Provinciaal Nieuws. en bevindt, thena te verminderen. Aan het tot dueverre gevolgde stelsel van efloeaing blijft de regeeiing de voorkeur ge»en. Met de inlijving der liabting 1019 bad de re- geeriDg lie»er gewecht tot het begin 1019 maar sij heeft geen overwegend beswaar om de opkoaaat van de lichting 1919, althans voor het groetete deel dier lichting aan die der herkeurden te doen voorafgaan. De herkeuring ia voor de afgokenrden ongetwijfeld een tegenvaller. Onbillijkheid ligt er echter niet in en ook geen hardheid, wanneer men bedenkt hoevelen reeds onder den laat van den dienst gebukt gaan en gingen. Een algemeene verlaging van keu- riogeeischen sal niet plaat» hebben. De ver laging bepaalt sich tot sommige gebreken en gaat niet verder da» neodig i» om per sonen, die ia werkelijkheid geschikt aijn, niet langer om eene afwyking die geen hinder veroorsaakt, buiten den dienst te houden. Vclgens de fTel heeft de minister va* oorlog een wijziging gebracht in het wets ontwerp. Het enlwerp luidt nu aldus, dat aan de herkeuring sullen worden onderworpen de na 1885 geboren personen, die vreeger voor den dienst ongeschikt eijn verklaard, maar dat van do uu weer goadgekeurden alleen sij, die hoogataDS 25 jaar zyn, voor de af lossing der onder de wapenen sijode troepen sullen worden opgeroepen. De geedgekeBrden echter, die ouder zyn dsn 25 jaarÉ sullen alleen worden opgeroe pen wanneer alle verloven worden ingetrok ken, dua feitelijk allean bij oorlogsteeataud. De aituatia is door desa wys'ging voor ssor velen, die worden goedgekeurd, gua- etiger geworden, te meer daar de regeering eeret de lichting 1019 zal oproepen, aeo- dat da eerBte ploeg van her-, die by de herkeuring worden goedgekeurd, seer ver moedelijk pas het volgend jaar behoeft op te komen. Het levensmiddelen-debat in de Tweede Kamer wordt voortgezet en mi nister Posthuma van tal van zijden aan gevallen, maar men laat na een nieuw plan aan de hand te doen. De heer Troelstra" slaakte gisteren een nood kreet. Zijn voornaamste zorg was, dat die buiten onze grenzen in al zijn schril heid vernomen zou worden, opdat de oorlogvoerende mogendheden (Amerika niet in de laatste plaats) zouden be seffen, dat wij waarlijk wel een andere bejegening verdienen dan ons tot dus verre van die zijde ten deel viel. In dit verband sprak de heer Troelstra eenigs- zins geringschattend over de economi sche regeling met Amerika, die helaas nog geenszins belangrijke contrapresta ties van de Vereenigde Staten scheen mede te brengen en waaraan in Duitsch- land allerlei verkeerde en onrustbaren de conclusies werden vastgeknoopt. Hij liet doorschemeren, dat het wel eens zoo ver kon komen, dat wij ook voor de voeding vooral bij onze Oostelijke buren (en bij de Oekraine) terecht moes ten komen. Wellicht zou dat zelfs zijn invloed moeten oefenen op onze teelt regeling (meer tuinzaad en handelsge wassen), wijl die dan als ruilobjecten met indirecte graancultuur zouden gelijk staan. Hier tapte de spreker dus uit een heel ander vaatje dan onlangs verschil lende parttjgenooten. „Wij staan in de positie van iemand, die vecht voor zijn leven, Wat zal er in den komenden winter van ons volk worden, wanneer er geen nieuwe lichtpunten komen, vooral op het gebied van de graancultuur." Mogen deze woorden buiten 's lands grenzen de aandacht trekken, welke zij verdienen en in het bijzonder de en- tentelanden doordringen van het besef, dat het geenszins in hun belang is, ons land (dat strikt neutraal wenscht te blij ven) door een dwaze verhongeringspo- litiek in steeds meerdere mate econo misch van Duitschland afhankelijk te maken In een te Arnhem gehouden po litieke rede verklaarde mr. Dresselhuys, dat hij als voorzitter der Rijksbrood- commissie de zekerheid had, dat einde Mei de voorraad graan tot den laatsten korrel verbruikt zou zijn, zoodat we op 1 Juni geen brood meer zouden hebben, tenzij er nog nieuwe voorraad graan werd aangevoerd, waartoe echter zooals de