Veivolg Piorineiaal Nieuws, Nieuws uitHousden. Gemeenteraad. Reclame. ingezonden Stukken. B.ï "A 1NDUSTRIEELEN. tc gaan, laten de christenvrouwen zich ook aansluiten bij de christelijke partijen. Het Is noodlg steeds dicht te leven bij God. Er moet komen een frhsche stroom van werkelijke liefde, van sociale ont roering, geboren van binnen uit; te vinden door den weg te bewandelen door Christus beleefd. De vrouwen kun nen wel voorbereidend werk doen, en hebben de groote taak om mede te helpen [bij alle vraagstukken dat de waarde van het innerlijk, van 't gemoed niet vergeten worden. Het gaat om groote dingen, de belangen van het ge zinsleven, het gaat om de eer van dere ont Christus. Neem deze Idéé mee,"aldus r medele eindigde de met de grootste aandacht gevolgde spreekster U geldt de zaak Uw roem en eer, De zaak, waarvoor wij staan, En daarom strijden wij te meer Steeds door U voorgegaan. Met een enkel woord van welgemeen den dank aan spreekster, werd de ver gaderlng met dankgebed door den Se cretarls gesloten, nadat nog een vraag uit het midden der vergadering op af doende wijze was beantwoord. De Chr.'Hlst. Kiesvereeniging te dezer plaatste ziet van lieverlede haar vrouwelijk ledental groeienwas de toe treding eerst zeer schuchter, het schijnt dat dit nu vlotter wil gaan. Immers Donderdagavond gaven zich 10 nieuwe leden op, daardoor klom het vrouwelijk element tot 30 ledenzoodat de Chr Hlst. Kiesvereeniging nu ongeveer 170 leden telt. De heer E. Gr. van 't[Veer, werk zaam op de Centrale te Geertruidenberg bekwam Donderdag door ontsnappende stoom geweldige brandwonden „aan ge laat en hals en werd per auto naar zijn woning gevoerd om onder geneeskun dige behandeling gesteld te worden. DUSSEN. Als bijzonderheid kan ge meld f worden i dat de kinderen Wed Hub. de Bodt alhier een zwartbonte stamboek fokstier verkocht hebben aan de Fokvereeniging Zundert te Zunderi voor den kolossalen prijs van achthon derd gulden, terwijl hetibeest nog maar den ouderdom bereikte van één jaar. De zoon van denlbarbier A. Berm is verleden Vrijdagmiddag de dupe ge worden van een geroutineerden die: in zijn winkel. Een persoon, gekleed in marineblauwe'jas en vest, zwarte slappe hoed op, broek padvindersmodel en dito kleur, met beenkappen aan, kwam binnen. Er was helaas geen barbier, dan na 10 minuten. De man werd geholpen, be taalde, kocht een paar sigaren en verdween. De barbiersleerling merkten tot zijn groote spijt dat hij een nieuw zweedsch scheermes in Etui met nog twee staafjes Shaving Stick mist. Ook heeft bedoelde persoon nog elders gepoogd zijn slag te slaan, maar dit mocht hem niet gelukken. LOON-OP-Z AN 1). Op PaHchdsgzvond hield de B.K, Werkliedenbond zy n j»»r- lijksche feestrergadering met muziek- eu tooneelspelden 2en Pstschdag mochten de vrouwen en zusters der leden van de uitvoering genieten. Opgevoerd werden het drama Bonus Pastor" en het blyspel //Naar Indië". Beide avonden was de zaal by den heer Cools vol en alle aanwezigen moesten getuigen dat de bond een kranig stuk werk heeft geleverd by zyn eerste optreden. Hoogst voldaan keerden allen huiswaarts. Heusden, 29 lÖaart 1921. Volgens de nieuwe- kiezerslijst be draagt het aantal kiezers thans 1054, dj. 10 meer dan in 1920. In het B.K. Gasthuis vertoeven 81 enden van dagen die dooreen 80 jaren tellen. Het record slaat op Mej. de wed. D. met 94 jaar, terwyl de jongste de 70 is gepas seerd. Voor de leden van ffhet Nut" trad op de joogate bijeenkomst op Mr. A. W. Kamp, die met een achttal voordrachten, meest eigen werk, zjjn hoorders een buiten- gewonen avond verschafte. Ook hier wordt geyverd om bydragen te verzamelen voor het millioenenplan, en, naar we hooren, met