ianrs to iiïïiiïg. ïgaiZolBiiT1TÏÏKKÏ& BINNENLAND Oormpoadsfitie NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. RECHTSZAKEN. loeien, zoo verklaarde de boer en bad das in den nacht de wandeling van j Waalwijk naar Haarsteeg gemaakt. Dinsdag 28 Mei wordt te Utrecht eene algemeene vergadering gehouden van den Ned. Bond van R.K. Schoen- wlnkeliers-vcreenigingeo, waarin o.m. de statuten en huishoudelijk reglement wor den behandeld en een definitief bestuur gekozen. De Ned. Bond van Schoenwinke- Uersvereenlgingen, die verleden jaar werd opgericht Is ontbonden en opgelost in den Ned. Bond van Schoenmakerspa troons en winkeliersvereeolglngen, welker Ieden-schoenwinkeliers thans een afzon derlijke groep in dien Bond vormen. In een daartoe belegde vergadering te Utrecht op 22 Mei gehouden werd daar toe besloten en tot voorzitter der groep Schoenwlnkellers gekozen, de heer Wis man te Utrecht en tot verdere bestuurs leden de heeren Frielink Stadskanaal, Hoosh Deventer, Oostra Amsterdam, Prins Rotterdam, Timmermans Zwolle en Waisvisz den Haag. Te Lichtenvoorde wordt een ie- derfabriek van 700 M2. oppervlakte ge bouwd voor de N. V. H. A. Hulshof Co's. Leder- en Schoenfabriek, aldaar. Het werk is opgedragen aan J. M. te Dorsthorst te Lichtenvoorde voor f 60,859 uitgezonderd de ijzeren kapcoustructie, die afzonderlijk gegund is aan de firma do Vrles-Robbé te Gorinchem voor f 52.660. - Door onbekende oorzaak is in den nacht van Vrijdag op Zaterdag 17 Mei j.l. brand uitgebroken in de looierij en pas gebouwde extractfabriek der firma Oo9terholt-Wiegerink te Groeclo. Deze laatste .Inrichting, die juist één tiag in werking was, welke eerste proefneming uitstekend geslaagd was en waarin door de firma Stork te Hengelo (O.) verschil lende nieuwe machines opgesteld waren, brandde geheel af, evenals de aangren zende looierij. Dank zij het flink optre den der brandweer, alsmede der arbei der» van de fabriek, bleef de brand beperkt tot het leermagazijn der schoen fabriek, welke fabriek overigens onaan getast is. Wel is er veel leer gered, doch weegt dit op verre na niet op tegen hetgeen verloren is gegaan. Het bedrag van de schade kon nog niet worden vastgesteld, maar wordt deze grootendeels door verzekering gedekt. Alleen de kosten voor oprichting van de extractfabriek hebben reeds f 50.000 bedragen. Het Is zeer te betreuren, dat de ener gieke firma, die tot de aanschaffing van een kapitale extraheerinrichting was overgegaan, plotseling hiervan beroofd Is nadat ze nog maar pas begonnen was hiermede te werken. (Vakl. v. d. Schoenm.) VLIJMEN. Tot derde ambt*naar aan het distributiebedrijf alhier is met ingang van 27 Mei a.s. benoemd mej. C. van Hout, alhier. De veldwachter W. H. ontdekte gisteren, dat een man uit een woonwagen, staande langs den weg naar Cromvoirt, gras maaide in het Ven van de gemeente. Toen H. hem dit verbood, werd de man zoo woedend, dat hij hem met zijn sikkel te lijf wilde. De politiehond, die H. ver gezelde werd hierdoor ernstig in de zij gewond. Hierna zag H. zich verplicht van zijn revolver gebruik te maken, waarna de man kalmeerde en proces verbaal werd opgemaakt, Bij de op Woensdag te 's Bosch gehouden keuring van militieplichtigen voor de lichting 1919, werden er 34 goed en 5 afgekeurd. Heden nacht hebben dieven zich meester gemaakt van ruim 600 M. tele foondraad, !n de Priemsteeg, onder deze gemeente. Gisteren is wederom door de Tuin- bouwvereeniging voor Vlijmen en Om streken voor het eerst geveild. De aan voer van asperges en spinazie was goed. De prijzen van asperges voor het bui tenland varieerden voor le kwal. van 60 tot 40 cent per K.G. Tot heden werden alle groenten ln den Bosch ter velling gevoerd. SPRANG. Vergadering der Afd. Sprang van het N. W. Verbond Patrimonium* op Zaterdag 25 Mei 's avonds om 8 nar. Agenda 1 Opening. 