Derde Blad. uraszomsff stïïksib. BINNENLAND. Provinciaal NïenwB, NUMMER 34 ZATERDAG 30 APRIL 1921. 44c Jaargang. Gemeenteraadsverkiezingen te Amsterdam 20 pCt. niet gestemd. Uitgebrscht 275,684 stemmen, Kiesdeeler 6126. 8. D. A. P. 84127 stemmen. 14 setels («mge is'td 13). HeereD Wibaot, Vliegen. De Miranda, Van Koykhof, O.sendoip, Klscrekoper, Pothui». W, Polak, Loopuit, Eduaid Polak, Golden, Da Wolff. Dames Tilanns, Pothuis-Smit. Communisten 18183 stemmen. 3 zetels (rorige raad 6). Heeren Wijnkoop, Lisre', Colljr. Chr, Historische 26084 stemmen. 4 zeiels (vorige raad 2). Heeren Ter H»ar, Ophorst, mr. dr. 8ohocb, mej. mr. Kstz. Anti-revolntionnairen 20878 stemmen. 4 «etels (forige raad 8). Heeren W. de Vlugt, Douwes, Spier, Baas. Katholieken 45021 stemmen. 8 zetels (rorige raid 7). HeerenWierdel», Von Ffjjtag Drabbe, Van Lingen, Heemskerk, mr. Bomme, dr. Kuyer, Petors, mej. Cri 1- laers. Vryz.-Democraten 18568 stemmen. Twee zetels (rorige raad 4). HeerenAbrahams, Nolting. Neutrale Party 6494 stemmen. Een zetel (rorige raad 1). Da heer Wciss. Christen-democraten 3105 stemmen. Een zetel. De heer A. P. Staalman. Vrijheidsbond 30990 stemmen, 5 zetels. (Vroeger hadden Liberale Unie 3, Bond Vrjje Liberalen 3, Economische Boi>d 1, Middenstandspartij 1). Dam«e; Koek-Mulder, Naber, HeerenBoisserain, Vos, Sisehle. Comi'é Den Hertog 4010 stemmen. Een zetel. Den Hertog. Vrije socialisten 14246 stemmen. De Gelder (Hadt je me maar), Zuurbier, Andeie partyen kregen geen voldoende stemmen-aantal. Er komen derhalve zes vronwen in den raad, n.l.Mej. Criellaers R. K„ mej. mr. Katz Chr. H., merr. Koek-Molder en mej. Naber (Vrijheidsbond), mevr. Pothnis-Smit en mevr. Tilanos 8. D. A. P. Hierboven viodt de lezer den nitslsg van de gisteren in Groot-Amsterdsm gehonden gemeenteraadsverkiezing medegedeeld. De uitslag hiervan kan maatgevend ge acht worden tot het vormen van een oordeel over deo te verwachten uitslag der eerst komende Kamerverkiezingen, waaraan voor 'l eerst het vrouwelijk kiezersdeel zsl mede. werken, gelyk ook gisteren de vronwen ia Amsterdam voor't eerst hebben medegeatemd. En dan knnnen, gezien den uitslag der Amsterdamiche verkiezing, de rechtsche partyen met gesust gemoed de a.s. Kamer verkiezingen afwachten. De drie rechtsche groepen van Roomscb- Katbolieke», Anti-Revolutionairen eu Chris- telyk-Hbtorischen, die in den ouden Am- sterdamschen Raad te zamen 12 zetels be zetten, hebben gisteren 16 zetels behaald. Een niet geringe winst dus van 4 zetels. Daarentegen heeft de S. D, A. P., trots het feit, dat ook haar vrouwen meestemden, de schrale winst van ééa zetel te boeken. Dat zsl haar niet zyn meegevallen. De Communisten, die eerst 6 zetels in- uamen, zullen er nu maar 3 bezetten, zoo. dat zy een verlies van 3 zetels hebben te boekeB. Hunne stemmen zyn echter blijkbaar niet naar de 8. D. A. P. overgegaan, maar naar Hadt je me maar en Zuurbier. Naar het Ned. Corr.-bnrean meld*, ligt bet in het voornemen om zeer binnen kort bij de Tweede Kamer een wetsontwerp aanhangig te maken, waarbij personen, die onwaardig zyn verklaard om kiezer te zyn, ook geen zitting kannen nemen in vertegen woordigende lichamen. Door de Tweede Kamer is heden met 60 tegen 16 stemmen aangenomen het wets* ontwerp tot gedeeltelijke herziening der Leerplichtwet. Verschenen is het verslag over de verrichtingen der Provinciale Commissie ter bevordering van de Geitenfokkerij in Noord-Brabant over het jaar 1920. In 't verslag kan met dankbaarheid gewag gemaakt worden van de verhoo ging der Rijkssubsidie met f 200 en van de provinciale subsidie met f 1300. De ijverige secretaris