Provinciaal Nieuws. Attentie Dienst" der Gemeente-werken. Toorzitter, Het salaris van den Gemsente- Opzichter zoaden wij gaatne gesteld tien op 1400,— met twee verhoogiegen om de twee jaren tot f 1600,— en het loon van den gemeentearbeider op f 16,per week. Aangenomen. a) Secretarie-psreoneel. Toorzitter. We stellen voor de salarissen der ambtenaren ter seeretarie te bepalen als folft Voor den eersten ambtenaar van f 1000 tet f 1200. Voor den tweeden ambtenaar van f800 tot f 1000. Voor den derden ambtenaar van f 600 tot f800. De jaarwedden als geregeld bij artikel 1 worden verhoogd met f 100, wanneer de ambtenaar in het bezit Is van het diploma afgegeven door de Nederland- sche Vereeniging van Gemeentebelangen of wel van de akte Staatsinrichting of Staathuishoudkunde M. O. De jaarwedde van den bode ter Se cretarie bedraagt f 550. Op verzoek vau den keer Brekelmans worden de salaris-regeling van taans ea die voorgesteld zijn, nogmaals voorgelezen. Van Ierse.lIk heb gehoord dat geheel het secretarie-personeel naar elders heeft gf- sollieitaerd. Door de abnormale omstandig heden worden er overal gevraagd, ea daarin ligt een gevaar. Ik zou daarnm voorstellen deze salaiissin nog met f 50 te rerhoogeo, misschien ia dit voor hen een motief em <an deze solicitation af te zien. Voorzitter. 'Er is 5hans groot tekort aan ambtenaren daarom is dat zoo ea de szL- risssn blijven zoo ook later. Van Iereel. G.'tft hen d#n een dunrte- toeslag. We krygen weer andere nsenschen en d&t is nogal erastig als alle drie de heeren opsUppen. Houben, Ik betreur het dat deze kwestie niet bij de begiootiüg wordt behandeld, dan zouden we ondethand van de cijfers gaan duizelen. We moeten wel wet< 11 dut niet eenige personen, waar een complex van ge meen teuareD, de gemeente uitmaken en do belastigen moeten betalen. We komen voor 'i feit dat deze zoo geweldig klimmen als nergens, ik ben er dan ook sterk teg*n nog hooger le gaaD. Timmermans. De heer Houben zet de zaak op zijn kop. De stijgiyg van den H. O. ziet men overal, dat is hier geen unicum en juist de salarissen moeten verhoogd worden als gevolg van de tijdsomstandigheden, dat is een nood zakelijk kwaad. En ook de meeste be lastingbetalers hebben in deze tijden wel wat meer verdiensten gehad als vroeger en zullen dit ook wel kunnen betalen. Het meer geven van salarissen enz. en daardoor opdrijven van den H.O. is een gevolg van de tijdsomstandighe den en niet omgekeerd. Klijberg. Er is wat voor te zeggen een duurtetoeslag te geven, dat is maar tijdelijk, 't Zijn zeer dute tijden en zeker moeten we rekening houden met de be lastingbetalers, maar er is een zeer groote categorie, die wel iets meer kunnen be talen. Het salaris der ambtenaren ter secretarie is tegenover bv. de onderwij zers niet schitterend. Voorzitter. Ik ben niet tegen hoogere bezoldiging of duurtetoeslag aan de se cretarie-ambtenaren, maar het zal een zeer scheeve verhouding geven tegenover andere gemeente-ambtenaren, wal aan leiding kan geven tot onaangenaamheden en meer. Men moet het dan ook aan anderen geven. Ik spreek slechts een woord van waarschuwing. Het voorstel van B. en W. wordt daarna aangenomen. b. Politle-personeel. De Voorzitter. De jaarwedden worden voorgesteld als volgt: 4 a. den Inspecteur van f 1100 tot f 1400. b. den Hoofd-agent van f 850 tot f 1050. c. de agenten van f 750 tot f 950. Bij de bevordering van een der agen ten tot hoofd-agent wordt bij de bere kening der jaarwedde rekening gehouden met den diensttijd als agent. Van het politle-personeel genietende gehuwden tevens vrije woning met vrije gasverlichting tot een maximum van 500 M8 per jaar. De ongehuwden ont vangen voor gemis aan vrije woning (75 per jaar. De jaarwedde wordt verhoogd