juïïïwT ÏÏIT H2ÏÏEEÏN. Gemengd Nieuws. WEUWS^fluATSHEllVEL Correspondentie. Gemeenteraad. en den Boich. Het water kwam tot groote schade der talrijke rijdende win kels, die dagelijks gewoon zijn allerlei waren in „do Klei" te presenteeren, tot schade van het onderwijs van tal van leerlingen die de onderwijsinrichtingen te Waalwijk bezoeken en tot schade van nog zooveel anderen. Het gaat hier om een groot Waal- wijksch belang! Want nog langer dan den tijd der overstrooming duurt het nadeel. Handelswegen die eenmaal wor den gevolgd word»« Biet zoo licht meer verlaten, handc'sconnectie's eenmaal ge knoopt n'et zoo gemakkelijk meer ont bonden. Zoo werkt het euvel na en in menige nering zal men blijvend de groote schade voelen, die het water bracht. Het moge den fabrikant niet hinderen, den boer zelfs voordeel brengen, voor de neringdoende burgerij is het een levens belang, dat aan dezen toestand zoo spoedig mogelijk een einde komt. En hoe gemakkelijk zou alles zijn te verhelpen. De heeren ia den gemeenteraad kennen het geneesmiddel, Waarom het dan niet aangewend f Met hoe geringe kosten zou tenminste voor voetgangers en wielrijders een uit stekend pad langs de Westelijke haven kade zijn aan te leggen Ook den aanleg van een goeden rijweg kan er niet zeer kostbaar zijn en al was dat het geval: hier moet de gemeenteraad toonen, dat hij ook de belangen vac den midden stand begrijpt. Buitendien is bier wellicht ook een groot militair belang betrokken. Zonde burgerlijke overheid hier niet met de militaire kunnen samenwerken en met de in grooten getale aanwezige werk krachten dit werk zoo spoedig mogelijk ter hand nemen. Het is te wenschen I Wij stemmen volkomen in met den geachten schrijver van bovenstaand arti keltje en hopen dat deze belangrijke zaak ten spoedigste en met kracht zal worden aangepakt en dat ook de Kamer van Koophandel, Waalwijks Belang Middenstandsvereenigingen enz. met klem znllen aandringen op een spoedige afdoende oplossing van dit telken jarc herhaaldelijk terugkeerende groote en schadelijke euvel. 't Is tegenwoordig een ware lust een kijkje In onze haven te nemen, daar heerscht voortdurend een ongekende drukte, In hoofdzaak tengevolge van tan- en vervoer van hout, maar niet minder van bouwmaterialen als steenen, grint, zand voor de talrijke bouwwerken in onze gemeente, 't Geeft er heel wat drukte en werk voor velen en ook voor de gemeente-kas is 't een niet onaardig meevallertje. Op verschillende plaatsen is dezer dagen schoorsteenbrand uitgebroken, in hoofdzaak gevolg van 't hout- en turfitoken. Men denke erom tijdig te laten vegen, Nabjj de haven heeft men ean dezer nachten op een paar plaatsen getracht in te breken; op eene zelfs had men reeds een raam opgeschoven. Doordat de bewoners spoedig gewekt wares, heeft men het veiliger geacht tijdig ervan door te gaan. Tegen personen alhier, die aardappe len van den distributie-voorraad hadden ont vreemd, beeft de politie proces-verbaal op- gemaakt. De heer W. v. H. alhter plaatste zijn rijwiel voor 't café P. aan de haveu. Toen hij later buiten kwam, was zijn fiets verdwenen. Door den vreeaelijken storm is 't water 1.1. Maandag over de kade beenge- stroomd den buitenpolder la. Achter Besoijen stond het reeds langer onder, aoodat de communicatie wederom ver broken is. De buitenpolder van Waalwijk U thans bijna vrij. Van 19 November 1917 bestaat de gelegenheid om zich, in afwachting van het in werking treden van den post cheque- en girodienst, bij de kantoren der posterijen als rekeninghouder aan te naalden. De hiervoor noodige formulieren zijn aan genoemde kantoren kosteloos verkrijgbaar. Spoedige aanmelding wordt aanbe volen, om te kunnen zorgen, dat de naamlijst van rekeninghonders intijds gereed zij en men