Eerste Blad. Markode Bandiet Dit nummer bestaat ait TVEE bladen. tiet Handelsregister. Gemeenteraad fidvertesit in dit Blad, FEUILLETOM NUMMER 28 ZATERDAG 9 APRIL 1921 Ms JAARGANG. Telcl. 38. WAALWIJKSCHK KN LANGSTRAATSCHE COURANT, UitgaveWaal wijk«che Stoomdrukkerij Autoon TIsIen Telegr.-Adre* ECHO. Groote advertenties, ook in ons blad. hebben bekend gemaakt, dat iedere koopman verplicht is tot het inschijven zijner zaak in »Het Handelsregister*. Twee duizend gulden kan het je kos ten, als je aan deze verplichting niet voldoet. En die een onvolledige of onjuiste opgave doet, kan voor 'a jaar in de gevangenis geraken. Dat zijn zware straffen twee duizend gulden boete en een jaar gevangenis straf. Waartoe Wel, deze wet dient om een betrouw baar register aan te leggen van alle handelszaken. Dat is haar eerste doel. En het spreekt vanzelf, dat de zaken, waar 'n luchtje aan is. liever niet In het Register willen staan. Er wordt je van alles en nog wat gevraagd door de aanleggers van dit Register. Hoe je heet. Wie de zaak drijft. Hoe veel kapitaal er in zit. Hoeveel kapitaal er heet in te zitten en hoeveel er werkelijk io gestoken is. En meer van soortgelijke (voor sommige zakenmen- schen) lastige vragen. (Het kapitaal blijft voor het publiek geheim, van de opgaaf daarvan krijgt men geen inzage.) En a's er nu geen strenge straf stond op het ontduiken der verplichtingen, dan zouden de soliede zaken alleen in het Handelsregister komen. Eu de onsoliede bleven eruit. Maar juist om een overzicht te hebben van het zakendoen in Nederland en om den betrouwbaren handel een stevtgeo bodem onder de voeten te geven, daartoe dient het Handelsregister. Misschien wordt bet niet zoo prettig ostvangen hier en daar, want cieï leder een is er op gesteld om de bekende en onbekende omtrekken van z'n zaak te schrijven in een Register, dat bestemd Is voor het publiek. Waarvan iedereen inzage kan nemen. En ook zij, die niets te verbergen hebben, vragen gemelijk waartoe die nieuwe paperasserij nu eigenlijk voor dient. Je krijgt weer een heele map vol papleren in huis. En hebt maar in te vullen. En te betalen. Waut deze heele geschiedenis kost aan de zaken weer 'n hand vol geld van 5 tot 1000 gulden en men voelt dit als een nieuwe belasting. Een nieuwe. Er zijn er al zooveel. Zooveel extra belastingen voor zaken en bedrijven. En aldoor maakt en ontwerpt men er nieuwe. De Ongevallenwet en van „De Echo van het Zuiden". door Louis Boussenard. 59) de Invaliditeitswet vormen beduidende belastingende Ziektewet Is op komst, de zakelijke bedrijfsbelasting werkt in Nijmegen al, een ontwerp op de waarde vermeerdering van onroerende goederen is in de maak en lijkt ons bizonderlijk voor de Naamlooze Vennootschappen een zware drukdaar vraagt het Handelsregister voor 'n zaak van eenige betcekenis weer een of meerdere honder den guldens. Het is menschelijk, dat de nieuwe gast ongaarne wordt ontvangen, maar ais men weet, waartoe hij komt en wat de reden is voor zijn verblijf, dan kijkt men hem misschien wat vriendelijker aan. En werkt men gaarne met hem mee. Tot dusverre ontbreekt, zoo heet het In de Memo ie van Toelichting tot dit wetsontwerp, »ln onze wetgeving eene regeling omtrent de wijze, waarop men kan ervaren, door wie bepaalde handels zaken worden gedreven, welke de vorm van de zaak is, welke de bevoegdheden van den bestuurder zijn en ia hoeverre deze aansprakelijk Is. Meer en meer blijkt de wenscheiijkheid om eese voor ziening te treffen, waardoor het publiek omtrent deze en andere pusten, handels zaken betreffende, gemakkelijk kan wor den ingelicht». Het Handelsregister kan dus antwoord geven op de