met f 25 voor het bezit van het gewone politle-dlploma en met f 50 voor het bezit van het polltia-dlploma met aan teekening. Voor hot gebruik van een algen rijwie wordt een vergoeding toegekend van f 90 '9 jaar». Timmermans. Ik kan me met de re geling goed vereenigen. Alleen acht ik f75 ter vervanging van woninghuur en vrij licht voor ongehuwden wel wat laag als man zooals thans pi. m. f 10 kostgeld moet betalen. Een agent heeft f650, kostgeld f 500, dan 8 pCt. ar af voor pensioenfonds, dan ls 't mij een raadse hoe hij aan de noodige kleeren enz. moet komen. En 't wordt hoe langer hoe moelelijker, zoodat daar wel een beetje bij mag en 't ls niet zoo'n aangenaam postje met veel verantwoording en risico Ik zou bv. f 100 geven. Het£ voor stel vau B. en W. mat daze toevoeging wordt aangenomen. Brekelmans. Ik wou nog wel Iets zeggen. Voorzitter, 't Is aangenomen. Brekelmans. Dan is er weinig gele genheid gegeven. Ik meende dat alleen 't voorstel Timmermans was aangenomen. Voorzitter, 't Verwijt dat u me daar maakt dat Ik weinig gelegenheid geef, zal niemand der heeren onderschrijven. Ik doe 't Integendeel altijd zeer lang zaam, dat ls me wel eens gezegd. Ik heb eerst gevraagd of nog iemand iets te zeggen had, toen of Iemand stemming verlangde. Brekelmans. Ditmaal was er m. f. wei nig gelegenheid. Voorzitter. Er was velop gelegeeheld, ofwel U hebt niet opgelet of het niet begrepen. Brekelmans. Ik heb 't heel goed be grepen. Voorzitter. Hebt u dan nog iets heel dan zal ik u nog gelegenheid bijzonders, geven. Brekelmans. Ik had een specificatie willen vragen, doch zal er me bij neer- leggen. d. Personeel der gasfabriek. Voorzitter. De gascommissie stelt voor het salaris van den directeur met ioeaag van 1 Jan. a.s. te brengen op f2000 voor het Gasbedrijf met twee 2- jaarlijksche verhoogingen van f 100 en voor het Elektriciteitsbedrijf op f 100 per jaar. Het salaris van den boekhouder met ingang van 1 Jan. a.t. te brengen op f1300 voor het Gasbedrijf met twee 2- jaarlijksche verhoogingen van f 100 en voor het Elcctrlciteitsbedrijf op f 100 per jaar. Het salaris van den klark op f400 per jaar. Het weekloon van den fabrieksbaas op f19, van den fitter op f 17, van de le stokers op f 16, van de 2e stokers op f 14,50, van de gshuwde terreinwer kers op f 13, van de ongehuwde terrein werkers op f 11,50 en van den geldop- haier (meteropnemer) op f 13. Brekelmans. Ik moet op prijs stellen wat B. en W. hebben gedaan ter ver- hoogiog der salarissen aan de gasfabriek, maar ze zijn niet hoog genoeg. Bv. de gasfitter, die menschen moeten dikwijls 's avonds en Zondags werken, die zou ik brengen op f 18, fabrieksbaas f 20 eo voorts allen fl hooger, dan is 't een behoorlijk salaris en ik spreek den wensch uit dat B. en W. dit voorstel overnemen. Gragtmans. Alvorens deze salarissen te bespreken, hebben wij 't gevoelen der betrokken personen gehoord en die waren er zeer men tevreden. Men moet in 't oog houden dat er absoluut geen winst gemaakt is. Brekelmans. Uwe opmerking is niet terechtdat er geen winst gemaakt wordt, is geen motief om de salarissen niet te verhoegen. Doe nu eens een op- roepiog, dan zal men heel wat meer moeten geven. v. Iersel. Het winstpercentage der gas fabriek is, zooals terecht is opgemerkt, niet schitterend, maar de gemeente moet iet voorbeeld geven en andere fabrieken geven zelfs zooveel. 't Is toch niet zoo erg nog als men f 16—f 17 heeft inde zen tijd voor een gezin. Ik kan met 't voorstel Brekelmans wel meegaan. Gragtmans. De gascommissie neemt over om den fabrieksbaas f 20 te geven. v. Iersel. Als men 't vergelijkt met den gemeente-arbeider, nl. f 16, dan zijn deze salarissen niet hoog. Ik gun het hem gaarne, maar aan de gasfabriek wordt veel zwaar werk van de arbeiders geëischt. Voorzitter. Snijders staan het hoofd der gemeente-arbeiders, die heeft ver antwoording, dat is een post van ver trouwen. Gragtmans. Voor Zoudagswerk en nachtarbeid, wordt extra betaald. Voorstel B. en W. met f 20 voor gas fitter wordt daarna goedgekeurd. 3. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging der Verordening regelende de be zoldiging van de leeraren aau de Tee- kensckool. Voorzitter. Boven de jaarwedde, hier voor geregeld, wordt toegekend eone belooning van f 100 per jaar voor het bezit der akte middelbaar onderwijs M O., zoo daarin onderwijs wordt gegeven aan ten minste zes leerlingen. v. d. Broek. Voor de uren dat ze werken is 't volop genoeg. Voorzitter, 't Gaat over den leeraar, die les geeft In 't vak boetseeren M.O. dat is speciaal voor dat onderwijs. v. d. Broek. Mij dunkt dat het niet noodlg is. Voorzitter. Dan moet U voorstellen het vak boetseeren van den lesrooster af te voeren. v. d. Broek. Mij best hoor. Voorzitter. Het voorstel wordt niet gesteund, dus komt het niet in omvraag. Aangenomen. 4. Schrijven van Ged. Staten van Noord-Brabant in zake heiziening der salarissen van den Burgemeester (f 1800) den Secretaris (f 1800) en den Ontvan ger (f950), Klijberg. Mijnheer de Voorzitter, ik vraag me wel eens af, hoe Gedep. Sta ten den raad nu eigenlijk aanzien. Een vorige keer is ons hetzelfde advies ge vraagd. Wij hebben toen op goede gronden in een uitvoerig advies er op gewezen, dat wij ons absoluut niet met iet voorstel van Ged. Staten konden vereenigen en dat het hooger moest zi;n. Het heeft echter niet mogen helpen. Beschouwen Gedeputeerde Staten ons als onmondige kinderen, dan moeten ze on9 ook maar niet om a ivies vragen. De geheele raad geloof ik ls het eens met het hierbij gevoegd schrijven van de Vereeniging van Gemeente-ambte naren, dat de salarissen door Ged. Sta ten voorgesteld niet toereikend zijn. Is dat in 't algemeen zoo, zeer zeker niet voor onze plaats, f 2500 was voorzeker niet te hoog. Ik wil daarvan geen voor stel maken, omdat ik overtuigd beo, dat ze daarop toch niet lugaao, maar willen Ged. Staten niet meegaan met f 2000. dan zou ik 't er niet bij laten, maar hooger opgaan, want f 2000 ls toch wel het allerminst. Timmermans. Ik kan mij goed ver eenigen met het voorstel-Klijberg, om f 2500 te geven, wat betreft den secre taris, maar zou daarbij oiet den toestand willen bestendigen, zooals die thans be staat, nl. dat alles op de kap van den secretaris wordt geschoven, want die toestand is onhoudbaar. Al zijn werk zaamheden moeten worden teruggebracht tot gemeente-secretaris van Waalwijk en daarvoor moet hij f 2500 verdienen. Hij zou dan alleen in raadscommissiën mogen zitten en uit familie-traditie nog in de waterschappen, maar daarmee uit. Geen huurcommissie, geen bouwcommissie enz., want dat moet spaak loopen. Hij moet beloond worden voor datgene, waarvoor hij benoemd I», nl. als secretaris van Waalwijk, zoodat hij ook kan werken uitsluitend voor 't belaog der gemeente, voor de gemeeate-admlnistratie, de so ciale wetgeving enz. en om ons voor te lichten en zoo noodig van advies te dleDen. Gragtmans. Wij hebben er ook over gedacht, maar f 2500 keuren Gedep. Staten niet goed, f 2000 tal wel gaan. Timmermans. Als daarvoor groote vrees bestaat, neem dan f 2000. Er moet eindelijk eens ontlasting van al die baan- komen, dat moet beslist in het tjes nog 2 woningen te bouwen en te groot voor ééoe woning. Waar onze Commissie het noodzakelijk acht dat het bouwen, zoowel van arbei derswoningen als van woningen voor den kleinen middenstand wordt voort gezet, kwam het ons gewenscht voor ten noorden van het bedoelde terreintje een strook grond bij te koopen, toerei