Provinciaal Nieuws. i het aan 't werk houden van de werke- loozen. Door den Voorzitter is op de Griffie gezegd hoe men hier teleurgesteld is geworden door het Rflk en is er ook op gewezen dat het moeilijk gaat om nu met de werkzaamheden te staken. Ook is er op gewezen dat men het geld van de gemeente heeft moeten gebruiken omdat men anders de be taling niet kan voortzetten. Bij de firma Lankhuijzen en Co. kunnen wij een bankcrediet krijgen op voorwaarde zooals alle banken die tegenwoordig stellen. Gemakkelijk is het een bank dicht bij zich te hebben en daarom meenen Burg. en Weth. dat dit de aangewezen bank is voor deze gemeente. De voorwaarden die ze stelt is 6 pCt. Nu heb ik, zegt de Voorzitter verder gaande, gehoord dat de Rtyksverzeke- ringsbank geld beschikbaar heeft eo dit wil beleggen. Daarop heb ik direct geschreven naar de Rijksverzekerings bank en nu hebben wij een vragenlijst gekregen om die In te vullen. Zooals ik heb vernomen wil die bank 6 pCt. rente hebben zonder verdere kosten. Burg. en Weth. meenen echter dat een bankcrediet in dit geval voordeeliger zal zijn dan eene vaste leening, omdat we bij de baok het geld opnemen naar behoefte en dus alleen daarvoor maar rente hebben te betaleo. Nu weten wij allen dat de straten in een zeer slechten toestand verkeeren en dat verbetering daarvan uitgesteld is met bet oog op de abnormaal hooge prijzen der steenen. Daar is thans een groote vermindering van prijs der steenen gekomen en daarom achten Burg. en Weth. het noodig dit werk thans onderhanden te nemen. Daarvoor zou dan noodig zijn f25,000. Ook de haven dient in beteren toestand te worden gebracht en daarvoor zou f15.000 noodig zijn. Om nu geen tijd te verliezen hebben Burg. en Weth. de vragenlijst van de Rijksverzekeringsbank maar ingevuld, want hadden wij daarmede gewacht tot deze vergadering, dan zou zich allicht het geval hebben kunnen voordoen dat het geld niet meer beschikbaar is. Dat kan nu natuurlijk ook nog wei het geval zijn, doch de kans daartoe is nu niet zoo groot. De bedoeling van Burg. en Weth. is om een bankcrediet aan te gaan van f 60.000 en een geldleening van f 40.000. (Wordt vervolgd.) Waalwijk, 26 April 1921 Bij Koninklijk besluit is aan J. J. Buwalda van het 48ste bataljon land- weer-infanterie, wiens recht op een nader pensioen werd erkend bij Kon. besluit van 15 Nov. 1920, te rekenen van 27 Maart 1921 een verder voort durend pensioen toegekend van f 168 met instandhouding van 't vorige pen sioen groot f342. De uitvoering 1.1. Vrijdag door Waalwijks Gemengde Zangvereeniging gegeven in Musis Sacrum, was goed bezocht, hoewei wij er wederom velen misten, die om verschillende redenen er hadden moeten zijn. Belangstelling is voor een vereeni- ging naast financieelen steun allernood zakelijkst, wil ook de ambitie bij de leden blijven voortbestaan of liever toe nemen. En zeer zeker is ook deze vereeniging belangstelling dubbel waard, den leden zelf brengt zij in de repetitie avonden aangename en ontwikkelende oogen- blikken, terwijl zij voor 't publiek hoog staande muziek-avonden arrangeert. Ook deze avond was wederom een van die, welke men ieder jaar gaarne ziet terugkomen. En al was aan de zaal niet dat smaakvol uitzicht gegeven als we dat gewoon zijn en al misten we het accompagnement van een orkestje, niettemin was het een avond, die in elk opzicht mocht