IJBIZOIDII STÏÏKKSK Nieuws zijn. De stemmen welke een candldaat die tot LID gekozen is als ZOODANIG op zich vereenigd heeft, worden samenge teld bij die, welke op hem uitgebracht zijn, voor de functie vao PLAATSVER VANGER. Niet worden de stemmen voor PLAATSVERVANGER geteld bij die voor het LIDMAATSCHAP. Hieronder volgt de lijst der candldaten in volgorde zooals die bij loting is vastgesteld 1. Vuuren, A. C. A. v. (aftr.) 's Gra- venhage 2. Jutec, Ir. A J. L. Bergen- op-Zoom; Kusters. Dr. G M. Tilburg; 4. Vergroesen, A J. s-Hrrtogenbosch; 5. Verpalen W. Breda 6. Rijzewijk, J. v. Tilburg7. Bogaard W. II. (attredend) Breda; 8. Arts, A. H. A. (aftredend) Tilburg9. Rijckevorsel, Mr. Dr. A. v. (aftredend) 's Hertogenbosch 10. Loeff, Mr. J. A. Gravenhage 11. Blomjous, H. M. J. Tilburg 12. Hout, M. P. W. van Helmond 13. Schoenmakers Joh. Raamsdonksveer14. Nlvard, F. L. D. 13. JuteD, W. J. F. (aftredend) Bergen- op-Zoom 15a. Verlinden H. P. M. Bergen-op-Zoom 16. Schobben, H. J. 's Gravenhage 17. Aarden, C. Stand- daarbuPen 18. Veraart, Mr. J.^ A. 's Gravenhage19. Arts. Mr. A. C. B. Glnneken; 20 Verheijeo, Jan Roosendaal. Wij drukken hier uogtn&als de natneu af van de geadviseerde candidaten. VHBRTOGENBOSCH. 6. Dr L. Decker?. 7. A. F. C. M. Kaopp. 8, M. vau Hout. 9. M. Krygsman. 10. J. J. Bóliëa, TILBURG. 1. A. H. A. Arte. 2. W. H. Boogaardt. 8. W. Javen. 4. Mr. Dr. A. v. Ryckovorsel. 6. Dr. G. M. Kosters. 6. J. vsn Rijzewijk. 7. Mr, A. C. B, Arte. 8. J. Verheijen. 9. M J. A. Veraart. 10. J. Schoenmaker». Voor de tweede maal werd Dinsdag en Woensdag jl. in het gebouw vau den R. K. QÉJpnbond alhier eeu militaire zangwedsffljd gehouden. De eischen wa ren nu vrij wat hooger gesteld dan de vorige keer. Thans zou elke deelne mende groep, uit minstens 25 zangers bestaande, hebben uit te voeren één ver plicht nummer, benevens twee nummers naar keuze, en wijl het verplichte num mer aangewezen zou worden door loting uit drie nummers, was elke club genood zaakt vijf liederen grondig te leeren Het aantal concurreerende groepen be droeg zes, tegen tien de vorige keer. Als juiyleden fungeerden wederom de heeren Stephen Jansen uit den Haag, A. C. v. d. Heijden en J. Sars alhier. Reeds om 7 uur Dinsdagnamiddag was de ruime zaal geheel bezet. Met een hartelijk woord weid de bijeenkomst door kapt. Knoote geopend. Nadat het onder leiding van sergt. Singel staande strijkje een opwekkend stuk gespeeld had, nam de wedstrijd een aanvang. Reeds aanstonds bleek, dat er op het gebied van den volkszang ijverig gestu deerd was, zoodat belangrijke vorderin gen over de heele linie te constateeren vielen. Ter afwlsseliug speelde nu en dan hqt genoemde strijkje een of twee num mers, zoodat het ongemerkt 10 uur was geworden, toen de laatste groep het podium verliet. De uitslag, hoewel on middellijk opgemaakt, zou eerst den vol genden avond, die meer een feestelijk karakter zou dragen, medegedeeld wor den. Woensdagmiddag om 2 uur vereenig- den zich in het Gildengebouw de deel nemende groepen om een zestal num mers gezamenlijk te repeteeren. Hierbij toonde de heer Stephen Jansen, propa gandist voor genoemden zang, zijne ta lenten. Hij wist de zangers te bezielen door woord en daad en rustte niet voor hij de zekerheid had bekomen, dat het nu in de avonduitvoering wel zou mar- cheeren. En werkelijk, het marcheerde prachtig. De vele honderden, die boven en onder in de zaal alle plaatsen inge nomen hadden, waren enthousiast over hetgeen de circa 150 zangers, thans on der leiding van sergt. Visbeek, ten ge- hoore brachten. Na ieder nummer klonk een geestdriftig applaus. Eenzelfde ap plaus loonde de prestaties van het strijkje en de voordrachten van den heer An- dringa de proloog uit Paljas en >Jantjes Offer4. Vooral ook mag hier niet ver geten worden de vioolsolo >Réverie« van Vieuxtemps, op meesterlijke wijze vertolkt door den sergt. Singel. Nu werd door kapt. Knoote de uitslag van den wedstrijd medegedeeld. Deze was als volgt le Dr. f 50 met 3°6 punten aan 42. staf 16. 