toestand zich laat aanzien, weinig kans bestaat. Zooals hierboven reeds gezegd heeft de regeering er geen bezwaar tegen de lichting 1919 op te roepen vóór bij, herkeuring goedgekeurden. De regeering stelt zich voor, de inlij ving bij de infanterie te doen^geschie- den in drie ploegen. Wanneer zooveel mogelijk aan de gewone tijdvakken wordt vastgehouden, zou de inlijving dienen plaats te hebben in Januari, April en October 1919. Indien echter geen herkeurden vóór gaan en de lichting 1919 dadelijk op de lichting 1918 zal volgen, dient de inlijving te geschieden in Juli en October 1918 en Januari 1919. Waalwijk, 9 Maart 1918. Hebben we op een andere plaats cenlge bflzonderheden gegeven omtrent de stichting en het leven der jubilee- rende maatschappij »Noord-Braband«, thans volge nog een en ander omtrent den feestdag van gisteren. Id de directie-kamer, dis door den goeden smaak van de he»ren„W. Hens en Frits van Bladel zeer kunstzinnig was gedecoreerd en een goed effect maakte, werd des morgens eene recuptle gehou den. Zeer velen, zoowel uit onze ge meente als daarbuiten deden van hunne belangstelling In dit zeldzaam gebeuren blijken, een schat van prachtige bloemen werd der directie als een hulde aange boden en een groote stroom van tele grammen en verdere schriftelijke felici taties kwam binnen. Ten balf een had de huldiging plaats door het personeel van biunen- en bui tendienst. Een comité had zich gevormd van omstreeks 25 personen uit belde diensten, dat wederom uit zijn midden een uitvoerend comité koos, bestaande uit de heeren Th. H. v. Mierlo Waalwijk, W. L. va* Herpt,^Amsterdam, M. M. Priems Zoon, Eindhoven, H. Drlessen Waalwijk en G. v. Gaasbeek te Utrecht. Dit comité huldigde bij monde van den chef de bureau, den heer Th. v. Mierlo. de directie ouder aanbieding van een prachtig huldeblijk, een tegeltableau. De heer van Mierlo cprak hierbij als volgt Hooggeachte Directie Namen» al mijne hier vergaderde col lega's bchoorende tot het personeel van binnen- en buitendienst, zij het mij ver gund op dezen gedenkwaardigen dag eeslgh woorden tot U te spreken. Waren capaciteiten en tijd mij over vloedig geschonken, hoe gaarne zou ik dan een «enigszins breedvoerig histo risch overzicht geven van de stichting en werking nwer Maatschappij, die thans 75 jaren lang zoo talloos velen ten zegen geweest 'is. Uit den aard der zaak dus kan ik slechts beknopt, zeer beknopt selfs zijn en maar terloops enkele data en feiten aanstippen. Opgericht den',8 Maart 184S te s Bosch onder den bescheiden titel van »Noord- brabaotsch begrafenisfonds tot algemeen welzijn' werd zij kort daarna by hare overplaatsing* naar Waalwijk genoemd >Noordbrabantsch begrafenisfonds'. Weldra echter «ou de Mij. krachtiger de wieken uitslaan. Bij de benoeming ia 1858 van den heer Willem Timmei- mans tot Hoofd-directeur en van geachte heer Jutl. Timmermans tot Di recteur ging Noord-Braband met reu zenschreden vooruit. Een zware slag was het voor de Mij. toen uw vader de heer Willem Tim mermans, Oprichter—Directeur, Hoofd directeur, man van loltitatlef, doorzicht en onvermoeide werkkracht In Mei 1874 het moede hoofd ter ruste lel. Gelukkig echter had hij in zijn bolde zonen waar dige erfgenamen van zijn talenten en vlijt achtergelaten. Toen werd, geachte beer Jud. Tim mermans, een zeer gewichtige taak op uw» schouders gelegd, doch daarin ge holpen (Toor mij»heer uw broader, die datzelfde jaar tot made—directeur be noemd werd en bijgestaan door da heeran Mr. A. H. Sassen en A. M. Sassen, die na den dood van hun onvergeteiykeo vader Mr. Napoleon Sassen In diens plaats als commissarissen optraden, ging de baan steeds >Exelsior<. De Maatschappij ontwikkeldo zich in- en uitwendig. Zij nam den naamVaan van >Noord-Braband< Maatschappij van Verzekering op het Leven, wijzigde hare tarieven en reglementen naar de elschen des tijds, verwierf diens volgens In 1895 de Koninklijke goedkeuring, waarna zij onder Uw Bestuur als Directeur-Admi