Provinciaal Nieuws, België. NiEUWS UÏT YAATSHËÜVËL. Ik met hat R^kskoleodistribatlakaraaa over bezig bei». Zoolang dit oog niet i> afgeloopeo, moat ik hlorover zwtffcen. Ik wil U echter wel zeggen dat het een voorschrift la dat we de wagons niet mochten nawegen. Dat weaschte de rijkskoleedlstiibutie niet. Ik zeg nu niet dat aan de mijn werd geknoeid, maar de weg van de mijn naar hier is 100 ver en de kolcnnood soo hoog dat er wel eens wat gebeurde. Uit de politie rapporten is tock gebleken dat zoo'n kolentrein wel eens op een zijltje werd gereden en dan. Uit een schip is 21 /a wagon verdwenen wat alleen bleek tc zijn gedaan door kinderen die telken- male maar kleine beetjes kwamen kalen. De vragen die U in de coorant hebt gesteld of na, zijn wat anders. Ik neg, ik kan U mededoeien dat de zaak in onderzoek is en nu cijfers to noenaon, doe ik niot om geen ongnnstigen indrnk te maken. Als er een wind waalt, dan stuiven er stofwolken omhoog en soo gaat hot met die zaak ook. Ik kan C gerust stellen want U zal de eondusie kunnen stellen dat aan werkelijke dief stal niet behoeft gedacht te worden. Wjj, dat kan ik U wel zeggen, hebben eens 24 wagons met kleine beetjes na gewogen en aan iedere wagon kwamen we rnim 100 K.G. te kort, dat wordt over een geheel jaar nogal war. liet de kosten is hot ook al raar. Het Rtjkskoleadis rlbutieburcau zegt aoevecl moet je rekenen doch dat houdt geen rekening ermee, dat we hier hoogere arbeidskosten en ontzettend dnre vracht kosten hebben moeten betalen. Dit is nu wat ik op uw vraag kan antwoorden.Later krygt U een achriftcl|k rapport. Daar geen der leden meer het woord, verlangt slutt de vooraitter de vergade ring. Malaéiy is gistermiddag deor de Bslgiiehi troepen bazet, die deer de bc*al- king hartelijk aijn verwelkomd met hst uitsteken der Belgigehe uatienaie drieklenr De Dnitsehe bnrgei&eestir heeft de stad verlaten en zyn faoatle wordt waargenomen deor een Belg. De arbeiders der apoerwtgaa, peet, telegraaf, telefoon en eohespraavt, beaavcna de depaitementeambte aten hebben de re geering een nltimatom geateld wanneer op 14 Aug. ee middernacht kan «j'ijhea niet sgn ingewilligd, dnu zullen zij ie s aking gaan. Het besluit d«a»tee we»d geaeme» met 72.639 tegen 4000 stemmen. Ichter is beeloteB, ln geval de ataking deorgaai arhtiders sar beschikking te stallen van de regee>ing om het ataatsmateriaal te brwakea alsmede voor da bedioning der treinen, bestemd voer de previabdeeiirg van de hevolkieg en bet leger. Waalwijk, 16 Aap. 1919. De aartsbroederschap der H. Fa milie herdenkt met een driedaagsche oefening, geleid door den ZeerEerw. pater J. |anson C. s. s. r. haar 75-jarig bestaan. 1 Gouden jubilarissen zijn de heeren Jacobus Pulles, Petrus van Geldrop, Jacobus Heeffer, Johannes Leijtens, Corn, j P. van Oudheusden, Gerardus van der Sanden, Gerardus Schoemans, Copnelis de Vries, Jan Baptist Bergmans, Johannes v. d Broek, Antonius v. d. Griendt, Antonius de Kort, Antonius Pennings, Cornelis v d. Pluim, Dingeman van Bavel, Johannes van Delft, Martinus Freijssen, Cornelis van Gorcum, Antonius de Groot, Henricus van Hoorn,Christiaan de Peffer, Theodorus Trimbach, Jan Baptist Vervviel. Zilveren Jubilarissen zijn de heeren Adrianus Korthoul, Arnoldus van Loon, Henri de Peffer, Joseph Schambergen, Herman Sleenhoff. Hubertus van Son, Cornelis van de Wiel. Morgen om half vijf heeft de groote feestvergadering plaats en des ochtends Generale H. Communie. Gisterenavond ging in de zaal »Musis Sacrum* voor de eerste maal de groote operette »Marfjke van