Provinciaal Nieuws Nieuws uit Hensden. nIuws üTr~KAlTsTïuvTL Gemengd Nieuws Buitenland. De correspondent der N. R, Ct. te Parijs meldt De militaire kwesties tusschen Ne derland en België zijn opgelost en de economische onderhandelingen staan op het punt van te worden beëindigd. De Nederlandsche en de Belgische gedele geerden zullen Zaterdag naar hun land vertrekken. De commissie van veertien voor de herziening van de verdtagen van 1839 zal nog eenmaal bijeenkomen in een zitting, die een formeel karakter zal dragen ten einde de overeenkomsten te ratificeereo, waartoe de Nederlandsche en de Belgische gedelegeerden zullen komen. Men weet dat de voornaamste grieven der Dultschers tegen het protocol, dat zij zullen hebben te aanvaarden. De bezwaren waren tegen de uitlevering der 400 000 ton haven-materiaal als ver goeding voor de gezonken schepen in Scapa Flow en tegen do laatste alinea van het protocol, waarin de geallieerden recht gegeven werd, om allo mogelijke dwangmaatregelen tegen Duitschland te nemen, als dit niet de verschillende voorwaarden vervulde. De berichten uit Parijs melden nu, dat de tekst van het protocol juist ten opzichte van deze twee punten «zeke.e wijzigingen* heeft ondergaan. Beide punten zijn waarschijnlijk aanmerkelijk verzacht. Zoodat het einde van het liedje dus vermoedelijk wel zijn zal, dat de Dult schers zich heel gauw deemoedig voor de barsche dreigementen zullen buigen maar toch niet te erg onder den Invloed ervan het protocol zullen teekenen. Nadert de Fiume-comedie haar einde? Volgens berichten uit Lugano zouden Itallaansche troepen, regecringstroe- pen wel te verstaan, de lokkende havenstad aan de Adria zijn binnenge rukt. De «officieele* bezetiing der stad zou in overeenstemming geschied zijn d'Annunzlo, wiens troepen zich met de regeerlngstroepen verbroederen. Verdwijnt d'Annunzlo nu van het !oo- neel Men zou geneigd zijn het tever- onderstellen, daar de bezetting van Fiume door de «cfTeleele* troepen er op duid', dat cr een of andere overeenkomst tusschen Italië en zijn bondgenooten gesloten is, waardoor Fiume aan Italië wordt toegewezen. D'Annunzlo mag dan misschien in Fiume blijven, hij treedt er dan niet langer op als avontuiier en vrij buiter zijn rol is uitgespeeld. Eenlgszlns zonderling is echter wel, dat 'c bericht alleen melding er van maakt, dat de bezetting door de regec- rings-troepen in overeenstemming met d'Annunzlo plaats had, maar geheel over de veronderstelde overeenstem ming met de geallieerden zwijgt. Weer üien we v. d. Griendt vlag opbrengen zet voor, v. Bladel sshiet, doeh de b*l wordt corner gewerkt. Deze wordt prachtig genomen door v. d. Griend', waarvan onze ccntenoor dankbaar gebruik maakt en het bruine leder onhoudbaar in bet O'hootsche doel jaagt I0. Na en dan breekt ook O. V. V. eens door doch zonder sneces, want achter atant Pulles op een renzenmanier te backen, elke doorbraak stuit op hem, telkens geeft hij het spel aau zijne voor hoede over. Weer komt de Biauw-wittc-voorhoede snel opzetten, de bal gaat van man tot man, wordt voorgezet van rechts en voor de tweede maal kogelt v. Bladel den bal in O.V.V.-doel, 3—0. Nu gaat Oosterhout het toch ook eens probeeren of ze niet eens het Qulck-doel kunnen Sprang, gevestigd te Sprang, toegelaten als stichting, uitsluitend in het belang van verbetering der volkshuisvesting werkzaam. J. 1. Donderdagavond hield de Herv. Ktiapenvereenlglog «Samuel» haar 6e jaarvergadering. Ongeveer 7 uur opende de Voorzitter op gebruikelijke wijze de vergadcring.waarnabij eenkort openings woord sprak- Hierna werd het woord gegeven aan den Secretaris en Penning meester voor het lezen van hun Jaar verslag. Bij de Bestuursverkiezing wer den gekozen tot Secr. J. de JongJzn., tot Penn. P. Paulldes, tot