DEECHOVANHET ZUIPEN. Derde Blad. Provinciaal Nienws. i No. 8, Zaterdag 29 Jan. 44e Jaarg. 190! Waalwijk, 28 Jan. 1921. De algemeene jaarvergadering der vereeniging „Waalwijks Belang" zal gehouden worden in hotel Verwiel, op Maandag 14 Februari, des avonds ten 8'/a uur. Aan de orde 1. ^Opening. 2. Notulen. 3. Jaarverslag van den secretaris, f; 4. Verkiezing drie bestuursleden wegens periodieke aftreding derheeren Q. Verkade, Ph. Timmermans en M. Ant. van Liempt. 5. Rapport Propaganda-Commissie inzake „Operatiekamer-fonds". 6. Mededeelingen Sportterrein. 7. Rondvraag. Den 21 Februari zal worden gehouden de jaarvergadering van het „Operatiekamer-fonds", waarin o.m. in behandeling komt: periodieke verkiezing en rekening en verantwoording. Wij vestigen er de aandacht van belanghebbenden op dat thans aan den ingang van de Mr. van Coothstraat een brievenbus is aangebracht. Zoover we er nog uit wijs kunnen worden (de lieve jeugd heeft de pasgeverfde cijfers vrijwel onleesbaar gemaakt, zooals men in deze buurt ook voortdurend fabrieksgebouwen ertz. beschadigt), zijn de tijden der bus lichting bepaald als volgt Voormiddag 6.15 uur en 9.20 uur. Namiddag 2.50 en 5.26 Zondagvoormiddag 6.15 uur. Wij vertrouwen dat velen van deze bus, die ten behoeve dezer omgeving is aangebracht, zullen gebruik maken Te bejammeren is het intusschen dat, naar wij vernemen, thans in de Stationstraat, waar jarenlang zeer ten gerieve van vele bewoners en vooral der industrieelen eene bus aanwezig was, deze thans is weggenomen en verplaatst naar de Mr van Coothstraat. Nu zijn de bewoners aan de Mr. van Coothstraat gebaat en in de Stationstraat zeer gedupeerd. We hopen dat de directeur maatregelen zal nemen, om ook aldaar de bus te bestendigen. Dinsdag 1 Februari zal de Ned. R. K. Hanzebond van Rijwielhandelaars en Rijwielherstellers eene groote propa- ganda-vergadering houden in het café van den heer A. van Vught, alhier. De commissie voor de wachtgeld regeling voor de gemeenten Waalwijk, Baardwijk en Besoijen bestaat uit de heeren Ant. van Liempt, voorzitterJud. van Delft, secretarisP. van der Aa, Adr de Graaff en H. Pulles, De commissie voor de steunrege- ling in de gemeente Waalwijk bestaat uit de heeren P. van der Aa, Adr. de Graaff, Jos. Klljberg, J. C. Spapens, P. L. Treffers en Jan Wiesman. Naar wij uit betrouwbare bron vernemen, kan eerstdaags het wets ontwerp tot vereeniging der gemeenten Waalwijk, Baardwijk en Besoijen worden tegemoet gezien. Het Hoekeinde is een fraaie winkel rijker geworden. De rijwielzaak van den heer A. v. d. Houdt is geheel vernieuwd en alles ziet er keurig uit. Ook de groote verscheidenheid en keuze van rijwielen, onderdeelen enz., lokt tot koopen uit, zoodat wij den heer v. d. Houdt een goed succes durven voorspellen. Op den Zondag 23 Jan. gehouden duettenwedstrijd te Uden behaalde de heer C. Didden alhier met den heerj. Damen uit Orthen den 2den prijs. Wij vestigen nogmaals de aandacht op de feestuitvoering die de Waalwijk- sche Gymnastlek-vereeniging a.s. Maan dag ter gelegenheid van haar 25-jarlg bestaan in 't gebouw van den R.K. Gil denbond zal geven. Het programma prijkt met de beste nummers en de bekende gymnastiekver- eaniging «Kunst en Kracht* te Tilburg zal haar medewerking verleenen. Voegen we er nog bij dat een strijkje den avond zal opvroolijken dan twijfelen we er niet aan of velen zullen deze uitvoering der W. G, V. een onzer oudste en meest sympathieke gezelschappen dat zich steeds kranig door alle omstandigheden heeft weten door te slaan, bijwonen. Men schrijft ons nog omtrent de jubileum-uitvoering der