der provinciale commissie P. J van Haaren, nam het initiatief tot het oprichten van een bond van fokvereenigingen voor het Zuid- Oostelijk deel van Noord-Brabant. Ver schillende alleen-staande vereenigingen werden uitgenoodigd ter oprichtingsver gadering op 27 Februari te Eindhoven, alwaar werd geconstitueerd de bond „De Meierij", nu tellende 7 afdeelingen. Bondstentoonstellingen werden er ge houden te Steenbergen, Oosterhout, Boxmeer en Veghel. Aan vijf bonden en drie alleenstaande vereenigingen werd in totaal aan subsidie uitgekeerd een bedrag van f3325.60. Aan buitengewone subsidie voor het houden van bondstentoonstellingen werd besteed f 250 als premie voor stamboek- dieren. Voor plaatselijke tentoonstellin gen werd een buitengewoone subsidie gegeven van f 24. Door het vertrek van den heer A. Mol werd in de daardoor ontstane vacature benoemd de heer S. L. E. M. Fick te Oosterhout, de heer L. Festers werd tot voorzitter gekozen. Uit de opgaven der subsidie genie tende geitenfokvereenigingen blijkt, dat de Eerste Nederlandsche Bond van Geitenfokvereenigingen in de baronie van Breda te Teteringen 22 afdeelingen had met 2182 leden, 3069 geiten en 32 bok ken. de Bond van R. K. Vereenigingen van Geitenfokkers in Westelijk Noord- Brabant te Halsteren 31 afdeelingen met 2173 leden, 3850 geiten en 36 bokken, de Bond van Geitenfokvereenigingen in het diocees van 's-Hertogenbosch 32 afdeelingen met 2318 leden, 3620 geiten en 41 bokken, de Bond van R. K. Ver eenigingen van Geitenfokkers te Beugen 8 afdeelingen met 603 leden, 1036 geiten en 10 bokken, de R. K. Bond van Gei tenfokvereenigingen „De Meierij" te Eindhoven 7 afdeelingen met 541 leden 957 geiten en 10 bokken en de 3 al leenstaande vereenigingen Asten, Mierlo en Valkenswaard resp. 202, 61 en 388 leden, 295, 71 en 702 geiten en 2, 1 en 5 bokken. In 1915—1916 bestonden er in 't ge heel 68 vereenigingen met 550 leden, 9251 geiten en 108 bokken. Men kan uit deze getallen wel opma ken van welk een groote beteekenis de geitenhouderij is voor arbeiders en klei ne boeren Waalwijk, 29 April 1921 Woensdag 4 Mei zal de Commis saris der Koningin zijn 3-jaarlijksch bezoek aan onze gemeente brengen. Personen, die den Commissaris wen- schen te spreken over zaken rakende de belangen der gemeente, kunnen dit ten raadhutze doen om 1.45 uur. In deze week slaagden voor het onderwijzers-examen te Breda de kwee- kelingen A. Blijievens en G. van Loon uit Dongen, M. Kommers uit Capelle en T. Ockers uit Geertruidenberg van de Rijksnormaalschool alhier. Voor den nieuwen cursus der Rijks normaallessen met daaraan verbonden voorbereidende klas alhier hadden zich aangemeld respectievelijk 7 en 11 candi dates waarvan 6 voor de normaalles sen en 10 voor de voorbereidende wer den aangenomen. Wij vestigen nogmaals de aan dacht op het artikeltje van den Eerw. Heer kapelaan Beijnen in ons nummer van 1.1. Woensdag, waarin verschillende wenken worden gegeven voor een ordelijk en regelmatig verloop der eerste georganiseerde bedevaart voor de leden der R.K. Werkliedenverenigingen van Waalwijk, Baardwijk en Besoijen op Zondag a.s., eene grootsche R.K. 1 Mei- betooging, zooals Z.Eerw. het terecht uitdrukt. A.s. Zaterdagmiddag ten 3 uur zal de leider der Anti-revolutionnairen. oud minister Colijn eene lezing houden voor geestverwanten, alhier in de groote zaa" van den Gildenbond over het Miljoen plan. f\r\. Men verwacht begrijpelijkerwijze groote belangstelling voor dezen grooten staats man. Zooals uit achterstaande adverten tie blijkt zal op Vrijdag 6 Mei onder auspiciën van het Ned. R. K. Huisves tingscomité in het Bondsgebouw