Provinciaal Nieuws. pliohtige niet kon uitblijven. Zoo is dan ook geschied. De invloedrijke senator Charles Hum- bert is in hechtenis genomen. Deze se nator-kapitein, die ondervoorzitter van de legercommlssie van den Senaat en directeur-hoofdredacteur van een der grootste parijsche dagbladen was, was zijn loopbaan begonnen als bordeawas- scher in een restaurant. Als journalist stond hij niet hoog't is algemeen bekend, dat de met zijn naam onderteekende artikelen door een zijner redakteuren geschreven zijn. Humbert was er steeds op uit geld te verdienen, zonder erop te letten, welke middelen hem daartoe konden dienen. Hij was ook goed bevriend met den beruchten oplichter Rochette, die eenige jaren geleden tot 3 jaar gevangenisstraf werd veroordeeld. Nu zal Humbert hem daarin mogen volgen. Waalwijk, 20 Februari 1918. Vergadering der Kamer van Koop handel en Fabrieken gthouden op 11 Fe bruari 1918. Alle leden zyn tegenwoordig. Na opening der vergadering zegt de Voor zitter. Mijne he er en. Ook het jaar 1917 bracht weer niet het •inde van den rampzaligen wereldoorlog integendeel; nieuwe Orerzeerche Staten (Amerüca, Brazilië, enz.) schaarden zich aan de zijde der Geallieerden mede ten stryde, zoodat het moeielyker is dan ooit zich thans aan viedeavoorspellingen ie wagen, intus- •ehen wordt ook de toestand der neutralen met den dag precairder, nu telkens nieuwe wetten en bepalingen, bij de vele reeds be staande, den vryen handel en de nyverheid gedurende 1917 heel vat last en schade berokkend hebben, zoodat de uitkomsten vrij wat ongnustiger zullen zyn dan ia 1916, Althans soo zal het hier zijn ea voorzeker ook in vele andere eentra van handel en industrie, Immers alleen de invoorrechten brachten dit jaar 6 millioen gulden minder op dan in 1916, De annnleering der Rus sische Staataiondsen waarvan, naar men zegt, voor een bedrag van l'/s milliard galden in ene land geplaatst zon ziju, mag mede een flnanciëele catastrophe genoemd worden, die haren invloed in alle lagen der Maaty steeds drukkender zsl doen gevoelen. Wat nn den haudel en de nyverheid onser ge meente en barer nabijheid betreft mogen wy over 1917, naar omstandigheden, nog al tevreden sijs, de schoeufabrieken en leerlooieryen, konden in weerwil der toe nemende schaarste aan grondstoffen, steen kolen eu meer andere beswaren, tflch wer kend blijven, zoodat geen of slechts enkele arbeiders in deze bedrijven ontslagen be hoefden en de uitkomsten van het bedryt over het algemeen nog wat beter waren dan in 1916. De arbeidsloonen bleven niet alleen op peil, maar werden op tal van inrichtin gen verhoogd, waardoor de werkman met zya gezin zich althans tamelijk wel aan de duurdere levensomstandigheden aanpassen. Thans echter nn voor de meeste grondstoffen en straks ook voorde fabrikanten maximum prijzen gesteld worden en erger nog, do productie der schoenfabrieken door getroffen Regeeringsmaatregelen belangrijk geredu ceerd dreigt te worden, achynen de voor uitzichten heel wat minder rooskleurig. Gelukkig zal dan de in 1917 door de fa brikanten afgesloten wettelyke Verzekering tegen Werkeloosheidnare goede vruchten kannen atwerpen. Een verblydend verschyo. sel mag het mede voor onze gemeente heeten, dat ouverdroteD wordt voortgegaan met den bouw van nienwe fabrieken of uitbreiding der reeds bestaande, ten einde ale na den oorlog, die toch niet kan blijven duren, een geheel nieuwe toestand gaat intreden, gewapend te zijn tegen alle eventualiteiten op het gebied der concurrentie. Mede ver- beugt bet ons, dat rteds tal van nienwe werkmani- en ambtenaarswoBingen betrekken zijn en hiermede nog steeds op groote schaal zal worden doorgegaan. Dit alles, geveegd by het toenemend verkeer naar enze ge meente, de drukkere beweging op het post-, telegraaf- en telefoonkantoor, den groeteren omzet der fioancieele instellingen, het toe nemend bezoek