Reclame. Nieuws uit Housden Gemengd Nieuws. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Correspondentie. Advertentiën. f der Vrijwillige Ouderdomsverzekering aangewezen Voor Loon-op-Zand, de Heer C, A, de Bont, wonende te Loon-op-Zand, Kloos terstraat 218, en voor Kaatsheuvel de Heer J, H, van Qestel, te Kaatsheuvel. De Heer. P A, v, d. Hoeven te Capelle is aangewezen als agent voor Vrijhoe- ve-Capelle, Sprang Capelle en Waspik in de plaats van den heer J. Lankhuijzen. Bisdom s-Hertogenèosch. Opbrengst Collecte voor Midden-Eu- ropeescbe noodlijdende kinderen op 1 Januari 1920. Dekenaat Den Bosch Asten Bladel Boxmeer Boxtel Cuijk Druten Eindhoven St. Geertruldenb. Geldrop Helmond Heusden Nijmegen St. Oedearode Oirschot Oss Ravensteln Tilbarg Valkenswaard Veghel Zaltbornmel 2.947.40 2.550.— 3.472.— 2 690.— 3.403.80 2.367.50 2 599 75 4.000.— 3.364 50 2.372.50 3.373.50 1.415 7.235.28 1.470.— 2.182.50 2.759.26 2 157- 4.441 56 2.115. 3.998.38 710.- f 61.624.03 142.80 Nagekomen f 61.766.83 Bovendien Kronen, Marken en Coupons. BAARDWIJK. Zondag j 1. speelde »Juliana» op de serie- onze R. K. V. V. wedstrijden bij D. V. V. te Kaatsheuvel tegen »Hercules» uit Oosterhout. Her cules is een sterk elftal uit den Breda- schen bond. Voor de rust was de stand 0—0. Na de tast wist Oosteihout twee maal te doelpunten, zoodat het einde kwam met 2—0 voor laatstgenoemde. Juliana speelde met verschillende In vallers uit het tweede. Men verzekert dat met een volledig elftal Juliana wel de overwinning zou behaald hebben. BAARDWIJK. Het elftal der R. K. Gymnastiek-vereen. »Kunst en Kracht* speelde Zondag j.l. een vrlendschappe- lijken wedstrijd tegen Holiandia uit Waalwijk. Uitslag 31 voor Kunst en Kracht. Waar echter door een misver stand door een K. en K.-speler een pynalty in een doelpunt werd omgezet, kan gevoeglijk slechts van een 21 overwinning voor Kunst en Kracht ge sproken worden. ELSHOUT. Naar wij uit goede bron vernemen zal de Burgerwacht binnen zeer korten tijd la het Café van den heer F. Rooymans een feestavond hebben. Vrijdag j.l. werd alhier door de heeren Verhoeven en genoodlgden met 4 geweren een aanzienlijke pattij fazanten geschoten. Naar wij uit goede bron vernemen zal alhier binnen zeer korten tijd een stoomtimmerfabriek worden opgericht, welke den naam zal dragen van »Trlco*. Het aantal ingeschrevenen voor de MiHt(e in deze gemeente voor de lichting 1922 bedraagt 13 personen. De heer A. de Jong, onderwijzer alhier aan de bijzondere school, is be noemd tot onderwijzer aan de openbare school te Ravensteln. VLIJMEN. Zondag 23 Jan. gaf de tooneelvereeniging der patronaatsjongens een opvoering van „Neo" of „De mar telaars der Catacomben". Daar het de eerste opvoering is die gegeven wordt, moet gezegd worden, dat de rollen goed zijn verdeeld. Zoodat de comedianten goed in de smaak vielen. Hulde moet gebracht worden aan den eerw. kapelaan voor zijn leiding. Ook moet hulde ge bracht worden aan den heer van den Hout onder wiens leiding de gymnas- tiekvereeniging uitstekend werkte. Vrijdagmorgen had in het bonds- gebouw alhier een algemeene vergade ring plaats van de mandenmakers om af te sluiten een collectief contract. Als vertegenwoordigers van het H. B. waren aanwezig Th. v. d. Laan bondsvoorzit ter en P. Claassen als lid van den Cen- trafen Raad van Bedrijven en de heer Smulders die met de patroons overeen gekomen waren om voor het oude loon te beginnen terwijl de uitspraak v. d. Centralen Raad inhield 'n flinke loons- verhooging. De patroons hadden dit niet aanvaard, 't