W. G. V. Nog enkele dagen scheiden ons van de gioote uitvoering der Waalwijksche gymnastiekclub en haar gesoodigde zustervereeniging «Kunst en Kracht* uit Tilburg. Wij sporen allen, die daartoe in de gelegenheid zijn, nogmaals aan deze zeldzame vertooning te gaan bij onen, en met reden. Meldden wij in een enzer vorige op lagen dat naar het programma te oor- leeien, de uitvoering schitterend beloofde te worden, thans kunnen wij, daartoe in de gelegenheid gesteld, een spontaan oordeel vellen. Op de slot-repetltle, die j.l. Donder dagavond plaats had in het gebouw van den R. K. 'Gildenbond, om de turners meer vertrouwd te maken met de êtres en de capaciteit der zaal, zagen we niet alleen veel schoons en krachtigs, maar trof ons tevens de orde en regelmaat, waarop de dikwijls zware stof werd ver werkt. Daar wij ons echter niet als com petent beoordeelaar durven opwerpen* wagen wij ons niet aan preciseering en nadere omschrijving, vreezende in con- de, vaktermen. In 't te raken'met filet kort, al wat wij mochten aanschouwen, droeg den stempel van goede verzorging en degelijke instudeering. Als de zenuwen den turners geen parten spelen, zal deze uitvoering, zooal geene openbaring, toch zeker een gedenkwaardig moment vor men In de annalen der W. G. V. Bij ons vertrek mochten we nog ver nemen dat de Weledelgestr. Heer W. H. Nijsten, Inspecteur der eerste inspectie van^de Lichamelijke Opvoeding, hoogst- waarschijnlijk dit jubileum met zijne tegenwoordigheid 'zal (vereeren. Wij hopen, dat deze hoogt waarschijn lijkheid «zekerheid* zal worden en ver wachten van dezen geeftdrlftlgen paeda- goog der harmonische lichaamsontwik keling eene gloedvolle opwekking tot deelname aan deze «sport bij uitnemend heid.* Van harte succes, W. G. V. 1 Vrijdag 21 Januari 1.1. had alhier in 't hótel „De Twee Kolommen" eene vergadering plaats van pachters van de domeingronden'langs de Bergsche Maas, ter bespreking: onderhandsche inhuur der bovengenoemde gronden. Bijna alle pachters, de Ontvanger der Registratie en Domeinen te Waalwijk en verschillende belangstellenden waren op deze door de heeren Nieuwkoop en Van Campen te Drongelen bijeenge roepen vergadering aanwezig. Na een woord van welkom aan de pachters, belangstellenden en in 't bij zonder den heer Ontvanger, werd deze bijeenkomst door den heer Nieuwkoop, die deze vergadering presideerde, ge opend. Na breedvoerige besprekingen en duidelijke uiteenzetting van de voor waarden, waarop vroeger de perceelen zijn verhuurd, trad duidelijk naar voren dat de pachters een groot zedelijk recht hebben om de huurtermijnen onder hands verlengd te krijgen. Eenparig was men dan ook van oor deel, dat dit recht aan den betrokken minister zou worden kenbaar gemaakt. Hierop werd dan ook besloten de ont worpen adressen aan de betrokken au toriteiten goed te keuren, te teekenen en zoo spoedig mogelijk te verzenden. De pachters en ook de heer Ontvanger waren van oordeel, dat het adres aan den min. mondeling zou moeten worden toegelichthiervoor werden aangewezen de heeren Nieuwkoop en van Campen te Drongelen en A. M. Rijken te Loon- schendijk, die ook verder de belangen der pachters zullen blijven behartigen. Daar de besprekingen veel tijd in be slag hadden genomen, kondan tot hun spijt de beleggers van deze vergadering een ander onderwerp, niet minder ur gent dan het reeds behandelde, niet meer ter tafel brengen, n.l. de slechte verbinding tusschen de Langstraat en 't Land van Heusden en Altena. daar deze verbindingswegen des winters bij na' geregeld onder water komen. Wij vertrouwen echter, dat ook dit onder werp. zoo