DE OORLOG. Provinciaal Nieuws, 2) Dr. C. Lely, (j. H. W. Tb. Rei- mcrs). 3) Mr. D. Fock, (Mr. P. j. dc Kanter). 4) P. Otto, (R. Visser Lzd). 5) Mr. P. Rink, (Mr H. Smeenge). Vrije Liberalen. Mr. H. C. Dresselhuys, Prof. mr. A. C. Visser van IJzendoorn, Mr. A. G. A. ridder van Rappard, J. W. Niemeijer, (1. B. Nierstrasz, 2. F. J. W. Drion.) Soc. Dera. Arb. Partij. 1). J. Oudegeest, (G. F. LIndeijer). 2). A. B. Kleerekooper, L. M. Her mans, (H. J. v. Braambeek). 3). J. ter Laan, A. B. de Zeeuw, Mej. S. Groeneweg, A. W. Heykoop, J. H. F. Zadelhoff, (B. J. v. Stapele). 4). K. ter Laan, F. L. Ossendorp, (Mr. H. Nleboer). 5). J. E. W. Duys, Dr. Th. van der Waerden, (A. Nagtzaam). 6). H. A. Schaper, (Mevr. W. Mans- holtAndreas). 7). A. H. Gerhard, (1. E. Polak, 2. Mevr. W. C. B. Pothuis—Smit). 8). F. W. N. Hugenholtz, (P. Molt- maker). 9). Mr. P. J. Troelstra, (1. A. Dijk graaf, 2. A. Ladenius). 10). W. C. de Jonge, (S. P. Baart). Platteiandspartij. P. Bos, (A. Braat.) Economische Bond. 1. Mr. M. W. F. Treub, (Mej. J. Wes- terma). 2. L. de Groot, (Mr. E. G. Schormaan). 3). W. H. de Buissonjé, (Mej. J. Westerman). Chi istelijk-historischen. 1. J. Weltkamp, (G. J. A. Schimmel- pennlnck). 2. Jhr. mr. A. F. de Savornin Lohman, Dr. J. Th. de Visser, J. R. Snoeck Henkemans, Mr. J. Schokking, Mr. R. van Veen, Jhr. mr. D. J. de Geer, 1. J. A. Bakker, 2. B. J. Gerretson, 8. Mr. J. Ankerman). Anti-revolutionairen. 1. A. W. F. Idenburg, Ds. C. van der Voort van Zijp, J. van der Molen. F. H. de Monté Ver Loren, Dr. E. J. Beumcr, Mr. V. H. Rutgers, (1. J. Schouten, 2. A. A. de Veer). 2. Mr. Tb. Heemskerk, C. Stneenk, Mr.J. A. de Wilde, (1. J. F. Heemskerk, 2. W. de Vlugt). 3. Dr. J. G. Scheurer, L. F. Duymaer van Twist, A. Cohjo, A. Zijlstra, (1. K. Kruithof, 2. G. Hofstede). Christen-democraten. A. P. Staalman, (P. P. Hartendorf). S. D. P. D. Wijnkoop, Dr. W. v. Ravesteyn, (1. L. L. H. de Visser, 2. G. Herringa). S. P. H. Kolthek, (B. Lansink Jr. 2. H. Coriset). Naar wij kunnen melden, zullen de Hector4 en de «Zijldijk4 in den loop dezer week gereed zijn om uit Amerika naar Nederland te vertrekken. De »Nieuw Amsterdam4 vertrok Woensdag 3 Juli uit New-York naar Amsterdam. De «Hollandia4 komt hedenmiddag te IJmuiden aan. Het schip wordt heden avond 9 uur in Amsterdam verwacht. Volgens bericht van Hr. Ms. Hertog Hendrik is het convool gisteren v.m. 3 uur, overeenkomstig het reisplan het Skudesnaesfjord binnengeloopen. Reuter meldt, dat de «Times4 in een hoofdartikel de Engelsche regeering aanvalt wegens hare «vernederende en onbegrijpelijke houding4 ten aanzien van het Nederlandsche convooi. Het blad zegt, dat zij een precedent heeft gescha pen door afstand te doen van 't onder- zoekingsrecht. Op dat precedent zal men zich later tegen Engeland kunnen be roepen. H.M. de Koningin heeft heden in audiëntie ontvangen de heeren C. v. d. Voort van Zijp, Mgr. Dr. W. H. Nolens en Zijn Exc. den Minister van Staat jhr. Mr. A. F. de Savornin Lohman, alle leden van de Tweede Kamer dar Staten- Generaal, en voorzitters van de Kamer fracties der rechtsche politieke partijen. Het Koninklijk Nationaal Steunco mité te Gravenhage heeft aan de ge meentebesturen medegedeeld, dat zij