geslaagd heeten. Mejuffrouw Elze Wille, sopraan te Haarlem, zong met veel succes de Loreley-soli uit het toonwerk van dien naam, maar hare uitstekende kwaliteiten kwamen nog beter uit in „Récitatief et air de Lia", doch speciaal in „Non Credo" van Widor. De solist Tobi, tenor uit Dusseldorf, gaf ons een buitengewone muzikale techniek te hooren een „kunnen zingen" van zeldzame beteekenis, hoewel zijn geluid ons nu niet in dergelijke mate in bekoring kon brengen Hij zong eveneens de soli in Loreley en zijne goede gaven kwamen speciaal uit in „An die Feme Geliebte" van Beethoven. Het koor zelf had een buitengewone avond. Met „Loreley" van Hiller werd de avond geopend dit reuzenwerk werd uitstekend ten gehoore gebracht, werd met veel gevoel en zuiverheid gezongen, zoodat een warm applaus hier dubbel verdiend was. Het tweede nummer van 't koor „Die Flucht der Heiligen Familie" van Max Bruch kon de goede uit voering van „Loreley" nog overtreffen. Het was in een woord schitterend in elk opzicht. Elk der aanwezigen moet onder de bekoring gekomen zijn van de prima-uitvoering van een dergelijk prima koor. Ook het reeds bekende „Prés du Fleuve Étranger" van Gounod kreeg een uitmuntende vertolking. Na 't geen we hierboven zeiden, be hoeven we eigenlijk niet te herhalen dat het koor eer deed aan zijn studie en goede krachten, maar niet het minst aan zijnen onvermoeiden en talentvollen directeur de heer G. Gerritsen, wien we gaarne een openlijk woord van hulde brengen. Wij moeten nog aanstippen de uitstekende begeleiding der soli door mejuffrouw Emmy van Eden uit Haar lem, die we reeds vroeger op 'n der gelijk concert hier ontmoetten. Wij mogen ten slotte de hoop uit spreken, dat het kunstminnend publiek uit Waalwijk en omgeving ook deze ver eeniging meer en meer moge steunen, en dat ook nog velen zich als wer kend, maar als trouw werkend lid zullen opgeven. Gisterenavond hield de raad onzer gemeente eene openbare vergadering Het ontwerp van wet tot samen voeging van de gemeenten Waalwijk, Besoijen en Baardwijk, ontlokte na voor lezing van het preadvies geen discussie. Met algemeene stemmen vereenigde de raad zich dan ook met het preadvies, n.l. goedkeuring van 't wetsontwerp. In een volgende nummer uitvoeriger verslag. A.s. Zaterdag ter gelegenheid van den verjaardag van Prinses Juliana zal de harmonie van den Gildenbond eene muzikale wandeling door de gemeente maken. Aanvang 5 uur. Te volgen route: Hoekeinde, Haven, Mr. v. Coothstraat, St. Antoniusstraat, Stationsstraat. Aan belangstelling zal het zeer zgker op dezen vrijen middag niet ontbreken Men zorge er vooral voor bij 't mee- loopen, de muzikanten niet te hinderen. Zondag had onder ongunstig weer de 2e competitierit plaats van de wieler club „De Zwaluwen" alhier. 9 rijders verschenen aan den start en werd met een kalm tempo afgereden tot aan den Zomerdijk, waar een der renners pro beerde weg te loopen, wat tot gevolg had, dat het geheele peteion uit elkaar ging en Nelis en Dekkers de le en 2e premie naar binnenhaalden voor het eerste rondje. Bij het tweede rondje kwam Nelis in de Putsteeg te vallen en kreeg daardoor een los stuur, waardoor hij buiten strijd geraakte, maar door den grooten voor sprong op de anderen, nog 3de over de eindstreep kwam, Uitslag als volgt Dekkers 4 p., Maas en de overige allen 1 De afstand 15 K.M. afgelegd. Dinsdagavond