de weg om geld te verdienen. veldwachter kinderdagmeisjp. W erkstar MEUBELS te koop, Gemengd Nienws. Binnenland. IS HET ALSOF UW RUG ZAL BREKEN? roept op DUSSEN Kieer hangkast. zoekt plaatsing genoog wordt in onze plaats en omgeving de groote waarde begrepen van adverteeren in 01$ 8 BL4D, welks lezerskring in Waal wijk en Omstreken zich dagelijks uitbreidt. Adverteeren, geregeld de aandacht op uwe zaak en uwe artikelen vestigen GEVRAAGD bij P. DE RONDE, Ondertrouwd Johannes Cornelis Beerens, 24 jr. leerlooier te Loon-op- Zand en Maria van der Velden, oud 24 jr. dienstbode te Waalwijk. Vertrokkenen Petrus C van der Lee naar 's-Gravenhage Johanna Th Korthout naar Rotterdam Theodorus A van de Kleinemulder en gezin (3 pers.) naar Zoetermeer Maria A van Oers naar Drunen Lambertus A Henkel- man naar St Oedenrode Wouter van Brakel en gezin (6 pers.) naar Oister- wijk Gerardina H L Hendriks naar Klundert Petrus J W L Mollen en gezin (3 pers.) naar Zevenbergen Petronella C van den Heuvel naar Baardwijk Fianciscus A Couwenberg naar Amsterdam Maria v d Eerden naar Rotterdam —Johannes Josephus Maria van Riel en gezin (7 pers.) naar Berghem (België) Wilhelmus M van Dommelen en gezin (3 pers.) naar Berghem (België) Frederica Kaak en Adrianus C Hombergen beiden naar Loon-op-Zand Wilhelmus H Chr v Heek en gezin (11 pers.) naar Echt Lambertus G van Bokhoven naar Rot terdam Joh G Zwinkels naar Tilburg. Ingekomenen Wilhelmus Th Ver- kuijlen van 's-Hertogenbosch Jan Bakker en echtgen. van Amsterdam Jacobus E H Borchert en Anna Lam mers van Amsterdam Henricus A van den Broek van Wanroy Johan nes van Delft van Rheden Johan P Muntz van Rotterdam Ludovicus P van Steensel en echtgen. van 's-Gra venhage Maria N Leijtens van Hoensbroek Josephus van Nunen van Berlicum Norbertus B H M Megens van Tilburg Adriana M van der Velden Dordrecht Max Joh A Blans en echtgen. van Zevenbergen Mar- tinus P Kuijpers van Tilburg Johan nes C Vermeeren van Oosterhout Gijsbertus J van Iersel van Oss Boes E B H Hoktin van Gennep Elisabeth A C Speekenbrink van 's-Hertogenbosch Franciscus Slaats van Baardwijk Johanna M van Vugt van Besoijen Peter J Ruyschop van Nuth Jo sephus van der Lee en gezin (4 pers.) van Tilburg. SPRANG. Geboreo Teuols Johannes zv Leen- dert van der Hammen en Goverdina Haverhals Celia Maria dv Ruth van de Laar en Anna Adriana de Ble Cornelii zv Jan Haverhals en Adriana van Beek Denis zv Antonie van der Schans en Geerttulda van der Schans Pieler Cornelis zv Jacobus Trrffers en Maria Boer, Cornelia Geertruida dv Pieter Hendrikus Scbtedon en Arnolda Johanna Frlngs. Overleden Janneke Holster, ech'g van Jan Blok, oud 69 jaar. GehuwdArie Johannes van Dongen 48 j met Maria Pieternella Vos 36 j Pieter Albertus de Ridder 24 j met Wlllemijna de Bie23j Jacobus AdrU- nus van der Schans 31 j met Josijna d<- Rooi) 29 jaar. In verband met de behandeling van de wet op den achturen-werkdag in het Belgische parlement wordt een conflict tusschen Kamer en Senaat ver wacht, Te Beverwijk is Woensdag, naar de „Opr, Haarl. Ct." meldt, een bootje omgeslagen, waarin twee jongens ge zeten waren Een van hen werd door