Eerste Blad. NIEUW1 DIENSTPLMïT Marko de Bandiet i„NOORD-BRABAND"l WAAL WOK. Dit nnmmer bestaat nit DRIE bladen. FEUILLETON BINNENLAND. Maatschappij van Verzekering op het Leven. NUMMER 22 ZATERDAG 19 MAART 1921 m iE&M&XïIS. Dit blad verschijnt WOENSDAG- EN ZATERDAGAVOND. 4 bonnementsprijs per 8 maanden I 1.25. Franco p. post door het geheele rijk f 1.40. Brieven, Ingezonden stukken, gelden enz., franco te zenden aan den Uitgever. van „De Echo van het Zuiden". 56) Telet. 18. WAALWIJKSCHE EN LANGSTRAATSCHE COURANT. Uitgave: Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. Teiegr.-AdreaECHO. Opgericht 1843. Verzekerd Kapitaal Reserve 25.586.757— 3.113.7o7— Prijs der Advertentlën. 20 cent per regel; minimum f 1.50. Reclames 40 cent per (Wordt vervolgd). Bij de Tweede Kamer is ingediend het wetsontwerp tot nieuwe regeling van den dienstplicht, welke de bestaande Militie. Landweer- en Landstormwetten zal moeten vervangen. Daardoor wordt gebroken mcl de wettelijke onderscheiding tussehen mili tie-, landweer- en landstormplicht Alleen dienstplicht kent. de nieuwe wét, doch zij maakt in de wijze waarop deze vervuld wordt, naarmate de dienstplichtigen onder worden, verschil, terwijl de benamingen landweer en landstorm in de organisatie voorloopig gemakshalve nog gebruikt zullen worden. De nieuwe wet gaat van dezelfde begin selen uit als haar voorgangster, voor wat betreft bet volgende le. Allen, die hiertoe geschikt zijn, be lmoren tot de weermacht, ook al worden zij niet allen in vredestijd in den wapenhandel geoefend. 2e, Van de jaarlijks in te lijven jonge lieden worden er evenals thans geoefend 23.000, plus het aantal, dat door afkeuring enz. aan de vorige lichting is komen te ont breken. 3e. De dienstplicht duurt, evenals thans, 20 jaar; (voor de officieren echter 30 en voor de onderofficieren 23 jaar). Daarentegen verschilt de wet met baar voorgangster in hoofdzaak in het volgende: le. Hef' contingent wordt in twee groe pen verdeeld, waarvan de sterkste (14.000 man plus hetgeen aan de voorvorige lichting is komen te ontbreken) volledig wordt ge- oefénd met bestemming voor de kerntroe pen waarvan de rest, na aftrek van bet voor de zeemacht bestemde aantal, iu totaal on geveer 8000 man, slechts gedeeltelijk wordt geoefend met bestemming voor de reserve- troepen. 2e. Den duur der eerste oefening, welke ten hoogste bedraagt bij de kerntroepen 6 maanden voor de onberedenen, voor zoover hierna geen andere"Tluür" is genoemd acht maanden voor de militaire werkers; negen maanden voor de onberedenen (de ziekenverplegers uitgezonderd), die tot on derofficier zijn of worden opgeleid twaalf maanden voor de onberedenen, die rot onderofficier zijn of worden opgeleid, voor de ziekenverplegers, voor de dienst plichtigen van den luchtvaartdienst, en voor de beredenen der artillerie; achttien maanden voor de cavaleriebij de reservetroepen vier maanden, bij de zee macht acht maanden; 3e. de duur der vervolgoefeningen L dus heeten voortaan de herhaling,soefenl gen) bedraagt, ten hoogste bij de kerntroe pen 46 dagen voor de onberedenen, verdeeld over ten hoogste drie tijdvakken en 40 da gen voor de beredenen, verdeeld over ten hoogste twee tijdvakken bij de reservetroepen 20 opeenvolgende door Louis Bous8enard. DERDE DEEL. DE GEZELLEN VAN HET DYNAMIET. I. HET LAND DER ROZEN. Nochtans in alle landen van Europa is een kreet van medelijden en afgrijzen op gegaan. De drukpers van alle nationalitei ten en gezindheden heeft verontwaardigd verzet laten hooren. Maandenlang heeft zij voor de ongelukkige slachtoffers het mede lijden der beschaafde wereld afgesmeekt. Er is groote beroering ontstaan in de Open bare meening en zelf de verschillende gou vernementen. in schijn wellicht hebben zich