liiiSÏN. Provinciaal Nieuws Gemengd Nieuws. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL kleinhandel roode kool 6 ct., gele kool 6 cent per K.G.tusschenhandel 4'/a en 3'/a cent; Inkoopprijzen door de ge meenten 12 en 10 cent. De maximumprijs van tarwe-water' brood, gebakken van regeeringsbloem» is gesteld op 35 ct. per K.G. en 9 een per 250 gram. De minister van oorlog heeft be paald, dat aan officieren en onderofficie ren wordt vergund ééomaal per maand niet meer dan één paar schoenen bij den militairen schoenmaker in de maak te geven tegen de voor minderen vastge stelde tarlefprijzen. Uit eene Schotsche haven werd gisteren door een Nederlandsch stoom schip een volle lading, ongeveer 1700 ton, steenkolen te Amsterdam aange voerd. Reuter seint uit Washington Aan de Kamer is medegedeeld, dat een beslissing genomen is in zake de 80 Nederlandsche stoomschepen die in Amerikaansche havens liggen. De voor- loopige overeenkomst is namens de Ne derlandsche Regeering te Londen ge- teekend. De ovei eenkomst houdtin.dat de schepen niet in het oorlogsgebied zullen varen, In verband met het Reutertelegram betreffende onze in Amerika liggende schepen, meldt het Ned. Corr.-bureau ons, dat de Amerikaansche regeering, in afwachting van het tot stand komen van een overeenkomst betreffende de scheepvaart- cn andere economische aangelegenheden, toestemming heeft ver leend, dat de in Amerikaansche havens liggende Nederlandsche schepen een kor te reis zullen maken buiten de gevaar lijke zóne, terwijl een gedeelte van deze schepen voor de Relief Commision in Belgium zal worden bevracht. Voorts zullen enkele dezer schepen, die thans met lading voor Indlë en Ne derland bevracht in Amerikaansche ha vens liggeo, de reis naar hun bestem ming kunaen vervolgen, terwijl ook de Zelandia haar reis naar Nederland zal kunnen voorzetten. Bijzonderheden van deze schikking moe ten nog geregeld worden door de betrok ken reeders. m Men meldt uit Batavia Het Engelsche gouvernement over weegt de voorstellen van de Nederland sche scheepsvaartmaatschappijen, teneln- de tegemoet te komen aan het tekort aan scheepsruimte in Britsch-Indië, op voorwaarde, dat de rijstc'xport uit Ran goon weder open wordt gesteld. In verband met bovenstaand telegram verneemt het N. I. P. A. nog van de Zooals bekend is, is door gebrek aan scheepsruimte een groote ophooping van suiker in Indië ontslaanvoornamelijk op Java was dit het geval. De Engelsche lijnen, die in normale tijden voor het transport van de Java- suiker naar Britsch-Indië, den voornaam- sten afaemer van dit product, zorg droe gen, zagen hare schepen gerequlrecrd door de Britsche regeering. Onze Nederlandsche maatschappijen, In het bijzonder de Koninklijke Paket- .vaart Maatschappij, traden toen in overleg met de groote suikerexporteurs en a resultaat volgde een regeling, waarbi; bijv. de Kon. Paketvaart Mij. suiker naar de Britsch-Indische havens bracht en op de terugreis rijst uit Raugooo, ten be hoeve van Ncïderlandsch-Indlë meenam. Op hetzelfde tijdstip, dat de moeilijk" heden in het telegrafisch verkeer over de Britsche kabels ontstonden, werd de rijstultvoer vanuit Rangoon stopgezet. Sedert ongeveer half October heeft in voer van dit voor Indië zoo hoogstbe- langrijk volksvoedsel dus zoo goed als in het geheel niet plaatsgevonden, het geen, indien deze toestand zou5voort duren, tot ernstige moeilijkheden zou kunnen lelden. Men noemde het dan ook een ver blijdend verschijnsel, dat op deze wijze oaar een oplossing voor dit probleem der Indische voedselvoorziening gestreefd wordt. Naar wij uit goede b<"on vernemen, kan het vertrek van de Nieuw-Amster- dam thans binnen zeer kort worden te gemoet gezien. Er zijn twee oorzaken van oponthoud geweest: eenerzijds moest