den kapitein van een motorboot be wusteloos op het droge gebrachtde ander, de 16-jarige Th. C., is verdronken. Zijn lijk is later opgehaald. Te Onna zijn twee groete boeren huizen geheel afgebrand. Een vierjarig kind wordt vermist. Het vee, uitgezon derd twee drachtige varkens, werd gered. Het meubilair is grootendeels verbrand. Te Zevenhoven is de landbouwer N. doordat het paard voor een fietsrijder schrikte, met zijn brik, waarin een aantal kinderen gezeten waren, in het water gereden. Allen werden gered met uitzondering van zijn oudste zoontje, dat levenloos werd opgehaald. - Reeds herhaaldelijk is tr op gevezen welke verderfelijke gevolgen naar geest en licht» m er voor de- beoefenaars van het spiritisme uit de toepassing hunner dnistere practjjken voortvloeien. Bat deze waarschuwing geen nultelooze baDgmakeijj is, is deaer d>gen opnieuw ge. bleken door het volgende voorva', dat zich in het Beiersoh dorp Knechten hofen heeft afgespeeld. Een daar woocachtig metselaar had met sijn drie oudere zoons en twee oudere doch ters en vier jongere kinderen reeds langen tijd de spiritistische precrijken beoefend. Dezer dagen nu openbaarden zich bjj de heele familie verschjjeselen van krankzinnig heid. De krankzinnigen werden door een woeste xazsrnij aangegrepen en verbrandden alle meubels en bedden, vernielden al het tafelgerei, de ekctrirche lichtinstallatie anz. Een drie maanden oud kind van een der dochters werd bestemd om als brandt ffer te dienen, maar gelnkkig slaagden baren er in het van een verrchrikkeljjken docd te reddeu. Onder sterk politiegeleide werd de heele familie naar een krankzinnigengesticht over- Uit het gisteravond verschenen voorloopig verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp in zake aanvul ling van de provinciale wet en van de gemeentewet het ontwerp Had-je-me- maar blijkt, dat dit wetsontwerp niet zal tot stand komen. Zelden toch is een verslag zoo ongunstig uitgevallen. „Nagenoeg alle leden" hadden tegen het wetsontwerp „overwegend bezwaar" en de „zeer talrijke tegenstanders" ad viseerden de regeering dan ook dringend om het wetsontwerp in te trekken. Het officieel programma der fees telijkheden ter gelegenheid van liet Ve lustrum der R. K. S. V. „Sanetus Tho mas Aquinas" luidt als volgt: Maandag 23 Mei: te 8.30 uur v.m. Hoogmis in „De Krijtberg", Singel 448, opgedragen door den ZeerEerw. HoogGel. Heer Prof. Mag. dr. J. V. de Groot O.P., eere-voorzitter van „S. Tho mas Aquinas"; predikatie door den ZeerEerw. Pater A. B. H. Gielen S. J., modex-ator der vereeniging, Eerste uit- gebnch»; In ch P*ul Krugerlaan den Hasg heeft zich gisterenmiddag een treurig drama afgespeeld. Zekere A. T,, huisvrouw van B,, 33 jtar oud en wonende aids*'-, heeft in een vlaag van plotseling opkomenden waanzin, haar één-jarig kindje, -anaf het balcon op de eerate étage, in den tuin neergesmeten. Vervolgens sprong de onge lukkige zelf van het balcon. Het kindje, dat ernstig gekneusd werd, werd door een auto van den Geneeskur digen Dienst ver voerd naar het Ziekenhnis aan den Zuidwal. De moeder, die boven wonder geen letsel bekwam is onmiddellijk per anto naar