Scheve- nlogen* van Geldcwey, oorsproukeltik zangspel in 4 acten. Men heeft toen opnieuw kunnen ervaren, wat ambitie en studlelust der leden, onvermoeide po gingen van een leider vermogen te be reiken. De operettevereeniglng T. A V. E. N. U., directeur de hc er Jac. Sars, heeft gisterenavond met deze eerste op veering een groot succes gehad en het talrijke publiek heeft volop kuanen ge nieten van deze werkelijk mooie operette en de wijze waarop zij werd ten tooneele geveerd. Het ligt niet in onze bedoeling een crltisoh verslag te geven, daar men be grepen zal dat bi] eene eerste opvoering door dilettanten vlekjes zijn aan te wijzen, waaraan natuurlek de plankenkoorts vooral bij de dames niet vreemd is en waar ook een gedeelte der begeleiding de artislen soms in den steek liet of juist van den weg bracht. Wij mogen zeggen, dat het geheel werkelijk goed, ja zeer goed was, dat er naast goeden zang, door verschillende deelnemers, maar vooral deelneemsters, uitstekend spel werd te zien gegeven, zoodat de avond eeo waar kunstgenot bood, waarvoor het publiek zich dan ook zeer dankbaar toonde. In dit verband mogen we op de eerste plaats noemen Marijke van SehevenlngeD, mej. A. Verdurme-Boter- mans, dl- op onberispelijke wijze haar rol vervulde en zoowel wat zuiverheid van toon als aardig vlot spel, het dilet tantisme verre overtref. Niet minder goed voldeed Sijmea Pronk, de heer Jos. Knepflé, die we van het oude T. A V. E N. U. nog kenneD, alsook de kunstschilder, de heer P. Be- termaas, wiens mooi geluid de goede lessen verraadt, terwijl Galllaume de Saaijer, de heer vaD Oudheusden en niet minder zijn vrouw, Thé èie, mej. Av. d. Werf, om spel en voordracht geroemd moeten worden. Deze laatste toch had met Marijke hot succes van den avond we mogen dit gerust zeggen zonder daarom de heeren iets te kort te willen doen. Aan Marijke werd een prachtig bou quet aangeboden, die met een aardige geste daarin de andere hoofdrollen deed deelen. Vooral de koren vielen mede zeer te prijzen Wanneer we dus dezen eersten avond een~ groot succes noemen, dan komt hiervan de grootste eer toe aan den directeur den heer Jac. Sars, die op zoo onvermoeide wijze 't aandurft een dergelijke operette onder handen te nemen en wat zang en spel betreft erin te brengen en dat beteekent iets. Voor hetgeen hij dóet voor de vocale kunst in onze gemeente verdient hij groote lof en waardeering. Niet minder past een woord van iof aan mej. Knepflé- van Iersel, die op verdienstelijke wijze de pianobegeleiding op zich nam, terwijl ten slotte wel even mag gemenoreerd worden dat de heer Willem Hens op knnstige wijze, die men van hem kan verwachten, de zee bij Scheveningen op doek bracht. Zondagavond tweede opvoering Naar wij vernemen is te Leiden eene N.V opgericht ten doel hebbende te Waalwijk te exploiteeren eene stoom- schoenfabriek. Benoemd zijn tot direc teuren de heeren Jos. en Jan Scham bergen. A.s. Woensdag zal aan den Hoek feest gevierd worden Het alom bekende echtpaar L. van Eeten en Adriana Monsieurs (meer bekend onder den naam van „Jaan Steven") zal zijn gouden bruiloft vieren Reeds lang hebben de jongens en meisjes uit de buurt voorbereidingen gemaakt voor versieringen en andere zaken die het feest zullen opluisteren, en ook vereenigingen zullen met de buurt het hunne doen om dezen dag zoo feestelijk mogelijk te herdenken en tot een onvergetelijke te maken voor het gouden echtpaar en de familieaan blijken van belangstelling zal het wel niet ontbreken. Zondag 10 Augustus hield de ver- eeniging „De Postduif" een wedvlucht