nistrateur, mijnheer Uw broeder als Di recteur en 5 Commissarissen, onder welke naast de reeds genoemde heeren Sassen, ook als dusdanig optrad de thans nog fungeerende President-Commissaris Jhr. Mr. B. A. de Roy vat Zuidewijn, Ca- pelle, steeds krachtiger de vleugels ont plooide. Welke voorname gebeurtenissen moch ten sinds dien tijd geboekt worden! Ik herinner hier kortheidshalve slechts aan de feestviering bij het 60-jarlg bestaan der Mij. ia 1903 ln welk jaar ook het nieuwe kantoorgebouw in gebruik ge nomen werd. Aan den 15 Mei 1914 toen U geachte heer Jud. Timmermans uw 80sten verjaardag vierde en het Hare Majesteit onze geëerbiedigde Koningin behaagde, Uwe fiere bor^t met de rid derorde van Oranje-Nassau te versleren, toen allen zonder onderscheid jubelden over dez» hooge, maar zoo ten volle verdiende Jmnlaklijke onderscheiding, toen tal vaD bladen waardeerend» be schrijvingen van uw persoon en werk kring gaven. En slaan we thans een blik om ons heen, dan zien wij U geachte beer Jud. •Timmermans wel beladen met, doch niet gebogen onder 'den last der jaren, dan zien wij U op dit 75-jarig jubileum ge zeten naast uw voor de Maatschappij verdienstelijken broeder, tot voor kort Directeur, thans gedelegeerd commis saris en wat voor onschatbare waarde voor U als voor ons mag heeten, tc midden uwer zouen, die, bet verleden bewees het ten volle, uw werk met pië teit zullen voortzetten. Het besluit der Algemeene Vergadering van 27 Februari j.l. waarbij de heer Philip Timmermans werd benoemd tot Directeur en de hee ren Willem Timmermans en Mr. B, Tlm- mers tot Adjunct-DIrectefflen mag dan oek voor Noord-Braband en voor ons ee» gelukkig feit worden genoemd. Is het dan wonder dat op dezen heu- gelijken dag oos de borst zwelt van vreugde en dankbaarheid. Van vreugde, dat Uwe Mij. groeit en bloeit, dat God uwe lichaams- en zielskrachten tot in zoo hoogen gezegenden ouderdom heeft willen sparen i Van dank voor al hetgeen Gij steeds voor ons geweest zijt en als patroons en als raadslieden. Bij woorden echter mocht het naar de overtuiging van al mijn collega's, thans niet blijven do personen 9teiven, de woorden sterven, de herinnering ech ter blijft. Welnu dan, als een blijvende herinnering aan dezen dag heb lk de eer U namens bet Personeel van bluuen- en buitendienst deze tegelschilderij* aan te bieden. Een enkele blik daarop zal meer vertolken dan mijne woorden kun nen uitdrukken. Aanvaard dit stoffelijk huldeblijk, waar toe allen zonder onderscheid zoo gaarne het hunne hebben bijgedragen als een bewijs van onze oprechte hoogachting en toegenegenheid. Neem het aatf met dezelfde liefde als waarmede het U geboden wordt. Werp er zoo nu en dan een blik op en zij deze tegeltableau voor U een lieflijke stem uit het verleden, een aan moediging voor het heden een symbool, een belofte en profetie voor de toekomst. Namens al mijne collega's roep lk ten slotte uit volle borst uit: Leve Noord-Brabandi Leve de Heeren Timmermans. Daarna sprak de heer v. Herpt, hoofd agent te Amsterdam, die hoewel hij weinig had toe te voegen aan het ge sprokene door den heer v. Mierlo, toch nog even uitdrukking wilde geven aan zijne gevoelens, om hulde te brengen aan de pioniers der verzekeringeweten schap, waarvua de stichter v»n >Noord- Braband, spoedig bijgestaan door zijne zonen, een der krachtigste was. Ook is de toekomst verzekerd en bevestigd ia de ïleuwe directie; dit alles zal de agente» aanzetten tot alle werkkracht en trouw die mogelijk zijn. Als oeu variant op de woorden van Buskeo-Huet, haalde hij hier als drie perioden uit het Ieren van >Noord-Braband« aau, goed geloovig verwachten, veelzijdige ondervindingen gevestigde zekerheid. Door takt, werk kracht un volharding is onze maatschappij geworden wat ze is, voele» wij ons met haar vereenlgd, zijn wij voor guen scheu ring vatbaar, verkeerun wij In 'n toestand van hartelijke aanhankelijkheid en be proefde trouw. Hij brengt dank voor de waardeering en