op den dag de opening van den dienst, dadelijk bij de post kantoren kunne storten en over de gelden beschikken. Aan de kantoren der posterijen zijn, van bovengenoemden datum af, alle ge- wenschte inlichtingen betreffende de voorwaarden van toetreding en de tarie ven te verkrijgen. Zie ook No. 3 der Mededeellngen. Bovendien kunnen belanghebbenden slch om inlichtingen wenden tot de directie, van Speykstraat 14 te 's Graven- ha ge, telefoon Haag 3861. Voor het Hof te's-Bosch stond terecht M. Van H., oud 32 jaar, koop man 's-Bosch en M. De K., oud 29 jaar, schoenmaker te Vlijmen, gedetineerd, beklaagd van diefstal van een rijwiel te Waalwijk en verschillende rijwlelbenoo- digheden te Loon-op-Zand. Door de rechtbank aldaar waren beklaagden resp. veroordeeld tot één jaar en tot 6 maan den gevangenisstraf tegen welk vonnis het O. M. en de la beklaagde appel hebben geteekend. De advocaat-generaal vroeg bevesti ging van het vonnis der rechtbank. De verdediger, Mr. Kintz, advocaat en procureur vroeg een lichtere straf. De gezamenlijke pastoors te Tilburg habbeo, naar het Centr. meldt, de vol gende oplossing van het geschil vso:* gesteld I. lo. De partieele werkstaking, ge proclameerd bij de firma's Frans Mutsaers Zn. en Swagemakers-Bogaerts door de besturen der vereenlgingen St. Lam- bartus en De Eendracht, worden door deze besturen opgeheven. Na deze op heffing zal de Vereenlglng van Tilburg- sche fabrikanten van Wollen Stoffen overgaan tot het Intrekken van het be sluit der algemeene uitsluiting. De werk lieden hervatten den arbeid onder de zelfde voorwaarden, oader welke de ar beid geëindigd is. 2o. Terstond na de opheffing van de partieela werkstaking worden de onder handelingen door de betrokken besturen hervat. 3o. Leiden deze onderhandelingen niet tot oplossing van het geschil, dan zal, binnen acht dagen na de opheffing van de partieele staking, worden over gegaan tot de samenstelling van een scheidsgerecht. II. De wijze, waarop dit scheidsgerecht zal worden samengesteld, alsook de wijze, waarap dit scheidsgerecht zija functie zal verrichten, zal bij onderling overleg door de betrokken besturen worden ge regeld, met dien verstande echter, dat het scheidsgerecht in laatste instantie beslist en een uitspraak doet, biadeud voor beide partijen, waardoor het conflict geëindigd wordt. III. Wanneer een van beide partijen zich gekrenkt gevoelt door de andere partij, kan zij vorderen, dat een scheids gerecht benoemd worde, dat uitspraak doet of er krenking heeft plaats gehad en hoe deze krenking moet hersteld worden. Deze uitspraak is bindend voor beide partijen. Wanneer het scheidsgerecht onder 3o gevormd wordt, zal het, zoo noodig ook in deze aangelegenheid als scheids rechter optreden. IV. Wanneer een der beide partijen oordeelt, dat onderhandelen tot geen bevredigend resultaat zal leiden, dan zal aanstonds worden overgegaan tot bet samenstellen van een scheidsgerecht. De hoofdbesturen van St. Lambertus en De Eendracht hebben, zoo meldt het Huisgezin, deze voorstellen aange nomen. BAARDWIJK. Heden had la 't R.K. Bondsgebouw eene vergadering plaats tot het oprichten eener R.K. Kiesver- eeoiglng. Tot bestuur werd gekozen de WelEerw. heer Verhoeven, kapelaan, Joaef van Heijst, Adr. Pullens-Dumoulin, Ant. Lombarts, j. v. d. Hoven, Ant. Bay ens en Jan Krol. Bij acclamatie werd de heer Jozef van Heijst tot voorzitter ge kozen en werd aan den Edelachtbaren heer J. A. J. van Heijst, burgemeester dezer gemeente, het eere-voorzitterschap aangeboden. BAARDWIJK. Zondagavond gaf de Lie dertafel „Oefening en Vermaak' een con cert in de zaal van den heer P, v. Crom- voirt, welke drnk bezoch'. was. Hetgeen ten gehoore gebracht werd verdiende zulks ook tea volle. De velschillende koren werden