fiilVWS VIT HïVSDIH NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Zondagavond had in de zaai van den R.K. Gildenbond de vergadering plaats van de R.K Kiesvereeniglng. Voor een stampvolle zaal opende Dr. H. Knippenberg de vergadering, heette allen welkom en zette daarna op bevatteliike wijze het reglement uiteen. Daarna werd overgegaan tot het kiezen van een Voorzitter en Secretaris. Met zoo goed als algemeene stemmen werden tot Voorzitter gekozen de heer Dr. Knippenberg en tot secretaris de heer H. de Jong. Terwijl de stemming werd gehouden voor de overige leden van het Bestuur, hield de Voorzitter eene uitstekende rede over bet programma der Katholieke Staatspartij. Spreker noemde het pro* gramma een knap stuk werk, waarop de partij trotsch mag zijn en waarmede men met moed den komenden tijd mag ingaan. Speciaal wees spreker op de punten: wo ningnood voor groote gezinnen, de wering van de gehuwde vrouw uit de fabriek, bestrijding van de openbare onzedelijk heid, het gevaar van tooneel en bioscope Dat de katholieke staatspartij vooral de laatstgenoemde punten op haar pro gramma heeft durven zetten, getuigt van waren mannenmoed, waarvoor het katholieke volk niet dankbaar genoeg kan zijn, want de ellende door de open bare onzedelijkheid teweeggebracht, is groot. Op treffende wijze schildert spreker hoe ontelbare ongelukken voor tijd en eeuwigheid hierdoor worden teweegge bracht. Verder wees hij op het groote gewicht dat ook in het programma is neergelegd over handel en industrie. Want wie zal zeggen hoe de toekomst zijn zal. Zonder een profeet te willen zijn, zegt spr., mag men toch beweren dat meo eerst na den oorlog een tijd van opleving za krijgen, maar direct daarop weer eene inzinking. Nog nooit Is er een oorlog geweest waar men deze feiten niet heeft kunnen constateeren. Vervolgens wijst hij op" het groote nut om den consulalren dienst meer te benut ten voor onzen handel en industrie, op de verbetering van het handelsrecht, waar door de schrikbarend lange procedure zal vervallen. Lang bleef spr. ook stilstaan bij het onderwijs en vond daarbij gelegenheid te wijzen boe men bij de linkerzijde In de Tweede Katner tracht het bijzonder onderwijs achteruit te zetten. Na vervolgens nog op het groote nut van de a.s. stemmlag te hebben gewezen, eindigt spreker zijn interessante lezing onder langdurig applaus. De heer Klijberg dankte namens allen den heer Knippenberg voor diens heerlijk betoog en spoorde allen aan steeds een drachtig voor het groote doel samen te werken, gedachtig het spreekwoord Eendracht maakt macht. Daarna kon mededeellng worden ge daan dat tot leden van het bestuur zijn gekozen de heeren E. Klijberg, H. van Iersel, F. Smolders, J. v. Rlel en W. Brekelmans tot plaatsvervangende be stuursleden de heeren W. van der Heij den, M. SchambergeD, J. van Mlerlo, H. van Heldeo, J. Ehlert, C. van Dooren en P. v, d. Aa. Onder dankzegging voor de flinke op komst sloot hierna de voorzitter de ver gadering. De Vereenlglng het R K. Groene Kruis voor Waalwijk, Besoijen en Baard wijk, hield Maandagavond ten 8 uur in de zaal van den R. K. Gildenbond hare algemeene jaarvergadering, waarvan ons blad te voren tot onze verwondering geen enkele aankondiging ontving. Deze vergadering was slecht