van G. V. uit de Putstraat bezig een eksternest uit te halen in de laan achter den heer T. Toen de jongen hoog in den boom zat zag hij een knecht van den eigenaar aankomen met eenige honden, waardoor hij schrok en uit den boom viel. Zijn moeder zag het ongeluk gebeuren, snelde er heen en vond den jongen met twee gebroken polsen. Aanstonds moest geneeskundige hulp worden verleend. De voetbalvereen. H. E. C. alhier, behaalde j.l. Zondag op de serie-wed- Strijden te Raamsdonk den 3en prijs, een Verguld zilveren medaille. BAARDWIJK. Zondag j.l. moest onze R. K V. V. „Juliana" deelnemen aan de serie-wedstrijden bij R.W.B. te Besoijen. Een Julianaspeler naar men ons mededeelt vroeger lid van R.W.B. werd echter verboden mede te spelen, waarna de onzen allen het veld ver lieten. -De reserve's speelden met eenige invallers uit het derde een wedstrijd te Kaatsheuvel tegen D.V.V. I. Na 3 min. spelens heeft Juliana reeds de leiding, doordat de rechtsbuiten keihard inschiet. Daarna wordt het spel wel wat te forsch. De Juliana-doelman liep eenige kwets uren op en moest uitvallen. Een invaller Werd toegestaan. Rust trad in met 1-0. Na de rust maakt D. V. V. spoedig den gelijkmaker. Na een op en neer gaand spel wist het zelfs nog een doel punt te maken. Men verzekert echter dat djt beslist buitenspel was. Juliana speelde een goede partij. Linksachter en spil waren de uitblinkers. Zondag a.s. om half drie speelt Juliana een vriendschappelijken wedstrijd t^gen een veteranen-elftal van het oude Nooit Gedacht, dat vroeger de eer van Baardwijk hoog hield. De spelers zullen nhder worden bekend gemaakt. Ook in deze gemeente zijn een paar aanvragen ingekomen om Rijks premie voor particulieren woningbouw. DRUNEN. Maandag hield de raad dezer gemeente eene openbare vergade ring waarin besloten is om aan die in gezetenen die wenschen te bouwen met rijkssteun, daarvoor gratis een perceeltje grond af te staan. In een volgend nummer geven wij een uitvoerig verslag. 3 p., punt. werd Nelis 2 p., in 30 min. was een zoontje tegen T.A.V. I uit WaatwQk ca verloor met 42. Na de rust vielen twee In vallers van D.F.C. uit en kwamen na goedvinden twee spelers van het le ir In daar die voor de rust niet aanwezig konden zijn. D.F.C. speelde voor de rust met 4, na de rust met 2 invallers. Zondag speelde de V.V. Excelsior tegen Concordia Heusden en won met 10. Rust ging in met gelijken stanc 0-0. Op de a.s. kermis welke alhier gehouden wordt op 8, 9. 10, 15 en 16 Mei a.s. zal komen een carousel, een luchtschommel, een bioscoop en gebak en sulkerkramen enz. De Vrijwillige Landstorm alhier zal deelnemen aan de schietwedstrijden te Herpen, welke gehouden worden op 5 Mei a.s. Wegens bijzondere omstandigheden zal het groote gymnastiek-en'athletiek feest alhier uitgesteld worden tot een nader te bepalen datum. VLIJMEN. De vereeniging tot Bevor dering van den Tuinbouw voor Vlijmen en Omstreken te Vlijmen zal hare veiling weder zelf exploiteeren. Tot directeur is benoemd den heer W Hillebrandt uit Venlo, die reeds in functie is getreden Binnen enkele dagen zal de eerste veiling voornamelijk asperges, plaats hebben Dat de veiling bloeie tot meerdere welvaart harer leden. Tot leden der Commissie ad hoe ex artikel 131 der Gemeentewet zijn alhier benoemd de heeren L. Daelmans G. N van Loon, A. F. Mommersteeg Th Vugts, J. S. van Wagenberg en G van Stokkum, welke allen hunne benoe ming hebben aangenomen. 