den verkoop van schoenen op bons wenscht tc staken met ingang van 1 October 1918. Met ingang van 15 Juli wordt de duur van de margarine- en boterkaart tot 10 dagen verlengd. Het vetrantsoen wordt daardoor verminderd tot 25 gram per dag. De bon der 7e week is mits dien geldig van 15 tot 24 Juli, eerst op 25 Juli vangt de termijn van den gel digheidsduur van den 8en bon aan. Alle pogingen om grondstoffen van overzee aan te voeren zijn mislukt, hoe wel in onze koloniën overvloedige voor raden aanwezig zijn. Men moet het in de eerstvolgende maanden dus uitslui tend doen met do nog aanwezige voor raden hier. Op 6 dezer was er 15.618.000 K.G. margarine aanwezig, terwijlhwegens de ongunstige voorziening van veevoeder in het melkjaar 1918 1919 een productie van niet meer dan 30 millloen K.G. boter geraamd wordt (tegen 60 mlllioen in 19161917). In de koelhuizen was bovendien op 1 Mei nog aanwezig 1.200.000 K.G. boter. Van 1 Mei tot 6 Juli is verbruikt 9'/n mllli oen K.G.. zoodat nog tot 30 April e.k. 20.700.000 K.G. beschikbaar zal zijn Het tot dusver geldende rantsoen vaa 250 gram per week vordert wekelijks 1.780.000 K.G. vet. Daardoor zouden alle voorraden en grondstoffen binnen luttele maanden zijn verbruikt. Eene verlaging van het vetrantsoen is dus noodzakelijk. Wil men tot 30 April toe komen, dan mag het rantsoen niet hoo- ger zijn dan 125 gram per week. Reke ning houdende met de mogelijkheid dat er voor dien tijd nog een aanvulling van onze voorraden uit onze koloniën sal kunnen komen waarover onder handelingen gaande zijn bepaalt de minister zich voorloopig tot de boven vermelde beperking. Zouden evenwel de ondt'handelingcn mislukken, dan zal het rantsoen waarschijnlijk niet grooter dan 100 gram per week kunnen zijn Berichten omtrent een voorgenomen uit voer van boter zijn van allen grond ont bloot. De dagkaarten, welke aan hier te.Iande met nachtverblijf vertoevende vreemde iingen worden uitgereikt, bevatten tot dusverre 7 bons van 5 gram van deze kaarten zullen óf twee bons verwijderd óf wel onbruikbaar, gemaakt moeten worden. Voorts wordt door den minister be paald, dat in hotels, restaurants e. d. ook voor cea hoofdmaaltijd niet meer dan één bon van 10 gram zal mogen worden ingenomen. Iu de laatste circulaire van den Minister van Landbouw aan de gemeen tebesturen, waarin werd medegedeeld, dat het vetrantsoen met logang van 15 Juli met 30 pCt. verminderd moest wor den (van 250 op 175 gram per week) liet de) Minister zich over de vooruit zichten in de naaste toekomst als volgt uit «Tot eene terugbrenging van het rantsoen op 125 gram, bestaat, naar zijne cneening, eerst dan dwingende aan leiding, indien met eene groote mate van waarschijnlijkheid moet aangenomen worden, dat voo»* 30 April e.k. geen tijdige aanvulling van onze voorraden van uit onze koloniën zal knnnen plaats vinden. Besprekingen, teneinde deze aanvulling te verkrijgen, zijn gaande, en het komt den Minister niet wenschelijk voor, op het resultaat daarvan vooruit te loopen en eens mislukking der on derhandelingen te veronderstellen». In aansluiting op deze mededeeling kan de «Tel.» melden, dat van geasso cieerde zijdejgeen bezwaar zal worden gemaakt tegen '[den terugkeer