bezocht. Van de ongeveer 1200 leden waren slechts een 23-tal aanwezig, wat gezien de groote verdiensten van de vereenl glng zeer is te bejammerea. Wij gelooven nu wel dat het geen gemis aan belangstelling 19, maar meer een groot vertrouwen in het bestuur. Immers velen zeggen wat het bestuur doet, is goed. De heer C. Wltlox opende de verga dering, heette allen welkom en wees er op dat in het afgeloopen jaar weereen zeer druk gebruik was gemaakt van de llghallen. Dank bracht hij aan het ge meentebestuur van Waalwijk en Besoijen voor de verleende subsidie en sprak daarbij de hoop uit dat ook Baardwijk spoedig daartoe moge overgaan. Dank vooral bracht hij aan een onbe kend gever, die f 300 heeft geschonken. De Voorzitter eindigde zijn openings woord met de vereenlging in aller steun aan te bevelen. Hierna bracht de heer N. Gragtmans, secretaris der vereenlglng, een keurig en breedvoerig jaarverslag uit. D arnir. bleek dat in het afgeloopen jaar heel wat door de vereeaiging is ged an. Door de Zasters-wjjkverpleegs ers werden niet minder dan 4878 verplegingen gedam en 488 haisbezoeken. Van de polikliniek werd in het eerste halfjaar door 1822 per sonen gebruik gemaakt. Van het 2e half jaar kannen geen cijfers worden gegeven omdat de kliniek daarna door de militairen, is in beklag genomen. Behalve dat. van de lighillen voortdurend gebruik is gemaakt zijn 866 inberculoar- patiëaten behandeld en veelal ook van de noodige versterkende middelen voorzien. De Voorziiter dankte den Secretaris voor het uitgebrachte verslag en voegde er uog aan toe, dat door de vereeniging san de woningen van pstiëaten vei beteringen zij a aangebracht, door rergemakkelykiug v»n ventilatie, lucht en licht enz. Vervolgens biacbt de heer Cb. flrffmaos verslag uit van den toestand der kas. De ontvangsten hebben bedragen f 1511.90, de uitgaveu f 1987.74, soodat er ten tekort is pan f 475,84. De VeofZitter bracht dank voor hst accu rate beheer, doch wees sr op dat de toe stand zoo niet lauger kan blyvei voortgaan. Contributie.verhooging moet plaats hebben en daarom is het bestuur van plan vooral de betalers van 50 cent contributie eens te herzien en te verhoogen. Voor groote ge zinnen of gezinnen die met moeilijkheden hebben te kampen, zal de verhoogiug niet van toepassing zijn. De heer Leyten zegt dat er oek werk lieden znllen zijn die absolont geen be zwaar zullen hebben tegen deze contribntie- verhooging en geeft het bestaar daarom in overweging gerast daailoe aver te gaan. De Voorzitter sprak den wensch uit dat de bemiddelden de vereenigiog eens goed zullen bedenkeu en dat middenst oders hunne contributie vrijwillig zn.'leu verhoogen. Verder deed by de mededeeling dat met Baardwijk overleg zal wordeu gepleegd en, komen er van die gemeente geene hoogere bydragen, dat dan, hoe noode ook, Baard wyk zal moeten worden losgelaten. Hieina werd de vergadering geslote-. Alhier is opgericht aan Bond van patroons in de Bouwvakken. Tot be stuursleden zijn benoemd de heeren H. Aarts, C. Marks, W. v. Heescb, W. Hens en den Teullng. Gisteren is te Amsterdam een groote vergadering gehouden van alle bakkers en broodfabrikaotsn uit ons land. Het onder werp wasde onhoadbare toestand in het bakkerabedryf. Een tiental bakkers ui' onze gemeente hebben aan de