Bibliothecaris A. de Jong en tot Alg. Plaatsvervanger C. Kuisten. Verder werd de tijd door gebracht met het houden van voordrach ten enz. Intusschen werden de aanwe- vinden, doch alle aanvallen zijn te ver- z|gCn getracteerd op melk en speculaas. Waalwijk, io Dec. 1919. Bij de op 24 en 25 November j.l. gehouden praktijk-examen der Vereeni- ging van Leeraren in het Boekhouden slaagde de Heer Jac. van Woensel te Kaatsheuvel, die zijne opleiding genoot van den Heer H. Huijsmans, alhier. Zondagavond overleed op 65-ja- rigen leeftijd zeer plotseling de heer O. W. H. van Tussenbroek, een alge meen bekend en zeer geacht ingezetene. De heer van Tussenbroek bekleedde zeer weinig officieele functies, hij am bieerde deze niet, hoewel ze hem tal van malen werden aangeboden. Wel werkte hij met veel ambitiejvoor tal van vereenigingen, hij was zeer populair, interesseerde zich zeer voor de zaken die Waalwijk betroffen, leefde in alles mede, kortom hij was een echt Waal- wijker. Ook in de handelswereld was hij een zeer geziene figuur, zoodat zijn plotse ling verscheiden in onze plaats, zoowel als in tal van andere kringen zeer ge voeld zal worden. De heer van Tussenbroek was lid der commissie van schoolverzuim, president-kerkvoogd der Ned. Herv. Gemeente, directeur der N. V. Maat schappij tot voortzetting der zaken onder de firma Gebrs. Quirijns. Wederom heeft Qaick de overwinning behaald. Met 43 wis;en zy O. V, V. te Oasteihout op bun terrein, 1.1. Zondag te kloppen. Als da scheidsrechter opstel! in blaast zien we Qaick met 2 invallers voor Wiesroan en v. d. We>ff. O. V. V. trapt af, doch de Blaaw-witten nemen aanstonds het spel in handen. Onzen centervoor zet direct naar^linksveor, v. d. Griendt rent met den bal langs het lynlje, passeert afles en zet voor, een schot, de keeper, houdt het, doch ziet zich genoodzaakt den bal corner te werken. Deze levert voor de onzen nut; op. Een oogenblik later krijgt Josiy den bal toegespeeld, die direct een keihard schot inzendt, doch door den keeper wordt gestopt, deze werkt den bal weg maar jnist weer naar Jorry, die niet voor de tweede maal de kans geeft den bal te stoppen, maar ksnjert hem r,nisend langs den doelman in goal I—0. Door dit sneces aangemoedigd bestormen de onzen onophoudelyk de vyandelyke veste. geefs. Pulles trapt de ballen gewoon weg over het andere doel heen. Het zal nog 1 minuut voor rusten zijn als wc de Qulck-voorhoede snel zien opbrengen, van rechts wordt voorgezet, een keihart schot wordt ingezonden, doch de keeper houdt het v. Bladel stormt vooruit, hij zal den bal dus in doel loopen, met een reuzenkracht komt hij tegen den keeper aanzetten, die bij den paal staat en 't volgende oogenblik zien we.... keeper en goal tegen den grond liggen, onder een luid gelach van het publiek. De bal zat doch kon niet voor een punt In aanmer king komen, orarede dc goal in elkaar lag. Direct hierna is het rust. Na rust neemt Quick den strijd veel te licht op, waardoor zij na een half uur spelens reeds den gelijkmaker" in hun doel zien gaan, Dit brengt een verandering. Weer wo»dt door de ouze met rel vnur gespeeld. Ca. opkondelyk bestormen ze do vyaüdelijke veste, schot op schat wordt gpgeveo een corner woidt geforceerd. Prachtig door v. d. Griendt, genomen, wordt door v. Bladel het orerwinningspuatje gem«.*kt 48. Nog 2 maal wordt in de laatste 5 mionten gedoel punt, doch door buitenspel kUnoeu deze niet worden aangerekend. Dan blaast de scheidsrechter voor inrukken en heeft Qaick welverdiend met 48 gewonnen. Naar wij vernemen hebben zich pl.m. 90 hoofden van gezinnen opge geven, welke gedurende 6 weken een Weensch kind in hun huishouden op nemen om flink te voeden. Dezer dagen waren mollenvangers met hun bedrijf bezig in den Binnen- jolder alhier. Toen zij een agent van jolitie in het oog kregen, namen zij de leenen. Of deze hen al aanriep om te blijven staan, kon slechts hun haast om weg te komen vergrooten. Toen was het vermakelijk te zien hoe de politiehond, die den agent vergezelde, in minder dan geen tijd de mollenvangers tot staan bracht. Zondagmorgen had een aanrijding plaats tusschen de auto van den'heer C. M. en het rijtuig van den heer B. T. ter hoogte van den spoorwegover gang. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, beide voertuigen werden nogal beschadigd. Wij vernemen dat het nog voor komt dat de brandstoffenhandelaren de oude prijzen voor de brandstoffen in rekening brengen, terwijl toch die prijzen vanaf Maandag jl. met f 0,15 per eenheid zijn verlaagd. Klachten hieromtrent moe ten ter kennis worden gebracht van den directeur der gasfabriek. Zondag won Hercules van B. V. V. Kaatsheuvel met 10 op terrein van laatstgenoemde.Daar deze vereenigiogen aardig tegen elkaar zijn opgewassen zal er Zondag a.s. weer een mooie wed strijd zijn te zieo, daar dan B. V. V. Hercules op het terrein alhier komt be kampen. Terrein ligging bij Haize Roes- telberg; Zondag 1.1. speelde de R.K.V.V. «Excelsioj* een competitie-wedstrijd tegen «Brabantia* II voor den R.K.Voet- balbond, op het terrein van «Hercules* welke eindigde in 't voordeel van «Ex celsior* met 53. «Brabantia* dat zeer versterktopkwam, daar het le elftal geen wedstrijd had, speelde In 't begin slechts met 7 man. Doch toen ze geheel volledig waren, dachten we «Excelsior* te zien verliezen, daar het met rust nog 2—1 was in 't voordeel van «Brabantia.* Doch het goede spel van «Excelsior* en bet stevig volhouden deed «Excelsior* ook dezen wedstrijd wederom winnen en toen scheidsrechter de Beer inrukken blies was de stand 53 In 't voordeel van «Excelsior.* Bravo, «Excelsior* volhouden. Denkt om het Ruim 12 uur werd de vergadering gesloten, waarna alle aanwezigen hoogst voldaan huiswaarts keerdeo. Door de alhier bestaande Woning bouwcommissie is reeds voor 4 wonin gen grond aangekocht. Over meerder bouwterrein is men in onderhandeling. Met den hevlgen wind io den nacht van Donderdag op Vrijdag is bij van V. alhier een muur ingestort. Zondag speelde S. V. V. II een competitiewedstrijd tegen Qaick III uit Waalwijk op het terrein alhier. De uit slag was 30 in het voordeel van S.V.V. Tot onderwijzer aan de Chr. School alhier Is benoemd de beer J. Beens te Breda. CAPELLE. Vergadering van den Raad dezer gemeente op a.s, Vrijdag, 12 Dcc., des namiddags te twee uur. Te behandelen onderwerpen 1. Ingekomen stukken. 2, Circulaire Ged. Staten omtrent vereenigiog kleine gemeenten. 3. Benoeming lid van het Algemeen Armbestuur wegens periodieke aftreding van den heer J. van Pelt. 4. Vaststelling voorwaarden verpachting kaal- en havengeld. 5. Voorstel vaa B. en W. tot het aangaan van een tijdelijke geldieening ter voorziening in kasgeld voor het dienstjaar 1920. 6. Voorstel van B. en W. tot aankoop van inschrijving op het Grootboek der N. W. S. van de opbrengst verkregen uit de verkochte twee perceelen weiland. 7. Voorstel van B. en W. tot vast stelling eener nieuwe verordening op de brandweer. 8. Voorstel van B. en W. tot heffing van leges Ier Secretarie en van rechten wegens verrichtingen van den Ambtenaar van den Burgerlijken Stand. 9. Voorstel van B. en W. tot wijziging der verordening op heffing van een Hoofdelijken Omslag. 10. Vast- BEfOIjEN. Wegens terrela-afkeuring zijn de wedstrijden op 7 Dec. niet door gegaan. Dit werd tijdig op de aange kondigde wijze bekend gemaakt. 