van het stoomschip «Noordam» met een lading vet- of oliehoudende stoffen uit Indië naar Nederland, mits niet onder convooi varend en ondor voorwaarde, dat wij van alle vetexport naar Dultscbland zul len afzien. Daarbij kan nog medege deeld worden, dat kaas niet onder bet verbod, van vetexport begrepen zou worden. Dc minister van landbouw, nijver heid en handel heeft tot de burgemees ters de navolgende circulaire gericht Ik heb de eer u afschrift te doen toe komen van^mijue dd. heden in de Ne derlandsche Staatscourant verschenen beschikking, houdende aanvulling van het slachtverbod en wel in dier voege, dat niet alleen het slachten, doch ook het doen [slachten van [[runderen, schapen, vaikens en paarden verboden is, zoodat thans de opdrachtgever van slachtingen, zooals voorheen, bij overtreding niet meer vrij uit gaat. (Stct.) Van de oorlogsterreinen niets niéuws op politiek gebied wel, dat de bekende Dultsche Staatssecretaris van Buitenlandsche zaken, von Kuhlman ont slag heeft aangevraagd en dit door den keizer, is aangenomen. De[,Duitsche ge zant te Christiania von"Hiotz wordt[ als zijn opvolger genoemd. De Duitscbe gezant bij de Russische regeering te Moskou, #raaf van Mirbach is vermoord, wat natuurlijk aanleiding is tot langdradige beschouwingen. De entente-pers zegt, dat het een bewijs is van den vrede tnsschen Rusland en Dultschland, van den haat die er tus- kchen die twee is blijven bestaan en de Duitsehe regeering schrijft den moord toe aan handlangers der Entente. Overigens blijft Dultschland heel kalm en vriendelijk tegen de Russische regeeiing, wat in gewone omstandigheden bij den moord op een gezant weLanders zijn zou Waalwijk, 10 Juli 1918. Da heer J. J. Jurrisaen tan het 7e R. I. slaagde ais nummer vier v»n ^evenlieu reserve-luitensüts voor het examen beroeps officier. Burgemeester en Wethouders heb ben in hunne vergadering van Zater dagmorgen als opvolger van den heer Ch. van de Werft tot opperbrandmeester benoemd de heer G. P. van Iiulten, ge meente-opzichter alhier. Door het bestuur van den Alg. Ned. Bood van Schoenfabrikanten is aan alle leden eene circulaire van den volgenden inhoud gezonden Van het Rijkskantoor voor Hulden en Leder werd mededeeling ontvangen, dat aan verschillende Schoenfabrikanten eene boete is opgelegd wegens bet niet na komen of overtreden van de voorschrif ten betreffende Standaaidscboenen. Het Bestuur maant daarom de leden ernstig aan zoowel in hun eigen belang als in dat der geheele schoenindustrie de gegeven voorschriften zoa getrouw mogelijk op te volgen. Het niet nakomen of overtreden der voorschriften heeft behalve het fioantieele nadeel der boete tot gevolg dat steeds strengere algemeeae maatregelen moeten worden genomen. Wij ontvingen eenige ingezonden stokken dia alle 't zelfde behelzen. Wij zullen daarom da klacht bier weergeven, ul. 1.1. Zaterdag zou men met den verkoop van ziekenvleeach zijn begonuen om half drie, terwijl jnist was uitgeroepen dat de aaavang was gesteld op drie nar. Verschil lende personen die omstreeks den bepaalden tyd kwamen, konden niets meer krygeo, omdat het op was. Men zon das veel te vroeg begonnen zijn, zood&t er voor vele zieken niets meer was. De juistheid