voorstel instemming gebracht werd met 90 pCt. verworpen. Zater dagmorgen werd door de mandenmakers een demonstratie gehouden die rustig afliep. Hsgzn. Gisteren diende voor de rechtbank te 's-Bosch de zaak tegen J. K. 23 jaar grondwerker alhier, beklaagd dat hij 24 Oct. 1920 L. v. d. Heuvel heeft mis handeld, althans zwaar en levensgevaar lijk lichamelijk.letsel heeft toegebracht Er werden 5 getuigen gehoord. Er was veel belangstelling vooral uit onze ge meente. Beklaagde wist van de zaak niets en verklaarde Zondags nooit een mes te dragen. De verklaringen van getuige v. d. Heu vel, de gewonde waren ook niet zeer duidelijk, hij zegt niet te weten wie het deed, hoewel de president hem een streng verhoor doet ondergaan, daar hij vermoedt dat hij het beslist weet. Ten slotte zegt hij dat hij bang is het te zeggen, maar vermoedt toch dat K, het gedaan heeft. De zitting duurde nog voort. BESOIJEN. Het is Zondag voor R. W. B. geen gelukkige dag geweest. Het sterke B. V. V. II moest op eigen terrein bekampt worden, en hoewel we geen overwinning konden verwachten, wisten we toch wel dat de R. W. B.ers het wel tegen B. V. V. kon opnemen. Als er afgefloten is blijkt dat belde XI-tallen onvolledig zijn. R. W. B. speelt voor de tast tegen den harden wind in, en hoewel B. V. V. hierdoor sterker is breekt R. W. B. toch dikwijls mooi door. Het laat zich aanzien dat er niet veel doelpunten gemaakt zullen worden, want de R. W. B. achterhoede is thans goed op dreef, doch bij een B. V. V. aanval krijgt onze midhalf een ongeval, waardoor hij onmogelijk in staat is om een bal te verwerken, waardoor B. V. V. gemakkelijk kan doelpunten. Van deze gelegenheid maakt B' V. V. gebruik en maakt nog 2 doelpunten. R. W. B. her stelt zich dan en speelt tot de rust met 10 man. Na de rust is R. W. B. over wegend sterker, doch hoe er ook ge schoten wordt de keeper is niet te passeeren. Heel B. V. V. verdedigt en wint ten slotte met 3—0. Het is wel jammer voor de uitstekende ambitie der R. W. Bieden, dat zij steeds zooveel pech hebben. R. W. B.-terreln was afgekeurd. 30 Jan. Zalt-Bommel. SPRANG. Vergadering der »Hulpkas» verbonden aan de Afd. Sprang van het Ned, Werk. Verbond »Patrimonlum> op Woensdagavond 7 uur. Agenda: 1. Opening door den Voorzitter. 2. Notulen. 3. Behandeling van een belangrijk Ingekomen stuk. 4 Jaarverslagen Secr. en Penningm. 5. Bestuursverkiezing. 6. S'ulting. CAPELLE. De heer A. Hommel is benoemd tot ouderling der Geref. Ge meente alhier. Na een door beide partijen flink ea vlug gespeelden wedstrijd, wisten onze geel-zwarten door hard werken j.l. Zondagmiddag met 2—1 van V.V.T. uit Tilburg te winnen. Stand bij rust 11. WASPIK. De heer H. van Son, alhier, slaagde te Amsterdam voor het doctoraal examen In de geneeskunde. Zondag j.l. hield de vereeniging »Het Wit-Gele Ktuls*, alhier, hare al gemeene jaarvergadering en wel om uur n.m. voor de dames en des avonds om 7 uur voor de heeren. De heer A. de Groot, secretaris penningmeester der vereeniging, legde rekening en verantwoording af en bracht een keurig verslag lilt over den toestand der vereeniging. Het bestuur, dat slechts voorloopig was, trad af, doch werd in zijn gehee herkozen. Daarna hield de ZeerGel. Heer Dr Konlngs uit Roosendaal eens prachtige lezing over »de hygiëne als middel in den strijd tegen de volksziekten*. De vergadering was goed bezet. De heer N. Coesmans, alhier, be haalde op het solisten-concours Zondag j.l. te Breda, den eersten prijs. We feliclteeren den heer Coesmans met dit prachtig succes. Hij heeft daardoor mede