DE OORLOG. Provinciaal ÜFieuws, binnenland. het ook maar 2 winkeliers, wordt dat niet verdeeld. Brok. De Broeders kunnen toch gaan I waar ze willen zeker. Voorzitter. Elshout, ik verzoek u kalm te blijven. Je mag alles gerust zeggen I maar je moet je daarbij niet opwioden. Elshout-van Gorcum. Het is toch ongepermitteerd dat enkelen maar de i winst opstrijken. Voorzitter. Ik sta geheel onpartijdig tegenover de distributie. U mag alles zeggen maar kalm en zakelijk. Met de distributie dat weet u zelf ook wel, zijn er altijd moeilijkheden te overwinnen. Elshout-van Gorcum. Ik zal me dan tot hooger hand moeten wenden. Maar zijt dan voorzichtig hoor. L. Elshout. Als het niet goed in orde is, dan moet u mij bedanken. Voorzitter. Kleinigheden worden dik wijls opgeblazen tot groote feiten. Elshout-van Gorcum. Een accountant moet men eerst benoemen. Van der Geld. Alles was nu accuraat iu orde. Allen waren er over tevreden Elshout-van Gorcum. Het gaat jou zeker wel naar den zin omdat je er zelf in zit. Van der Geld. Nu nog mooier. Geen cent behoef je te hebben voor alles wat je doet en dan nog zoo iets. Ja, het is een verrukkelijk baantje. Elshout-van Gorcum. De boei in orde bevonden en bij De Krieger waaien de bonnen over den dam den akker in Mooie boel. Wie wil de verantwoording dragen. Voorzitter. De zaak is genoeg be sproken. Alles zal worden onderzocht en in een volgende vergadering zullen wi; met voorstellen komen. En hiermede sluit ik de vergadering. Waarom Litowsk binnen de Oekralensche repu bliek ligt. Volgens berichten uit Londen en Parijs heeft Mackensen den Roemeniërs een ultimatum gesteld om vredesonderhande lingen te beginnen. Van andere zijde is dat nog niet bevestigd, wel is uit Berlijn gemeld, dat de onderhandelingen over de verlenging van den wapenstilstand zouden worden hervat. Door de demobilisatie van het Russi sche leger (feitelijk was het toch al ver- loopen) worden de Dultschers in staat gesteld, wat er in het Oosten nog aan troepen stond, op eenlge bewakings posten na, naar het Westen over te brengen. De berichten uit Frankrijk en Engeland die de verwachting uitspreken, dat hef groote offensief der centralen la het Westen nu aanstaande is, vermeerderen. DE TOESTAND. De vrede tusschen xde centralen en dc Oekralensche Volksrepubliek deed reeds vermoeden, dat de onderhandelingen met centraal-Rusland nu ook spoedig tot een einde zouden komen. Het slot is er nu, en het is verrassend. De toon tusschen de wederzijdsche onderhandelaars was hoe langer hoe vijandiger geworden. Trotzky toonde niet de minste neiging zijn voorwaarden te matigen, de centralen toonden geen nel ging voorwaarden te aanvaarden, die zoo weinig in overeenstemming met de krachtsverhouding der onderhandelende partijen was. De centralen legden zelfs eenige onverschilligheid voor dc uiteen zettingen van Trotzky aan den dag en schenen den weg op te gaan, zich met een afzonderlijken vrede met de Oekraïoe te vergenoegen en Groot-Rusland maar in zijn sop te laten gaar koken, gezien dat het te uitgeput was en al te veel blnnenlandsche vijanden had om, ook al werd het weer oorlogstoestand, nog gevaarlijk te kunnen worden. Dat kon er dus op worden gewaagd. In totale tegenstelling met de strekking van al wat hij tot nog toe te Brest-Litofsk had verklaard, heeft Trotzky echter bakzeil gehaald. Zijn voorwaarden kon hij niet door zetten, en wat doet hij nu Hij verklaart kort en goed den oorlog voor geëindigd en demobiliseert het heele- Russische w leger. Onvoorwaardelijk demobilisatie, kan het erger Dit staat toch gelijk met een onvoorwaardelijke overgave. Trotzky heeft niet gevraagd wat de Dultschers van zijn verklaring omtrent het ophouden van den oorlogstoestand denken, maar dat is ook niet noodig. Zij kunnen Immers nu alle voorwaarden bepalen en ten ult- voerleggen, die hun goeddunken. Als er een macht ter wereld is, die hen dat zou kunnen verhinderen, dan is deze macht stellig niet in Rifsland