Provinciaal HTfoaws. iïIfwTWWiBlffl. Na voorlezing van het ontwerp zegt de heer Groenen dat een aftrek van f 350 voor noodzakelijk levensonderhoud wel wat weinig is en stelt voor dit op i 400 te brengen. De heeren Passier en do Greeff onder steunen dit voorstel. firoeders. De werkman is met pro gressieve heffing het meest gebaat. Groenen. Het Is nog bespottelijk laag. Broeders. De commissie beeft hierover lang en breed gespiokeQ en is ten slotte tot de ceoelusie gekomen dat het 't best is zooals nu door B. en W. Is voor gesteld. Both. Het is zoer gewenscht dat het voorstel blijft gehandhaafd want er is ook rekening gehouden met den kinder aftrek. Groenen. Wij kunnen altijd verande ring daarin brengen. Mocht dus de levens standaard nog taooger worden, dan kun nen wij veranderen. Daarom trek ik mijn voorstel in. L. Verwiel. In de commissie Is over het hoofd gezien dat nlot aangestaan moet worden het bedrag wat men moet betalen voor de Oorlogswinstbelastlag. Biijfc dat gehandhaafd dan zou het be lasting voor belastingbetalen zijn. Groenen. Dat zou onredelijk zijn. In Waalwijk heeft men besloten dit bedrag er ook bulten te laten. Voorzitter. Onze aandacht is daar pas opgevallen nadat in Waalwijk daarover is gesproken. Het voorstel van den heer L. Verwiel wordt hierna met algemaece stemmen aangenomen. Voorzitter. Er moet nu worden be noemd eene commissie belast met het nazien van reclames Hoofd. Omslag. Groenen. Wordt die commissie ieder jaar benoemd. Voorzitter. Dat kunnen de heeren hebben zoo zc verkiezen. Wil men etn permanente of ieder jaar een nieuwe. Wordt besloten telken jare eena com missie te benoemen. Voor heden worden benoemd de heeren J. Broeders, J. Groenen en J Verwiel. iia heer Broeders zegt alma Mijne Heeren, Alt oudste wethouder heb ik gemeend, de installatie ia ons gemeeutehais «iet on gemerkt te mogen laten vaorbij^aaB, maer er teeige woorden aan toe te wijden. Ofschoon onze burgemeester geweoalyk met veel werk is overladen, heeft by tech niet kunnen nalaten, ook nog veel zorg te willen bestedea, om onze vroegere ordinaire raadkamer in esn waardig verblyf ta her- aahapen. De leden vaa onzen gemeenteraad sullen het met my wel eens zyo om te erkennen, dat da burgemeester hier een bijzonder ge lukkige kease heeft gemaakt. Het zijn immers juut die vier portretten, die thans iu deze raadkamer wel ean eereplaats mogen innemeD. Allereerst willen we graag oase geëerbiedigde Koningin once hulde brengen, prijzen es danken voor aee vele weldadas, die Zij rn.de aan ons vaderland besft bewezen, maar vooral, omdat Zij in deze moeilijke tijdeom- stardighadeu mogelijk vetl heeft bijgedragen om den vrede met het buitenland te be houden. M»igo d« Goede ©od voor o»a land geven een bestendige vrede, maar nog hater, een spoedige sl^emeeue vrede. Bij deze gelogen.heid willen wij onze geëerbiedigde Ko ningin nog dank betuigen dal zij indertijd bet besluit nam D als burgemeester vaa Bexoijen te benoemen. Zeer zeker heeft onze geachte commissaris hierin een groot aandeel gehad, die wel op de krachtdadigste wijze uwe sollioatie aal hebben ondersteund, ie meer waar My U van nabij kende. Dan zien wij hier nog de twee portretten van den vadrr en gmoivader van den burgem-.ester, die te samen gedurende meer dan een halve eeuw, een g>oot gedeelte van hun leven hebben toegewijd aan de belangen van onze ge- meent*. Burg-maester, U zyt nu al ruim een j»ar als zoodanig in de praktijk. Ik stel my voor, dat U, zoowel als wij, met genoegen op dien tijd kannen terugzien. Toen ga uw mandaat aanvaard*', stelden wy in U he vertrouwen' dat ge uw ambt na.tr behoore' zoadet tervulleB. Naar