4—3 1-2. 3—2. 2—2. Onnoodig te zeggen, hoe die mede- deellng telkens door gejubel onderbroken werd. Als verrassing werd medegedeeld dat nog twee prtjzeD, een van f 5 en een van f 4, waren uitgeloofd voor hen, die direct zouden durven optreden met het >Vlaggenlied« van Wiertz. Vijf groe pen meldden zich aan. Dc le prijs be kwam staf 16 met 67 punten, de tweede 2e 40 309 3e 25 280 4e 20 260 5e 15 242 6e 10 224 82 met é4 punten. De prijzen werden docr majoor Nardten onder een hartelijke toespraak uitgereikt. In die toespraak werden ook de leden der jury en kapt. Knoote, kortom aller, die iets tot het welslagen van den avond hadden bijgedragen, niet vergeten. Met het Wilhelmus* in de oude toon zetting werd deze propaganda-avond, die onder alle opzichten uitstekend geslaagd mag heeten, waardig besloten. Verstomde nu het lied In de zaal, bulten werd het door de bekroonde groepen, op den tocht naar hun respectievelijke kwartieren, nog gerulmen tijd op de meest geestdriftige wijze voortgezet. Door de volgende vereenigingen is reeds aan de Tweede Kamer adhaesie betuigd met het adres van den Bond van Ned. Lederfabrikanten, den Algemeenen Bond van Schoenfabrikanten en de Fabrikantenvereniging van Waalwijk. Baardwijk en Besoijen inzake Oorlogs- wijistbelasting De Nederl. Vereeniging van Werkge vers in de Metaalindustrie. Vereeniging van Nederl. Loodwitfabrikanten. De Ver eeniging van Fabrikanten der Textiel industrie te Eindhoven. Bond van Hout handelaren in Nederland. Kamer van Koophandel en Fabrieken 's Hertogen- bosch. Kamer van Koophandel en Fa brieken Tilburg. Kamer van Koophandel en Fabrieken Waalwijk. Kamer van Koophandel en Fabrieken Amersfoort. Kamer van Koophandel en Fabrieken Veghel. Kamer van Koophandel en Fa brieken Loonopzand. Conventie van Ne derl. Loodwitfabrikanten. Bond van Kle dingfabrikanten. Nederl. Bond van Ci- chorie- en Peekoffiefabrikanten. Nederl. Patroonsvereeniging van Katoenspinners en Wevers, Hengelo. Verder door een aantal particuliere firma's, waarvan wij vermelden Berghuizer Papierfabriek te Wapen veld. Wed. Hondorff Block Braet te Schoonhoven. Chemische Fabriek „De Ster" te Schoonhoven. Mejuffrouw D. Vekemans alhtër, behaalde na eene studie van eenige maanden aan de grootste Mode-Academie te Amsterdam, het diploma als 1ste coupeuse en leerares in het costuum- en mantelvak. Aan den heer P. F. J. M. van Keep is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als uitvoerder-teekenaar bij den gemeentelijken woningbouw alhier. De Min. van Financiën maakt be kend, dat ten behoeve van 's Rijks schatkist is ontvangen Bij den inspecteur der directe belas tingen, enz., te Waalwijk, onder letters N. N., f 20. wegens te weinig betaalde belastingen. Naar wij vernemen zal Maandag 12 Mei 1918 te Tilburg eene algemeene vergadering van den Alg. Ned. Bond van Schoenfabrikanten gehouden worden ter bespreking van den huidigen critie- ken toestand, geschapen door de invoe ring van den standaardschoen met de daarvoor bepaalde prijzen en om de hou ding der schoenindustrie te bepalen. Maandag 1.1. had in het café Rem mers te Tilburg een algemeene vergade ring plaats van N. V. Hanze In-en Ver koop Centrale voor de Schoen-Industrie. De Voorzitter, de heer Chr. Maas te Loon-op-Zand, opende de vergadering en heette de vele aanwezigen welkom. De groote opkomst is wel een bewijs