men van Amerika zekerheid erlangen, dat het schip naar Nederland zou mogen terugkeeren en anderzijds moest van Dultschland zekerhetyi worden"verkregen dat het schip niet zou worden gemoles teerd. Zoowel de eene als de andere toezegging is thans verkregen, zoodat het schip weldra het anker zal kunaen lichten. Reuter (bijzondere dienst) seint uit Londen. De Times meldt Sedert eenigen tijd zijn te Londen onderhandelingen gevoerd tu9schen ver tegenwoordigers van de geallieerde regee ringen en van de Nederlandsche regee- rtag over een regeling, waarbij de geal lieerden Hollandsche scheepsruimte en Nederland aanvoer van levensmiddelen en andere behoeften zou krijgen, die het in staat zouden stellen, zijn fabrieken en trafieken gaande te houdeo. Men verneemt, dat de beraadslagingen nu tot een bevredigend einde zijn ge bracht. Men heelt een grondslag voor de regeling verkregen, die aan de geal lieerde en Nederlandsche regeeringen ter definitieve goedkeuring zal voorge legd worden. Eenlge van de Nederlandsche gevol machtigden zijn naar Holland terugge keerd, om met hun regeering overleg te ^houden. Binnen korten zeer korten tijd Is een gunstige beëindiging te verwachten van de onderhandelingen over den aan voer van smeerolie en potasch uit Oos tenrijk, waaraan hier te lande dringende behoefte bestaat. Berichten uit todlë melden, dat er belangrijke ijzerertsafzettingen zijn ont dekt tusschen Mallll en Toewoetlmeer» Er werden 70 proefputten gegraven, waarbij de gemiddelde dikte der ertslaag is vastgestetd op één meter ruim. De leider van het geologisch mijnbouwkun- dlg onderzoek schat, dat plm. 10.000.000 ton erts verspreid liggen over een opper vlakte van 232 hectaren. - Hoe weinig Engelsche vliegers bi hun luchtaanvallen op het Rijnsch-West- faalsche industrie-gebied de Nederl on zijdigheid eerbiedigen zoo schrijft de Nordd. Alig. Ztg. bewijst een op een neergeschoten vliegtuig gedane vondst. Bij deze gelegenheid zijn n.l. een stafkaart, waarep de vliegwegen waren aangegeven, en een op carton geteekende kaart der te volgen route in Duitsche handen gevallen. De stafkaart vertoont duidelijk de heen en terugvlucht, die de Engelsche vlieger heeft gekozea, waarbij hij echter de Hollandsche onzijdigheid niet heeft geëerbiedigd, ten einde op de snelste manier het industrie-gebied Aken-Keulen te bereiken. Beide wegen lelden over Nederl. ge bied en welde zuidelijke koers (heen- vlucht Duinkerken, Gent, Maastricht, Aken, Keulen) van Westelijk Maastricht tot westelijk Aken raakt over een afstand van 24 K.M. de zuidelijke punt der Hol landsche provincie Limburg. De noordelijke koers (terugvlucht KeulenWeertnoordelijk Antwerpen, ten zuiden van Hulstten noorden van BruggeDuinkerken) gaat zelfs op drie plaatsen over Nederl. gebied. Over Roermond—Weert over een af stand van 44 K.M., ten zuiden voorbij Hulst—Axel over een afstand van 21 KM, ten zuiden voorbij Aardenburg over een. afstand van 7 K. M. Totaal 72 K.M. Op de route-kaart is de vliegtijd voor de afzonderlijke trajecten van den zui delijken koers aangegeven. Waalwijk, 24 Januari 1918. Het 40-jiïig bestaan van de Kamer van Koophandel en Fabrieken van Waalwijk en omstreken en het jubileum van den heer J. B. Timmermans Wen., die 40 jaar on afgebroken het Voorsittersebap bekleedt is gisteren op waardige wijze herdacht. De ratdszaal, waar de vergadering onge veer ten half 12 unr werd gehondeB, waa, dank zij de kundige hand tan den bloemist den beer Frita van Bladel, als in een win tertuin herschapen. De prachtigste planten stonden dooreen en gaven met de aangeboden bloemenhulde aan 't geheel een heerlyk, smaakvol en feegtelyk aanzien. De Vice-Voorzitter, de heer P. van Loon, opende de Vergadering, dankte de depu taties van de verschillende vereenigingen