's-HERTOGENBOSCH. Alhier is op gericht een Polo- en Zwemvereeniging, welke a.s. zomer wedstrijden zal houden op den IJzerenman. De vereeniging beschikt over goede krachten en zal weldra een polomatch geven op de IJzerenman. De naam der vereeniging is „P. Z. IJ." of Polo- en Zwemvereeniging De IJzerenman. Vrijdagavond j.l. gooide een land- looper uit Amsterdam de spiegelruit in bij den heer L Ghijben, op den hoek van de Vischstraat. Het lijkt ons wel een vreemde manier om op zoo'n wijze een onderdak te zoeken. Zondagavond gaf de Koninklijke Vereeniging 's-Hertogenbosch Mannen koor hare laatste uitvoering van het seizoen. Als gasten waren deze maa Mejuffrouw Mia Peltenburg, Sopraan en den heer Adr. Hollaers, Bariton te Cleve. No. t Romischer Triumphgezang en No. 5 Les Esprits de la nuit werden gezongen door het Mannenkoor. Door een zeer langdurig applaus werd de Directeur P Kallenbach begroet. No. 2 Aria „Es 1st genug" uit Elias, No. 2b An die Leier, No. 4a Das Trunknelied en No. 4b Prolog uit „der Bajazzo", werden gezongc-h door den heer Adr Hollaers. No. 3 Aria „Höre Israel" uit Elias, No. 6a Loomheid is op Uw Hart, No. 6b La Procession en No. 6c Noc turne, werden door Mejuff. Mia Pelten burg gezongen. Nog zelden hebben wij zoo'n goede sopraan gehoord en zij werd dan- ook gehuldigd en men bood haar vanwege het Bestuur van Mannenkoor een mooi bouquet aan. Tot slot werd gegeven No. 7 Frithof van Max Bruch, gezongen door Sopraan-, Baritonsolo, Mannenkoor. De Pianobegeleiding werd gespeeld door den heer Dr. Caspari. BESOIJEN. De vereeniging „Konin ginnedag" alhier zal a s. Zaterdag 3' April ter gelegenheid van den verjaar dag van prinses Juliana een concer arrangeeren op de nieuwe kiosk naas het gemeentehuis Ten 5 uur zullen door de Chr. Zangvereen. „Hallelujah" een vijftal nummers ten gehoore worden ge bracht, terwijl daarna de Sofia's-Vereeni ging van Loon-op-Zand een concert za geven. Voor nadere bijzonderheden ver wijzen wij naar de programma's, waar uit blijkt dat Koninginnedag niet sti zit om den ingezetenen een aangename afwisseling te verschaffen. BESOIJEN. De eerste ronde van de R. W. B. seiiewedstrijden hebben het vol gende verloop gehad. Qaick II verloor van Sparta 's-Bosch mat 2—0, en is het aan den Qaick.keeper te danken dat er niet meer doelpunten gemaakt werden. Braban- tia Waspik kwam met haar 2e XI-ial, en kreeg van Juliana Baardwijk, wegens een ongerechtigde speler, gewonnen, 1 Mei Olympia Vljjmen tegen Exelsior Capelle, en H. E. C. Waalwijk tegen K. V. V., we hopen dan beter spel te zien. R. W. B. 2 verloor in Tilburg met 8—0. Vrjjdag a.s. loting voor de wedatrjjden om den R.W.B,- beker. SPRANG. Vanwege het Bestuur der Chr. School alhier zal hedenavond 6.3( uur een bijeenkomst worden gehouden voor ouders en belangstellenden. Door het onderwijzend personeel der school zullen eenige onderwerpen wor den behandeld, betrekking hebbende op het onderwijs-gebied. Vooral de ouders der schoolgaande kinderen raden we aan deze bijeenkomst bij te wonen, opdat deze bijeenkomst aan het doel moge beantwoorden. De zitting van de Militieraad za voor onze gemeente plaats hebben op a.s. Zaterdag 30 April des voorm. 