kunnen wij natuurlijk niet centroleeren, evenmin als steeds loopende gerucht dat het ziekenvleeich niet steeds en alleen in zieken-msgen komtmaar wij breBgen een en ander hierdoor onder het oog der bevoegde autoriteit die het kan nagaan. Wy zondes echter de personen die het aangaat, willen raden, met de van bewijzen voorziene klachten persoonlijk naar het distributie-bureau te gsau, men kan daar dan de klacht nagaan en zoo jni«t, herstellen. Wait men veigete niet dat elke dietribntit bet lastigst* en ondankbaarste werk is en anoDiem-scbrijven zoo 't Biet geheel joist is en losse praatjes aan de goede zaak meer schade dan voordeel zullen berokkenet» De nieuwe zending aardappelen liet ang op zich wachten en de meeste huis houdens zaten zonder en clandestien koopen mag niet, men krijgt proces-verbaal. Men kan begrypen dat vele huismoeders niet prettig gestemd wares. Esn extra flink rantsoen bruine boonen was al toegezegd, toen gelukkig de vnrig verbeide patatten aankwamen eo men direct met de distributie coa beginnen, wat tegenwoordig heel prac- tiscb met wagens in de verschillende ge deelten der gemeente geschiedt. De aaRyoar per schip is thans zeer ruim, zoodat deze wstk eese distributie vac 7 K.G. zal kunnen plaats hebben. Maandag 15 desei geeft de Lieder tafel, getrouw aan hare gewoonte hare jaar yksche kermiinitvoering. Eene bijzondere aantrekkelijkheid heeft dit jaar deze uit voering zeer zeker. Behalve enkele kleinere koren, waaronder ook voor gemengd koor, zul ten gohoore worden geb»cht het groot- sche teouwerk Albt echt Beiling van Brandts Bays. Als solisten zijn geëngageerd Mej, Antoinette Ciaessen, sopraan uit Den Hang en de heer de Kort, helden-tenor uit Til- hnrg. De heer P. Botermaua zal dc rol van Albreeht Beiling en de heer Ant. Kooien die van Floris van Kyfhesk op zich nemen. Voorzeker zal een overvolle zaal het streven der Liedertafel reeds loontn. Het bekende strykje van kapitein Knoote heeft zich weer bereid verklaard voor het accompagnement te zorgen. Morgenavond wordt in deu Gilden bond door de zaugvereeniging van het 16 R. I. eene uitvoering gegeven met mede werking van het bekende strykje, dat frag menten geeft nit de opera's Trout ére, Fanst, Lohengriu enz. De uitveeriog is alleen toe gankelijk voor militairen en genoodigdsn. Behalve het prachtige jMaeiste als Alpenjager' dat de Flora Bioscope Dinsdag en Woensdag het publiek zal bieden, zal op verschillende gebied in Musis nög ontspan ning in de a.s. kermisweek zyn te vinden Zoudag Matinée der Liadertafel, Maandag concert der Liedertafel en voorts eiken avond bal. In het café *d« twee Kolom men* voortdarend cabaret en vanaf Vrijdag Hintz Weston. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar biljetten en advertenties in het nummer van Zaterdag. Bij den landbouwer v. B. in de Zeine zijn van daar ingekwartierde mili tairen vier zwarte paardendekens ge stolen, door bet uitbreken vaa een plank uit den zywand der schuur. Mr. P. Loeff is met 41 van de 43 stemmen gekozen tot buitengewoon lid van Ged. Stalen. Blijkens de uitgebrachte verslagen konden de afdeelingen zich vereenigen met alle voorgestelde subsidies op on derwijsgebied. De wenschelijkheld werd betoogd, dat