te zoeken. Willen zij het bezette gebied kortweg inlijven, willen zij Lltauen tot een konink- I rijk verklaren, of wat dan ook, zij kunnen hnn gang gaan, Trotzky zal het hen niet verhinderen. Hij bemoeit zich niet verder met de zaak, verklaart den oorlog voor uit en gaat naar huis, evenals de Rus sische soldaten. De vrede is voor Rusland veel slechter dan de centralen nog wel bereid waren bij verdere onderhandelin gen te geven. Eigenlijk heeft Trotzky ten slotte niets anders gedaan, dan, na verschillende pogingen om den werkelijken toestand te negeeren en een taal te voeren, die i er geen rekening mee hield, dezen toe stand in formule te brengen. Want feite lijk is het zoo, zooals nu Trotzky heeft verklaartwij demobiliseeren maar, want we kunnen niet anders, ons ontbreken de middelen en de macht het leger onder de wapenen te houden laten de centralen 1 maar doen wat ze willen, wij kunnen er feitelijk toch niets aan doen. Het vredestractaat met de Oekraïne bevat, zooals te verwachten was, tevens een handelstractaat. Het is, zooals we I al schreven, een antl-hougervrede. Ver- rassend is de loop van de .Westelijke 1 grens van den nieuwen staat. Van Gallclë, j waar veel Roetbenen wonen, krijgt hij niets, maar hij krijgt wel een tamelijk groot stuk, van wat vroeger Congres- Polen was mitsgaders de Zuidelijke punt van Lltauen, zoodat bijvoorbeeld Brest- De Minister van Buitenlandsche Za ken heeft dezer dagen een commissie ingesteld, welke tot taak heeft voorstellen uit te werken op de basis der bespre kingen die te Londen met de geasso cieerde regeeringen zijn gehouden nopens eene eventueele economische schikking. In deze commissie hebben zitting, behalve de heeren Snouck Hurgronje, Valstar en Broekema, die te Londen de onderhandelingen over deze aangele genheid hebben gevoerd, de heeren Van Aalst, Kröller en La Gro. De commissie heeft zich tot dusverre in het bijzonder onledig gehouden met het onderzoek van de eventueele scheep vaartregeliog. Ten einde zich de noodige technische voorlichting te verzekeren heeft de minister enkele reeders, die geacht kunnen worden de bestaande organisaties en commissies op scheep vaartgebied te vertegenwoordigen, uit- genoodigd hem, in overleg met boven genoemde heeren, over dit onderwerp van adviesTte dienen. De heeren Van Aalst, Kröller en La Gro hebben in de commissie tot uit werking van voorstellen op de basis der met de gedelegeerden der Geassocieerde Regeerlngen te Londen gehouden be sprekingen zitting in hunne kwaliteit van .resp. president der N. O. T., lid der commissie van bijstand en president directeur der N. U. M. De door den minister van Bultenl Zaken tot technische voorlichting in overleg met de commissie, inzake de eventueele scheepvaartregeling, uitgre- noodigde reeders zijn de heeren Goudri- aan, Van Hasselt en B. Ituys bestuurs leden der Nederlandsche Reedersveree aiglog, Oderwald en Rypperda Wlerdsma, leden der commissie van advies voor de uitvoering der Schepenvorderlngswet, laatsgenoemde tevens lid der commissie voor de scheepvaart van de N. O. T. en van Ommeren, lid van evengenoemde commissie voor de scheepvaart. Te Londen zijn de beer v. Vollon- ïoven, bijzonder gedelegeerde voor Ne derland en de heer Therrill, die alle geallieerden vertegenwoordigt, bezig met de voltooiing cn bijzonderheden van een Nedorl.-geallieerde overeenkomst, betref* ende de Nederl. scheepvaart voor de geallieerden en de levering van levens middelen «n andere benoodigbeden door de geallieerden aan Nederland. Neder- 'and zal een >rantsoen> levensmiddelen en industrieel materiaal ontvangen, ge baseerd op de bekende behoeften van het land in verband gebracht met de wereldschaarschte aan levensmiddelen en grondstoffen. De benoodigdheden zullen in Nederl. schepen worden vervoerd. -Iet overschorvan HejNederl. handels vloot zal komen ter beschikking der ge allieerden echter buiten de oorlogszóne. (Hbl.) Waalwijk, 13 Februari 1918. Bij