het Krankzinnigesticht Oud-Rozenburg gebracht, -S- D. E. machinist te Njjmegen, is ter zxke, dat aan zijn schu'd te wijten is, dat het spoorwegongeluk te Rosmalen plaats greep, waarbij drie persoceu het leven lieten, door de Rechtbank te '«Bosch veroordeeld tot een hechtenis*!r,f voor den tijd van 2 maanden. De eisch luidde 6 maanden ge vangenisstraf. Op achttien dezer zal Prins Eitel j Friedrich zich voor de Berlijnsche recht bank te verantwoorden hebben wegens uitvoer naar Nederland, en wel door bemiddeling van de bankfirma Grusser, Philips Co., van 337 duizend mark en twee duizend gulden. De prins ont kent het hem ten laste gelegde niet. Hedennacht is uit het bijkantoor van de „Hanze" te Noordwijkerhout de brandkast gestolen Zij bevatte circa f 8 000. Verzekering dekt de schade Een verdediger van hooge hakken. 't Is ons zoo uit den treure voorge houden, dat hooge hakken ongezond waren, dat zelfs de coquetste vrouw wel eens een bevlieging krijgt om ze af te schaffen. Wie had dan ook ooit gedacht, dat er nog eens een expert zou opstaan om de hooge hak te verdedigen Een Engelsch geneesheer, specialist in orthopaedie, W. H. Trethowan, heeft zich in een lezing voor het Institute of Hygiene een voorstander van de hoo ge hak verklaard. Woordelijk zei hij „De anatomische bouw en de bewe gingen van de voeten wijzen er ten duidelijkste op, dat de druk (strain) op den voetboog vermindert naarmate de hiel hooger komt te staan en dit is de ervaring van het meerendeel der vrou wen, ten sjïijt van de tegenovergestelde medische adviezen. „De meest belangrijke maatregel die genomen kan worden om verlichting te geven aan zwakke of oververmoeide voeten is het vergrooten van de hoogte van de hakken en niet het verlagen van de hakken, zooals altijd aangeraden wordt." Volgens dr.Trethowan moet de hoogte van de hak voor orthopaedisch schoen werk (remedial purposes) niet grooter zijn dan 2'/4 inches (ruim 5'/j c.M., dat is wat wij hier een Amerikaansche hak noemen), en de hakken voor huis schoenen mogen niet lager zijn dan 1 inches (3*/4 c.M.). „Oververmoeide voeten moeten geen pantoffels dragen. Hakken van niet min der dan U/4 of l'/z inches (3'/2 a 4 c.M.) hoog, zijn geschikt voor algemeen ge bruik aan gezonde voeten." Over de hooge Fransche hak spreekt hij niet. Maar die blijkt in de praktijk voldoende nadeel te hebben (misvor ming van gang en voeten) om van zelf veroordeeld te zijn. Uit dr. T.'s betoog mogen we op maken, dat een Amerikaansche hak gezond is en heerlijk steun geeft. En dat komt overeen met de ervaring van de Hollandsche vrouw, die bij voorkeur deze hakhoogte voor dagelijksch gebruik heeft. En dat we geen huispantoffels met platte hakken behoeven te dragen om onze vermoeide voeten rust te geven. We kunnen het gerust propeeren met de chique Parijsche huisschoentjes, waarover ik de vorige week sprak. Die zitten heerlijk zacht aan de voeten en hebben hakken van ongeveer 4c.M. „Algem. Hdbl." is voering van een Mis door Hub. Cyy- pers, onder leiding van den componist (Missa in honorem sanctae „Jeanne d'Ai-c") door studentenkoor. Gemeen schappelijke II. Communie onder de