Provinciaal Nieuws. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Het N. T. A. seint uit Berlijn De Keizerin-weduwe van Rusland, groot vorst Nicolajewitsj en Peter Nlcolajewl zijn op het landgoed Djulbar, ten Z. van Sala, In Dultsche handen gevallen. Zi werden tot dusver door 25 matrozen bewaakt en waren geheel van de bul tenwereld afgesneden. Waalwijk, 15 Mei 1918. Maandagmiddag ten half drie had in Maison Boes te Tilburg eene zeer druk bezochte algemeene vergaderin van den Alg. Ned. Bond van Schoenfa brikanten plaats. De Voorzitter, de heer Jos. de Pont riep de heeren een woord van welkom toe, wees er in zijn ope ningswoord op dat de jongste regee ringsmaatregelen heel wat opschudding hebben teweeg gebracht, zoowel wat de prijzen der standaardschoenen als de klasse-indeeling betreft. Door de tijds omstandigheden is de regeering genood zaakt diep in het bedrijfsleven in te grijpen. Eerst was het de looierij, daarop volgde natuurlijk de schoenindustrie. Wij moeten ons zooveel mogelijk aan deze nieuwe toestanden aanpassen. Dat wil niet zeggen, dat wij in alles moeten berusten. Integendeel wij moeten op gepaste wijze onze belangen verdedigen en ik twijfel er niet aan of het R. D H. L. zal ons een goed oor verleenen Er zijn verschillende fabrikanten, die meenen dat ze in een hoogere klasse thuis behooren, daaromtrent worden vragen tot het bestuur gericht, maar spr. moet hier verklaren, dat 't bestuur die aanvragen niet kan en wil steunen. Ieder die zulks meent, moet daarvoor bewijzen aanbrengen, dan kan hij het zelf vragen. Het R. D. H. L. zal het laatste zijn om niet te erkennen dat er onjuistheden en onbillijkheden zijn begaan, kunnen die worden aangetoond, dan zullen ze worden hersteld. De heer Mannaerts, die sedert gerui men tijd in Haag vertoeft, heeft onthef fing gevraagd van zijn functie als secre taris. Ik ben de tolk van het bestuur, als ik den heer Mannaerts dank breng voor hetgeen hij als secretaris voorden Bond heeft gedaan en op dit oogenblik nog voor de schoenindustrie in den Haag doet, op dit oogenblik nu het soms lijkt of wordt geuit, dat hij niet genoeg de belangen der schoenindustrie behartigt. Ik heb de vasté overtuiging, die ik van deze plaats gaarne naar voren breng, dat hij gedaan heeft en nog doet wat hij kan, dat hij verkregen heeft, wat verkregen kon worden en dat zal hij blijven doen. Ik betreur het daarom ten zeerste dat in het Vakblad voor de Schoenmakerij der firma Misset, de vorige week een ongeteekend stuk verscheen, waarin hij en anderen zonder motieven werden aangevallen. Het is mij een genoe gen in den heer Maassen, die jarenlang in de schoenenbranche zit, een waarnemend secretaris te hebben gevonden, waarmede ik den Bond kan feliciteeren.(Bravo's.) De notulen worden voorgelezen en de heeren Vos te Hilvarenbeek en Vullings te Woensel als lid aangenomen. Besloten wordt het adres tegen de verhooging der O. W. belasting te steunen. Inge komen is een schrijven van de firma Hulshof Co. te Lichtenvoorde, er op wijzende dat volgens haar noodzakelijk is, dat allen die een solieden, goeden schoen van goed materieel maken in klas A komen, daar men in B minstens f 1 per paar tekort komt, daar 't verschil in prijs f 1,50 is en 't loon hoogstens f0,50 scheelt. De Voorzitter zegt dat het bestuur absoluut niet berust heeft, maar er het R. D. H. L. op gewezen heeft, dat de prijzen te laag zijn en de bewerkings voorschriften te moeilijk. Daarom zijn een aantal bemerkingen opgezonden en een bezoek aan 't R. D. H. L. gebracht. Herhaaldelijk heeft het Bestuur overlegt met de afdeelingen en Waalwijk en Kaatsheuvel zijn zelf naar den Haag geweest. Nauwkeurige prijsberekeningen zijn opgemaakt en naar den Haag ver zonden en die zullen wij mondeling toelichten. Later worden die aan de leden toegezonden, 't is beter dat die nu nog geen publiek domein worden. In een brief door het Bestuur aan 't R. D. H. L. gezonden, wordt er o.m. op gewezen, lo. dat de groothandels- prijs te laag is, 2o. dat de arbeidsloonen en exploitatiekosten veel hooger zijn, 3o. dat aan enkele standaard artikelen een kleine winst zit en bij andere geld bij moet, 4o. dat het verschil tusschen groot- en kleinhandelsprijs te groot is. 