met de zaak bezig gehouden. Zij hebben liet jielfs aangedurfd langs diplomatieken weg, oeuige schuchtere opmerkingen tot den Sul tan te richten. Zij waren zelfs zoo stout moedig hem eenige niet fuist omschreven hervormingen te vragen Hij heeft natuurlijk beloofd al wat inen hem vroeg, zelfs meer dan men vroeg. Doch daar de Oosterling enkel gelooft en gehoor zaamt aan de brutale macht, heeft de Sul tan gespot met dit platonische' medelijden en er werden nieuwe bloedbaden bevolen. Men wacht enke) naar een sein, een onver wacht geval om eens te meer Macedonië te vuur en te zwaard te verwoesten. De karavaan, geleid door de'ezeldrijvers heeft haren weg voortgezet. Eindelijk ko- DE ECHO VAN HET ZEIDEN, dagen bij de zeemacht 40 opeenvolgende dagen. Voor zooveel noodig duurt voor de onder officieren elke vervolgoefening vier dagen langer dan voor de andere dienstplichtigen. De vervolgoefeningen worden vervuld binnen negen jaren na het jaar, waarin de eerste oefening werd beëindigd, of waarin den dienstplichtige voor het eerst groot ver lof werd verleend. 4e. De ruime gelegenheid, welke geboden zaL worden om door vrijwillige oefening den dienstplicht buiten of grootendeels buiten het leger (buiten de kazerne) te vervullen. Zij, die bij het indiensttreden aan eischen van geoefendheid voldoen, welke in het al- -gemeen overeenkomen met hetgeen in vier maanden oefening in het leger kan worden bereikt, liebben, zoo zij voor dienst bij de reservetroepen in aanmerking komen, nog slechts de voor die categorie aangegeven vervolgoefeningen te volbrengen. Zoodra het aantal vóorgeoefenden het voor de reserve- troepen benoodigde overtreft, zullen de voorgeoefendeu ook voor de kerntroepen worden bestemdhun eerste oefentijd wordt dan met vier maanden bekort. Mocht het contingent voor de reserve- troepen niet geheel door voorgeoefendeu worden gevuld, dan hebben zij. die buiten het leger een zekere mate van geoefendheid hebben verworven, voor plaatsing bij die troepen voorrang. In plaats van 6 maanden of langer eerste-oefentijd krijgen zij slechts een viermaandsche eerste-oefentijd in bel leger. Indien van de gelegenheid om vrijwillig te oefenen ten volle gebruik wordt gemaakt zal het mogelijk worden, dat voor de reser vetroepen geen eerste-oefening behoeft te worden gehouden en dat voor kerntroepen met een 4 maanden kortere eerste oefening kan worden volstaan. 5e. Afschaffing vau liet blijvend gedeel te hetgeen mogelijk is door uitbreiding van bet- instituut der administratietroepen (meer overeenkomstig hun bestemming, mi litaire werkers geheeten), welke te zanien met burgercorveeërs al dien arbeid moeten verrichten, welke niet rechtstreeks of mid dellijk ter verhooging van de geoefendheid bijdraagt. Tot de karakteristiek van de nieuwe wet behoort verder de zooveel mogelijk door te voeren beperking van den dienstplicht tot zoon p">-i gezin, waardoor de loting veeL vau haar beteekenis, als middel om de tot' oefening verplichtèn aan te wijzen, zal ver liezen. Voor de landmacht op oorlogsvoet zijn beschikbaar 20 lichtingen van pl.m. 24.600 man of rond 373.000 man. Daarnaast zijn nog beschikbaar 20 lich tingen van ruim 20.000 man elk, die, voor zoover zij zicli niet vrijwillig oefenen, in vredestijd ongeoefend blijven. Zij kunnen echter bij mobilisatie geheel of ten deele worden opgeroepen om met de wapenen te worden geoefend of voor hulpdiensten te worden gebruikt. Van de 20 lichtingen ge- oefenden worden de 5 oudste lichtingen als aanvullingsreserve beschouwd, welke niet dadelijk behoeft te worden opgeroepen. Met de jongste 6 lichtingen kunnen, voor wat de infanterie betreft, worden gefor meerd 12 regimenten (36 bataljons) kern troepen en even zoovele regimenten reserve- men mensclien en