vergadering deel genomen. Aan het slot der vergadering, welke naar schatting door esn kleine duizend bakkers werd bygewoond, is de volgende motie met algemeene stemmen aangenomen De vergadering van de Nederlandsche Bakkery, gehoord de besprekingen, draagt aan de hoofdbestnren der verschillende bak kerspatroonsorganisaties op, stappen by de autoriteiten te doen, ten einde de toestanden in het bakkeisbedryf dragelyk te maken en noodigt die besturen nit, om, indien binnen teer korten tyd geen verbetering is ver kregen, wederom een vergadering bijeen te roepen, tot het nemen van dwingende maat regelen. Gisterenavond is bij den winkelier K. In de St. Antoniusstraat de lade ge licht en zijn eenige klossen met zijde en draad ontvreemd. Toen de eigenaar voor kwam zag hij juist een soldaat van achter de toonbank wegvluchten. Begin Augustus jl. werd In deze gemeente eene belasting Ingevoerd op tooneelvertooningen en openbare ver makelijkheden. De jaarlijksche opbrengst dezer belasting werd geraamd op f 1000, Hoewel echter nog geen half jaar In werking, heeft zij toch reeds ruim f 700 opgebracht, zoodat de jaarlijksche op brengst zoowat 50 pCt. boven de raming gaat. Na een rusttijd van twee maanden speelde de Waalwijksche R. K. V. V. Quick» 1.1. Zondag een competitie wedstrijd voor den R. K. V. B. tegen «Excelsior» uit 's Bosch. Dat deze rust de 8pelkwalitelt der Quickers niet heeft verhoogd, was duidelijk merkbaar, maar niettegenstaande dat, wisten zij een 3—2 overwinning te behalen. Als het spel een kwartier oud waz wist «Excelsior» de leiding te nemen, maar spoedig wist Draanen voor „Qulck» voor de gelijkmaker te zorgen. Even later maakte dezelfde speler uit een hoekschop voor »Qu!ck> het tweede doelpunt, waarmee de rust inging. Na de rust konden belde vereenigingen nog een doelpunt bij maken, zoodat de wedstrijd in een 32 overwinning van »Quick> eindigde. Om redenen van gezondheid en omdat hem het reizen zoo moeilijk wordt, heeft de Eerw. heer G. van den Eisen zijn ontslag genomen als secretaris van den Ned Boerenbond, welken post hij 15 jaren kosteloos heeft waargenomen. Als opvolger is voorloopig aangewe zen dr. G. M. Kusters te Tilburg. (Hsg.) Het hoofdbestuur van den N.-Br. Chr. Boerenbond heeft Z.Exc. den Mi nister van Landbouw telegrafisch ver zocht te willen Ingrijpen, daar vanwege iet leger bij de boeren het stroo, dat zij haast niet missen kunnen, tegen veel te lage prijzen wordt opgevorderd. D# prijzen zijn verre beneden de handels- prijzen. Te Utrecht is in een vergadering van R. K. aannemers besloten tot oprichting van een nationale R. K. organisatie voor de bouwvakken. In het voorloopig bestuur heb ban zitting de heeren C. H. A. Jongbïoet 'e Haarlem, H. Fransreo te Leeuwarden, Kuipers te Utrecht, Grneneman te Leid-chen- dam, E. Wirts te Hilversum, G, C. van Dyk te Gmneken, De Jong te Lemmer, A. v. d. Hont te Tilburg, Hoedjes te Heilo T. H. Kesaels te Weert, N. v, d. Valk te Venlo, H. Martens te Ooaterhunt, J, Wayeia te Tilburg en J. Mol-Mier ta Breda. De Bossche Courant schrijft Donderdag a.s,, na vooraf een bezoek te hebben gebracht aan Tilbarg en aldaar te hebben bezocht eenige ontspanning-lokt. len en cursaseen en iü de omstreken mili taire oefeningen te hebben bijgewoond, za H.M. de Koningin