2 Notulen. 3 Behandeling Ingekomen Slakken. 4, Onderwerp ,/Ds arbeidersbeweging en de Politiek. 5 Mededeeling Ondersteuningsfonds. f Sluiting. Zondag v.m. 9.30 en n.m, 6 unr hoopt in de Geref. Kerk alhier op ie tre den D.\ Trenning van Oise. BESOIJEN. De eindstand in de lete klas B. N. B. is als volgt B. F. C. Boxtel heeft zich nit deze klas teruggetrokken, waardoor de 51 o?erwin- ning welke R. W. B. en B. F. C. behaald heeft komt te vervallen. Slecht a 2 keer heeft onze veieeniging met een volledig XI- tal kannen spen, en de overige wedstrijden met 4 of 6 invallers, waai&au de or-gaustige eland hoofdzakelijk zijn oorzask vindl. De heeren P. dc Louw en Jan Klerkx, links buiten en links binnen, zijn als zoo danig aangewezen voor het vertegenwooidi- gend XI-ial van deu Brab. V. Bond. dat op 20 Mti in Arnhem speelt. CAPELLE. De heer F. Philips is ter beschikking gesteld van den gouverneur- generaal van Nederiandsch-Indië, om daar te lande te worden geplaatst als tijdelijk bouwkuDdtg-opzlchter, ter be schikking van den directeur der burger lijke openbare werken. WASPIK. Nu er hier duizenden turven ic 't veld te drogen staan, schijnen er reeds sommigen op uit te zijn om zich gratis brandstoffen te verschaffen. Im mers op een paar plaatsen werden reeds partijtjes turf gemist, 't Zal nu zijn «Veenbaas, pas op jc turfjes Daar de R.K. Kerk alhier werkelijk te klein blijkt voor 't aantal parochianen, heeft de Zeer Eerw. Heer Pastoor be sloten, dat er des Zondags voortaan drie H. Missen zullen zijn, inplaats van twee. Zoo zal het groot aantal kerkgangers meer verdeeld worden. VRIJ HOE VEN-CAPPEL. Hoewel nog vroeg in den tijd werd er deze week al nieuw hooi uit deu polder gereden, hetwelk dadelyk werd verhandeld voor f 15.per 100 K.G. RAAMSDONK(Dorp). Het zal ditmaal in deze streek wei geen overvloedig fruitjaar zijo. Aileen de goudreinetten staan hier en daar in vollen bloesem, maar de bellefleurs laten weinig vrucht zien, terwijl ook de peereboomen geen hoop op een ruimen oogst geven. Over het geheel staan de veldgewassen prachtig. Onze stationschef, de heer van Rhenen, is in gelijke betrekking benoemd te Ewijk-Beuniagen. Het dochtertje van H. kreeg een ketel kokend water over haar beenen Zij liep hierbij ernstige brandwonden op. R'VEER. Donderdagmorgen werd bij W. f40 ontvreemd. Van den dief geen spoor. De politie heeft ecu onderzoek Ingesteld. Onze zangvereeniglng «Excelsior* hoopt op 8 Augustus a.s. deel te nemen aan een concours voor Zangverenigin gen te Zwijndrecht. De landbouwer A. v. D. verkocht een door hem gefokten stier van 14 maanden 'voor de respectabele som van f600. Van verschillende landbouwers wordt des nachts het heininghout uit de weide gestolen. Zou ook hier niet eens Op gelet kunnen worden Donderdagmorgen omstreeks half vijf is tusschen Raamsdonksveer en Oos terhout een Duitsche vliegmachine ge daald. De inzittende ceu officier en twee minderen zijn geïnterneerd, terwijl de machine uiteeogenornen en vervoerd is. Zij was met twee machinegeweren be wapend, terwijl nog één bom van 2.50 M. aanwezig was. De militairen deelden mede, dat zij deelgenomen badden aan den aanval op Parijs en op hun terug tocht verdv/aald waren. Zij badden lang boven Gorinchem en Breda gezweefd, doch moesten wegens beziue gebrek dalen. Heden (Vrijdag) werd onze plaats bezocht door enkele controleurs, verge zeld door een 50-tal soldaten. Naar we vernemen is er bijzonder weinig in beslag genomen. De 13-jarige S. werd door een hond door haar been gebeten. In het R. K. Gasthuis werd zij verbonden. RAAMSDONK. De Ned. Herv. ge meente alhier heeft een beroep uitge bracht op