't Meerendeel vond een goed gehoor en wij gelooven dat de bepalingen vrij mild zullen worden toegepast. Daarenboven zijn nog een groot aan tal vragen aan 't R. D. H. L. ter be antwoording voorgelegd. De heer Mesrits uit Meppel sluit zich aan bij 't verzoek der firma Hulshof en vraagt of het Bestuur geen pogingen zou willen doen om te verkrijgen dat het leer dat men in voorraad heeft ge bruikt mag worden voor de '/s vr»je productie. Anders is dit een fictieve productie daar men er geen leer van standaardschoenen voor mag gebruiken en vrij leer niet meer is te koopen. De Voorzitter deelt mee dat'gepoogd is de vrije schoenen van 20—50 p"Ct. uit te breiden en de vrijheid te krijgen het voorradige leer te gebruiken. Het antwoord luidde: „voorloopig niet" en zou 't zoover komen, dan zul len er ook maximumprijzen voor de vrije schoenen komen. Maar we zullen ons best doen om boxcalf beschikbaar te laten en de 20 pCt. hooger te krijgen. Op een vraag van den heer Mesrits zegt de voorzitter nog dal hij hem aanraad standaardschoenen te gaan maken, maar nog niet af te leveren voor antwoord, op verschillende vragen is ingekomen, dat wel in den loop der week zal zijn. Het R. D. H. L. zou anders wel eens andere maatr egelen gaan nemen. De heer Cloïn te Dongen, wijst op een eigenaardigheid in de regeling, nl. dat er voor burgerschoeisel 3 klassen en voor werkmansschoeisel ljklas is, de beste met het soliedste en kostbaarste leder, een zeelaars of een officierslaars gaan onder 't goedkoopste soort door, zoodat aan dit genre niets meer te ver dienen is en de werklui broodeloos zulllen worden. Hier moest iets aan te doen zijn, dat deze categorie werd ge splitst, zoodat het betere werkmans schoeisel ook iets hooger in prijs was. De Voorzitter zegt dat allen 't met den heer Cloin eens zullen zijn, dat C in de verdrukking is, hier moet het zwaarste leer gebruikt worden voor de kleinste prijzen. Dat is wel altijd zoo geweest, maar 't behoeft daarom zoo niet te blijven. Met 't oog daarop heeft het bestuur eenige heeren aangewezen om de belangen van iedere klas in den Haag te bespreken en te verdedi gen nl. voor A de heeren Timmermans van Turenhout en Jan van Schijndel, te Waalwijkvoor B en C de heeren M. van Beurden en W. van Dam te Kaats heuvel en van Boxtel en Cloïn te Dongen. Na nog eenige technische vragen en antwoorden, wordt met algemeene stem men instemming betuigd met hetgeen het bestuur heeft gedaan en zich nog voorstelt te doen. Daarna wordt de volgende motie aan genomen die telegrafiisch aan den mi nister en aan het R. D. H. L. werd gezonden „De Alg. Ned. Bond van Schoenfa brikanten in vergadering bijeen te Til burg op 13 Mei 1918, kennisnemende van de door Zijne Excellentie den Mi nister van Landbouw, Handel en Nij verheid vastgestelde maximumprijzen en bewerkingsvoorschriften voor standaard schoenen. In aanmerking nemende de door voor noemden Bond herhaaldelijk en nauw keurig vastgestelde kostprijsberekenin gen. Overwegende de hooge fabricagekos- ten, mede als gevolg van de gedwongen productiebeperking en de steeds stij gende prijzen der grondstoffen van buitenlandsche herkomst. Concludeert dat de gestelde maxi mumprijzen te laag zijn en daaraan geen goed schoeisel kan worden geleverd en draagt het bestuur op zulks ter kennis te brengen van Z Ex den minister en de directie van het R. D. H. Lu Vervolgens worden nog voorgelezen de gestelde vragen en een brief ter be geleiding van de ontworpen kostprijs berekeningen. Hierin