mijn inzien heeh U ten volle hieraan beautwooid, uw handelingen aiju (volgens mijeo meuninp) pasitief gewees* maar bet ziju ook geweost gelijkmatige hsii- ehlingsn, zoowel voor arm als rijk, protestant als katholiek. Wjj hnpen en wenaehen U toe, dat u aog vele jaren aan het hootd >»n onze gemeente zult blijven en evenals uwe beide geachte voorga*gers den groei, bleei en eensgezindheid iu on«e gemeente znli willen blijven bevorderen. Ik heb gezegd. Voorzifter Aangenaam ben ik verrast door uwe hartelijke toespraak waarvoor ik u dank Vooral aangenaam is het mij van u te hooren dat ik beantwoord heb aan uw verwachtingen. Daarvoor, mijne heeren, heb ik steeds mijn best gedaan en steeds ben ik voor ieder ingezetene gelijk in optreden geweest en ik hoop zoo te bltjven doen want de zaak. de behartiging van de gemeente heeft steeds mijn volle aandacht. Both. Nu de portretten van uw voor gangers hier zijn neergehangen zal het voor mij aangenaam zijn wanneer ook eenmaal uw portret hier een waardige plaats verkrijgt om dan saam te vormen één familie, een geheel. Ik hoop dat de goede God zal geven dat U en wij dezen dag mogen beleven. Passier. Zou van gemeentewegen niet het initiatief genomen kunnen worden tot het bouwen van woningen want ook hier is de woningnood groot. In na burige gemeenten wordt alles gedaan om in den nood te voorzien. Voor de ge meente is het van groote beteekenis want zonder bijbouwing van huizen zal onze gemeente nooit grooter worden. Ik vrees zelfs dat vele onzer ingezetenen naar Waalwijk zullen gaan verhuizen. Voorzitter Ik kan u daarop antwoorden dat deze kwestie reeds een punt van bespreking bij Burg en Weth. heeft uit gemaakt, want ook wij zijn overtuigd van de noodzakelijkheid doch zijn terug geschrokken van de groote finantieele kosten. Wel wordt door het Rijk eene bijdrage gegeven, doch dat ontlast de gemeente niet zooveel. Bovendien beschikken wij hier over geen bouwterrein en zouden de enkele stukjes die er zijn voor hooge prijzen moeten wegkoopen. Vooral zijn wij niet verder gegaan, omdat mij ter oore is gekomen, dat plannen bestaan om, wanneer weder normale tijden aan breken. een woningbouwvereniging zal worden opgericht. Deze zou ik dan willen steunen. Both, Er is hier in het geheel geen bouwterrein. Enkele stukjes in de Be- soijensche Steeg. Passier. En daar voorbij Maijers. Voorzitter. Dat is verkocht. Daar zal een Protestantsche school gebouwd worden. Ik heb nog kort geleden hooren ver tellen van iemand uit Kaatsheuvel, die in de bouwcommissie zit, dat het de gemeente ieder jaar nog f 3000 zal kosten. Ze gaan daar 70 woningen bijbouwen, geloof ik. Broeders. Dat is voor ons nooit om te bereiken. Groenen. Ik geloof ook, dat zoodra de oorlog gedaan is, er veel vluchtelin gen het land wederom zullen verlaten en er dan weer voldoende woningen zullen zijn. Both. Ik geloof ook dat dan de wo ningnood opgeheven zal worden. Voorzitter. Maar ook zeker is het dal de groote fabrieken, welke in de laatste tijden in Waalwijk zijn gebouwd, dan pas met volle capaciteit zullen kun nen gaan werken en er dan dus meer personeel noodlg zal zijn. Het gevolg daarvan zal zijn, dat ook in onze gemeente dan meerdere personen zich zullen ko men vestigen. Het bouwen kost nu echter 2'/a maal zoo duur en daarin moet de gemeente '/4 in bijdragen. Passier. Ik heb alleen maar op de noodzakelijkheid gewezen. Hierna wordt de vergadering gesloten. Waalwijk, 7 Sept. 1918. De heer J. H. Odekerken, leeraar Duitsch aan de Handelsschool, is tevens als zoodanig benoemd aan het R. K. Lyceum te 's Hertogenbosch. 19 December a.s. zal het 25 jaar zijn geleden waarop de heer C. van der Heijden werd benoemd tot gemeente ontvanger. 