DE OORLOG. ilSBWg BIT CTSll BINNENLAND Gemengd Nieuws. zij den vereischten leeftijd nog niet hadden bereikt. Van de overige 13 werden 10 goed gekeurd n.l.een zwartbonte oud 15 maanden van A. de Haas te Engelen, een zwartbonte oud 14 maanden van wed. G. Vos te Genderen, een- zwart bonte oud 12 maanden van A. Nieuw koop te Heesbeen, een zwartbonte oud 14 maanden van dezelfde, een zwart bonte oud 13 maanden van kinderen G. I. Boll te Doeveren, de zwartbonte volbloed afstammeling „Paul" oud 16 maanden van Gebr. Oerlemans-van der Schans te Drongelen, de zwartbonte volbloed afstammeling „Ceres" oud 12 maanden van dezelfden, een zwartbonte oud 15 maanden van D. Hoeflaken te Wijk, een zwartbonte oud 15 maanden van J. van Bergeijk Az. te Wijk en een zwartbonte oud 12 maanden van Chr. van Herpt te Herpt. Zaterdag om kwart over 9 heeft de inzegening plaats gehad van het nood gebouw der R. K. Leergangen in de Schijfstraat te Tilburg door D. P. J. M. v. Gils, Bissch. Inspecteur van het on derwas te Roermond, Curator der R. K. Leergangen. Om kwart over 10 droeg Z. D. H Mgr. Diepen ln de St. Dionysluskerk een H. Mis ®p. Ten 11 uur bad de officleele opening op het Stadhnis plaats met onvangst van bestuur en docenteu. Voorts waren door het Gemeentebestuur uitgenoodigd De HoogEerw. Heer Deken, Eerwaar de heeren Pastoors en Rectoren, heeren leden van den Gemeenteraad, leden der Eerste en Tweede Kamer der Staten- Generaal wonend.' te Tilburg, leden van de Provinciale Staten van Noord-brabant, wonende te Tilburg; de heer Kanton rechter en Griffier van het Kantonge recht Tilburg, de heer Directeur der H, B. S. en de besturen van onderwijs inrichtingen. Om 2 uur hield de rector Dr. Moller •en rede in de groete zaal van de Koa. Liedertafel, Willem-II-straat over »Kath. Wetenschap* terwijl om 4.15 in de >Souvenir des Montagnards* een feest- vergadering werd gehouden, waarin de heer J. Bechtold heeft behandeld het onderwerp Eischt de toekomst van het Zuiden eeu R. K. Studentenbeweging De Katholieke Illustratie van deze week bevat d« volgende PLATENHet nieuwe R. K. Zieken huis te Oldenzaal De R. K. Militai rendag te Breda Bezoek aan staats mijn Emma Een vergadering tot herstel van de universiteit van Leuven vijf kiekjes van de R. K. Turnver- eenlglng Wilskracht* te Amsterdam Drie meoie kieken van de opening der Staten-Generaal Vier kieken van de onthulling van het H. Hart-standbeeld te Kerhrade Minister Nandin ten Cate Dr. J. B. Kan Het St. Ludgems- patronaat te Hengelo Groote Open luchtmeeting te Dongen Nieuwe mo torbrandspuit te Helmond Retraite der R. K. Handelsschoolleerllngen te Bergen-op-Zoom Pater WlleDS Dr. Van der Hagen te Den Bosch Von Payer. TEKSTHeidehof door Agatha de Haan De ruilhandel. BIJ onderhandsche aanbestedingen is de bouw eener extractfabrlek aan de N.V. Ned. Stoomlederfabriek te Rijen gegund aan de heeren Verhaeren en Rupert te Breda voor f71900. DRUNEN. Na een verblijf van nog geen twee jaren gaat de WelEerw. heer A- J. Pessers wegens zijne benoeming tot kapelaan te 's Bosch (parochie St. Jacob) onze parochie verlaten. Was de tijd, dat Zijn Eerw. in ous midden ver toefde, kort, toch heeft hij de liefde en hoogachting van Drunens parochianen verworven en ten volle verdiend. Als ijverig priester heeft hij steeds gewerkt aan de geestelijke belangen van Dru nens ingezetenen. De verschillende Katholieke vereenigingen vonden in hem behalve een Geestelijk Adviseur, ook eea raadsman, minzaam, voorzichtig en wijs. Voor de belde congratiën is zijn vertrek een verlies. Als bekwaam mu sicus bloeide onder zijn leiding de lie dertafel der jongens- en Meisjescongre gatie. De