goede leiding ea als bewijs daarvan hebben de leden raa den buitendienst gemeend een stoffelijk blijk van hun werkkracht te moeten geven en bieden daarom thans eea portefeuille van 267 polissen te» bedrage van f200 575 verzekerd kapitaal aaa. n De hear Priems uit Eindhoven biedt aameas de Belgische afdeellng, die door do eminente leldiag van den nleuwbe- ■oemden directeur zoo floreert, een har telijk huidewoord aan. Hij hoopt dat spoedig de Belgen vaa de naamloos* ellende verlost zullen zijn eo met volle toewydlng hun werk voor de maatschap pij zullen hervatten en daardoor mede werken tot den voortdurende» bloei van >Noord»Braband'. De heer Nusmeyer uit Losser, wijst op do krachtige wijze, waarop de maat schappij sedert zijn 25-jarig agentschap is vooruitgegaan, door ijver, geestdrift en werkkracht en vooral door de mo derne wijze va» werken, waardoor het den agenten mogelijk is voortdurend opbouwend werkzaam te zyn. De directie was daarvoor steeds ee» bron van voor lichting, een baken die licht bracht op den moailijken lev»»sweg van velen. De heer J. Timmermans Wdankte daarna hartelijk voor het vele schoone, dat hij dezen morgen namens alle», die aan Noord-Braband verbonden waren, had gehoord. De voornaamste punten hier gesproken, wil hij gaarne onder schrijven vooral de geachled»»is der maatschappij Is hier zoo juist uitgedrukt. Hij zegt allen besten dank voor de medewerking al die jaren ondervonden, hij aanvaardt gaarne de belofte van aller hartelijke medewerking aaa den groei en bloei der onderneming. Vooral wess een der sprekers op de goede verstand houding tusschen directie en mede werkers. Wij zullen dit niet alleen trachten te behouden maar ook bevorde ren. Het trof hem bijzonder dat door allen was gedacht aan de verdiensten van zijn onvergetelijken vader, den stichter der zaak, die met zooveel kennis en wilskracht de fundamenten heeftgelegd en aan wiens nagedachtenis wij hier op dit plechtig oogenblik, gaarne hulde brengen. Zijn naam, voorbeeld, werkzaamheid en be leid mogen U en ons aanmoedigen om voort te gaaa op den weg dien hij heeft aangewezen. Nogmaals breng Ik U allen hartelijk dank en wensch daarbij een mededeeling te doen, die voor U vtn blijvende beteekenis zal zyn, nl. dat door de maatschappij besloten is heden een ondersteuningsfonds voor hare beambten te stichten, waarvoor om te beginnen een bedrag van f 10 000 in de rekening zal worden opgenomen. Ik vertrouw dat dit blijk van erkenning door allen gaarne zal wórden aanvaard en besluit met nogmaals te danken en de hoop uit te spreken dat allen nog vele jaren aan den groei en bloei der onderneming zullen medewerken. De heer Mr. B. Timmermans brengt een woord va^ dank voor het kunstvol geschenk. Het had geen aangenamer hulde kunnen zyn, dan die gebracht wordt op het tegeltableau èn voor de oude-dlrecteuren èn voor ons die thans in de directie zijn opgenomen. Dank voorts voor uw aller werk, dat de kracht Is van »Noord-Braband.> Daarna brengt spreker hartelijk dank persoonlijk aan verschillende bedienden dleln een speciale functie of afdeellng of reeds langer in dienst dor maatschappij zijn voor de groot» verdiensten, ieder in zijn genre, verworven, alsook aan de leden van den buitendienst voor hun moeielijk en on misbaar werk, de krachtbron, die door practlschen arbeid leven en bloei geeft aaa deze onderneming, wat weer blijkt uit de zeer groote en aangename ver rassing der directie heden bereidvoor dat alles is de directie hoofdagenten en agenfen zeer erkentelijk. Hy wil daarbij do belofte uiten dat in de toekomst alles zal worden in 't werk gesteld van do zijde der directie, om de aangename relaties steeds to bevorderen, opdat hot aller streven zij om in persoonlijke erkenning, vriendschap en waardeering saam to blijven werken tot heil der maatschappij. De heer Ph. Timmermans spreekt thans, waar de omstandigheden niet toe laten dat de Belgische afdeelingen zelf hier zijn, tot hun vertegenwoordiger. Hij