pm 11 Provinciaal Nieuws. ■i 8w*£ 1 afvalproducten. Voorloopig zulten deze worden ver zameld In de gemeenten Arnhem, Apel doorn. Nijmegen, Ede, Zutphen, Does burg, en Deventer. Daartoe is voor deze gemeenten het verbod uitgevaardigd, om afvalproduc ten zoowel van plantaardige als van dierlijken aard, af te leveren, anders dan aan dengene, die door het gemeente bestuur belast wordt met de inzameling der afvalproducten. Deze worden dan afgeleverd aan ge noemde fabriek tegen de door de re geering vastgestelde prijzen. De fabriek kan voorloopig ongeveer 100 wagons elk van 10.000 K.G. vee voeder produceereD, waarvoor de re geering moet zorgen voor aanvoer van 450 wagons afvalproducten en de be- noodigde brandstof. Het contract met de regeering is aan gegaan voor den tijd van 2 jaar, terwijl de regeering het eventueel nog^een derde jaar bindend kan doen zijn. De margarine, melange en boter zal uitsluitend op bons verkrijgbaar zijn. De volgende maand krijgen de gemeenten de aoodige rijksvet- of boterkaarten, die naar gelang van de soort in versebillende kleu ren worden gedrukt. Elke kaart is drie maanden geldig en bevat voor iedere week ééa boD, dos totaal 18 bon», van 250 gram. Men mag zelf het vet kiezen, maar die kens* geldt dan voor de heele periode van 8 maanden. Men kan das bekomen óf nor maalmargarine óf margarine-melange, A of B óf boter. Daar in een gezin ieder per •oon een kaart krijgt, kan men das voor verschillende soorten zorgen. De gemeente besturen moeten tevoren nagaan welk soort vet ieder weneebt en daarvan vó<5: 5 Mei opgave doen aan bet Bijkskantoor voor vleeseh en vet. Ten spoedigste werden daarna de rantsoenkaarten toegezonden. Naast de vetkaarten met 18 bons van 260 gram komen er ook velkaarten met 26 bons van 10 gram, die tegen een bon van 260 gram kunnen worden ingeruild. Die 'vetkaarten zullen aan.houders van hotels, eethuizen, centrale keukens e.d. op afreke ning worden veretrekt. Die kaarten van 25 bons ik 10 gram er komen er voor nor maal-margarine en voer boter zuilen 18 weken geldig wyo, de bon van 250 gram der hoofdkaart slechts édn week. Ten behoeve van vreemdelingen zullen dagkaarten voor boter en margarine worden verkrijgbaar gesteld, die 7 bons 5 gram bevatten, Bestaurants, lunchrooms en hotels zullen ileehts in aanmerking kunnen komen roer bijkaarten en dagkaaten voor boter, volkslogementen, centrale keukens e.d. voor bijkaarten en dagkaarten voor margarine. Koek- en banketbakkerijen zullen buiten de vetrantsoenoering om 26 pCt. van hnn normaal verbiuik krygen, doch uitsluitend boter. Ten behoeve van ziekenhuizen e.d. zul- len bepaalde hoeveelheden vetten ter be schikking worden gesteld, opdat de ver pleegden de hoeveelheid vet zullen kunnen bekomen, die door de geneesheeren noodig worden geacht. Landbouwers, die boter bereideu voer eigen gebruik, kunnen geen boter- of ïnar- garinekaarten krygen. Voor militairen met periodiek verlof komt een afzonderlijke regeling. De minister van Landbouw heeft, daar hem gebleken was dat aan het verbod van vervoer en aflevering vaa hennen en hanen in tal van gemeenten niet de hand werd gehouden, in het belang der eterenproductie, de burge meesters aangeschreven, op de handha ving van het verbod ten strengste toe te zisn. Het Vad. meldt, dat een verhoo- glog der porti voor brieven, drukwerken enz. met 50 pCt. in overweging is. Dit percentage staat echter nog niet vast. Dat bet tot een belangrijke verhooging zal komen, Is zeker. Ia de week van 1520 dezer is er 8822 K.G. eenheidsworst afgeleverd. Er was na die levering een achterstand van 1.140.890 K.G. en sedert is er*nog 771.908 K.G. toegewezen. De Londensche correspondent van het »Hbld.