succes. De wedstrjjd tuaschen onze voetbalv. Juliana en D.O.V. den 2en Paaschdag te Aalburg gehouden, eiadigde met gelyk spel 1*—1, waarna by loting eerstgenoemde den pry's bekwam. rdt ge- (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Hoog lichttarief te Raamsdonk. Mijnheer de Redacteur In de Echo van 16 Maart 1.1. kwam o.m. een berichtje voor, dat de Elec- triciteltsmij. >Elst< te Eist (Betuwe) de lichtprijs verlaagde tot 35 cent per K. W. U. Ongetwijfeld zullen meerdere lezers van Uw blad, speciaal dleteRaams- donk, de bedoelde mededeellng met eenige verwondering hebben gelezen. Immers, wanneer men zijn oor te luis teren legt, hoort men wel eens klagen over het bizonder hooge tarief dat hier berekend wordt, (een der hoog9te ta rieven In ons landje), maar dat het elders zooveel minder kan, zullen velen niet vermoed hebben. (Onze laatste licht— kwitantie wijst aan als lichtprijs 53 cent 10 pCt. tijdelijke opslag meterhnur 50 cent). Het komt mij voo* dat hooge materieelprijzen en dure aanlegkosten voor Raamsdonk moeilijk als oorzaak kunnen worden aangevoerd Integendeel. De gemeente Raamsdonk nam het reeds voor den oorlog bestaande net over van de Electriciteitsmij. .Raamsdonk» en, hoewel daarmede niet In bijzonderheden bekend, neem ik aan, dat daarbij niet roekeloos Is te werk gegaan. Op pas aangesloten plaatsen waar evenals thans hier, de stroom wordt betrokken van de groote centrale te Geertruidenberg, is de lichtprijs zelfs nog beduidend lager dan te Raamsdonk. Is het wonder dat men vraagt hoe zulks mogelijk Is Zou het wellicht kunnen zijn, dat het G.E.B te Raamsdonk op te luxueusen voet ge schoeid is Gaatne wordt aan een onzer vroede vaderen het Initiatief tot een onderzoek naar de oorzaak van den hoogen lichtprijs hier ter plaatse aan bevolen. Daarmede zal hij wellicht meer dere gemeentenaren aan zich verplichten Met dank voor opname. Hoogachtend, X. BAARDWIJK. Openbare vergadering van den raac dezer gemeente op Dinsdag 29 Maart des avonds ten 8 uur. Voorzitter de Edelachtb. Heer De Goeij. Ongeveer 8.15 uur opent de Voor zitter de vergadering. Aanwezig zijn alle leden. De Voorzitter zegt deze vergadering te hebben bijeengeroepen omdat vol gens art. 131 der Gemeentewet de raacl zijn gevoelen moet kenbaar maken over het door Ged. Staten ingezonden wetsont werp betreffende de vereeoiging van gemeenten. De dubbele raad is reeds bijeen ge weest en heeft het gevoelen van en de ingezetenen in een rapport neer gelegd. De Voorzitter vraagt of de leden voordat het rapport wordt voorgelezen, eerst nog besprekingen w enscht te houden, betreffende deze aangelegenheid ofwel ol hij het rapport eerst zal voor lezen, Aangezien geen der leden van te voren eenige bespreking wenscht te houden wordt onderstaand rapport voor gelezen Voorzitter. De heeren hebben het dus gehoord. De dubbele raad zegt dat de Ingezetenen niet hard met het wetsont werp zijn ing-nomen, maar dat ze zich ten slotte zullen bulgen voor den drang van de hooge Regeering. De heer Lombarts zou deze clausule liever anders gesteld hebben gezien. Hij zou er meer in hebben doen willen uit komen dat men zich tot het laatste tegen de vereeniging zal verzetten. Voorzitter. "Hier is reeds in uitgedrukt dat men zich leidelijk verzet. Maar de heer Lombarts zou zich nog positiever willen uitdrukken. Van Betjnen. De commissie zegt dat we bulgen omdat we moeten, maar dat we het niet gaarne doen. Voorzitter. De beteekenls van de zin is duidelijk genoeg. Van Beijnen. Als er nu nog wat aan te doen was, was het nog Iets anders. Lombarts. Dan kan men alles wel achterwege laten, want dan is het toch niets dan poppekast. Donkers. Anders is het ook niets. Lombarts. Ik