voor hnnne tegenwoordigheid en deelde mede dat de Kamer In een gehouden voer-rer- gadering met aigemeene stemmen de heer J. B. Timmermans Wan. had herbenoemd als Voorzitter. De heer Timmermans zichtbaar aange daan, dankte voor het in hem opnieuw ge stelde vertrouwen en zeide met genoegen de taak nogmaals op syne achondera te zullen nemeD. Hy dankte voor de vele blij ken van belangstelling, ondervonden by het jubileum van de Kamer en by zijn 40-jarig Voorzitterschip en brengt een woord ven warme hulde aan den heer P. ven Lood, die soo veel jaren reeds het V|ce-Voori|t- terschap heeft bekleed en hem in zyn dikwijls moeilijke taak terzijde beeft gestaao. Ook breBgt hy hnlde aan alle leden en den secretaris van de Kamar voor hnnne steeds onvermoeide werkkracht want al wat de Kamer in die reeks van jaren beeft tot stand gebracht en Goddank ie dat veel, komt doordat steeds alle ledea bezield waren met yver, ambitie en werklast. Spreker is blyde dit op dezen bange lijken dag in bet bye^jn van aooveel vrien den en belangstellenden te kannen getuigen. De heer Van Loon feliciteert den Voor zitter hierna^ met zyn 40-jarig jubileum en spreekt den wensch uit dat bij nog vele area de ziel van de Kamer mag blyveD. Ale blijk van belangstelling en hoogachting hebbeD de leden gemeend op dezen dag hem een itoflMyk blijk te moeten aanbieden en hy venoekt den heer Klyberg dit te doen. Wij herdenken zoo zeide de gevierde spreker o. m. het feit, dat voor 40 jaren els 't ware een nieuwe dag is gaan gloren voor hst nyvere Waalwijk, dat de industrie in het bezit kwam van een officieele instelling als de K. v. K. en dat is reeda reden genoeg om dezen dag niét onopgemerkt te laten vooiby gaan. Doch zeker het feit dat 40 lange jaren achteréén het presidiom was gelegen in een hand die leiding heeft ge geven, noopt allen tot dankbare herioneriDg Spreker bracht eerbiedige buide aan de oprichters, thans overleden, de heeren S Fano, C. G. v. d. Heijden, J. Qairyos, A C. Zijlmans en F. van Lierapt en ging voorts oa wat de Kamer in haar 40-jarig bestaan heeft gedaan, Vervolgens herdacht hy dat de heer Tim mermans in die 40 jaren de aiel van dat alles is geweest en als dank daarvoor booc hy namens da leden hem daarvoor een prachtig door den kunstschilder Th, v Delft geschilderd portret aan, dat in elk opzicht in toon en gelijkenis, schitterend is. Nadat de Secretaris voorlazing hid ge daan van de verschillende felicitaties van de Kamers van Koophandel, particulieren, enz., nam de heer Gragtmans, wethouder, het woord en bood den heer Timmermans namens de gemeente een plaquette aan, die in de raadszaal zal worden aangebracht. Achtereenvolgens namen nog het woorc de heeren Van Son uit Waspik namens den Bond vsn Ned. Lederfabrikanten, De Pont- Mannaerts, namens de K. v. K. te Tilburg en den Alg. Ned. Bond van Schoenfabri kanten, de heer Verbunt namens de K. v K. te Dongen. Voor al deze uitgesproken wenechen dankte de Timmermans zichtbaar bewogen in korte woorden. Op de receptie verschenen talrijke per- soneD, die namens vereenigingen 'en als particulier den Voorzitter kwamen felici- teeren. In ons volgend nummer geven wy een meer uitvoerig verslag, waarby wij de ver schillende redevoeringen zullen afdrukken. Naar wij vernemen zal het aanta kiezers in deze gemeente voortaan on geveer 1200 bedragen, zulks tengevolge van de nieuwe kieswet. Het aantal leden der R. K. Kles- vereenlglng bedraagt reeds meer dan 500 -»- Het bericht In ons vorig nummer betreffende het proces-verbaal wegens toevoeging van 40 °/o water aan den melk Is tot onze spijt niet juist. Er staat v. d. Br. aan den Hoek Hiervan heeft men natuurlijk van den Broek ge maakt, dit Is nu geheel bezijden de 'Kaarheid. De naam was ons foutief op gegeven, en