alhier een lezing gegeven worden met licht beelden over Breslau, door de Heeren Mielert en Braschke uit Breslau. He doel van dezen propagandaavond is het wekken van belangstelling voor he groote werk der Kinder-Actie door het Ned. R. K. Huisvestings-Comité gevoerd alsmede het verzamelen van eenige gelden tot leniging van den nood der meestbehoeftigen in Duitschland, De lezing wordt gegeven in het Duitsch Over de opbrengst dezer liefdadigheids lezing wordt door het Ned. R. K. Huis- vestings-Comitè naar goeddunken be schikt. Aan de hand Aan een serie mooie lichtbeelden zal de Heer Mielert ons de pracht van Sillezies's Hoofdstad toonen. Vooral de sprookjesachtige beelden uit het Reuzengebergte zijn onze volle be langstelling overwaardig. Daarna zal de Heer Braschke spreken over de ellende welke in Dnitschland, waarvoor hij Breslau als voorbeeld neemt heerscht en een en ander met lichtbeelden demonstreeren, Het zal dus niet alleen armoede zijn die we te zien krijgen-de avond zou dan te lang duren- doch ook prachtige beelden uit deze oude Duitsche stad met haar schitterende omgeving. Teneinde zooveel mogelijk belangstellen den te krijgen- het hoofddoel immers is de verbreiding van het groote liefdadig heidswerk der Kinder-Actie-is de entree zoo laag mogelijk gesteld. Behalve aan het loket zullen de ehtreekaarten in het )egin der volgende week door eenige 3arr.es van het plaatselijke Comité alhier ren verkoop worden aangeboden, terwijl door haar gitten in ontvangst kunnen wor den genomen voor het zelfde doei be stemd. Wij vermoeden n. 1. dat wij met onze lage entrées nauwelijks de kosten zullen kunnen goedmaken, terwijl wij och gaarne door dien propaganda-avond ons in de gelegenheid zouden zien ge steld de Breslauer Heeren, de verzekering van eenigen daadwerkelijk steun te kun nen geven. Wij vertrouwen derhalve op Uw aller mildheid waarvoor wij gaarne bij voorbaat dankbrengen. In aansluiting op het bericht in ons blad van j.l. Woensdag, kunnen wij hans mededeelen, dal het bestuur van de Voetbalvereeniging „W.V." als volgt is samengesteld 1. II. Voorzitter resp. Jos. Klijberg- van Thiel en Jacq. Spijkerman. 1. II. Secretaris resp. A. Zecken- dorf en Norb. van Loon. Penningmees ter Ant. van Eyck. Commissarissen J. Wiesman, Jos. de Folter, L. Moonen en H. de Ruijter. Het speelterrein zal omgeven worden van een schutting, terwijl onderhandeld wordt voor het plaatsen van een gebouw, bevattende ruime kleedkamers met buffet etc. Het ligt in de bedoeling van het bestuur een en ander eenigszins modern te doen inrichten, teneinde aan de eerste eischen te kunnen voldoen. Het in orde brengen van het terrein zelve staat onder speciale leiding en zal een paar weken arbeid vragen. Dat alléén met het inrichten van zulk een terrein zeer groote bedragen ge moeid zijn, is voor een ieder duidelijk. Door het bestuur zijn daarom enthu- siasten uitgenoodigd aandeelen te nemen in een geldleening, teneinde bovenge noemde oprichtingskosten eenigszins te kunnen bestrijden. Deze oproeping is gelukkig niet tevergeefs geweest, talrijke mooie giften zijn reeds ingekomen. Wij twijfelen er niet aan of alle Waalwijkers zullen ook deze vereeni- ging, die zich vroeger steeds in aller sympathie mocht verheugen en die het hare er toe zal bijdragen om den sport liefhebbers aangename ontspanning te verschaffen en den naam van Waalwijk hoog te houden, gaarne financieelen en moreelen steun verleenen als donateur of anderszins. De werkman v. d. G had 1.1 Woensdag op de Timtur-schoenfabriek het ongeluk met zijne hand tusschen eene machine te geraken, waardoor dit lichaamsdeel ernstig