II. Mis. Daarna gemeenschappelijk ontbijt in „American", Leidscheplein. Te 2 uur n.m. aanbieding aan het bestuur van het „Gedenkboek", uitgegeven bij gelegenheid van het 5e lustrum van „St. Thomas Aquinas". Te 2.304.30 recep tie in „Bellevue", ingang Leidschekade. Dinsdag 24 Meite 2 uur n.m. feest- vergadering in de Aula van de Univer siteit, Oudemanshuispoort. Feestrede, uit te spreken door dr. H. W. E. Mol- ler. Inleidende rede van den praeses E. Delhougne. Aanbieding van een be- stuurstafel-kleèd door mej. L. Diepen- broek, namens een dames-comité. Daar na: bitteruur in „Bellevue", ingang Marnixstraat. Te 8 uur n.m. tooneel- avond in den Stadsschouwburg, Leid scheplein. Eerste opvoering van „Het Leven is een Droom", tooneelspel van Don Pedro Calderon de la Barea, in 3 bedrijven en 7 tafereelen, in de voor „St.. Thomas Aquinas" vervaardigde vertaling van prof. J. M. J. Knaapen, Ord. Praem. Tooneelschikking en spel- leiding van Frank Luns. Te pl.m. 12 uur souper in „Bellevue", ingang Mar nixstraat. Alle introducé (e)s zijn zeer welkom Woensdag 25 Mei: Te 10 uur boot tocht naar Marken, Edam, Volendam, Monnikendam. Vertrek De Ruyterkade, achter liet Centraal Station, Steiger No. 11. Aan boord bestaat gelegenheid om te lunchen. Te 8.30 uur n.m. cabaret voorstelling in „Bellevue", ingang Leidschekade. Daarna: groot sluitings bal met souper. De officieele viering van het lustrum zal worden voorafgegaan door een réunie-avond op Zondag 22 Mei, 8.30 n.m., in Hotel American, Leidscheplein (marmeren zaaltje). Introdtictiekaar- ten zijn verkrijgbaar bij J. Bredius Jr., O van j e-N aKK&ulaan 33, Amsterdam. Het eere-comité van het lustrum is, onder liet beschermheerschap van Z.D. H. Mgr. A. J. Callier, Bisschop van Haarlem, samengesteld als volgt Mgr. Th. J. Bosman, Deken van Am sterdam; prof. dr. J. V. de Groot O.P., eere-voorzitter der Vereeniging'de eereleden der Vereeniging: dr. R. van Oppenraay S. J.Mgr. B. H. Klönne; prof. P. Geurts; F. Hendriehs S. J. prof. dr. J. AJ. Barge te Leidenprof. dr. M. J. van Rooy te Amsterdamprof. P. G. Groenen, Uniemoderator; dr. G. Brom, Uniesecretaris; A. B. H. Gielen S. J., ïhoderator der vereeniging; jhr. mr. Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck, Minister van Binnenlandsche Zaken, mr. P. J. M. Aalberse, Minister van Ar beid, ir. A- A. II. W. König, Minister van Waterstaat. De hoogleeraren: prof. dr. Tlx. J. Beijsens; prof. dr. W. H. Keesomprof., mr. Ph. Kleintjesprof. dr. R. Lichtenberg O.F.M.prof. mr. dr. W H. Nolens; prof. dr. W. J Paimans; prof dr. J. F. K. H. Schrijnenprof. dr. C. H. H. Spronck; pi*of. dr. A. M. A. A. Steger; prof. mr. dr. A. A. PI. Struyckenprof. ir. C. J. van Swaay e. i.prof. mr. B. H. Taverneprof. mr. J. A. Veraartdr. F. J. M. Bonke, on der-voorzitter van G. en W.J. W. F. Bredius; E. Brom, voorzitter van den Kath. Kunstkring „De Violier"; W. M. M. DiepenbrockJ. B. van Dijk, lid van de Tweede Kamer der Staten Gene raal; J. N. Hendrix, lid van Gedepu teerde Staten van Noord-Holland; mr. dr. D. A. P. N. Kooien, voorzitter van de Tweede Kamer der Staten Generaal F. I. M. van