< heeft naar aanleiding van het dezer dagen verschenen rapport der Engelsche commissie over dea uitvoer van cement naar Nederland een onder* houd gehad met een voornaam vertegen woordiger van den cementhandel en deze verzekerde hem, dat de handel uiterst Ingenomen is met het rapport. Op de vraag van den correspondent of er nu groote hoeveelheden cement naar Nederland verscheept zouden wor den, verklaarde de genoemde zegsman zulks te betwijfelen, niet alleen omdat de Engelsche regeering zelf ontzaglijke boeveelheden voor verschillende doel einden noodig heeft, maar ook omdat Engeland na den oorlog groote behoefte aan cement zal hebben ter afwerking van de gebouwen, waarvan men de vol* tooiïug heeft uitgesteld tot na den oorlog en voor den bouw van arbeiderswonin gen, aan welke, zooals men weet, een groot tekort bestaat. Naar wij vernemen, is het dezer dagen door den Minister van Financiën in de vergadering der Tweede Kamer aangekondigde wetsontwerp tot verhoo ging van de Oorlogswinstbelasting van 30 op 50 pCt. thans bij den Raad van State ingekomen. Bij navraag aan het departement van buitenlandsche zaken vernemen wij, dat de gevraagde uitdrukkelijke beves tiging van de mondelinge toezegging der regeering der Vereenlgde Staten, dat Nederlandsche schepen, die na 20 Maart binnenkomen in een Amerikaan* sche haven, niet in beslag genomen zullen worden, nog niet is ontvangen. Wel heeft de Amerikaansche regeling zelve verklaard, de wenschelijkheld in te zien van een zoodanige formeele verkla ring. Zij moe9t zich echter daarover vooraf verstaan met de Brltsche regeering. Op het telegrafisch verzoek van de Centrale Commissie uit de arbeidersbe weging voor de levensmiddelenvoorzie ning om de rijst van de „Nieuw-Amster- dam" te distribueeren, heeft de Minister het volgende geantwoord: „Lading rijst in „Nieuw-Amsterdam" niet ten volle voldoende om geheel Ne derlandsche bevolking gedurende één week 1 K.G. rijst te verschaffen. Be doelde rijst moet worden bewaard als reserve in tijden van uiterste voedsel- schaarschte bij gebrek aan aardappelen. Kan dan ook geen aanleiding vinden deze rijst beschikbaar te stellen. Mocht beschikbaarstelling noodig zijn in periode tot aanvulling aardappelen, dan zal ver strekking plaatsvinden tegen 20 cents per kilogram." De toestand wordt er weer niet rustiger op. Na naar de zyde van Duitsch- land. Zaterdagavond had de „N. B. Cf," reeds een artikel waarvan het slot aanduidde dat het groote gevaar thans in Berlyn voor ons stak en de berichten en beschouwingen aijn er sinds niets beier op geworden. De Engelsche pers spreekt zelfs van een Duitsch ultimatum aan Nederland, maar zoover zyn we gelukkig niet. De parlementaire correspondent van de „Dailj News* zegt, dat de Eugelsche re geering vernomen treeft, dat de betrekkingen tnsechen Duitschland en Nederland thana zeer gespannen zyo. De voornaamste oor zaak moet gelegen lyn in het oude geschil betreffende den doorvoer van zand en grint. De toestand wordt met angst beschouwd. In officicele en diplomatieke kriDgen liep gisterenavond het gerucht, dat Duitschland een ultimatum zou hebben gericht. Het „Handelsblad* zegt aan het slot van eea artikel over gevaarlijke stemmingen Aan de Oostzijde een volk on regeering, die door een overwinniogskoortt zijn aan getast, cd het jwiote begrip van vele ver houdingen verloren hebben. Aan de Westzydo een volk met een regeering, die aan de wenschen van een opgewonden en verbitterde massa, van een ohauvinistischa pers gevolg geeft...... De hemel helpe ona er door Te 's Grevechige liepen de laatste dagen onrustbarende geruchten omtrent eon ulti matum, dat door Duitichland tot odzo regeering zon zijn gericht, en watrbij Duiischlar.d zou gedreigd hebben om de havens te bezetteD, indien wy niet aan zekere Daitsche eischeu toegaven, Tan zoodanig ultimatum is ter bevoegde plaatse niets bekend. De Berlynsche correspondent van de „N. R. Ct.