dieren, dood vermoeid, te Egri-Palanka aan. Even buiten het stadje door massieve muren omsloten, staan ge bouwen met pannen gedekt. Een hooge t'a- brieksscjioorsteen rijst ten hemel, 't Is de rozenolie-stokerij. Bij 't vernemen van 't beliengerinkel der ezels, gaar een zware eiken poort open. De (lieren vullen welhaast het binnenplein. Een twintig kloeke mannen in hemdsmouwen komen toeloopen. Waarschijnlijk liet werk volk der fabriek. Zij begroeten met gejuich het rumoerig aankomen van den ezelstreln. Ha! zijt ge daar!... roepen ze de drij vers toe. Wat geluk!... Gaaf en gezond!... bravo Eensklaps ondergaat de oude Timochus als een gedaanteverwisseling. Zijne gestalte wordt kaarsrecht, zijn hoofd staat fier op zijn lijf zijn doffe oogen schieten thans stralen en vonken. Zonder te antwoorden op dit hartelijk welkom, zonder zelfs de handen te drukken welke hem toegestoken worden, zegt hij kort afgebeten: Vlug geen seconde te verliezen... We worden achtervolgd... ik gevoel het... die verwensehte kapitein vex-moedt iets Die enkele woorden blusschen de geest drift. De mannen ijlen naar de ezels die roerloos staan. De korven ze wegen tame lijk zwaar worden losgemaakt en op den grond uitgeschud. De arme rozen hebben veel geleden tijdens den razenden tocht, ze gelijken oen bereide salade. Maar die zon derlinge oliestokers schijnen bitter weinig te malen om welgeurende rozenolie! in iederen korf, onder een weelde van bloembladeren, steken twee prachtige ge weren en een goede hoeveelheid patronen. Nieuwe kreten weerklinken. Bravo!... manliehers... klein kaliber... -Speelgoeddat is geen meter lang, doch draagt zeer verre... Op meer dan' 500 meter afstandant woordt Timochus met zekere plechtigheid. Hoeveel zijn er? Twee in iedere mand. Dus vier voor iederen ezel?... •Ia te zamen honderd twintig prachtige wapens... die ver dragen, juist mikken en haast door een muur boren troepen voor het veldleger. De 7e lichting dient voor aanvulling. Met de 8e14e lich ting kan een even groot aantal bataljons worden geformeerd, «elke voor bezettings-, territorialen- en etajipendienst worden be stemd de 15e liehtiiig dient weer ter aan vulling. Hel gemobiliseerde leger omvat Het veldleger van 4 divisies, elk samenge steld uit een divisieitaf, een brigade infan terie van 3 regimenpn, een bataljon wiel rijders, een regiment huzaren van 3 eska drons. een brigade ajti&erie van 2 regimen ten (elk van 2 afdeelj igcn a 3 batterijen van en een afdeeling ft 2 y--n van 12 c.M. H.w.) •e 'houwitsers (2 batte- 15 e.M. H.w.) 2 com- den divisiëtrein(de C is pi.m. 16.000 man 4 stukken van 7 c, batterijen van 4 stu] en een afdeeling zw rijen ft 4 stukken v pagnieën veldpionie sterkte van een div en 5000 paarden) 12 regimenten in de reservetroepen, ...nterie. herkomstig uit elke, wanneer zij vol doende geoefend zijn In brigadeverband ter versterking van het: veldleger kunnen die nen 36 bataljons infajfjtvié van de kerntroe- pen bestemd voor l ezettiugs-, territorialen en etappendiénst 36 bataljons infanterie van de reserve troepen de artillei'iebezettie.é voor de stellingen; bel. geniepersoneelvoor idem de inch taf weerartfllerie de bijzondere koipsen als luchtvaart dienst, motordienst, d-> grens- en kustwacht,; de dépots der hier y oren genoemde troepen (aan infanterie 12 bataljons voor het veld leger en 12 bataljon- voor de bezettings troepen) de aanvullingsreserve den vrijwilligen landstorm, welke bijzon dere korpsen formeert als motordienst, vaartuigendienst, spoorwegdienst en lucht wachtdienst formaties voor ofigewapenden dienst. Voorgesteld wordt de nieuwe wet 30 Juli 1921 in werking te doen treden. Ingediend is een wetsontwerp, betref fende de heffing van een belasting wegéns waarde vermeerdering van