met oude en jonge duiven van uit Venlo. De duiven werden om 8 uur in vrijheid gesteld en bereikten hunne bestemming als volgt: JONGE DUIVEN: uur min sec. Ie prijs F. Schoemans 9 37 5 2e A. Stokwielder 9 37 31 3e j. Schalken 9 40 57 4e idem 9 41 8 5e idem 9 41 18 6e idem 9 42 13 7e Th. v d. Griendt 9 42 28 8e idem 9 42 39 9e F. Schoemans 9 42 50 10e J. Hensen 9 43 24 lie A. Stokwielder 9 43 41 12e A. van Eijk 9 44 36 13e A. Stokwielder 9 45 17 14e F. Schoemans 9 45 26 15e idem 9 48 2 16e J Schalken 9 49 47 17e J Hensen 9 50 24 Aangewezen duif door Th. v. d. Griendt met den 8en prijs OUDE DUIVEN. uur min. sec. Ie prijs A. Stokwielder 9 34 26 2e W. de Graaff 9 39 49 3e A Stokwielder 9 45 17 4e W. de Graaff 9 47 47 5e J. Hensen 9 50 5 Aangewezen duif door A Stokwielder met den eersten prijs. De post- telegraaf- en telefoon- kaatoren zullen bij de nieuws voorge stelde salaiisregaliog door 't personeel der posterijen, telegrafie en telefonie Id 8 klassen worden ingedeeld ca wel van de lagere tet de hooger geclassificeerde kantoren in klassen 4a en 4b, 3a en 3b, 2a en 2b, la ea 1b. Oageclasstfieeerd blyven de kanteren Ucreeht post,'s Gra- venhage, Rotterdam en Amsterdam post en telegraaf. De volgende salarissen zullen aan deze kantoren verbonden zijn, onder aftrek van 1® pCt. eventneei voor vrije woning ea 4 of 8 pCt. voor standplaats. 36 kantoren kl. 4a. Salaris f 3600 f 4200 in 0 Jaar. 89 kantoren kl. 4b. Salaiis f4000— 4600 in 6 Jaar, o.a.Ssertraidenberg, werkendam, Vlijmen, Made, Waspik- 79 kantoren kl. Sa. Salaris f4400 f 5000 la 0 jaar, o.a.Olsterwljk, Woadri- cbem, Raamsdenksveer. 61 kanioren kl. 3b. Salaris f 4800 f 5400 in 6 jaar, o,a. Kaatsheuvel, Don gen, Heutdea, Oosterhont. 44 kantoren kl. 2a. Salaris f 5200— f 5800 ia 6 jaar, o.a. Zalt-Bommel en Waalwijk. 42 kantoren kl. Ik. Salaris f S600 f6200 in 6 jtar, o.a. Tilburg T, Eind hoven T, Helmond, Breda T. 28 kantoren kl. la. Salaris f6000 f6600 in 6 jaar, o.a. Bergen-op-Zeom, Hertogen bosch T, Eindhoven P, Roo sendaal, Tilburg P, Breda P. 's Herte- genbosch P. Dinsdag jl. werd te Heusden een keuring voor hengsten met afstammelin gen gehouden. Bekroond konden worden van eiken hengst 12 afstammelingen, ieder met f 10. Werden van een stam vader minstens 8 afstammelingen be kroond, dan ontving hij een fokpremie a f50. Bekroond werden de navolgende 13 afstammelingen van „Cicero" van Gebr. Oerlemans Van der Schans te Drongelen De 10-jarige Nelly van J.' v. Bergeijk Az. te Wijk»,-de 6-jarige Aranka van H. Smits te Waspik, de 4-jarige Celini van G. J. W. Branderhorst te Eethen, de 5-jarige Biene van Wed. Jac. Brander- horst te Eethen, de 4-jarige Curate van dezelfde, de 6-jarige Cato III van J. C. van Bokhoven te Herpt, de 3-jarige Daakje van D. van Buuren te Meeuwen, een 3-jarige van denzelfde, een 1 jarige van Wed. H. Verhoeven te Doeveren, de l'/a jarige Fatola van P. Nieuwkoop te Drongelen, de l'/j jarige Tijda van Wed. J. Branderhorst te Eethen.de l'/« jarige Fala van dezelfde en een veulen van G. v. Everdingen te Heusden. Van Banus van de Associatie te B.