Provinciaal Nieuws. Amsterdam, het federatiebestuur vol macht is gegeven, ia antwoord op de aangekondigde uitsluiting In het kle dingbedrijf, de staking voor de aan de uitsluiting deelnemende werkgevers bin nen den kortst mogelijken tijd te pro- clameeren. In navolging van de afdeeling Am sterdam, is ook door de afdeeling Den Haag in een den 2den Paaschdag ge houden vergadering besloten, te dien aanzien het Federatiebestuur vrij mandaat te verstrekken. Belde vergaderingen, die zeer druk bezocht waren, namen met algemeene stemmen bovengenoemd besluit. In de te Amsterdam gehouden ver gadering van werkgevers in het heeren- klee<Hngbed(\jf is besloten de partieele staking voor een deel der werknemers tij bepaalde bedrijven en ia enkele steden geproclameerd, te beantwoorden met een aigeheele opzegging der overeenkomsten, m.a.w. de absolute uit sluiting in bet maai-confeciir-bedrijf, het msatbedrijf en voor een groot gedeelte in het engros-confec'.iebediyf, omvattende een kleine 1000 werkgevers over het heele land verspreid. Alle werknemers, voor zoover zy niet in staking zjjp, werden Zaterdtg met iuach'- neming van den wettel\jken opzeggings termijn van 8 dagen, ontslageD. Door deze lock-out worden getrcffan alle werknemers in bovenbedoelde bedrijven, mannelijke zoowel als vrouwelijke, georgani- seetden zoowel als ongeorganiseerden, in totaal een 12 a 14.000 arbeiders. Het Handelsregister. De meening, dat het vermelden van het in de zaak gestoken kapitaal, tot een onaangename verplichting is gesteld, is in ons blad reads vroeger weerlegd, maar wordt nog herhaald als een bezwaar, waarvoor nochtans geen reden bestaat. Voorop zjj gesteld, dat hst bedrag van het in de zaak gestoken kapitaal, niet wordt vermeld in het dossier, waarvan het publiek inzage kan nemen. Door de hoegrootheid van het kapitaal wordt bepaald of de zaak behoort tot het ((kleinbedrijf" (kapitaal niet méér dan f 50.000dan wel tot het Hgrootbedrijf" (kapitaal vanaf f 50,000)of de betrokken beheerders, bestuurd :rs, gevolmachtigden, procuratiehouders, commissarissen, enz. be- hooren tot de kiezers en verkiesbaren van het klein- of grootbedrijf. Bovendien is opgave van het kapitaal noodig, om aan de hand van art. 19 der Handelsregisterwet, het bedrag der retributie te kunnen vaststel en. De by deze Wet vastgestelde schaal laat groote speling, zoodat het b.v. geen invloed beeft op de te betalen vergoeding, of f50.01.dan wel 1 100.000.ol f 100.001,dan wel f 500.000.in de zaak gesioken is. De schaal varieert alleen in de bedragen van 10, 25, 50, 100, 500, duisend gulden. 1, 2, 3, 4 of 5 millioen gelden. Iedere koopman is verplicht, zoo als men reeds weet, tot het doen in schrijven zijner zaak in »Het Handels register», op mogelijke boete van twee duizend gulden, terwijl hij, die een on volledige of onjuiste opgave doet, met een jaar in de gevangenis kan gestraft worden. Deze wet bepaalt zoo zware straffen omdat de Handelsregisterwet dient om een betrouwbaar register aan te leggen van alle handelszaken. Het spreekt vanzelf dat de zaken waar een luchtje aan is, liever niet in het Register willen staan. Do reëele koopman, de betrouwbare handelsman, kan geen bezwaar hebben tegen de beantwoording der gestelde vragen. Als er geen strenge straf stond op het ontduiken der verplichting, dan zou den de soltede zaken alleen in het Han delsregister komen en de onsoliede ble ven er uit. Maar juist om een overzicht te heb ben van het zaken doen in Nederland en om den betrouwbaren handel een stevigen bodem onder de voeten te geven, daartoe dient het Handelsregister. Het Handelsregister geeft antwoord op de vraag, wie een handelszaak drijft en onder welken vorm zij gedreven wordt. Het geeft geen inlichtingen om trent de soliditeit eener zaak, het geeft alleen inlichtingen omtrent de omtrek ken