met klein gevolg, dea avonds tusschen &'/2 en 6 unr per ao<o alhier aankomeD. Ongeveer 6 nar z»l H.M. in Haar salonrijtuig, dat intnsschen van Tilbnrg naar hier is overgebracht, den maal- tyd gebruiken. Na het diner, ongeveer 7*/4 nar, zal vanaf het station per auto worden uitgereden tot het bezoeken van cursussen en militaire tehuizen. Bezocht zullen worden de cu7sassen, die worden gegeven in de scholen der Fraters in de 8*. Josefstraat en Torenatraat, en de schermrarausseD, die in een der lokalen van het Gymnasium worden gegeven voor offi cieren en onderofficieren. Mede zal H.M. een bezoek brengen aan bet Protestantech Militairen Tehuis in de Ververstraat en aan de R.K. Militairen- Vereeniging »Concord'afl in deu Boeren- tnouw. Ia de R. K. Militairen Vereeniging zal H.M. vermoedelyk een uurtje vertoeven tot bywonlog van een gedeelte van den feest avond, die dan aldaar door militairen en voor militairen wordt gegeven. Ongeveer 10 uar i»| H.M. van daar vertrekken om te overnachten in Haar aalonrytuig. Of Haie Majesteit op het emplacement hier of van een der nabij gelegen stations zal overnachten is nog niet bekei.d. Vrijdagmorgen vertrekt H.M. naar Hens- den ook tot 't bezoeken van cursussen en iorichtiogen. Id deu morgen sollen te Drnnen eerst militaire oefeningen wordeu bijgewoond en enkele kwartieren worden bezocht. Om 2.41 in den namiddag zal H.M. hier wederom terug fijn om direct naar Den Haag te vertrekkeo. Door B. en W, van Bergen-op-Zoom zyn op de aanbeveling voor de benoeming vaü secretaris aldaar alphabetisch geplaatst 1. C. J. A. van Liempt, hoofdcommies ter secretarie te Helmoud 2. H. A. M. Verkaart, commier-chef ter secretarie te 't Bosch. DRUNEN. Naar wij vernemen zal a.s. Vrijdagvoormiddag H. M. de Koningin de militaire oefeningen in Drunen bij wonen en ook eenige kwartieren der militairen in ©ogenschouw nemen. Openbare vergadering van den Gemeenteraad op Vrijdag 1 Febr. 1918, namiddags om 6 uur. Onderwerpen ter behandeling a Ingekomen stukken. b. Adres Gebr. Muskens, verzoekende verkoop van twee strookjes grond langs de >leening< met voorstel van B. en W. t. Adres van de onderwijzers, hou dende verzoek gunstiger regeling hunner jaarwedde, mftt voorstel van B. en W. d. Benoeming telegrambesteller. e. Benoeming stembureau. f. Bepaling salaris waarnemend ont- vanger. Af- en overschrijving posten be grooting 1917. h. Bespreking wijze verpachting ge- meenteweide. i. Bepaling voorwaarden betreffende geldleeniog voor het bouwen van een voorstel van B. en W. Ia de Zondag gehouden vergade ring van de R.K. Kiesvereeniglng werd het voorloopig bestuur vervangen door het definitief bestuur, bestaande uit de heeren A. -v. d. Wiel, Voorzitter, H. Schreurs Secretaris, L. Bataille, J. Berg mans, M- v. Halder, H. Verhoeven- Verschuren en H. Brok, leden. Tot plaatsvervangende leden werden geko zen L. Sikkers, M. v. d. Leur, Joh. Pijnenborg, Am. Brok, M. Elshout, H. v. Delft. M. Hombergen. De Kiesvereeniglng- telt reeds meer dan 600 leden. Maandagavond vergaderde de R.K. Werkliedenvereniging in de zaal der Jongenscongregatie. Na opening door den Voorzitter werden de nieuwe statuten •n huishoudelijk reglement voorgelezen, behandeld en goedgekeurd. Voor afgevaardigden naar de algemeen* vergadering te 