uitspreken. Zyn HoogEeiw, had om hooren gaan, dat er personen zijn die het onbillijk achten, dat iu deze zaak weer de Deken het hoogste' wooid voerde. Hiertegen meest zyn Hoog- Eerw. proto8teeren. Niet om zich in te dringen en de hoofdpersoon te zyn was na yveren voor deze Kiesvereeaiging. Maar het groote belang voor de Katholieke zaak meet en zal hem niets onbeproefd doen laten om eene R.C. Kiesvereeoiging tot stand te brengen. Neg wees zyn HoogEerw, ep de groo'e ramp, die de katholieke partij dreigt af. breuk te doen n.l. de stand-vertegenwoor- diging, waarvoor ook de spreker van Vrij dag zoo met klem hadt gewaarschuwd. Men hoede zich voor de gevaarlyke, nergens en door geen enkele party gehuldigde opvat ting, dat onze afgevaardigden naar evenre digheid van da getalsterkte moeten geko. zeo worden uit de verskillende atandeD. Overgaande tot oplichting eener R.C. Kiesvereeniging meldden ziek een 200-tal, (si de aanwezigen) aan. Een voorloopig bestaar bestaande nit de keeren Ant. v. d. Wiel, L. Braille, H. Schreu.e, M. v. Halder, H, B.ok en J. Bergmans werd gekozen, die de voorloopige werkzaamheden hebben te ver vullen. De algeheele deelneming der aanwezigen zal voorzeker een spoorslag zyn voor do overige Drunensche stemgerechtigden, om zich aan te sluiten, ELSHOUT, Het aantal toegetreden k-dea tot de Roemsch-Katholieke Kiesvereeniging alkier bedraagt thans 256. De dutribotie van zegeeringsvarkenï- rieesch heeft rog ger.geld plaats. Wekelyks worden er nog twee varkens van plrn. 101 K.G. per stuk geslacht. Het distributiebureau dezer gemeente zal telefonisch aangesloten worden met het telefoounet te DrnneD. Eveneens zullen po gingen aangewend worden een zelfstandig kantoor te verkrijgen. - Nu er weer gemalen mag worden heeft de molenaar druk werk om de dage lijks aangebrachte producten te kunien vermalen. Voor de landatormjaarklaesen 1S98 en 1899 werden voer deze gemeente 10 personen ingeschreven, HAARSTEEG. Zondagavond werd een begin van brand ontdekt in het boerenhuis, toebehoorende aan P. v. d. Brand. Het hooi langs den schoorsteen, had vuxr gevat. Door het krachtig optreden onzer beide brand- epuiteu was men het vnur gelukkig spoedig meester. Zondagmiddag vergaderde onze onlangs epgerichie R.K. Kiesvereeniging, hoofdza kelijk om een dtfioilief bestuur se kiezen. Hel zal bestaan mit de heeren J. M. A. v. BokhoveD, H, Coawenberg, M. de Vaan, W. v. Ruiten, J. v. EngeleD, J. v. Halder en A. G. Heeabeen. CAPELLE. Vergadering van den Ge meenteraad van Cipelle op Dinsdag, den 80 October 1917, des namiddags te 2 aren. Onderwerpen ter behandeling 1. Ingekomen stokken. 2. Herziening vererde&iog regelende de jaarwedden der onderwijzen. 8. Aanbieding gemeentebegrootiDg ec be grooting voor kat levensmiddelenbedryf, dlecst 1918, 4. Benoeming commissie voor het onder zoek dier begrooting. Verslag volgend nnmmer. VRIJ HOE VEN-CAPPEL. Zordagnacht hebben zich dieven toegang weten la ver schaffen bij de irma A. Oerlemans en Zonen te Labbeg&t in het houtmagazyo' tevens houtzagerij en d&arnit drijfriemen ontvreemd, doeb toevallig was onze ijverige veldwaohter A. Gouda in de omgeving en toen zij hem gewaar werden, lieten zy het gestolene vallen en gingen op de vlnckt. Of ze na vrij zijn, zal te bezien staan. WASPIK. De vergadering van de draak- bestrijdersvereeniging «8t. Bartholomew", gehouden op Zondag was slechts matig bezocht. Dit was wel jammer, want de Wel- Eerw. Heer Goerts, conrector van de Bis»

Echo van het Zuiden | 1917 | | pagina 2