14 Dec. wordt er ter gelegenheid van den in Roosendaal te spelen wedstrijd tusschen het B. V. B. XI-tal ca Alliance, wegens het 20-jarig bestaan van den B. V. B, geen enkele wedstrijd in de 1ste klas gespeeld. Alleen het 2e Xl-tal speelt J4 Dec. voor dc 2e klas tegen Quick II te Waalwijk. SPRANG. Nov. 1.1. is Bij Kon. besluit van 28 de Wonir.gbouwstlchtir.g stelling jaarwedde Directeur van het Levensmiddelenbedrijf over 1919. 11. Benoeming stembureau van de Kamer van Arbeid voor 1920. 12. Voorstel tot af- en overschrijving op posten der gemeentebegrooting, dienst 1919. 13. Behandeling reclames Hoofdelijken Om slag, dienst 1919 en vaststelling 2e Suppletoir kohier van den Hoofdelijken Omslag, dienst 1919. Bij de j.l. Maandag, 8 dezer» ge houden verkiezing van notabelen der Ned. Herv. Gemeente aihler werden her kozen J. Huijsman en J. van der Hoeven, die periodiek moesten aftreden en S. Oerlemans en A. H. Heijmans ter ver vulling der vacatures, ontstaan door het overlijden van W. Vermeulen en vertrek van A. W. Heijmans. Door de fi'ma Kerst en Oerlemans, schoenfabrikanten alhier, is besloten om de werklieden hunner fabriek een dag te laten werken voor het belang der noodlijdende bevolking van Oostenrijk- Hongarije. Voorwaar een voorbeeld, dat navolging verdient. Gisteren kwam de molenaarsknecht A. P., te Loonschendijk, zoodanig van zijn fiets te vallen, dat hij zijn arbeid niet naar behoo en kon voortzetten en medische bulp gewenscht was. Ia de j l. Donderdagmiddag ge houden vergadering in het gymnastiek lokaal der O. L. School in de Kom alhier, werd besloten tot oprichting van een comité, ten einde gelden en giften ia natura in te zamelen voor de nood lijdende bevolking in Oostenrijk. Tot Comité-leden werden gekozen de dames Mej. D. Ve'heijden als presi dente, Mevr. A. L, Saecp, vice-presi- dente. Mevr. W. Rijken, Secretaresse, Mevr. M. Vermeulen, penningmeeste- resse, Mevr. P. L. F. Treffers, Mej. N. Trefiers en Mej. A, van Beek als leden van bijstand, terwijl enkele jongere dames geheel belangeloos hun hulp aanboden, ten einde behulpzaam te zijn bij het collecleeren langs de huizen. Wij juichen de oprlchtiag van dit comité ten zeerste toe cn hopen dat de bevolking dezer gemeente zich ook dezen keer niet on betuigd zal laten door het geven van een flinke bijdrage uit hun overvloed, opdat ook deze plaats een der voorste rijen zal innemen onder de vele plaatsen van Nederland, die alles in het werk stellen om den schrijnenden nood in genoemd land te lenigen en daarmee betconen bewust te zijn het oubeschrij- velijke voorrecht dat ons volk is ten deel gevallen door gespaard te blijven voor het naamloos wee, dat de groote wereld brand rondom -ons heen heeft veroor zaakt. J.l. Vrijdagmiddag had onder zeer groote belangstelling op het ksikbof alhier de plechtige teraarde bestelling plaats der drie slachtoffers, die bij den ramp van het schip «Junior* op Zaterdag 29 Nov. 1919, zoo jammerlijk het leven lieten. Onder een doodsche stilte werden de kisten In de groeve nedergelaten, waarna Ds J. H. van Paddenburgb, predikant bij de Ned. Herv, Kerk alhier, in een gevoelvolle rede de diep be proefde familie woorden van troost toe sprak. Verder'werd het woord gevoerd door den heer Braspenning uil Sprang. Dezer dagen had J. R. alhier het geluk met zijn hond een tweetal bun zings te vangen, die hij verkocht heeft voor den ongeloof! jken prijs van f 14.