Pax Aeterna. Provinciaal Nienws. Schitterende Openings voorstellingen, Binnenland. WITTE BIOSCOOP No. 24. Zaterdag 26 Maart 44e Jaarg Waalwijk, 25 MAART 1921. Door Burg, en Weth. is de nieuwe kiezerslijst vastgesteld met 2685 kiezers voor de Tweede Kamer, 2614 voor de Prov. Staten en 2637 voor den gemeente raad. Voor de Tweede Kamer bedraagt het aantal mannelijke kiezers 1335 en het aantal vrouwelijke kiezers 1350. De heeren B. Timmermans-Ver- schure te Waalwijk en M. J. H. Dente- neer te Tilburg, resp. voorzitter en le secretaris adviseur van den Ned. R.K. Bond van Schoenfabrikanten, zijn door den Minister van' Landbouw, Nijverheid en Handel in audiëntie ontvangen. De bespreking liep over de vraag, op welke wijze de schoenindustrie vanwege de Regeering zou kunnen worden ge steund, als na Pinksteren nadat de sei zoenopleving voorbij is, een geweldige inzinking dezer industrie, welke verwacht wordt, gaat intreden. De Minister was van oordeel, dat steun zou kunnen worden verleend in den vorm van een rijkstoeslag op het product tot nivelleering van het verschil tusschen den marktprijs en den hooge- ren zelfkostprijs van het product en dat de daarvoor noodlge rijksbijdragen worden gerechtvaardigd, doordat de steungelden voor werkloosheid, die an ders bij de verwachte malaise zouden noodig zijn, daardoor worden uitgespaard aangezien bij het verleenen van den voorzegden rijkssteun aan de industrie zelf, de fabrieken kunnen blijven werken, omdat zij dan aan de- concurrentie uit het buitenland het hoofd kunnen bieden. De Minister verwacht van het hoofd bestuur van den Schoenfabrlkantenbond flnantieele uiteenzettingen en zal daarna zijn beslissing nemen. Aan verschillenden, die ons daarom vragen, dient dat wij geen eigen uitgebreid verslag gaven van de gecombineerde verga dering van den Nentra'en en R, K. Bond van Lederfabrikanten wairin de Lood toestand in 't bedrijf ter sprake kwam, omdat wjj, zooals steeds, ook thans geen nitnoodiging of kennisgeving ontvingen. Wjj geven thans een en ander wat een der tegenwoordigeu ons mededeelde De vergadering werd gepresideerd door den heer 0. van Loon als ondervoorzitter van den R. K. Bond, wijl de Voorzitters verhinderd waren dese vergadering bij te wonen. De heer van Loon begint met erop te wijzen dat de toestand in de industrie hope loos ie. Daarom heeft hij het derkbeeld om gezameljjk een actie te beginnen gaarne met beide hinden aangevat. Op de gecombineerde bestunrsvergadering wss men van maening dat pogingen in het werk moesten worden gesteld om de buiten- lsndsche concurrentie uit te schakelen. Van het uit het buitenland ingevoerde leder is een compensatoir recht noodig. Met de andere landen kan onmogeljjk worden geconcurreerd wjjl deze veel lagere onkosten hebben en deae het voordeel hebben van de lsge valuta. Daarom moet een Commissie worden benoemd die er bjj de regeering op zal aandringen dat de lederindustrie niet geheel ten gronde eai worden gebracht. De heer B. Verhagen zegt dat de toestand gedurende de 40 jaar dat hij in zsken zit, nog nooit zoo slecht is geweest. Alleen in voerrecht kan nog z.i. redding brengen. De Voorzitter is ook van meeniBg dat invoerrecht een afdoend middel zou zyu doch wjjst erop, om zulks te verkregen, te hn| zal dnren en de indnstrie daarop niet kan wachten. Daarom moet aangedrongen worden dat men een tjjdelyk recht krijgt. De heer Qompen wjjst erop dat de toe- standen in alle landen slecht zyo. Door een tjjdeljjk recht zal ».i. de indnstrie dan ook niet gebaat zjjo. Van oprichting van een //Handels»telle« zooals dat in Dnitschland is gedaan, verwacht hjj meer succes. Ook is