nauw in verband staande met het algemeen belang dezer streek hun volle aandacht zal behouden en weldra ter hand zal worden genomen, opdat ook hierin een groote verbetering tot stand moge komen. DRUNEN. Zondag a.s. speelt „D. F. C.",l, te Waalwijk tegen „Excelsior" 11, en „D. F. C." Ill speelt op eigen terrein tegen „Juliana" II uit Nieuwkuik, om één uur. Uit vertrouwbare bron vernemen wij, dat in het voorjaar, op het terrein van de R. K. Sportvereeniging alhier, een groot gymnastiekfeest zal worden gehouden, ter gelegenheid van het 10- jarig bestaan der Gymnastiekvereeniging „S. H. j." Alle zustervereenigingen nit den om trek zullen worden uitgeaoodigd, om aan de de verschillende wedstrijden deel te nemen. Een aantal medailles zijn daarvoor reeds aangeboden. In het begin der maand Februari wordt met de voor bereidingen begonnen. Spoedig hopen we iets meer te kun nen melden van dit eerste Drunensche turnfeest. NIEUWKUIK. A.s. Zondag zal onze harmonie „De Eendracht" van Nieuw- kuijk en Onzenoord voor hare honoraire leden een concert geven. Verschillende nummers zijn met zorg ingestudeerd en een koddig blijspel zal tot opluistering worden opgevoerd. De entreeprijzen zijn zoo laag mogelijk gesteld, zoodat ook niet-leden van dezen genotvollen avond kunnen profiteeren. VLIJMEN. Bij de voortzetting der zaak tegen K. voor de rechtbank te 's-Boach zeide de zoon van den getrof- iene dat hij beslist heeft gezien dat K. zijn vader sloeg, maar niet dat hij een tweeden slag toebracht. Fabrie, door sommigen verdacht dat hij zijn schoonvader heeft verwond, zegt dat hij niets kan bekennen daar hij niets heeft gedaan. Eenige getuigen verklaren dat v. d. H. gezegd heeft tegen Fabrie S dat is jouw schuld. Het O. M. eischt een jaar gevangenis straf tegenK. De verdediger vraagt vrijspraak, waar de getuigenverklaringen zeer twijfelachtig zijn en als .familieleden zien dat han vader gestoken wordt en 't niet ronduit durven zeggen, dan zit er wel wat anders achter. Uitspraak over 8 dagen. BESOIJEN. 1.1. Zondag, 28 Januari, had 'savondsUe zes uur delplechtlge inze gening plaats van het lokaal, dat in de opgerichte Volkshuishoudschool als kook school zal dienst doen. Tegenwoordig waren, behalve de Zeer Eerw. Heer Pastoor, die de plechtigheid verrichtte, de Edelachtb. Heeren Leden van heCDagel. Bestuur der Gemeente, de Heeren Kerkmeesters, de Heer L. Verwiel, al9 bestuurslid der R. K. Mid' delb. Handelsschool te Waalwijk, de Dames van het Patronaat9bestunr en de 16 eerste leerlingen, die den proefcursus tot Augustus volgen zullen. Nadat de Zeereerw. Heer Pastoor allen had welkom geheeten en gewezen had op het groote nut van deze instelling, bedankte Z.E.W. allen, die krachtdadig hadden meegewerkt tot het totstand komen van dez*; hoogst belangrijke in richting en werd overgegaan tot de in zegening. Alle genoodigden konden vervolgens het lokaal bezichtigen en ieder roemde als om strijd het geriefelijke en de deug delijkheid van gebouw, Inrichting, ge reedschappen, enz. Tevens trok een prachtig bloemstuk, door de Dames Be stuursleden geoffreerd aller aandacht. Hierna nam de Edelachtb. Heer Bur gemeester het woord, om den Zeereerw Heer Pastoor geluk te wenschen met het welslagen zijner bemoeiingen in dezen en uitte zijn voldoening, dat Besoijen zich het eerst in de Langstraat, in het bezit eener dergelijke inrichting mag verheugen. Zjn Edelachtb. sprak den wensch uit, dat de kookschool nog vele vruchten zou mogen afwerpen tot hei van Besoijen, vooral der vrouwelijke jeugd, die hier zoo schoon in de gele genheid wordt gesteld, om de kennis op te