w KERKNIEUWS. Gemengd üienws. Burgerlfike Stand Menws nitHcnsden, BINNENLAND. „I Qroote 6-weeksche seriefilm. Stc en BSCHTSZ K KM NIEUWS UIT KAATSHËÜVÈt G A di k! Naar het centrum verneemt, is aan dr. H. E. J. Hoogveld, professor aan het seminarie te Culemborg, opgedragen de voorbereidende werkzaamheid voor een eventueel te stichten katholieke universiteit. Dr. Hoogveid is diensvol gens ontheven van zijn professoraat te Culemborg en zal te Utrecht woonachtig zijn. De Hoogeerw pater Dr. M. J Buckx, provinciaal der Priesters van het H. Hart van jezus te Liesbosch, Prin- cenhage, is benoemd tot apostolisch administrator van Finland met bisschop pelijke bestuursmacht. Gisteren is het 37ajsfig knaaptje H. M. te Maastricht, dat daags te voren in een teil kokend water was gevallen, aan de bekomen brandwonden overleden, Paasch-Maandag kreeg te Maastricht, terwijl hij een paard dat aan de lijn liep, voortdreef, de schipper P. van G. een trap van het dier tegen den buik, met het gevolg, dat hij aan de bekomen inwendige kneuzingen is overleden. Te Baltimore, zoo wordt draadloos uit Annapolis gemeld, woont zekere Ben jamin Kramer, die vier jaren geleden plotseling het spraakvermogen had ver loren, toen hij bericht ontving, dat zijn zoon voor den militairen dienst was op geroepen en naar het Europeesche oor- logstooneel zou moeten vertrekken. Dezer dagen begaf Kramer, die aan hevige kiespijn leed, zich naar een tand arts om zich twee kiezen te laten trekken. Op het oogenblik, dat de tandarts een kies uittrok, kreeg Kramer zijn spraak vermogen terug. „Wat een geluk riep hij uit, toen hij uit den operatiestoel sprong. Dit waren de eerste woorden die Kramer sedert vier jaren gesproken had. Door den rijksveldwachter v. d. Boogaard zijn te Erp zes jonge vossen gevangen. BAARDWIJK, over Maart 1921. Geboren Johannes Leonardus, zv L van Beek-Metz Marinus Adrianus zv L van Gelder-van Gerwen Hen- drikus zv P H Leijtens-Maas Jo hanna Josephina, dv W Klerx-van Kuik Adriana Maria, dv M C Maas- Smolders Cornelis Leonardus, zv A J Klever-Harmeling Catharina Adriana, dv. L de Wit-van den Bogaard Overleden Wijnand de Vries, echtge noot van Cornelia de Munnik, oud 61 jaar Ondertrouwd Richard van Boxstaeie 27 jaar en Maria Leijtens 23 jaar Adrianus Augustinus Verhoeven 49 jaar en Maria Anna Stokbroek 31 jaar. Ingekomen Marinus P van Iersel van Empel c.a. Walthera E Verhofstad van Waalwijk Antonia van de Ven van Helvoirt Maria Schapendonk van 's Bosch Johanna van Son van Drunen Anna C M van der Wee van Engelen Petrus Kuijsten en gezin (10 pers.) van Besoijen Wil- helmina Duijvekam van Waalwijk Johannes van der Aa en gezin (7 pers.) van Vlijmen. Vertrokken Antonie Greve naar Zwa- luwe Arnolda van Son naar Drunen Wilhelmina van den Broek [Wed. Jos Kuijsten] en gezin [3 pers naar 's Gravenhage. Op de aanbevelingslijst ter be noeming van een Dijkgraaf van het waterschap „De Hooge Maasdijk van het Bovenland van Heusden" komen voor: H. A. M. J. M. Verhoeven, Heus den J. A. Klijn, Elshout en A. M. Buijs MzLuttelherpt. Mej. Christine de Mol werd op de R. K. Kweekschool voor onderwijze ressen te Etten bevorderd van de 3e naar de 4e klasse. Korte Beschrijving van „Naar de Overwinning". Bijprogramma 1. HET JOURNAAL. 2. CHINA ONTWAAKT. 