vraag, wie een handelszaak drijft en onder welken vorm zij gedreven wordt. Of zij soliede is. Neen, daaromtrent geeft het Register geen uitkomst, want dat licht, naar de minister iodertijd heeft gezegd, niet io de bedoeling. Daar meet een Informatie bureau voo' helpen. Het Handelsregister geeft enkel inlichtingen omtient de om trekken van een zaak, maar deze in lichtingen kunnen in vele gevallen voor andere zakenmenschen van groot belang zijo. Wij stellen oas dit Register voor als de leggers van een hypotheekkantoor, waar men precies inlichtingen kan ver krijgen omtrent elk perceel of pand moet na verloop van Iets weten omtrent deze of gene zaak en wil uien daaroui- tteat de officieele inlichtingen, dan gaat men naar het kantoor van het Handels register. Hoe eerder men zijn formulieren invult, hoe spoediger bet Register tot algemeen gebruik gereed is. KAATSHEUVEL. Zaterdagmiddag om 3 uur hield de raad dezer gemeente een openbare ver gadering ten raadhuize. Afwezig C. Roeslenberg en H. de Bresser. Voorzitter J. L. v. Besouw, burge meester. Secretaris (plaatsvervangend) J. v. Besouw. Klokslag 3 uur wordt begonnen. AGENDA 1Voorstel tot wijziging der verorde ning op de invoering van de warenwet. Wordt goedgekeurd. 2. Voorstei tot wijziging van het reglement van het Burgerlijk Armbestuur. Wordt goedgekeurd. 3. Verzoek om eervol ontslag van mej. A. M. R. Surig onderwijzeres in de „Moer". Wordt verleend. 4. Benoeming onderwijzeres aan de openbare lagere school in de „Moer", Eenige sollicitante mej. L. M. C. Hille. onderwijzeres te Nistelrode. Wordt met sjgemeene stemmen be noemd. 5. Voorstel 'ot vaststelling van een verordening tot' invoering van een ouder commissie voo! elke openbare school De verordening conform met de ook in andere gemec-nten aangenomen bepa lingen wordt door den Voorzitter voor gelezen en onvt ahderd aangenomen. 6. Voorstel tpt vaststelling van een verordening op de plaatselijke commissie van toezicht op het lager onderwijs. Ook deze verordening wordt zonder op- of dependentie conform 't ontwerp goedgekeurd. 7. Benoeming van de leden voor de plaatselijke con missie van toezicht op het lager onderwijs De Voorzitter deelt mede dat B. en W. een aanbeveling van verschillende leden aan den raad voorleggen. De leden zijn echter niet aan die aanbeveling ge bonden. Het lid Snaphaan vraagt of de heer C. Roestenberg op den lijst van aan beveling mag voorkomen onder ouders van schooigaanoe kinderen op de Bijz. school, daar C. Roestenberg geen kinde ren op de Bijzondere school heeft. In plaats van C. Roestenberg wordt alsdan gesteld d2 heer J. de Wijs. Hierna begint de stemming. a). Onderwijzers bij het openbaar onderwijs. Aanbevolen B. H. van Rooij, H. der Sch., Kaats heuvel. J. B. van Opstal, H. der Sch. Loon op-Zand. Uitslag stemiping: B. H. van Rooij 3, j. B. van Opsta! 5, M. J. v. d. Horst 2 stemmen en 1 stem blanco. Uitslag her stemming, H. B. de Rooij 2, "j. B. van Opstal 4, M. J. jv, d Horst 3 stémmen en 1 blanco. Herstemming J. B. van Opstal 3, L. 42 d. Horst 7, 1 blanco. Qekozen L. v. d. Horst, onderwijzer openb. lagere school Kaatsheuvel. b) Onderwijzers bij het bijzonder onderwijs. Aanbevolen P. F. Maaskant H. der Chr. School Loonschendijk, H. A. de Bruijn, H. der R. K. Jongensseh. Bergdeijk, Uitslag, Maaskant 2, de Bruijn 8 st. en 1 blanco. Qekozen de Bruijn c) Ouders schoolgaande kinderen bij 't openbaar onderwijs. Aanbevolen voor Kaatsheuvel M. J. Nieuwstad en A. C. Vloemans. Voor de Moer; M van Rooij en A. Broeders. UitslagM. van Nieuwstad 8A. C. Vloemans 2 St., 1 blanco. M. de Rooij 7, A. Broeders 3 st, 1 bl. Qekozen M. v. Nieuwstad en M. de