dat de leden iets voor de vereeniging voelen. Verder wijst de Voorzitter er op, dat dagelijks meer moeilijkheden komen voor de industrie. Was het niet eerst een be paling voor productiebeperking, nu weer zijn daarbij gekomen bepalingen omtrent den aard en de prijzen van het te maken schoeisel. Onaangenaam zijn deze bepa lingen zeer zeker, doch laten wij ons niet doelloos verzetten, laten wij de Regeering liever helpen in hare zware taak. Door overleg en besprekingen zullen wij meer en betere resultaten verkrijgen. Uit de voorlezing der balans en exploi tatierekening over het tijdvak 1 October 1917—31 Maart 1918, door den heer Schellekens, directeur van het magazijn, voorgelezen, blijkt dat voor f 415.000 is omgezet. Behalve de afschrijvingen, kan nog 6'/4 Vo aan de koopers worden uit: gekeerd en bovendien nog 4'/a o aan de aandeelhouders. Op voorstel van den Voorzitter word besloten aan den WelEerw. Zeer Gel. Heer Dr. van Beurden f 300 te schenken om daarvoor een hem passend cadeau te koopen, als blijk van groote erkente lijkheid. Nog werd op voorstel van den fieer Grol te Nijmegen besloten aan het bureau voor Huiden en Leder een telegram te zenden houdende een dankbetuiging voor de goede behandeling welke de vereeniging steeds heeft mogen onder vinden. Daarna werd door den heer Schelle kens verslag uitgebracht. De heeren Chr. Vesters en P. Elshou werden als bestuursleden herkozen, ter wijl de heer Grol uit Nijmegen were gekozen. - De rechtbank te '«-Bosch deed uit— epratk in de zaak tegen H. v. O. alhier, diefstal f 40 subs. 1 md. tuchtschoolA. L. L. alhier heling 6 md. gevangenisstraf nset aftrek van voorarrestJ. F. te Vrijb.- Capeile diefstal 8 md. gevangenisstraf. De Postduivenvereniging >De Postduif» alhier, hield op verleden Zon dag 28 April j.L een wedvlucht met oude duiven van uit Arnhem, en werden de prijzen behaald als volgt ie, lie en 12e prijs J. Lenzholz 2e prijs Th. v. d. Grindt3e, 4e en 8e prijs Schalken; 5e prijs L. Muonen 6e prijs Fr. de Poot 7e en 9e prijs A. Stokwlelder 10e prijs J. Blok, Besoijen 13e en 14e prijs J. v. Engelen, le poul- prijs L. Moonen. De duiven werden in vrijheid gesteld des morgens 9 uur. J.L Woensdag had te 's Hertogen bosch, onder leiding van den heer Jac. Vos te Roosendaal, eene vergadering plaats tot regeling van de vrijwillige evering van slachtvee. Aan de provincie Noord-Brabant is de verplichting opgelegd, om 540 runde ren per week te leveren, ten behoeve van a. ziekenhuizen, b. het leger, c. de worstfabrieken en d. het volk. Wordt aan de vrijwillige levering niet voldaan, dan zal opvordering plaats hebben, waarbij geen rekening kan wor den gehouden met de belangen der vee houders, die ongetwijfeld, vooral in dezen tijd, nauw verbonden zijn aan het algemeen belang. In verband hiermede is door de Regee ring een rundveekantoor ingesteld, waar van voor Noord-Brabant een bijkantoor is gevestigd te Tilburg, op het hoofd bureau van den Noord-Br. Chr. Boeren bond, directeur Dr. G. M. Kusters, hoofd ambtenaar van den N. C. B. Voor het kringbestuur werden be noemd de heeren M. J. Rijken te Capelle. J. A. Godschalk te Empel, Adr. Vissers te Veghel, J. van Erp te Oss, G. van de Koppel te Dussen (Hank), J. B. Zijl mans te Raamsdonksveer en A. D. van der Schans te Rijswijk, als voorzitter. De volgende week wil de Regeering reeds enkele honderden stuksveehebben. Naar wij vernemen, is binnenkort een wijziging van de bepalingen voor den verkoop van goedkoop schoenwerk te verwachten. Het ligt cl. in de bedoe ling den maximumprijs te doen vervallen, terwijl alsdan ook laag schoenwerk op toeslagbons voor mannen mag worden verkocht. Dinsdag 30 April werd te Utrecht, in hotel