H. Kindichheid, de R. K. Werkliedenvereniging, de Vakvereeni- glng, do Spaarbank der Congregatie, al deze yereenigingen lagen hem na aan 't hart, voor allen heeft hij gewerkt en tot bloei gebracht. Misgnonen wij Zijn Eerw. zijne pro motie niet, liever hadden we hem be houden. Met de beste wenschen van heel de parochie verlaat Z^n Eerw. de plaats, waar hij steeds in dankbare herinnering zal blijven. De Harmonie der Jongenscongre gatie zal a.s. Zondag met de R.K. Werk liedenvereniging de vaandelwijding bij wonen te Baardwijk in 't Bondsgebouw. DRUNEN, 25 Sept. Het is maar al te vlug dat onze kapelaan, de weleerw. heer Adr. Pessers onze parochie gaat verlatenneg niet twee jaren hier in functie, en desondanks had hij zich toch reeds veler vriendschap en waardeering verworven. Het is zeker eene meoie promotie geplaatst te worden in grootste parochie van de Bisschopsstad en in de parochijc van St. Jacob te 's Bosch zal men dan ook wel evenals hier, spoedig ervaren dat ln den nog jeugdigen kape laan een groote werkkracht schuilt van wlen in de toekomst veel verwacht mag worden. Zijn plaats hier is aangevuld door den weleerw. heer J. H. B. van Welie een priester vaa' het Seminarie. HERPT. Naar wy vernemen zal op 1 October a.s. des namiddags om t nar alhier een looale keuring van fokvee worden ge houden op het terrein ran L. v. d. Griend. Onder de rnim 50 stuks vee dis aange geven zijn bevinden zich plm. 25 stuks stamboekvee. Het initiatief dezer keuring gaat uit van de fokvereeniging alhier. BBSOIJKN. 27 Sept. begint de compe titie weer te draaien. R. W. B. speelt dit jaar wederom met 9 Xl-tallen in den Brab. V. Bond. R. W. B. speelt in de 1ste klas mat Swift Breda en N. A. C. 8 Breda, Qudok en Achilles Tilburg, Qaik Waalwijk es B. V. V. 2 'é-Bosch. Eon flinke klas. 29 8ept. ontvangt R. W. B. I Gudock 1 nit Tilbnrg. Godok is voor velen onze onbekend, doch heeft eog nooit tegen niet nationaal gestreepten gespeeld. Gudock zal •c ongetwijfeld alles opzetteu om bet sei zoen met een overwinning te beginnen, doch wjj verwachten van R. W. B., zij zich niet in eigen huis laten kloppen, zoodat een spannende atrjjdeerwacht mig worden. Er wordt een groot aantal toeschouwers verwacht. Aanvang 9 uur. Terrein B.W.B. Scheidsrechter G. v; Leur, '«-Bosch. Over R. W. B. II volgende week. We wenschen onze vereeniging een suc cesvol begin. Blijkens mededeeling van den heer Commissaris der Koniugin iti deze provincie zal de keuring der geborenen ia 1890, 1897 en 1898 te Waalwyk niet plaats heb ben in het gemeentehuis maar iu do gs- meente-teekeuscheol aldaar. SPRANG. Op Diusdsg 1 October a.s., zal het 25 jaar geleden syn dat de heer P. van Tauren als postbode, aan het help- postkantoor dezer gemeente in dienst trad. Wjj feliciteer» dezen trouwen bode met dit zeldzaam feit en hepen dat hij dezen dienst nog vele jaren mag vervullen. A.s, Zondag des voorin, om 9'/z fln des nam. om bl/2 nur hoopt in de Garef. Kerk alhier op te treden Ds. van Dijk van Uitheysee. CAPELLE. Bijjke» ontvangen bericht van den heer Regeeriogicommivsaris voor de rijksgraaniDsamaling moeten de landbouwers dezer gemeente in de week van 7 tot 19 October e.k. hun graan te Waalwyk leveren aan bet station. Naar men one mededeelt weid gisteren A. d. B. door de politie gearresteerd als verdacht van diefstal van vee. RAAMSDONK. Van den landbouwer A. dj.