onroerende goe deren ten behoeve 1 ,n de gemeenten. De regeering heeft gemeend de waarde vermeerdering van onroerende goederen bin nen iiet Rijk gelegen of gevestigd, langs tweeërlei weg te moeten treffen, n.l. le. ter gelegenheid van eiken eigendoms- overgang van eeu onroerende zaak, derhal ve zonder te onderscheiden, wie baar ver krijgt of van wien zij wordt verkregen; 2e. periodiek ten aanzien van rechtsper sonen of daarmede gelijk te stellen comman ditaire vennootschappen op aandeelen na afloop van eik tienjarig tijdvak. De regeering oordeelt het onmogelijk deze belasting te doen terugwerken. In de onder stelling dat het wetsvoorstel 1 Juli 1921 tot wet zal zijn verheven, heef zij als tijdstip van aanvang van de te belasten waardever meerdering genomen 1 Januari 1921. De voorgedragen waardevermeerderings belasting vraagt van den eigenaar van de onroerende zaak ten tijde van haar over gang een offer (en behoeve van de gemeen te. Het schijnt min of meer inconsequent, dat desniettegenstaande bij het wetsont werp de verkrijger van de overgegane zaak tot schuldenaar van de belasting wordt ver klaard. Dit is, naar de regeering meent, niet meer dan schijn. Immers, indien de kooper eener onroerende zaak weet, dat hij ter za ke van hare verkrijging een bedrag aan be lasting moet betalen, zal hij zijn prijs daar naar bepalen. Ook is bet practiscli, de belasting te doen betalen door den verkrijger, omdat zij op hem gemakkelijker verhaalbaar is. De belasting znl bedragen 25 ten honderd van de waardevermeerdering. Niet elke eigendomsverkrijgiiig van on roerende zaken geeft aanleiding tot heffing van de voorgedragen belasting. Zoo zal h.v. een verkrijging als wettelijk gevolg van de huwelijksvoltrekking deze belasting niet doen verschuldigd worden, al is de zaak in waa rde vermeerderd. De heffing van de belasting geschiedt bij - de registratie van de akte van overdracht waaruit van den overgang blijkt. Een scheiding van onroerende zaken is naar burgerlijk recht geen overdrachtde toegedeelde zaak gaat niet over ook niet voor de aandeelen, waartoe de deelgenooten, aan wie de zaak niet wordt toegedeeld, ge rechtigd zijn. Toch meent de. Regeering, dat bij verdeeling van een onroerende zaak de belasting moet worden gelieven, alsof de zaak voor het geheel overgaat. Door liet Provinciaal Bestuur van N. Brabant wordt speciaal nog eens de aan dacht gevestigd op de premies, welke voor woningbouw kunnen worden verstrekt, met de bedoeling, dat dit door de gemeentebe sturen zal worden bevorderd. Het streven der regeering is er op gericht, aldus wordt gezegd, den particulieren wo ningbouw te bevorderen. Hieraan zijn groo- En klein!... goed draagbaar!... licht! En ook zooveel bajoneten Eu patronen, niet waar?... Hoeveel? Twee honderd per carabijn Maar dat is een heele voorraad Dat maakt juist vier en twintig dui zend Zijn ze zwaar? Niet zoo erg. Ieder patroon weegt 27 gramdat maakt twee kilogram voor elk pak van honderd... Tedere ezel droeg er acht... geen overdreven gewicht zelfs niet als men er de earabijnen bijrekent. Terwijl vlug die samenspraak gehouden wordt, neemt iedere man een arm vol ge weren op, Timochus en Andreino de eerste. Zegt eens, makkers, geen tijd te ver liezen roept de oude, die gewoon schijnt te gebieden. De mannen spoeden zich met hunne vracht naar een groot gebouw, vol staande met zonderling vaatwerk, allerhande kope ren toestellen met gepogen buizen, flesschen van allen vorm, waar een geweldige rozen geur uit ontsnapt. In een boek staat, plat op den grond, een breede kuip, vol met een ziedend vocht. Terwijl de mannen blijven wachten, haalt Timochus een mes uit zijnen zak. Opent het en steekt het lemmet tussehen twee plavui zen. Hij drukt er zacht op en ziet! een der