eener zaak, maar deze inlichtingen kunnen in vele gevallen van groot be lang zijn. Het is als een hypotheek- kantoor, waar men precies inlichtingen kan krijgen omtrent elk perceel of pand. Moet men iets weten omtrent deze of gene zaak en wenscht men daaromtrent officleele inlichtingen, dan gaat men Inzage nemen aan het kantoor van het Handelsregister. Hoe eerder de formulieren zijn inge vuld, boe spoediger het Register natuur lijk tot algemeen gebruik gereed is. Het is een uitstekend idee van de harmonie van den Gildenbond zoo nu en dan eens een muzikale wandeling door de gemeente te maken Zoo gaf deze rondtocht door de gemeente op Tweeden Paaschdag heel wat vroolijkheld in onze plaats. 't Bracht werkelijk eene aangename afwisseling en 't is te hopen dat dit meermalen zal herhaald worden. We mogen nog vermelden dat de harmonie voor 't H. Hart »Aan U o Koning der eeuwen* heeft gespeeld, als zijnde 't juist een jaar geleden dat t monument werd onthuld. Deze passende hulde maakte veel iodruk op de talrijke aanwezigen. Naar wij vernemen wordt op zeer ernstige en krachtige wijze door tal van vereenigingen en autoriteiten uit de bij de vereeniging van gemeenten betrok ken plaatsen Waspik, Raamsdonk en Geertruidenberg, en speciaal de eerste, gewerkt tegen deze vereeniging. Van tot oordeelen bevoegde personen ver namen wij dat er kans bestaat, dat van deze dwaze combinatie mogelijk niets komt. Zoo dit juist is, een bewijs dat met flink werken iets verkregen kan worden. Het Ned. Corr.-bureau meldt ons omtrent de audiëntie, door den minister van landbouw verleend aan het bestuur van den Ned. R, K. Bond van Schoen fabrikanten, dat de minister niet alleen geen enkele toezegging omtrent het verieenen van een rijksbijslag op het product gedaan heeff, doch er boven dien zeer uitdrukkelijk op gewezen heeft, dat zulk een bijslag, afgescheiden van andere bezwaren, waarschijnlijk wei op financleele overwegingen zou moeten afstuiten. De minister verzocht het be stuur echter zijn wenschen te dien op zichte schriftelijk uiteen te zetten, opdat hij aan de band dier gegevens met zijn ambtgenoot van arbeid, tot wiens taak de bestrijding der werkloosheid In de eerste plaats behoort, in overleg zou kunnen treden. Op tweeden Paaschdag speelde Qa'ck I tegen Wilhelmina I uit Tilburg een vriend- sehsppel\jken wedstrijd welke in een 2—2 gelijk spel eindigden. Qaick II speelde op de serie-wedstrijd te Aalüarg en wist er den tweeden prijs te behalen. Ia den eersten wedstrijd kwsm Qaick tegea H, E, C. I uit Waalwyk te staan. Wss de opinie van H. E. C. een overwinning Qaick dacht er anders over en hield den stand tot het einde 00. Bij loting was Qaick de gelukkige om in de finale te komen. Toen kwam Qaick tegenover het sterke Excelsior van Capelle, waarvan Qaick met 30 het onderspit moest delven. Hierdoor bekwam Qaick de tweede prijs een prachtig zilveren medaille. Dinsdag j.l, speelde de Watlwyksche VoetbalvereenigiDg D.E.V.O. een vriend schappelijke match tegen D.E.V.O. Btardwyk welke door de eerstgenoemde vereeniging met 120 werd gewonnen. De W. V. V. ^Wilhelmins" won op deo 2en Paaschdag van Jniianal alhier een vriendschappeiyken wedstrijd met een wel verdiend 2—0. Waalwijk, 29 MAART 1921. Da motorbrandspuit, door de ge meente aangekocht, zal Vrijdag hier aankomen. Zeer waarschijnlijk zal Zaterdagmiddag een demonstratie met de spuit worden gehouden. De veegmachine is reeds In werking gesteld en voldoet uitstekend. BAARDWIJK. Maandag 2en Paaschdag speelde onze R.K. Voetbalveree iging Juliana een wedstrijd tegen Brabantia I uit Waspik. Juliana werkte hard van begin tot eind, maar moest ten slotte met 20 in Brabantia haar meerdere erkennen. Brahaniia bracht een sterke ploeg in hel veld. Het 2e Xl-tal van Juliana speelde eea vriendschappelijke» wedstrijd tegen