3. MISS KETTY, Comedie. Gaat nu Zondag zeker zien Het zal niemand berouwen Schitterende film PRIJZEN ALS ALTIJD. RAAMSDONKSVEER. Dinsdag 29 Maart j.l. gaf de Kon. Erk. Harmonie „de Eendracht" alhier eene uitering voor hare werkende en honoraire leden, i Daartoe was door de tooneelcommissie van genoemde Harmonie met een 35-tal kinderen in studie genomen „Een dag Khalif" gecostumeerde kinderoperette in 3 bedrijven door Otto Ludwig. Deze operette werd reeds op verschillende plaatsen des lands met goed gevolg opgevoerd en ook de opvoering ervan te Raamsdonksveer was een waar succes. Te oordeelen naar de stemming in de zaal, welke tot in de uiterste hoeken was gevuld, werd er volop genoten. De doodsche stilte onder het spel en zang en het daverend applaus na afloop van ieder bedrijf waren daarvoor het beste bewijs. Het dient dan ook gezegd, de uitvoering was in alle op zichten af, èn zang én parlando's werden goed naar voren gebracht. Ook de mis- en scène waren goed verzorgdhoe mooi was b.v. het vallen van den avond in het le bedrijf en hoe treffend de slotscène van het tweede. Al de per sonen en momenten te beoordeelen en te beschrijven zou een onmogelijk werk zijn. Zonder echter te kort te doen aan het spel der anderen, dient genoemd te worden Hassan voor zijn mooi en goed doordacht spel. Hij begreep zijn rol en heeft deze gespeeld met een bravour, hetwelk hem weinigen op zijn leeftijd zullen nadoen. Zijn beide zusters, Annine en Dalisca waren een paar waardige medespeelsters. Zij vormen met hun drieën een trio, wat gezien mag worden. |Een bijzonder woord van lof voor de correcte uitvoering van het ballet door genoemde Annine en Dalisca. Ook de verdere rollen, zooals Hzaide, de Khalif en Hacib en Hrahim werden op uits ekende wijze vertolkt. De costumes geleverd door de firma Boomsma uit Groningen voldeden goed wat eene mengeling van kleuren ais in het 3e bedrijf alle spelers en speelsters opkomen om getuigen te zijn van de ontknooping. Voor de begeleiding had de tooneel commissie zich de medewerking ver zekerd van een strijkje onder leiding van den heer Directeur van bovenge noemde Harmonie. Ook dit gedeelte van den avond was af. Het verband tusschen de spelers en speelsters, dirigent en orkest was in orde en het geheel getuigde van ijverige studie. Na afloop der voorstelling werden den heeren der tooneelcommissie en regie door den voorzitter der Harmonie verzocht voor het voetlicht te komen. Hij dankte de heeren F. van Gerven en F. de Beer, de stoere krachten der tooneelcommissie voor dezen avond vol genot en ontspanning, welken avond zij hadden tot stand gebracht, ondanks alle moeite en tegenslaghij dankte genoemde heeren voor de zeer groote opofferingen, welke zij zich hadden willen getroosten. Ook de heer Dassen, welke zich belast had met de regie der operette mocht een bijzonder woord van hulde van den voorzitter ontvangen. Teneinde de woorden van dank en hulde in een stoffelijk blijk om te zetten werden genoemde 3 heeren lauwerkransen aangeboden. Het daverend applaus, hetwelk hierop volgde was een bewijs, dat de gansche zaal in stemde met de woorden door den voorzitter gesproken. De heer F. de Beer dankte den voor zitter voor de spontane hulde hem en zijne medewerker van Gerwen gebracht. Hij zeide. dat een dergelijke hulde nog nimmer te Raamsdonksveer was ge bracht; hij nam deze zeer gaarne aan maar meende echter met terzijdestelling van al het werk, hetwelk hij had ver richt het giootste gedeelte der gebrachte hulde te moeten endosseeren aan zijn medewerker F. van Gerwen, welke het initiatief tot deze opvoering had geno men en moeite noch opoffering had ge spaard om de uitvoering zoo goed mo. gelijk te doen slagen. Het werk door hen beiden verricht was met pleizier