Frovin maai M ienws, Nieuws uit Henaden. NIEUWS UIT KAATSHEUVEl waarop hij de verminkten bij den ramp had aangetroffen. Het O. M. eiscbte bekrachtiging van den eiscb. De verdiger Mr. de Jong uit Den Haag ging na of men hier wel te doen had met strafrechtelijke schuld. Spr. had binnen- en buitenlandsche uitspraken van soortgelijke gevallen nagegaan en kwam daarbij tot de conclusie dat steeds een omvangrijker mate van on voorzichtigheid, meer een ernstige roe keloosheid moet aanwezig cijn, om te spreken van strafrechtelijke schuld. De getuigenissen der spoorwegambtenaren in deze zaak waren immers ook van dien aard dat door dezen aangenomen werd, dat beklaagde alleen een oogenblik onoplettend was. Ten slotte vroeg pleiter vrijspraak. Uitspraak 10 Mei a.s. Waalwijk, 6 Mei 1921. Van de Rijksnormaallessen alhier slaagde sinds de vorige opgaaf nog de kweekellngen C. F. M. Robben te Kaats heuvel en P. Straver te Nederhcmert. Tot Leeraar in de Natuurweten schappen aan de R. K. Midd. Handels school alhier is benoemd de Heer Th. A. Sadée, tevens Leeraar aan de R. K. Lycea te Den Bosch. In de Woensdagavond gehouden maandelijksche vergadering der Waal- wijksche Looiersvereeniging werd in beginsel besloten eene loonsverlaging in te voeren van f 2,— per week. Eene commissie uit de leden werd benoemd die daaromtrent een onderhoud zal heb ben met den voorzitter van den Leder- berkers-Arbeidersbond, terwijl tevens aan een ander lid werd opgedragen informaties in te winnen omtrent het kindertoeslag-fonds bij den R. K. Bond van Schoenfabrikanten. Vergadering van het Hoofdbestuur van den Ned. R. K. Bond van Schoen fabrikanten op Maandag 9 Mei 1921 om 3 uur te Tilburg in Hotel Riche. Agenda 1. Vaststelling der notulen van de vergadering van 30 Maart 1921, 2. Ingekomen stukken en Mededee- lingen3 3. Vaststelling van een Ontwerp- Reglement voor de Afdeelingen van den Bond. 4. Bespreking Crisisactie. 5. Bespreking actie Arbeidswet. 6. Voorbereiding Collectief Arbeids contract met de Werknemers organisaties. 7. Rondvraag. Wij verwijzen onze lezers naar de advertentie van de firma Tb. van Wijck, waarin ze andermaal een karpetten-week aankondigt. (Adv.) In de Schoenindustrie treffen wij onderstaande uiteenzetting van de directie der Rijksvakschool, waarop het bestuur van den Bond de bijzondere aandacht der leden vestigt. Ook wij willen deze toelichting in zijn geheel overnemen, omdat het hier betreft zulk een uitstekend patroons- belang. 't Zal werkelijk aan onbekend heid geweten moeten worden, want wij mogen toch niet veronderstellen, dat alle patroons en patroonszoons in de schoenindustrie geheel de moderne rentabiliteitsberekening, zoowel practisch als theoretisch onder de knie hebben Dan wordt het toch ook hoog tijd, dat men van deze wederom zoo prachtig geboden gelegenheid gebruikt maakt en zich ten spoedigste aangeeft. Kostprijsberekening. Daar voor den te geven cursus in rentabiliteitsberekening, waarvan de kostprijsberekening het belangrijkste onderdeel is, zich te weinig deelnemers lieten inschrijven, willen wij hetgeen in dien cursus behandeld zal worden, nog nader omschrijven, daar het ons voorkomt, dat niet geheel begrijpen van onze advertentie oorzaak is van deze kleine deelname. De rentabiliteit omvat het geheele overzicht van wat in een bedrijf ge beurt, zoowel technisch als administra tief. De rentabiliteitsberekening is dus o.a. te verdeelen in de volgende hoofd stukken A. Productievermogen. B. Onderdeelenberekening. C. Globale kostprijsberekening, (d.i. in ruwe trekken). D. Omslag der kosten op de ver schillende ^nderdeelen in de fabriek. E. Berekening verhouding tusschen inkoop