-Broek Een l'/2-jarige van Jac- Buis Az. te Herpt, een veulen van denzelfden en een veulen van A. Straver Wzn. te B - Broek Aan Cicero werd alzoo een fokpremie toegekend. De keuring van 1'/a-jarige merriën om premiën van f50, had tot uitslag, dat van 11 aangebodenen werden bekroond Een donkerbruine, v. Banus, van Jac Buis Az. te Herpt, Fatola, van Cicero, van P. Nieuwkoop te Drongelen, Tijda, v. Cicero, van Wed. J. Branderhorst te Eethen, Fala, v Cicero, van dezelfde, en Fotuba, v. Belfried, van C. B. Vos Wijk. BAARDWIJK Zondag hield de hand boogschutterij „Eendracht maakt Macht" gevestigd bij den heer W. Pullens alhier, haar jaarlijksch koningschieten. Gedurende den ganschen dag heerschte er een plezierige stemming onder de leden, en een ieder was in spanning wie dit jaar het koningschap zou be halen. Na een hevigen strijd, eerst het zestal en daarna het drietal, welke uit stekend schoten, mocht de heer J. Leijtens het koningschap behalen met 146 punten in de 36 pijlen; zoo hevig was de strijd dat de schutters van het drietal resp. schoten 144, 145, 146, alles in 36 pijlen Nog lang bleef men bijeen en werd er menige toast op den nieuwen koning uitgebracht en toen het uur van scheiden was aangebroken, werd uit volle borst het „Lang zal hij leve" gezongen, waar mede de nieuwe koning was geïnstal leerd, en deze gezellige dag voor onze kranige schutters weer voor een jaar geëindigd. BESOIJEN. Donderdagavond had in het café der wed. H. C. van der Meijs de door den burgemeester uitgeschreven bijeenkomst plaats van de besturen der diverse plaatselijke vereenigingen, ter bespreking van het te houden feest bij gelegenheid van den verjaardag van M. de Koningin en ter herdenking van het sluiten van den vrede. Bij de opening der vergadering, die door den burgemeester werd geleid, bleken alle besturen aan den oproep gevolg te hebben gegeven. Na onderling overleg werd besloten de feestelijkheden te doen plaats hebben op Zaterdag 30 Augustus a.s. Hierna werd overgegaan tot het be noemen eener feestcommissie Op uitnoodiging van den burgemees ter benoemde iedere vereeniging een afgevaardigde om in de commissie zit ting te nemen. Het bestuur der commissie werd sa mengesteld als volgt Voorzitter de heer H. A. W. Surig, Hoofd der Openbare U.L.O. school vice-voorzitter de heer J. P. Groenen secretaris de heer W. J. van de Meer- akker en penningmeester de heer A. Blok Azn. Vervolgens werden voorloopige be sprekingen gehouden van verschillenden aard. Dc vaststelling van het program zal echter eerst Maandag a.s. plaats hebben, nadat de verschillende commis sieleden met de leden der vtreeniging, welke zij vertegenwoordigen, voeling hebben gehouden omtrent de wijze van deelneming aan de feestelijkheden. Eveneens werd besloten gelden in te zamelen aan de huizen der ingezetenen op Maandag a.s. Gezien de animo, welke in de ver gadering tot uiting kwam. om een in alle opzichten genoeglijk feest te orga- niseeren en ook in verband met de samenstelling der commissie, wier leden op zich zelf uitgezochte krachten zullen blijken te zijn, kan met zekerheid voor speld worden dat de feestelijkheden een schitterend en waardig verloop zullen hebben. HAARSTEEG. De harmonie St Ce cilia herdacht haar 75-jarig bestaan met een festival, dat in alle opzichten goed geslaagd mag heeten. De harmoniën Vereeniging tot beoefening der Toon kunst, van Terheijden, Concordia van Vlijmen, De Eendracht van Herpt en De Volharding van Drunen hadden zich opgemaakt om het feest van haar zuster vereniging te komen opluisteren Op het raadhuis, waar de eerewijn werd aangeboden, werd menige toast uitgebracht op de jubileerende vereeni ging De optocht die daarna plaats had verliep op de beste wijze, evenals het concert dat daarna in den feestelijk ver sierden tuin van het clublokaal werd gegeven. SPRANG. Onze dorpsgenoot de heer A. Meijer slaagde dezer dagen voor 't eindexamen aan de Rijks H. B. School te Tilburg. De heer P. Verhoeven slaagde voor 't eindexamen aan de Rijks H. B. School te Middelburg. Door de besturen van de Afd. Sprang van het Ned. Werkl. Verbond „Patrimonium" en van de R. K. Werk liedenvereniging uit Kaatsheuvel is eene groote openluchtmeeting georganiseerd op heden Zaterdag 16 Aug. 1919. Agenda: 1. Om 4 uur des nam. bijeenkomst der betoogers op het plein bij Café J. Klis alhier. 