zou worden aangesteld een provinciale adviseur voor het handels onderwijs, die tevens als kontroleur zou kunnen optreden. Terwijl ook de landbouwsubsidies alle goedkeuring vonden, wenschte men ook Voor de uitbreiding van den Noordbra- bantschen Tuinbcuwbond in afwijking van het advies van Ged. Staten een een subsidie van f 1000 toe te staan. Nadat de afdeelingen inlichtingen had den ontvangen van Prof. Van Swaaij ter zake van het voorgesteld nieuw krediet van f 5.000.000 ten behoeve van de N. V. Noordbr. Electticiteits-Maatschappij konden alle afdeelingen met dat voorstel meegaan, doch werd aan Ged. Staten in overweging gegeven bij de uitgifte der nieuwe leening vooral rekening te houden met de belangen der Noordbra- bantsche bankiers. Stichtings-vergadering van een Natlonalen Hanze-bond van Sigarenwin keliers op Woensdag 31 Juli 1918 des namiddags twee uur In de groote bo venzaal vaa Hotel «Noordbrabant» Vree burg, te Utrecht. Dc aandacht wordt er wel op geves tigd, dat onder «Sigarenwinkeliers alleen worden verstaan zij, die hoofdzakelijk in dat bedrijf hun bestaan vinden, Zij dus, die een Sigarenwinkel drijven als «kleine bijzaak» komen voor deze organisatie niet in aanmerking. Stichtings-vergaderiog van een Diocesauen Haze-bond van Slagers op Donderdag 25 Juli 1918 des namiddags twee uur in de bovenzaal vsn Restau rant Bonoeski Coolsingel te Rotterdam. Als spreker zal in deze vergadering optreden de heer R. J. Dongelmans, voorzitter van de R. K. Vleeschhouwers- vereeniging «St. Antonius» te 'a Graven hage. De voetbalvereenigingeo Olympla te Raamsdonk en Concordia te Kaats heuvel wenscheo zich aan te sluiten bij den Bosschen R. K. V. B. De algemeene vergadering van den Bosschen R. K. V. V. is uitgesteld en gezet op Zondag 28 Juli. 's namiddags om half 3 te 's Bosch in het gebouw der R. K. Werkliedenvereenigiog. Door de firma Nic de Wit Pulles Sloopers te Drunen is de schoenfabriek der firma H. Hartog, eea gebouw nog betrekkelijk nieuw, voor afbraak gekocht voor de som van f 6000. Omtrent den postcheque en giro dienst ontvangen w(j de volgende mede- deellngen Met ingang van 12 dezer is bij Kon. Besluit van 28 Juni 1918, staats blad ao. 436 bepaald dat de waarborg som 10 gl. bedraagt, in plaats van 50 gl. zooals tot heden dat behalve postwlsselgsldea, bedra gen van quitanties en verrekeningen ook postcheques kosteloos op de rekening kunnen worden bijgeschreven dat het recht voor uitbetaling in geld (cheques) wordt vastgesteld op 5 cent per 500 gl. (tot dusver per 100 gl.) en dat het recht voor overschrijving (giro) als er 2 kantoren bij betrokken zijn bedraagt voor bedragen tot en met f 2000, 5 cent; voor bedragen boven f 2000 tot en met 4000, 10 centvoor bedragen boven f 4000 tot en mot 6000, 15 centvoor bedragen boven f 6000 tot en met 8000, 20 contvoor bedragen boven f 8000 tot en met 10000, 25 cent; en voor el ke f 10000 of gedeelte van f 10000 daar boven 5 cent. Aan den Minister van Waterstaat is bevoegdheid gegeven om regelen te stellen voor het gebruiken van cheques hooger dan f 5000. DRUNEN, Waren tel von iu wooers Mean- dag door noodstachtiug van «en koe gehol pen aan een stukje vleesch, Din&dtg kregen zij nog een paardenbief