en productie. F. Netto zuivere kostprijsberekening. G. Bedrijfskapitaalberekening. H. Totale bedrijfsberekening. Deze laatste volgt uit de voorgaande en heet rentabiliteitsberekening. Aangenomen wordt dat de deelnemers de grondbeginselen van boekhouden kennen. Wanneer een fabrikant den prijs van zijn producten niet of onjuist berekent, dan zal hij bij sterke concurrentie rechtstreeks zijn kapitaal aanspreken en daardoor zijn zaak geleidelijk ver nietigen, Vele van dergelijke fabrikanten hebben hierdoor de markt bedorven en zichzelf en anderen geschaad. In verband met de enorme daling van de schoenenprijzen is het zaak zoo voordeelig mogelijk af te leveren, maar dan ook de prijs van het product te kunnen berekenen aan de hand van de prijzen der gebruikte grondstoffen. Welnu daaromtrent de noodige aan- wijzigingen en voorlichting te geven is het doel van den uitgeschreven cursus. De inschrijving voor de, in het nummer 32 van de Schoenindustrie van 15 April 1921, nader omschreven cursus staat nog open tot 12 Mei Bij genoegzame deelname zal de cursus dan 12 Mei beginnen des morgens om 9 uur en duurt den geheelen dag. Inschrijvingen worden ingewacht bij den Directeur der Rijksschool voor Leerlooiers en Schoenmakers te Waal wijk De Directeur der Rijksschool voor Leerlooiers en Schoenmakers VAN DER WAERDEN. Volgens elders in dit blad voor komende advertentie is door de gemeente Tilburg besloten eene geldleening aan te gaan van 2 000.000, rentende 6'/2 °/o- Wat niet in de advertentie staat willen wij onze lezers mededeelen en dat is dat de finantieele toestand der gemeente goed is, wat blijkt daaruit dat uit de gewone middelen de nadeelige saldi van het distributiebedrijf over de jaren 1916 tot en met 1920 tot een bedrag van rond f 1 043.798 en andere crisis uitga ven tot een bedrag van f 428 797 af te zamen f 1.472.592, zijn bestreden. BESOIJEN. De heer C. M. Klerkx alhier slaagde te Breda voor het examen L.O. Geslaagde proficiat. De Vrijwillige Landstorm alhier zal deelnemen aan de krlegwedstrijden te Kaatsheuvel en eventueel ook aan de districts- en eindwedstrijden. Gedurende de afgeioopen maand werden aan het hulppostkantoor alhier ontvangen 56 en verzonden 72 tele grammen het aantal telefoongesprekken bedroeg 105. Door B. en W. is ingevolge de Woningwet aan N. M. van der Hammen alhier vergunning verleend tot het bouwen van een woning met hulppost- kantoor op het perceel, sectie D. no. 970. Het concert, Zaterdag j.l. alhier gegeven op de nieuwe kiosk naast bet gemeentehuls, is schitterend geslaagd. Tegen 5 uur was reeds een dichte menigte voor het raadhuis samenge- gestrocmd, waaronder zeer veel volk van buiten. De Gemengde Zangvereeniglng >Hal« leluja* alhier opende het program met de volgende liederen, welke op zeer verdienstelijke wijze werden uitgevoerd: 1 Aan de Oraojevaan, De Puij. 2 Sneeuwklokjes, Zijderlaao. 3 Woudgedachte, Fr. Abt. 4 Domlne saivam fac reg!- nam nostram Giessen. Daarna speelde de harmonie iSophina's-Vereeniging* uit Looaopzaad het >Wien Neerlaadsch Bloed* en ver volgens 1 Die Regimentsklnder. Marche Fucik. 2 Prins van Oranje, Ouverture Latacu. 3 Oubll et Souvenir, Fanalsle-Polka pour piston et trombone G. Gadenne. 4 Ma patrle, Ouverture L Langlois. Deze goed gekozen nummers werden door de Sophia's-Vereenlging op keurige wijze ten gehoore gebracht. Vooral over het 3e nummer was men opge togen. Bij de pauze was de menigte volks nog ongeveer verdubbeld. Na de pauze, welke 20 minuten duurde, werden nog de volgende num mers uitgevoerd 5 Sophia's Feestmarscb, P. v.Abeelen. 6 Nabuchodonosor, Ouverture de '1 Opéra G. Verdl. 7 Valse interrompue, Légende L. Montague. 