werd gekneusd. Zondag a.s. speelt de W. V. V. Quick tegen B. V. V. 2 uit 's-Bosch op het terrein van Quick. Deze wedstrijd was voor enkele weken reeds vastge steld, doch kon wegens verhindering van B. V. V. niet doorgegaan. Thans wilde B. V. V. haar eersten vrijen Zondag benutten om naar Waal wijk te komen. De Bosschenaren komen zoo sterk mogelijk op vooral nu B. V. V. 1 vrij is en de kans bestaat dat er wel enkele van het eersten XI-tal in zullen staan. B. V. V. 2 speelde dit seizoen in de zuidelijke 3de klas en behaalde hierin het kampioenschap. Het wordt voor Quick een zware strijd om zich tegen de Bosschenaren te handhaven. Waarschijnlijk zal Quick haar Xl-tal wijzigen en komt van Dranen in het doel Aanvang half drie. BAARDWIJK. Het eerste blok wo ningen van de bouwvereeniglog staat thans onder de kap, terwijl men met het tweede blok ook reeds ver gevorderd is. Het beloven mooie woningen te worden. Het veteranen-elftal van »Noolt Gedacht» is als volgt opgesteld: L. de Kloe, F. de Vries, J. Kools, P. v. Giersbergen, W. v. Mullekom, J. Staal, Chr. v. Herwijnea, F. Slaats, A. v. d. Houdt, M. v. Beijnen, J. de Werd. In dit elftal schuilen nog goede krach ten. Ongetwijfeld zullen dan ook alle sportliefhebbers a.s. Zondag een kijkje komen nemen. Aanvang half drie. DRUNEN. A. s. Zondag zal de V V. T.O.P. uit 's Bosch een vriendschappe- lijken wedstrijd komen spelen tegen D. F.C. alhier. Als wij wederom een spel te zien krijgen, wat wel te denken is, als tegen Wilhelmina 5, zal het wel de moeite waard zijn eens er naar te gaan kijken. Tot leden der Commissie bedoeld in art 176, 2e lid, der wet op het lager onderwijs zijn alhier benoend Monseig neur J. H. Selten, Deken en Pastoor, de heeren J. P. v. Rooij, Chr. Muskens, Th. Elshout en Mejuffr. A. Clerkx, allen wonende alhier. Als bijzonderheid mag gemeld worden dat de handboogschutterij „Con- stantia" den geheelen winter door steeds eiken Zondag hare oefeningen heeft kunnen houden. Moge zij hierdoor op de Concoursen waaraan zij deelneemt des te beter schieten. Aan de op 5 Mei a.s. te Herpen te houden schietwedstrijden zal ook de Vrijw. Landstorm alhier deelnemen, zoo als reeds is gemeld. Zes de beste schut ters waaronder ook hun commandant zullen aan deze wedstrijden deelnemen. De appelboomen welke nog ge lukkig aan de nachtvorsten van de vorige week ontkomen zijn, staan in vollen bloei. Als de nachtvorsten nu maar niet te streng meer zijn, anders zal er van de appelen dit jaar ook weinig terecht komen. ELSHOUT. Ooze pas opgerichte damestoooeelvereenlglng >St. Catharlna» hield Zondag haar eerste uitvoering. Op het program had ze geplaatst »Marla Magdalena» van Clara Sommer, een spel dat naar vorm en inhoud zeer de aanbeveling verdient. Voeg daarbij de keurige wijze waarop het werd voor gedragen, Maria Magdalena was zelfs schitterend, dan volgt dat »St. Catharlna» heerlijk spel heeft vertoond. De zaal was tot in de uiterste hoeken met toeschou wers gevuld, waaronder talrijke vreemde lingen. Een woord van lof aan onze dames is zeker wel verdiend. BESOIJEN. Voor den 2e ronden van de R. W. B. seriewedstrijden, spelen op 1 Mei, om 2 uur Exelsior Capelle tegen Olympia Vlijmen, hoewel Vlijmen een niet te versmaden tegenstander is, zal zij in Excelsior een waardige tegen partij vinden, aangezien Capelle het laatste seizoen wel eenige spelvorde- ringen gemaakt heeft. Halt 4 H. E. C. Waalwijk tegen K. V. V. Kaatsheuvel, dit zal voor de gecombineerden wel een gemakkelijke overwinning worden. Mogelijk dat K. V. V. verhinderd is, en zal dan een R. W. B. combinatie of een Brabantia Waspik vriendschappe- lijken wedstrijd spelen tegen H. E. C SPRANG. Vergadering der Afd. Sprang van het Neder!. Werkl. Verbond „Pa trimonium" op heden Vrijdagavond 8 uur. AgendaOpening. 