* seint Naar aanleiding van Nederlandsche perr- uitingen over de onderhandelingen tusschen Nederland «n Duitsobland wordt my van gezaghebbende zyde verklaard „Het is ons onbegrypelyk, waarom de Nederlandsche pers zoo verontrust is. Het is juist, dat er moeielykbeden zijn bij de onderhandelingen en dit deae laatste voor het oogenblik slecht oprchieteD. Dat is echter geen reden voor zenuwachtigheid. Wanneer de Nederlandsche regeering be paalde wenschen onzerzijds niet in overeen stemming acht met haar onzijdigheid, dan is ons dat niet geheel duidelijk, want die wenschen komen overeen met de bestaande overeenkomst. tWij geloo/en, dal Nederland tot nn toe nooit aanleiding heeft gehad viess te koesteren voor Duitscho maatregelen van geweld. Het is niet onze schuld dat de onderhandelingen ■co laat begonnen zyu eu zeker worden deze niet vergemakkelijkt door een inmenging van een wantrouwende en geprikkelde openbare meening." Minister Treub wilde 150 opcen ten op de verdedigingsbelasting, dat ging er niet goed in, in de Kamermen wilde slechts 50 opcenten en dan de belasting 2 jaar langer innen/De mi nister wilde toen de wet weer 5 jaar laten duren. Na veel gediscussieer is men het in zoover eens geworden, dat er als 'tware een nieuw ontwerp is gekomen. Van een voorstel van 50 opcen ten kan men nu eigenlijk niet spreken Precies 50 opcenten legt het amende ment alleen op de verdedigingsbelasting lb (de buitengewone vermogensbelas ting). In tegenstelling met het regee- ringsvoorstel legt het daarentegen geen opcenten op de verdedigingsbelasting Ia (het duplicaat van de gewone ver mogensbelasting, terwijl het tarief van de gewone verdedigingsbelasting 11 (de buitengewone inkomstenbelasting) ge heel gewijzigd wordt, in dier voege, dat op de lagere inkomens weinig of in 't geheel geen opcenten worden ge legd op de allerhoogste daarentegen veel meer dan vijftig. Thans is de Kamer bezig met een opcentenheffing op dividend en tantième belasting voor de gemeenten. Waalwijk, 24 April 1918. Voor 't examen L. O. slaagde o.m. te Breda A. A. J. van Gennip uit Kaats heuvel, van de Rijksnormaalschool alhier. Zondagavond ten 6 uur had in het Gildenbondsgebouw de aangekondig de vergadering plaats van de R. K. Kiesvereenlgiug. De vergadering was goed bezocht. Na opening door den Voorzitter, den heer Dr. Knippenberg, werden de notu len der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd en vervolgens een aantal ingekomen stukken gelezen, toegelicht en goedgekeurd. Punt 2 van de agenda, Limburgscb stemmenstelsel, kwam daarna aan de orde. De Voorzitter maakte dit stemmen stelsel duidelijk door voorbeelden. Met algemeene stemmen werd besloten dit stelsel te aanvaarden. Naar aanleiding van punt 3 van de agenda, Politiek advies, ontstond ecue le vendige gedachtenwlsseliug. Het bestuur meende naar aanleiding van een op de hoofdbestuursvergadering aangenomen voorstel aanvankelijk te moeteü advi- seeren het stuk voor kennisgeving aan te nemen, doch naar aanleiding van eenige bespreking, werd overgegaan alleen zittende leden, welke door hun verleden bewijzen hebben gegeven goede vertegenwoordigers te zijn, aan te beve len en ziuh verder absoluut geheel te onthouden, waarna het politiek advies verder voor kennisgeving werd aan genomen. Vervolgens werd besproken de inrich ting van de stemburenux voor 5 Mei a.s. Algemeen werd de wenschelijkheld erkend om ook in de St. Antcnius- parochie een stembureau op te richten waarvoor de heer W. Brekolman9 zijn kantoor beschikbaar stelde. De bureaux, zoowel In de St. Antonius- parochle ais in het Gildenbondsgebouw, zullen geopend zijn van 3'/aÖ'/a uur waarna direct de uitslag wordt bekend gemaakt. Door deo Voorzitter werd de nood zakelijkheid van een flioke propaganda- club nog besproken, Ongeveer 15 personen gaven zich voorloopig daarvoor als lid op. Na nog eenige bespreking werd de vergadering gesloten. Wij achten het nuttig te wijzen op de volgende artikelen der Huur-opzeg- glngswet 1. Dat de huurders biuuen één week na opzegging der huur bij de Huurcom- missie nietigverklaring dier opzegging kunnen aanvragen. 