's Bosch werden gekozen P. Smits en als plaatsvervanger M. v. d. Leur. De Coöperatieve winkelvereeniglng werd drnk besproken, met het gevolg dat eeji commissie zal worden benoemd om te onderzoeken of deze zaak in de tegenwoordige tijdsomstandigheden met goed gevolg tot stand is te brengen en kans van slagen heeft. NIEUWKUIK. Tot bestuursleden der R.K. Kiesvereeniglng zijn gekozen de heeren C. F. v. d. Broek, burgemeester, W. v. d, Leeden, secretaris, Th. van Mlerlo, H. Mostermans Az.. J. v. d. Brand Pzn., tot plaatsv; M. v. Wijk, J v. Dommelen, Th. Mostermans Hz., M. van Buul Fz en A H. Mostermans Pz. VLIJMEN. In een vergadering der R. K. Kiesvereeniglng lichtte de Burge meester het kiesreglement toe. Tot be stuursleden werden gekozen de heeren: J. v. Vlija.cn, Job. v. Wagenberg. C. v. Heesbeen, C. v. Heivoort Nz. W. v. Sprang, M. H. Boom, J, v. Buul. Tot plaatsv. leden W. Fabric, P. v. Buul, J. Kuijs jacz., J. v. d. Udenhour, Joh. v. Hest, P. v. d. Hout, J. v. d. Water. Maandagavond zouden de bestuurs functies verdeeld worden. BESOIJEN. Uit de timmermanswerk plaats van den heer Chr. Klerkx alhier zijn alle drijfriemen gestolen. Het gesto- lene vertegenwoordigt een bedrag van ongeveer f450. Van de daders geen spoor. Door soldaat-kommiezen is Maan dag op den Zomerdijk een vet varken, wegende 218 pond en bestemd voor Viijb.-Capellc aangehouden, omdat het vervoer niet gedekt was door «en ge- leidebiljet. Door den heer burgemeester is het varken alhier gestald, ln afwachting van het bericht van den officier van Justitie of het onder de bevolking kan worden gedistribueerd. In de kade aan de Capelsche zijde van de Sprangsche sloot is door bet hooge water een gat geslagen ter lengte van ongeveer 20 Meter. Tengevolge daarvan blijft de polder oader watei staan. De schade wordt geschat op f2000. BESOIJEN. Met niet minder dan 51 werd K. W. B. jl. Zondag in Breda door Swift geklopt. Hoewel geen overwinning verwacht werd, is deze nederlaag toch grooter dan het krachtsverschil tusschen Swift en R. W. B. werkelijk is. Het was niet goed gezien om de reis naar Breda per fiets te maken, dock met de tegenwoordige verbindingen is het niet makkelijk reizen, voeg daarbij nog de lange rast en dat slechts met 10 man gespeeld kou worden, waaronder slechts 7 spelers van het 1ste. en men zal moeten erkennen, dat R.W.B. jl. Zondag een ongeluksdag beeft gehad. R.W.B. is er echter de club niet naar om den moed hierdoor te laten zakken, hetgeen zij op Zondag hopen tn bewijzen. SPRANG. Zaterdagavond hield de Afd. Sprang van het Ned, Werkliedenv. «Patrimonium», alhier een openbare ver gadering, waarbij als spreker optrad de heer H. van Iersel uit Waalwijk met het onderwerp„Toelichting Huurcommlssle wet.» Spreker lichtte op duidelijke wijze het onderwerp aan de vergadering toe, welke met veel belangstelling werd ge volgd. Aan het einde van de vergade ring werd een commissie benoemd be staande uit de heeren F. Hoek, A. Hoevenaars en A. Zwart, tot welke heeren men zich kaa vervoegen met eventueele klachten.. Hedenavond ten 8 uur zal In de Geref. Kerk alhier een lezing met licht beelden worden gehouden. WASPIK. In de vergadering van de R. K. Kiesvereeniglng alhier, gehouden op Zondag 11., zijn tot bestuursleden be noemd de heeren