aai onse Rijksvak-, Nor- maal- en Handelsscholen, de levendige seheep- "vaart in de haven, het drukke goederen vervoer og spoor, boot en tram, levert voor ons het bewys dat Waalwyk inderdaad sedert gernimen tyd over bet doede pnnt heen is en aau het begin van een nieuw tijdperk van bloei staat. Voor ons, die nn reads 40 jaren, naar de mate onzer zwakke krachten en in alle bescheidenheid, tot vooruitgang en herleving van onsen handel en de in dustrie hebben medegewerkt, is het aange naam, die prosperiteit op zoo velerlei gebied te mogen eonatateeren. Doch aan deze uiting van blijdschap paart zich ook een geveel van oprechten dank en waardeering aan al diegenen, die one in de vervulling onzer taak met hnnue adviezen, opgaven en me dedeelingen terzijde stonden. De holde die wy by ons 40-jarig jubilé soo spoDtaan eu ruimschoots mochten ontvangen, sterkt ons in de overtuiging, dat wjj ook in de toekomst op den onmiabaren steun der by den handel en de nijverheid betrokken personen en in stellingen mogen blijven rekenen. Dit zsl voor ons een prikkel zyn te werken zooUog bet dag is, v Tenslotte hopen wy, dat 1918 den zoo vurig verlangden vrede brengen zal. Geve God dst althans vóór 1919 de vredesklokken over de thans helaas in opstand en in oorlog verkeerende wereld Iniden mogen. (Slot volgend nummer.) Maandag werd in de achterzaal van het hotel Verwlel, de algemeeoe jaarvergadering der vereeniging >Waal- wijks Belang» gehouden, die tamelijk bezocht was. In zijn openingswoord betuigt de voor zitter er zijn spijt over, dat weer be trekkelijk weinigen, in elk geval te wei nigen deze vergadering bijwoonden, waardoor zoo weinig belangstelling wordt getoond. De secretaris las de notulen voor, die ongewijzigd werden goedgekeurd. De secretaris bracht .hierna het jaar verslag uit, dat'„wij op verzoek der alg. vergadering hier in zijn geheel laten volgen. (Zie hieronder.) De Voorzitter bracht den secretaris een woord van dank voor dit verslag, ,maar tevens voor alle werkzaamheden, die hij in zoo groote mate voor «Waal- wijks Belang» verricht. Vervolgens werden nog verschillende mededeelingen gedaan over het houden der kermis, over den weg na^r Dron- gelen eu brak de heer L. van Adeiberg een lans voor algemeenen steun aan den winkelstand van Waalwijk, welk onder werp tot 'n flinke discussie aanleiding gaf. Besloten werd dat eenieder bij her haling zal worden aangemaand om zoo veel mogelijk hier te koopen en dat ook de leden van W. B. daadwerkelijk dit zooveel mogelijk dienen te doen,* hoe wel het persoonlijk doen of laten der bestuursleden buiten bespreking moet blijven. Het bestuurslid zijn van W. B. legt niemand d«n individueelen plicht op daar eu daar te koopen en te g&an. Dat moet uitgeschakeld worden. Wel moeten ledee van W. B. In 't algemeen den plaatselijken winkelstand en nijver heid op de eerste plaats steunen. Verder z»l alles worden gedaan om dc aandacht op den winkelstand van Waalwijk te vestigen en daarvoor zul len ook gaarne de Idees uit de kriogen der belanghebbenden worden ontvangen, maar daartegenover moeten de winke liers zoggen voor ruime sorteering, bil lijke prijzen en goede bfidlenlog en op de eerste plaats allen lid worden van W. B. Van zeg 100 winkeliers zijn er misschien 15 lid 1 De vereeniging telt op het oogeablik 103 leden, 5 donateurs, en 9 buitenleden. Aan 't slot voegen wij er dezen wench aan toesteunt deze Tereeniging, wordt lid van Yf. B, de contributie bedraagt slecht» 1 2. Jaarverslag der vereeniging >Waal- wijks Belang» uitgebracht in de alge- meene vergadering van 18 Februari 1918, gehouden In hotel Verwiel, >Het zal niet behoeven te worden be toogd dat de tijdsomstandigheden ook haren drukkenden invloed uitoefenen op de werking onzer vereeniging en dat het onmogelijk is onze vleugels uit te slaan zooals wij dat gaarne zouden wil len doen, hoewel natuurlijk