Excelsior Kaatsheuvel. Uitslag 00. Zondag a.e. gaat Juliana I deelnemen aan de reriewedstrijden bij Excelsior Capeile, en zal uitkomen tegea Neerkndia Kaatsheuvel. Het 2e Xl-tal van Kunst en Kracht alhier speelde een wedstrijd tegen Essodo Waalwijk en won met 21. De heer L. van Dommelen alhier is benoemd tot ambtsnaar ter secretarie te Zoeterwonde bij Leiden Maandag 2en Paaschdag gaf de mei'jes< propagandaclub alhier in het bondsgebouw een uitvoering. De zaal was goed bezet. Opgevoerd werd het familiedrama in vier bedrijven ^Om kind", onder leiding van den regisseur C. Mal. Het stuk werd op eeu zeer verdienstelijke wijze voorgedragen en het publiek was dan ook ten zeerste voldaan. De op 26 Maart j.l, in deze gemeente gehouden collecte ten behoeve van nood lijdende Nederlanders in den vreemde bracht f 34.52 op. DRUNEN. J.l. Maandag 2en Paaschdag speelde D. F. C. I een vrlendschappe lijken wedstrijd tegen P. V. C. I uit 's-Bosch. Wegens den hevigen wind kon geen goed spel worden geleverd. Toch wisten de D.F.C.ers na enkele prachtige doorbraken de P.V.C.ers 2 puntjes te ontfutselen. Zoodat het einde was 2—-O voor D.F.C. Rust ging in met 0—0. Het 2de elftal speelde tegen Con cordia Waalwijk en won met 80. In het 2e zitten goede krachten. De premiekeuring voor springstle- ren uit deze gemeente zal plaats hebben te Waalwijk op 29 April des v.m. 11 uur, Wegens buitengewone omstandig heden zijn de gymnastiek- en atletiek wedstrijden een week uitgesteld en zullen gehouden worden op 5 Jual a.s. 's-HERTOGENBOSCH. In tegenwoor digheid van vele burgerlijke en militaire autoriteiten uit>tad en provincie heeft Maandagmiddag op het voorplein van het Gouvernemeentsgebouw de onthulling plaats gehad van het monument, den commissaris der Koningin naar aanlei ding van zijn zilveren ambtsjubilé door de Noord-Brabantsche industrieelen aan geboden. De voorzitter en de secretaris van het comité, de heeren Eug. Goulmy en Conr. Teulings, ontvingen den com missaris en diens familie, waarna het Kon. muziekkorps der heeren Goulmy en Baar het Wilhelmus speelde. Na een korte toespraak, waarin hi verklaarde dat de tijdsomstandigheden oorzaak waren geweest, dat dit monu ment niet eerder was gereed gekomen en dat de industrieelen bedoelden door de aanbieding van dit monument een blijk te geven van hun sympathie, voor de nobele wijze, waarop de commissaris zijne taak heeft opgevat, bood de heer Goulmy het monument aan, dat tot in de verre toekomst zal getuigen hoezeer Brabant's industrieelen hun commissaris eerden. In zijn antwoord erkende de commis saris der Koningin, dat er gedurende zijn 25-jarige ambtsvervulling veel was ge daan om de provincie tot ontwikkeling te brengen. Handel, industrie en land bouw bloeiden. Hij herinnerde aan de opening van den Nieuwen Maasmond, het graven van het Wilhelminakanaal, de electrificatie der provincie,den aanleg van honderden kilometers kunstwegen, de oprichting van tal van onderwijsinrich tingen op verschillend gebied en de plannen tot ontwatering der provincie en tot den aanleg van een groot net van iokaalsspoorwegen. De eer daarvoor wees hij echter grootendeels terug op Gedeputeerde Staten en ProvincialeStaten Dit monu ment getuigt, dat de industrieelen in Noord Brabant waardeering hebben voor hetgeen door de provincie ten bate van de industrie is gedaan. Het zal steeds dengene, die het gouvernements huis zal* bewonen, herinneren aan de voorname plaats, die de industrie in deze provincie inneemt, door welke te steunen men in hooge mate de belangen der Provincie bevordert. Spr. uitte den wensch, dat spoedig voor handel en industrie de periode van malaise moge geweken zijn en deze weer hun vroegere, vooraanstaande plaats zouden kunnen-hernemen. Met een rondgang van het muziek korps eindigde £eze plechtigheid. Het monument, gemaakt