2o. Indien voor het eindigen der huur geen opzegging vereischt wordt, kan aan de Huurcommies9ie verzocht worden, binnen één week aa het verstrijken van den tijd voor het aangaan van een nieu we huur aangegeven, om te bepalen, dat een uieuwe huur zal tot stand komen; is hiervoor geen tijd bepaald, dan moet dat verzoek geschieden binnen drie maan den of binnen twee weken voor het ein de der huur, naar gelang de huur is aangegaan, voor een jaar of langer, dan wel voor korteren tijd. 3o. Dat een huurder uit een plaats waar geen commissie bestaat zich met ziin verzoek kan wenden tot een huur- commissie ter zijner keuze in zijne om geving. Over het geheele land zijn dezer dagen de bekende »Eüomabloempjes» verkocht. Deze verkoop gaat uit van de Ned. Centr. Vereen, tot Bestrijding der Tuberculose. Zaterdag en Zondag a.s. zullen ook in Waalwijk, Baardwijk enBesoijen deze bloempjes verkocht worden, de opbrengst komt geheel ten goede aan de Tuber- culosc-bestrijding in deze plaatsen. Gaarne wekken wij een ieder op zulk een bloempje te koopen en de verkoop sters niet te leur te stellen, door ze zon der gekocht te hebben heen te zenden. Iedereen dus Zaterdag en Zondag met één of meer bloempjes op blouse of jas 1 Posfcfeèque- en girodienst. Het maximumbedrag voor stortingen en roor sheques dosr tnsschenkomst van brieven gaarders aan te nemen, reep. uit te betalen, wordt verhoogd tot 1060 gld. Bestellende beambten kunnen voortaan stortingen aannemen tot een maximum bedrag erenaeus van 1000 gld. Seboenen en schoenwerk kunnen wederom zonder consent verzonden worden. De afwezigen hebben 1.1 Maandag in elk oplicht ongelyk gebad. De zaal Mu»is Sacrum was goed bezet, maar een overvolle zaal hadden we verwacht om de uitvoering aelve, maar zeker niet 't minst als een hulde aan mevrouw Engelen-Sewing, die all gast optrad ia „Troubadour.* Zeer zeker hebben de aanwezigen rijkelyk geuoteu. De ster van den avond was natuur lijk mevrouw Engelen, maar niet minder deelde mej. Ditmar iu 't groote succes, waariu ook de heer Leenders als graaf en de keer Mastenbroek hun aandeel hadden. Zoowel wat zang als spel betreft stond „Troubadour* hoog en sloot waardig aan by de vroegere opvoeringen of liever zij mag een der beste zoo niet de beste nitvoering genoemd worden die het Ned. Opera Ensemble onder leiding van den heer van Duinen hier heeft gegeven. Het was een werkelijk genotvolle avond en de aauwezigen waren dan ook zeer voldaan. Zoo ooit, dan hier een spoedig „tot weerzien».* Naar wy uit goede bron vernemen, zal niet eerder dan begin van Augustus met de distributie van rundvleesch worden begonnen. Gisteren is in de boterbal vleeseh gedistribueerd. Dit kon geschieden doordat een koe van den landbouwer v. L. in de 2e Zeine was verongelukt en het vleeseh door den veearts voor de consumptie was goedgekeurd. Men begrypt dat er zeer veel belangstelling was. Hedenmorgen werd door een slager alhier een geit geslacht, die de respectabele som van f 100 kostte. Het beest had niet minder dan 85 pond vet in. Onder groote belangttelliog hadden Zondag de aangekondigde serie-wedstrijden plaats, welke een aangenaam verkop haddeu. Voigeus loling speelde eerst Quick tegen 8.1. O. D. Deze wedstrijd kenmerkte zich door een voortdurend sterker zyn van Qaick, dat dan ook welverdiend met 40 wonnen. Hierna kwamen O. L. I. V. E. O. eu Willem II tegenover elkaar. Deze wedstrijd eindigde in ecu 