zooveel mo gelijk gewerkt is in belang van onze vereeniging en onze plaats. Het duide lijkste bewijs toch van den Invloed die de tegenwoordige tijd ook op onze ver eeniging en hare actie heeft, is zeker wel dat in den aanvang van dit verce- nigingsjaar door de meerderheid van het bestuur op advies van de geassu- meerde comité's besloten werd de rteds met zooveel zorg voorbereide en zoo schitterend ontworpen fancy-fair, ter gelegenheid van het 1 (F jarig bestaan -onzer vereeniging voor de stichting van een fonds voor een operatiekamer In onze gemeente niet te doen doorgaan. Eene meening of oordcel omtrent deze bsslissing valt niet door mij hier te ge ven, waar alleen de feiUn over 't afge- loopen boekjaar moeten worden gecon stateerd. De aftredende bestuursleden de heeren W. Timmermans, C. Witiox en H. Wiesman werden herkomen terwijl Inde vacature Dr. van Gils wtrd voorzien door de verkiezing van den heer G. Verkade De heer Witiox werd tot president gekozen, welke keuze hij voorioopig aan nam en wij mogen vertrouwen dat hij na een Jaar van proef het voorzitter schap van deze vereeniging, die zeker zijn belangstelling en sympathie heeft zal blijven waarnemen, Zooals hierboven reeds gememoreerd werd besloten met het oog op de tijds omstandigheden de fancy-fair niet te doen doorgaan. Eenerzijds meende men dat de tijd er niet naar was, dat er niet genoeg ambitie bestond en vreesde men fiasco, anderzijds achtte men 't juist de tijd dat er over het algemeen veel geld werd verdiend en daajpm gemakkelijk werd uitgegeven wat voor een fancy- fair toch noodig is. De verschillende ge troffen schikkingen konden op bevredi gende wijze worden afgewikkeld. Door de vereeniging werd een hulp-kio«k ge bouwd, die wel groote offers van de kas vroeg maar waardoor het publiek den geheelen zomer heeft kunnen pro- fiiteeren van de prachtige muziek van den stat van 't 7e. Nogwerden onderhandelingen gevoerd om een nieuw op te richten W. V. aau éen goed sportterrein te helpen, doch hierin kon men niet slagen, ook bij B. en W. werden pogingen gedaan om- te komen tot een gemeentelijk sport terrein ook het aanleggen van een bad en zweminrichting had de aandacht vao het bestuur, en vooral werd gedacht aan den Oostwiel, die uitstekend in te richten zou zijn, maar hiermee dient ge wacht tot na de mobilisatie. Alle moeite werd gedaan bij den commandant van het veldleger om de kermis mogen laten doorgaan, maar tevergeefs. Meer succes hadden we met ons verzoek aan den heer van Schijndel om het mooiste gedeelte van 't z.g. Groot-bosch bij den Galgenwlel voor deze mooie streek te behouden en niet te doen rooien. Dit verzoek werd toe gestaan. Wij hebben nog getracht vermeerde ring van postbestelling te krijgen, doch dit ging niet, wel is de eerste eeiilgs- zins verlaat, zoodat daarin nog de post van den eersten trein vaagden Bosch wordt opgenomen. Bij gelegenheid van een overwinning der militairen op den zangwedstrijd in Tilburg werd deze afdeellng een lauwer krans aangeboden. In Augustus nam de heer Willem Timmermans ontslag als bestuurslid. Het behoeft niet gezegd dat wij den heer Timmermans noode uit ons midden zagen heengaan en hem hier gaarne een woord van hulde wordt gebracht voor hetgeen hij gedurende meer dan 10 jaren als bestuurslid voor W. B. heeft gedaan. Pogingen worden gedaan ooi aan Waalwijks Belang een vaste kiosk aan te bieden. In de algemeeae vergadering werden gekozen tot bestuursleden de heeren Henri Hoffmans en Norbert van Loon. Deze laatste werd tot pennlng- mnester benoemd, terwijl de heeren M. A. van Liempt tot vice-voorzitter, en H. van Tussenbroek tot 2en secretaris werd gekozen. Het Konisglnnefeest werd gevierd met een mooi conce't van »Euphonia>. Een onzer voornaamste werkzaam heden der laatste maanden was het trach ten om hier een veiling voor groenten en fruit te krijgen. Eene commissie van