Noord-Brabant door een voltal lige vergadering opgericht een Nat. R.K. Bond v. Schoenwinkellersvereenlgingen. In de voorloopige commissie hebben zitting: W. J. Hanselaar, Utrecht, 1ste voorz., J. Krol, Noordwiik, 2e voorz., F. J. W. Pronk, Amsterdam, le secr., P. v. Berkel, Amsterdam, Je secr., G. E. den Doop-Koch, 's Bosch, penningm. Namens het hoofdbestuur van den Nat. R K. Bond van S. P. Ver. zijn door ae heeren J. v. d. Biile, voorz. en Hendr. J. Bergers, secr., ultnoodlglngen verzonden tot het bijwonen eener be spreking op Maandag 6 Mei 1918, des nam. 3 uur op de bovenzaal van het café-restaurant »Suisse*, BeursplelD, Rot terdam. De bespreking zal tot onderwerp hebben den lederverkoop zoodanig te regelen, dat de leerfabrikanten uitsluitend aan leerhandelaren en deze uitsluitend aan schoenfabrikanten en schoenmakers zullen leveren. Tot de bijeenkomst zijn ultgenoodigd de WelEd. heer M. Kropveld, Rijks- Mlddenstandsadvlseur te Den Haag 5 de Ned. Bond van Leerlooiers de Ned. Bond van Lederhandelaren de Alg. Bond van Schoenfabrikanten de Haozebond van Schoenfabrikanten de Ned. Bond van Schoenm.-Patr. en Winkel.-Ver. en twee afgevaardigden van de R.K. Sch.-Patr.-Ver. te Rotterdam, nfd. v. d. Nat. R. K. Bond van Sch.-Patr.-Ver. Door omstandigheden is de datum ge wijzigd moeten worden en zal de bijeen komst plaats hebben op Vrijdag 10 Mei. VakbL v. d. Schoenm. zijn voor duizenden uit alle rangen en standen deze belde mannen van over tuiging en karakter-degelijkheid, tracht men voor te stellen als politiek onbe trouwbaar. Omdat zij lid zijn van een vereeniging die zich noemt >Ons Politiek lecht» en bestaat uitsluitend uit leden der R.K. Klesvereeniging- Wij hebben nog nooit op zoo cy- nisch-onchristelijke manier iemands eer zien rooven. 't Is eenvoudig misdadig. Niets, geen syllabe, kunnen de aan- dagers aanmerken op de daden van mannen als v. Rijzewijk en Dr. Kusters. Als er ooit twee mannen vrij en on besmet voor het politieke forum konden verschijnen, dan zijn het v, Rijzewijk de allerbeste man uit de R.K. Arbeiders beweging in Nederland en Dr. Kusters dc wetenschappelijke vertrouwensman der landbouwers in Brabant. Wij vragen onzen lezers, vriend of tegenstander van de betrokken personen: is het eerlijk, is het christelijk zulk een blaam te werpen op een paar hoog staande medeburgers Het »jus ad Famam geldt toch ook voor hen 1 Wat hier gebeurd is, dat Is niet min der dan een politieke schanddaad op zettelijke volksbedriegerij, om een paar gehate tegenstanders af te maken. Ik vertrouw, dat het Brabautsche volk met zijn zin voor eerlijkheid en goede trouw, zijn vonnis zal vellen over deze daad van kwaadaardigen laster. A J PRINS, Hoofredacteur Tllburgsche Courant- Tilburg, 1 Mei 1918. Mijnheer de Redacteur Naar aanleiding van de talrijke vrageo, welke bij mij inkomen, of ik mijne can- didatuur bij de a.s. Zondag te houden stemming In de R.K. Klesvereeniging handhaaf, zij het mij veroorloofd in nwe kolommen te antwoorden met een beslist ja. Ik heb den 21en Maart j.L in de Twee de Kamer gezegd, dat ik het mij terug trekken zal beschouwen als eene erken ning van een schuld, dlc mijne eer te na kwam, wat ik nooit of nimmer doen zal; datzelfde geldt nu ook nog en is de reden van mijn blijven. U dankend voor de verleende plaats ruimte teeken ik met de meeste hoog achting VAN BEST. Buiten verantwoordelijkheid der redactie. Geachte Redacteur Mag ik naar aanleiding van een Za terdag In Uw blad opgenomen adver tentie een protest doen hooren Pêlitieke schanddaad. In tijden van verkiezing wordt niet altijd de Christelijke naastenliefde be tracht. Dan wordt er wel eens iets gezegd en gedaan, dat niet door den