M. C. J. van Son, B. I.angerwerf, A. Nollen, W. v. Kuijk, D. v. d. Rijken, A. Vloeimans en G. G. Verschuren. Ook werden een zeven tal plaatsvervangende leden benoemd. RAAMSDONK. In de laatst gehouden vergadering der in deze gemeente ge vestigde Gemengde Zangvereenlging «Excelsior" werden tot Bestuursleden gekozen de heeren C. Kommers, pres. D. de Graaff, vice-pres., W. v. Raams- donk, secr., G. Knaap, penn. en Mej. A. Kenniphaas, Blbl. De burgemeester onzer gemeente Ridder de van der Schueren is benoemd tot burgemeester te Oosterhout. Het besluit der vervroegde winkel sluiting is wederom ingetrokken. Dinsdagmorgen kwam J. Schuller te Leur, werkzaam bij het verbouwen der Oude Pastorie, met zijne hand tus schen een zaagmachine. Twee vingers en duim werden verbrijzeld. Hij werd vervoerd naar het R. K. Gasthuis te Raamsdonksveer, waar medische hulp werd verleend. Maandagmorgen werd hier uitge beld, dat er wederom kolen te krijgen waren. Natuurlijk spoedden allen zich om hun portie In bezit te nemen. Op de aangegeven plaats werd hun gezegd, dat zij die geen leembriketten hadden gehaald ook geen recht hadden op steenkolen, iets wat alles behalve prettig n de ooren klonk. Besloten werd gezamelijk zich gaan te beklagen bij den secretaris der kolen- commissie den heer BI. Bij deze betoo ging was ook politie tegenwoordig. RAAMSDONKSVEER. Het bestuur der R. K. Kiesvereeniglng is samen gesteld uit de heeren Duinstée, J. Kie- boom, P. Broeders, H. Broeders, C. v. Rhijo, f. de Jongh en de Kleijn. Vergadering van de Protestantsche kiesvereeniglng op Donderdag a s. te zeven uur. De arbeider S. vond in den Bres bosch een partijtje hout. Toen hij dit echter naar huis wilde brengen, werd tegen hem proces-verbaal opgemaakt wegens diefstal. Bij den beer T. v. T. in bloed vergiftiging geconstateerd. GEERTRUIDENBERG. Zaterdag om streeks 8 uur werd bij den bakker A. dt Kroon door eenige Veersche belha mels eene ruit ingeslagen. Door den plotseling verschijnenden agent van politie L. werd het veelbelovende gezelschap uiteen geklopt. Twee hunner werden ln verzekerde bewaring gesteld. Onze stadgenoot M- S. is op de terugreis van Iodlë aan eene hartver lamming gestorven. 's-GRAVEMOER. Op Woensdag 6 Febr. a.s. zullen in deze gemeente ver gaderingen worden gehouden van stem gerechtigde Ingelanden der polders «Beoosten de 's-Gravemoersche Vaart" en »de Lage Weg met de Velden'' in zake overneming in beheer en onder houd van Rijkswerken in verband met de verhooging der Dongekade. DRONGELEN. Giatereumorgen hield de raad dezer gemeente eene openbare verga dering, Voorgesteld werd da school van de gemeente denderen naar hier te verplaatsen. Op voorstel van den Voorzitter werd da vergadering verdasgd tot Woensdag S nor teneinde eerst rijpelijk te knanen overleggen. In ons volgend cnmmer uitvoerig verslag. Kaatsheuvel, 30 Jan. 1918. Msandagavond atond een wagen met vier varkens beladen by slager de J. op den dam. Door 't blaffen van een hond •ebrok bet paard en sloeg op hol op 'i perceel achter het postkantoor. De krnl- s'auten vielen van den w»gen en begonnen op ban beurt mee te hollen. Heel wat han. den waren aoodig om 't span en de vracht weer meester te worden. Vrijdag 1 Februari worden alhier bons uitgereikt ter verkrijging van