Ds. J. de Bruin te Zeist. Naar we vernemen hoopt Z.Weleerw. op Donderdagavond 30 Mei voor de gemeente op te treden. De Amir. Klesvereeniging te Raamsdonk en, Geertruidenberg hield Maandagavond een vergadering in de Chr. School. Eerst werden enkele huis houdelijke zaken behandeld en daarna deed haar 2e voorzitter de heer W. E. Janson een klare en duidelijke uiteenzet ting van het nieuwe kiesstelsel, 't Was voor de vereeuigiug eeu zeer leerzame maar ook een aangename avond. DEN BERG. Bij loting is beslist dat Zondag de wedstrijden als volgt zullen zijn uitgedeeld VelocltasArcbllles van 23 uur. T. S. V.Hollaodla van 34 uur. Elndwedstrijden van 56. De ope ningswedstrijd tusschen Excelsior en Olympla zal plaats hebben van 121 Va uur. Het >boefje Hannlske» kwam zoo danig te vallen dat hij op 2 plaatsen zijn arm brak. Op 19 Juli zal het 75 jaar geleden zijn dat de Kerw. Zusters van de Orde van Tilburg zich ln onze plaats vestigden. In het klein begonnen is het Agnes- gesticht in die jaren gestadig uitgebreid. Zoo zijn de 27 religieuzen belast met het gasthuis, school voor lager onderwijs, inwonende kostkinderen cn de verpleging van ouden van dagen. Tengevolge van het prachtige weer der laatste dagen Is het zwembad nut ingang van Donderdag 1.1. geopend. ^GEERTRUIDENBERG. Vrijdag 19 Juli herdenken de Eerw. Zusters van dc Ortle van Tilburg, dat zij zich 75 jaar geleden hier ter plaatse vesilgden. Met enkele eerwaarde zusters begonnen, telt het tegenwoordig St. Agnes-gestich; thans 27 religieuzen die belast zijn me', een gasthuis, inwonende kostkindeien, de verpleging van ouden van dagen en een school voor lager onderwijs. DEN BERG. Donderdagmiddag o'il- veerde alhier een afdeellng militaire wielrijders, bestemd om bij verschillende inwoners huiszoeking te doen. Door de postdulveuverceniglng »Het Vorstenhuis* werd Zoudag eene wedvlucht gehouden. 23 duiven namen hieraan deel. Los uit Arscu om 7.25 u. De eerste duif arriveerde om 2.50.26 u. De prijzen werden behaald ?.ls volgt N. Kroos wijk 1, 2, 6 en 8. A. Cornel 3 en 10. A. van Schouwen 4 ca 7. P. v Schouwen 5. A. Goossens 9. Ter voorkoming van werkeloosheid bestaan bij het Gemeentebestuur plannen om de militaire wallen te slechten. MEEUWEN. Zaterdag 18 Mei werd door den heer M. Knol te Werkendam, bij D. G. A. Smits alhier een lezing gehouden over het ouder werp Waarom Antirevolutionair». Na afloop deze lezing werd door eenige aanwezigen besloten een Autlr. Kiesvereeniging op te richten voor Meeuwen, Babilociënbroek cn Drougelen. Slaande de vergadering gaven zich reeds 21 personen als lid op. Als leden van het vcorloopig besfuur werden gekozen de heeren J. A v. Dis, P. Scherff en Joh. de Raad te Meeuwen, H. Lankhaar, W. Lankhaar en Jac. Vos te Bablloniën- broek en J. A. van der Sckaos, B. Vos en J. van der Stelt te Drongelen. DONGEN. Dd heer C. H. M. van Lood, hoofd der O. L. S. le R*amsdoi>k, sian no. 1 op de voordracht als hoofd aan d<- school ir, de Kruideriiersfttraftt alhier. Kaatsheuvel, 24 Mei 1918 Woensdagavond hadden we op de Markt weer een prachtig concert van de staf van het 5e R. 1. We kregen weer een prachtprogramma te hooren, iets afgewerkts, iets dat bekoren moet. 't Korps stond onder leiding van den onderkapelmeester en al konden we een instrument minder present was, dan we gewoon zijn, toch bleef 't een schit terend geheel. Ééne zaak is bij die con certen steeds jammer en moet iederen muziekliefhebber betreuren, nl. 