1—1 gelijk spel. Het lot was Willem II ge lukkig die alzoo in de finale kwam met Qaick. Beide partyen wogen gosd tegen elkaar op, waardoor men van een prachtigen wedstrijd te genieten kreeg. Hier was Quick de gelukkige die met 8-2 de over winning behaalde. Na afloop werden de prijzen door den heer H. van Engelen onder een korte toe spraak uitgereikt, nl. aan Quick 's Boüch den eersten en Willem II den tweeden prys. DRUNEN, Op Donderdag 26 April a.s. is het 26 jaar geleden dat de beer C. van Hullen werd benoemd tot burgemeester onzer gemeente. Met on vermoeiden ijver en prijzenswaar dige zelfstandigheid, heeft bij al dien tijd zijne zorgvolle betrekking vervuld. Eene kommissie bestaande uit den H.E. Heer Del èa, J. H. 8elten en de heereu H, v. 8on, wethouder A. W, A. v. Saters, arts e« M. A. C. Canters, notaris heeft den in. gezetenen den uitdrnkkelyfcen wenrch van den jubilaris bekend gemaakt om met het oog op de treurige tijdsomstandigheden, geen openbare faeetelykheden te doen plaats heb ben. Dringend hebben zij echter verzocht dien dag door het uitsteken der vlaggen blijk te geven van hoogachting en erkentelijk heid. Op Dondcrdsg van voormiddag II tot nainiddjg I uur zal ten raadbuize gelegen keid gegeven worden den jubilaris gelukwen- schen aan tebieden. Zondag vergaderde de R. K. Kiee- vereeniging in de zaal der meisjescongre. gatie. Zooals, jamuaer genoeg wel eens meer gebeurt, was de opkomst lang niet alge meen. Wij hopen dat ze bij de verkiezing van kandidaten op Zondag 5 Mei bevredi gender wezen zal. Na opening der vergadering door den voorzitter den heer A. v. d. Wie), bracht de heer Bergman», die als afgevaardigde de vergadering te 's-Boseh had bijgewoond een duidelyk verslag uit en besprak vooral het Limbn-gsehe kiesstelsel, dat ook voor den kioikting 's-Bosch is aangenomen. De door het hoofdbestuur voorgestelde wijziging van art. 12 van het reglement, werd door de vergadering met algemeene stemmes goedgekeurd. Daarna werd de wijze van stemmen, zoo als die zal plaats hebben, door den eekreta. ris, den heer Schranrs aanschoHwelyk voor gesteld en duidelijk gemaakt en vooral er op gewezen dat voor de verkiezing van kan didaten, elke kiezer vyf stemmen moet en desverkiezonde tot 10 stemman mag uit brengen. Ten opzichte der kandidaten onthield het bestuur zich van advies. Toch werden door enkele leden der vereeniging nog kandidaten aaubevoleB. P. Ct. ELSHOUT. De Ingeschrevenen der militielichting 1919 uit deze gemeente kunnen zich Vrijdag 26 April a.s. v.m. 10 uur te Heusden aan eene keuring on derwerpen. Een landbouwer alhier werd f60 voor eene geit geboden, hij verkocht ze echter niet. Onder de distributie artikelen Is voortaan ook opgenomen kindermeel, ter verstrekking aan kinderen beneden het jaar. Met de uitreiking van de bonnen voor sajet wordt komende week een aanvang genomen. BESOIJEN. Da laatste competitiewed strijd welk R. W. B. II in Tilburg tegen N. O. A. D. gespeeld heeft, is geëindigd in een gelijk spel 1—1. Uitgezonderd die abnormale 8—1 tegen Willem II, heeft het 2e XI zich het 1ste seizoen heel goed ge houden. Eigenaardig dat tegen Willem II telkens verloren werd, terwyl tegen N. O. A. D. III beide wedstryden eindigden met I—1, terwijl de wedstryden tegen Swift II met 2—2 eindigde. Het ranglyslje is als volgt: swift n fi o s 3 io De oefenwedstrijd tusschen het B. Y. R XI, en Tiel, won Tiel met 6—1. 