goed gezongen. Vooral het groot koor „Pias Cantate' hetwelk met medewerking van den heer v. Roermond, tenor uit Kaatsheuvel gezongen werd, is schitterend uitgevoerd. Ook de heer v. Beurden uit Kaatsheuvel komt alle lof toe voor zyn uitstekende pianobegeleiding. Het tooneelstukje Do aanhonder wint' hetwelk na de panze werd opgevoerd viel zeer in de sm&ak, alsook de dramatische schets „Het Jurkje' hetwelk door den heer Burgmeijer werd voorgedragen. Het daverend applaus dat op beide nummers volgde was hiervoor hst beste bewijs. Na afloop dankte da President der Liedertafel de heeren BeurdeD, v. Roermond en Burgmeijer voor huune medewerking, welke zooveel had bijgedragen om deze avond zoo schitterend te doen slagen. DRUNEN. Ingevolge 't Maalverbod werd door de gemeente-politie heden morgen circa 10 uur een inval gedaan bij den molenaar v. d. W. Molen en huls werden van onder tot boven streng onderzocht, zakken nagekeken, maalbe wijzen en registers gecontroleerd ech ter zonder gevolgen. Ook werden bij verschillende land bouwers huiszoekingen gedaan. DRUNEN. In de gisterenavond ge houden raadsvergadering Is met alge meene stemmen beslotea aan De Hanze eene som van f 20,000 gulden te leenen voor den bouw van een vakschool. Tevens werd besloten een klinkerweg aan te leggen vanaf Van Beek tot aan den Overweg. ELSHOUT. Den landbouwers in deze gemeente is aangezegd om de door den Regeerings-commissaris gevorderden oogst te leveren op Dinsdag 18 Dec. e. k. aan de Tramremise te Drunen. Als ontvanger zal optreden de heer M, van Halderen te Drunen. De heer T. Ifoonen alhier is be noemd tot gemeente veldwachter te Ob- felcht. Door den hevigen wind der laatste dagen is aanmerkelijk schade aangebracht aan de rieten bedekking van vele wo ningen. HERP'l. De distributie van levensmid delen alhier, is niet erg schitterend ei in vergelijking mat hetgeen wekelyks in n - buïige gemee iteu verkrijgbaar ie, maakt de lijst hier een povereo indruk. Door den nood gedrongen begaven zich een zestnl vrouwen naar het gemeentehuis om den nood hunner gezinnen bekend te maken. Verbetering is toegezegd. BESOIJEN. A. s. Donderdag 29 Nov. 's avonds om 7.30 zal voor de onver- eenigde en reeds vereenigde Chr. Schoen en Lederbewerkers(sters) van Waalwijk en Omstreken optreden den heer W. Strijbis van Amsterdam, la het café van den heer van der Zaken te Besoijen. Zondagavond ten 5 uur had in het Patronaatsgebouw de aangekondigde lezing plaats over de Evenredige Ver tegenwoordiging. Toen de heer Vesters, redacteur van het Huisgezin, zijne lezing begon, was de zaal tot in alle hoeken bezet. Op zeer duidelijke wijze zette de spre ker het nieuwe stelsel van de kieswet uiteen en wees op de noodzakelijkheid om goed georganiseerde kiesverenigin gen op te richten. De heer Vesters heeft allen weten te overtuigen van de noodzakelijkheid van zich te vereenigea, want alle aanwezigen traden als lid toe. Het voorloopig bestuur het bestuur van de oude kiesvereniging bestaande uit de heeren Sürig, Couwenberg, H. v. d. Meijs, P. IJpelaar, A. Brand» en Ver hagen, zal spoedig wederom eene ver gadering uitschrijven, waarin dan een definitief bestuur zal worden gekozen. BESOIJEN. De storm heeft ia onze gemeente hier en daar boomen ontwor teld. Ook daken en schoorsteenen hebben het moeten ontgelden. Terwijl gisterenavond de heer v. d. H. uit Capelle met paard en rijtuig voor het café van J. T. op den dijk even stil hield om het paard te laten drinken en hijzelf zich in het café wat verwarmde, hebben tot heden onbekend gebleven personen de deken van het paard ge stolen. Door het stormweer van de laatste dagen heeft het water in den buiten polder wederom een ongekende hoogte bereikt. De Drongelsche weg staat ge heel blank, zoodat