Ogtropmr. C. Pripzen, Fniseeretarismr. dr. Ch. Raymakers S. J., reetor van het R. K. Gymnasium té Amsterdam; mr. F. J. M. A. Reekers lid van de Eerste Kamer der Staten Ge neraal; mr. R. A. II. M. Romme, curator der Amsterdamsche Universiteitdr. L. Schmedding S. J., directeur R. K. H. B. S. te Amsterdam; nxr. J, G. Schöl- vinck; J. W. Smit, voorzitter R. K. Volksbond; W. de Veer. S. J„ oud-mo derator der vereeniging; C. J. F. Ver beek, voorzitter R, K. Middenstandsver- eeniging, afd. Amsterdam; -J. J. G. ba ron van Voorst tot Voorst, voorzitter Eerste Kamer der Staten-GeneraalF. J. A. M. Wierdels, wethouder van Am sterdam. De oud-praeses der vereeni ging mr. F. J. Bolsius; dr. G. Meule- man; mr. W. BergerR. A. van Pelt, arts; dr. J, Beukers; mr. L. G. Korten- horst; dr. A. Ides; mr. J. Hengst; mr. F. Teulings. Het bestuur van „St. Thomas Aqui nas": E. Delhouge, PraesesJ. van Gils, Vice-Praesesmej. R. Raupp, Ab- actis Ia; L. Berger, Quaestor; J. Bre dius Jr., Abactis II. De Lustrum-CprnmissieJ. F. de Vil der. Praeses; J. Bredius Jr., Vice-Prae ses, Quaestor I, Oranje Nassaulaan 33, Amsterdammej. Alb. IJzer, Abactis Ia, Hoogeweg 7 A'dam; C. E. M. Slag hek, Quaestor II; E. C. M. J. Holman, Abactis II; Vine. Van den Brekelm^j. Marg. E. R. DeplaJoost DrostA. V. R. M. Dunselman. De Amsterdam.'che strop Onder dezen titel schrijft de „Nieuwe Arnhemsche Courant" o.a. liet volgende over de opheffing der gemeentelijke winkels „Het is toch meer dan pijnlijk, wan neer men, als nu weer, constateert dat een deel der bevolking het algemeen belang ondergeschikt maakt aan aller hande proefnemingen met het doel om eens te onderzoeken of bepaalde theo rieën ook vatbaar zijn voor practische verwezenlijking. Nu blijkt bijna steevast, dat die bepaalde theoriën niet vatbaar zijn voor verwezenlijking. De proefne mers zijn daardoor niet ontmoedigd, zij zeggen „es war' so schön gewesen", en tasten opnieuw in den buidel... van anderen, om weer nieuwe hersenschim mige plannen uit te broeden. Moge eindelijk het schandelijk bedrijf van Amsterdam, nu duidelijk blijkt waartoe het streven der socialisatie expertimen- tisten voerttot jammerlijke mislukking en nog jammerlijke verlies van honderd duizenden guldens, het gevaar doen beseffen, ook door hen, die tot nu toe, ten onrechte,- meenden het zal zoo'n vaart niet loopen Dan komen tenminste deze stroppen om de halzen waarom zij hooren om de halzen van hen, die, partij-vooroordeelen stellend boven het algemeen belang, aan hun medeburgers deze groote sommen zonder nut of nood zaak uit den zak geklopt hebben." a dver'eotieii, Pijnen in den rug zijn dikwijls een voorteeken van ernstige ziekten. Zeer weinig menschen, die aan hevige pijnen in den rug lijden, hegrijpen in wel ken gevaarlijken toestand zij verkeeren. Pijnen in den rug zijn meestal een voor teeken van een nierziekte, die tenslotte den dood tengevolge heeft, indien de nie ren niet in hun sterken, gezonden toestand worden teruggebracht. De nieren treden in het lichaam als fil ters op en zetten onzuiver bloed om in zuiver en gezond bloed. Als de nieren niet behoorlijk werken, wordt men langzaam vergiftigd en dit is de