het gewenscht dat de loonstandsard wordt herzien. De Voorzitter wjjst op de onoverkomen- ljjke bezwaren aan d.t stelsel verbonden. Twee wegen staan er opeD. Het stopzetten der fabrieken ol beperking van den invoer. Dat moet de regeering worden duidelijk gemaakt. De heer Knjjpera wjjat nog op het be spottelijke van den 8-nrigen arbeidsdag vooral in een landeljjk bedrijf als de looie rij is. Op 't oogenblik acht spreker de tjjd om daartegen te ageeren, niet erg gunstig, rei sar hjj dringt er ten sterkste op aan dat te sijier t\jd de qnaeatie aanhangig wordt De Voorzitter zegt van het gesprokene den heei Ka pets goede nota te zallen nemen. V'kjj de TOlg8nde motie voor j Ned- Liderfabrikanten fen <J® Ned- Lederfabrikanten in gecombi- bjjeén Verg*de"Dg op 21 M"rt te Tilburg gehoord de bespreking over den onhood- baren toestand in de Ned. Lederindustrie waarbjj duidelijk naar voren is gekomen dat de lederindustrie met ondergang bedreigd wordt, tengevolge van moordende concnrren. tie door den invoer van leder uit de om liggende landen, die door hun lage valuta veel goedkooper kunnen produceereu dan hunne leden, achten het absoinat noodzakelijk, willen zij niet gedwoDgen zijn honDe bedrijven te moeten slniteo, dat aan deze concurrentie psal en perk wordt gesteld door tjjdeljjke heffing van een recht dat voor hen nadeelige verschil in prodnetiekosten compenseert, en drasgt de bestaren op deze motie ter kennis te brengen van de autoriteiten en alle ten dienste staande geoorloofde middelen aan te wenden ter bereiking van dit doel. Met algemecne s'emmen werd deze motie aangenomen. Datrna wordt de vergadering gesloten Matlnée op Zondag le Paaschdag te geven door de Liedertafel «Oefening en Vermaak* in >Musi9 Sacrum*. Aan vang 12 uur. Programma 1. De Bruid (koor), Den Hertog. 2. Het jonge jaar (tenorsolo), Mortelmans. 3. a. Het Viooltje (gem. koor), Löïer. b. Ia den lentetijd Roeske 4. Trinklied Hamlet (baritonsolo), Thomas. 5. Minnezangersmeilied (koor), Isr. Oilman. Het concert der Liedertafel op 2en Paaschdag belooft schitterend te worden. Behalve enkele mooie koor werken, zal het str^k-ensemble Van den Akker, dat hier reeds meermalen met succes optrad, een 4-tal prachtige num mers ten gehoore brengen. Wij vestigen nogmaals de aandacht op de bepalingen omtrent de stedelijke belasting op het programma vermeld. Naar wij vernemen, zal door de harmonie van den R K. Gildenbond op Maandag 2en Paaschdag, des middags ten 12 uur, eene muzikale wandeling door de gemeente gemaakt worden. Hoofdbestuursvergadering van den Ned. R. K. Bond van Schoenfabrikanten op Woensdag 30 Maart 1921 om 2'/a uur n.m. in Hotel Rlche te Tilburg. Agenda 1. Notalen der vorige vergadering. 2. Ingekomen slakken en mede- deellngen. 3. Wetsontwerp Weeldebelasting. 4. Actie tot steun voor onze industrie. 5- De komende Ziektewet. 6. Bespreking fioantieele gegevens voor rapport aan Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel. Het eerste XI-tal der W. V. V. Quick speelt tweeden Paaschdag op het terrein alhier tegen Wilhelmina I, Til burg, 2e klasse. Dit zal de sterkste tegenstander zijn welke Quick dit seizoen tegen zich heeft gehad. Doch dit zal de spanning nog ver- hoogen, want hoe sterker de tegenpartij is, des te beter speelt Quick. Aanvang half drie. Quick 2 speelt te Aalburg op de serie-wedstrijden en komt te staan tegen H. E. C. I uit Waalwijk. Vanaf 1 April vervalt het varen op vaste tijdstippen aan het Drongei- sche- en Capelsche Veer over de Berg- sche Maas en wordt op elk verzoek daartoe wederom overgezet- BAARDWIJK. Maandag, 2en Paasch dag, zal onze R. K. Voetbalvereeniging «Juliana* een wedstrijd spelen tegen «Brabantla* uit Waspik om een zilveren eerekruls. Ais het weer meewerkt zal bet publiek van een spannenden wedstrijd kannen genieten. Aanvang 2 uur. BESOIJEN. Van de lichting 1921 zullen voor deze gemeente worden in gelijfd de lotelingen J. Kelder op 4 April a.s. bij het 2e Reg. Huzaren en F. Couwenbergh in het tijdvak 1—-4 Juni a.s. bij het 17e Reg. Infanterie. liet parkje naast het gemeente huis nadert zijn voltooiing. Het vormt een werkelijk sieraad voor het raadhuis en de omgeving en een levendig con trast met den vroegeren toestand al daar, toen de omgeving van liet raad huis letterlijk een modderpoel was. De ontwerper, de heer Hens, en de uitvoerder, de heer van Bladel, hebben aan hun werk eer verdiend. Vooral de fontein is prachtig afgewerkt en dat het werk nog vóór Paschen is voltooid, is voorzeker voor een niet gering ge deelte te danken aan liet doorzettings vermogen van ons gemeentebestuur. Het inschrijvings- en het alpha- btiseh register van de lichting 1922 lig gen vanaf 22 Maart gedurende 8 dagen op de secretarie ter visie. Den laatsten tijd schijnen hier weer kippendieven aan het werk te zijn. Bij H. M. werden op een nacht al de kippen uit het hok gestolen, terwijl bij J. B. de eieren werden ontvreemd. Deze week is men alhier begon nen met de jaarlijksche opmetingen voor liet kadaster. Den belanghebben den wordt in herinnering gebracht, dat de door hen verkregen gedeelten van kadastrale perceelen behoorlijk door zichtbare teekens moeten worden afge scheiden, hetgeen noodig is voor een juiste opmeting en deugdelijke tenaam stelling. —In deze gemeente heeft zich weel een geval voorgedaan van diphteritis. BESOIJEN. R.W.B. II gaat 2en Taasch dag naar Tilburg om voor de competitie te spelen tegen V.V.T. We vertrouwen dat R.W.B. II dgroote nederlaag van eenige weken geleden, tegen V.V.T. zai goedmaken. R.W.B. III gaat eveneens naar Tilburg voor de 3e klas tegen GadokIV. Dit zijn de laatste uitwedstrijden. VRIJHOEVK-CAPELLE. Dinsdag avond hield de landbouwvereenlgiag, 's-Grev.-Capelle, Vrijhoeve-Capelle en Sprang, alhier hare laatste voorjaars vergadering. Door den voorzitter den heer M. J. Rijken, werd medegedeeld, dat er bij den Minister van Arbeid plannen zijn om ook voor den land bouwer den 8 urenwetkdag in te voeren. Hiertegen werd met algemeene stemmen geprotesteerd, aangezien de landbouwer daarvan vooral in den hooitijd groote schade kan hebben. Besloten werd een adres aan den Minister te zenden namens de vereeniging. Prov. Cr. CAPELLE. Vanaf heden zal ter secre tarie dezer gemeente gelegenheid bestaan tot het bekomen van aanvraagformulieren voor jacht- en vlschakten, welke zoo mogelijk, voor 1 Mei a.9. ingevuld moeten worden ingeleverd. Aan het gemeentebestuur is door het gemeentebestuur van Looc-op-Zanc opdracht gegeven tot plaatsing van 4 electrische straatlantaarns aan den Loon- schendijk. Voorwaar een uitkomst voor de bewoners van deze straat, die tot nog toe in egyptische duisternis gebuid was. Blijkens uitgebracht rapport van de brandstoüfoncommissle voor de ge meenten Capelle en Vrijhoeve-Capelle werd gedurende haar bestaan ongeveer 4500 ton kolen gedistribueerd. Het aantal ingeschreven gezinshoofden bedroeg rnim 650, aan wien 58.500 eenheden verstrekt werden. Gedurende denzelfden tijd werden aan woonwagenbewoners een half.mud, aan 18 schippers 184 eenheden, aan zieken 336 mud, aan 99 groote gezinnen 487 H. L., aan 90 ouden van dagen 270 mud en aan ingekwartierde militairen 475 eenheden verstrekt. Onze voetbalvereeniging Excelsior zal a.s. Maandag (2en Paaschdag) met laar eerste elftal deelnemen