8 Ouverture Symphonlque 9 Vieux camerades C. Feijke. En tot slot het Wilhelmus". Aan het Bestuur van de harmonie »Sophlna's-Vereeclglug* dat met het Bestuur van »Koninginnedag* op het gemeentehuis had plaa's genomen, werd daarna op hartelijke wijze dank betuigd door den Voorzitter van laatstgemelde vereeniglng, de heer A. L. van Delft en door den loco-burgemeester, den heer H. Both, waarop de harmonie ten slotte nog een muzikale rondgang maakte door de gemeente. Dit was het sein tot een algemeene vroolijkheld en tot laat in den avond bleef de menigte zingend en bossend de straten doortrekken. BESOIJEN. De eindwedstrijden heb ben onder flinke belangstelling de vol gende uitslagen gehad. Capelle wint van Sparta 's Bosch met 10. Waspik wint van H.E.C. met 1—0. Den vetlle- zerswedstrijd won Sparta van H. E. C. met I0. De finale won Capelle met 10 van Brabantia Waspik. De cijfers wijzen op gering kracntsverschll, terwijl de wedstrijden een gunstig verloop had den. Capelle won den lsten prijs, de bronzen statuette voetballer op marme ren voetje. Brabantia de verguld zilve ren medaille, Sparta de zilveren medaille en H.E.C. de bronzes medaille. R.W.B. speelde te Tilburg voor den Willem Il-beker tegen Roosendaal, kam pioen 3e klas N.V B. Het was een saaie wedstrijd welke R.W.B. met 20 verloor. 8. Mei beginnen de bekerwedstrijden, welke thans voor het 3e jaar gespeeld worden. Achilles Tilburg is bekerhoud ster, hoewel Qalck Waalwijk vorig jaar den beker gewonnen had, doch deze wedstrt,den zijn toen, doordat tijdens den wedstrijd BrabantiaAchilles onge regeldheden zijn voorgevallen, geheel vernietigd. De beker en 3 medailles zijn vanaf heden tentoongesteld in het bekende sigarenmagazijn van W. Frakken aan de Bes. Steeg. De beker zoowel als de medailles zien er schitterend uit. Als bijzonderheid kan gemeld worden dat R.W.B. 2 medailles voor deze wed strijden geschonken werden door een donateur en een lid van R.WB. De wedstrijden zullen dit jaar bijzonder span nend worden, aangezien de loting al heel prachtig is uitgevallen. 8 Mei 2 uur B V.V. II 's BoschPhilips II Eindhoven twee partijen wlke hier zeer gunstig bekend staan en welke belde uitstekend spelen, een mooie openingswedstrijd. Half 4 was aanvankelijk Xetxes R'dam —Achilles Tilburg vastgesteld, doch op verzoek van X*>x;s Is deze wedstrijd tot 22 Mei verschoven en krijgen we 8 Mei om half vier Quick Waalwijk Brabantia Waspik. Dit zal ongetwijfeld een uiterst spannende wedstrijd worden en aangemoedigd door hunne weder- zijdsche supporters, zal de spanning zeker haar hoogtepunt bereiken, 2 te genstanders welke aan elkaar gewaagd zijn met Quick Iets meer routine. We kunnen de bezoekers aanraden tijdig aanwezig te zijn om een goede plaats te hebben. Voor deze wedstrijden zijn op den lsten rang zitplaatsen (stoelen). Scheidsrechter P. Mathijssen. SPRANG. Door de kinderen der Chr. School alhier werden de vorige week Emnu-bloempjes aangeboden, waarvan de opbrengst was ten bate der school voor arme visscherskinderen te Arnhem. Deze verkoop bracht circa i 50.— op. Onze voetbalvereeniglcg S. V. V. geeft a.s. Zondag eene Serie-wedstrijd, waarbij ais prijzen worden uitgeloofd, le prijs Zilveren Lauwertak, 2e prijs Zilveren Medaille, Deelnemende vereenlgingen zijn B. V. V., KaatsheuvelExcelsior, Ca pelle Juliana, Baardwijk en H. E. C., Waalwijk. Aanvang 2 uur. CAPELLE. Gedurende de maand April werd in de Rijkspostspaarbank op het hulp- postkantoor alhier ingel-gd f 2705,87 en lerogbetsald f 1540,77, Het aantal inlagen bedroeg 25, dat der terugbetalingen 16. Er werden 104 telegrammen behandeld, waar van 54 verzonden en 50 