2 notulen, 3 inge komen stukken, 4 onderwerp door A C. v. d. Esch, 5 bespreking over het zenden van een afgevaardigde naar Rotterdam, 6 sluiting. A.s. Zondag des namiddags om 2 uur hoopt in de Geref. Kerk alhier op te treden Ds. J. de Vries van Tilburg. Onze voetbalvereeniging S. V. V speelt a.s. Zondag eene vriendschappe lijke wedstrijd tegen Juliana uit Heus- den, op het terrein van S. V. V. A.s. Zondag des nam. 2 uur hoopt in de Ned Herv. Kerk alhier op te tre den Ds. Louwe-Kooijmansvan Baardwijk. Op Dinsdag 3 Mei a.s. des avonds ten 7 uur zal Dr. P. J. Steenbeek van Wilnis, beroepen predikant bij de Ned Herv. Kerk alhier, voor deze gemeente optreden. Onze voetbalvereeniging Hinternos neemt a.s. Zondag deel aan de serie wedstrijden, uitgeschreven door de voetbalvereeniging Leonidaste Waalwijk. SPRANG. Ouderavond der Chr. School te Sprang gehouden Woensdagavond 7 uur in de Chr. School. Evenals andere jaren besloot het Bestuur der Chr. School een ouder avond te organiseeren, welke zeer zeker geslaagd mag heeten. Reeds lang hadden de kinderen der hoogste klasse naar dezen voor hen zoo begeerlijken avond uitgezien, want dan zouden zij, waar vader en moeder bi waren hun kennis eens kunnen toonen Ook de droge en natte versnapering, die hun bereid was, zal aan dat ver langen wel niet vreemd geweest zijn Het hoofd der school, de heer Kool wien voor het goed verloop van dezen avond allen lof toekomt, opende deze gezellige en nuttige samenkomst me het zingen van Ps. 253 en 6, en ging voor in gebed, waarop hij een inleiding hield over den 105den psalm. Het zingen der kinderen, en zij heb ben dezen avond menig lied ten gehoore gebracht, wekte voldoening der ouders in hooge mate. Uit de beantwoording der vragen over Bijb. Geschiedenis, Vad. Geschiedenis en Aardrijkskunde bleek, dat de kinderen ook dit jaar flink hun best gedaan hebben. Menigeen moest bijzichzelven beken nen „Kijk, dat heb ik vroeger toch niet geleerd." De leden van het personeel hadden elk voor dezen avond een referaat ge maakt. Jammer, dat de tijd niet toeliet dat allen aan de beurt kwamen. De heer W. J. H. Helmsing, die nog maar kort aan de school verbonden is had tot onderwerp gekozen; „Tucht" waarin hij doel der tucht en enkele tuchtmiddelen behandelde. Muziek en zang werd ingeleid door den heer W. G. Lijesen, die op duide lijke wijze het hooge belang van de zang op onze Chr. School naar voren gebracht. In 't bijzonder viel het onderwerp van Mej. D. Bijl in den smaak, die ons eenige ervaringen uit haar eigen prak tijk vertelde. Ter zeer aangename afwisseling voor dien avond werden door het personee' eenige muzieknummers met gezang, orgel, viool en violoncel gegeven, j Daar de tijd drong, kon het pro gramma niet geheel afgewerkt worden Ouders, bestuur en kinderen, zoowel als 't personeel zien met genoegen op dezen avond terug. CAPELLE. Zmdag neemt onze voetbal». Excelsior met haar eerste elftal deel aan den seriewedstijd uitgeschreven door R. W. B. te Besoyen. Zjj speelt dien dsg tegen Olympia I uit Vljjmen, een tegen stander die niet voor de poes is. Dns Geel zwarten volhouden van het begin tot het einde, RAAMSDONSVEER. De hoofden der gezinnen Heijnen en Kersten» mochten Woensdag 1.1. hun 40-jarig Huwelijksfeest vieren in allen eenvond en verschillende blij ken van belangstelling by deze gelegenheid ontvangen, Wegens vacaturedienst hoopt Ds, v. d. Graaff Zondag alleen voor zyo gemeente op te treden ia de Ned. Herv. Kerk op 