wordt o.m. ge zegd, dat deze zijn samengesteld in overleg met de afdeelingen en gebaseerd op de huidige prijzen. Er is thans niet alleen geen winst te behalen, maar men moet werken met beduidend verlies, daar er niet voldoende is rekening ge- ïouden met de hoogere arbeidsloonen en de groote productiekosten, als ge volg van de gedwongen productie beperking en de fabelachtige hoogte der fourniturenprijzen, vooral die uit het buitenland. Ernstig wordt in overweging gegeven, de standaardschoenen aanmer- celijk te verhoogen. Gaarne is men ge neigd de berekeningen mondeling toe te lichten, teneinde een vlotten aan maak van standaardschoenen te bevor deren en de kwaliteit op peil te houden. Nadat de heer Klijberg Waalwijk nog eenige mededeelingen heeft gedaan om rent de verpakking van schoenen in verband met de veelvuldige diefstallen, wordt de vergadering met een woord van dank door den voorzitter gesloten. Onze doipsgecoot den heer Tb. van RijeD, leerling aan de Bisschoppe lijke Kweekschool te 'a Bosch, slaagde 11. Vrijdag te Breda voor het exatnen van onderwijzer. De officier van gezondheid dr. Sunler is 1.1. Maandag als controleerend geneesheer In functie getreden. De Lolnt achter de Stationsstraat loopende, ziet er vreeselijk uit; door opeenhooping van vuil, afval, haar enz. Is alles verstopt cn is 't een ontzagge- ijke stinkboel geworden. Naar wij met genoegen vernemen heeft deze toestand reeds de aandacht van 't dagelijksch >estuur getrokken en is in dit college >esproken om verbetering hierin ten spoedigste aan te brengen, iets waartoe wij in het belang der volksgezondheid gaarne aandringen. Het is werkelijk een lust om langs verschillende punten in onze plaats te wandelen, als men ziet met welk een voortvarendheid gebouwd wordt aan arbeiders- en ambtenaarswoningen. We hebben dezer dagen nog eens een kijkje genomen in de woningen in de St. Antoniusstraat en werkelijk zoowel ult- als inwendig vallen zij zeer te prijzen, de gevel-teekening, zoowel als de inrichting en afwerking mogen erin elk opzicht zijn. 't Is beslist een vol doening dat onze gemeenteraad inder tijd dit wijze besluit nam, dat op zoo uitstekende, vlugge manier is uitgevoerd en welk besluit als het zijn algeheelc voltooiing zal naderen, een weldaad voor onze plaats zal blijken. Ook de ambtenaarswonlngen in de mr. van Coothstraat zijn bijna alle ge reed en ook bewoond. Nu ze een aardig kleurtje hebben gekregen, doen ze wei- kelijk heel goed. In de St. Antonius straat is men druk aan de acht ambte- naarswoningen bezig. Ook op ander gebied bespeuren wij voortvarendheid nl. in het productief maken van elk stukje grond. De ge meente heeft een paar perceelen in de rar. van Coothstraat en aan de Haven gescheurd en daarop bruine boonen ge zaaid, terwijl men in laatstgenoemde straat en In de Antoniusstraat, tal van tuintjes ter beteeling ter beschikking van de arbeiders heeft gesteld. Zeer velen heb ben hiervan gebruik gemaakt en men ziet ze overal druk bezig met omzetten planten en zaaien, een goed werk voor het a.s. seizoen men krijgt zoo wat in reserve. Verschenen is het verslag der St. Vlncentius-vereeniging alhier over 1917. Het geeft een uitvoerige beschrijving van 't geen in dit jaar voor de armen is gedaan, memoreert het vertrek van het verdienstelijk werkend lid den heer A. ie Blanc, die 46 jaar, waarvan 45 jaar als magazijnmeester, aan de vereenigiog was verbonden, voorts het overlijden van het oudste lid, deu heer Jacq. van Riel, die sedert 1870 lid was en zeer veel voor de vereeniging heeft gedaan. De heer Jan van Riel nam diens plaats in. De heer P. van Loon Gzn. vierde dit jaar zijn 25-jarig jubileum als secre taris en de heer Jord. van Calker her dacht zijn 40-jarig lidmaatschap. Buiten de gewone inkomsten werd aan liefde giften omstreeks f 200 ontvangen, zoo dat de ontvangsten en uitgaven