29 December daaropvolgend werd hij beëedigd en 1 Januari daarna trad hij in functie. Voor den cursus 1918/1919 der Ge meentelijke Teekenschool hebben zich aangemeld 28 leerlingen, van wie 8 uit Waalwijk en 20 uit omliggende gemeen ten. Er bestaat alsnog gelegenheid om zich aan te melden ter secretarie. Na gehouden toelatings- en her examens zijn alsnog toegelaten tot de eerste klasse der Middelb. Handelsdag school Cornelis Pols te Dussen en Hu- bert Klerks te Waalwijk, tot de tweede klas Johannes Veltman te Drunen en Hubcrtus van Hooff te Waalwijk, tot de derde klas Jan Princen te Waalwijk. Het totaal aantal leerlingen bedraagt thans 65, waarvan in de eerste klas 19, in de tweede 25, in de derde 16, inde vierde 5. Aanstaanden Maandagavond komt in hotel Verwiel alhier bij afslag onder den hamer het alom bekende, mooie landgoed „De Roestelberg", met al zijne aanhoorigheden, landbouwerswoningen, landerijen, bosschen, bergen en duinen. Een der weinige bedrijven van natuur schoon die in deze streek nog bestaan en te koop zijn. De vereeniging „Waalwijks Belang", verschillende vacantieclubs, muziekge zelschappen enz. hebben menigmaal den lof verkondigd, zoodat men defacto zeer benieuwd is wie kooper zal zijn en welke bestemming er aan gegeven zal worden. Naar wij vernemen hebben deze goe deren oorspronkelijk, eeuwen herwaarts, deel uitgemaakt van de Prinselijke Erf goederen van Van Salm—Salm, waarvan de historische overdrachten enz. in 't bezit zijn van den tegenwoordigen ei genaar. De algemeene vergadering der ver eeniging „Waalwijks Belang" zal plaats hebben op Maandag 15 September a.s. Zondagmiddag wordt ten 5 uur alhier in den R. K. Gildenbond een con gres gehouden voor de vereeniging „Voor Eer en Deugd", dat ook tegelijkertijd in verschillende andere gemeenten plaats vindt. Als spreker zal optreden de eerw. heer kapelaan L. van Boxmeer. Men schrijft ons van geachte zijde Met belangstelling las ik Uwe mede- deelingen betreffende de nieuwe school- jaren onzer inrlchtiagen van onderwijs. Ook onze rijksschool voor leerlooiers en schoenmakers van zoo uitstekend belang voor onze plaats en streek, Is hare cur sussen weer begonnen en verschillende belangstellende leerlingen, die hun toe komst in het schoenen- en leervak zullen zoeken, hebben zich voor deze uitste kend ingerichte met prima leerkrachten uitgeruste school aangemeld, zooals ik tot mijn voldoening heb gezien. De in dustrie meet en zal begrijpen wat zulk een vakschool voor de toekomstige leiders en patroonszoons beteekent. Wat my echter bij nadere Informaties ten zeerste bevreemdde Dat is, dat er fabrikanten en schoenmakers zijn die twee cn drie zoons op hun fabriek of weikplaats te werk stollen, de een als snijder, de andere aan de machine, een derde voor iets anders, zonder een van hen of liever allen eerst naar de vak school te sturen om daar niet alleen het snfjden of eene machtae te leeren, maar bet geheele bedrijf, elk onderdeel, alles in zijn geheelen omvang, met wat niet minder voornaam is of misschien 't voor naamste eene goede, moderne calculatie en goed boekhouden, Hoe kuunen die meuscheo toch zoo dom zijn. Begrijpen zij dan niet dat zij de toekomst vaa hun zoons en van hnn zaak, van de geheele industrie zoo zeer benadeelen en dat de denkbeeldige verdiensten, die zij behalen door de jongens mee te laten werken, omdat men ze niet missen kan slechts een groote schadepost voor hun later leven zal blijken te zijn. En zoo is er niet een, maar zoo zijn er meer en dat by zulk een pracht-gelegenheid als hier geboden wordt voor de fabrikanten e» schoen makers