Rooij, d) Ouders schoolgaande kinderen bij 't bijzonder onderwijs. AanbevolenJ.de C. v. d. Lin- Brands 8 St., J. Gekozen 1. de Wijs en C. v. d. Linden voor Kaatsheu vel, J Brands en J. van Loosdrecht Loon-op-Zand. Uitslag: de Wijs 9 st. den 1, blanco 1. J. Loosdrecht 2, blanco Wijs en J. Brands. e) Overige meerderjarige personen. Aanbevolen J. v. d. Meeren, en H. v. d. Wildenberg Loon-op-Zand. Uitslag v. d. Meeren 8, H. v. d. Wildenberg 2, blanco 1 st. Qekozen J. v. d. Meeren oud hoofd der school Loon-op-Zand. 8. Voorstel tol verkoop van een stuk bouwterrein, gelegen aan de nieuwe straat te Loon-op-Zand aan A. M. Ver- meeren. De Voorzitter deelt mede dat aan Vermeeren is voorgesteld te koopen 8 M langs de straat tegen 75 gld. per strekkende Meter. Het terrein heeft een diepte van ruim 52 M., bijloopende tot 29 M. Bij den verkoop zullen de be palingen gemaakt worden dat de kooper zijn huis 3 M. buiten de rooilijn moet bouwen en in de rooilijn een ijzeren hek moet plaatsen volgens een door B en W. goedgekeurd plan. Voor ge- zamenlijke rekening zal een schansmuur gebouwd worden tot afscheiding van het terrein van de dokterswoning. De kooper gaat met deze bepalingen ac- coord. Het lid Van den Heuvel vraagt of het j niet gewenscht is terreinen beschikbaar j te houden voor eventueel te bouwen middenstandswoningen. De Voorzitter merkt op dat hiervoor nog terrein genoeg beschikbaar is en j dat tot heden nog geen enkele aanvraag tot bekoming van rijkssteun voor bouw van particulieren is ingekomen. Hij wil echter in verband hiermede opmerken, dat voor eventueel voorkomende ge vallen B. en W. door den raad dienen gemachtigd te zijn om als waarborg voor den hypotheek-verkrijger op te treden. De gemeente behoeft zelf de hypotheek niet te verleenen, doch er dient tusschen het rijk en de gemeente een hypothecair verband te bestaan. De raad keurt dit voorstel goed. 9. Voorstel tot het aangaan van een geldleening groot f85.000. De Voorzitter zet uileen, dat van deze geldleening noodig is f 40.000.voor aankoop en verbouwing van het nieuwe raadhuis, f 25.000.voor den bouw van de dokterswoning, f 11.700.— voor uitbetaalde steun- en wachtgelden en nog f8.300.— voor onkosten distributie. De leening zal uitgeschreven worden tegen hoogstens 7 pCt. we zijn reeds in onderhandeling met particulieren en denken goedkooper te kunnen slagen en een koers van minstens 99'/2 pCt. Alle inkomsten en bezittingen zullen kunnen dienen ter aflossing dezer leening. De eerste vijf jaar zal jaarlijks f 4.000. de volgende jaren jaarlijksch f 2.000.— worden afgelost. Kassiers en makelaars zal 3/g pCt. van het nominaal toegewezen bedrag als provisie verleend worden. Het lid v. Amelsfoort vindt den aan koop van het raadhuis zonde en vraagt of de goedkeuring van Qed. Staten er al is. De Voorzitter zegt dat die reeds in November van 't vorig jaar is afgeko men. Hij wil ze laten halen. Het lid de Wijs vraagt omtrent de post f 40.000 een besloten vergadering. De Voorzitter deelt mede, dat wanneer 't plan bestaat aan de genomen besluiten te tornen, dat niet meer kan, want dat zoowel tot den aankoop als de restauratie door den raad zelf is besloten en dc bedragen zijn vastgesteld. De vergadering gaat hierna in geheim comité over. Na heropening deelt de Voorzitter mede dat besloten is de geldleening aan te gaan. 10. Besloten wordt evenals vorige jaren 18 °/o opcenten te heffen op de Divi dend- en Tantième-belasting, en 11. 100 o opcenten te heffen op de Vermogensbelasting, wat F f 3000 zal opbrengen. 