- Met het vangen der mollen wordt doo' sommige persouen een aardig dag geld verdiend. Er wordt 50 a 55 cent per velletje besteed. VRIJHOEVE-CAPELLE. De raad dezer gemeeote komt hedenavond ten 7 uur in vergaceiiog bijeen. Ter be handeling wordt o.m. gesteld vereealging van gemeenten. RAAMSDONK, 9 Dec. Bij Kon. be sluit van 26 Nov. is bepaald dat ten name van de gemeente Raamsdonk ter uitvoering van de wet van 9 Nov. 1919 (Stbl. No. 637) voor het aanleggen van een industrie-terrein langs de Dooge aldaar, alsmede ter bestrijding van wer keloosheid eenige perceelen onteigend knnneo worden, welke zijn aangeduid In de Stcrt. No. 254. Gisterennacht Is het rijtuig van den heer V- op den Gtosterhoutschen weg aangehouden en hebben de onver laten dit erg toegetakeld, zoodat men hier te doen heeft met verregaande bal dadlgheid. Van het voorgevallene is bij de politie onmiddellijk aangifte gedaan. RAAMSDONKSVEER, 8 Dec. Daar het voetbalterrein te Geertruidenberg onbespeelbaar wa?, verzochten Excelsior en Vitesse van Vucht den vastgestelden bondswedstrijd op het veld van Olympia te mogen spelen. Dit werd natuurlyk toegestaan. De wedstrijd eindigde in een gelijk spel, 0—0. De heer v. D. bemerkte, dat hij een valschen zilveren gulden In ontvangst had genomen. Alleen in klank wijkt hij van een gewonen gulden af. In de klas van den onderwijzer C. S. had een ontploffing in de kachel plaats. Vermoedelijk hebben zich ont plofbare stoften in de kolen bevonden. Ongelukken kwamcu niet voor. De vroegere predikant der Ger. Gemeente, de ZeerEerw. Heer Ds. Cb. Warner, is na een kortstondige ziekte te Brussel overleden. Gedurende een drietal avonden der vorige week zat een gedeelte der gemeente zoDder licht, hetgeen vooral voor de winkels een groote schadepost was. De firma P. P. van Dongen heeft nabij het Kruispad een nieuwe zaak in Manufacturen, Koloniale waren, Wijnen en Gedistilleerd geopend. Voorzeker een mooie aanwinst voor onze gemeente. Heusden, 11 Dec. 1919. De Bieisjesnaaivereenfging «Dorcas* hield deze week hare Sinterklaasuitdee- ling en bereidde daardoor velen een genoeglijken avond. De uitslag van de voetbalwed strijden van 7 Dec. Is, dat Concordia I (Vlijmen) van H. V. V. won met 20 en Concordia II (Vlijmen) eindigde met 0—0 tegen Excelsior alhier. Voor een tjokvolle zaal met vrou welijke ingezetenen boven de 23 trad Zondag in het R. K. Verenigingsge bouw de Edelaehtb. Heer Burgemeester als spreker op. Hij gaf een historisch overzicht van de wijze, waarop in ons land vanaf vroeger tijden tot voor een paar jaren de verschillende regerings colleges werden samengesteld. Zooals te verwachten was. deed hij dat zoo, dat hij de meeste aanwezigen, voor wie de materie nieuw was, het feu sacré Inbracht, zoodat zij verlangend uitzien naar de volgende bijeenkomst, waarin het essectléele van de jongste kieswet, vrouwenkiesrecht natuuilijk inbegrepen, wordt behandeld. Aan het einde dezer zaakrijke improvisatie bracht de Z. E Heer Pastoor spreker zijn dank, ook als tolk der aanwezigen. Maandag vertrok van hier het 2300 tons groote stoomschip Theseus, gesleept door twee booten, met bestemming naar R'dam. Bij de brug geraakte het eenigen tijd uit het goede vaarwater, doch door handig manocuvrecren wist men bet weer te brengen, waar men het hebben wilde. De collecte voor de noodlijdende Oostenrijksche kinderen in de R.K. kerk is op verlangen van Z. H. den Paus verdaagd tot 28 Dec. Bij gelegenheid der opdracht van nieuwe leden der congregatie op O. L. Vrijdag werd Mej. Adr- zilveren eerernedallle uitgereikt voor 25- jarlg trouw lidmaatschap. Kaatsheuvel, 6 Dec. Onze voetbalclub Wilhelmina heeft Zondag nogmaals kranig spel te zien gegeven door het sterke B. V V. III van de eerste plaats op het ranglijstje voor den B. V. B. 2e klas, te dringen en die zelf In te nemen. Om goed 2 uur trapte B- V. V. met den wind in den rug af. Ruim 20 min. werkten belde clubs zonder te kunnen doelpunten, als goed half drie v. d. Velden de leiding aan Wilhelmina gaf waarmede de rust inging. Direct na rust profiteert van der Velden nogmaals van 'a mooie voorzet van Mosselveld en geefc den Bosschen keeper nogmaals 'c nakijken, 't Wordtden Bosch te machtig, 't Kleine Kaatsheuvel zou B. V. V. slaan Krachtig wordt er gewerkt en uit 'n mooi samenspel ook eindelijk 'n doelpunt bereikt. Doch ook Kaatsheuvel houdt vol. 