doen, welke haar in het latere leven van het hoogste nut zullen zijn De Weled. Heer Both sloot zich daarbi, aan, door zijn woord van hulde te be sluiten met den hoopvollen wensch Vivatcressatfloriat. De definitieve cursus zal na Augustus beginnen en is voor ieder meisje van Besoijen, dat daarvoor den leeftijd bereikt heeft toegankelijk, mits het zich aan meldde bij de Dames van het Patro- naatsbestuur. BESOIJEN. De obligatieleening dezer gemeente, groot f60.000, waarvan de inschrijving was opengesteld vóór of op I Februari 1921 was op 24 Januari 1921 reeds geheel voiteekend. Voor het aanleggen van een park naast het gemeentehuis met bijlevering van planten werd ingeschreven als volgt C. van Dongen, Besoijen f 651.60 N. van Dongen, Waalwijk f625.20 L. van Bladel, Waalwijk f 475 Het werk weid gegnnd aan den laag- sten Inschrijver. D. v. N. R. W. B. I krijgt 30 Jan. Zalt- Bommel op bezoek In het begin van dit seizoen speelde R. W. B. te Zglt- Bommel en verloor slechts met 1—0 door penalty, zoodat R. W. B. zeer zeker tegen Zalt-Bommel opgewasschen is. Doch onze vereeniging heeft, ondanks haren goeden wil en volharding, tot heden weinig geluk gehad en geluk behoort ook bij het voetbalspel. Toch kan R. W. B. de overwinning wel be halen, zeker als er gespeeld wordt zoo- al» legen Helmond. Aanvang 2 uur op R. W. B.-terrein Doordat het R. W. B.-terrein onder water gekomen is, is het in geen goede conditie, mogelijk dat dus niet gespeeld wordt. R. W. B. II en III zijn vrij SPRANG. De „Hulpkas" verbonden aan de Afd. Sprang van het Ned. Werkl. Verbond „Patrimonium" hield j.l. Woens dag hare jaarvergadering. De voorzitter, de heer Jac. v. d. Schans, opende op gebruikelijke wijze, waarna hij een kort openingswoord sprak. Uit de jaarver slagen van Secr en Penningmeester bleek dat de vereen, zich in een goeden bloei mag verheugen. Aan zieken werd in het afgeloopen jaar ruim f 161 uit gekeerd, terwijl de vereeniging 68 leden telt. Besloten werd de uitkeering voortaan op 13 inplaats van 10 weken testellen, ten 2e een hoogere klas van f 12 aan het fonds te verbinden, waarvoor 20 ct. contributie betaald moet worden, ten 3e voortaan voor nieuwe leden een entree te heffen van f5. Dit kan voldaan worden in het le halfjaar van het lidmaatschap, len aanvrage van de vereen. „De Chr Volksbond" om een geldleening groot 250 werd toegestaan, A.s. Zondagmiddag 2 uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden Ds. Jonker van Waspik. - Zondag moet de voetbalvereni ging S. V. V op bezoek bij V V. T. e Tilburg. Daar beide clubs ieder pas een wedstrijd verloren hebben zal het voor de S V. V.ers een spannende wedstrijd worden. Stel dan ook alles in iet werk S. V. V.ers om uw eerste ilaats op het ranglijstje Zondag te hand- ïaven, dan is dat een mooie stap naar iet kampioenschap. Van de tram welke Donderdag avond omstreeks half acht alhier vertrok ontspoorde in de Biersteeg de achterste wagen, waardoor hij een oponthoud had van circa 2'/2 uur. - Naar we vernemen worden hier weer pogingen aangewend tot het oprich ten van een Gemengde Chr. Zangver- eeniging. Vrijdagavond za! alhier een bijeenkomst gehouden worden in het Chr. Volksgebouw. CAPELLE. De heer J. Huijsman alhier is benoemd tot armmeester van het Alg. Burg. Armbestuur dezer gemeente. De heer J. P. Konings alhier is benoemd tot onderbrandmeester bij de waterpomp bij de brandweer dezer gemeente. Naar men ons uit goede bron mededeelt zal alhier een wachtgeld regeling tot stand worden gebracht voor de werkloozen bij de schoenindustrie A.s. Zondag zullen de twee Xl-tallen. onzer voetbalvereniging „Excelsior" op het Achillesterrein te Tilburg een com petitiematch spelen, respectievelijk tegen Achilles UI en Achilles IV. WASPIK. De collecte, Zondag 1.1. in de R. K. Kerk alhier gehouden voor den bouw eener R. K. Kerk in de mijn- sjreek bracht ruim f 200 op. De bevolking dezer gemeente be stond op 31 Dec. 1920 uit 1732 man nen ^n 1625 vrouwen. Totaal 3357 per sonen. Het 4-jarig zoontje van den heer M. de Z. had het ongeluk in een emmer met kokend water te vallen. Na een zeer smartelijk lijden is het kind aan de gevolgen overleden. ÜEERTRU1DENBERG. Bij de gister gehouden" bestuursverkiezing voor de R.K. Kiesvereeniging werden gekozen Mevr. Ailard, mej. A. Vermeeren en de heeren J. Wiegman, A. Dupont, A. de Kroon, A. Wiercx en C. Tak. De verkiezing voor de commissie van advies zal a.s Zondag plaats hebben RAAMSDONKSVEER. Als bestuurs leden van de Chr. Middenstandsver- eenlgiog w rdtn gekozen de heeren G. Oosterling, M. Ribbons, L. v. d. Waals en P. C. v. Dongen. Van de werf der N. V. Scbeeps bouwwerven v/h P. en A. Ruijtenberg, werd met uastig gevolg te water ge laten de lichter «Verdun* groot 400 ton, afm. 38,50 X 5,00 X 2,70 M. voor Fransche rekening gebouwd. De dames Mevr. Heere, Mevr. Simonis-v. Laarhoven, Mej. A. v. Son en Mej. M. de Kleijo werden gekozen als bestuurslid van de R. C. Vrouwen- kiesvereeniglng. A.s. Zondag hoopt des voor middags op 't Dorp en des namiddags op 't Veer op te treden in de Ned. Herv. kerk de Z Eerw. Heer Ds. v. d. G *aaff. 1 Bij den landbouwer A. L. werd een paard «dol*, zoodat de veearts afmaken noodlg oordeelde. Zeker wel een schadepost voor genoemden L. Voor de betrekking van Zuster van het Gr. Kruis te dezer plaatse hebben zich slechts een drietal soUicl- anten aangemeld, niettegenstaande het salaris f 1600 bedraagt als aanvangs jaar wedde. Een der Weensche kinderen, ver pleegd wordende bij den heer M, alhier had het ongeluk met een been in een emmer met kokend water te stappen. Natuurlijk was dit lichaamsdeel geweldig gebrand. Naar men ons mededeelt zal a.s. Dinsdag om 2 uur de Bazar geopend worden, welke gehouden zal worden gedurende dien dag en Woensdag daarna in de Oude Openb. School op 'tVeer. De netto opbrengst zal afge dragen worden aan de Groene Kruis- Afdeeling alhier. Aangezien eenige dames gedurende twee jaar op geregelde tijden per week bij elkaar kwamen om te werken voor dezen Bazaar en het laatste jaar nog gesteund wérden door een twintigtal jonge meisjes, is het te begrijpen da, er veel en daaronder zeer prachtige voorwerpen te koop gesteld zullen worden. Het is te hopen dat een koop lustig publiek uit deze en omliggende gemeenten een bezoek zal brengen, opdat er een reuzensucces zal behaald worden. Verslag van de Chr. Middenstands^ vereeniging op 't Veer. Deze vergadering hield haar tweede aar vergadering in de school der Ned. Herv. Gem. De Voorz., de Heer J. P. Elemaus, sprak een ernstig tijdwoord, waarin de auwheid veler leden werd betreurd. De heer L. v. d. Waals, Secretaris, herdacht in een keurig gesteld Jaarver slag met diepen weemoed het vroegtijdig verscheiden van den eersten Secretaris d.hr. P. K. v. d. Waals Dz., aan wlent bijzondere toewijding en gewaardeerde samenwerking inzonderheid met des geachten Eere-Voorz. Ds. Koopmaas en Voorzitter van den Handelscursus, met zooveel had verloren. Voorts bleek da deze laatste onder leiding van d. hr Stoffels en den gewaardeerden arbeic der Leeraren v. Dongen en Ballast et de Leerares Mej. v. Dongen van bloe getuigt en ook de van de Ver. ultgaaudi Boas-Bank zich in een toenemende bioe mag verheugen. Voorts werd besloten den oprichter vat de Vereeniging, d.hr. Attema uit t< noodigen in een Openb. Vergadering een lezing te komen houden over «Prijs daling.