sloten met een bedrag van f 1403,09'/2' IQ de algemeene vergadering werd na voor lezing van 't jaarverslag door den ZEerw. heer Pastoor een stichtend woord van opwekking gesproken. In de Maandag gehouden jaarver gadering van de Bouwgrond Mij. werd de rekening en verantwoording van den penningmeester In orde bevonden. De aftredende bestuursleden werden herkezen, terwijl in plaats van den heer van Everdlngen benoemd werd tot waar nemend commissaris de heer P. Verwlel. Nog werd besloten eenige perceelen grond te verkoopen, terwijl mededeeling werd gedaan, dat nog eenige aanvragen tot aankoop zijn ingekomen. In de Maandag in bet hotel Verwlel alhier gehouden vergadering, Is besloten tot oprichting van een Vereeniging tot Ccöp. Inkoop bij de H. I. B. JE. K. te Rotterdam. Als bestuursleden werden gekozen de heeren P. Mooij, P. van Ierse), F. van Wees, J. G. de Leijer en G. Coppens, alhier en de heeren V. Couwenberg en Fr. Roxs te Besoijen. Hedenmorgen is gevankelijk naar 's Bosch overgebracht een soldaat die bekend beeft in Januari in de goederen loods van de S.S. alhier te hebben inge broken en daaruit een partij leder te hebben ontvreemd. Dit leder heelt hij verkocht aan bakker v. D. te Kaatsheuvel die, wetend dat het van diefstal afkomstig was, als heler naar de gevangenis te 's Bosch is over gebracht. De twee uitvoeringen die in Mu sis de bioscoop 1.1. Zondag vervingen en gegeven door het gezelschap Hintz en Weston waren zeer druk bezocht en hadden veel succes. Het gezelschap vol deed weer even goed als een vorige maal en vond met Hij of Hij», maar ook met de andere variété' nummers veel waardeering. Het talrijke publiek was zeer voldaan. Het onderwijzers-gezelschap in het arrondissement Waalwijk heeft a.s. Don derdag zijn voorjaarsvergadering in j/Mnsis Sacrum* alhier. Oader de punten die in geleid en besproken zullen worden behoo ren ouk De voorstellen der Paccificatie- Commissie inzake opleiding en salarieering getoetst aan de pructyk, door den heer M. H, van der Horst2 de voordeelen der vereenvoudigde spelling, door den heer P, J. van Groeningen. Zaterdagmiddag toen eenige mili tairen der veld-artlllerie gymnastische oefeningen uitvoerden werd een hunner bij het speerwerpen, ernstig aan het hoofd gewond. De wond was van dien aard. dat het ergste werd gevreesd. Aan stond werd hij naar het hospitaal over gebracht, alwaar de dokters direct hun beste zorgen besteedden. De toestand bleek echter zoo ernstig, dat verveer naar het groot-ziekenhuis te 's Bosch niet mogelijk bleek. Eerst Maandag durfde men daartoe overgaan. In 's Bosch bleek dat zich in de her sens splinters van de speer bevonden, waarom men tot operatie moest over gaan. Inmiddels was de toestand zoo verergerd, dr.t men het ergste vreesde. Na de operatie achter is B., afkomstig uit Benserwerum, direct In beterschap toegenomen. Heden was zijn toestand zelfs vooruit gaande. Het gerucht, dat hij is overleden, blijkt dus gelukkig voorbarig te zijn. Algemeen wordt, niet alleen door zijn kameraden, doch ook door zijn supe rieuren, gehoopt op een spoedig herstel. Naar men meldt en van andere zijde bevestigd worde heeft de heer Pleekens, die by de jongste verkiezingen gekozen is als no. 1 op de grosLyst der R.K. Kiesverenigingen in dezen Kieskring verzocht met Mr. J. A. Loeff vau plaats te wisselen, zoodat Mr. Lotfi no. 1 en de heer Fieskeus no. 2 zou worden. Volgens het »Hsg.