Kon. beslait van 9 dezer is, met ingang van 19 dezer benoemd tot burge meester der gemeente Oosterbout F. M. A. J. ridder de van der SchuereD, met toekenning van gelyktydig eervol ODtslag als burge meester der gemeente Raamsdonk. .Zondag had alhier een drnk bezochte vergadering der katholieke Kieivereeniging plaats. De voorzitter dr. H. Knippenberg, gaf eenige toelichting over de keuze van het districtsbestaur, waarvoor de vergadering was belegd. Om ook kleinere gemeenten gelegenheid te geren afgevaardigden in het distriotsbe- Btuur te krygen, werd een groepeering der efdeelingeu in 't distriet HeHsden een de vergadering voorgesteld, waartuesehen samen werking gewenscht was. Uit den boezem der vergadering gingen enkele atemmen op om bepaalde personen te kiezen. Het be- stuur aside uitdrukkelijk, dat de leden gekeel vry bleven om te itemmen wie zij willen. De jaarlyksche contributie werd vastge steld op 15 centhet bestuur hoopte echter, dat de middenstanders en meergegoeden wel iets meer voor hun lidmaatschapskaart zen den overhebben. Het aantal leden bedraagt op het oogenblik ongeveer 700. Bij de gehouden stemming verkreeg de heer H. v. Iersel 285, E. Klyberg 213, W. Brekelmans 158, F. Paseier, Beeoijen 182 en A. Lombarts, Baardwijk 84 stemmen. Voorts verkregen verschillende heeren nog enkele stemmen.» Naarwjj vernemen is in de op heden gehouden alg. verg. van aandeelhouders der Kon, Stoomschoenenfabriek A. H. van Schijn, del te Waalwijk, besloten over het afge- loopen boekjaar f 380 4>er gewoon aandeel en f81 per 6 pCt. cum. pref. winstdeelend aandeel uit te keereD. - Maandag 1.1. werd te Tilburg eene bijeenkomst gehouden van vertegen woordigers uit de besturen van den Alg. Ned. Bond van Schoenfabrikanten, Ned. Bond van Schoenmakerspatroons en Winkeliersvereenigingen, Ned. Schoen- winkeliersvereeniging, R. K. Schoen- winkeliersvereeniging, Rotterdamsche en Amsterdamsche S. W. V. e. m. a. tot het houden van eene bespreking betreffende de filet-franco-zending, Na breedvoerige discussie kwam men tot resultaat, dat de toestand voorloppig voor' 14 dagen bestendigd zou blijven, dat ondertus- schen zal getracht worden, wat de leder distributie betreft franco-levering te ver krijgen en dat vrachtkosten in den voor distributie-schoenen te bepalen prijs zal worden begrepen. Alsdan zal franco levering door de schoenindustrie weder om kunnen geschieden. Over 14 dagen zal eene vergadering worden gehouden. De" woning van den heer Jacques Leijtens in de^ Grootestraat alhier, is onder No. 85*aangesloten aan het Rijks telefoonnet. - Zaterdag 1.1. was het 40 jaar geleden dat H. van Heijst, te Besoyen in dienst trad bij de firma Gebr. Quirijns alhier. Te dezer gelegenheid werd de jubilaris ten kantore deor den oudsten firmant hartelyk ge- lukgewenecht en hem een geschenk onder enveloppe aangeboden. Ook wij feliciteeien van Heijst gaarne met dit bijzondere jubileum. Onze voorspelling is meer dan be- waardheid geworden, de uitvoering^van de de Waalwyksche Gemengde Zangvereni ging Zaterdagavond gegeven was schitterend. Schitterend in elk opzicht. De kunstenaars hand van den heer A. van Geflen te 's-Bosch had aan het podium een feestelijk en smaakvol cachet gegeven, da zaal was goad bezet en de vereeniglng vleide wer kelijke triomfen met haar wel verzorgde uitvoering, een aitvoeriBg die da groote bekoring van gainengdeo zang weer eens te meer deed QitkomaD. Ieder der aanwe zigen zal even als wy genoten hebben van 't hetgeen geboden werd en daarom is 't zoo moeielyk in bijzonderheden af te dalen. Wat zullen wy 't eerste noemeD, wat aanhalen als de grootste verdienste van den avond, de inooie, uitmuntend gezongen liedjes van mej. Johanna van de Linde, de prachtige en uitstekend uitgevoerde^koor- nummers dar vereeniging zelf, of het on berispelijke accompagnement van het strijk orkest van het 16e R. I. onder leiding vau den verdienstelijken korporaal Siogel. Elk heeft op zijn wyze bijgedragen