er bij. Het; paard vt,n den wijnhandelaar Boex uit Eindhoven dat Maandag met een geladen camiou ons dorp passeerde werd ziek en reeds Dinsdag morgen was het prachtige dier dood. Door den veearts voor bet gebruik goedgekeurd >s het dier geslecht en voo; Druaens in woners op ds bon verkrygbaar gesteld. Zeker gunnen wij den heer Boex niet soo'n achadeposijtf, (men aprsk van f 1500, waarde van het paard) maar velen zijn toch daardoor aan een hartelyk bontje gvkoinen. NIEUWKUIK. Zondag vergaderden de schilderspatroons der gemeenten Vlijmen, Nieuwkuik, Drunea, Elshout ea Haarsteeg, in de scholen der Eerw. Zusters. Als spreker trad op de heer Thom Verkuijlen, schilderspatroon te 's Bosch, die de verschillende zaken be tredende het schildersvak op breedvoe rige en duidelijke wijze uiteenzette, waar na werd overgegaan tot 't stichten van een schildersbond, afd. der Hartze. Als adviseur fungeert de WelEerw. heer Panis, kapelaan te Nieuwkuik. Tot voor zitter werd benoemd de heer T. A. Jansen. Tot secretaris de heer G. Kooien te Vlijmen en tot Penningmeester de heer J. van Iersel te Drunen. Moge deze vereeniging voor dit vak in zoo'n abnor- maleu tijd groeien en bloeien. Prov. Ct. VLIJMEN. Uitslag stemming 3 Juli 1918 voor de 2e Kamer der Staten Ge neraal. Lijst 1. Hall ter H. J. 2. 2. Laar van de A- R. 2, Geltz J. J. 1. 3. Loeff Mr. J. A. 578, Fleskens A. N. 10, Wintermans 4, Deckers Dr. L. N. 1, Sasse van IJsselt van Mr. A. F. O, 21, Best van Mr. Dr. J. 9, Krijgsman 52, Swane Mr. I. A. 23, Vcrgroessen A. J. 11, Hout vaD M. P. W. 32. 4. Staal man A. 20, Velden van der C. H. 2, Alberda J. W. 4, Stroosnijder F. S. 2, Oosterbaan W. 2. 6. Wijk W. 4, Berghuis H. B. 1. 7. Treub M. W. F. 9, Laermoes M. 1, Kruseman G. 2. 8. Beusekom van A. L. 8, Dozeij E. 3. 9. Idenburg A. W. F. 1. 10. Dresselhuis 1. 13. Oudegeest J. 38, Stenhuis R. 1. 14 Knoppers J. 3. 15. Mmralt de Jhr. R. R. L. 7. 16. Savornin Lohman de Jhr. Mr. A. F. 2. 17. Staalman 1. 18. Pabon van Iterson Fr. 1, 19. Marchant Mr. H. P, 1, Snelle E. 3. Totaal 863 stemmen. BESOIJEN. Over de maand Juni werd bij de Rijkspostspaarbank gestort f 29#5. terugbetaald 14568.89. Aantal inlagen 137,' Aautal terugbetalingen 80. DRONGELEN. Voor de verbouwing der openbare school is het laagst Inge- schreven door den heer K. Mans te Andel voor f 11219. VRIJHOEVEN-CAPPEL. Zondag werd alhier op den Provincialen weg door onzen ijverlgen veldwachter Gouda, een persoon aangehouden met zich op de fiets vervoerende ecu kistje Inhoudende vleesch. Aangezien de persoon niet wilde zeggen hoe hij aan het vleesch kwam en van wien het afkomstig was, wordt hij verdacht van diefstal en zal daarvan procesverbaal volgen. R. Ct. CAPELLE. Beroepen btj de Geref, Kerk te Capelle en Vrijhoeve, Ds. J. j, Koopmans te Raamsdonksveer. WASPIK. Door den Zeer Eerw. Heer pastoor alhier zal eene R. K. leesbiblio theek worden opgericht. We twijfelen er niet aan, of alle parochianen zullen dit plan van hun ijverigen herder vol gaarne steunen. Door het hoofdbestuur vaa den Chr. Boerenbond worden pogingen aan gewend om in onze gemeente een aantal Oostearijksche kinderen te plaatsen. Met den pluk der zwarte bessen is nu eerst een begin gemaakt. De vruch