* Na bespreking van eenige huishóude lijke zaken, vooral over meerdere pro paganda, werd deze geanimeerde ver gadering na een bemoedigend woon voor den arbeid in deze moeilijke tijdei met dankgebed door den Ecre-Voorziite gesloten. Woensdagavond had In het oudi schoolgebouw de uitvoering plaats de Rederijkerskamer «Geestbeschaving* vat Oosterhout, voor de Harmonie »D< Eendracht* alhier. De belde stukken «Pastor Bonus* ei «Universeel* van den Heer Henri't Sa en onder diens leiding opgevoerd hadde: de verwachting hoog gespannen, wa wel bleek uit de schitterende opkoms van het publiek. Deze verwachünge: zijn door het eenig spel der acteur verre overtroffen. Het zou te ver voere: om hier in details te treden. De roe; van «Geestbeschaving* Is reeds genoeg zaarn gevestigd. Zooals de Voorz. va «Geestbeschaving* in zijn rede zeidc maakt de Heer 't Sas van zijn speler 'c beste wat er van te maken Is. Van harte hopen wj dat deze eerst kennismaking ais geolg mag hebb: dat „Geestbeschaving* meermalen h:e voor tiet voetlicht mo^e treden. De op zet van het Bestuur d;r R.K. Harmon! «De Eendracht* om hure opvoenoge op een hooger peil te brengen is doo deze uitvoering duidelijk bewezen. Moge het ia dit lofw. ardig stieve doorgaan dan zullen weld a met medt werking van de leden de u tvoeringe op de hoogte van den tijd ge bract worden. RAAMSDONK. Ingevolge de woning wet zijn aan de gemeente verst, efc voorschotten van ten hoogste f 400 (annuïteit 5.132 pet., gedurende 75 jas te voldoen), en van ten hoogste f 46.20 (annuïteit 5.478 pet., gedurende 50 jan te voldoen), ten behoeve van de vei eeni ging «Raamsdonks belaag» aldaar, voc bet verkrijgen van bouwterrein en de bouw van 8 arbeiderswoningenjaar iijksche bijdrage in de betaiing vaa d annuïteit van het bouwvoorschot van te hoogste f 1176,04'/2. DUSSEN. Op Dinsdag 1 Febr. n.n te half zes zal het Bestuur van de N. C. Boerenbond een vergaderin houden in de zaai van den lieer J. Leemans alhier; als spreker zal optrede: de Eerw. Heer Nuyens, Kapelaa te Baardwijk, met het onderwerp „Doel en bestaan van bovengenoemde: bond". LOON-OP-ZAND. A.s. Zondagavon. groot concert door de liedertafel „Ecli, der Duinen" in de zaal der vereeniging Een 4-tal zangstukken worden uitge voerd, nl. Opwaarts, Lentelied, De Deei ne en Klein Nederland. Daarbij wordei opgevoerd het drama „Widukind, d afgodendienaar" en de militaire kluch „Theewis als kindermeid van den Sei geant Majoor tijdens de Mobilisatie". Een gezellige avond staat den toe hoorders te wachten. De electrificatie der plaats gaa snel vooruit. De lichtinstallaties gaai naar de 300, zoodra de woningen de Bouwvereeniging zijn aangesloten, 'n 8 ta fabrieken werken reeds met electrischi kracht en nu krijgen we de eerste elec. trische bakkerij, die van dhr. J. Huibregts Door het R.K. Kerkbestuur is eeii aanvrage bij het Gemeentebestuur inge diend tot het bouwen eener 7 klassigi meisjesschool. Door het R.K, Kerkbestuur is bei sloten onze parochiekerk geheel opnieuw te laten beschilderen. LOON-OP-ZAND. Op het sollstea- ea kwartettenconcours 16 en 23Januan fa Breda gehouden, behaalde de heet L. v. d Sanden, lid der harmonie Concordia, den eersten prijs. Maandag avond was het feestavond en werd de bekroonde baritonist met muziek in de zaal ontvangen en bij monde van den president toegesproken. Verder werd de avond onder muziek en het drinken van een glaasje gezellig doorgebracht. i

Echo van het Zuiden | 1921 | | pagina 9