oorzaak van de pijn. Loopt dit risico niet. Gaat onmiddellijk naar Uwen drogist en koopt een doos DE WITT's Nier- en Blaaspillen en binnen 24 uur zal het bewijs geleverd zijn, dat deze pillen tot den wortel van de kwaal, n.l. de nieren en de blaas, zijn doorgedrongen. Om van een nierziekte te genezen, moet men beslist de oorzaak (het vergiftige uri nezuur) verwijderen. Een werkelijk af doend middel moet zoowel door de nieren als door de blaas worden opgenomen en niet, zooals bij de meeste nierpillen het geval is, door de ingewanden. Wanneer men de urine een troebelige, blauwachtige kleur ziet aannemen een eigenaardig heid, die het gebruik van De Witt's Nier en Blaaspillen van alle andere soorten on derscheidt dan staat het vast, dat zij hare heilzame werking op de juiste plaats, n.l. de Nieren en de Blaas hebben uitge oefend. Iedere lezer van deze courant, die aan pijn in den rug, rheumatiek, nier- en blaassteenen, spit in den rug, jicht of aan een andere blaas- of nierziekte lijdt, moet onmiddellijk dit beproefde middel eens probeeren. Bij iederen drogist zijn De Witt's Nier- en Blaaspillen tegen f 1.75 en f 2.75 per doos verkrijgbaar. Laatstge noemde doos is twee en een half maal zoo groot als de eerste en is dus veel voordec- liger. Maar men moet er vooral op letten, dat men de echte De Witt's Nier- en Blaaspil len ontvangt, in doozen voorzien van blauw met goudgeel etiket en een speciaal blauw zegel op de kurk. Mocht men eenige moeilijkheden bij het verkrijgen van de echte De Witt's Nier en Blaaspillen ondervinden, zendt dan het geld aan E. C. DE WITT Co. Ltd., Den Haag, waarna U onmiddellijk een flacon wordt toegezonden. Prijs f 1.75 en t 2.75 per doos. Verkrijgbaar te Waalwijk bij A. J. RETHANS, Drogisterij „de Toko", Op den 25sten Mei a.s. hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders, 19741 Augustinu£ N. Mahieu en Antonetta H Meiers, hunne vijftig-jarige echt- vereeniging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Waalwijk, 15 Mei 1921. Qsizen oprechUn dank aan allee, die hunne belangstelling toon den bij gelegenheid Nan onze 40-jarige Echtvereenlging, ïn 't bijzonder aan het R.K. Zangkoor (par. H. J. de D.) voor de attentie ons bewezen. G. DE ROOIJ en Echtgenoote. Waalwijk, 13 Mei 1921. 19734 De Burgemeester van DUSSEN sollicitanten naar de betrekking van dier gemeente. Jaaswedde f 1000—1400 met kindertoeslag, vrije woning en kleeding en toelage voor politie hond. Geen pensioecslottïng. Inzending stukken voor 25 Mei' a. s. 19736 Aan da O. School, Wijk O. te wordt om zoo spoedig mogelijk in diecst te treden. De gemeente is gt rang schikt in de 3e salaris klasse. Inzending stukke» voor 24 Mei a.s. aan den Burgemeester. 89737 Mevr. Ed. v. TILBURG—V. Dooren 19734 vraagt, zoo spoedig mogelijk tea net gevraagd voor Bcïastingge: bouw te Waalwijk, ingaande 23 Mei 1921. 19745 Schriftelijk aanmelden bij den Inspecteur der Belastingen. EEN JONGMENSCH, 18 jaar op KANTOOR. Brieven onder no. dezer jq. vettende aau het Bureau vsa dit blad. 19742 Wegens verïrek WAARONDER PRIMA Besoijenschesteeg B 6Qga 19751 log

Echo van het Zuiden | 1921 | | pagina 6