zou er toch In te kennen hebben gegeven dat we ons zoo lang mogelijk tegen vereeniging zullen ver zetten. Het Is echter geen motie van me. Ik zeg mijn meening maar. Donkers. Alles had al lang ingediend moeten zijn. Nu is alles mosterd na den maaltijd. Lombarts. Dan is alles wat gebeurt mosterd na den maaltijd. Afin, bulgen moeten we van zelf. Krol. Waarom zullen we ons gaan verzetten als we van te voren weten dat het doelloos 19. Ik kan me heel goed met het rapport vereenigen. Schilders. Ik ook. Van den Hoven. Dat alles wordt ook in het rapport gezegd. Voorzitter. Wil u, mijnheer Lombarts nog een andere zin formuleeren. Lombarts. Hebben wij het recht het rapport te wijzigen. Voorzitter. Ik ben wel genegen, om dan nog een neven-rapport bij Ged. Staten in te dienen. Lombarts Dat is alles maar doelloos. Het is van mij maar een opmerking geweest, ik zou niets hebben toegege ven. Ik geef toe, dit is wel een protest tegen de vereeniging maar toch, ik zou me langer verzet hebben. Van den Hoven. Als ge er nu iets mee op zou schieten, dan zou ik zeg gen, laten we het doen, maar als ge nu van te voren weet dat ge er niets aan hebt, dat het doelloos is, zooals ge zelf zegtdan zou ik het maar laten rusten. Voorzitter. In het rapport zegt men hoewel ongaarne. Daar zit ook alles in. Hierna verklaren alle leden zich met het rapport te kunnen vereenigen. Daarna wordt de vergadering ge sloten. V A 5? «Jr i j# k h, Het matinée, Zondag door de Lie dertafel „Oefening en Vermaak" in de zaal Musis Sacrum gegeven was niet erg druk bezocht. De verschillende nummers, zoowel van de Liedertafel als het Gemengde Koor werden goed vertolkt. De solo's, gezongen door de heeren G. Verhoeven en P. Botermans verwier ven een ververdiend applaus. Het groot Vocaal- en Instrumentaal- concert 2en Paaschdag met medewerking van het alom bekende familie-strijk- ensemble van den Akker gegeven, was hoewel bepaald niet druk, goed bezet. De verschillende koren werden goed ten gehoore gebracht. De heer Botermans verwierf met aria Trinklied Hamlet een in alle opzichten welverdiend applaus. Het strijkensemble zorgde voor een aardige afwisseling. Vooral de Berceuse de Jocelyn, solo voor cello viel bijzon der in de smaak. Een gezellig bal besloot het laatste winterconcert. De uitslag van de eerste afdeeling van den competitie-wedstrijd der fiets club „de Zwaluwen" 1.1. Zaterdagmiddag gehouden, over de afstand rond over Heusden 22 K. M.) was als volgt J. Wiesman 4 pC. Nelis 3 p., B. Maas 2 p. en de overigen allen 1 punt. Maandagmorgen trok de vischclub .Visehlust* onder vroolijk tromgeroffel en trompetgeschal naar dsn Maas om den ultgestelden onderilogen wedstrijd te houden. De uitslag was als volgt le prijs L. v. Es, Besoijen j 2e prij9 H. Schalken, Waalwijk; 3s prijs J. van Ham; 4e prijs C. Hombergen^5e prijs Mosselveld, Besomen 6e prijs M. Brok, Waalwijk. Eereprijzen. le prijs H. van Bokhoven, Waelwijk, (de oudste van 't gezelschap)2e prijs Jac. Simons, Waalwijk3e prijs L. Dekkers, Waalwijk4e prijs H. v. Ree Besoijen. Het ligt in de bedoeling dezen zomer nog een wedstrijd te hoaden en In bet voorjaar een groote nationale wedstrijd. BESOIJEN. Zondagmiddag ontstak J. v. d. H., terwijl hij onder den invloed van sterken drank verkeerde, in woede en sloeg bij J. v. E. een ruit in, met het gevolg dat hij zijn polsslagader doorsloeg. Direct moest geneeskundige hulp worden ingeroepen. Regelmatig geven wij In ons blad een verslag van het aantal en de soort der uitkewringen krachtens de Invalidi teitswet aan de verzekerden binnen het gebied van den Raad van Arbeid te Tilburg gedaan. Dat zijn sprekende cijfers Ten volle blijkt daaruit, dat de ver plichte