-is ecne ln de welde loopende koe gestolen. De politie heeft een on derzoek ingesteld. Tegen den landbouwer M. K. werd proces-verbaal opgemaakt wegens het vervoeren van aardappelen. De aardap pelen werden ie beslag genomen. Heden werd het riet en griendhout duur verpachr. Men besteedde voor het griendhout f 800 a f 900 per H.Ater wijl het riet viermaal zsoveel opbracht als vorig jaar. R'VEER. Ouze dorpsgenoot, de heer C. Kommers, slaagde voor 't examen 2e klasse der registratie en domeinen. Geslaagde en familie proficiat. De R K. Voetbalvereniging «Olym- pla* zal a.s. Zondag deelnemen aan de seriewedstrijden te Waalwijk. Bij den heer v. S. zijn wederom een partij roode cn witte kool van het land gestolen. De papierfabriek aan het Kelzersveer >The Dutch Paper Pulpe» is van de Duitsche Zwarte lijst afgevoerd- Van landbouwer K. zijn vflf mud aardappelen in beslag genomen wegens verboden vervoer. Proces-verbaal werd opgemaakt. DEN BERG. De Chr. Zangvereni ging >Oos genoegen* zal 23 October a.s. een uitvoering geven in hotel Sand- bergen. Zondag hield de P.D. vereeniging >Het Vorstenhuis* eene wedvlucht van uit Tilburg. In conconrs waren 26 duiven. Afstand 16 K.M. Los om 9 uur. Z.W. wind. De aankomst was als volgt nur min. see. A. Goossens 9 13 41 N. Krooswijk 9 14 59 9 14 59 9 20 53 9 26 50 A, v. Schouwe 9 30 01 P. v. Schouwe 9 30 02 A. v. Schouwe 9 30 12 P. v. Schonwe 9 30 16 A. Goossens 9 31 02 9 31 05 N. Krooswijk 9 32 27 OOSTERHOUT. Op Oostelnd is 28 September 1. 1. een hulptelegraaf- en telefoonkantoor geopend. De diensturen zijn voorm. 912, nam. van 2—3 en 6—7 uur. GOIRLE. Een vreeselijk ongeluk had Woensdag weer plaats in de granaten- school alhier. De militairen hadden les in het wer pen der schokgranaten. Toen militair G. Kenter uit Amsterdam zijn granaat over de borstwering der loopgraaf tracht te te werpen kwam die granaat terecht tegen een paal, waardoor bij ontplofte. Een felle gloed, een vreeselijk ge kerm, deed de militairen, die op een afstand stonden, toesnellen. Dr. Enne- king, die steeds b^ de lessen tegenwoor dig is, nam direct zijn maatregelen. Militair Kenter had een verbrijzelden arm en was vreeselijk in het onderlijf gewond. Luitenant Kreijmborg had eeu wond aan de hand, Luitenant Boes aan bet been, terwijl twee sergeants nog wonden opliepen aan hoofd en schender Lt. J. Wiesmau uit Waalwijk, was eveneens hierbij tegenwoordig, doch bleef ongedeerd. Intusschen was de afdeeling van het militaire Roode Kruis te Tilburg gewaar schuwd en reeds voor de noodverbanden waren aangelegd was de auto ter plaatse. Kenter werd direct aaar 's Bosch ver voerd, alwaar de granaatscherven verder uit 't lichaam verwijderd moeten worden. Men vreest voor zijn leven. Men meldt nader uit 's Bosch, dat de militair G. Kenter Inmiddels overleden is. Hevsden, 29 Sept. 1918. Het percentage voor den Hoofde- lijken Omslag is voor het het dienstjaar 1918 vastgesteld op 2,136. Voor de meeste gemeenten om jaloersch op te zijn. Onze stadsgenoote Mej. M. Jurgens slaagde o.m. bij het jongste examen te 's Hage voor telegrafiste. Bij de verkiezing voor een lid van dea gemeenteraad werden uitgebracht 248 geldige stemmen. Hiervan bekwam dhr. A. do Haan er 137 en dhr. Hnb. Verhoeven 111. De eerste, die gekozen is verklaard, ontving in den avond van den verkiezingsdag een serenade van de harmonie. De afdeeling Spaar- en voorschot bank van het Nut alhier zal wegens te weinig deelname vermoedelijk worden opgehevee. Teneinde de burgerij eeeigszlus tegemoet te komen is door de gezamen lijke slagers besloten de vleeschprijzen (zonder been) wat te verlagen, zoodat zij voortaan 7arieëren van f 1.25 tot f 1.80. Waren er de vorige week nog maar enkele gevallen van mazelen, het aantal is sedert aanzienlijk toegenomen. Ge lukkig heeft de ziekte een goedaardig karakter. Bij het departement van marine is bericht ontvangen, dat h&t convooi, onder bevel van kapitein