aan de sport- en gymnastlekwedstrijden, uitge schreven door de sport- en gymnastiek- vereenlging D.V.O. te Wijk bij Heusden. De wedstrijden vangen om 1 uur nam. aan, zoodat onze geel-zwarten met hunne supporters te ongeveer half twaalf per fiets van hier zullen vertrekken. De plaats van afrit «De Brug«. - De op 22 Maart j.l. voor deze gemeente vastgestelde kiezerslijst over 1921/1922 bevat 1231 namen. Van de 29 ingeschrevenen der icbtlng 1922 voor deze gemeente hebben zich 12 personen aangemeld voor broe- derdienst. WASPIK. Voor de boeren, die vee moeten koopen om te vetweiden, ziet het er niet goed uit. De inkoopsprijzen zijn buitengewoon hoog. Naar gelang van kwaliteit wordt f400.— tot f550.— per stuk betaald. Ter verzending voor de veiling te Roermond kwamen deze week bij de eiervereeniging alhier in, ongeveer 3000 stuks. De prijs bedraagt naar gelang het gewicht van 6 tot 8 cent per stuk. Op den tweeden Paaschdag zal „Brabantia"! spelen tegen „Juliana" te Baardwijk om een zilveren kruis. De prijs der suikerbieten is door de Coöperatieve fabrieken vastgesteld als volgtLevering le termijn tusschen 15 Sept. en 15 Oct. f24.50; 2e termijn tusschen 15 Oct. en 15 Nov. f21. 2e termijn na 15 Nov. f 15 oer 1000 K.G. K „Brabantia" I zal deelnemen aan de seriewedstrijden, uitgeschreven door „Excelsior" te Capelle, welke gehouden worden op 3, 10 en 17 April. Woensdag jl. hield de alhier inge stelde Commissie, als bedoeld in art. 131 der gemeentewet een vergadering onder voorzitterschap van den burge meester, tot het uitbrengen van het rap port omtrent het wetsvoorstel tot ver eeniging der gemeenten Waspik, Raams- donk, Geertruidenberg en Made. De Voorzitter zegt, dat hij deze vergadering heeft bijeen geroepen om het gevoelen van de Commissie te vernemen omtrent het in te dienen wetsontwerp. De heer Vermeulen zegt, dat de Commissie haar rapport reeds heeft samengesteld, waar na de heer van Velthoven hetzelve voor leest. (Zie rapport 2e blad.) Na voorlezing zegt de Voorzitter aan de leden dank voor de moeite die zij zich hebben getroost. Hij zal het rapport met een uittreksel uit de notulen van deze vergadering aan heeren Ged. Staten zenden. Aangezien daarna niets meer te be handelen is en geen der leden meer het woord verlangd, sluit de Voorzitter de vergadering. RAAMSDONKSVEER. Zeer zeker tot vreugde van velen onzer arbeiders, die n het najaar aan de Suikerfabriek te Geertruidenberg werkzaam zijn, onder gaat die fabriek een flinke uitbreiding; werd er het vorige jaar een suiker- entrepot bijgebouwd, benevens een W A A L W ÏJ K 19463 ZONDAG en MAANDAG telkens 6 en 8 uur Als Hoofdnummer Zondag groote Gala-avond. 13* Denk aan den voorverkoop bij de WED. PULLENSSigarenmagazijn. nieuw magazijn en werkplaatsen voor timmerlui en smeden, thans is men bezig er een pulpdrogerij bij te bouwen. Wegens vacaturedienst treedt Ds. v. d. Graaft lsten Paaschdag alleen des morgens op voor zijn Gemeente en wel op het Veer, en 2en Paaschdag des morgens op 't Dorp. De opvoering van „Een dag Khalif gecostumeerde kinder-operette, zal voor het eerst 29 Maart en daarna 3 April plaats hebben onder leiding der Har monie „De Eendracht." De repetities liepen reeds aardig van stapel. Door het Bestuur der Chr. School zal een elfde leerkracht benoemd wor den aan de school op 't Veer. Het is e hopen dat die spoedig zal kunnen comen, eveneens dat in twee vacatures, die bestaan, weldra zal voorzien zijn evenwel nog steeds geen sollicitanten. Eerstgenoemde bewijst wel dat deze school zeer bloeit. In het afgeloopen vereenigingsjaar van de Onderlinge Veeverzekering „De Eendracht" gevestigd te