Staatsverzekering op doelmatige wijze ingrijpt in de reeds lang gevoelde noodzakelijkheid, om de loonarbeiders die door Invaliditeit en ouderdom niet meer In staat zijn om in het onderhoud van zich en hun gezin te voorzien een billijkeuitkeerlog te verstrekken. Ook het weduwen- en weezenpensioen Is een wel kome uitkeerlog aan veelal behoeftige achtergeblevenen. En hoevelen ptofiteeren er reeds van de gelegenheid om bij dreigende blijvende invaliditeit kosteloos te worden verpleegd of In een zlekenlnrlchtlog te worden opgenomen 1 Intusschen schijnen verschillende arbei ders, ja zelfs reeds verzekerde personen nog niet of onvoldoende doordrongen te zijn van het groote belang en de groote voordeelen van deze verzekering en aan het voortbestaan daarvan verbon den. Vaak vernemen we, dat zij die niet meer In loondienst werkzaam zijn b. v. door huwelijk, of omdat hun jaarlijksch Inkomen de loongrens overschrijdt, of omdat zij als ondernemer werkzaam zijn, hunne verzekering doen eindigen (ver vallen verklaren). Deze handelwijze kan niet anders dan het gevolg zijn van de onbekendheid met de voornaamste wets bepalingen, die juist den verzekerden groote waarborgen geven. In het belang van onze lezers zullen wij hieronder een opsomming geven van de voornaamste rechten. Zij, die niet meer in loondienst zijn, hunne verzekering wenschen voort te zetten, betalen zelf de premie, echter in de klasse naar keuze, en kunnen dus volstaan met wekelijks een zegel van 25 cent te plakken. Zij, aan wie pensioen door het Rijk en de Staatsspoorwegen is verzekerd, zijn van rechtswege ontheven van de verplichting om premie te betalen ook de vrouwe», die een huishouding te ver zorgen hebben zgn vrijgesteld van de verplichting tot premiebetaling het voortzetten der verzekering kost hen dus niets, zij genieten echter alle rechten aan bet voortbestaan daarvan verbonden. De voordeelen zijn le. Een verzekerde heeft op zijn 65ste jaar, mits hij aan gestelde voorwaarden voldoet, recht op een ouderdomsrente van minstens f3.- per week. 2e. Bij invaliditeit, mits 156 premiën zijn betaald, heeft de verzekerde recht op Invaliditeitsrente. 3e. Bij overlijden van den man kan de echtgenoote onder bepaalde omstan digheden aanspraak maken op weduwen- rente. 4e. De kinderen beneden de 14jaar van een overleden verzekerden vader hebben, mits 40 premiën zijn betaald, recht op weezenrente. 5e. Indien er voor een verzekerde gevaar bestaat voor blijvende invaliditeit (b.v. begin van tuberculose) en dat ge /aar kan worden afgewend, wordt hij kosteloos verpleegd of in een ziekenlnrichtlng (sanatorium) opgenomen. Om de verzekering te kunnen voort zetten, betalen de verzekerden zelf de, In verhouding tot de voordeelen aan de verzekering verbonden, zeer lage premie. Duidelijk zij het echter, hoe hooger het premiebedrag, des te grooter het bedrag der ultkeerlng wordt. Wij raden daarom een ieder, die zijne verzekering heeft vervallen verklaard, of daartoe bevoegd ls, aan, alsnog de ver plichte verzekering te doen herleven of voort te zetten. Na 3 December 1921 is voor personen boven den leeftijd van 35 jaar de ge legenheid gesloten om in de verzekering terug te keeren of te worden opgenomen. De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Waalwijk houdt zich onledig met 't opmaken van het verslag over 1920. Heeren Industrieelen worden ver zocht hunne opgaven voor het verslag zoo spoedig mogelijk in te zenden. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voornoemd. i Dooi' de gemeentewaren van Baardwijk geroepen om te vormen de commissie, be doeld bij art. 131 der gemeentewet, cn door dat feit aangewezen om ons oordeel uit te spreken over de samenvoeging van de ge meenten Waalwijk, Baardwijk en Besoijen, meenen wij liet volgende te moeten verkla ren le. -Meer dan ooit, wordt in onze dagen gesproken en gesebreven over democratie en zelfbesteinmingsreeht. Hoog opgevoerde propaganda wordt gemaakt om ieder volk, of volksdeel zelfs, te geven zijn eigen ver langde grenzen en bestuur. ,En wij die in onze gemeente Baardwijk rustig leefden, naar geen anderen bestuurdersvorm, of naar geen grensuitbreiding verlangden, wij wor den tegen onzen wil en wensch aangespoord te spreken Diet alleen over inlijving bij an dere gemeenten, maar zelfs zullen wij tegen ons verlangen bij die andere gemeenten ge voegd worden. 2e. Als reden van samenvoeging geeft het wetsontwerp aan„Aard en opvattingen der ingezetenen zijn zoo goed als gelijk". De wetgever ^noet wel geheel vreemd staan tegenover onze streek om zoo iets te kunnen neerschrijven. De praktijk van iederen dag immers toont meer dan duidelijk aan, hoe de bewoners van Baardwijk van geheel an deren aard en aanleg zijn dan die van de naburige gemeenten, en hoe zij geheel an dere opvattingen huldigen dan zij, in die mate zelfs, dat onze bepaald ons eigene eigenschappen spreekwoordelijk geworden zijn. 3e. De geschiedenis vond de gemeente Baardwijk nooit in vereeniging met Waal wijk en Besoijen. Ons gemeentewapen ge tuigt nog, dat wij als vrije heerlijkheid hoorden onder het land van Heusden en Al- tena. 4e. In schoone zorg ijvert onze hooge Regeering voor het behoud van monumen ten uit de voor-geschiedenis. De subsidie voor het onderhoud van den ouden toren in onze gemeente getuigt daar zelfs van. Nu is het ons onverklaarbaar, hoe eene regee ring een vergankelijk monument uit stee- nen opgetrokken voor 't nageslacht bewaard wil zien, terwijl diezelfde regeering uit koe le berekening een levend gesehiedenismonu- ruent vernietigen wil door opneming in an dere, haar naburige, gemeenten. De bewoners van Baardwijk immers plan ten voort de geslachten, waaraan zoo roem rijke namen verbonden» waren en waarvan zoovele spruiten zoo groote diensten aan den lande bewezen. Om dit te bewijzen is het niet noodig terug te gaan tot de vroege re adelijke Heeren onzer vrije heerlijkheid, daar zelfs in de latere jaren onze gemeente mannen opleverde, die de geschiedenis met recht noemen zal, zooals oud-minister Loeff en anderen. 5e. Ook is het ons niet duidelijk, hoe het algemeen belang door de vereeniging dezer gemeenten zal gediend worden al geeft de Memorie van Toelichting op het wetsont werp aan vereenvoudiging van administra tie. Waar immers door ons opgaan in de andere gemeenten onze ambtenaren vrij ko men zullen, zal door de vergrooting der eene gemeente toch ook weer een grooter corps van ambtenaren worden geeischt en wij kunnen ons niet goed voorstellen hoe door dat voortdurend aanwassen van het ambtenarengetal de gemeenschap gediend wordt. Feiten zijn er te over om het tegen deel te bewijzen. 6e. Wij meenden het woord en de daad van „regeeren" te mogen opvatten in dien zin, dat de groote kunst van regeeren is „vooruitzien". En toch staan wij hier voor het feit, dat juist een jaar of wat voor de voorgestelde samenvoeging aan het hoofd van twee der samen te voegen gemeenten nieuwe, jeugdige burgemeesters werden aan gesteld. Wij vragen, hoe dit overeen te brengen is met de hetere „economische ver zorging" onzer gemeente? 7e. Als eenvoudige plattelandsgemeente hebben wij nooit behoefte gevoeld aan stadsch vertoon en overdreven gemakkelijk heden. Daarom bleef onze schuldenlast be trekkelijk licht. Is hier niet de vraag ge wettigd waarom moeten wij ons, omdat wij eenvoud huldigden en onze eenvoudige dorpszeden bewaarden, deelen in de groot- steedsche lasten van de gemeenten, waarbij wij zullen worden ingelijfd? 