2. Optocht door Sprang, Vrijh.-Ca- pelle en Capelle. 3. Twee redevoeringen bij Café Treffers te Vrijh.-Capelle, te houden door den afgevaardigde van den Ned Chr. Bouwvakarbeidersbond te Amsterdam en den Propagandist van den Ned R.- K. Bouwvakarbeidersbond te Utrecht. Onderwerp „Organisatie volgens Geloofsovertui ging, d.w.z. een geloovig arbeider moet ook geloovig georganiseerd zijn, anders verloochent hij zijnen godsdienst." Daarom ook allen presentf CAPKLLE. Veiling van 14 Augastis. Prankboonen ceDt Per K.Q. Stokprlocessen zoader draad 28 Starapriosessea lll3—10ll2 Boterboontjes 7 Stokprinsessen 10—=11 7i a Wagenaars 23 Dubb. Stam- prinsessen 5 Staksnijboonen 7'/«1*7 Seldery 2—7 bos. Bloemkool, lies. 13 s stak. Uien 8 K.G. Wortelen 27a k°?* Roode koel, Ie soort 8—1372 s-u^* Roode kool lie soort 4—672 Savnyekool, Ie soort 3—4 Savoyekaol, lie soort 12 Witte kool 572 Greene kom kommers Vit Witte komkom* naars Ie soort 53/4 Witte komkom mer» He soort l7a-"~37i Tomaten 67.-107, p®ed. Meloenen 60—65 Fruit. Zure appels Ie soort 7—15 cent per K.G. Zarc appels He soort 78 Zoete Appels 111/s Oemskinder- peeren 30 Suikerperen 12-13 Dirkjcspeeren, Ie soort 19 Dirkjespeerer, lie soort 57a1 Volgende veiling Diasdag a.s. 9 nnr. a.s. Zaterdag znllen de Chr. Werk- liedenvareenifingen dezer en der nabu rige gemeente Loon-op-Zuud een pro- paganda-optocht houden door deze plaats. Zulks als protest tegenover hunne mo derne collega's. Alsdan zal er ook een spreker optreden uit Amsterdam ln het eifd van J. alhier. Kaatsheuvel, 12 Aug. 1919. De Rhad dezer gemeente kwam hedenmorgen ten 10 uur in openbare vergadering bijeen. Verslag volgend no. Dinsdagavond had in de zaal „Apollo" een algemeene vergadering van de „Hanze" plaats, waarop als spreker optrad de ZeerEerw. heer Advi seur, Rector van Hout uit Vught Na opening door den voorzitter der plaatse lijke afdeeling der „Hanze", den heer Schrauwers, met den Christelijken groet en een welkom en tevens dank voor de groote belangstelling door de talrijke opkomst, nam spreker het woord Hij begon zijn rede met een breedvoerige uiteenzetting over den „middenstand", de noodzakelijkheid van dezen stand en zijne verplichtingen. „De Middenstand" (aldus spreker) is een voorname stand op de allereerste plaats omdat we daar niet behoeven te zoeken een overtollige, dikwijls onzinnige weelde, evenmin als we daaronder kunnen rekenen een on gekende, diepe armoede. Het is de stand die zich plaatst tusschen deze twee „de middenstand". Het is voorzekef een gelukkige stand, als men bedenkt, dat eene overtollige weelde den mensch maar al te dikwijls niet gelukkig maakt, terwijl de ergste armoede niet in dien stand wordt gekend Voorts is het een nette stand beschaafd, en een stand die houdt van een ordelievende maatschappij waarin deze stand zich wil ontwikkelen, mede tot heil van zijn evenmenschen. Wel tracht men, volgens spreker, door jalouzie op allerlei manieren deze zich- ontwikkelende stand in zijn voortgang te belemmeren en afbreuk te doen. Vooral in het buitenland heeft de onder vinding dit ons geleerd, maar ook hier te lande, vooral in de groote steden, waar men zooals Amsterdam, twee socia listische wethouders, Wibaut en Vliegen heeft, komt dit reeds van lieyerlede