uit Waalwijk, Baardwijk, Besoijen, Drunen, Kaatsheuvel in 't bijzonder. Dit tekoit aan inzicht, dit verzuim is zoo ernstig, dat ik vermeen dit hlor eens openlijk en duidelijk te moeten zeggen. Ook de fabrikanten konden zichzelf en de industrie zeer van voordeel zijn indien b.v. do fabrikactenvereeaigiog van Waalwijk, Baardwijk en Besoijen, mo gelijk in samenwerking roet de pa- troossveieenigicg te Kaatsheuvel, een foods zou stichten om daaruit jongens of ouderen met goeden aanleg den cur sus aan de Rijksvakschoel te laten door maken. Nu moeten de kosten en de loonderving dikwijls goede krachten daar van terughouden en 't geld hieraan be steed zal voor hup zaken eu de industrie dezer streek houderdvoudige vruchten voortbrengen. Men overwege een en an der eeas ernstig en handele ernaar 1 (Om het belang vaa bovenstasnde geven we het deze plaats, waarmede wij volkomen instemmen. Red.) Wij vestigen de aandacht op vo renstaande advertentie van den heer Vincken-Wolffs, die met zijn salon-ca- roussel gedurende de a.s. week alhier op de Markt standplaats heeft. Door de politie alhier werden Woensdagavond 3 soldaten gearresteerd, die in den tuin van den heer A. v. S. ongeveer een half mud appelen hadden gestolen. Op 22 September zal te Tilburg een Diocesaccn-prodagandadag gehou den worden voor de drankbestrijding. Leden der St. Paulusv ereeniging welke hieraan wenschen deel te nemen kunnen zich aanmelden in den R. K. Gildenbond waar eene lijst ter teekeuing ligt ten einde het getal deelnemers vóór 15 Sept te kunnen opgeven. Bij geaoegzame deelneming zal een fietstoeht georganiseerd worden, terwijl ook per tram gelegenheid zal zijn deze betooging bij te wonen. BAARDWIJK. Vrijdagmorgen werd door do maréchausseé en deu gemeen teveldwachter de landbouwer W. L. aan gehouden, die een zakje tog naar den bakker wilde brengen. ELSHOUT. Tot controleur bij de ont vangst en verzending vsn aa'dsppelen ie benoemd de heer Chr Sprsagers, alhier. Naar we uit goeda bron vdtnemca zal in verband met het voorkomen van fyphns- gsvallen in Heusden cn Drunen ook in deze gemesnte, bij dc eerstvolgende verhuizing van militairen, inkwartiering komeD. DRUNEN. De twes uit noedgeslaehte beesten, een flink kalf en een veulen, zijn voor het gebruik afgekeurd. Wel jammer in deteo vleeschloosec tijd nu ieder op een hartelijk brokje zit te wachter, Dezer dagen zyn de twee noodwo ningen van de bouwcommissie door de aan nemers afgeleverd en direct door een paar gezinnen betrokken. Trekt het uiterlyke reeds aan, de inrichting binaru overtreft ieders verwachting. Aan de bouwcommissie, aichitect en uit voeders alle eer. 't Voorne men vtB de bouwcommissie is nog voor den winter eenige eteenen woningen bij ts bouwen. BESOIJEN. De j.l. Zindag 1 S?pt. we gens terreinafkeuring uitgestelde Bskerwcd- stryd R. W. B—Amicil Tiel was voor 8 Sept. a.s. weder opnieuw vastgesteld. Amical heeft uu echter gewonnen gegeven, zood»t I R. W. B. al heel genoakkelyk in de 2e ronde komt, en moet nu 8 September tegen De Valk uit Valkenswasrd. De Valk spselt in de 2e klas van den N. V. B., en zsl dos voor R. W. B. een zware teganstauder zijn. Het lot is R. W. B. tot dusver al heel gunstig geweest, en thuiswedstrijden, kan niet mooier. Br staat dua weer een wedstrijd vastge steld zooals er op het R. W. B.-terrein nog nooit een gepeeld is. R. W. B. zal natuurlyk tot het einde alles doen, om tegen de 2e klassers een behoorlijk figuu' te maken. Lxat het publiek derhalve het streven van R. W. B. steunen, de wet1- stryd zal een bezeek iïksr waard zijn. Aanvang 2 uur. Terrein R. W. B. HAARSTEEG. Gedurende de afge- lüopen maand Augustus werden aan het hulptelegraafkautoor alhier 576 Intercom munale telefoongesprekken en 848 tele grammen behandeld. 