ter zee de Joncheere, te Tandjong-Priok in Neder- landsch-lndië is aangekomen. De minister van landbouw brengt ter kennis van belanghebbenden dat vergunningen voor het vervoer van eigenverbouwde aardappelen van het land naar de opslagplaats (woning) van den verbouwer, moeten worden aangevraagd bij den regeeringscommis- saris. belast met de Rijksgraanverzame- ling in de provincie waar de aardap pelen zijn verbouwd, voor zoover al thans, overeenkomstig het gestelde in de beschikking van den minister van andbouw, nijverheid en handel, d.d. 29 Augustus 1911, no. 2069, afd. Cri siszaken, bureau Landbouw, voor dit vervoer eene vergunning vereischt wordt. (St.ct.) Naar de Tel. meldt, bestaat er al le reden, om aan te nemen, dat het ss. Tasman der Koninklijke Paketvaart Maat schappij, die op de lijn Liverpool—Brisch Indië voer op ongeveer 200 mijl van Brest getorpodeerd. Er waren 250 pas sagiers aan boord, van wie velen den dood in de golven moeten gevonden hebben. De Koninklijke Pakketvaartmaatschap pij, tot wie het blad zich om inlichtin gen wendde, was van de ramp blijkbaar nog niet officieel in kennis gesteld. De Tasman werd in 1912 gebouwd en mat 5022 ton bruto, 3334 ton netto. De oatvangstea der schatkist voi- toonen over de eerste acht maanden vaa dit jaar eea vooruitgang vaa elf nalllioen gulden, tegen het overeenkomstig tijd vak vaa 1917. In totaal beliepen zij resp f166 millioen en f155 millioea. Tegen 1916 met f 134 millioen vertoont 1918 aldus een meer-entvangst van f 32 mil- lieen. De totale opbrengst der eerste acht maanden 1918 gaat met f 22 millioea boven het acht twaalfde gedeelte der raming uit. Gisteravond zijn te Scheveningen door de SCH 387 aangebracht 12 man van het stoomschip Driksland, dat, op weg vaa Rotterdam naar Engeland, Dins dag onder de Engelsche kust op een mQn is geloopen. De aangebrachtea zijn de kapitein en 11 man; een sleep met den stuurman, een bootsman en 6 man hebben na bet ongeval naar Engeland koers gezet era hulp te halen. Van die sloep is op dit oogenblik eiets bekenddenkelijk hoeft zij haar bsstemming wel bereikt. Het stoomschip Dirksland, groot 1858 bruto ton, behoorde aan de Stoomvaart maatschappij Ncderl- Lloyd teRotterdam. Na een roffelvuur van elf uur, zooals de Duitschers ons meedeelen, hebben de Franschen en Amerikanen op een front van 65 K.M. gisteren een nieuw offensief ontketend en wel tegen de Duitsche stellingen in Champagne, in de Argonne en westelijk van de Maas. Het slagfront strekt zich van de Suippe, het bekende riv ertje in Champagne. De Duitschers schijnen wel gerekend te hebben op een aanstaand offensief in Champagne. Dat het versche Ameri- kaansche leger aan weerszijden van de Maas staat, heeft natuurlijk zijn betee- kenis. Wist dat hier naar het noorden door te dringen, dan zou heele Duitsche front ten westen van de Maas aan het wan kelen raken en zou de tijd, dat de Duitschers heel Frankrijk ontruimden, niet ver meer af zijn. Maar zoover is het niet. Hun verste vooruitgang is 11 K.M. en het aantal der door hen gemaakte gevangenen wordt voorloopig als 5000 opgegeven. De Duitsche staf zegt, dat een door braak verijdeld is en dat de strijd om de Duitsche stellingen nog voortduurt In hoofdzaak is dit juist, doch de Fransche en Amerikaansche berichten geven toch wel een eenigszins ander beeld van wat er gebeurd is Sedert 8 Aug. zijn op het weslelijk front, ongerekend de gevangenen bij het offensief dat gisteren begon, in gealli eerde handen gevallen 131.000 gevan genen en 1900 kanonnen. ln Macedonië begint her er leelijk voor de Bulgaren uit te zien. Niet alleen wordt de wig, die de Serviërs in de