steenen geraakt los en laat een holte zien op welker bodem een sterke ijzeren ring is. Timochus rukt aan den ring en een kuip, onder onweerstaapbaren drang, waarschijn lijk die eener waterpersing verschuift lang zaam van hare plaats, zeer langzaam, een put openleggende. Een smalle ijzeren trap daalt loodrecht naar beueden. De mannen dalen er in af en bergen er den voorraad earabijnen en patronen. In minder dan tien minuten tijds is de geheele lading in veiligheid. Dat is weer uit de voeten, zegt de oude rimochus, een zucht van verlichting slaken de. Hij rukt opnieuw aan den ijzeren ring'. De kuip met bet. vocht glijdt opnieuw op onzichtbare rolletjes, zachtjes herneemt zij hare plaats en sluit die wondervolle, on vindbare bergplaats af. De ezeldrijver legt den vloersteen weer op zijne plaats en er blijft geen spoor meer over van de goochelpartij. In een oogwenk hervatten de mannen hun gewone bezighe den stokers, machinisten, distilleerders, inpakkers, stoppensnijders, enz. Want er wordt niet enkel „essence" gefabriceerd, maar ook rozenwater, en (lat vraagt vele bewerkingen. Eindelijk laat Timochus een scherp ge fluit hooren én opent de voorpoort. De ezels kennen dit sein; zij komen toeloopen. trek ken de poort uit en gaan in de weide, in vol le vrijheid, het voedsel zoeken dat ze zoo wel verdiend hebben. Er is juist een kwar tier verloopen sedert de aankomst der ka ravaan. Timochus en Andreino staan voor een zeer eenvoudig, maar ruim woonhuis; daar verblijft liet personeelwel ontmoet men er twee, drie vrouwen maar geene kinderen. Zij glimlachen even tegen de twee ezel drijvers blijkbaar een teelcen van ver standhouding en beiden betreden liet woonhuis als goede bekenden binnen. Maar alvorens de stoep te bestijgen, doet Andreino guitig zijn zweep kletsen en zegt tot zijn gezel: Ik zou me gaarne wat reinigen. Ik snak naar een kom water en wat minder vieze kleederen. En Timochus, die thans spreekt: gelijk iedereen, antwoordt lachende: Uw wensch komt me juist voor!... Ge moet, niettemin, toch een poosje wachten... ik vind li zoo heel wel Ge zijl waarachtig niet veeleischend GeduldLaat ons eerst naar de tele graaf gaan, ik heb een voorgevoel dat ons daar verrassingen te wachten staan. Zij komen voor een trap. Zij bestijgen hem haastig, doen boven, een deur open, gaan langs een donkeren gang en bereiken zoodoende aan bet einde van dien gang een ladder. Timochus klimt het eerst naar ho ven, komt aan een luik licht het op en be vindt zich op een soort zolder, in vakken erdeeld door velschillende afsluitingen. In die kamer liggen planken en allerlei afge keurde voorwerpen. Beiden zoeken eeu weg door al dien rom mel en kruipen door een gat breed ais de mond van een oven. Zij treden dan een te voordeelen verbondenhet bouwen is goedkooper, de mogelijkheid bestaat een woning in eigendom te verkrijgen, vermin dering van administratieven omslag, voor de gemeente zijn er geen kosten aan verbon den. Op deze gronden moet aan den premie- woningbouw, aldus de circulaire, boven den vereenigingswoningbouw volgens de Wo ningwet de voorkeur worden gegeven. De premie wordt verstrekt voor arbeiders- en middenstandswoningen. De inhoud mag buitenwerks gemeten niet meer bedra gen dan 450 M. De premie bedraagt als re gel f 20 per vierk. M. woonoppervlnkte. In een artikel over dit onderwerp in het Bijvoegsel van het Weekblad voor de Bur gerlijke Administratie van 25 Februari j.l., no. 3741, wordt positief de bewering uitge sproken. dat thans een practiscli bouwer een éénsgezins arbeiderswoning voor f -4000 kan maken. Gesteld dat de woning een be bouwd oppervlak heeft va 6 x 8 is 49 vierk. M., waarbij komt de helft van de zolderop pervlakte of 24 vierk. M. totaal 72 vierk. M. dan kan men daarvoor