tot het wel. slageu van dezen muziekavond. M»-j, van de Linde gaf ons mooie liedjes van Cesar Frank, Fauié, Zweers, Weingartuer e, m. a. Vooral het lieve Wenn es schummert auf der Welt van Hermann, Apius an rêve van, FAUié en 't Lied van Zweers mogen afzon derlijk genoemd worden. Mejuffrouw van de Linde is een zangeras met een krachtig moai sopraan-geluid en ook haar zingen getuigt v n groote artisticiteit. Het koor zelf had een byzonder geluk kige avond, beslist de beste uitvoering die het heeft gegeven tot dusver. Ons konden net meest bekdren Narcissa van Massenet en Gallia van Gounod, een paar prachtige koor nummers, die zoowel deor techniek all oit- voariug hebben uitgemunt, 't Was een werkelijk genot zoo zuiier en met gevoel en kracht deze nummers werdeu gegeven, getuigen van de ijvervolle aludie der leden, maar niet minder van de groote muzikali teit en de onvermoeide pogingen van den leider dan heer G. Gerritsen, wien wij voor zyn werken, voor 't geen hij ons dezen avond gaf, gaarne namens alle aanwezigen een woord van hulde brengeD. In het groote succes der koornummers deelden zeer zeker de soliste mej. van de Linde, maar niet minder hat strijkorkest van t 16e dat op werkelyk kunstvolle en onberispelijke wyze zijn taak vervulde. Aan mej. v. d. Linde werd een bouquet, aan den heer Ger ritsen eea krans namens de vereeniging aan geboden, terwyl de heer de Wit aaD :apitein Knoote een krans overhandigde als dank voor de medewerking van 't strijkje, kfet eeu sympathiek gebaar en met een lartelyk woord wierp deze den krans om deB lala van korporaal Siogel, ala da man die t groote werk had gedaan, onder wiens eiding alles was ingestudeerd. Het publiek was zeer voldaan örer dezen avond en wij willen gaarue deze sympa thieke vereeniging toewenschen, dat ey met ijver moge voortgaan op dezen goeden weg en dat zy allerwege steun mege viuden zoowel moreel als financieel en vooral ook let ledental goed* bestendigd hlyve of liever zooveel mogelijk aangroeie. Een niet minder goed geslaagde uitvoering, zij het dan in geheel ^ander genre, gaf Maandagavond het variété aveur. Zooals toen in Musis is ge- achen, is in geen tijd gebeurd. Wij ïadden er blijkbaar een voorgevoel van oen we Zaterdag schreven, dat wij ver wachtten dat Faveur iets bijzonders naar Waalwijk zou meebrengen't was wer kelijk iets bijzonders, eerste rangs. We weten werkelijk niet wie we bovenaan moeten plaatsen, al zullen we niemand te na komenals we zeggen dat Cignac de held van den avond was. Ook de Melanchinis, die zeldzaam sterke verrich tingen in 't gedachtenlezen gaven hadden een enorm succes Onbegrijpelijk en zeer vlug waren alle antwoorden die gegeven werden, zeker, zonder een enkele wijfeling noemden zij cijfers, jaartallen, namen van menschen, enz. enz. De ver makelijke muzikale exentriciteiten gaven ook te genieten zoowel op komisch als muzikaal gebiediets zeer bijzonders was de bamboe-muziek, wat uiterst kun- stig gegeven werd en aardig klonk Ook de soubrette en de komische imitateur droegen zeer veel bij tot het succes van den avond. Nogmaals 't was een pracht programma, een gezellige avond, zooals .we er op variété-gebied zelden -hadden en wat men ook nergens beter zal tegen komen. Faveur had succes met zijn artis- ten en 't publiek een aangename avond. Wij kunnen thans met zekerheid mededeelen, dat tot het bouwen van nog 40 arbeiderswoningen zal worden overgegaan. Reeds deze week nog zal met de werkzaamheden worden begon nen.' Gisterennamiddag zijn door de politie alhier gearresteerd d. P., verdacht van diefstal van kleine stukjes leder, gepleegd ten nadeele van zijn patroon de firma Oompen en F. A. verdacht van heling. Na onderzoek zijn beiden wetj^r op vrije voeten gesteld. De arrestaties naar aanleiding van de plaats gehad hebbende diefstallen blijven aanhouden. Zaterdag namiddag is nog gearresteerd doch later weer op vrije voeten gesteld, een zekere D. uit Besoijen. Onze vermelding