het bewijs geleverd, dat we in Waspik niet alleen goede zangers hebben, maar ook zeer goede muzikanten. Des avonds werd onze kranige prijs- winner met de harmonie van den trein gehaald en met volle muziek ln optocht naar het vereeniglngslokaal gebracht, alwaar hij door den heer Van Velthoven ln het openbaar werd gehuldigd. De heer Slmonls, onderw^zer aan de R K. Bijzondere jongensschool, alhier, is in dezelfde betrekking benoemd aan de O. Ii. school te Dassen. RAAMSDONK. Bij de Zondag j.l. gehouden stemming werden tot bestuurs leden der R. K. Kies vereeniging gekozen: De dames A. A. M. de BontM. C. de Bont, geb. Van DijkM. C. A van Ierse!, geb. De Bont; C. H. T. Kamp. De heeren J. M. KicboomJ. H. LeytenQ. van Loon J C. Schoen makers en E. C. de Wit. Tot candidaten voor de commissie, bedoeld in art. 131 der Gemeentewet (dubbele raad), werden gekozen de heeren (2. C. de Bont, Joach. H. de Bont en Q. van Loon. Bij Kon. Besluit is de oningbouw- vereeniging >St. Bavo* toegelaten, als vereeniging werkzaam in het belang voor verbetering der volkshuisvesting, A.s. Zondag zal de R. K. Tooneel vereeniging >Sf. Bavo*, haar tweede Winteruitvoering geven. Aan G. A. Slmonls Is vergunning verleend tot oprichting van een koper slagerij. RAAMSDONKSVEER. Voorzeker tot groote vreugde van de arbeiders Is Maandag de papierfabriek »De Maas mond» weer beglnnrn te draalen. Het is de bedoeling, naar men ons mede deelt, voorloopig per week 4 dagen te laten werken. Volgens ontvangen mededeellngen hebben de verschillende kiesvereenlgin- gen besloten^ niet meer candidaten te stellen voor den dubbelen raad, dan zij zittende raadsleden hebbener Is dus alle kans dat de gemeente niet ter stembus zal behoeven te gaan. Er zijn weder een paar Oostenr. kinderen naar hier teruggekomen en zeer waarscbij^&jk komen er binnenkort nog een zestiental, dat vroeger vier maanden in deze gemeente was. Dhr. Rietveld, onderwijzer aan de Chr. School alhier, ontving bericht, dat hij de volgende maand opkomen moet ter vervulling zijner dienstplichten. - Bij de gehouden paardenmonstering alhier werd slechts één paard ten ver- coop aangeboden. EETHEN. Ds. Van Asoh hoopt Zondag 13 Februari, des middags ten hall' twee, zijn afscheidsrede te houden. DUSSEN. Verleden Zaterdag te 10 uur v.m. was hier een paardenmonsterlng aangekondigd voor aankoop Zwitserland. Hiervoor waren een 12-tal paarden aan gebracht door verschillende landbouwers, die allen na twee uur vergeefs wachten op de bedoelde kooplieden, onverrichter- zake huiswaarts konden gaan. Sommigen onder luid protest. Zaterdag 22 dezer, 's avonds 7 uur, hield het tooneelgezelschap »Ons Ge noegen* hun jaarvergadering, waarin verschillende zaken werden besproken en vervolgens den avond heel gezellig werd doorgebracht. Zondag 23 dezer hielden de Klompenmakerspatroons vergadering. Onder meer werd besproken, het werk door hun personeel te laten hervatten voor minder loon, hetgeen dan ook werd aangenomen door werknemers. Zondag 23 dezer hield onze Burger wacht een schietoefening, waarbij allen tegenwoordig waren en wat als van ouds weer aardig wat volk op de been bracht Maandag 24 dezer hield onze Fanfare Wilhelmina alhier hare jaariijk sche vergadering ln de zaal van den heer J. Leemans. Aan de orde was Verkiezing 2 bestuursleden, voorlezing jaarverslag enz., waarna genoemd gezel schap den avond verder doorbracht met verschillende ontspanningen, waarbij 't niet ontbrak -aan het noodige heerlijke Bok Bier. Maandag 24 dezer zijn alle wacht- geldmanneu van de papierfabriek »Maas- mond* opgeroepen