ge daan om daardoor de bovengenoemde Harmonie tot groei en bloei te kunnen brengen. Ten slotte werd nog het woord ge voerd door den heer W. J. Dassèh, regisseur der operette. Spreker dankte voor de buitengewoon hartelijke hulde, welke hem op dezen avond was te beurt gevallen. De heer Dassen gaf nog even een uiteenzetting, waarom hij de taak der regie met zooveel pleizier op zich had genomen hij meénde daardoor een klein steentje te kunnen bijdragen aan de verheffing van het hedendaagsch tooneel, hetwelk, gezien de schunnige opvoeringen, waarvan we op sommige plaatsen getuige moesten zijn, op zeer laag peil staat. De taak was hem verder zeer licht gevallen omdat er een zeer prettige samenwerking had bestaan tusschen allen, welke met het instudeeren der operette belast geweest waren. Hij prees nog in het bijzonder Hassan, Armine en Dalisca, welke kinderen hij met pleizier had geleid en welke ook zooais hierboven reeds gemeld is zoo uitstekend spel hebben te zien gegeven. Spreker eindigde met te zeggen, dat de Harmonie in de toekomst voor haar tooneel uitvoeringen steeds zooveel in zijn vermogen is op zijne medewerking kan rekenen. De geheele avond had een schitterend verloop en alle aanwezigen gingen hoogstvoldaan naar huis. Zooais bekend is wordt a.s. Zondag 3 April deze operette wederom opge voerd. Het zal niet gezegd behoeven te worden, dat de gang naar Raams donksveer dan de moeite dubbel loont. Gelegenheid tot plaatsbespreken, het- weik zeer wordt aanbevolen, daar eene groote toeloop wordt verwacht gezien het schitterend succes, bestaat op den dag der uitvoering van 12—2 namiddag aan de zaal. SPRANG. Ooze vroegere dorpsge noot© de heer J. Nlcuwechutjzen, thaes onderwijzer aan de Cbr. Schuol te Oost- zaan, is als zoodanig benoemd aan de Cbr. School te Loonschendijk. Volgens de „Resb." heeft Jhr. mr. E. B. F. F. Wittert van Hoogland be dankt als secretaris van den Alg. Bond van R. K Rijkskieskringorganisaties in Nederland (R. K. Staatspartij). in UI SI Gl R1 be ge enz BRSI ling eon De% K vorci geen hb: Hies B Flora-Bloscope. - Waalwijk Naar Overwinning C< Bos maakte een schitterende serie van 182. Voor de Rechtbank te^'s Bosch stood terecht W. V., 29 jaar, te Kaatsheuvel, beklaagd op 30 September eec vslscher eed te hebben afgelegd Bekl. was ah getuige opgeroepen in een strafzaak, behelzende mishandeling van den se geant J. Everdijk te Kaatsheuvel, op 17 Juli. Beklaagde blijft halsstarrig os!kenner iets van de mishandeling te hebber gezien. Volgens zijn geweten kan ht niet anders verklaren dan dat bij beef* medegedeeld. De President wijst beklaagde echter op verklaringen, vroeger afgelegd tegen inspecteur Van Elsland en den sergeant Van Everdijk, waar hij bekent te hebben gezien dat naar den sergeant werd ge slagen en waarbij hfl gezegd had dat bei zoo moeilijk was tegen de beklaagden te getuigen. Getuige v. Elsland, Inspecteur var politie te Kaatsheuvel, bevestigd, dat beklaagde heeft verklaard zooais de president voorlas. Getuige deelt de Rechtbank mede dat beklaagde zeer gUostig bekend staat. Getuige v. Everdijk, sergeant bij de militaire politie, legt ook zeer verzwaren de verklariugen af tegen beklaagde, waarop de president bekl. er op wijst dat thans toch niet meer getwijfeld kan worden dat deze een onware verklaring heeft afgelegd. Het O. M. acht in zijn requisitoir be wezen dat beklaagde een valsche ge tuigenis heeft afgelegd en vraagt *er- oordeeling wegens meineed tot 4 maan den gevangenisstraf/ De verdediger Mr. E. van