10 uur op het Stadhuis te 's Bosch. SPRANG. Verslag van de Coëp. Boe renleenbank over het jaar 1920. In het afgeloopen jaar heeft de leen bank zich verder ontwikkeld. Het aanta leden steeg tot 106, waarvan 85 in Sprang. Aan spaargelden werd Ingelegc f 37.780, terugbetaald f 23,798, de inlage op het einde van het jaar bedroeg f 47006.—. In loopende rekening werd ontvangen f306.813 en terugbetaald f312.508 Aan voorschotten werden gegeven f 6450, afgelost f 1600het totaal der voorschotten op 31 Dec. was f 14.600. Aan rente werd uitbetaald of tegoed- geschreven f2167. Na aftrek van alle onkosten bleef het overschot f771.90, wat als reserve geboekt wordt. De Voorzitter wekt de leden nog eens op om gelden die zij niet in hun bedrijf noodig hebben bij de leenbank te be leggen, want elke duizend gulden één maand op de leenbank belegd, geven ruim drie gulden rente per maand. CAPELLE, Woensdagavond j, 1. om 7 nut werd de algemeene ledenvergadering van de alhier bestaande Boerenleenbank gehouden onder voorzitterschap van den heer Dr, Fh, J. Kohier, in de openbare lagere school in de Nieuwetraat. la zjjn openingswoord merkte de voorzitter op, dat de toestand van de Boerenleenbank schitterend is te noemen hetgeen blijkt uit de volgende cjjfersTotale omzet der bank op 81 December 1920 was f&84423,80 tegen f 141829,80 in het vorig jaar. Van dit laatste bedrag moest f 79044,25 op de rekening van 1920 worden overgebracht, zoodat de omzet in 1920 be droeg f 455379,55. Aan spaargelden werd ontvangen f 112624.24. tegen f91141,56 in 1919, Terugbetaald werd aan spaargelden '49615,50 tegen f 12097,25 in 1919. Aan voorschotten werd uitgegeven f 26450.en terugbetaald f20042,50 tegen f18750,—en f 170.— Aan rekening-conrant werd uit gegeven f 426806,71 en terugbetaald f 318383,77, zoodat iu loopende rekening op het einde des jaars nog te goed is f 107922,94 waarvan bjj de Centrale Bank f87685.— en de rest bjj de 1-deo, Aau spaargeldrente werd in totaal gekweekt f2960,39 en uitbetaald aan spaarders i 547,09, zoodat f 2413,30 bij de spaargelden werd bjj geschreven. In rekeningconrant werd aan rente ontvangen f 2740,21 en aan provisief 229,51, terwijlaan rente in loopende rekening werd uitgegeven f 209,23 en aa" provisie f 136,06. Aan voorschotrente werd ontvangen f 1119,44 en aau provisie f 28,48. Thans bedragen de uitstaande voorschotten 25010. Het aantal spaarders ia in 1920 van 51 tot 109 geklommenhet aantal voorschotnemers van 15 tot 35 het aantal rekening-couranthoaders van 9 tot 15. Mijkens de nit deze gegevens opgemaakte winst-en verliesrekening bedroeg de bruto winst, welke in het reservefonds gestort had ennnen worden f 535.50. Er werd evenwei slechts f 147,89 als zuivere winst in het reservefonds gestort.Hoe nu deze betrekkelijk I ;eringe winst, bestemd voor het reservefonds, te rjjmen met de bovengenoemde schitterende positie der Bank Ter toelichting diene, dat de Raad van Toezicht en het bestnur er naar streven de voordeelen ten bate van de leden te doen komen, Bjj de in Angustns 1919 tot stand gekomen verhooging van rente, werd de rentetax ten vootdeele der spaarders met een !/z pCt. verhoogd, niet tegenstaande de voorschot nemer s en rekening- couranthonders hun geleend geld zonder ver hooging van het daarvoor geldende rente tarief konden bljjren gebruiken, Wat dat beteekent, bljjkt uit de volgende cijfers Aan de leden-spaarders werd zoodoende aan extra-rente uitgekeerd f261,72, bovendien plakzegels tot een bedrag van f35,30 ten laste van de bank genomen. De schnld van het vorig jaar, f S80'/2 werd afgelost. Tevens werd f 59.