de communicatie met het land van Heusden langs dezen druk ken verkeersweg is verbroken. De stóomscboenfabdek van de firma Wed. van Delft Zonen, een half jaar geleden pas zoo aanmerkelijk uitgebreid, is au reeds wederom vergroot moeten worden en blijft het door deze firma in den handel gebrachte schoeisel als he den aftrek vinden, dan zal spoedig weer aan vergrooting moeten worden gedacht. Het fabrikaat heeft dan ook een uit nemende naam, vooral het pas ingevoerde merk «Reform-Védé* voor abnormale voeten, heeft een zeer groot succes in den lande. - Wegens het slechte weer maakte R. W. B. een vergeefsche reis naar Breda. Aangezien onze vereenlglng om 12 uur moest spelen en het weer toen te slecht was om te spelen, werd de wedstrijd door den scheidsrechter afge last. Da wedstrijd R. W. B. II tegen 4-1-16 R. I. ging eveneens niet door. SPRANG, De Afd. Sprang van het Nederl. Werkliedenverbond «Patrimoni um», houdt Zaterdag 8 Dec. haar 9e Jaarvergadering. Naar we vernemen zal de distri butie van klompen, deze week in onze gemeente een aanvang nemen. Vergadering der1 Coöp. Brood bakkerij «Broederhulp te Sprang op Donderdag 29 November des avonds om 7.30 in de zaal van J. Klis alhier. VRIJH.-CAPPEL. Door den hevigen storm van gisteren zijn alhier de buiten polders tot aan de kruin van de kaden vol water geloopcn. De communicatie met het land van Heusden en Altena is daardoor voor een tijd verbroken. Door het kwelwater zal men binnendijks ook weer spoedig last krijgen. WASPIK. De uitroeriBg van V. en V. op Zondagavond, wss soo drnk bezocht, dat velen zich met een staanplaats moesten vergenoegen. De harmonie speelde de ver schillende nummers zeer verdienstelijk en „Entre Nons' had vooral met het Generaals- vronwtje' buitengewoon veel siecei. Het talrijke publiek bracht een genotvollen avond in de harmoniezaal door. Weer ondervinden hier vele inwoners last van 't hooge water. Verschillende lage peroeelen staan onder en bij sommigen loopt iet water in schoortjes en achterhuizen. De fourier v. d. Z. viel Zaterdagavond van een zolder. Men vond den jongen man lewusteloos op den grond liggen. De dokter constateerde inwendige kneuzingen en kon voorloopig niet toestaan, dat de ongelukkige verroerd werd. Enrst den volgenden dag con hij naar 't Ziekenhuis tc Raamsdonk getransporteerd worden. De Mariavereeniging stelt zich voor met Kerstmis esn feestje te geven voor do kinderen der St. Annavereeniging. Vooral haopt het bestuur de arme kinderen met warme kleedingstukken te kannen gedenken 'en doet daartoe een beroep op de mild dadigheid van de Waspiksche ingezetenen. We twijfelen niet of ieder zal voor dit doel gaarne een oiertje over hebben. RAAM8DONK8VEER. Alhier «ija enkele gevallen van roodvonk gecsnstateerd. Door den storm van Zondag woei op 't Sandosl een groote hoepelmakery van G. Simonie geheel ernver. Een hoepelma- chiue van een der arbeiders werd vernield. Persoonlyke ongelukken kwamen niet voor. Van gemeentewege zullen 12 arbei derswoningen worden gebouwd in de Ko ningstraat. In den Biesbosch zyn vele polders onder water geloopeD. Verschillende kaden en dy'ken zijn weer doorgebroken. De schade is nog niet by benadering te schatten. Kaatihiuvil, 28 Nov. 1917. Heden werden door de maréchauerée een drietal joBgens gearresteerd van 14-16 jaren, verdaeht van diefstal van tacks. De militairen die vorige week gearresteerd waren, zijn weer vrygelaten. Uit 't onder, soek bleek, dat zij geen schuld hadden aan de gepleegde diefstallen. 