8e. Onze eenige hoop is, dat mogelijk uit de vereeniging van Waalwijk, Baardwijk en Besoijen een hetere sociale verzorging voor die gemeentel! kan geboren worden en dat wellicht door voordeeliger te bepalen belastingheffingen onze arbeidersbevolking eenige verlichting vinde. 9e. Hoewel wij zoo ernstig aanvoelen de bezwaren, die tegen samenvoeging pleiten en slechts weinig aan voordeelen van die samenvoeging verwachten, willen wij ons onder den dwang van boven buigen en ons neerleggen bij het te bepalen wetsontwerp, dat samenvoeging van Waalwijk, Baard wijk en Besoijen gelast en regelt, hoewel wij het ongaarne doen. 10e. Wel zouden we echter durven vra gen in verband met de toelichting aan art. 10, waar gezegd wordt, dat betreffend arti kel de geldelijke belangen der bij de ver eeniging betrokken ambtenaren behoorlijk wil eerbiedigen, daarom juist in dat artikel te willen opnemen A. de twee volgende gunstige bepalingen, als vervat in de Wet van 28 December 1920, St.bl. 919, tot uitbreiding van de gemeente Amsterdam, voor wat betreft a. dat zij, die den leeftijd van 50 jaren overschreden hebben op 1 Jan. 1922 tot op het tijdstip van hun. -ponsioensgerechtigheid wachtgeld zullen genieten; b. dat de vijfde en zesde zinsnede van art. 10 van hetwetsontwerp zoodanig wor de gewijzigd, dat daarin de woorden „ge- lijkbezoldigde betrekking" worden vervan gen door de woorden „gelijkbezoldigde en gelijkwaardige betrekking", en voorts, dat in de boven aangehaalde zesde zinsnede in plaats van de woorden„een minstens ge lijkbezoldigde betrekking oplevert", worde gelezeneen minstens gelijkbadÉpRgde en overeenkomstige positie oplevert", een en ander overeenkomstig de zesde en zevende alinea van art. 20 der wet van 28 December 1920 (Stbl. 919). B. Dat voor burgemeesters, secretarissen of ontvangers, ambtenaren ter secretarie en personen in vasten dienst der gemeenten Baardwijk, Waalwijk of Besoijen, die meer dan 20 dienstjaren in dezelfde betrekking hebben doorgebracht, dezelfde gunstige be palingen betreffende wachtgelden zullen gelden als voor hen, die op 1 Januari 1921 den 50-jarigen leeftijd hebben bereikt. O, Dat ten laste der nieuwe gemeente Waalwijk zullen komen de pensioensbij dragen voor eigen-, weduwen- en weezen- pensioen, welke pensioenbijdragen thans reeds ten laste der gemeenten Baardwijk, Waalwijk en Besoijen zijn, inbegrepen de verschuldigde bijdragen van de ambtenaren, die tengevolge van de vereeniging der drie genoemde gemeenten op wachtgeld komen te staan. D. Dat voor de in art. 10 eerste zinsne de van het wetsontwerp genoemde datum ,1 Juli 1920" worde gesteld1 Jan. 1921". E. Dat in art. 10 van het wetsontwerp onder „wedde" worde verstaan „de jaar wedde en eventueel genotfcn kindertoeslag". F. Dat in art. 10 van best wetsontwerp dient te worden opgenomen eene gunstige bepaling in dien zin, dat de op wachtgeld te stellen ambtenaren kunnen deelachtig worden voor de berekening van hun wacht geld aan de eventueel na 1 Januari ingaan de verhoogde jaarrvedderegeling, door Ge deputeerde Staten vastgesteld. BAARDWIJK, den 29 Maart 4921. De Commissie voornoemd, DE GOEIJ. J. A. v. d. MEE. C. van TUYL. ARN. PULLEN». J. B. N UI JENS. JOS. LOEFF. JACQ. LEIJTENS. C, A. B AI JEN». A k ALTIJD IN HUIS. De ontsmettende, verzachtende en hee- lende eigenschappen van Foster's Zalf maken deze onmisbaar voor huiduitslag, kloven, huidvlekken, eczema, psoriasis, en deverschillende vormen van aambeien. Spoedige aanwending brengt weldra haat. Houdt Foster's Zalf altijd in huis; prijs f 1.75 per doos, alom verkrijgbaar.

Echo van het Zuiden | 1921 | | pagina 3