naar ontwerp van Huib Luns, vertoont op het midden stuk, dat door een bijenkorf als symbool der industrie gedekt wordt, in brons relief de beeltenis van den commissaris der Koningin, eveneens door Luns ge modelleerd. Aan de achterzijde zijn de namen van de leden van het comité van industrieelen in brons aangebracht. Ter weerszijden symboliseeren vrouwen figuren (gemodelleerd door Aug. Falise) de Gedachte en de Daad. Het geheel is in Euviile mafbrier uitgevoerd door den beeldhouwer Jac. Goossens en rust op een voetstuk van Beiersch graniet. Het comité bestond uit de volgende heeren: Eug. Goulmy, voorzitterCorn. Teulings, secr.J. P. J. Asselbergs Gzn. Bergen op ZoomA. N. van Oerle, Box- te! J. Smits, BredaChr. Stulemeyer, id.C. Bressers, Dongen J. W. L. van der Putt, EindhovenA W. van Thiel, Helmond P. J. J. de Wit, id.Henri Grasso, L. de Gruijter, 's Bosch H. Har- tog, Frans Jurgens, N. Zwanenberg, Oss L. M. A. van Loon, Steenbergen Lamb, de Beer, H. M. J. Blomjous, J. F. Mut- saerts, TilburgE. Klijberg en A. H. van Schijndel. Waalwijk. De plechtigheid eindigde met een dé- filé door het muziekkorps. BË801JEN. De wedstrp V. V. V. Tilburg—B. W". B. II is uitgesteld. Het Se XI-Ul van R. W. B. speelde zp laatsten uitwedstrp tegen Gudok IV op het Gudok-terreiu. Daze wedstrp eindigde iu een geljjk spel 11. Van de jeugdige R. W. B'eis Z8er zeker een mooie prestatie. 3 April speelt R. W. B. I voor den N. V. B. Holdertbeker tegen Hel mind I, Deze ver eeniging speelt ia de Znideipe 2e klas en bezet de 2e plaats. Den sportliefhebbers staat das veer een bpondere wedstrp te wachten. paalde aangegeven uren overgezet, met in gang van bovengenoemden datum zal men op verzoek steeds overgezet kunnen worden. Eeu verbetering, die voorzeker niet van belang ontbloot is. De heer M. v. Peer, werkzaam op een der schoenfabrieken in deze gemeente, behaalde bij hst dezer dagen gehouden examen voor werkmeester, ingesteld door den Ned. R. K. Bond van Schoenfabrikanten, het diploma voor zwikmeester. Geslaagde onze hartelijke felicitaties. Tot secretaris vaa het muziekgezelschap «(Kunst na Arbeid" alhier is gekozen de heer P. de Visser Iz. SPRANG. Maandag 2en Paaschdag speelde S.V.V. gecombineerd tegen Excelsior I uit Capelle op de seriewed strijden te Aalburg waar zij op zeer onfortuinlijke wijze met loten verloor. Wanneer komt S.V.V. nu eens volledig op, de overwinning was dan zeker ge weest. Stand 22, Vrijdagavond treedt alhier voor de Geref. Jengel. Ver. »Timotheus« op Ds. Galambos, Hongaarsch predikant, met het onderwerp >De taak van den jongeling ia dezen tijd.* CAPELLE. Naar men ons mededeelt ondergaat de dienstregeling van het Capel- sche pontveer over den Nieuwen Maasmond met ingang van 1 April e.k. een belangrijke wijziging. Werd tot nu toe slechts op be- Onze V.V, Excelsior nam j.l. Maandag (2e Paaschdag) met haar le elftal deel aan den seriewedesrp, uitgeschreven door de Spart- en Gymnastiekvereniging D. V. O. te Wjjk en Aalburg. In de le ronde speelde Excelsior tegen S. V. V. uit Sprang. Deze wedstrp eindigde in een geljjk spel 22. Bij loting was het gelnk aan de zijde onzer geelzwarten, zoodat zij zich in de finale geplaatst zagen tegen Qaick II nit Waalwjjk, welke match eindigde in een 30 over winning voor Excelsior I, waardoor zij in het bezit kwam van den lsten prijs, een zilveren lauwertak, welke thans ter be zichtiging ligt in het sigarenmsgazp van den heer A. Christ alhier, A.s. Donderdagmorgen 7 uur ral door den commissionair in paarden B. Timmermans alhier voor den heer Jan Dpk te Zwolle, aan het café van den heer L. F. v. Dongen een paarden monstering gehouden worden Onze vroegere dorpsgenoot A. v. Oos- terhour, thans politieagent te Tilburg, werd dezer dsgen bevorderd tot politieagent 2e klasse. De biugwachtar H. v. Snijlekom, in dienst van den Rjjks-Waterstaat aau de brug over het Oude Maasje alhier, zal met ingang van 1 Mei s.