omtrent het gevon den leer bij B. behoeft eenige verbete ring. Het leder is niet onder den vloer gevonden, doch op zolder. Wij vernemerj verder nog dat al het daar in beslag genomen leder weer is terug gegeven. Er is gevonden en op het politie bureau alhier bezorgd, een nikkelen hor loge. De eigenaar kan het aldaar terug bekomen. De Ned. R. K. Band van schoen- makere-ptttroonsvereecigingeu, de Ned. Bond van Schoenmakerspatroons- en winkeiiers- vereenigiagen hesfi aan den minister van Landbouw, Nijverheid en Handel een adres verzonden, waarin wordt te kennen gegeven, dat door looiers geen leder wordt afgeleverd tegen de door hem vastgestelde maximum prijzen, van welke gelegenheid de leder handelaren gebruik maken om hunne voor raden ver boven den maximumprijs, tot f 1,15 p*r K.G. toe, te verkoopen, terwijl de nypeode toestand der schoenmakers, die toch al zeer door het groote percent dis tributie-leder aan zelfreparateurs verstrekt, getroffen worden, hen er toe dringt tegen die pryzen te koopeD, welke de handelaar* hun belieft te vragen, hetgeen niet in de bedoeling van den minister ligt weshalve adressanten den ministers in ernstige over- weging geven aan dezen noodtoestand voor goed een eind te naaken doer den looier zoowel als den handelaar te verplichten aan wezige voorraden tegen den gestelden ma- ximumprys te leveren en desnoods tot ont eigening over te gaan. BAARDWIJK. Maandagavond gaf de Chr. Gem. Zangvereening „Looft den Heer" hare eerste uitvoering in het kerk gebouw der Ned. Herv. Gem. Welke druk bezocht was. Hetgeen tengehoore gebracht werd verdiende zulks ook ten volle. De verschillende koren werden goed gezongen. Ook de kwartetten vielen zeer te loven. Het meest in den smaak vielen wel de solo's voor sopraan ge zongen door Mevr. Louwe en Mej. v. d. Kolk. Na afloop bracht de WelEerw. Heer Ds. Louwe dank aan de leden der zang- vereeniging alsmede aan den heer Both voor zijne uitstekende begeleiding. Een bijzonder woord van dank richtte spreker tot den directeur de heer L. A. van der Kolk, die met deze eerste uitvoering waarin hij ook voor het eerst als leider optrad reeds zulk een succes had. Spr. sjoot met den wensch dat de jonge vereeniging steeds in bloei moge toe nemen. DRUNEN. Gisterenmorgen ten 10 uur hield de Veillngvereeniglng >De Lang straat4 alhier in de zaal der Jongens congregatie de algemeene jaarlijksche vergadering. Door den voorzitter, den heer A. v. d. Wiel, werd de vergadering ongeveer 10 uur voor een ongeveer 125 belang stellenden geopend. Hij heette da aan wezigen welkom en verzocht den secre taris voorlezing te geven van de notulen der vorige vergadering. Zonder op- of aanmerkingen werden deze goedgekeurd en vastgesteld. Vervolgens werd rekening en verant woording gedaan. Daaruit bleek dat dit jaar, hoewel door den oorlogstoestand niet altijd even gemakkelijk is kunnen worden gewerkt, een winst is gemaakt van ruim f 5000. Nadat de Voorzitter nog eenige toe lichtingen op de rekening had gegeven, L stelde hij aan de orde de vaststelling van het huishoudelijk reglement. Na voorlezing en eenige"bespreking werd dit vastgesteld, zooals dit ongeveer door het bestuur is ontworpen. Over het onderwerp crediet zei de Voorzitter, dat tot heden met de Boeren leenbank is gewerkt, doch dat het bij nader inzien beter is over te gaan tot j de Hanzebank. De veiling is geworden een handelszaak, welke ook heeft te maken met wissels, chéques enz. en nu is het beter daarom in zijn geheel over j te gaan naar de Hanzebank, aangezien beide Instellingen zich verzetten om met meerdere banken tegelijk te werken. Ook het crediet wenscht het bestuur te verhoogen, aangezien het bestaande voor een zaak als de veiling veel te gering is. Hij stelt daarom voor het grondcredlet te brengen op f12000 en het loepende op f 8000. Dit heeft vele voordeden, vooral ook met het oog op 1 een te zetten veilingsgebouw. Spr. zegt nu gelegenheid te hebben, tne- dedeellng te