't gejoel en lawaai vooral van kinderen rondom de kiosk. We hoorden vaak muzikanten klagen dat niets zoo gemak kelijk afleidt onder de uitvoering dan dat loopen en sjouwen vlak achter je, waarbij dan nog vaak tegen de kiosk getrapt of geslagen of er op geklommen wordt. Een wenk der politie ware in deze mis schien reeds voldoende om veel te voor komen, tot genot der executanten en alle genietende muziekliefhebbers. Nu de minister verzachtende be palingen heeft ingevoerd voor de huis slachtingen en 't mesten der varkens, hebben tal van burgers reeds een krul staartje opgezet, ondanks de schromelijk hooge prijzen, die voor een biggetje betaald moeten worden. Er wordt met vast vertrouwen gerekend op de woor den van den Minister, die mestvoeder beloofd heeft. Als 't maar geregeld ko men zal, anders gelooven we dat er vele varkentjes zullen gemest worden, die veel zullen gaah lijken op de thans overal losloopende honden beelden van de oorlogsellende Donderdag sloeg een paard van een fouragewagen der militairen op hol. 't Ging in vliegende vaart door de Hoofd straat en door de Verl. Hoofdstraat. Wonder boven wonder bleef't bij hollen zonder ongelukken. De inzittende mili tair wist eindelijk met veel moeite 't paard tot stand te brengen. Hedenmorgen stortte met donde rend geraas een binnenmuur in van de woning van de firma W. v. Dam. welke woning gedeeltelijk voor verbouwing is afgebroken, 't Was goed half achtware het een paar ureneerder geschied, zoo waren ongetwijfeld menschenlevens te betreuren geweest, daar de muur in de slaapkamer terecht kwam. Nu bleef het bij materieele schade. 't Wordt belangwekkend zooveel nieuwe baasjes er tegenwoordig weer opstaan om schoenfabrikant te worden. Geen week gaat voorbij of we hooren van nieuwe firma's en dat ondanks be perkingen van R. D. H. L., ondanks be palingen van leervervoer en schoenen transport. Hier geldt 't spreekwoord Ze groeien tegen de verdrukking in ofzouden ze niet zoo gedrukt worden? 't Is maar een vraag 1 Eindelijk zijn de nieuwe kolen- kaarten uitgereikt en naar we vernemen zijn reeds volgende week kolen ver krijgbaar. Bij 't afhalen der kaarten was 't voor velen een verrassing nog 70 cent terugbetaald te krijgen voor te vee! be- j taald op de laatst gehaalde cokes a 12,—. Heusden, 25 Mei 1918. Sedert Donderdag staan op het re- petorium van het carillon nieuwe aria's. Bij het uur doet het thans hooren Mijn Nederland (R. Hol); op het half uur: Naar zee (J. Viotta); bij kwart vóór, Smedenlied en bij kwart naHoe zee (Brandts Buijs). De verlaging van den karnemelk- prijs op 7 Mei van 6 tot 4 ct P.L. was van korten duur. De vorige week kwam zij op 5 ct. en heden weer op 6 ct., terwijl ze niet meer wordt thuis bezorgd. Het houtschillen (hoepels en ste len-industrie), waarmede sedert verschei den weken vélen een rijk loon verdien den, raakt zachtjes aan gedaan, wat bepaald jammer is. De zending van een betere kwa liteit aardappels is voor hen, die uit sluitend van de distributie betrokken, werkelijk een uitkomst, want gezegd moet, dat ze gedurende de laatste we ken zoo wat oneetbaar waren. Heden ontving een tweede zoon van den Weled. Heer L. Verhoeven, nl. de Eerw. Heer Arn. Verhoeven te 's-Bosch zijn H. Priesterwijding. Buiten verantwoordelijkheid der redactie. Aan Kaatsheuvel Ik wensch hiermede uitdrukkelijk vast te stellen, dat ik mijn pen niet geleend heb tot de ingezonden stukken der laatste weken over „Kletsklets" en wat dies meer zij. Daar ik alsnog weinig lust gevoel om door een ot meer uwer inboorlingen gescalpeerd te worden, (waartoe schijnbaar neiging bestaat, ge hoord de bekende K.*s uitingen, die men blijkbaar voor mij bestemd, betreffende „reejpen" etc.), en mede omdat ik nie mand een nachtmerrie bezorgen wil door in zulke kleineerende termen over iets of iemand te schrijven, voel ik mij tot bovenstaande verklaring gedrongen. Mijnerzijds heeft U niets te vreezen. De door U als SCHRIJVER De arr. rechtbank te Breda ver oordeelde den strooper A. K., wegens poging tol- mnfiffi op rl.