krijgen een premie van 72 x f 20 is 1440. Na aftrek hiervan is nqg een kapitaal noodig van 2600. Wordt do rente op 6 pOt. en het onderhoud op IJ pOt. gerekend, dan komt de .wekelijkselie huurprijs van pl.m. 4.per week. Ook al zouden de bouwkosten iets hooger zijn, dan krijgt men toch voor een redelijken prijs een behoorlijke woning. Het bouwen wordt nog vergemakkelijkt doordat van Rijkswege een hypotheeair orediet verstrekt wordt tot een bedrag van hoogstens 90 pOt. van liet verschil tussehen de stichtingskosten en de verleende premie. Voor het platteland heeft de premiebouw nog een bijzonder belang. Immers het feit dat de woning iu eigendom wordt verkre gen, zal de bewoners meer aan huis binden. De trek naar des tad wordt zoodoende te gengehouden. wat aan de belangen van het ^platteland niet anders dan ten goede kan komen. Op grond van (lit alles wordt bij de ge meentebesturen met klem op bevordering van den premiebouw aangedrongen. Waar de regeering uitdrukkelijk ver klaart. dat liet bedrag der, premie voor elke gemeente slechts voor een betrekkelijk kor te periode zal worden vastgesteld terwijl liet do bedoeling is de premies in opeenvol gende periodes geleidelijk te doen dalen, ligt hol voor de band. dat bet voor belang hebbenden geen voordeel zal opleveren het bouwen 'van woningen of van een woning uit te stellen, in het vertrouwen op daling- der materiaalprijzen. Immers: als de bouw kosten dalen zal de regeering de premie verminderen of geheel afschaffen. Afgekondigd is het Staatsblad no. 305 houdende wet van den 12 Maart 1921, tot wijziging van artikel 75 der wet op de Oor- logswinstbelasting 1916. Hierbij is bepaald Art. 1. In het tweede lid van artikel 75 der Wet op de Oorlogswinstbelasting 1916 wordt in de plaats van„een interest is ver schuldigd. berekend naar vijf ten honderd 's jaars", gelezen: een door dien Minister te bepalen interest verschuldigd is. Art. 2 De <vet treedt in werking met in gang van den dag volgende op dien harer afkondiging, dat is heden 17 Maart. plaatsje binnen, waar ten hoogste vier per sonen plaats kunnen vinden, 't Is een soort duiventil, met een zolder venstertje eeu hand groot. Geen andere meubels dan een tafeltje voor welke een man in zijne hemds mouwen staat. Dag, Rislag!... dag, beste vriend! zoo roept Timochus uit. 't Is een nog jonge man, om de 35 jaar oud. bruin, gebaard, met mooie, heldere en rechtschapen oogen: .hij glimlacht en ant woordt Vriendenbeste vrienden... ik ben blij p weer .te zien! En alles gaat goed?... Gnze onderneming is geslaagd!.,. De Turken hebben ons laten doorgaan Maar 't is onze laatste reis, voegt de ezeldrijver er bij. We moeten nu nog Timochus en Andrei no ian ons af zetten en meer... onszelven worden. Bravomaar stillaat mij een oogen- blik gerust Ik ben in verbinding met dien bandiet van een Marko! En de man begint opnieuw vlug den hef boom te hanteeren van een Morse-telegraaf toestel. terwijl langzaam het rolletje papier afrolt bedekt met puntjes en streepjes. t Is een klein toestel, doch werkende met buitengewone juistheid. Het staat op het tafeltje, kan oogenblikkelijk opgenomen en weggedragen worden, hetzij in de hand, hetzij op den rug, in eenen reis of knapzak. Het is met buiten verbonden door een draad met caoutchouc omwonden, een uit weg vindende tussehen twee pannen. Pak... tak... tak... gaat het onafgebroken. —En wat zegt Marko, die ellendeling'' vraagt Timochus. Zeer belangwekkende dingen, ant woordt de telegrafist. Aanstonds lees ik bet u voor. Over wat heeft hij 't? Hij is bekommerd om dien onversaag- en Joannes en die bevallige Nikea, even dapper ais haar echtgenoot, onze overste... Ze zijn er beiden zeer door gevleid Mat zegt hij nog?

Echo van het Zuiden | 1921 | | pagina 1