doen dat plannen bestaan om aan de Zuidzijde van den spoorweg een veillngsgebouw te plaatsec, vlak aan den Rijksweg gelegen en aan de tram. Tot zijn genoegen kan hij mededeelen, dat de directie der Staatsspoorwegen gene- gen is e.n lijn door te trekken tot de velling. Echter zal daarop moeten worden gewacht tot dat meer materiaal daarvoor aanwezig Is. Het is daarom nog niet zeker of dit jaar tot bouwen v^c een nieuw veilingsgebouw zal worden over- j gegaan. Een der aanwezigen zegt absoluut geen bezwaar te hebben tegen verhoo ging van het Crediet. Hij vraagt zich echter af of de leden niet genegen zijn om meer aandeelen te nemen want nemen ze aandeelen, dan maken ze toch eeu hoogere rente dan wanneer zij hun centen brengen naar de Boerenleenbank. Alle aanwezigen kunnen zich met het voorstel van het Bestuur vereenigen, zoodat wordt besloten het grondcredlet te brengen op f12000 en het loopende op f 8000 alsook om voortaan alleen met de Hanzebank zaken te doen. Besloten wordt nog om de contributie te brengen op f0.50 inplaats van f 0.25 en voor niet-Jeden de contributie te bepalen op fil. Bij de behandeling van punt 8 Voor- loopige bespreking wijziging statuten zegt de Edelachtb. heer F. van Liempt, burgemeester der gemeente Elshout, dat het weaschelijker is op dit gebied de geheele vereeniging te reorganiseeren. De vereeniging, zegt spreker, bestaat uit ruim 900 leden. Deze in een vergadering bijeen ie krijgen en zoodoende hun wenschea te leeren kennen, is een abso luut onmogelijke zaak. Om dit toch te verkrijgen acht hij het beter dat afdee- lingen worden gevormd. Deze kiezen bun afgevaardigden en deze afgevaardigden kiezen weer het bestuur. Om al deze redenen acht hij het wenschelijk voor alsnog niet tot behandeling der statuten over te gaan,, doch dit eerst te doen nadat afdeelingen zijn gesticht en dan tegelijk tot verkiezing van bestuursleden over te gaan. De geheele vergaderingen zich met dit voorstel vereenigen. Vervolgens ontstond eene breedvoerige bespreking oveFCoöperatieveu aanvo3r. De Voorzitter wees er op, dat zooals het mo menteel nog gebeurt, niet meer ken blijven voortgaaD, aangezien dit te veel geld kost. De Eerw.jheer kapelaan uit Haarsteeg zegt zich in dit voorstel te V6rhengen, niet al leen omdat hij 'op de wenschelijkheid van Coöperatieven aanvoer reeds een vorig jaar heeft gewezen, dcch vooral ook omdat hij zoozeer overtuigd is van de noodzakelyk- heid daarvan. De vier aaneengelcgen dorpen kunnen dit gemakkelijk dosn en voor de verder gelegen plaatsen, zou men voor een percent minder kunnen veilen. De heer Elshout-van Gorcum is van meening dat deze maatregel te veel admi nistratie ven rompslomp zal geven, Da Voorzitter zegt deze vrees niet te deelen en ook de boekhouder, met wien over deze maatregel is gesproken ziet niét (Je minste bezwaren. Een der leden uit Genderen, zegt dat de maatregel als thans voorgesteld, bij de be woners der klei geen bedenking zal ont moeten. Spreker aegt veel voor de veiling te voelen eu daarom gaarne zou zien dat daar ter plaatee.lmeer actie in deze richting wordt gevoerd. Thans worden de menschen doorjde kooplui tegen de veiling gestemd. De Voorsiiter zegt gaarne genegen te zijn in het Land van Heusden en Atena eenigeAbesprekingen te houden. Vervolgens wyst hy ook nog op de groote noodzake lijkheid van- opslagplaatsen 'en vooral .pok van hat 'goed wegen, alsook van het goed sorteeren van de verschillende soorten. De koopers moeten gaarne hier komen, dan ia ar voor den teler wat te verdienen. Ds Eerw. Adviseur bracht aan het slot der vergadering dank aan allen die hebben bijgedragen tot den bloei der vereeniging en speaiaal wenscht hij te noemen den Rijkstuinbouwleeraar, den heer F-, van Liempt, den WelEerw. beer kapelaan en niet het minst den Voorzitter, Wat deze heeft gedaan geheel belangloos kan alleen een goed betaalde direoteur. Daarom stelt hy £voor als bewys van I I

Echo van het Zuiden | 1918 | | pagina 2