ontvangen, terwjjl 174 telefoongesprekken gevoerd werdeD, waaronder 7 celgeeprekken en 2 telefoonop roepberichten. Bij de jl. Zaterdag plaats gehad heb bende aanbes eding vaa het uitbaggeren van circa 1000 Mg aangeaiibte grond nit de haven alhier werd hat laagst ingachreren door C, Bronwers te Daimmelen voor den pr(j* van 90 cent per M3. Het aantal in schrijvers bedroeg 15. de hoogste iuschrijver eischte f 1.60 per M3, Het werk i« tanden bag-.ten inachnjre; gegund. Op Maandag 8 dezer, zal door den commissois der Koningin dezer provincie een besoek aan deze gemeente worden ge bracht. Alsdan zal voor de ingezetenen ge legenheid beBtaan om des v.m. te 10.15 in andientie te worden ontvangen. Zij, die daarvan gebruik wenschen te maken, ge lieven daarvan te voren opgaaf te doen ter secretarie ilhier. We zuilen hopen dat de ingezenen zich van hnn plicht bewust zullen zijn om de diieklenr van hunne huizen te d en wapperen. Blijkens de onivacgen uitkomsten der woningtelling, gehouden in de laatste maan den van 1919 bedioeg het aantal inwonen dezer gemeente op 1 J»n. J 920 2465, het aantal wonirgen zonder nering of bedrijf 470, waarvan 289 bewoond door eigenaars, 178 bewoond door huurders en 3 onbewoond, het aantal woningen met nering of bedrijf bedroeg 85, waarvan 80 bewoond door eige naars en 5 bewoond door huurders, het aantal vrije-of dienstbodenwonir gsn bedroeg 13. Het totaal der woningen bedroeg 518. De keuring van de ingeschrevenen voor de militielichting 1922 dezer gemeente zal plaats hebbe i in de O.L. school te Waalwijk op 21 Juni a.s. des morgens te 9 uur. Bij de gehouden uitspraak van den militieraad in het eerste district van Noord- Braband ten aanzien van de ingeschrevenen der lichting 1922 dezer gemeente werd aan J. v. Besk, H. Hoefnagel, M. Koenen, D. v. Oosteihout, 8. v. Peer, G, Reuzer, D. Rosenbrand, J, le S*ge, A. Spierings, E. Spielings en A. Verhejjden vrijstelling van den dienst bjj de militie verleend wegens broederdienst. Mej. W. Bilderbeek, onderwijzeres a.d. Chr. Schooi te Loonschendyk is in gelijke betrekking benoemd te Neede (Gld), De op jl. Dinsdag te houden verga, dering van stemgerechtigde ingelanden van het waterschap „De Binneupolder van 'e-Grerelduin.Cspelle" in het café van L, E. van Dongen alhier kon niet doorgaan, wegens geringe opkemgt der ingelanden, Ia de Vrijdag jl. gehouden vergadering van de A, R. Kiesvereeniging alhier weid een propsgandt-commissie samengesteld ter behartiging van het z.g. millioenpian. Zondag jl. speelde Excelsior I uit deze gemeente op den seriewedstryd uitge schreven door R.W.B. te Besojjen tegen Oiympia II uit Vljjmen en won hiervan met 8—0, waardoor aij zich in de finale plaatste. A.s. Zondag speelt de V.V. Excelsior alhier met haar eerste elftal op den serie- wedstrijd, uitgeschreven door S.V.V. te Sprang, bet tweede elftal neemt deel aan de finaL van den sariewedstrjjd, uitgeschreven door Neerlandia te Kaatsheuvel. RAAM8DONK8VEER. Gedurende de maand April passeerden de Rolbrug in het geheel 1085 op en sfvarende zeilschepen en Btoombooten met een gezsmealyken inhoud van 108043 toD, Postcheque en Girodienst over April. Gestort op postrekeningen f 91585,21s Uitbetaalt wegens cheques f 83994,275 Bijgeschreven wegens stortingen f43557,355 n n overschrijr. f 20217,31 Afgeschreven n f 20288.IS5 a t chrqaes f 44443.65 Aantal rekeninghouders 33, Wegens vacaturebeurt zal Ds. v. d. Graaf Zondag alleen des n.m. voor zijn gemeente optreden, en wel op 't Dorp om 2 uur, terwijl des v.m. op 'i Veer leesdiensi zal gehouden worden, Deze week werd de prjjs der boter aanmerkelijk verlaagd, betaalden wij begin votige week nog f 1.65 per half kilogram, thans is de prijs f 135, alzoo een vermin dering van 60 cent per K.G, Door de leerlingen der Bjjs. School alhier werden in de afgeloopen cars':s nie< minder dan 81 gulden bijeengebracht. Wel een mooi bedrag, dat de Z sliding op deze wijze ontving. RAAM8DONK. De heer Commissaris der Koningin in deze provincie zal onze gemeente bezoeken op Zaterdag 7 Mei a.