Zinalcq Bergmanr, ging in den breede na de toedracht der zaak en kwam ten slotte tot de conclusie dat bekl. niet ten laste kan worden gelegd, dat hij opzettelijk een valsche verklaring in strijd met de waarheid heeft afgelegd. De Rechtbank bepaalde de uitspraak op heden over 8 dagen. Prov. Ct. Te Magherafelt (graafschap Lon donderry) is een wanhope poging om een trein tot stoppen te brengen en zich van de militaire post meester te maken, mislukt door het flinke optredeD van de vouw en dochter van een selt- wachter. Drie gewapende mannen drongen het wachthuisje binnen en eischten, dat men hun zou leeren hoe zij de signalen moesten bedienen om den trein tot stilstand te brengen. Ondanks de bedreiging, dat men haar •en kogel door den kop zou jagen snelde de dochter naar buiten en gaf het sein van veilig. Toen de trein voorbij stoof schoten de mannen, bij wie zich nog anderen gevoegd hadden eeoige salvo's af, die evenwel niemand deerden. Heus dec, 31 Maart 1921. Kaatsheuvel, 31 Maart 1921. Wilhelmina speelde den 2en Paasch- dag een vriendscbappelijken wedstrijd tegen Olymphia, Rotterdam. Het spel leed veel van den sterken wind, welke zuiver schieten onmogelijk maakte. Na een uur spelen was de stand 11 geliik. Bij loten verwierf Wilhelmina den pracb- tigen zilveren lauwerkrans met medaille voor dezen wedstrijd b schikbaar gesteld. De Ccöp. veieenigin? »Broedet- hnlp» vergaderde op Maandag 28 Maart in den R.K. Gildenbond. De zaal was stampvol. Alle bestuurleden werden her kozen en de heer J. Verharen ais be stuurslid toegevoegd. De heer J. Jansen werd gekozen lo de Comm. van Toezicht. Besloten werd 5 - pCt. dividend uit te keeren, Dinsdag arriveerden uit het atelier van Ku8ters te Stratum de jubileums- gaven door Parochianen en Familie aan onzen H.Rerw. heer pastoor ter gelegen heid van zijn 40-jarig priesterfeest aange boden, a l. een groot beeld van den keik- patroon St. Jan Baptist en een groo'. jubileamsktuis. Tevens is het H. Hartbeeld voor 't monument gearriveerd. Zooals we van al het werk uit het atelier van Kunsters, dat onze kerk versiert, getuigen kunnen Is het kunstwerk. Het jublleumskruls en het beeld van den kerkpa troon komen nog deze week klaar. In een volgend nummer komen we gaarne nog eens op O 4e, 5e en Ge EPISODE. We zagen in de vorige episode dat Xan en Gwyn waren gevangen geno men. Zij zouden zeker in hun bran dend huis omgekomen zijn als John er niet met groote moeite in geslaagd was een geheimen uitgang te vinden. De bandiet von Bleek was zooals men weet reeds in het bezit der eene helft van de kaart doch moest ook de an dere helft hebben om te kunnen uit maken waar de mijn zich bevond. Deze was echter in het bezit van Nan en Gwyn. Het gelukte Gwyn, om von Bleek gevangen te nemen. Deze heeft echter het medelijden van Nan weten op te wekken die op zijn smeeken de touwen zijner boeien wat losser maakt. Ook gaat ze wat water voor hem halen, doch als ze terugkomt staat de inmiddels losgekomen ban diet met de revolver in de vuist voor haar en eischt de andere helft dei- kaart. Op het laatste moment komt Gwyn haar eehtei' te hulp en wordt von Bleek weer gevangen genomen. Gwyn wil hem echter niet dooden en stelt hem met zijn handlangers weer op vrije voeten hem aanradend zich niet meer ouder zijn oogen te ver- toonen. Eenmaal weder op vrije voeten be sluiten zij gezamenlijk weer om Nan en Gwyn tegen te werken. Het is den laatstgenoemde gélukt door middel van de kaart de bewuste mijn te vin den. Von Bleek met zijn mannen