op duidelijke wijze voor den dag De „Mid denstand" door de R. K georganiseerde vereeniging der „Hanze" behartigd in al hare belangen «n ondernemingen moet volgens hen van de baan. Ons dreigt alzoo gevaar, waarom wij op onze hoede moeten zijn. „Daarom", alzoo richt spreker zich tot de aanwezigen, „allen te samen moet ge lid zijn van deze groote middenstandsorganisatie om een dam op te werpen tegen dien vloedgolf van werkliedenorganisaties, voortgespro ten uit socialistische complotten en be ramingen want deze socialistische ver eenigingen. zij zijn het vooral die den vreedzamen, eerlijken burger, welke werkt om zijn bestaan en zich door zijn werken somtijds al een klein vermogen vergaart, op sluwe wijze trachten dit alles te ontnemen". Daarom acht spr. het noodzakelijk, dat allen die nog ongeorganiseerd bleven tot nu toe. zoo spoedig mogelijk lid zouden worden, om dan ook tevens te deelen in de voordeelen, die de ver eeniging „De Hanze" hun biedt. Immers noemt spreker verder de Hypotheekbank en het Hanzeveem, als twee lichamen, die de leden der Hanze hunne voordeelen bieden, door credieten te vcrleenen en en beleening van artikelen of goederen, welke niet zeer kapitaalkrachtige perso nen, in geval zij deze goederen wensche i tc kapitaliseeren, dikwijls met groote verliezen moeten omzetten, dan gedu rende een tijd in dat Veem kunnen opslaan, om intusschen met door het „Hanzeveem" voorgeschoten gelden, nieuwe zaken te doen, waardoor dus hun handel*niet op eens stil blijft liggen. Vervolgens verleent „De Hanze" dikwijls op gemakkelijke wijze steun door'per- soonlijke borgstelling en heeft ze verder haar „advies-bureau", alwaar inlichtingen van allerlei aard, zooalsboekhouding, e. d. zijn te bekomen; kortom „De Hanze" aldus spr., biedt u alles aan wat ge noodig hebt. om uw stand te doen zijn en blijven een middenstand. Evenwel moet ge daarenboven nog trachten, dit doel te bereiken door de broederlijkheid, die jaloezie onderling moet verdrijven en de overgroot# heb zucht, het verschrikkelijke egoisme, om alles alleen in te slikken. Als zijn mede- mensch een boterham verdient en het gaat zijn buurman goed, moet men niet gaan denken dat het ons zeiven slechter gaat. Neen, als mensch moeten wij zijn tegenover mensch. wij moeten ons allen daarom broederlijk aaneenschakelen, waarbij de groote middenstand de be hulpzame hand moet bieden aan den kleineren middenstand. Spr. eindigde zijn gloedvolle rede met de hoop en verwachting dat allen zich zonder uitzondering zouden aan sluiten en als lid toetreden, want zoo dat gebeurde verzekerde hij dan zou de middenstand zijn en blijven de stand, die de Maatschappij op allerlei gebied wist te beheerschen en orde en recht Op ir-iiiititf ran 4a Taiaaaigiag raai Graata Gaziaaaa, ward aadar .Uldiag ru Dr. vaa dar Ha|4aa, ta 'a Reaal eene «argadariog gehaadaa vaa da battaraa dai Ark», Ham», Raataar- aa Winkalbadiaads» ad HaadelareisigaraiDtrflabigiBg, mat hal daal ta kaaian lat apriahting aaaai eadarling» baawfaracaigiag vaar dee middaaataad. Dr baarta Bckiogai aa Mafriag, daakaadigao, diaadaa da Targadering vaa adriai, Baalataa ward ait iader dar ▼•nekillaadf raraaaigiagaa twaa ladaa ta batoamao, du teamen aaa eaaomiaaie lallea Tormaa, du •iah buig koadt mat bat aitwarkaa vaa aa» aitgabreid pla», am daarmeda gartrd ta if b, aaadra vaa rykawaga, mado gaataand dea» da gamaeata, aakaidie tal kat kaawaa vat aiddaaataodawoaiagaa biaeaa afiiaabaiat i|d werdt verlaaad. Wat dit mlssakiea aak iota tear a»z« gtoaeat ta

Echo van het Zuiden | 1919 | | pagina 6