regeeringe- tchoenea. Gister tseide de vriendschapsband. Als een byzonderheid gold dat de President van 'l gezelschap, de heer v. Dun, joint vijf en twintig jaren z'n fnnctie bekleedde. Door 't gezelschap werd hem een geschenk in enve loppe sis huldeblijk aaugeboden. Voor een volle zaal gaven Zondag de Har moois f Euphonic en de Lieder tafel van Baardwyk het aangekondigde groot con cert. Euphonia speelde nitstekend. Vooral mogen we aanstippen de ouvertnre fLnpcête et le pvysan'men dacht het gezelschap op 't contours te hooren dingende naar een eersten prijs, zoo'n mooi geheel, zoo'n keurige stemming, zoo'n juiste tempo's. De coneert aria voor clarinet was heerlyk. Da jeugdige clarinettist belooft veel, wanoeer we hem volgen in de lustige csdenzen en vele andere vlngge passages, die hjj nit het hont laat rollen. Alleen de toon mag na en dan iets liever, iets sentimenteeler worden. We twy'. felen echter niet of met voortgezette studie wordt hierin nog veel gewonnen. Intnsschen moeten wij den Heer Kleyn een compliment maken voor 't mooie spel in de concert aria gsgeven. Baardwyks Liedertafel was ook by'zonder goed op dreef. Alle koren kregen een goede beart. 't Glauapant van den avond was echter de Pinscantate van Verhnlat. Dit groote toonwerk werd met veel gloed en toewyding gezongen. Vooral den aoliaten, den heereu M. v. Roermond en J, Thijsen komt een woord van lof toe. De heer Bnrmanje zong op onverbeterlijke Vryie Kerstnacht en He- melache liefde, later nog eenige lyrische en komische nummers, als aanvulling voor de 'liederen, welke wegens ontstemming van den heer Boom moesten vervallen. De krachtige, heldere tenorstem bekoorde in haai gloed volle voordracht de geheele zaal. Na 't zingen van de Pinscantate dankte de WelEd. Heer Chr. Stasseu, namens het bestnnr en de leden van Eaphonia, de Baardwyksche Liedertafel voor hare welwil lende medewerking. Vooral de heeren solisten kregen een warm woord van lof. De heer 8'. sprak de hoop uit, dat de goede ver standhouding tusachen de beide vereenigin gen nog lang zou voortbestaan. Daarna zong de liedertafel *Ossean' van Beeehnitt om hiermede den prachtigen mu ziekavond te besluiten. Een woord van lof mag niet onthouden worden aan de beide directeuren de heeren L. r, Cromvoirt en P. van Boxtel voor 't •amenatellen en uitvoeren vin zulk een interesaant programma. Donderdag en Vrydag zyn er weer cokes te verkrijgen, Op Bon 14 een halve Hectoliter tegen 78 ct. Donderdag voorn*, van 9—12 de nntn- mers 1800, Dooderd. nam. van 2-4 de not. 800-600, Vrydag v.m, van 9-12 de nos. 600-900. Vrydag u.m. van 2-4 de nes. 900-1200. i Heusdeh, 29 Jan. 1918. In de vergadering van Zondag avond zijn tot bestuursleden der R.-K. Kiesvereeniglng gekozenH. J. v. Eg- elen Sr.; H. Verhoeven; L. de Mol; i. Schreuder en O. O. Carpaij en tot plaatsverv. leden J. LentChr. de Jongh F. VerhoevenB. Brouwers (Heesbeen) en J. v. Laarhoven, die evenwel ver zocht niet in aanmerking te komen. Voor deze komt in de plaats dhr. J. de Mol. Vermeerdering der bevolking in 1917 Door vestiging met 337, door ge- boorte met 54. totaal 391. Vermindering door vertrek 253 en door overlijden met 34, totaal 287. Zoodoende was op 1 Jan. 1918 het zielental 2052. Hieronder

Echo van het Zuiden | 1918 | | pagina 2