't Trio Ddessen, Lugter cn v, d. Velden zwoegt enorm en nogmaals kogelt v. d. Velden 'n kei hard schot onder de lat. Enkele minuten voor 't einde krijgt Wilhelmina nog een strafschop te nemen welke v. Kemmeren nog aan de telling weet toe te voegen. Alzoo komt 't einde met 41. Wilhel mina boven aan 1 Nog 3 wedstrijden moeten er gespeeld worden. Houdt vol jongens, 't Eind alleeu bekroont't werk. Apollo gaf Zondag 7 Dec. armen- concert. Bijna half zeven werd met een nieuwe feestmarsch van den Directeur P. B. BIsselink geopend, 'tls frissche mooie muziek die on? hier de heer Bis- sellnk doet hooren, muziek die we nog hooger konden roemen dan de gewaar deerde marschen van Teike. Als 2e nummer mochten we nog eens genieten van het prachtige concoursnummer Le Retour au Paijs van Mendelsohn, waarna de beste krachten van 't gezelschap elk een mooi solo-nummer gaven. De heer A. Toorians gaf op de piston Polka Henriette van *Kessels. De heer A. We- zenbeek op z'n Tuba de zeer lastige 14s Factaisle van Christophe en de heer H. Vriuten Air Varléo pour Grande Fiüte van Jacomc. ieder tret veel toewijding en voordracht, alleen beroepsartlsten eigen. Op verdienstelijke wijze gaf de Harmonie nog een Fantaisie uit Verdi's Louise Miller en de «Graf Zeppelin» marseh van Teike. De Humorist Koos Mol uit Ouden bosch was ook byizonder goed. Zijn ietwat Vlaamschen tongval deed niet onaangenaam in sommige nummers aan, en waren z'n moppen meestal uit de oude doos, toch wist hij ze als nieuw op te dlsschen en werden ze met veel smaak genoten. Mochten we een op merking maken dan zou 't zijn over de zwakke stem van den humorist. Het concert had ondanks de hooge entrée-prijs 'n zeer druk bezoek. 't Is thans In 't bestuur van 't Ko ninklijk Muziekgezelschap Euphonia be slist dat op 2e Kerstdag a.s. andermaal het Zuld-Nederlandsch Tooneel zal op treden met eefc drama en een klucht. Hei Kon, Matlekgazskchsp Eiphoni* ga! Meaudsgavor.d eveneens een welgeslaagd concert. Oak dm een druk bezoek. De muziek was g06d, sommige 'nummers zelfs uitstekend, la Sous les Feuil'èa van Snau wen ontbrak echter in den beginne het noodige samen/pel. L?s Palmes d'flouneur was zeer goed evenals Diana van v. Dam. Vooral de bassen gaven hierin zesr goed wsrk. De trombone hooiden we ooit mooier. Da bamoiist van Engelen beloofde heel wat te worden, In zijne nummers was by z er goed. Minus de Schaapherder en G/rrit de Stoalenmatter waren bijzonder goed. De nagegeven conpl9tten uitasuitend, D3 heer v. Engelen beschikt over 'n so^orgt- lnid waarin het niet aan kracht ontbreekt. Toch hadden we vaak moriie te volgeD, daar het anders in goede hinden zijnde accompagnement vaak overstemde. Gtarne hadden we ook ia '1 programma van den Hamoiist iets meer afwisseling ge zien, en wel wit meer beschaafder nummers. Het tweetal individuen dat onlangs te Loon-op-Zand uitbrak is Zaterdag albhr gevankelyk binnengevoerd en in de kazerne ondergebracht. De combinatie van Postduiveaveree- njgingen houdt op 2S December by den heer Jan v, Dun een onderlinge ten toonstelling. We twijfelen er Diet aan of wa kr^jgea mooie exemplaren te zien. Een telegram heeft gemeld, dat de Australische vlieger kapitein Ross Smith, die van Engeland nair Australië vliegt, bij Bandoeng In dc Preanger Regentschappen op zijn tocht van onden naar Australië geland wa?» £)c volgende landingsplaatsen waren, volgens iet program, Semarang, Soerab«ja, Lom- >ok, Soembawa, Reo (Flores), Larantoe- ca (Flores) Atamboca (Timor) en van daar naar Port Darwln, ia Australië. Ross Smith is 12 November van het vliegveld te Hounslow bij Londen ver trokken. Maandagnacht om 2 uur, hoorde Hexspoor de de heer M., te Aerderhout (Haarlem), i

Echo van het Zuiden | 1919 | | pagina 2