moet zij Bt(abers), die onder- tusschen naar de Moer Is verhuisd. Een variété gezelschap had Zater dag Musis Sacrum gehuurd om daarin groot* voorstellingen te geven. Aldus luidde het programma waarin de artisten en hun prestaties met heel veel drukte i la Frits van Haarlem werden aangekondigd. De kinder-voorstelling des namiddags was al geen goed voorteeken, dat was niets en men zou 't haast met een heel slecht woord moeten bestempelen om daarvoor de kleinen f 0.75 entrée te laten betalen. Des avonds was de zaal goed bezet, maar van hetgeen gegeven werd, geven wij nog de beste recensie, als we er maar niets van zeggen, 't was over het geheel genomen niets aardigs, niets geestigs, niets sterks, in een woord een avond, waarbij de afwezigen ditmaal eens wel gelijk hadden. Door de politie alhier is proces verbaal opgemaakt tegen een zekeren W. verdacht van het plegen van leder diefstal ten nadeele van de firma P. v. L. Tegen den timmermansknecht v. W., werkzaam aan de dooi de gemeente te bouwen woningen, is proces-verbaal opgemaakt wegens het stelen van planken. Bij het ten zijne hulzen Ingestelde onder zoek werden eenigQ planken van den diefstal afkomstig, In beslag genomen Gisterenavond merkte de heer le B. dat een soldaat bezig was met het af snijden van een looden afvoerbuis. Toen hij daarop inet zijn dienstbode naar bulten ging, koos de dief het hazenpad. De commandant van het veldleger, het militair gezag' uitoefenend in de pro vincies Noord-Brabant, Liraburg en Gel derland enz., heeft bij verordening ver fden le zich gedurende de vasten- avonddagen, op Zondag na Vastenavond en op Zondag-Halfvasten gemaskerd, vermomd of verkleed op den openbaren weg te vertoonen 2e. op die dagen In lokaliteiten, waarvoor een verlof of ver gunning volgens de Drankwet is ver leend, of in andere lokalen, bestemd tot gezellig verkeer, aanwezig te zijn, aldaar te dansen, of toe te laten, dat aldaar gemaskerde, vermomde of verkleede personen aanwezig zijn of dat aldaar wordt gedanst. BAARDWIJK. Het bericht in ons vorig nummer betreffende het zich te rugtrekken van verschillende candldaten, was door ons overgenomen uit de Prov. 's Hertogenbossche Courant, wat abusie velijk niet was vermeld. DRUNEN. Zondagavond hielden de leden der geiten verzekering hare jaarsvergadering, waarin de secretaris voor de goed opgeko men leden het jaarverslag uitbracht. Verzekerd zyn 105 geiten van 70 ledeD. Voor 22 uitkeeringen bjj ongevallen werd betaald f 205,81. Aan contributie en andere inkomsten werd ontvangen f 198,81, Het nadeelig saldo was das f 7,50. Hat reserve kapitaaltje bleef f 28,60, Nog te weinig wordt bet nnt van deze vereeniging ingezien. Want is de geit voor den borger niet wat da koe is voor deD boer Meer nog, de boer houdt de koe voor den verkoop van melk en boter, de burger en speciaal meer de schoenmaker houdt de geit voor het dagelijkech gebruik van melk in zijn gezin. En daar bat door de tyde- omstandigbeden zoo moeielijk is aan melk te komen by da boeren en daarbij zoo dnur betaald moet wordeD, is het honden van een geit voor den buiger zoo aan te be velen. Sluit U daerom aan bij de vereeni- ging, gy die nog geen lid zyt. Treft U dan een ongeval met uw geit dan is het zoo gomakkelyk wederom een ander aan te koopen, terwijl anders het aankoopen by zoovelen wordt uitgesteld. 