-n agsnt van po litie Haarbosch te Tilburg, tot 7 jaren gevangenisstraf. De eisch was 5 jaar. In de Maasbode willen we onder de economische rubriek een polemiek be treffende de O. W. belasting. We nemen er 't onderstaand artikel van over Over dit onderwerp zal ook met dit schrijven het laatste woord wel niet zijn gevallen. Een zakelijke gedachtenwisse- ling kan nuttig werken, al 1$ de kans, om de wederpartij te overtuigen, klein. Zoo meent de schrijver van 'n inge zonden artikel onder de economische rubriek in de Maasbode van 17 dezer dat er geen bezwaar kan zijn tegen ver hooging der O.W.-belasting, zoolang aiet >in het concrete» is aangetoond dat deze verhooglng» handel en industrie moet verlammen. Het is de vraag wat men onder dat >aantooneo> verstaat. Het kan daarmede gaan, als roet het «aannemelijk maken» waarvan in de Wet O. W. B. zelve, sprake is. Of dit mo gelijk is hangt grootendeels af van deu goeden wil van de andere partij. Volgens denzelfden gedachteugang ware het wenschelijk, hei experiment te wagen, terwijl men dan, nadat >in het concrete» zou zijn aangetoond dat han del en iodustrie zouden zijn verlamd en de werkeloosheid ten top gestegen zou zijn, naar audere middelen zou kunnen omzien. De schrijver spreekt »over» de kwestie, houdt theoretische beschouwingen om de kwestie heenmaar wie dit doet, staat niet op den bodem der practijk, is niet in de gelegenheid tastbaar te voelen de storende werkiug van maat regelen als de schrijver voorstaat, op het fijne raderwerk van het bedrijfsleven. Van giOJter waarde zijn in dezen, getuigenissen van mannen die staan midden in het bedrijfsleven en het han delsverkeer. Uit den boezem van ver schillende organisaties van fabrikanten en handelaren gaan stemmen op, die duidelijk spreken voor hen die luisteren >wll!en».Aan een adres aan de Tweede Kamer der Staten Generaal, uitgaande van enkele fabdkanten-vereeolgingen lu welk adres met kracht werd opgekomen tegen de vsihooging der O. W. B., op grond daarvan dat deze in een groot aantal industrieën het initiatief zou ver lammen en waarin tevens werd betoogd dat deze bepaling reeds bij de tegen woordige heffing, een te zwaren druk legt op bepaalde groepen van bedrijven ec tevens een onjuiste, ongelijke eo on billijke verdeeling van den belastingdruk veroorzaakt, Is reeds nu aan de Tweede Kamer adhaesie betuigd door een aan tal fahrlkaaten-vereenlgicgen es nok dcor eeu 25-ral Kamers van Koophandel cu Fabrieken uit alle dcelen des lar»ds. Z. Exc. minister Treub zegt ia de Memorie van toelichting op het Wets ontwerp tot wijziging d.*r Oorlogswiest- beiastiog woordelijk het volgende >Het algemeen belang vordert, dat wanneer de oorlog zal zijn geëindigd onze mannen van zaken hun onderne mingsgeest ten volle zuilen ontplooien, om van de omstandigheden zooveel mogelijk partij te trekken». »Zuik een energiek optreden zou etn- stig worden belemmerd,indien zij die zich in nieuwe zaken wageu, of nieuwe relaties trachten aan te knoopeo, het volle risico voor hen zclven moesten houden, maar de hcllt van hun cventu- eele winst, aan den Staat zouden moe ten afstaan». De minister eikent dus zelf dat een zoo hooge belasting, het initiatief ver lamt Alleen acht de minister dit bezwaar eerst aanwezig, wanneer de oorlog voor» bii is. Bij nadere beschouwing kan het verschil alleen zitten in een verschil, wat het risico betreft dat aan de zaken verbonden is. Wie zal nu uitmaken door wie het grootste risico geloopen wordt, of wel door hen die nu met alle Inspanning het bedrijfsleven aan den gang houden cu daartoe vaak gedwongen zijn kapitaal in nieuwe Installaties te steken, of door hen die zaken gaan doen, wanneer het oorlogsgevaar voorbij is 1 Voor het eerste