beugel kan der eerlijkheid en goede trouw. Het Katholieke Brabant heeft al meer malen onstichtelijke voorbeelden op dit gebied gekend. Maar wat nu enkele Tilburgers heb ben bestaan, dat was tot nu toe onge hoord. Twee mannen van ongerepte Katholici teit, die een leven van werkzaamheid ach ter zich hebben, wier naam met eere genoemd wordt in geheel Nederland, die door het vertrouwen der bevolking zitting hebben in het bestuur der ge meente dit een vraagbaak en een steun Dankbetuiging. Aan al degenen, die door de bijdrage hunner geldelijke offers, gehoor hebben gegeven aan OBze bede om steun voor »DE KATHOLIEKE MILITAIR» be tuigen wij onzen hartelijken dank. De gevraagde som is ruimschoots binnengekomen, en ons blad verschijnt weer in zijn gewoon groot formaat. Hulde aan de Katholieke liefdadig heid I Namens de Aalmoezeniers, J. J. J. NOORDMAN, Aalmoezenier der Ie Divisie. Mijnheer de Redacteur, Morgen wordt in de afdeelingen der R. K. Kiezersvereeniging 's Bosch ge stemd voor de candidaten en hier in den kieskring, maar vooral in dien van Tilburg, is het nu reeds een geweldige strijd. En wat ziet men, 't gaat overal vrijwel tegen de zittende leden en juist wat de bisschoppen in hun bekend communiqué hebben veroordeeld, n.l. standenvertegenwoordiging wordt gepro pageerd en niet 't minst door de R. K. werklieden of er geen uitspraak onzer bisschoppen gevallen was. Naar ik verneem zal ook hier morgen avond eene lezing gehouden worden door den heer Krijgsman e. a. uit 's Bosch en dat zal wel niet zijn om hun eigen candidatuur af te breken en de aftredende leden aan te bevelen. Ik wi daaromtrent hier niet veel zeggen, dat moeten die heeren dan maar voor hun eigen verantwoording nemen, maar we wil ik eens even openlijk wijzen op een groote inconsequentie aan die zijde, dat gerust eens publiek gezegd mag worden. Toen bij de laatste verkiezing een katholiek candidaat was gesteld tegen over Mr. Loeff, omdat men wist da Mr. Loeff in de vrije kwestie van pro tectie en vrijhandel de partij der eersten koos en velen in dit handelscentrum meenden dat vrijhandel voor handel en industrie van het grootste belang was, toen werden al degenen die om deze economische zaak voor den nieuwen candidaat waren, aangekeken en behan deld als katholieke renegaten. Men her innert zich nog wel de vergaderingen, hier en elders, men brulde, men were haast gesteenigd. En wat ziet men nu Zelfs in weerwil van het advies der bisschoppen, in weerwil van de emi nentheid van het aftredend lid, dat men overal haast den voorrang geeft, word er gewerkt voor een werkmans-candidaat, niet omdat deze knapper, of beter is, meer ervaring heeft, meer invloed, beter ka tholiek of wat ook, maar juist omda men een standsvertegenwoordiger wi Waar blijft de consequentie zoo neemt de geschiedenis haar loop. Een lid der R. K. Kiesvereenioinq. De rijksambtenaar Claassen te Maastricht heeft, zoo meldt het „Huis- gezin", Donderdagavond aan het station een mooie aanhouding gedaan. Met den laatsten trein kwam uit Rotterdam een net gekleede dame, L. B. genaamd, die door een officier in uniform werd afge haald. De luitenant had reeds galant de dame van haar taschje afgeholpen, toen de ambtenaar haar vroeg, hem naar de visitatiezaal te volgen. De officier maakte, dat hij weg kwam, na eerst het taschje in het bezit van den ambtenaar gelaten te hebben. Onder de kleeren der dame werd een groote partij tandrubber ge- vonden. De dame is van Duitsche af- komst en woont met haar familie eerst kort te Maastricht. Haar broers gingen nog al eens vaak met een pas naar Duitschland. Ook zijn te Maastricht nog aange- houden een Rus en een kellner, ver dacht van smokkelen van