> zou de heer Fleskens zich ook hebben bereid ver klaard om aan Jhr. Mr. Van Sasse-van Ysselt, die nu no. 5 op de groslijst staat, den voorrang te laten en zich met de derde plaats op de lijst te ver genoegen. De uummers 3 en 4 der lijst, de hee ren Wlntermans en Deckers, zouden daartoe echter hun toestemming moeten geven. De heer Wintermans zou dan no. 4 en de heer Deckers no. 5 worden. Men schrijft van de Veluwe aan de Msb. Met het schillen van het eikenhakhout zal met een paar dagen een aanvang worden gemaakt. Het mooie weer der laatste dagen heeft het hout flink doen ontwikkelen en de bast los gemaakt. Het kwantum schors hetwelk beschik baar zal komen is lang niet evenredig naarmate de vraag i9. De Brabantsche looiers doen dan ook alle moeite om liefst op de beste partijen de hand te leggen. De verkoopers zijn echter traag. Men weetverkoopen doet men toch, terwijl deze en gene zoo stlekum weg oog wel eens hoopt op een zoet winstje. De controle tot handhaving der maxi mumprijzen Is echter buitengewoon goed, de toepassing der bepalingen streng. Veel kan er dan ook heusch niet ge scharreld worden. Een rechercheur van politie heeft in de Warmoezierstraat te Rotterdam een jongen aangehouden, die In een kussen sloop twee paar schoenen verborgen had. Tijdens het verhoor zeide de jongen de schoenen te hebben gekocht van den roomijs-venter J. T., uit de 2e Weena straat. De politie stelde toen een onder zoek in ten huize van T. en vond daar op den zolder twee paar nieuwe schoe nen in een kist verborgen, T. bekende deze te hebben gekocht van den loop jongen J. P. de V. in dienst bij de firma A. B. aan de Gedempte Botersloot. De loopjongen heeft bekend den laat- sten tijd reeds 14 paar schoenen, ter waarde van ongeveer f 300, uit de zaak van zijn patroon te hebben ontvreemd en voor f 2 per paar te hebben ver kocht. Behalve de loopjongen de U, is ook J. T., die zich van deze schandelijke op- kooperspractijken bediende in arrest ge steld. NIEUWKUIK. De afdeeling Nieuw- kuijk van de tuinbouw-vereeniging voor Vlijmen eu omstreken, benoemde in de heden gehouden vergadering tot contro leur dc heer A. H. van Miert alhier. VLIJMEN. Tegen een zekeren Klerx, alhier, is proces-verbaal opgemaakt, we gens het afmaaien van onrijpe rogge, om deze als veevoeder te gebruiken. Voor de uitreiking van schoenen en klompenbons is door den Burgemees ter een commissie benoemd, bestaande uit de navolgende heeren M. de Vaan Wzn. voorzitter. M. Smits, Secretaris, G. v. Kuijk, lid, F. v. d. Wiel, lid en J. v. d. Udenhout, lid. Binnenkort kan dc verstrekking dezer bons worden tegemoet gezien. Tot ambtenaar aan het distributie bedrijf is met ingang van 1 Juni a.s. benoemd de heer J. J. van Leeuwen te 's Hertogenboscb. BESOIJEN. De 2e ronde der serie wedstrijden bij R. W. B. zijn onder slechte weersomstandigheden gespeeld niettegenstaande het slechte weer was er nog veel publiek. De eerste wedstrijd Gudok—3-1-16 R.I. was wel de mooiste welke tot heden gespeeld is. Hoewel Gudok meer één geheel vormde, waren er onder de militaire spelers ook uitste kende krachten, vooral de centervoor blonk uit, zoowel door zijn berekend spel als door zijn reusachtige schoten. Gudok won, hoewel eenlgszins geflat teerd, doch zeer zeker verdiend, met 60. De wedstrijd Quick4-1-5 R. I. eindigde in een gelijk spel 33. Ver lenging bleek hier noodlg, waarin Quick uit een corner de stand op 43 bracht, maar naar de meening der militaire spe lers was de bal achter geweest. De scheidsrechter besliste echter van niet, i waarmede zich het 5e R. I. niet kon vet eenigen, en deed wat het juist niet doen mocht, den wedstrijd staken en volgens de spelregels aldus den strijd gewonnen geven. Het is jammer dat deze span nende wedstrijd aldus eindigde. BESOIJEN. Met genoegen vernemen wij dat de Heer J. J. L. M. Verwlel, Burgemeester dezer gemeente, door het Bestuur der Nederlandsche Vereeniging voor Gemeente belangen benoemd is tot lid der Commissie, belast met het afnemen van het mondeling examen voor caudldaat Gemeente-Secretaris. Alhier werd gisteren door de ma- rechaussée in hechtenis genomen den 17-jatigen G. D. verdacht van ontvreem ding van waschgoed ten nadeeie van F. K SPRANG. Alhier overleed gisteren Christiaan van Ierse), die onafgebroken 35 jaren trouw en eerlijk