kend om alsdan op het daardoor ge vormde geheel nog 3 woningen bij te bouwen. Wij hebben ons daarom gewend tot de Bouwgrond-Maatschappij »Waal- wijk* met verzoek om prijsopgaaf voor 7 i 8 strekkende meters terrein. Vol gens mededeeling van de Directie der voornoemde Maatschappij, wordt ge vraagd f 125 per strekkende meter. Hoewel onze Commissie gemeend had, dat de Bouwgrond-Maatschappij, omdat het hier betreft de volkshuisvesting, niet minder echter om het feit, dat het aan te koopen strookje grenst aan de boer derij met veestalling van den heer A. v. d. Broek, waardoor de verkoopwaarde van het terreintje voor den particulieren bouwer zeker veel geriDger wordt, een lageren prijs zou hebben bedongen, meenon wij toch tot aankoop te moeten advlseereo, omdat verdere vertraging vermoedelijk weer hoogere bouwkosten zal tengevolge bebben door de nog steeds aanhoudende prijsstijging der bouwmaterialen. Tot onzen spijt zijn de plannen en ramingen voor den bouw zelf van de woningen voor den kleinen middenstand, als voor de arbeiderswoningen, tegen onze verwachting nog niet gereed geko men, zoodat wij daaromtrent eerst in een volgende vergadering een voorstel kunnen doen. Evenwel hebben wij van In de Zaterdagavond gehouden vergadering van het voorloopig bestuur der Kath. Kiesvereenlgiog werden de functle's verdeeld al9 volgtDr. H. Knippenberg, Voorzitter; E. W. Klijberg, Vice-Voorzitter J. van Riel, Secretaris penningmeester W. Brekelmans, W. v. d. Heijden, F. Smolders en H. v. Iersel leden. In e»n volgende algemeene ver gadering zal een definitief bestuur worden gekozen en zullen ook de sta tuten en huishoudelijk reglement door 't voorloopig bestuur ontworpen, worden behandeld. Alsdan zal ook moeten worden beslist of de Kiesvereenlglng alleen voor de Tweede Kamer en Prov. Staten bate werkzaamheden zal uitstrekken of ook voor den gemeenteraad. Het ledental bedraagt tbans plm. 300. Heden overleed in den ouderdom van 60 jaren de heer II. C. Meulkens, gedurende meer dan 35 jaren leeraar- bouvvkunde aan de gecaeente-teeken- school alhier, uit welke betrekking hij voor eenige weken, eervol ontslag kreeg. De heer Meulkens was architect, schatter der personeeie belastingen enz. Met hem ging een ijverig en bekwaam leeraar, een algemeen geacht werkzaam man ten grave. MaandagxamidcUg ten S nar werd in café Marinus te Tilburg, na eene koofdhe- •tuurnergadeiinf, eene zeer druk bezochte algemeene vergadering van den Alg. Ned. Bond van Schoenfabrikanten geboudei. Na een openingswoord van den voorzitter, waarin hij wees op het tekort aan looi- steffen en leder, weldra aan dat van schoe nen, aoodat ook hier regeeringsmaatregelzn te verwachten zijn en waarvoor bij aller loyale en royale medewerking vroeg en als zijn bat Koninklijk Nationaal Steuncomité ovm-tniging uitsprak dat de schoenindustrie nadeel der gemeente zijn. Wij hebben een goed secretaris noodig, die geheel voor de administratie is. Brekelmans. 't Salaris is op 't oogen- bllk f 1500 en f 1600, we moeten het op f 2000 voor belden br ogen. Timmefmans. Ik wil 't voorstel steunen op die voorwaarde, dat den secretaris alle bijbaantjes worden ontnomen, daar we anders ons doel voorbijstreven, dan geven we meer geid en krijgen minder werk gedaan, f2000 salaris en voor de waarneming der raadscommissie» geven we dan f 500 extra, maar ontheffing verder van alle baantjes of in eens f 2500. k geloof ten slotte dat het tactisch beter is het eerste te doen, ook om in de salarissen van burgemeester en secretaris een goede verhouding te bewaren. van Iersel. Ik wil 't voorstel Timmer- mans gaarne steunen, we kunnen dan naderhand nog zien. Klijberg. Het voorstel Timmermans zal wal niet in roadvraag behoeven te komen en ik zon voorstellen dat een commissie olt den raad benoemd, deze zaak bij Gedeputeerde Staten zal toe lichten. Te veel baantjes zijn den secre taris opgedragen omdat het salaris voor een ambtenaar als de secretaris veel te laag Is. Hij moet uitsluitend secretaris zijn. Brekelmans. De bedoeling is ook f 2000 voor den burgemeester. Klijberg. Naast de hulde aan den secretaris past zeer zeker 't zelfde aan den Burgemeester, die in de jaren van zijn burgemeesterschap zeer veel voor de gemeente heeft gedaan. Aangenomen. V. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het aangaan van een onderhandsche tijdelijke kasgeldleaning groot f150,000. Aangenomen. VI. Benoeming van een lid in de Plaatselijke Schoolcommissie. Gekozen de heer Cor Wltlox- VII. Benoeming van ten lid in de Teekenscbool—commissie wegens po- rlodieke aftredieg. Gekozen de heer M. A. J. vanLiempt. VIII. Benoeming van een lid van het R. K. Burgerlijk Gasthuis wegens pe riodieke aftreding. Gekozen de heer P. van Loon Gzn. IX. Benoeming van een lid in de schattlngscommlssie tot aanvulllBg der vacature, ontstaan door het vertrek van den beer H. G. van Everdlngen. Gekozen de heer J. van Riel. X. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aankoop van een strookje bouwterrein aan de Mr. van Coothstraat en tot het beschikbaar stellen van een bedrag voor den bouw van 11 ambte naarswoningen en 20 arbeiderswoningen. Voorzitter Van de terreintjes aan de Mr. van Coothstraat, die de gemeente destijds van de Bouwgrond-Maatschappij aan kocht, is dat, grenzende aan het pand van A. van den Broek, thans bebouwd met 4 woningen voor den kleinen mid denstand. Het van dat terreintje over schietende gedeelte is te klein om daarop de toezegging gekregen, dat voor den verderen bouw der woningen voor den kleinen middenstand eene bijdrage ad 25 pCt. der bouwkosten zal worden ver leend. Binnen zeer korten tijd zullen wij uitgewerkte plannen met rentablli- teltsrekening kunnen voorleggen. Aangenomen. Voorzitter. Verlangt nog een van de heeren 't woord. v. d. Broek. We zijn niet onwillig geweest met de salarissen te verhoegen, maar van den anderen kant moet ik U zeggen dat ze bet niet doet. Voorzitter. Wie doet 't niet, wat be doelt U? v. d- Broek. Marie van Helvoirt, die was aangenomen voor f8.en nu krijgt ze f 7.92'/a- Ze komt er niet voor. Voorzitter. U bedoelt ophetlevens- middeienbureau misschien, daar heeft de raad f 30 in de maand voor toegestaan, die kan het verhooge», maar we kunnen vaD met af aan niet gaan verhoogeo, dat gaat niet. v. d. Broek. Dat is zoo maar kort in eens af. van Iersel Wanneer komt die melk- regellng voor kinderen en zieken. Voorzitter, 't Is nu om advies bij den dokter, dat komt zeer spoedig. Brekelmans. Ik woh er op wijzen dat de wegen verschrikkelijk slecht zijn. Ik hoop dat bij de a.s. begrooting het Dag. Bestuur afdoende verbetering aal voor stellen, 't is nu een modderpoel. Klijberg. De St. Antoniusstraat ls nog kort geleden afgeschept, maar de straten zijn natuurlijk fhans smerig, er wordt ech ter de meeste zorg aan besteed. Bij de a.s begrooting komt een voorstel om de reiniging geheel in gemeente-handen te brengen. Ik geloof dat dit een stap in niet ongeilst voor eventueels mazimuaapry- aen behoefde te zijn, werden de notulen voorgelezen en goedgekeurd. Ingekomen o.m. een schrijven van den heer Jan van Schijndel te Waalwijk, waar in hij mededeelt tot zijn spijt verhinderd te zijn de vergadering bij te wnoen, maar dank betuigt voor 't in hem gestelde ver- tronwen door hem als bestnnrslid te kiezer, wat hij gaarne aanneemt. Pant III der agenda wae het ongefran- keerd leveren der verschillende orders, waar voor tal van adhaesie-betnigingen waren in gekomen. Door den heer