8PRANG, Alhier heeft zich eeD geval vau Typhae voorgedaan ia hot gezin yan 8. De Chr. Zaiigvereeu. ^D* Harpe ZioBS* alhier, heeft tot baar Direotcu* be noemd de heer Penning? te Waalwijk. CAPELLE. Ds. P. Kuylman te Lante ren heeft deze week bedankt voor het be roep naar deze gemeente, Vauaf heden t. m. 14 Sept. e,k. zul len door tORschenfcomst van den secretaris der plaatselijke Lai.dbouwcommissie aan landbouwers eigen graenkaarten worden verstrekt. WASPIK. A.s. Zondag 8 September, zal de R.K. Werkliedenvereniging alhier in de harmouiezasl eei.e groote prepagandr-verga- dering bsndsD, Als spreker zal optreden de heer Zwart, met het onderwerp Stand- en vakorganisatie. Da R. K. leesbibliotheek alhier is opgericht. Dc voorwaarden voor het lid maatschap en voor deelneming zijn opge hangen in het portaal der parochiekerk. Znker zullen er velen dit mooie werk steu nen. RAAMSDONK(DORP). Onze vroegere dorpsgenoot, de heer Dopheide, is be noemd tot le ambtenaar ter secretarie te Gent (Geld Ten nadeele van K. en v. D zijn een partij fuiken, ter waarde van plm f50 gestolen. De politie heeft de zaak in handen. Wegens het vervoeren van twee zakken steenkolen zonder vergunning, werd tegen A. K. procesverbaal opge maakt. Door de politie werd dezer dagen aangehouden A de B die een half mud tarwe vervoerde De tarwe werd in be slag genomen. Vanaf gisteren 2 Sept. is in de oude O. L. School te Raamsdonksveer een kantoor gevestigd voor distributie aangelegenheden. Voor 't Dorp blijft het bureau gevestigd in het gemeentehuis. In beide localen zal een klachtenboek gelegd worden, waar het publiek de bezwaren zal kunnen mededeelen. Tot predikant der Ned. Herv. Ge meente is beroepen Ds. de Graaf van Nieuwpoort Zondag hoopt voor de Ned Herv. Gemeente op te treden 's morgens Ds. Louwe Kooimans van Baardwijk en 's middag Ds Lans van Monster. De werkman T. kreeg een splinter in zijn hand Eenige tijd later werd bloedvergiftiging geconstateerd. Van den landbouwer Kri. is en zak met gemalen graan in beslag ge nomen. Donderdag 12 Sept. as. n.m. 7'/2 uur zal in het hotel A. de Reijer eene vergadering worden gehouden van het waterschap Nieuwe Dombos voor Stem gerechtigde Ingelanden, ter bespreking van het nemen van aandeelen in de locaalspoor „Midden Brabant" en den verkoop van eigendommen aan de ge meente. RAAMSDONKSVEER. Gedurende de afgeloopen week werden aan de Rijks- schippersbeurs alhier ingeschreven 51 en bevracht 10 schepen; 12 schepen vertrokken ledig, zoodat er nog 39 be schikbaar zijn. In plaats van Mejuffr. J. de Haas is tot tijdelijk onderwijzeres der Chr. school benoemd mejuffr. Butijn uit Rilland-Bath. Aan de rolbrug R'veerG'berg passeerde in Aug. Opvarende schepen 380 inhoud 28980 ton Afvarende schepen 324 26199 Opvarendestoomb 133 9167 Afvarende sloomb. 134 9307 Tot voorzitter der harmonie „De Eendracht" is gekozen de heer H. Simonis Aan den oud-voorzitter den heer C de Kleijn werd het eere-voor- zitterschap aangeboden. Naar we uit goede bron vernemen bestaan er plannen bij het bestuur der Chr. M.-U. L O School om een tiende leerkracht aan deze school aan te stellen. De uitslag der aanbesteding tot het bouwen van 17 woningen voor de bouw- vereen. „Volksbelang" was als volgt Gebr de Grauw Waspik f92405,18 J. Baks R'veer f85147.71 V. den Akker Breda f84530.— Mol Breda f 82900.— Jos Leijten Raamdonk f 82156.— H. v. Alphen R'veer f81957.— Gebr. Muis Giesendam f 78700 G. J. v Dongen Raamsdonkf 73300.— A. M. Lucas f 72300. C. Rovers Waspik f 71580. C. G. Brand O'hout f 70665.