28 April R. W. B.N. A. C. Il^uit Breda. De lofanteristeo, die eenige weken geleden wegens diefstal van fietsen als om andere redenen werden gearresteerd, maar na verloop van een paar dagen wisten te ontsnappen, zijn, naar uien verneemt, te Nijmegen gesnapt en werden te Utrecht voorloopig in de gevangenis gezet. De strenge nachtvorsten van de laatste dagen hebben veel schade toe gebracht aan sommige jonge veld- en tuingewassen in deze streken» de bloe sems van de vroege steenvruchten, het loof der vroege aardappelen en de bloe sem van vroege sierplanten, o.a. van de magnolia's doen bevriezen. Ook heeft het gras hierdoor geleden. WASPIK. Zondag hield de R.K. Kies- vereeniging alhier eene vergadering in de harmoaiezaal. Op de agenda stond: bespreking van het Limburgsche stelsel voor verkiezing van caodidaten. Na eene verklaring voor dit stelsel door den voorzitter, verklaarde de vergadering dit te prefereeren boven het driestemmen- stelsel. Verder werd nog meegedeeld, dat de verkiezing der candidaten voor de Twee de Kamer zou plaats hebben op Zondag 5 Mei a.s. Wegens overtreding der dlstrlbu- tlewet is de graanmolen alhier voor loopig stop gezot. Verleden week werd eene koe van den landbouwer v. E. alhier bij het uit den sloot halen de heupen uit elkaar getrokken. Daar er geen kans Is, dat het dier zal genezea, komt het waarschijnlijk nog deze week in de gemeentelijk dis tributie. Tot tijdelijke onderwijzeres aan de school der Eerw. Zustors alhier is be noemd onze dorpsgenoote Mej. B. Ver schuren. RAAMSDONKSVEER. De sociëteit »De Gezelligheid4 zal op 2 Mei a.s. een avondj# geven in geloten kring. De be kende Vlaamsche Zanger E Hullebroek zal enkele stukken ten beste geven. Zondag verloor een Olympia-com- blnatie van haar zustervercenlging Juliana met 42. Het circus Libot heeft Zaterdag, Zondag en Maandag voorstellingen ge- gevtn op het Heereplein. Het talrijke publiek keerde hoogst voldaan huiswaarts. De Broedertrouw III kwam nabij, Dordt, in botsing met een sleepkaan, waarbij eerstgenoemde zulke averij kreeg, dat zij op de helliog van den scheeps werf der firma D. P. v. Suilekom en Zo. gezet moest worden. Zondagmiddag werd bij H. v. D. door eenige straatjongens een ruit In gegooid. Bij G. O. werden Maandag 12 paar te drogen hangende kousen gestolen. Da- der(s) onbekend. Maandagmiddag vroegen twee zi geunerinnen aan de Wed. M. een bank biljet van f 10 te wisselen. Deze voldeed hieraan, waarop de vrouwen zich met het bankbiljet en het gewisselde geld verwijderden, De gewaarschuwde eu spoedig verschenen politie wist de dieveggen echter te achterhalen en haar het gestolene weder te ontnemen. RAAMSDONK(dorp). Bij J. d. W. werden twee broeken gestolen. Als ver moedelijke daders werden door de politie opgebraeht zekeren v. G. en H., welke echter na verhoor weder op vrije voeten werden gesteld. De verpachting van het Zulder- Wlnterbed der Bergsche Maas onder Raamsdonk bracht gemiddeld f 200,— per H.A. op. Door onbekenden werd Zondag nacht op den Stadsweg 'n Gemeentebord vernield. GEERTRUIDENBERG. Er hebben hier den laatsten tijd herhaaldelijk kleine diefstallen bij verschillende winkeliers plaats. Een streng onderzoek van de politie ware gewenscht om hieraan spoedig een einde te maken. Het kantoor der Boerenleenbank voor Geertruidenberg en Raamsdonks- veer wordt met Ingang van 1 Mei a.s. verplaatst naar de Koestraat B 83 ten huize van den heer Molewijk. DU8SEN. Ook hier kwtm een graau- controleur op onderzoek, vond by A. v. d.P. 120 K.G. groene erwten eu 80 K.G. tarwe, alles werd in beslaggenomen. 's-GRAVEMOER. Door den Burge meester dezer gemeente waren Maandag avond de landbouwers en tuinders alhier opgeroepen om van gedachten te wis selen over de voorziening in den nood der tijden. Voor eene stampvolle zaal besprak Z.E.A. de levensmiddelen- brandstoffen- en melkvoorzlening, met dit resultaat, dat, niettegenstaande hier niet zeer veel land meer ligt geschikt om te scheuren, door verschillende aan« ioelpunta» gesp. gew. gelijk verl. punten voor togen Willem II 0 5 1 0 11 88 - u N. O.A.D.III 6 1 4 1 - C 12 n R. W. B. II C 0 4 2 4 10 I#

Echo van het Zuiden | 1918 | | pagina 2