R'veer, telde de vereeniging 32 ledeningeschreven waren ongeveer 350 runderen, waarvan er 11 afgemaakt of opgeruimd moesten worden, wat een uitbetaling van f 3200 vereischte. Van deze runderen kwam echter terug 787 gulden, alzoo een na- deelig slot van 2413 gulden. In de plaats van dhr. A. Lank- huijzen werd dhr. A. J. Konings tot voorzitter gekozen, daar eerstgenoemde had bedankt. De Coöp. Stoomzuivelfabriek „Nooit Gedacht" te Raamsdonk telde in 920 in het geheel 163 leden, Voor zitter van het Bestuur is dhr. j. C. Schoenmakers; J. G. Knaap Secretaris. In het afgeloopen jaar verwerkte de iabriek 2484058 Liter melk met een ge middeld vetgehalte van 3,13 pCt. Geproduceerd werden 73490'/2 Kg. iioter. Voor 1 Kg. boter was noodig 28,3 L. melk. Voor 100 L. melk werd gemiddeld uitbetaald aan botergeld 9,73, in 1919 11.83. Gemiddelde boterprijs was f 3,01'. De vollemelk grootverkoop bracht op 43173.095. De ondermelk bracht op f 26870,72. De melkinrichting bracht op 27180,22'/2 De karnemelk bracht op f 9342,71. De spoeling bracht op f 1231,20 72. Het uitdrupapparaat bracht op f792,88. Als onkosten viel te boeken een be drag van f 52035,00 of f 2.084 per 100 Liter. Het grootste getal litersmelk geleverd door één leverancier bedraagt 38558 L. het kleinste aantal 142 Liter. Het Bestuur der Duivenvereeniging „De Vredesduif" bestaat o.m. uit de heeren Fitter Voorz., en Rombouts Secr. In het geheel zijn er 6 bestuursleden. Het was voor velen een ware uit komst, dat we deze week wat regen hebben gehadbij de meesten waren de regenbakken sinds dagen en dagen ledig, wat niet te verwonderen is als in aanmerking genomen wordt de zoo ge- ringe regenval in Februari, terwijl er in Maart tot nog toe eveneens bizonder weinig nat gevallen was. De cursus gedurende de winter maanden, uitgaande van de Chr. Mid- denstands-vereeniging is nu geëindigd. Trouw hebben de cursisten de lessen bijgewoond en toonden dan ook fiinke vorderingen gemaakt te hebben. MEEUWEN. Woensdagmorgen is in de Bergsche Maas nabij den loswal alhier, aangespoeld het lijk van T. v. K dienstbode te Watergraafsmeer. Ver moedelijk is zij reeds op 21 Februari j.l. te Hedel van de brug in de Maas gesprongen. Een ongelukkige liefdes historie is waarschijnlijk de beweegreden tot deze treurige daad geweest. Het lijk van het ongeveer 30-jarige meisje is 's middags naar het lijkenhuisje op de algemeene begraafplaats overgebracht en na confrontatie met eenige inmiddels opgespoorde familieleden, 's avonds ter aarde besteld. Door de muzlekvereeniging «Kunst en Vriendschap» is voor het dezen zomer alhier te houden festival voor muziek en zang reeds eene commissie nit de ingezetenen benoemd. Aan den EdelAchtb. heer Brune, burgemeester dezer gemeente is het Eere-voorzltterschap opgedragen. Verder zijn benoemd tot le voorzitter D. v. Buui en, tot 2e voorzitter A. L. de Graafif, tot le secretaris P. W. Sprong, 2e secr. C. Vos, le penningen. G. v. Rijswijk, 2e penningm. M. Murghout en verder 7 commissarissen. De gemeenteraad alhier heeft be sloten tot electrificatie der gemeente. Men hoopt den eerstvolgenden winter van licht voorzien te zijn. De muzlekvereeniging «Kunst en Vriendschap» zal deelnemen aan het op 5 Mei a.s. te Sliedrecht te houden concours. DRUNEN. Om aan de herhaalde vereerende ultnoodlglngen te voldoen, zal door de Tooneelvereeniglng der Congregatie nogmaals worden opge voerd: «De Geheimen der H. Mis*, Sacramentsspel met zang, naar Don Pedro Calderon de la Barca, door Prof. Knaapen, en wel op Maandag 2en Paasch dag 28 Maart 1921, nam. precies 7 uur en op Dinsdag 29 Maart nam. precies half zeven voor vrouwen en meisjes. Grondwetsherziening. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft bij de Tweede Kamer in gediend de ontwerpen van wet tot het in overweging nemen van het voorstel van verandering van het 1ste, Hde, lilde, IVderVde, Vide, Vilde, Vlliste, IXdeen Xlde hoofdstuk en de Aditioneele Arti kelen der Grondwet. De voorstellen van de veranderingen zijn voor elk hoofd stuk en voor de Aditioneele Artikelen in een afzonderlijk wetsontwerp be lichaamd. Aan deze ontwerpen van wet is ééne memorie van toelichting toege voegd, welke memorie weer vergezeld gaat van een „vergelijking van de regee- ringsvoorstellen met bestaande Grond wet en de voorstellen der Staatscom missie." Wij ontleenen aan het lijvig dossier o.m. Gemeentebesturen Wijziging van de bepaling, die het voorzitterschap van den raad regelt, zoomede van het voor schrift, dat behalve de regeling, ook het bestuur van de huishouding opdraagt, terwijl een nieuw artikel buiten twijfel zai moeten stellen de mogelijkheid om, waar noodig, de gemeenten te dwingen tot gemeenschappelijke regelingen. Staten-GfeneraalBehoud der Eerste Kamer, voortaan echter bij de verkiezing door de Provinciale Staten de evenre dige vertegenwoordiging toe te passen bij ontbinding der Eerste Kamer ook de Prov. Staten te ontbinden; vastleg- iing van het algemeen vrouwenkiesrecht in de Grondwet. Troonopvolging: De bepalingen, welke anderen dan nakomelingen van de thans regeerende vorstin tot de regeering kunnen roepen, te schrappen, en de troonopvolging, indien mannelijke uit mannen gekomen nakomelingen ont breken, te beperken tot het tweede geslacht uit den laatst overleden koning gesqrotenbij ontstentenis van een grondwettelijken troonopvolging door volksstemming over den staatsvorm te doen besiissen. Artikel 128. Er is geen voldoende aanleiding om de de bepaling te besten digen, welke verbiedt het gelijktijdig bekleeden van het lidmaatschap der Eerste Kamer en dat der Staten eener provincie. De voornaamste wijzigingen der ad- ditioneeele artikelen zijn vervat in de voorgestelde artikelen XII en XIII, waar door in de kieswet en de provinciale wet de bepalingen zullen worden inge- lascht, noodig om te voorzien in het geval dat ontbinding van de provinciale Staten plaats vindt en om het stelsel van evenredig kiesrecht voor de Eerste Kamer in toepassing te brengen. Deze laatste bepalingen zijn in hoofdzaak ont leend aan de voorstellen der commissie voor Evenredig Kiesrecht, ingesteld bij Kon. Besluit van 15 Nov. 1913 no. 45. Artikel 170 is door de regeering al dus geredigeerd, dat het houden van „alle openbare godsdienstoefeningen binnen gebouwen en besloten plaatsen" als een recht is vastgesteld, waaraan niet mag getornd worden. De regeering stelt verder voor een andere redactie van het tweede lid, waardoor de moge lijkheid wordt geopend voor het houden van Godsdienstoefeningen buiten ge bouwen en gesloten plaatsen. Bij Kon. Besl. is bepaald, dat zonder toestemming van B. en W. in geen enkele gemeente een woning mag onttrokken worden aan de bestemming, die zij op 1 Juni 1920 had, ook mag de woning zonder die toestemming niet afgebroken worden. In de te Amsterdam gehouden conferentie tusschen de Federatie van werkgeversbonden en de organisaties der werknemers in het heerenkleedlng- bedrijf is men niet tot overeenstemming gekomen. Door de werknemersorganisa ties is dientengevolge besloten dat het werk zal worden neergelegd. Het maandelijksch overzicht betref fende de toegekende renten vermeldt, dat zijn toegekend op 1 Maart 1921: 8738 .Ouderdomsrenten, 318 weezenrenten, I it am mi bet m

Echo van het Zuiden | 1921 | | pagina 9