12. In een der vorige vergaderingen is besloten om de gemeentelijke bei.; tingen voortaan te laten innen door Rijk. De Inspecteur van Dir. Belastingen verzocht ons zoo we bij dit voorstel i blijven om hiervan zoodra mogelijk kennis te geven, om de voorbereicU ml werkzaamheden te kunnen treffen. We moeten dan den aftrek in overeenstem ming brengen met 't Rijk. Voor nood zakelijk levensonderhoud moet f 700.— worden afgetrokken, terwijl voor elk kind f50.-- wordt afgetrokken. We kunnen 100 °/0 opcenten heffen op de Rijksinkomstenbelasting, doch we komen dan maar aan 4_ f60.000 in 't jaar en 't volgend jaar hebben we al f 120.000 noodig. Naast die 100 opcenten mogen we dan een Hoofdelijken omslag heffen, doch niet progressief, zoodoende zou de kleine man te zwaar belast worden. Daarom zullen we blijven voortgaan om zelf den H. O. vast te stellen en alleen 't kohier ter invordering aan 't Rijk over geven. We kunnen dan ook driemaandelijksche voorschotten van 't Rijk krijgen en ons alzoo de opname van dure kasgelden besparen. Aldus wordt besloten. Het lid Snaphaan vraagt hoe het ver klaarbaar is dat het vermenigvuldigings- cijfer van 2.6 op 3.3 is gekomen^ .daar toch zooveel meer menschen zijn aan geslagen en zelf arbeiders en boeren knechts heele bedragen moeten op brengen. De Voorzitter deelt mede dat de groote aftrek hier hoofdzakelijk de schuld van is. Wij hebben vooral ook door de groote afschrijvingen van 't vorig jaar meer noodig. 't Volgend jaar wel f 120000. Het percentage zal dan nog veei hooger komen en zal binnen afzienbaren tijd wel tot 10 pCt. opklimmen, vooral als we moeten beginnen aan de scholen bouw. Niemand maakte verder gebruik van de rondvraag, waarna met gesloten deuren het suppletoir kohier van den Hoofdelijken Omslag behandeld werd. t Dit blad verschijnt WOENSDAG- EN ZATERDAGAVOND. borinementspvijs per 3 maanden f t.2ö. Franco p. post door het gehecle rijk f 1.40. Hrièven, Ingezonden stukken, gelden enz., franco te zenden aan den Uitgever. I)E ECHO UV HET /.I IIIKY DERDE DEEL. DB GEZELLEN VAN HBT DYNAMIET. III. REN SPOORWEG RAMI'. De Albaneezen scharen zich om hunnen overste. Bij den schijn der lampen welke ieder wagonvak verlichten, voegen zij zich bij hunne groepen en stellen zich te weer. Ze zijn ongeveer met zevenhonderd, man, vol tucht, kloek, onverschrokken, bereid Marko te volgen tot in 't diepste der hel. Ondanks het gevaar dat zij vermoeden in hunne nabijheid, verdoken in de duisternis, toch verroert niemand zich. noch breekt de stilte of het gelid. Nochtans, hartverscheurend gekerm komt tot hen uit den verongelukten trein. Ge wond, verminkt, verpletterd onder hoopen puin, smeeken de rampzalige soldaten om hulp. Reeds hebben de vlammen het hout werk der vernielde rijtuigen aangetast; 't wordt alzoo een onafzienbare brandstapel. Door angst als uitzinnig, loopen de over levenden rond en gaan te werk als liezete- nenzij hebben alle koelbloedigheid verlo ren en zijn niet in staat een hand ter red ding hunner makkers uit te steken. Terwijl de mannen, die met Marko mede- kwamen, zich op de baan zelf in 't gelid stellen, komt Marko, een compagnie aanvoe rende, naar den vernielden trein gestormd De ramp overziende stoot hij een woeden den kreet uit. De rails zijn uit de sporen gerukt en verwrongen als gewoon ijzer- draad; de dwarsliggers zijn vermorzeld; in den grond zijn kuilen gemaakt, waarin al lerlei verbrijzeld materiaal brandt, de ge kwetsten levend bradende. Hij erkent de vreeselijke uitwerking van het dynamiet, en. ter prooi aan een dier aanvallen van razernij, hem zoo eigen, brult hij Ha Christen hondenZij hebben dat gedurfd... tegen mij!... Vijfhonderd man vermorzeld en verkoold, een ganseh bataljon vernietigd... O! ik zal me wreken... afgrijselijk! Stroomen bloeds zal ik vergieten!... 