Bulgaarsche linie gedreven heb ben, steeds grooter, zoodat er een scheiding dreigt te ontstaan tusschen de Bulgaarsche afdeelingen, die westelijk en die welke oostelijk van de Wardar staan, doch Engelschen en Grieken zijn nu de grens van Bulgarije overgetrokken zo.odat de oorlog voor de Bulgaren op eigen grondgebied wordt overgebracht. Er was al lang sprake van de mogelijk heid, gezien de slechte toestand op het gebied der volksvoeding en de gedrukt heid der bevolking wegens het voort duren van den oorlog, die Bulgarije toch geen winst meer kon brengen (bovendien met het oog op de ontstemd heid der Bulgaren jegens de Duitschers om de Turken over de Dobroedsja en de „grensverbetering" aan de Maritza), er was al lang sprake van de mogelijk heid, zeggen wij, dat Bulgarije een af zonderlijke vrede zou aanbieden. En waarlijk, thans bereikt ons, nog wel via Berlijn, het bericht, dat de Bul gaarsche minister-president Malinof den geallieerden een wapenstilstand heeft aangeboden. Dat heeft hij echter, vol gens het Wolff-bericht, geheel op eigen houtje gedaan, zonder den koning, het parlement en zelfs het legerbestuur er in te kennen. Het is zonderling. Hoe kan een minister-president een wapen stilstand aanbieden, zelfs buiten het leger om Vermoedelijk zit er dan ook meer achter. De vorm, waarin het bericht thans wereldkundig wordt gemaakt, doet ver onderstellen, dat het voorstel door de geallieerdenis geketst; Malinof fungeert thans als zondenbok, die de woestijn ingezonden zal worden En het Bulgaar sche leger ziet zich gedwongen, zoo goed en zoo kwaad als het gaat, door te vechten. De Duitschers zeggen hun daarbij hulp toe. Maar veel zullen zij toch niet kunnen geven, want zij hebben zelf in het westen de handen vol en van de drie divisies, die Mackensen in Roemenië over heeft zal ook niet veel gemist kunnen worden met het oog ©p de stemming in dat land die allesbehalve vriendelijk voor de Duitschers is. Hoever de bovenbedoelde wig wel in de Bulgaarsche linies is gedreven, bewijst het bericht, dat de Serviërs zelf Weles of Keuprulu en Istip al hebben bereikt. Zij zitten nu nog maar een dikke 20 KM. van Uskub. Op den rechter vleugel vermeesterden de Grieken het Bulgaarsche grensgebergte, de Belesitza Planina, en drongen de Engelschen bij Kosturino op Bulgaarsch gebied door, op weg naar Stroemitza. Het aantal gevangenen is tot 18.000, dat der vermeesterde kanonnen tot ruim 200 gestegen. In Palestina heeft de Britsche rui terij Tiberias en enkele andere plaatsen ten westen van het meer van Tiberias of het meer van Genezareth genomen, hoewel de Turksche bezettingen er zich flink te weer stelden. In het Overjor- daansche bereikten zij Amman aan den Hedsjaz-spoorweg, dat zij bezetten. De Turksche strijdmacht, die hier gestaan heeft, wordt in noordelijke richting langs den spoorweg achtervolgd. Het aantal gevangenen, dat den En gelschen in Palestina in handen is ge vallen, in tot 45,000 gestegen. De ver- liezen aan Engelschen kant zouden nog geen tiende gedeelte daarvan zijn. I SOFIA, 26 Sept. (Buig. Ag.) Dever- eenigde regeeringspartijen geven de volgende nota in het lichtIn overeen- stemming met de regeeringscoalitie heeft de regeering gisteren 25 Sepk 'smid. dags om vijf uur den tegenstanders of. ficieel een wapenstilstand aangeboden. De partijen der coalitie vermaanden leger en bevolking, de militaire en openbare discipline in stand te houden die zoo noodig is voor een gelukkige vervulling van de taak, in deze tijden welke voor het zoo even ter hand ge! nomen vredeswerk den doorslag geven. Tegen 30 Sept. is de Nationale Ver! gadering bijeengeroepen. PARIJS, 2-7 Sept. (Reuter.) De