't Dorp des voorin, terwijl des nam. geen dienst zal zyn. Het is te verwachten dat in de vaca tures aan de Chr. School alhier nn zal voorzien knnnen wordentwee sollicitanten toch zyn komen opdagen. Mevr, H. verloor een gouden armband met dito horloge. Een der schoolkinderen vond deze kostbare voorwerpen en bracht ze by de rechtmatige eigenares terug en ontving een goede belooning. Als afgevaardigde naar de jaar verg. der R.K. Vereeniging van Post- en Telegr. Ambtenaren te Nymegen werd o.m, gekozen dhr. de Beer van 't Veer. Mej. M. had hare trap geverfd en belegd met plankjes. Bij het naar beneden gaan. gleed zij met een dier plankjes naar bsnvden, waardoor zy zich vry ernstig bezeerde. WASPIK. De Waspiksche Burger wacht zal deelnemen aan de schiet wedstrijden te 's-Bosch. Door de R. K. zangkoor is in studie genomen een cantate, op muziek gezet door den heer P. Kuijten, koster organist alhier. Deze cantate zal bij het 25-jarig feest van den ZeerEerw. heer pastoor worden gezongen. Onze Harmonie zal met Hemel vaartsdag een muziekale wandeling maken naar Geertruidenberg, alwaar in hotel Sandbergen eenige nummers ten gehoore zullen worden gebracht. De toestand van het zoontje van L. Verduin, die Maandag j.l. op den scheepswerf van Ruijtenberg tusschen een lier kwam. is bevredigend Men heeft alle hoop op herstel. Door B. en W. is aanbesteed het schoonmaken van de waterleiding ten Zuiden van den Prov. weg te Beneden kerk. Aannemer werd C. Schellekens, voor de. som van f38,—. Met de tusschen 20 Mei en 20 Juni a.s. te houden veetelling zijn hier belast de beide politieambtenaren. Een dezer dagen waren hier twee jongelui uit. Zij zochten hun genoegen in wie het meest jenever kon drinken. Zekere V. H. dronk drie bierglazen jenever achter elkaar uit en werd voor dood weggebracht. Naderhand kreeg hij nog een bloedspuwing, zoodat de hulp van een geneeskundige moest worden ingeroepen Voor de drankbe strijders is hier wel iets te doen. Volgens de officieele uitkomsten der woningtelling zijn in deze gemeente 536 woningen, waarvan 172 met nering of bedrijf. DUSSEN. Het bouwen van een elec- trisch net in onze gemeente is opge dragen aan de firma W.v. Boxtel Zn. te Tilburg voor de som van f 44.000 verhoogd met 80 pCt. zoodat de kosten nog circa f 10.000 onder de raming blijven. Voorts is gegarandeerd dat men uiterlijk begin December zoover met den aanleg gereed zal zijn dat Dussen van licht kan worden voorzien. Door de goede zorgen van den Z.Eerw. heer Pastoor zijn aan het kerk hof verschillende verfraaiingen aange bracht en zullen nu de processies voor taan niet alleen in de kerk maar ook over het kerkhof trekken. TILBURG. De gemeenteraad besloot tot het aangaan van een geldleening van f 2.000.000 tegen 6'/2 pCt. in obliga- tiën van f 1000, f500 en f 100. Verder werd besloten tot het bouwen van een slachthuis zonder koelhuis waarvan de kosten waren begroot op f 600.000. Het voorstel om het nieuw opgerichte badhui9 te doen eKplolteeren door de Ned. Ver eeniging voor volks- en schoolbaden werd z. b. s. aangenomen. (Bniten verantwoordelijkheid der Redactie,) Waalwijk, 30 April 1921. Geachte Redactie. Naar aanleiding van het overigens goed weergegeven en zeer waardeerend verslag der vergadering van den R. K. Vrouwenbond, voorkomende In uw blad No. 33 dd. Woensdag 27 April l.L, ver oorloof ik mij uwen verslaggever (uwe verslaggeefster) het volgende op te merken Ten le. Ik zou gezegd hebben dat het mi] genoegen deed dat zooveien waren opgekomen om te hooren wat de plichten van de R. A'. vrouw zyn. Die De Echo van het Zuiden.

Echo van het Zuiden | 1921 | | pagina 9