heb ben beiden er zien binnengaan en be waken den ingang. Het tweetal is dus den hongerdood prijsgegeven. Na lang zoeken vindt Gwyn een geheime deur die zich echter op een stijle rots be vindt. Gelukkig vindt Gwyn ook een touw met behulp waarvan ze behou den beneden komen. Even later aan den maaltijd vraagt Gwyn haar zijn vrouw te worden waarin ze zonder aarzelen toestemt en wordt de da tum der bruiloft vastgesteld. Deze liad geheel naar Wild-West ge bruik plaats en het grootste gedeelte der stad deelde in de feestvreugde. Als Gwyn met zijn jonge vrouw na afloop in hun wagentje bun nieuwe woning bij de mijn willen gaan be trekken worden zij door von Bleek en zijn helpers aangevallen. Gelukkig kwam juist een gezelschap uit de stad tusschenbeide dat op weg was om naar Wild-West-gebruik het jonge paar een serenade te komen brengen. Zij bleven verder den ganschen nacht in de nabijheid van Gwyns woning kampeeren doch de nacht verliep rus tig. Als Gwyn en Nan den volgenden dag wederom de mijn zijn gaan be zichtigen die buitengewone schatten aan paarlen en edelsteenen bevat, ge lukt het Von Bleek thans alle uitgan gen af te sluiten. Zij zijn dus weer aan den hongerdood of aan de genade hunner vijanden overgeleverd, doch hunne ontzetting is nog grooter als zij voor zich leeuwen en luipaarden zien. Zullen zij door de leeuwen wor den verslonden? Dat zegt ons de volgende episode. deze fraaie kunststukken terug. 'tls momenteel In onza iodusirk bed'ijviger dan 't in lange» tijd geweest is. Er zija fabrieken die overvloed van orders hebber. Bij velen is het echte' maar 'n Paaschd'ukte- We willen hopen dat deze echter van langen duur moge zija. J.l. Maandagavond ontstond In het Ca'é van den heer Kils alhier twist tusschen eenige bezoekers. Deze iiep zoo hoog dat zekere S. het mes trok en er zijn tegenstander mede zou hebben bewerk', hadden niet eenige aanwezigen hem gegrepen, het mes ontnomen en bem bulten de deur gezet. Ter gelegenheid van het Kampi oenschap van den B. V. B., behaald door onze voetbalvereenlgtng S.V.V. zal er a.s. Dinsdag- en Woensdagavond bi) den heer J. Klis alhier een feestavond en uitvoering worden gegeven, waarbij de heeren H. v. Engelen en C. Dldden uit Waalwijk, bekende komische voor dragers, zullen optreden. Dinsdagavond uitsluitend voor leder, donateurs en be gunstigers, Woensdagavond toegankelijk voor iedereen. A.s. Zondag des nam. om 2 uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden Ds. Mhblnikel van Waalwijk. CAPELLE. Op 8 April a.s. van des voorm. 10 tot 12 en des namiddags van 1 tot 4 uur en op 9 April d.a.v. van des voorm. 10 tct 1 uur zal in de raadzaal alhier zitting worden gehouden voor den herijk van maten en gewichten. Op 8 April voor hen wier geslachtsnaam begint met de letter A tot L, en cp 9 April voor hen wier geslachtsnaam begint met de letter M tot en mei Z. A.s. Zondag zal de set ie wedstrijd, uitgeschreven door de voetbalvereeniging Excelsior alhier, een aanvang nemen. Dien dag komen in het veld Brabantia uit Waspik tegen K. V. V. uit Kaats heuvel en Juliana uit Baardwijk tegen Neerlacdia uit Kaatsheuvel. Aan deze wedst-ijden gaat een competitiematch voor de derde klarse B. V. B. vooraf tusschen Excelsior II en Gudok IV uit Tilburg, welke te 12 uur begint. al en vo is M vil mi he he lan fat F/ RE hes noi 1 bei op dei Wi var BA vin BI Ha trek failli ohm sche Be Bet ban! ran hum Rt HA I Tegei Zoo prima Hi sl«m<*( Bellen >nz. e twalit 'sntie, Rep DOgeij

Echo van het Zuiden | 1921 | | pagina 6