*., na een diensttijd van ruim 30 j aar, den Rijksdienst met pensioen vei laten. J.l. Zaterdagavond werd van een rijwiel, toabehoorende aan den knecht van v. B. uit Dassen en staande aan het station alhier, terwjjl de eigeoasr even in het station was, een lantaarn ontvreemd. -- Aan den door de V, V. ^Excelsior" alhier uitgeschreven seriewedstrijd, die 8 April a.s. een aanvang neemt, nemen de volgende vereenigingen deelVictoria uit Rsamsdonk, Brabantia uit Waspik, R.W.B.II uit Besopu, Juliana uit Baardwijk, S.V.V, uit Sprang, K. V. V. en Neerlandia uit iaa'sheurei en Achilles III uit Tilburg. Aan dezen wedstrijd zp een 4-tal prachtige prp a verbonden, n.l, zilveren lauwerkrans le p ijs, zilveren lauwertak 2e pip, zilveren schild 3e prijs, verguld zilveren medaille 4e prp. Vanaf Woensdag 80 Maart zp de prjjzen uitgestald in het sigarenmagazijn van den heer H. v. d. Schans alhier WASPIK. De vanwege de vereent ging »Het Wlt-Gele Kruis* alhier aan gestelde wijkverpleegster, zal in plaats van 1 Juli, reeds in begin Mei haar functie aanvaarden. Van de 43 ingeschrevenen voor de Militie, lichting 1922 dezer gemeente, maken 11 aanspraak op vrijstelling wegens broederdienst en 3 op vrij. stelling wegens kostwinnerschap. Ia de werkplaats van de monteurs van het electrisch net, vloog, door het onvoorzichtig wegwerpen van een lucifer, een bus benzine in brand. Een monteur, die in de werkplaats bezig was, bracht de bus buiten, maar kreeg hier door ernstige brandwonden aan zijn handen en armen, zoodat hij de hulp van een dokter moest inroepen. De heer Samuel, commandant der Burgerwacht alhier, beeft wegens ver trek ontslag genomen. RAAMSDONKSVEER. Graanbeurs Hotel de Reyer Tarwe f20— a f23.— per 100 K.G. Rogge f18. Haver f15. Hooi f 18a f20.— evenwel met weinig handel. Kerkbericht Zondag 3 April Dorp 9.30 uur Ds. v. d. GraaffVeer 2 uur Ds. v. d. Graaff, RAAMSDONSVEER. Voor een ftiak bezette zaal trad Donderdag op uitnoo- diging van de Chr. Hist. Kiesver. alhier op Mevr. Frida Katz uit Amsterdam met het onderwerp >De vrouw en de stem plicht*. Door den Voorzitter, dhr. Redert werd in zijn openingswoord de groote blijdschap van 't bestuur uitgedrukt dat een vrouw bereid gevonden was, dit onderwerp te willen behandelen voor onze Kiesvereeniging. De begaafde spreekster die daarna het woord verkreeg, begon met haren dank uit te spreken aan de afdeeling R'donk die haar uitgenoodigd had voor haar op te treden. »De vrouw en haar stemplicht», wel een onderwerp dat meer en meer belangstelling trekt, de ver houding tusschen de vrouw en de stem plicht. Vooral de vrouwen hebben zich goed voor oogen te stellen dat er nu niet alleen stemrecht, naar bovenal stem plicht is. Van overheidswege is het ons eenvoudig als plicht opgelegd. Derhalve hebben we ons ernstig af te vragen «Wat moeten we doen?*. Voor vele vrouwen Is de gedachte naar de stem bus te moeten gaan nog nieuw, het groote deel der vrouweu bemoeide zich niet met de stembus, er was geen b< langstelling voor. Het was er mee ai met de examens. Zijn er vakken bij waai in men wel examen mag, doch niet mo< doen, dan is daarvoor niet de minst belangstelling. We komen er toch wel zoo dachten velen, doch de toestande zijn enorm veranderd, vooral voor d vrouwen, in de laatste tientallen jarei We leven in een tijd waarin alles zo snel op elkaar volgt. Het zal wel ni< lang meer duren of het spreken ov« vrouwenkiesrecht is op den achtergrom geraakt. Het is zoovrouwenklesrech en stemplicht Is niet zoozeer iets nieuw maar een gevolg van de meerdere onr wikkeling der vrouw, het meer medele ven met de mannen, het komen in vei schillende betrekkingen of takken va dienst. Meeleven met de mannen 1 Dat stond de Christenvrouw niet ver vat