hooge Bulgaarsche officier, die als parlemen. tair heeft dienst gedaan, bracht een brief over van den Bulgaarschen opperbevel, hebber, waarin hij om een wapenschor, sing van 48 uur vroeg. In den brief stond, dat de minister van financiën en de aanvoerder van het tweede Bul. gaarsche leger de Bulgaarsche regeering zullen vertegenwoordigen cn dat ze met goedkeuring van koning Ferdinand komen. De opperbevelhebber der geallieer de legers in Macedonië heeft de Fransche regeering meegedeeld, dat een Bul- gaarsch parlementair een wapenrust van 48 uur heeft gevraagd om voor twee vertegenwoordigers der Bulgaarsche re geering de aankomst mogelijk te maken ten einde de voorwaarden voor een wapenstilstand en casu quo voor een vrede vast te stellen. Generaal Franchet d'Esperey ant woordde, wapenstilstand noch opschor ting van de krijgsverrichtingen te kunnen toestaan, welke ,een onderbreking van de op gang zijnde operaties zouden beoogen, maar vertegenwoordigersnaar den eisch der Bulgaarsche regeering te zullen ontvangën, die zich, door een officier-parlementair vergezeld, aan de Britsche Iiniezullen dienen aan te melden. Berlijn, 27 September. Officieel avondberichtTvsschen de van At- recht en Péronne naar Kamerijk leidende wegen en tegen het Siegfried-front be westen Catelet zijn met geweldige me dewerking van troepen en matriaal aanvallen der Engelschen en Amerikanen begonnen. De aanval won in de richting van Kamerijk veld. In Champagne zoomede tusschen Ar gonne en Maas zijn opnieuw heftige aanvallen der Franschen en Amerikanen mislukt Parijs, 27 Sept. Het namiddag-comm. meldtDoor de Franschen ondernomen aanval in Champagne heeft zich gisteren ter diepte van K.M. De verdediging werken, welke de vijand sinds 1915 zonder ophouden had versterkt, werden genomen over een front van ongeveer 35 K. M. en zelfs op zekere punten overschreden. De Naverin-hoeve, Butte de Souain, de bergen van Muret, Tahure en Mesnil, de dorpen Tahure, Ripont, Ronvroy, Cernay-en-Dormois en ServoivMelsicourt die tot versterkte punten waren inge richt en geweldig werden verdedigd door den vijand, werden na een hevig gevecht genomen op den eersten dag van den slag. Het aantal gevangenen dat tot nu toe geteld is, bedraagt meer dan 7000, waaronder 200 officieren. Tijdens den nacht beproefde de vijand geen enkele tegenactie. De aanval werd hedenmorgen voort- gezet en ondanks het slechte weder gaat hij voort onder bevredigende om standigheden. Hat Hhld. beeft zich Maandagmor gen te Amsterdam persoonlijk overtuigd, hoe de practijk werkte vaa het verbod, van schoenen af te leveren. Het begin was excellent. Een pittig verkoopstertje, bij wie wij het eerst in formeerden hee de saak stond, gaf het onverbiddelijk bescheid, terwijl ze rond keek naar het modieuze schoeisel, waar op haar zaak zich specialiceert«Schoe- nen Die kunt u niet krijgen. Hebt u misschien veters noodig of My darling cream f» Tweede ervaring minder correct. «Schoenen Zeker. Komt u even ach ter. Welk nammer En toen, terloops, terwijl ze het goedkoopste paar («maar f 32) te voorschijn trek>'t Mag eigen lijk niet. Derde onthaalDe minlsterieele be schikking geplakt op het neergelaten gordijn aan de gesloten winkeldeur. Vierde emotieIn de lange, donkere winkelruimte, waarvan de toegang wijd is geopend, dames en kinderen, die zit ten op lage stoeltjes. Ben aantal den voet vooruitgestoken ln een passchoen. De grootste helft in afwachting van helpende handen. De directrice, die zich haast elke nieuwe bezoekster in te lich ten. «Bn mevronw?» «Een paar laarzen 1» «Toeh geen standaardschoenen?» «Meen.»

Echo van het Zuiden | 1918 | | pagina 6