*. en alsdan des n.m. 2.80 in het gemeentr- huis audiëntie verleenen aan heo, die zijn H.Ed.Gestr. hun opwachting wenschen te maken of over het beheer en de belangen der gemeente verlangen te spreken. De lijst van de in het voorjaar gced- en afgekeurde springaderen, ligt op de ge wone kantooruren ter gemeentesecretarie, voor ieder ter inzage. Zotdag bracht de Harmonie „De Eendracht" een serenade aan het echtpaar Verhoeveu-Snejjers, dat hun gouden huwe- lijksfesst vierde. Beide oudjes zijn voor huB leeftijd nog fl nk en gezond. Kaatsheuvel, 6 Mei 1921. De Combinatie van Postduiven- vereenigingen, gevestigd bij den heer J v Dun, hield Zondag Mei een wedvlucht van uit Mechelen. Ruim 150 duiven waren ingekorfd. Uitslag: 1 G. de Wit 9,38,31, 2 A. Brent 9,47,13 H. Brekelmans 9,48,27 4 A. v. d. Hoven 9,50,575 H. Brekel mans 9,53,24 6 C. de Bondt 9,53,26 7 G. de Wit 9,54,9; 8 F. Michael 9,55,51 A. v. d. Ven 9,57,2810 P. v. d. Assem 9,58,29; 11 H. Brekelmans 9,59,30; 12 Pijnenburg 10,0,34, 13 v. d. Hoven 10,1,9 14 H. Brekelmans 10,1,11; 15 Snaphaan 10,1,13; 16 A. Hendriks 10,1,55; 17 F Michael 10,3,—, 18 P. Ligtvoet 10,3 34; 19 H. Brekelmans 10,3,56; 20 P. v. d. Velden 10,4,34; 21 v. d. Ven 10,6,30 22 H. Brekelmans 10,7,33; 23 Ververs 10,7,32; 24 H Vrinten 10,7,4725 P. Remmeren 10,7,48 26 v. d. Hoven 10,7,52 27 de Bondt 10,0,3 28 v. Beers 10,9,51 29 P. v. d. Assem 10,9,55; 30 v d. Velden 10,10,59; 31 Th. Ligtvoet 10,11,54; 32 v. d. Velden 10,12,13; 33 Th. Ligtvoet 10,12.21 34 Snaphaan 10,13,335 de Bondt 10,13,16 36 v. d Assem 10,13,24; 37 v. Beers 10,14,37; 38 Th. Ligtvoet 10,19,1. Lostijd vermoedelijk 8 u. v.m. „De Reisduif" vloog eveneens van uit Mechelen. Lostijd 8 u. ^.m. le duif 9,36,38. Laatste prijswinnende duif 9,58,24. Uitslag: A. Snoeren 1-2-14-15-18, P. Snoeren 3—19; G. v. d. Linden 4-9-10; A. Derksen 5 6—16; N, Laros 7P. Laros8: W. Remmeren 11-12-13-17. Ingekorfd 75 duiven. Zondagmiddag om 12 uur is het kegelconcours op de banen van de Regelclub „Amoenitas" alhier geopend. Er was veel belangstelling, zoodat we er niet aan twijfelen of de Vrijebaan- wedstrijden zullen zeker uitnemend slagen. Gezien den korten tijd van voorbe reiding hebben nog niet veel korpsen van buiten toe kunnen zeggen, doch wanneer bekend is welk prachtig ma teriaal, welke fijne inrichting hier te vinden is, twijfelen we er niet aan of ook voor de Rorpswedstrijden zal veel deelname zijn. Immers de banen voldoen aan de hoogste eischen der laatste thden, het clublokaal biedt een aangename, ge zellige ruimte, zoowel voor als naast de banen, die nergens wordt aangetroffen, de verlichting zoowel bij dag als bij avond is schitterend, de buffetten en de restauratie van den heer A. Snoeren hebben wijd in den omtrek goeden naam; alles is bijeen om een succes te kunnen verwachten. De geheele maand Mei is daarenboven het concours voor korpsen geopend op alle dagen naar eigen ver kiezing. Na een kort woordje van welkom hield de heer J Hauff, Secretaris der Vereeniging en lid der Regelingscom missie de volgende openingsrede. Mijne Heeren, Waarde Kegelbroeders. Als lid der regelings-comtnissie en Secretaris der vereeniging „Amoenitas" rust op mij de aangename plicht U in kennis te stellen met de voornaamste artikelen van het reglement, vastgesteld