brengt diepgevoelde hulde aan verschil lende door en tijdens den oorlog ont slapen vertegenwoordigers, waarbij er waren van beproefde werkkracht. Hij gaat na de voornaamste gebeurtenissen in de hoofd-agentschappen in België. Hij brengt allen dank voor 't geen zij deden en spreekt tot hen een woord van sterkte, van moed, opdat hun eenig streven zij, dat de vrijheid hun geheel zal zyn weergegeven en zij dan ook weer onder die vryheid voor >Noord-Braband» In vollen ijver zullen kunnen werken. De heer van Mierlo namens den bin- de heer van Herpt namens den nen-, buitendienst, brengen dank voor de stichting van 't ondersteuningsfonds. Dit zal voor allen een prikkel zijn sra in lengte van dagen met moed en volhar ding te werken raet alle kracht die in hen is ten bslange der maatschappij. De heer J. B. Timmermans Wz- brengt eveneens zijn dank voor de vele aange name woorden, gesproken aangaande de welvaart der maatschappij. Die hulde, ook voor hem persoonlijk, heeft hem zeer getroffen, vooral die aan zijn onvergetelij ken vader gebracht. Hij sluit zich gaarne bij de -verschillende antwoorden aan en vertrouwt dat de groei ea bloei der maatschappij verzekerd is, waar allen met zulke gevoelens zijn bezield. De heer J. Timmermans Wz. besluit met te wijzen op do lijfspreuk van den stichter der maatschappij en houdt die allen goed voor oogen, om ze niet te vergeten en ernaar te handelen Geduld, Moed en Volharding.' Het tegeltableau stelt voor 't wapen van »Noord-Brabaad', de wapens van 's Bosch en Waalwijk, do bekend# engel met het schild, het kantoorgebouw, om geven door ecu mooie omlijsting, waarin de portretten der heeren Timmermans. Deze tegel, een prachtig stuk werk, ont worpen door den knnstschilder, den heer Th. van Delft alhier, Is vervaardigd door dc Delftsche Aardewerkfabriek, »de Por- celelne Fles" te Delft en zei eea plaats vloden ln de directiekamér. Na afloop werd het comité een diner aangeboden in het hotel »De Twee Ko lommen' dat natuurlijk uitstekend ver zorgd was en waar het prettig toeging ea het kantoor-personeel vertrok heden voor een gezellig nltstapje naar Amster dam. En hiermee alulten wij ons verslag van dezen jublleumsdeg, die voor de directie zeer zeker tot een onvergeteUjke zal zijn gemaakt, zoowel va» de zijde van col lega's waaruit blijkt dezer w&ardcering voor hare zuster-maatschappij, van de zijde van haar personeel, maar ook van de zijde van Waalwijk. Wij voegen nogmaals gaarne onze beste wenschen aan de vele hartelijke, geait voor den groei en bloei en voortdnrende prosperltelt vah Neord-Braband. - De heer Dr. H H. Knippenberg, directeur onzer handelsschool is gisteren benoemd tot directeur der in September, a.s. op te richten R. K. H. B. S. met 5-jarigen cursus te Helmond. Hoe gaarne we den benoemde deze prachtige promotie gunnen, toch spijt het ons den heer Knippenberg thans reeds te moeten missen, voor de school en voor 't onderwijs, voor de opvoeding der jeugd in deze omgeving. Den korten tijd dat hij in ons midden werkzaam was, heeft hij met al zijn kracht en zijne bekende capaciteiten ge- werkt om de opgerichte handelsschool in goeden geest te organiseeren en het onderwijs voor den a.s. handelsman zoo vruchtdragend mogelijk te doen zijn En al bestaat de school nog geen twee jaren, de resuliaten zijn al zeer mooi. Bewijs dat het onderwijs aan onze school wordt gewaardeerd, is daarin te vinden dat de school, begonnen met een tiental leerlingen, er thans reeds bij de 50 telt, welk getal bij den aanvang van het nieuwe schooljaar weer aanmerkelijk zal stijgen. Dit goede resultaat danken we aan het organisatietalent, de capacitei ten, de goede paedagogische eigenschap pen van ffr. Knippenberg, die èn bij 't hoofdbestuur, èn bij de plaatselijke com missie èn leeraren èn leerlingen zeer hoog stond aangeschreven. Wij brengen hem gaarne hulde voor 't vele wat hij gedaan heeft om 't han delsonderwijs in onze plaats en omgeving ingang te doen vinden en reeds zoover op te voeren. Ook voor de katholieke zaak in velerlei opzicht, niet 't minst als president der kiesvereeniging had hij vele verdiensten en ook als mede burger zullen we hem noode zien ver trekken. De benoeming gaat 1 Juni in, maar voor «lien hoopt Dr. Knippenberg een geheel nieuw leerplan, vooral wat de avondcursussen betreft, voor onze school gereed te hebben.