ten worden dit jaar rijp geplukt, waar door wel bet gewicht grooter is maar de risico bij het verzenden ook ver meerderd. De prijs is zeer hoog, nl. 50 c. maar de oogst is over 't algemeen zeer gering. Ofschoon de prijs der jonge varkens buitengewoon hoog is en de vooruit zichten om aan het noodige voedsel voor déze beestjes te komea niet gunstig zijn, zet toch menig burger, die tot nu toe nooit aan de mesterij deed, een krul staart op stal. «Mest je niet, zoo heb je niet4, zeggen ze, en wagee het erop. RAAMSDONK(DORP). Tot station chef alhier is benoemd de beer Jos, Verbake. - Eenigen tijd geleden werden bij Sn. plm. 6 A. aardappelen gestolen. Sn. besloot 's nachts de wacht te houden, opdat dit in 't vervolg niet zou worden herhaald. Eindelijk mocht het hem dan ook gelukken den dief op heeterdaad te betrappen. Het toegediende pak slaag zal de lust tot stelen wel bij hem doea overgaan. De landbouwer K. is de dupe ge worden van zijn oneerlijken knecht. Laatst bedoelde, een Duitscher en eerst sedert enkele weken bij K. werkzaam, wilde zich een nieuw costuum aanschaffen. Hij verzocht zijn baas om een voorschot van f 100. Ia het bezit van dit bedrag begaf hij zich op weg en is nog niet teruggekeerd. De politie heeft de zaak in handen. RAAMSDONKSVEER. De laatste dagen hebben in onze gemeente ver schillende diefstallen plaats- Bij Z. werden volle zakken gras en een partijtje aard appelen gestolen, bij Z. werd een bezoek aan den tain gebracht en alles mede genomen, wat mee te nemen was, van het land der Diaconie werden aard appelen medegenomen en nog verschil lende andere gevallen kwamen ons ter oore. Natuurlijk de gemeentepolitie kan niet overal op letten, maar toch was groote activiteit wel gewenscht. Een spoedige terugkomst der Maréchaussees zou een zeer groote verbetering zijn. Door de Gemeente werd het in veiling gebrachte huis van J. K. aan gekocht voor f 2550. Vermoedelijk zal dit gebouw worden ingericht tot woning voor den gemeenteveldwachter. Zondagavond werd door de har monie «De Eendracht» een concert ge geven op het Heerenpiein. Alle nummers werden correct nitgevoerd. Het talrijke publiek ging dan ook zeer voldaan huis waarts. Uit het mtkgazijn van den heer T. 8. zijn twee beelden gestolen* De politie is den dader op 't spoor, Olympia verloor Zondag op baar veld van R.W.B. uit Basoijen met 21. Naar we vernemen hoopt Ds. Beeken- kamp, beroepen predikant der Ned. Herv. Gemeente, Woensdagavond voor de gemeente alhier op fe treden. Het feest der H. Kindsheid sal in onze gemeente gevierd worden op Woensdag 17 Jnli a.s. Toen de arbeider H. wilde gaan schaften en den inwendigen mensch een weinig versterken, kwam hy tot de minder aangename ontdekking dat brood en aak verdwenen waren. De 17-jarige C. kwam mes zyn hand bekneld tnsschen een staaldraad en een bolder. Twee zijner vingers werden plat gedrukt. Dr. Lips verleende hnlp. Het traktement van predikant der Ned. Herv. Kerk ie met f 400 verhoogd en gebracht op f 2700. In den nacht van Maandag op Dinsdag hebben dieven een groot gedeelte vsn hst aardappelveld van de Wed. K. van de vruchten ontdaan. Van de daders geen spoor. GEERTRUIDENBERGi Tot heemraad

Echo van het Zuiden | 1918 | | pagina 2