's-BOSCH. Naar wij vernemen zal bij de a.s. gemeenteraadsverkiezingen een vergelijk worden getroffen tusschen de R.K. klesvereenigiug >'s-Hertogenbosch< en Gemeentebelaug. Als candldaten worden genoemd de heeren J. Meyring en W. Lutkie. Vermoedelijk derde can- dldaat zal zyn de heer J. Vennen, sa menwerking met de Vrijzinnlg-Democra tische klesvereenigiug Is tot op heden, hoewel aangeboden, niet aanvaard, zoodat deze waarschijnlijk eigen candldaten zal stellen. SPRANG. Maandag 21 Januari werd ln de Geref. Kerk alhier een openbare vergadering gehouden van de afd. »Pat- rlmonlum» in samenwerking met een commissie inzake oprichting van een A. R. Kiesvereeniging. Na een openings woord van den voorzitter den heer F. H. Hoek, werd het woord gevoerd door den heer W. Strijbis van Amsterdam, welke sprak overWaarom lid eener A. R. Kiesvereeniging. Spreker begon te wijzen op de beteekenis van het woord democratie, welke in A. R. zin beteekent de goede belangen behartigen voor alle groepen en standen. Vooral in de naaste toekomst hangt veel af van onze be schouwing over de Overheid. De over heid is er om der zonde wil en ontving gezag niet door overkomst of wettelijke bepalingen, maar van den ultdeeler van alle gezag, den Almachtigen Schepper van hemel en aarde. Zij heeft zich der halve te onderwerpen aan Gods ordi nantiën en zich inmengen in de andere gezagsferen, als het particulier initiatief te kort schiet. Nagegaan werd de stel sels van staatsonthouding en staatsalbe- moeiïog en breedvoerig gewezen op de lank van cverheid en gemeente in ver band met evenredige vertegenwoordl- ging, algemeen kiesrecht en stemplicht. Met een geestdriftige peroratie eindigde spreker zijn onder stilte ea met applaus beantwoord betoog. Na eenige gedach tenwisseling sloot de heer Strijbis met dankgebed, waarna een A. R, Kiesver eeniging werd opgericht met aanvanke lijk 46 leden. WASPIK. De handelscursüs voor vol wassenen, opgericht door de Hanze alhier werd gisterenavond geopend met circa 50 deelnemers. Hedenavond om 5 uur openbare vergadering van den raad dezer ge meente. Verslag volgend nummer. CAPELLE. Ds. Koster alhier heeft een beroep ontvangen naar Zegveld. Benoemd tot ambtenaar ter Secre tarie met ingang van 1 Februari de heer B. Verhoeven, thans als zoodanig werk zaam te 's-Gravemoer. De gemeente-veldwachter alhier heeft tegen D. v. P. en P. v. A. proces verbaal opgemaakt wegens 't oamaken van van gemeentewege uitgegeven vet en kaarsenbons. De heer M. C. Rijken te Vrijhoeve Capelle is benoemd tot organist van de Ned. Herv, gemeente a. d. Loonschen- dijk. Het Kerkbestuur had voorzeker geen betere keuze kunnen doen. R'VEER. De propagandisten der R K. Kiesvereeniging hebben Zondag j.l. kranig werk verricht. Niet minder dan 280 nieuwe leden werden aange worven, zoodat de vereeniglng nu bijna 400 man sterk Is. Een mooie prestatie. Tot gemachtigden in het Kiescol lege der Ned. Herv. Gemeente zijn ge kozen D, Konings Acn. en A. v. Raams- donk. Onze vroegere dorpsgenoot de heer A. A. S. Zijlmans slaagde voor het kandidaats-examen geneeskunde. Aan de gemeente Raamsdonk Is een voorschot uit 's rijks kas verleend ten bate van den woningbouw. De pas geslaagde vaandrig A. J. v. d. Waals Is aangesteld en ingedeeld bij het 16e Reg. Inf. Donderdag a s. zal in do Chr. School een vergadering gehouden wor den om te komen tot oprichting eener rotestantsche kiesvereeniging. DEN BERG. De gasprijs in onze gemeente ls maar even verhoogd van 4,50 op t 7,50. Met het bouwen van het complex luizen wordt nu flink opgeschoten. Het work dat gedurende den vorst heeft stil gelegen is weer met nieuwen moed aangevat. Ons Bergje ls bijna niet meer te herkennen, wanneer men met de trein aankomt. Het geheele terrein, dat evenwijdig loopt met de spoorlijn, wordt vol gebouwd. Onze stadgenoot de beer A. van Ardennen is benoemd tot onderwijzer te Made.1 Kaatsheuvel, 23 Jan. 1918. (Onderstaande berichten zijn niet van onzen correspondent.) Daar het geringe kwantum brandstof fen voor de maand Jan. toegewezen aan de Openb. Lagere school in den Berkdijk reeds den 17de verbruikt was, moet er tot Februari les gegeven worden in onver warmde lokalen. Al ls het weer