't Is vuil, mieierig weertje geweest op onsen halfjaarlijkschen marktdag, 't Regende en bleef regenen en was onaange naam guur. Geen wonder dat de markt niet veel was. Alleen de speelgoedkramers maak. ten nogal zaken. Aan de lyn stonden maar eenige beestjes, waarin weinig handel ging. Een paar manden varkens waren aangevoerd. „Semper virens' maakte Zondag haar derde succes avond. Voor een stampvolle zaal werd wederom thans voor de R.K. Gildeobonds-leden „De Vergelding' opgevoerd. Het dankbaar gehoor was uiterst voldaan over hetgeen de tooneelclub pres teerde en gaf daar door langdurig applaus herhaaldelijk getuigen van. De Irma Schalken-v. Vagt gaat ander maal hare stoomschoenfabriek aanmerkelijk uitbreiden en meteen haar ateenkoleng&smotor vervangen door een grooten zuiggasmotor. De beide firma's H. W. Beekmans in de Gasthuisstraat en J. Beekmans in de Marktstraat gaan voor hunne smederijen beide een motor plaatsen, wel een bewys dat er voor mécaniciëns alhier volop werk is. De twintigjarige bakkersknecht van de coöperatie begaf zich Zaterdag avond huiswaart. In de Gasthuisstraat kreeg den jongen 'n toeval en met 'n groote gapende wonde aan 't hoofd werd hij door voorbijgangers naast 'n grooten plas bloed g vonden. Hij was zich niets bewust en moest gesteund naar huis gebracht worden. De tooneelclub «l'Espérance» geeft Zaterdag a\ ond in de zaal van „Euphonia» een groote uitvoering, voor de leden van 't gezelschap en militairen, 't Pro gramma bevat naast verschillende solo scènes ook een paar prachtige trio's. De entree wordt voor de jongens zoo laag gesteld, dat ze allen van den ont spanningsavond kunnen profiteeren. Het bestuur der Coöperatieve Vereenlglng «Broederhulp» heeft Zondag haren leden bekend gemaakt, dat zij het plan heeft opgevat de bakkerij in de Gasthuisstraat publiek te verkoopen en het bedrijf ouder te brengen in het ge bouw in de Hoofdstraat, alwaar dan vcr- eenigd zijn winkel, bakkerij en slagerij. Hiusdem, 27 Nov. 1917. Hoewel de storm van Zaterdag geen groote schade aanrichtte, kwam hij toch velen ten onpas, vooral de land bouwers, die nog runderen en paarden op de waard hadden. Deze was in één nacht grootendeels ondergeloopen. zoo- dat het vee zelfs op de hoogste plaat sen nog tot de enkels ia 't water stond en hier en daar slechts, met moeite naar een droge plaats komvrorden gestuwd. In de spoedelsehende raadsverga dering is goedgekeurd, dat de directie van de gasfabriek den gasprijs van 12 cent op 20 cent per M* brengt. Daar en tegen wordt de prijs der cokes ver laagd tot f 1.75 per H. L. De heer J. Zweers is met ingang van 1 Januari e.k. benoemd tot Directeur der Gemeente-gasfabriek te Monniken dam. Mogen wij een even voorkomenden opvolger in diens plaats bekomen. zoodat hij op heeterdaad betrapt wat. Hij wierp de bankbiljetten in de gang, doch werd door de ambtenaren en den zaalchef gegrepen. Het jongmenech zeide op eea vraag van den directeur, waarom hy dat gedaan had, dat dit zijn beroep wa», De politie heeft hem opgesloten, Als verdacht van deB moord, dezer dagen te Alfen gepleegd op den 79-jarigen arbeider G. Verbeek, is te Amsterdam ge. arresteerd zekere P. en te Utrecht de ssilj. tair Van der P., beiden afkomstig uit Bede. graven. Op hun kleeren werden bloedvlek, ken gerondzn. P. is naar het hnis van bewaring te 'g-Gravenhage overgebracht en Van der P. voorloopig te Utrecht opgesloten. Even 5 uur Zaterdagnamiddag werd heel Amsterdam plotseling in het donker gezetminstens een 10.000 Amsterdam mers sukkelden al tastend naar de tele foon, tnaar kregen geen gehoor omdat er duizenden tegelijk een antwoord wenschten. De straten krioelden van menschen, want het was een druk uur. In de cafe's schuifelden de menschen naar bulten en op straat was het angstig op den tast loopen maar wie niet angstig waren, het waren de Dultschers die de eerste oogenblikken stellig meen den, dat Amsterdam opzettelijk in het duister gezet werd, wijl men een vlieger aanval vreesde Alleen brande hier en daar nog een