belanghebbenden, onder voorzitterschap van onzen president werd samengesteld, die hare werkzaamheden met kracht voortzet. Verschillende vergaderingen en conferenties zijn al gehouden èn al zal het misschien niet lukken met behulp van autoriteiten eene groenten- en fruit veiling te krijgen, alle kans is er dat de fruitveiling wel kooot. Ten slotte mogen we nog aanhalen dat door W. B. is verzocht een vleesch- keu'ing in te stellen voor onze gemeente en dat door B. en W. op ons initiatief de mogelijkheid wordt onderzocht een weg aan te leggen over de Westerkade, zoodat de communicatie met 't Land van Altena steeds ware gewaarborgd. Bij dit alles mogen we nog voegen de tal van gegeven adviezen, do versprei ding van de Nieuwe Gids, de omvang rijke correspondenties ei? besprekingen, dan zal 't duidelijk zijn, dat in weerwil van den hnidigen toestand nog heel wat is gewerkt. Het bestuur hoopt dit met aller steun en medewerking te blijven doen, vooral in de teekomst als nog zooveel belangrijke zaken In oaze ge meente voor de deur staan. Laat dan ieder zijn steun verleenen en een pro pagandist zijn om steeds meer leden te werven en de vereeniging inwendig en ook naar bulten steeds krachtiger te doen zijn. De uitslag der in de verschillende afdeelingen van de R.K. Kiesvereeniging gehouden stemmingen voor leden een plaats vervangende leden van het districtsbesiunr (Provinciale Kieskring Heusden, is als volgt Tot leden sfyn gekozen de Heeien I. H. J. van EggeleD, Heasden, met 681 stemmen, 2. F. Passier, Besoyen, met 458 stemmen. 8, J. J. H. Snyders, Duasen, mei 878 4, C. F. v. d. Broek, Nieuwkuik, met 867 stemmen. 6. H. v. Ierse!, Waalwijk, met 862 ■temmen. 6. E. W. Klyberg, Waalwyk, met 648 stemmen. 7. J. v. Mook, Maren, met 888 stemmen. 8. M. C. J. v. Son, Waspik, met 826 stemmen. 9. J. Wagenberg, Vlijmen, met 285 stemmen. Tot plaatsvervangers de Heeren; 1. A. v. de Wiel, DraneD, met 271 stemmen. 2. W. v. dar Leeden, Nieuwkuik, met 250 stemmen. 8. H. 8chreurs, Drunen, met 199 stemmen. 4. A. Lambarts, Baardwijk, met 198 5. M. v. Halder, Draneu, met 190 6. F. A. J. v. Liempt, Elshoat, met 175 stemmen. 7. W. Brekelman», Waalwyk, met 169 stemmen. 8. L. Steenbekkers, Alem, met 144 stemmen. 9. J. Bergmrfni, Drnnen, met 136 stemmen. Maandagmiddag is te Bosch een vergadering gehouden van de 45 jtekozen leden der districtsbesturen om het algemeen hoofdbestuur eu de verschillende functies der 'districtebBstnren te kiezen. De vergadering werd geleid door Mr. P. Loeff. AU voorzitters, secrefarisien en penning meester» der districtebestureD werden g - kozon de heeren District Helmond: m'. G.Coovels, voor zitter; H, M. OawerJing, vice-voorz;it-r P. J. C, Strik, secretaris G. J. van Ke- men»dn, platt»?ervangeud secretaris en A. J, Eysbouts, penningmeester. District Eindhovendr. Dekkers, voor zitter j C. Mertens, vice-voorzitterJ. N. Ancion, secretaris; J. A. Bakrp, penning meester. District HeusdenH. J. vau Eggelen, voorzitter; E. W. KI ij berg, ondervoorzitter; J. J. H. Saijders, seoretaris J. van Wagen berg. plaatsvervangend secretaris eu C. F. van der Broek, penningmeester. District Gravel: B. E. A. Verkuijl, voor zitter J. F, Ploegmakers, vice-vooraitter F. G. Carters, secretaris R. Walter, plaats- vervangend secretaris en P. van den Boscb, penningmeester. District Den Bosch mr. dr. A. v. Rijcke- versel, voorzitter; F. Wagenaar, viee-voor- xittermr. F. Teuling», secretarisKrie- laars, plaatsvervangend secretaris en Theu- nissen, penningmeester. Het dagel kreh bestuur bestaat uit de beeren sar. dr. A. van Ryckevorsel, voorzitter; J. Winterinans, vice-»oorzitter, ar. F. Toolings, le secretaris dr. Deckers; 2e secretaris en B. E. A. Verkuyl, penning- moester. Hulde werd gebracht aan de heeren Lorff en S*ss3 van Ysselt die als voorzitter en secretaris zijn afgetreden. Hedenavond wordt de stoomlederfabriek