om per week vier dagen te komen werken. Voorwaar een uitkomst vooral voor moeder de vrouw, Woensdag 26 Jan. staat voor onze leden van het R. K. Zangkoor ook een gezellige avond te wachten, daar ze door den ZeerEerw. Heer Pastoor in het R. K. Vereenigingslokaal op een feest- avondje zijn uitgenoodigd. Aanstaanden Zondag 30 dezer hopen de echtelieden F. A. v. d. Pluijm- Hompus hun 25-jarig huwelijksfeest te vieren, waaraan ook de fanfare „Wilhel tnina" het hare zal bijdragente meer nog daar genoemde v. d. Pluijm het oudste werkend lid is bij genoemd ge zeischap en tevens Secr.-penningm. Aanstaanden Woensdag is het leden vergadering van de alhier bestaande Coöperatieve Winkelvereeniging. Aan de orde is onder meer: bespre king van een winkelhuis in wijk A of B Kaatsheuvel, 25 Jan. 1920. Ia een forsch gespeelden wedstrijd wist Wilhelmina I Zindtg te Tilburg te winnen ven Gndok aldaar voor de le klasse van den B. V. B. Tot 10 min. voor einde stond Wilhelmina met 20 asn de leiding, (Jit een penalty bekwam Gadok in 't laatste moment een tegenpantje. Het le Apollv-kwartet behaalde Zondag te Breda den 3e pijjs met 40 punten. De heer M. v. Best den 2e pr\js met althoorn. Morgen (Woensdagavond) zal voor de eerste maal het Electrisch licht branden. We krijgen dan 'a prachtige straatver lichting. Heusden, 26 Jan. 1921. Onze oud-stadgenoot- de heer H. J. van Eggelen Jr. is benoemd tot hoofdamb tenaar ter secretarie te Boxtel. Vanaf Maandag is de prijs der zoete melk wederom met 2 et. per L. verlaagd en gebracht op 18 cent. In de afgeloopen week herdacht H. v. Beersum den dag, dat hij 25 jaren als besteller in dienst was der Heusd. stoom- booten. In den nacht van Zondag op Maan dag is ingebroken op de Markt ten huize van dhr. E. De heer L. E. die alleen thuis was, hoorde gerucht, stond op en had den inbreker te pakken, voor deze er op ver dacht was. Hierop volgde een hevige wor steling en hoewel dhr. E. zijn tegenstan der volkomen höheerschte, wist deze door een toeval nog te ontkomen. Zondag gaf de tooneelvereeniging „Kunst en Vermaak" bij gelegenheid van haar 15-jarig bestaan «en extra-uitvoe ring. Hoewel we behoudens één uitzonde ring steeds goed spel te zien kregen, de praestatie van Zondag overtrof en dit zonder overdrijving alle vorige. Werd het komisch duet, evenals het kluchtspel prima vertolkt, het drama „de Kerkvervolger" (van Mgr. Rutten) deed vergeten, dat men te doen had met dilet tanten. Ook het pianospel van dhr. Chr. Merkx Jr. voldeed uitstekend, zoodat ook hem een woord van lof niet mag worden onthouden. jf, k ALTIJD IN HUIS. De ontsmettende, verzachtende en hee- lende eigenschappen van Foster's Zalf maken deze onmisbaar voor huiduitslag, kloven, huidvlekken, eczema, psoriasis, en de verschillende vormen van aambeien. Spoedige aanwending brengt weldra baat. Houdt Foster's Zalf altijd in huis; prijs f 1.75 per doos, alom verkrijgbaar. Valsche Zilverbons. Twee Inspecteurs van de recherche te Rotterdam hebben, hun onderzoek voort zettende, op het kantoor van den aan gehouden W. M. F. in diens lithografie- en cartonnagefabriek ln de Boekhorst straat aldaar een overdruksteen gevon den, waarop drie teekenlngen van een zilverbon van een rijksdaalder voorko men. Verder hebben zij ln een pakhuis in de Banierstraat, door W. M. F. ge- ïuurd, twee steenen gevonden, waaron der de graveersteen. Mede ontdekten zij in dat pakhuis honderd valsche zll- veibons, gedeeltelijk nog in vellen van vier, en eenige potten met verfstoffen voor het kleuren van de bons. Al deze voorwerpen