voor dit concours. Alvorens hiertoe over te gaan, meende ik vooraf een kort woord te moeten zeggen Op de eerste plaats dan heet ik u allen hartelijk welkom en dank u namens de vereeniging „Amoenitas" voor uwe aanwezigheid bij de opening van dit concours. Het plaatselijk concours het vorig jaar uitgeschreven bij gelegenheid van de opening der Regelbanen was voor Amoenitas een waar succes. Groot was de belangstelling, alge meen de deelname, zoodat de resultaten alleszins bevredigend waren. Geen wonder dan ook, dat wij groote verwachtingen hadden betreffende de Raatsheuvelsche Regelsport. En toch, ik moet het eerlijk erkennen, zijn wij in onze verwachtingen eenigs- zins teleurgesteld, omdat wij hadden gemeend, dat meerdere clubs zich zouden hebben gevormd. Vraag ik mij zelve af wat de oorzaak hiervan is, dan kan ik er geen betere verklaring aan geven, dan dat velen nog te weinig van nabij met den Regelsport bekend zijn, want ieder kegelaar zal met mij moeten getuigen, dat wie eenmaal de kegelsport beoefent, die blijft beoefenen, omdat het niet alleen een gezonde, maar tevens een gezellige sport is. .Om meerdere en nieuwe belang stelling voor het kegelspel te wekken, heeft Amoenitas gemeend nogmaals een concours uit te moeten schrijven,thansop breederen grondslag. De Rorpswedstrijd aan dit concours verbonden, zal U in de gelegen heid stellen, U te doen zien met hoeveel animo elders dien tak van sport wordt beoefend. Als propagande heeft de vereeniging bij dit concours geopend een vrije baanwedstrijd uit sluitend voor inwoners van Raats heuvel, die nog niet bij een kegelclub zijn aangesloten, zoodat zij geen concur rentie hebben te duchten van meer ge oefende kegelaars en daardoor alleen kans hebben naar de prachtige kunst voorwerpen, welke voor dezen wedstrijd zijn beschikbaar gesteld. Ik hoop dan, Mijne Heeren, dat ook dit concours naar wensch moge slagen en verzoek daartoe Uw aller steun en medewerking. Na voorlezing van de voornaamste artikelen van het reglement, verzocht spreker den Voorzitter der Vereeniging Amoenitas, den eersten bal te werpen, waarmede het concours werd beschouwd als te zijn geopend. Den geheelen dag heerschte gezellige drukte. Twee vijftallen van de club „Hou de plank" alhier hebben den korpswed strijd geopend. Uitslag: „Hou de plank" I 266. „Hou de plank" 11 224. Vrijebaan-wedstrijden 1 (leden van Regelclubs.) 1 W. v. d. Bergh, Tilburg 44—42, 2 W. Swagenmakers, Raatsh. 41—40, 3 Macrander Tilburg 41—37, 4 Massuger, Waalwijk 40-40, 5 Lensholz Waalwijk 38—38. Vrijebaan-wedstrijden II(voorinwoners niet kegelaars.) 1 C. Steenbergen 37-37, 2 M. v. Best 36, J. Hanff 35, J. Schel- lekens 34—31, Driessen 33—31." Stand op 5 Mei, 'savonds 11 uur. Rorpswedstrijd „Houdt de plank I" 266 p. „Houdt de plank II" 244 p. Vrije baan 1. W. v. d. Bergh, Tilburg 44—42. W. Swagemakers, Raatsheuvel 44—41. J. v. Remenade, 44—36. L. Adelberg, Waalwijk 43. Jan Remmeren, Raatsheuvel 42—40. Vrije baan II. J. Schellekens 38. C. H. Steenbergen 37. M. v. Best 36. J. Hanff ]r. 35. P. Driessen 33—31. M. Musters 33—28. Gisterenmiddag was 't vrouwen vergadering in den R. R. Gildenbond van de vrouwen der Coöperatie-leden. Er werd een lezing gehouden over coöperatiebelangen. Er was veel bezoek. Vooral de loting van prijzen en de tractatie bevielen de dames. De Harmonie Euphonia maakte gisterenmorgen een wandeling naar Drunen. Ofschoon 't weer verre van aangenaam was, heerschte er toch een opgewekte stemming. Om goed 1 uur kwam 't corps onder grooten toeloop weer met muziek binnen. Heusden, 4 Mei 1921. Naar we vernemen zal dhr, Staaaen

Echo van het Zuiden | 1921 | | pagina 6