kurk, morphine en arsenicum. Bij het groote spionage-proces te Antwerpen, waarover reeds bericht werd, waren ook de Nederlandsche onderda nen Piet Hopstake, uit Calmpthout, en Ferdinand Kolsteven, uit Antwerpen, wegens verraad in oorlogstijd ter dood veroordeeld. Thans kunnen we melden, dat gouverneur-generaal von Falkenhau- sen op verzoek van onzen minister-pre sident te Brussel, de heer M. van Vol- enhoven, aan beide veroordeelden gra- tie heeft verleend. - Naar men ons uit Rilland-Bath meldt, zijn de daders van den diefstal van f 4000 uit het militaire bureau al- daar, aangehouden. Het zijn de admi nistrateur Q. en de militaire kok H„ die getracht hadden door het strooien van ijzervijlsel en het openzetten van het tuimelraam het te doen voorkomen, alsof de diefstal door vreemden was gepleegd. Beiden hebben bekend. Van het bedrag wordt niets vermist. Gistermorgen om 10 uur viel in de Kalverstraat te Amsterdam, een man flauw. Hij werd in een café binnenge- )racht. Toen de man weer bij kennis cwam, waren zijn eerste woorden: Waar is mijn tasch?" Hij deelde mede, dat hij in dienst was van de firma Metz Co. (Liberty) in de Leidsche straat en ongeveer f 8000 ïad gehaald van de Rotterdamsche Bankvereeniging. De firma Metz Co. werd van het gebeurde in kennis gesteld, waarna twee ïeeren van deze firma zich met den cantoorlooper naar 't politiebureau St. 5tetershal begaven. Vermoedelijk is de tasch met geld den man ontglipt toen hij ineenzakte. De kantoorlooper was al meer dan 10 jaar bij „Liberty" in betrekking. Tel. Diasdagmiddag haeft do Daitiche deserteur Attinger bekend dat h\j den ran geerder Hubert te Haarlem in diens woniog leeft vermoord. Attiiger is daarop naar het huis io de Schermerasraal verroerd, waar hij aanwij zingen heeft gegeven hoe hij den moord grplsegd heeft. Zsterdagavond 20 April heeft hij, nadat Hubert thuis was gekomen met hem aller lei huiselijke bezigheden verricht. Daarop hebben zij samen een sigaar ge rookt. Toen Hnbert naar bed ging, is A. een straa()e omgegaan en heeft gewacht tot H. sliep. Toen dacht hij»nu moet hij er maar aan.' Hij heeft Habert in den slaap overvallen en hem met een hard voorwerp twee of drie slagen op bet hoofd toege bracht. Hubert heeft nog eenige uren geleefd, maar Attiiger die dacht, dat hij hem on middellijk gedood had, is weer de straat opgeloopeD. Later is hij thuis gekomen en den vol- geodeu nacht heeft by het lijk naar Kc- uingshof gereden en daar begraven. Over het motief tot zijn daad wilde hij zich niet uitlaten. Hij houdt vol, dat de vrouw van H. niets van de zaik heeft af geweten. Attinger zou gisteren aan de jastitte wor den overgeleverd. De sectie op het lijk, die gisteren tot over zessen daorde, heeft de verklarisg van Attinger bevestigd. De vrouw van Hubert gaat geheel vrij «it. Wanneer men in Mei de jonge bla deren vaa braambessenstralken, aardbe ziën en lieve-vrouwen-bedstroo afplakt, en droogt niet in de zon, maar op een beschaduwde plaats, kan men hiorvau een drank bereideQi die wat smaak en aroma betreft aiet voor de beste thee behoeft onder te doen. Bovendien is zij goedkoop en onschadelijk. Men bewaart de bladeren in een goed gesloten pot of bus, om ongeveer 6 kopjes van deze thee te zetten, heeft men van de drie bladsoorteu zooveel noodig als men met de vingertoppen eener haud kan vatten mea giet daarop kokend water en laat dit 5 a 10 min. trekken. Mea gebruikt de thee met een weinig suiker, doch zon der melk. De bladeren van de planten moeten vroeg in den morgen worden geplukt, 1. Mr. J. A. Lu.ff. 2. Jhr. Mr. A. F. O. ran Sasse vsu ltLsrl. 8. A. N. F<e«ke'i». 4. J. J. Winterman*. 5. F. L. NiVard.

Echo van het Zuiden | 1918 | | pagina 6