^ Telkens blijkt dat het publiek van de strekking der huurcommissiewet heel weinig begrip heeft en toch dient men er meer rekening mee te houden, anders zal men met schade en schade moeten leeren. We vestigen thans met klem de aandacht op het volgende Wanneer het verzoek van een ver huurder om goedkeuring van een hooge- ren huurprijs wordt afgewezen, of door de Commissie' de huur tot een lager bedrag dan is aangevraagd wordt vast gesteld, verkrijgt de huurder daardoor een vordering tot terugbetaling der huur vanaf den datum door de Huurcommissie in hare beschikking bepaald. Is de ver huurder niet goedschiks tot teruggave bereid, dan zal de huurder door civiele actie de teruggave moeten verkrijgen, dus zelf bij den kantoorrechter aan hangig moeten maken. Dit staat geheel buiten de taak der commissie. Het is ook mogelijk dat de Commissie een verzoek van een verhuurder niet ontvankelijk verklaart b.v. wanneer de wettelijke termijn tot het indienen der aanvragen is overschreden (zooals thans het geval is)in dat geval wordt auto matisch van kracht de huur die gold vóór de verhooging en moet die zonder meer teruggebracht worden tot de huur van 1 Jan. 1916. De verhuurder is echter bevoegd ter stond goedkeuring te vragen voor een hoogere huur ingaande na het verzoek. Zaterdag 1.1. bij Haar tweeds bszoek aan da jaarbeura ward door H. M. de Ko ningin een bezoek gebracht aan den aland der K«n. Sioomschoenenfabriek A. H. fan Schijndel. H. M. beaichtigds met zeer veel belangstelling de fijne artikelen daar ten toongesteld en gaf daarover baar groote be wondering te kenneD, informeerde naar den toestand der fabricage, dea voorraad leder, den export in normale omstandighedsn, in 't kort gaf bliyken van Hare belang stelling ook wat de schoen- en lederindustrie betreft. Hot navolgend adres is door de Ka mer van Koophandel en Fabrieken ge zonden aan den Heer Directeur-Generaal der Posterijen en Telegrafie te 's-Hago. Waalwyk, 7 Maart 1918. 7 e lef oenver birtding en. Herhaaldelijk bereiken onze Kamer klachten over de groote vertraging van telefonische gesprekken met het noorden des lands, vooral met Amsterdam. Wel ls waar is eenlge verbetering ingetreden door den aanleg van een lijn rechtstreeks op Utrecht, doch daarmede is het euvel o.a. wat betreft de verbinding met Am sterdam volstrekt niet opgeheven. In de tegenwoordige moeilijke tijdsomstandig heden, bij schaarschte aan vele grond stoften en belemmerende regeericgs- maatregeleo, ls de zekerheid van snelle telefonische gemeenschap dringend ver- elscht. Wij meenen ook onder Uwe aan dacht te moeten brengen, dat de door ons bedoelde klacht niet alleen betreft" de gemeeLte Waalwijk, doch dat bet euvel wordt gevoeld door alle over bet telefoonkantoor Waalwijk aangesloten gemeenten, als Kaatsheuvel, Loon-op- Zand, Waspik, Raamsdonk, Raams- donksveer, Geertruldenberg, 's Grevel- dula-Capelle, Besoijeo, Vrijhoeve-Cappel en Sprang met zeer belangrijke schoen en lederindustrie en andere onderne mingen van nijverheid en handel. Wij nemen daarom de vrijheid U be leefd te verzoeken te willen bevorderen, dat door den aanleg van een telefoonlijn Waalwijk-Amsterdam, naast de lijn Waalwijk-Utrecht aan het door ons ge noemde bezwaar wordt tegemoet ge komen. Morgen speelt de Waalwjjkiche B. K. V. V. Quick een competitie-wedstryd tegen de Tilbnrgsche Voetbalvereniging fLeonidaaVooruit'. Aanvang 8 uur. De Katholieke Illustratie van deze week bevat de volgende PLATEN: Acht kiekjes van de Jaar beurs, De leden van »Credo Pugno» Ille Bat. 23« R. I. in Zeeland. Het

Echo van het Zuiden | 1918 | | pagina 6