De Christelijke vereenigingen stonde vooraan om te trachten de nooden t lenigen. En vooral de Christenvrouwe traden daarbij op den voorgrond. Hi is een dwaalbegrip te meenen dat meet dere ontwikkeling enz. door revolutiot natre vrouwen naar voren werd gebrachi Lang hebben Christenvrouwen er tegei op gezien, doch zij hebben leeren inzie dat een zaak niet verkeerd is doorda of omdat deze op verkeerde manier na» voren werd gebracht, zij zagen in da zij medehelpen moesten om die zaak 0| goede banen te leiden. De oogen dt Christenen werden geopend en toen ha vraagstuk van stemrecht voor de vrout in de Kamer ter sprake kwam was d meerderheid er voor, ook van de Chris! Partijen, het was die leden niet opge drongen, maar zij waren er van dooi drongen, dat dit stemrecht niet ten kwad maar ten goede moest leiden. Jonkhec de S. Lobman bleef altijd jong en pasti zich steeds aan de nieuwe toestandei Hij hield een warm pleidooi voor vrou wenkiesrecht en als zoo'n hoogstaand mit daarover, en met dat heilig jeugdig vuu zoo spreekt, dan moeten toch de be zwaren er tegen wel verkeerd begrepei bezwaren zijn. Waardoor tot dit ander inzicht vele/ kwamen Het is zoo, als men bevooroordeeld li tegen het een of ander, men in de 11 Schrift zoekt naar een tekst die er tegei schijnt. Maar dat is niet de goede mei hode. De Christelijke partijen zagen li dat Gods Woord zich niet tegen vrou wenkiesrecht uitspreekt, men kan nie zeggen dat het uit den booze is. He moest komen. De vrouw zal zijn eet hulpe tegenover den man. En beziet we nu eens hoe ze dat vaak is, dat merkt men dat zij reeds in den oudei tijd geroepen werden op terrein, waai men ze niet had verwacht, mogelijk zelf/ niet op haar plaats vond. Ia benarde tijden was de vrouw vaal de reddende engel, denk b.v. aan eet Debora. Ztj speelde een rol, ver bultei de gezinsgreczen. En in 't Nieuwe Tet lament zien we dat Jezus zich veel tol vrouwen richtte, vaak vrouwen om ziel heen had. Ook de geschiedenis der volkerei vertoont ons vrouwen, die een belang rijke rol hebben gespeeld, dat God haai riep tot een bijzondere taak in tijdei van nood. Zie naar de hedendaagscht tijden hoe hebben de vrouwen juist it deze tijden de mannen ter hulpe ge staan. De Christenvrouwen zullen medehei' pen dat het.gezlns- en huwelijkslevei voor ondergang zullen behoed vorder De vrouwenbeweging kan gebruikt wor den als le een egoïstisch vragen van vrou wen, geen rekening houdend met Goi en Zijn woord. 2e een beter dienen van God. Goed dat het stemrecht en de stem' plicht allen vrouwen gegeven en opge' legd Is. Nu zullen niet alleen S. D. A. P en soortgelijke vrouwen stemmen, maai ook alle Christenvrouwen. i Vlak vóór den oorlog aan de ordi gesteld, werd het, daar zooveel ver anderde, gemakkelijk nu ingevoerd. Eerst kreeg men het passieve, daarai het actieve kiesrecht der vrouwen. Wanneer God mannen riep, dan tracht ten dezen vaak het anderen op ti schuiven, doch God zeiIk behoef u Boog de mensch dan zijn hoofd, da! ga! de Heere altijd de noodlge krachten ei gaven. Het is niet waar dat de vrouwen uit' huizlg moeten worden, dat het vrouwe lijke in de vrouw naar beneden za worden gehaald door de vrouwenbewe ging. Zeker dat gevaar bestaat, döcl alleen als er geen rekening wordt ge houden met God en zijn dienst. Een christenvrouw weet wel dat haai eerste plicht Is haar huis na te gaas De christenmannen hebben te zorget dat de vouwen goed op de hoogti komen. En de vrouwen bedenken wel dat het juist ter wille van het gezin 1 dat zij op de hoogte komen. Bemoeit de vrouw zich niet met di politiek, de politiek bemoeit zich we met de vrouw, denk aan wetten op wo1 ningbouw, huwelijk, kinderwetten ei arbeidswetten. Het gaat ook in de politiek om di ziel van 't volk. En nu Is het niet genoeg ter stembui (1

Echo van het Zuiden | 1921 | | pagina 2