werkzaam was op de lederfabriek der firma L. Mom bers te Waalwijk. WASPIK, 14 Mei. De arbeider nu de S.S., Adr. K. kwam aan 't station alhier zoo ongelukkig op de rails te vallen, dat zijn been ernstig gekneusd werd. Hij werd naar zyn woning getransporteerd en onder behandeling van den dokter gesteld. By den landbouwer B. R. alhier viel (oo)gelukkig een koe, zoodat ze niet weer kon opstaaD. Waarschijnlijk wordt het beest bevorderd tot distributierand, Gisterenavond kwamen de veehouders alhier tezamen in het café //De Ster*. Er werd besloten eeD fooda te vormen om de veeopvorderiog, waarnit degenen, wier vee voor te lagen pry's wordt gerequireerd, schadeloos te stellen. Voorloopig zal een veehouder voor elk stuk vee, dat voor de opvordering in aanmerking kan komen, een gulden in de kas storten. Zondagnamiddag bewoog zich een kleurenrijke stoet, samengesteld nit de meest verschillende personages en groepen door de straten van onze gemeente. Niet alleen waren verschillende hoogwaardigheidsbeklee- ders nit de Katholieke Kerk, zooals Paus, Kardinalen, Bisschoppen, paters-missiouaris- sen vertegenwoordigd, maar ook de hemel had zyne vertegenwoordigers gezonden. Zelfs het kleine Kindeke Jezus, omgeven door engoleD, wandelde in net gezelschap van zijn speelmakker, den H. Johannes den Dooper, door onze strateD. Groepen van liefdezusters, die dieust doen in de missiën waren er met tal van hare verpleegden ChineezeD, Japaneezen en nog andere eezen, terwijl de stoet gesloten werd dcor een bende woest uitziende Dajaks, dis vervaarlijk met hunne strydknotsen zwaaideD. De har monie van jV. en V.* begeleidde deu op tocht tot hy ontbonden werd bij de Eerw. Zusters, waar de deelneemsters, alle kinderen van 't Genootschap der H. Kindsheid, ge- trakteerd werden op eierkoekeD. 't Was een schoon feest geweestvoor de kinderen, waardoor hunne belangstelling voor het missiewerk wel zal zyn toegenomtn. Deze week is hier een begin gemaakt met de distribntie van regeeringsssjet. Om de slagers eenigszins tegemoet te komen, wordt voortaan het regeeringsvet, dat tot do toe by de winkeliers verkocht werd, in de slagerswinkels verkrygbtar gesteld, RAAMSDONKSVEER. De soclteit »de Gezelligheid» heeft plannen om een eigen vergaderlokaal te laten bouwen. Zaterdag reden twee fietsers In volle vaart tegen elkaar, waarbij beide kwets uren opliepen. De fietsen waren danig beschadigd. Onze vroegere dorpsgenoot de landstormplichtige vaandrig A. J. v. d. Waals is aangesteld tot tweede luitenant. Maandag vond men in de weide van landbouwer M. de Bruin den kop van een kalf. Bij uader onderzoek bleek, dat 's nachts dieven het dier geslacht en alleen den kop achtergelaten hadden, De politie heeft de zaak in handen. De eigenaar looft een flinke som uit aan hem die de daders kan aanwijzen. Een onbekende heeft zich toegang verschaft tot de woning van B. W. en uit de kast f 30 gestolen. Eerste Pinksterdag hoopt voor de Ned. Herv. Gemeente op te treden Ds. Dierkens van Besoijen. Tweede Pink sterdag de Eerw. heer J. W. Hagen van Keten. De 17-jarige A. B. kwam met zijn hand tusschen de zaagmachine. Twee vingers werden hem bijna afgesneden. GEERTRUIDENBERG. De wedstrijd »Velocitas>»Exelsior», Zondag te Oos- teihout gespeeld eindigde in een 20 overwinning voor >Velocitas». Zondag 27 Mei zal op het terrein alhier een medalllewedstrijd gehouden worden. Deze wedstrijden zijn uitge schreven door «Excelsior». Een viertal vereeniglngen zullen deelnemen. Kaatsheuvel, 14 Mei 1918. Zondag vierde de Eerw. Sr. Em manuel uit het klooster Betlehem alhier haar gouden jubilé van intrede in het klooster. Ruim 30 jaren deed de vrien delijke Zuster in 't klooster alhier dienst als portierster. Voor dien tijd was zij in de bewaarschool werkzaam. In 't geheel heeft zij 46 jaren in Kaatsheuvel ge-

Echo van het Zuiden | 1918 | | pagina 2