Maas, Loon-op-Zand, werd als zijn meening te kennen gegeven, dat het verkiezrlyket zoude zijn de verzen ding te doen blijven plaats hebben zooals tot ep heden, terwijl de beer Kantors, Breda vreesde, dat bij aanneming van het voorstel, toch niet alle leden er sich aan zonden houden. Na eese wederlegging door den voorzitter werd het voorstel van het bestuur ii stem ming gebracht en aangenomen met alge- meene stemmen op vier na. Alle thans in order zijnde goederen zullen echter op de onde voorwaarden franco station van af zending, spoor of boot, worden uitgevoerd. Toor nieuwe orders zal de nieuw» regeling gelden, waarbij de emballage ook ongofran- keerd zal worden teruggenomen. By de bespreking omtrent den toestand deelt de voorzitter mede, dat aan het B,. D. H. L. rersch'llende vragen zijn gesteld in verband met do maximum-prijzen op leder enz. Wij zijn, zoo zegt de voorzitter, daarmee niet veel wyzer geworden. Alleen weten we dat zoodra er een vervoer-verbod komt alle contraeten verbroken zij». De verplichtin gen der schoenfabrikanten zijn voorla nog niet geheel te omschrijven en een garantie de goede richting zijn zal, wa»t nu maakt van f 500,— f 15.000 zal worden gevraagd, de een schoon de ander niet. 't Ligt geheel in de .ijn dat er maximum- v. d. Broek. Wanneer wordt de eerste prijzen komeD, het zal echter nog een heele tijd duren en dan nog behoeven we oiia niet ongerust te maken. Na nog eenige vragen omtrent de opge zonden kostenberekingon voor eventnoel» aximumpryzen wordt de vergadering ge sloten. Dank zij de tusschenkomst van den Deken van Tilburg is het conflict In de textielindustrie aldaar geëindigd. Zaterdagmiddag vergaderderden dear- Zeine bestraat, er is nog niets aan gedaan. Voorzitter. De kelen zijn er en men begint zoodia or personeol te krijgon is. De vergadering wordt daarna geslolen. Waalwijk, 19 December 1917. ■.I, i/truQT I beldersorganisatie9 om over de voorwaar- Met het oog op de a.S. KERoI- der patroons te beraadslagen. Aan- DAGEN op Dinsdag en Woens- vankelijk scheen men niet geneigd om dag 25 an 26 Decembar zal ons ten op de volgende voorwaarden bet werk te hervatten Verhooging van den duurtetoeslag voor allé' arbeiders ad 5voor elk kind aar toeslag van 25 cents BLAD in die week slechte ëé^maa* verschijnen en wel ZATERDAG 29 December. Het- daaropvolgend NUMMER I beneden 13 v i i. *17,™* oer week arbeidsduur van 6 uur s mor- venchijnt in plaats van A oens- p tQt g uuf ,g avonds voor splnners dag, DINSDAGMORGEN 1 Ja— van 6 uur 's morgens tot 7 uur s avonds nuari. Met genoegen kunnen wij melden dat de heer J. J. van Mierlo, hoofd der school en leeraar aan de Middelbare Handelsschool alhier, gister te Amster- voor wevers; Zaterdagmiddags om 5 uur stopzetten uitbetaling van Loon voor 3 vrije kermisdagenvaststelling van een collectief arbeidscontract. Een en ander werd aangenomen bq stemming door de leden van „St. Lam- dam geslaagd is voor het examen berlus" roet 1258 steramen vóór en 506 Middelbaar schoonschrijven. Dr. H. H. Knippenberg, deelt in de »Msbd.> mee, dat het plan bestaat te komen tot de oprichting van een katho lieke vereeniging van leeken-leerare9sen en leeraren, verbonden aan het katho liek middelbaar en voorbereidend hooger onderwijs. De collecte voor den Algemeenen Arme heeft ruim f 100 opgebracht. stemmen tegen, van „De Eendracht met 143 stemmen vóór en 114 stemmen tegen, en van de meisjes met 41 stem men vóór en 14 stemmen tegen. BAARDWIJK. Naar wij verneineD, zal de meiejer-tooneelclnb mot de beide Kerst- dagen opvoeren *Haar offer' een tooueel- etnk, dat zeer toepazzelijk l« pp Keratmis. Gezien do ernstige repetitie» en iu aan* merking nemend, wat de«e eluh weds vei.

Echo van het Zuiden | 1917 | | pagina 2