200 dorpen zal ik in asch leggen... tien duizend boeren over de kling jagen Nog altijd lucht hij zijn hart in bedrei gingen. wanneer een schril gefluit door de lucht snijdt, rechts van de baan, in volle duisternis. Terzelfder tijd bliksemt een vuur, en kraakt en knettert een salvo. Ko gels fluiten om Marko's ooren, en 't is als of rond hem een wind opsteekt die de dood met. zich voert. Zijn geoefend oor herkent het knallen van manlichters, die schrikkelijke geweren van klein caliber. oor hem, achter hem, naast hem, worden de Albaneezen door de kogels als neerge- maaid. t Is een afschuwelijke mengeling van stervende lichamen, te midden van wel ke gekwetsten zich wringen en kruipen en levenden woelen, bevangen door onbeschrij felijke paniek. Alle schoten zijn raak geweest in die dichte massa, opeengehoopt op de spoorbaan. Reeds liggen meer dan honderd soldaten neergeveld op de spoorbaan en daar langs. Weer snijdt er gefluit door de lucht, dan galmt een bevel, niet verre van do plaats der ramp Mikt laag Daarop een tweede salvo! honderd twin tig geweerschoten... Meer dan honderd man neergeblazenKen derde van het Alba- neesche bataljon buiten gevecht! Marko, als bij mirakel, bleef ongedeerd, ofschoon hij een hoofd boven zijn soldaten uitsteekt. Hij verliest zijne koelbloedigheid niet. Een seconde is voldoende om hem een juist besef van den toestand te geven. Een Prijs der Advertentiên: 20 cent per regel; minimum 1.60. Reclames 40 cent per regel. (lynamietaanslag gepleegd door eenige stout moedige kerels, gesteund door en vrij tal rijke bende. Die troep, in ieder geval, veel minder sterk dan zijne soldatenmacht, ligt niet verre van hem in hinderlaag. De vijand zal voortschieten en zijn bataljon letterlijk uitroeien. Zijn besluit is genomen. E11 dit besluit, komt wel overeen met zijn ijzeren gemoeds gesteltenis, zijn ontembare stoutmoedigheid en vermetele dapperheid. Er blijft hem niets over dan zelf aanval lend op te treden. Een verwoede aanval, die leiden moet tot een treffen man tegen man, of tot het verstrooien der oproerlingen. Marko gunt de patriotten niet den tijd een derde salvo te lossen. Hij trekt, zijn krom zwaard, zwaait het boven zijn hoofd en zonder zelfs na te gaan of zijn mannen hem volgen, ijlt hij naar de strijdlinies dei- patriotten, gillende Voorwaarts!dappere Albaneezen. voorwaarts 't Is waarlijk iets vermetels aldus in volle duisternis storm te loopen tegen een held- haftigen, welgewapenden en vooral onzicht bare» vijand. Het gevaar nict; bemerken dat men trot seert, den tegenstander niet zien. dien men bekampt, zelfs niet weten waar men den voet zet, dat is iets verschrikkelijks, zelfs voor geoefenden en verharde troepen. Maar die duivels van Albaneezen .schij nen salpeter in hun liloed te hebben, want zij stormen hunnen aanvoerder achterna met de woestheid van wilde dieren. - Voorwaarts!... huilt Marko voor do tweede maal. En zijn mannen, dwaas loopende, zonder orde, in dichte groep, met gevelde bajonet herhalen den kreet die door de vlakte dreunt Voorwaarts Tweemaal wordt er gefloten; dan is al les weer doodstil. Dit fluiten komt van den kant der patriotten; 't is altijd dezelfde toon. Doch ditmaal wordt het fluiten niet gevolgd door het losbranden der manlichers. 