— op meubilair afgeschre ven. Het aantal leden klom in 1920 met 42 en bedraagt thans 155. Alsnu volgt de voorlezing van het verslag der Centrale Bank in verband met de door baar gehouden in spectie uitgebracht, waaruit bleek, dat alles schitterend in orde was en de bank zich in voortdurenden bloei kan verheugen, waarna den heeren H. J. Spierings, C. Vos Can. en N. C. van Ommeren werd opgedragen de rekening en balans te controleeren. Bjj monde van eerstgenoemde werd onderdank- zegging voor het keurig beleid van het Bestuur en den Raad van toesiobt verslag uit gebracht, waaruit bleek, dat een en ander correct in orde was bevonden. Daarna werd overgegaan tot verkiezing van een secretaris en een lid van den Raad van Toezicht die beiden periodiek moesten aftreden. Op ver zoek der aanwezigen werden deze heeren, P. L. F. Treffers en A. J. Verhoeven, bjj acclamatie herbenoemd, die deze benoeming aannamen. De notulen der vorige vergade ring worden na voorlezing onveranderd goed gekeurd eu vastgesteld. Niets meer aan de orde zjjnde en niemand meer het woord verlangende sloot de voorzitter met een woord van dank voor de trouwe opkomst der leden de vergadering. Tot ons genoegen kunnen we mede- deeleD, dat de Edelachtb. heer C. H. L. V. Valter bjj Kon. Besl, met ingang v«n 29 Mei a, s. herbenoemd is als Burgemeester dezer gemeente, Wjj feliciteeren den herbenoemde van harte hiermede, alsmede ook deze ge meente in wier belang hjj reeds zooveel heeft gedaan en hopen, dat hjj nog jasen tot den bloei dezer gemeente mag werkzaam zjjn. A. s. Vrjjdag, des avonds 7 uur, zal ia het café T.eiFers aan het bruggetje een leden vergadering van de vereeniging «Het Groene Kruis4 voor de gemeenten Capelle, Vrij hoe re-Capelle en Sprang, worden ge houden. Aan de orde zjjn Afscheiding van de Zuid-Hollandsche vereeniging „Hei Groene Kruis4 Aansluiting aan de Noordbr. vereeniging „Het Groene Kruis4. Tot oas genoegen kunnen we melden, dat onze dorpsgenoot, M, Kommers, by hel j.l. Vrjjdag gehouden examen te Breda slaagde voor onderwjjzer. Geslaagde en familie proficiat. A, s. Woensdagavond hoopt voor de Ned. Harv. gemeente alhier op te treden Ds. J. Bus uit Ouddorp. Het eerste elftal onzer voetbal vereeni ging Excelsior speelde j. I. Zondag op den aeriewedstrjjd, uitgeschreven door de voet balvereniging Victoria te Raamsdonk, een zeer onfortainigen wedstrjjd tegen het sterke Wilhelmica nit Kaatsheuvel en verloor met 3—2. Het tweede elftal, dat deelnam aan een seriewedstrjjd, uitgeschreven door de voetbal vereeniging Neerlandia te Kaatsheuvel was gelukkiger. Het speelde tegen Victoria uit Kaatsheuvel geljjk. Stand 11. Bjj "oting waren de reserveu van Excelsior de gelukkigen en plaatsten zich zoodoende in de finale. WASPIK. Zondag jl. nam onze voet balclub Brabantia deel aan de serie wedstrijden uitgeschreven door Victoria e Raamsdonk. Brabantia speelde eerst egen K.V.V. uit Tilburg en won met 1—0. In de finale moest gespeeld wor den tegen Wilhelmina uit Kaatsheuvel. Stand 1—1. Doordat Wilhelmina niet meer wenschte te spelen wegens te laat uur, werd de~ eerste prijs bij loting toe gewezen aan Brabantia. Voor het feest van denZeerEerw, Heer Pastoor op 29 Mei a s. zijn de voorbereidende maatregelen reeds in vollen gang. Behalve