zijn in beslag genomen. De aangehouden W. M. F., op deze feiten gewezen, heeft daarop bekend, aan het vervaardigen van valsche zilver- bons medeplichtig te zijn. Volgens zijn bekentenis kreeg bij eenigen tijd geleden van de toen nog op den Noordsingel gevestigde Rotter damsche Handels- en Landbouwbank opdracht, reclame-biljetten te maken in den vorm van een zllverbon van een rijksdaalder. Aan een graveerder gaf hij opdracht, in dien geest teekenlngen te maken, die als reclame moesten dienen. Later kreeg men van de Rotterdamsche Handels- en Landbouwbank bericht, dat de opdracht verviel. De gemaakte tee kenlngen van den graveerder waren echter zoo mooi uitgevallen, dat F. be sloot er gebruik van te maken tot het vervaardigen van valsche zilvet bons. Hi stelde zich daartoe in verbinding met den cartonnagefabrikant F. S. en na onderling overleg werd besloten, ln diens fabriek in de Vijverhofdwarsstraat de valsche zilverbons te vervaardigen. Voorts deelde W. M. F. mee, dat zoodra hij kennis nam van de fouten waarop vanwege het ministerie van H nanciën ln de dagbladen werd gewezen hij zelf deze fouten verbeterd heeft in een nieuwe serie zllverbons. Behalve in Rotterdam, zijn de valsche zilverboas voornamelijk ln Den Haag uitgegeven. Een honderdtal is daar met goed gevolg ln winkels gewisseld. Naar aanleiding van deze bekentenis hebben de beide Inspecteurs gisteren in een huis op den Bergslngel gearresteerd den caitonnagefabrlkant F. S. en In zijn fabriek in de Vijverhofdwarsstraat acht groote steenen in beslag genomen. De ze steenen waren blijkbaar inderhaast schoongemaakt om het graveersel te doen verdwijnen, doch dit Is maar ge deeltelijk gelukt. Ook F. S. is op het hoofdbureau van politie opgesloten. Bij nauwkeurige beschouwing blijkt het eenige verschil tusschen echte en de herziene valsche zilverbons hierin te bestaan, dat op de valsche de puntjes boven de e in financiën ontbreken. Zaterdagnacht is het Deensche stoomschip Niels Holst te Aarhus bln- nengeloopen met acht leden der beman ning van den Nederlandschen motor- schoener Clara, welke op de Bolsaks klippen tusschen Refsnas en het eiland Samsö Is vergaan. Wat er van de twee andere leden der bemanning Is geworden, is onbekend. De twee vermisten zijn de matrozen A. Dulsterhell en P. v. d. Ploeg. Zij bevonden zich, toen de anderen werden gered, in een afdrijvende, defect ge slagen boot. Wanneer het weer maar Iets opklaarde, zou onmiddellijk getracht worden die menschen op te sporen. De Nederlandsche motorschoener Clara volgens Lloyd's Register van de Vrachtvaart-Maatschappij Neerlandia te Rotterdam, groot bruto 385 en netto 282 reg. ton werd in 1919 door de firma Gebroeders Muller te Foxhol gebouwd. In het feestgebouw Bellevue te Amsterdam heeft de politie de z.g. Handelsbank, welke vennootschap een obligatleleenlng groot f 650.000 had uit gegeven, nadat 15 nummers waren ge trokken, doen ophouden Jn verband met vermoedelijke overtreding van de Loterij- wet. De aanwezige bussen met loten en alle stukken, op de loterij betrekking hebbende, werden in beslag genomen. Ia het kantoor van da vennootschap aan de Keizersgracht zijn later alle boeken, )eschelden en obligaties eveneens in seslag genomen. Deze Handelsbank is niet de Rotterdamsche Handels- en *andbouwbank. Omstreeks 31 Dec. werd op de Amsterdamsche Beurs bekend, dat de 32-jarige commlssionnair S. K. wonend^ Prinsengracht sldaar, in finantieele moe - ijkheden verkeerde. Wissels voor be- angrijke bedragen werden onbetaald teruggezonden, tal van menschen, die den