zijn eveneens argu menten aan te voeren als voor het laatste. Doch wie zal „in het concrete" aan- toonen dat het laatste het geval is f Op dergelijke speculatieve grondeu berust de geheele oorlogswinst-belasting. Hier komt men tot de kern der zaak. De oorlogswinst belasting mogen reden van bestaan gehad hebben in de eerste oorlogsjaren bij den toestand, zooals die nu geworden is, is de basis van de belasting verkeerd. In mijn vorig artikel heb tk dit reeds aaDgeduld doch de schrijver is daarop niet ingegaan. Het is nu niet meer een belasting op oorlogswinst. Op oorlogswinst is een be lasting, die zoo zeer hoogcr is dan ande»e belastingen gemotiveerd omdat derzclve geacht wordt: le gemakkelijk te worden verkregen 2e te zijn, een hoogere dan een redelijke winst. Met de gelegenheldswiusten is het nu afgeloopec, en wat het 2e betreft, zoo is het juist de fout van deze belasting dat zij clet tot uitgangspunt neemt een redelijke bedrijfswinst, doch uitsluitend de winst, die iu een bedrijf is gemaakt in een tijdperk dat nu bijna 4 jaren achter ons ligt. Zij houdt er geen rekening mede dat die winst ongunstig kan zijn beïnvloed door conjunctuur, evenmin dat vele be drijven in een tijdsverloop van bijna 4 jaren, ook indien het geen oorlog was geworden, aanmerkelijk betere resultaten zouden hebben kunnen opleveren, ook zonder dat zulks kan worden „aannemelijk gemaakt". Zij Iaat eenerzijds hooge winsten vrij en belast andere inkomens onredelijk zwaar. Zij houdt geen rekening met draagkracht. Hoe langer de heffiags- periode duurt hoe sterker de onbillijk heden die uit deze belasting voortvloeien, zich doen gevoelen. Uit dc omstandigheid dat een bediijf in de basisjaren slechte resultaten gaf, volgt nog niet dat het slecht werd ge leld. Allerlei oorzaken kunnen daarop invloed uitoefenen. Het «survival of the fittest» heeft daar niets mede te maken. Een andere vraag is of het niet eerder op dtn weg der Overheid ligt bier rege lend op te treden, dan wel de tegen stellingen nog grooter te maken. De basis de heffing is io de huidige tijds omstandigheden onrechtvaardig. B Door den schrijver zelf word het aan gehaald ïVerhooglc g van andere óiiecte belastingen». Indien deze een progres sieve verbetering behoeven, laat men dit dan doen. Laat ieder naar den maat staf van zijn Inkomen betalen eu er zal meer porportioneele gelijkheid zijn in de geheven «schatting». De oorlogswinst-belasting zooals die nu wordt toegepast, brengt zoodanige bezwaren en fouten met zich, dat een verhoogiog derzelve moet worden be streden. Kan van het stelsel als zoodanig, niet worden afgeweken, dan moeten in grijpende corresties worden aangebracht. Het heeft geen doel, verder langs den weg op detail-punten iu te gaan. Alleen zou ik voor wat de verhouding tusschen de nijverheid en den handel betreft, willen wijzen op de ook in >de Maas bode» gepubliceerde verklaring van het Verbond van Nederlandsche Fabrikanten- vereenigingen. Men kan er van overtuigd zijn dat de nijverheid en óók de handel, centraal georganiseerd, met alle kracht zal opkomen tegen verhooging der oor logswinst-belasting, en zal blijven aan dringen hetzij op wijziging van het stelsel, hetzij op ingrijpende herziening der uit voering-voorschriften en op een billijkere, meer gelijkmatige toepassing daarvan. Wegens gebrek aan plaatsruimte moeten verschillende stukken, o. a. Raadsverslag Sprang, e. m. a. tot a.s. Woensdag blijven staan* Red. Doelpunten een. few. gel. ver), puntei voor tegen Swift Breda 8 7 1 0 IC 30 0 N.O.A.D. II Tilb. 8 8 11 1» 34 8 R.W.B. Besoljen S 2 0 0 4 81 21 B. V."V- IIsBosch 8 N.A.O.m Breda 8 0 6 0 s 18 88 g 36 merken, dat er in ei.lrele eerstp partijen GEBRANDMERKTE.

Echo van het Zuiden | 1918 | | pagina 6