het stichtingsfonds voor een nieuwe kerk te Waspik-Boven zal aan de jubelaris nog een afzonder- 'ijk geschenk worden aangeboden. Dit jaar is voor deze gemeente iet jaar der zilveren bruiloften. In een buurt zullen in de maand Mei niet min der dan vier zilveren bruiloften worden gevierd. Voorts zijn er in den loop van dit jaar nog twee gouden bruiloften. De zitting van den Militieraad zal voor deze gemeente plaats hebben te Breda op 28 April a.s. des v.m. 11 uur. Door Burg. en Weth. is aan de volgende inrichtingen een staanplaats verleend op de a.s. kermis. Cake Wake, Stoomcaroussel, gewone draaimolen, bi oscoop, gebakkraam, schiettent, 2 hoep a's en verschillende suikerkramen. De kermis zal plaats hebben op den aatsten Zondag van Augustus en de daarop volgende drie dagen. Maandag had op den scheepswerf van de N. V. Scheepsbouwwerven v.h. 3. en A. Ruijtenberg alhier een ernstig ongeluk plaats. Zekere Verduijn werd DRUNEN. Zitesdai» j.l. speelde D.F. C. I een vriendschappelijken wedstrijd BESOIJEN. Vergadering van den Raad der gemeente Besoijen op Vrijdag 29 April 1921, des namiddags om 7 uur. Te behandelen onderwerpen 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling staat oninbare posten. 3. Verzoek van de Besoijensche Wouing- bouwvereeniging om een voorschot van 87.100 voor grondaankoop en den bouw van 12 woningen. 4. Bespreking wetsontwerp tot samen voeging van de gemeenten Waalwijk, Baard wijk en Besoijen. 5. Reclames Hoofdelijke Omslag. Op de kiezerslijst dezer gemeente voor 1921 komen voor 814 kiezers. Ook in deze gemeente zijn reeds tal van aanvragen ingediend om bouwpremiën voor particulieren woningbouw. Gedurende het le kwartaal 1921 wer den door de liuurcommissie dezer gemeente behandeld 33 verzoekschriften, waarvan 22 betrekking hadden op huurverhooging of schatting van huur en 11 op huuropzegging. Dezer dagen is een begin gemaakt met het rioleeren van de Loint in de Besoijen sche Steeg. In verband met de uiterst mod- derachtige bedding van de Loint aldaar, zal dit een moeilijk karweitje worden. -De opbrengst van liet verkoopen van de Emmabloem op 17 April j.l. ten bate van het Groene Kruis en het Wit-Gele Kruis, bedroeg alhier C2.1C. Volgens de officieele uitkomsten der Woningtelling 1920 bedroeg het aantal wo ningen in deze gemeente 353, n.l. 352 geheel woningen en .1 bovenwoning. Er bestaat gelegenheid tot gratis-pok ken-inenting op Donderdag 28 April, des na middags om 4 uur op het gemeentehuis. Aau de Wed. A. C. P. Stijnis te Waal wijk werd ingevolge de Woningwet ver gunning verleend tot het bouwen van een woonhuis op het perceel sectie D no. 1201. De in aanbouw zijnde 9 arbeiderswo ningen in de Besoijensche Steeg beginnen reeds goed op te schieten en zullen waar schijnlijk reëels einde-Juli kunnen worden betrokken. De Burgerwacht dezer gemeente zal deelnemen aau de kringwedstrijden, welke binnenkort te Kaatsheuvel zullen worden gehouden. De Commissie, bedoeld in art 131 dei Gemeentewet, welke zal worden gehoord over het wetsontwerp tot samenvoeging der gemeenten Waalwijk, Baardwijk en Besoij en, zal op Vrijdag 29 April a.s. vergaderen op het gemeentehuis. Gisteravond had de 14 jarige v. G. be zig zijnde met het voetballen, het ongeluk te vallen en waardoor hij zijn pols brak. Geneeskundige hulp moest worden inge roepen.

Echo van het Zuiden | 1921 | | pagina 2