der firma Van Ierse], Witiox be Co. alhier, wegen» gebrek aan looistoffen, stop gezet. Een 80-tal personen worden hierdoor wer keloos, Tengevolge van de vastgestelde maxi mumprijzen voor vleesch heeft ook onze gemeente z'b slagersbeweging' gehad. Zaterdagavond werd de eerste vergadering gehouden en besloten Maandag nog eene vergadering te honden en daarop de burge meester» van Waalwijk, Besoyen en Baardwijk te verzoeken. Na esne levendige bespreking werd be sloten voorioopig niet te slachten en aan deD Minister een telegram te zenden verzoekend andere maatregelen te nemen. Na afloop der vergadering verklaarde echter een der slagers toeh te moeten slachten, waarop, na zeer levendige discussie besloteD wetd dat allen zullep slachten. Op de heden gehouden veemarkt te 's Bosch wkVen de piijzen te hoog om in- koopen te doen. Door de slagers is dan ook geen enket stok vee gekocht. Men zal uu trachten in de omgeving wat te keopea, De vergadering van den provin cialen bond van lederhandelaren in Noord-Brabant, welke Maandag j.l. te Tilburg gehouden is, was zeer druk be zocht. Notulen werden, onder dankzeg ging door den voorzitter voor de accu ratesse, waarmede deze werden bijge houden, onveranderd goedgekeurd. De secretaris, de heer Vloemans, bracht verslag uit van het onderhoud, dat hij, in vereeniging met nog een viertal leden van den Alg. Ned. Bond van Lederhan delaren, gehad heeft met de commissie van bijstand te 's-Hage en welke bespreking gewijd was aan de vastgestelde maxlmom- lederprijzen en de diverse daarmede ver band houdende bepalingen. Uit 't verslag bleek maar al te duidelijk, dat ondanks aile moeite, welke de heeren afgevaar digden zich gegeven hebben, geen noe menswaard resultaat Is herkregen kunnen wordeu. Bij bespreking van punt 3 der ageüda verklaarden alle leden bet noodzakelijk te achten, dat de Noordbrabantsche bond zich afscheidt van den Alg. Ned. Bond. Deze laatste toch heeft absoluut niet meer het vertrouwen der Nooidbrabant- sche lederhandelaren, gezien het feit dat nog geen enkel vruchtje van dezen boom is voortgekomen, terwijl het toch" voorzeker in de heerschende moeilijke omstandigheden op den weg wan een Alg. Ned. Bond ligt, vruchtbaar voor zijn leden te kunnen werkzaam zijn. Bovendien zijn de belangen van de Noordbrabantsche lederhandelaren zoo zeer verschillend wan die van het grootste gedeelte der leden van den Alg. Ned. Bond, dat van een goede samenwerking geen sprake zijn kan. Be sloten werd dan ook met algemeene stemmen, datde Noordbrabantsche bonc zich van den Ned. Bond zal afscheiden. Bij punt 4 bleek uit de diverse mede deelingen, dat nagenoeg alle lederhande laren verstoken bleven van toewijzing van leder. Niet een der leden was er, die in deze geen klacht en verwijt uitte aan het adres van het R. D. H. L. Uit onderscheidene mededeelingen moest de vergadering dan ook concludeeren, dat de belangen van den lederhandel door het R. D. H. L. op lang niet tevreden stellende manier worden behartigd en dat, wordt op denzelfde weg voortgegaan, de lederhandel binnen enkele weken za zijn uitgeschakeld en de Noordbrabant sche lederhandelaar gedwongen zal zijn, stil te zitten of op andere wijze za moeten trachten aan den kost te komen, üf dit laatste gaan zal, werd ernstig en met recht betwijfeldwat de reden van dergelijke handelwijze van de zijde vao het R. D. H. L. ijijn mag, daaromtrent verkeert men in het duister. Was het stellen van groot-, tusschen- en klele- handelptijzen (waaruit de handelaars met genoegen opmaakten, dat hun belangen niet uit het oog verloren waren) daa slechts een middeltje, om de handelaau voorioopig »zoet» te houden, om huo nu l&ngzaam maar zeker totaal uit te kleeden Intusschen werden door de vergadering een. viertal heeren aange wezen, n.l. de heeren Elderman, Vloe mans, v. Rooy en v. Boxtel, die zullen trachten een onderhoud met