gasllchtje of een kaars, terwijl de tram nog zijn kleurige lichtjes vertoonde. De llcbtstoornls was na een half uur opge heven, waardoor sommige gedeelten der stad weer spoedig licht kregen, andere gedeelten echter veel latar. De oorzaak der Egyptische duisternis is het defect raken van een grooten transformator van het onderstation Wes terpark. Om halfvijf geraakte ook de omvor ming van het tramnet defect, zoodat ge durende enkele minuten ook het tram verkeer geheel stil lag. Voor het Rozentbeater was het een zeer nadeelige avond, Eerst om halftlen kreeg men daar licht, zoodat de voor stelling natuurlijk niet had kunnen door gaan en dat terwijl de heele zaal uit verkocht was. Allen, die van plan waren geweest het theater te bezoeken, kwa men derhalve hun geld terug vragen, hetgeen de directie natuurlijk niet kon weigeren. Terwijl de politie de orde handhaafde, werd dan ook aan de groote schare bet plaatsgeld terugbetaald, hetgeen eeulge uren in beslag nam. Te Groesbeek is de 22-j»rige P. B. deodgevoDden met een schotwonde aan dt zijde. Het is het vyfde slachtoffer van Groesbeek in het smokkelbedryf. Ia den nacht van Zaterdag op Zondig werd de veehouder W. Zyl te Spakenburg opgeschrikt door het hulpgeroep van lijn kaecht J. Schouten, die op den zolder slaapt, Hij Vond den knecht aan handen en voetti gebonden. Een bedrag van f 740 aan bank biljetten werd vermist en was volgens sjju zeggen van den knecht gestolen door twie gemaskerde marinen, die hem hadden over vallen, De twee geldkistjes, waarin de bil jetten geborgen waren, werden ledig buiten de deur gevonden. Daar men den knecht er van verdenkt mesr van de zaak te we. ten ia hy gearresteerd. De man ontkent echter alle ichnld. Een lid der Baardwijkscbe Toneelclub. Uw ingezonden stuk dient o.l. geen en kel algemeen belang, is persoonlijk, ten minste zoover het te begrijpen is 't kan alzoo niet worden opgenomen. Red. Gisternamiddag omstreeks half-eaa heeft op het hoofdpostkantoor te Amsterdam een brutale diefstal plaats gehad. Een on geveer 22-jsuig jongmensch, dat zich bijna den geheelen morgen in de hal van het postkantoor bad opgehouden, heeft de kani afgewacht om zijn slag te slaan. Aan de rechterzijde in de hal ia de afdeeling Rijks postspaarbank, langs welke afdeeling een gang voert. Toen de chef van die afdeeling zich van zij a plaats had verwijderd, liep bet jongmersch fluks door deD gang en dsed een greep in het geld en de papieren* Hij kon zich eehter niet gauw genoeg ver wijderen om niet te worden opgemerkt, DRUNEN. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Dinsdag 27 No<-. des avonds ten 6 uur. Voorzitter Edelachtb. heer Van Huiten. Ongeveer half zeven uur opent de Voorzitter de vergaderingafwezig de heer Van Dal. De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing onveranderd goed gekeurd en vastgesteld. AAN DE ORDE 1. Ingekomen Stukken. a. Schrijven van H. Mimpen, Krieken en H. de Krieger, houdende dankbetui ging voor de verleende verhooging van salaris. Eveneens van J. de Leur. Van Son. Als ze maar krijgen, dan danken ze wel. Wordt voor kennisgeving aangeiomsn- b. Schrijven van Ged. Staten, hou dende goedkeuring van het raadsbesluit om bij De Hanze in Rekening-Courant te gaan voor een bedrag van f 10.000. Wordt voor kennisgeving aangenomen. c. Schrijven van Ged. State», hou dende verzoek om in de salarlsregeliug van de onderwijzers alsnog een bepaling op te nemen, om landstormplichtigen ook het salaris uit te keeren. Bekleeden zij echter een rang, dan wordt het U dien rang verdiende van het salaris af gehouden. Van Son. Daar valt weinig op aan te merken en ik zou er daarom op ingaafl Met algemeene stemmen wordt beslo* ten op het verzoek in te gaan.

Echo van het Zuiden | 1917 | | pagina 2