commlssionnair geld ln bewaring liadden gegeven, elschten dit terug. Bo vendien bleek dat de commlssionnair, die spoedig na Nieuwjaar de betalingen rad gestaakt, zich gelden en effecten ïad toegeëigend, die hij ln zijn qualitelt van penningmeester van het extra-fonds der Ancient Order of Foresters onder zijn berusting had. Dit fonds, speciaal lestemd voor steun aan zieken, ouden van dagen, weduwen en wezen, wordt jeheerd door eenige leden van de Am sterdamsche afdeeling der A. O. F. en staat niet onder toezicht van het centraal bestuur dier organisatie. De fraudeerende penningmeester, die inmiddels failliet was verklaard, had effecten, toebehoorende aan het extra- fonds, ter waarde van ongeveer f 17,000 te gelde gemaakt en dit geld vermoede lijk ten eigen bate aangewend. K. schijnt niet alleen deze belangrijke verduistering te hebben gepleegd doch nog meer ten nadeele van verschillende cliènten. K. is naar het buitenland gevlucht, doch de justitie is hem reeds op het spoor en zijn uitlevering Is aangevraagd. - Bij de politie in Den Haag is aangifte gedaan, dat door middel van een valsche sleutel is ingebroken in de timmerfabriek van de firma v. M. in de Frederikstraat aldaar. Vermist worden 2 bankbiljetten van f 1000. Gisteren is onder Moerdijk in het riet buitendijks een geraamte gevonden met enkele kleertjes nog aan. Zeer ver moedelijk is het de op den Amer in Augustus 1920 verdronken 12 j. A. H, uit Rotterdam afkomstig. Onder de gedurende den oorlog tengevolge van de Engelsche mijnen verongelukteNederlanders, behoorde ook de heer L. van Belzen uit Arnemuiden. Aan zijn kinderen is nu door de En gelsche Regeering een bedrag van f 3000 toegezonden. Nader meldt men uit Eindhoven dat de ?utogarage van Philips' gloei lampenfabriek afgebrand en de timmer- winkel uitgebrand is. Door vallende bal ken zijn 10 personen gewond, twee blusschers beliepen beenbreuken. Behalve de 57-jarigeA. H. te Heerlen gearresteerd als verdacht van den moord op B. en diens zuster te Hengelo (G) zijn op last van de justitie te Zutphen ook de beide zoons van H., resp. te Heerlen en Apeldoorn woonachtig, aan gehouden Een der beide laatsten is later op vrije voeten gesteld. De vader is in het huis van bewaring opgesloten. Omtrent het treurig ongeluk, dat Vrijdagmiddag in Oudenbosch plaats had, deelt de Grondwet volgende bij zonderheden mede De WelEerw. heer A. Loose, conrector aan het instituut St. Louis te Ouden bosch, is op het oogenblik, dat hij de spoorlijn wilde oversteken, door een snel trein uit de richting Rotterdam, welke 4.53 in Rozendaal arriveert, gegrepen en op slag gedood. De ongelukkige priester liep in den tuin van het pensionaat zijn brevier te bid den en wilde oversteken naar „Albano", de buitenplaats van het instituut St. Louis, welke aan de andere zijde der spoorlijn ligt. juist passeerde toen de trein die 4.46 in Oudenbosch aankomt. De Eerw. heer Loose wachtte tot deze trein gepasseerd was en groette nog een bekende die zich hierin bevond. Daarna zijn gebed vervolgend, stak hij den particulieren, aan het instituut behoorenden overweg over. Op dit oogenblik kwam de sneltrein uit Rotterdam van den anderen kant en werd de jonge priester overreden. De trein stopte onmiddelijk, maar het ongeluk was reeds geschied. G. v. W. te Sprang. Wegen plaats gebrek wordt Uw ingezonden stuk in het volgend nummer opgenomen. RED. Bij deze gereo wij kennis vim de ge* boorte v*n onze Dochter ANNA. J. LANGERMANS, A. LANGERMANS-THIJ83EN. Waalwijk, 2J Januari 1921. 19153 t

Echo van het Zuiden | 1921 | | pagina 3