desbetref, fende autoriteiten te verkrijgen en daar nogmaals aan te dringen op meer toe wijzing van leder aan de haudelaars. Nog werd door de vergadering een commissi» benoemd ter bestudeering van het voor stel »coöperatieve inkoopen», terwijl mede besloten werd op nader vast ta stellen datum een samenkomst te houden op de Utrechtsche jaarbeurs. Ongeveer drie uur werd deze vruchtbare vergade ring gesloten. Met twee Invallers moest de Waal- wijksche R.K. V. V. »Qutck» 1.1. Zondag naar Tilburg om aldaar een competitie wedstrijd te spelen tegen »Neerlandla», »Neerlandla> die gebeel de wedstrijd een zeer woest spel vertoonde, behaalde een zeer geflatteerde 30 overwinning. DRUNEN. Naar aanleiding van een schrij. ven van den Minister van L. N. H. betref fende koffie- en thee-surrogaten is door hel disiiibntiebure&u alhier onmiddelyk een onderzoek ingesteld met het gevoltr, dat bjj een paar winkeliers een party koffie-surro- gaten zyn in beslag genomen. De inwonera worden met den meeaten nadiuk er opgeweseu dat het gebrnik van die koffie schadelijk voor de gezondheid ii en dat voor dis surrogaten prijzen worden gevraagd welkejn geenerlei verhouding stun tot de werkelyke waarde van het artikel, Ook voor thee-surrogaten zij men gewaar- schuwd, SPRANG. Mojuftr. Gelderman, onder wijzeres aan de Christelijke achool alhier, ii met ingang van 1 Juni als zoodanig be noemd aan de Christelijke schoei te Slie- d recht. Raadsvergadering te Sprang Donder dag 21 Febr.' a.». des voorna. 10,80. RAAMSDONK. Maandagavond heeft ten gemeentehuize alhier de afscheidsver- gadering van den Burgemeester Ridder de van der Schueren plaats gehad. In onze gemeente heeft zich weder om een geval van diphteritus voorgedaan. RAAMSDONK. Dinsdag werd door de gemeente politic ongeveer 3 H.L. aardappelen van koopman V. in beslag genomen wegens verboden vervoer. Van af Woensdag 20 Febr. zullen we in onze gemeente geen vleesch kun nen krijgen, daar de slagers met do vastgestelde prijzen niet accoord gaan. RAAMSDONKSVEER. Zondagmid dag werd het 10-jarig dochtertje van L. door J. v. d. L. aangereden. Dc kleine liep hierbij een kleine wond aan hoofd en handen op. Maandagmiddag geraakte het 12 jarig zoontje van F. aan het einde der haven te water. Aaa schipper L. gelukte het den drenkeling op het droge to brengen. In de gehouden vergadering der Gemengde Zangvereenlglng «Excelsior» werd de heer W. van Raamsdonk alhier, met algemeene stemmen aangenomen als Eere-Voorzitter der vereeniging. R'VEER. De R. K. Kiesvereeniging heeft tot candidaten voor de Tweede Kamer gesteld de heeren A. v. Vuuren te 's-Gravenhage, en Joh. J. Schoenma kers alhier. Naar we verneman hoopt Ds. C. B. Holland, die een beroep naar Kam pen heeft aangenomen, op Zondag 17 Maart afscheid vau zijn gemeente to jiemen. Tot afgevaardigden naar de alge meene vergadering der C. H. partij dio op 27 Feb. a.s. te R'dam gehouden zal worden zijn gekozen F. DankA. J, Lankhuizen C. Stoffels en W. Zijlmani. Deze heeren hebben aldaar voor to stellen als hunne candidaten voor de Tweade Kamer: Prof. Slotemaker de Bruine te UtrechtDr. De Visser (afg. voor Katwijk)Mr. Tilanus te Breda ea Timmers te Klundert. Kolonel Hartman, commandant vaa de IXe infanterie-brlgade die benoemd zou worden tot territoriaal-commandant beeft voor deze eventueele benoeming bedankt. Bij de dames van den Naaikrans bestaan plannen om spoedig weder ten bazar te houden. De 3-jarlge G. O. kwam Zondag met zijn hoofd op den kolenbak te vallen, waardoor een groote wond boven het oog ontstond, Dr. Knaap verleende me dische hulp. De school der Eerw. - Fraters zal vermoedelijk met ééa klas uitgebreid worden. Onze jongelui die studeeren willen, kunnen nu een jaar langer op deze school hun onderwijs ontvangen. Daar er niet voldoende klompen bons aanwezig waren, konden vele be-

Echo van het Zuiden | 1918 | | pagina 2