't Is vermoedelijk liet sein tot. den aftocht. Aardig, de strijderslinie die zulk vreese- 113k werk volbracht, schijnt als verdwenen. Er blijft geen spoor van Joannes soldaten. De Albaneezen. die voortvliegen op een front van meer dan honderd vijftig meter, ontmoeten geen levende ziel. Niettemin onderbreken zij hunne vaart nietMarko die nog altijd aan de spiM loopt wordt min of meer ongerust. Zijn voorzichtigheid wint het op de ver metelheid. Instinctmatig gevoelt hij dat hij een geheimzinnig gevaar loopt, daarom ook des te gednehter. Hij zou willen zien... voelen... hooren!... geen blinde meer zijn die zich afmat in do duisternis, bewust van het gevaar dat hem beloert en hem op 't lijf-gaat vallen. Eigenlijk begrijpt hij wel dat dit verra derlijk wegduiken maar geveinsd is. Maar zijn wilde, onstuimige natuur wil van geen terugkeeren weten. Een roode nevel schuift voor zijne oogenhij aanschouwt in den geest dit bloedig visioen (lat alle aanstich ters van moordenarijen verschijnt, allen die dooden zonder er acht op te geven, uit natuurdrift, gelijk de roofdieren. En voor den derden keer loeit hijVoor waarts!... ter dood!... ter dood!... De mannen van Marko hebben hun aan voerder ingehaald en rukken vooruit op de zelfde linie. Zij meenen een dunne lichte streep te Bespeuren, die zich oplost tegen den Bruinen toon der aarde, 't Ts de heek, welke velen hunner kennen. Niets houdt hen tegenZij gaan voort, altijd voort, dorstende naar Moed. Eens^ klaps raakt de eerste rij verward in een onzichtbare hindernis, laag tegen den grond. Waarschijnlijk ijzerdraad van den tele graaf, en stevig vastgemaakt aan paaltjes. Dit onverwachts stuiten van hunnen loop werpt de mannen der eerste rij overhoop. Zij struikelen, en vallen als neergemaaid. De tweede en de derde rij ondergaan het zelfde lot. Ze keeren en wenden en sparte len, dat het in andere omstandigheden be lachelijk luidde geschenen. Terzelfder tijd weerklinken ontploffin gen, stijgen vlammen op en worden de Al baneezen omhuld door witten rook. Angstig gehuil, vlijmend gekerm, akelig doodsgereu- tel volgen op die reeks hevige knallen. De ontploffing gebeurde toen vele solda ten tegen den grond lagen, den voet gelicht door een on zich (baren hinderpaal. Zij heeft verschrikkelijke gevolgen. Onmogelijk in de duisternis een idee te maken van de dooden en gekwetsten; maar hun getal kan niet gering wezen. De bommen!... de bommen!... gillen de overlevenden, aangegrepen door penen schrik welken zij nooit to voren kenden. Hade bommenduiveljaagt Marko die nog altijd niet getroffen werd; makkers, houdt stand •la. Joannes haalt zijnen slag weer thuis met zijne hommen ér zijn er wel honderd ontploft. Maar 't zonderlingste van al is. dat de vuurgloed, die gepaard ging met het sprin gen dei- dynamietkardoezen, geen enkelen patriot deed ontdekken. Dé bommen werden dus niet nier de hand geslingerd. De ramp welke de Albaneezen teisterde, is voorbereid door de soldaten des opètands zonder eenig gevaar voor hen. Nog een idee van Joannes. Een eenvoudig maar geniaal plan. Ziet wat-er gebeurde: Nauwelijks aangekomen op den oever der rivier, was zijn eerste denkbeeld de tele graafdraden .door te snijden en eenige palen te vellen. Dit om de plaats af te zonderen waar hij zijn batterij van d.vnamiet-kardoezen wilde opstellen. Dan. eeiien frontaanval duchtende, had hij op twintig centimeter van den grond een der afgesneden draden doen spannen, een weinig van de uitgedroogde bedding der ri vier. Ijzerraad voor ile verdediging tijdens den nacht is iets uitmuntends en de liedendaag- sche oorlogsvoerders wenden dit middel zeer veel aan. Dan denkt de jonge man. wiens vernuf tige geest altijd in werking is: Een loopgraaf wordt ook met geschut verdedigd... ik heb springtuig, maar geen vuurmonden. Hakon ik het middel vineisen om mijn bommen uit haar eigen te doen springen... koude ik Ze vanzelf doen ontploffen, bij do minste krachtsinspanning (Wordt vervolgd.)

Echo van het Zuiden | 1921 | | pagina 1