— C. Bremans O'hout f69214 D. P. v. Suilekom Raamsdonkf 64307 Gebr. Naglé G'berg f 61755.30 Het werk is aan de twee laagste inschrijvers gegund. Tot secretaris der landbouwcom- missie is benoemd de heer A. Kommers Czn. De burgemeester onzer gemeente heeft het beschermheerschap der harmo nie aanvaard. GEERTRUIDENBERG. Wed. van K. kwam op de groentenzouterij van Spijer Brothers met hare hand tusschen eene snijmachine, waardoor twee vingers ge- deeltelijk werden afgerukt. Dr. Berken- stijn verleende medische hulp, Aan het station alhier zullen vanaf 2 Sept 11. tot nader order tusschen 12 en 2 uur geen ijl- en vrachtgoederen worden aangenomen, terwijl ook het goederenkantoor op dat tijdstip zal ge- sloten zijn. De WelEdelachtb. heer Mr Allard is herbenoemd als burgemeester dezer gemeente. Op 11 Sept. a.s. hopen de echte- lieden Scherp-Hager hunne 50-jarige echtvereeniging te herdenken. Van den heer S. werd Zaterdag een rijwiel gestolen. De politie speurt. Zondag a s. zal het een propa- gandadag zijn voor de vereeniging „Voor Eer en Deugd". De zusterverenigingen uit Raamsdonksveer en Made zullen de vergadering in de R. K. Kerk bijwonen, Vermoedelijk zullen ook enkele harmo- niën tegenwoordig zijn. Er bestaan in onze gemeente plannen om een Rederijkerskamer op te richten. Zondag hield de postduivenvereni ging „Het Vorstenhuis" een wedvlucht met duiven vanuit Bergen-op-Zoom. Afstand 42 K M. Los 9.15 met Z. W. wind. In concours 37 duiven. Aankomst uur min. sec. N. J. Krooswijk 9 45 5 9 50 28 9 50 28 A. v. Schouwe 9 52 15 P. v. Schouwe 9 52 16 A. Cornel 9 52 23 N. J. Krooswijk 9 52 24 A. v. Schouwe 9 59 29 P. v. Schouwe 9 59 30 A. Goossens 9 59 58 A. Cornel 9 59 59 P v. Schouwe 9 59 59 A. v. Schouwe 9 59 59 N. J. Krooswijk 10 3 15 MADE. Bij den molenaar G. M. is een partij worst, ter waarde van plm. f 100 gestolen, terwijl van C. B. 4 kippen zijn medegenomen. De politie heeft een onderzoek ingesteld. 's GRAVEMOER. Tot leden van de Levensmiddelencommissie 1918/19 zijn benoemd de heeren Mouthaan, Kielen en v. d. Dussen. Een paard, zes maanden geleden gekocht voer f 875 werd heden ver kocht voor f 1837.50. Heu&dbn, 6 Sept. 1918. Tot onderwijzeres aan de R. K. Zusterschool is aangesteld Mej. C. Tim mermans uit Zutfen. Onze stadgenoot H. Otto is toe gelaten tot de 3e klasse (gymnasium) van het nieuw opgerichte lyceum te Zeist. Gisteren ontving dhr. Pleijs, wacht meester der Kon. Marechaussée de bronzen medaille voor 12-jarigen trouwen dienst, een onderscheiding, die ieder als werkelijk verdiend zal beschouwen. Evenals het vorig jaar om dezen tijd is de aflevering wederom begonnen van het loof van knolselderij, waarvoor tot 11 cent per K.G. besteed wordt, wel iets minder, doch toch zeer loonend. Dhr. G. de Bruijn, marechaussée van de brigade alhier, is tijdelijk gede tacheerd te Moerdijk met ingang van heden. Wegens drukke bezigheden heeft dhr. J. Boeren, die sedert jaren agent was van de Bossche Stoombootdienst, ontslag aangevraagd, welk ontslag hem op de meest eervolle wijze is verleend. Met het oog op de vacature inden Gemeenteraad, waarvoor a.s. Vrijdag de candidaatstelling moet plaats hebben, hield het bestuur der R. K. Kiesvere niging gisteravond een vergadering en werd tegen de volgende week een leden vergadering uitgeschreven, terwijl de Prot. Kiesvereeniging, naar men ons mededeelt, Dinsdagavond vergadert. Er bestaat dus kans dat de verkiezing niet bij enkele candidaatstelling afloopt. Hoewel we tallooze malen een vl egmachine zagen, nimmer namen we er hier een waar, die zoo prachtig ma noeuvreerde als gister (Vrijdag). ,t Was

Echo van het Zuiden | 1918 | | pagina 6