momen teel ook wat zachter, toch ls hot voor de kinderen, die van voedsel en kleeding ook al niet ruim voorzien zijn, wat al tt bar. Ook op de school aan den Loonscheu Dijk was het rantsoen verleden week al verbruikt. Het hoofd der school waagt er nu zijn boonstaken maar aan. Door do marrechaussée ls alhier gearresteerd te 's-Bosch een soldaat al hier in kwartier die daar ter plaatse leder verkocht. Bij een Ingesteld onder zoek is gebleken dat bij het lëder ont vreemd had bij zijn kwartiergever. De koperslager D. heeft eenige soldaten in kwartier. Een daarvan heeft 's nachts in de werkplaats een partijtje lood ontvreemd. Toen hij het eenige Jagen daarna aan den man wilde bren gen wordt hij door de politie gearresteerd. Door de marrechaussée is een mi- lltalr in hechtenis genomen verdacht van inbraak en diefstal van schoenen ten nadeele vaa den heer v. B. Door do politie in het nauw gebracht bekende bij den diefstal te hebben ge pleegd. Door de marrechaussée ls in arrest gesteld en aan de autoriteiten overgele verd een militaire schoenmaker welke bleek zolen en hakken te hebben ont- vreemd en daarvan voor particulieren schoenen lapte. Heusdeh, 19 Jan. 1918. Aan den oproep tot alle huisva ders om Zaterdagavond ln deKoornbeurs over Distributie te vergaderen is door zeer velen gehoor gegeven. Staande de vergadering, die geleid werd door den heer Ch. Lagendijk, werden grieven te berde gebracht, waarvan sommige weerlegd wor den. Besloten werd zich te wenden tot den Raad, om met diens medewerking verbeterd te krijgen, wat inzake distri butie voor verbetering vatbaar Is. Do vergadering had een ordelijk verloop. Om te komen tot een R. K. Kies vereeniging voor do Tweede Kamer en de Prov. Staten hebben eenige Heeren zich bereid verklaard om door huisbe zoek propaganda te maken. Tengevolge van het wassen der Borgsche Maas ondervinden weer velen last. Zoo staan de aanlegsteigers en bergloodsen onder. Voorts gaat de veer dienst van dijk tot djjk. Bovendien moest veel houtdat op de Kado was opgeslagen naar veiliger plaats gebracht worden, om 't wegdrijven te voorkomen. Reeds teekent de peilschaal 3.20 -f- A. P. en nog ls er was. Door het College van Regenten der Godshuizen is ter vervanging van Dr. Oerlemans tijdelijk met de geheele ar menpraktijk belast Dr. Otto. Onze correspondent te Tilburg meldt ons Gisteren bad alhier een treurig onge luk plaats met doodelijken afloop. Toen de tram Tilburg-Dongen, welke te circa half 10 uur van Tilburg vertrekt, even voorbij de lighallen genaderd wa9, kwam een manspersoon in volle vaart op de in volle beweging zijnde tram toegeloopen. De man werd levensloos van de rails opgenomen. Het was Iemand van circa 25 k 30 jaar. Ia zijn hoed stonden de initialen J. v. d. M. Geld werd er op hem niet gevonden. Het slachtoffer werd daarop in den laatsten tramwagen gedragen en mee naar Dongen vervoerd. Ook hier was hij onbekend. Vervolgens werd het lijk in den tram naar Tilburg gedragen en aldaar overgebracht naar het kerkhof 't Heike. Zondagavond was het uog niet bekend wie het slachtoffer was. Onze correspondent te Tilbarg meld ons d.d. gisteren Ia den nacht van Zaterdag op Zon dag is wederom een rijks veldwachte- jachtopzichter het slachtoffer van zijn beroep geworden. Omstreeks 3 uur des nachts bevonden de beide rijksveld wachters Michielse en De Klevits zich op surveillance op den Alten, een vrij jachtterrein onder Gilze. Tijdens de sur veillance attrapeerden zij 2 bekende stroo- TjiH»» d?r, ",li»»nua#rfiTH!i»crti4npi!»ii - cc vuuusi is een nernicuwa oewijs er voor, dat het bij de greosschendingen van Eogelsche vliegers geenszins om toevalligheden, doch om bewuste stel selmatige schendingen der Nederl. neu traliteit gaat.

Echo van het Zuiden | 1918 | | pagina 2