r FIRMA 6. VERKADE f1.08 FIRMA G. VERKADE Royal Worcester Corsets. FIRMA G. VERKADE FIRMA G. VERKADE zephibsT voile, Provinciaal Nieuws. Wereld Beroemde MOUSELINE 48 en 35 cent. Nieuws uit Heusden- Tijdelijk 20 pCt. korting [Solide keper met feston. Nieuwe Patronen. Alle maten f 1.95. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL voor Zomerjaponnetjes. i I 1 II e P1 t I c i 1 I I Waalwijk, 7 Juni 1921. g De lieer P. van Drunen slaagde mbij het dezer dagen te 's-Bosch voor t!de Vereeniging van Leeraren gehouden examen voor Boekhouden. Geslaagde genoot zijne opleiding van fflden heer Adr. van lersel alhier, gi, Op het den 31 Mei en 1 Juni 1.1. ,te *s Hertogenbosch gehouden examen ttvanwege de vereeniging van leeraren in lnhet boekhouden, slaagde onze vroegere jgdorpsgenoot de heer Ant. van Oostrum te Dongen. Geslaagde genoot opleiding s bij den heer Schoenmakers te Raams- fdonksveer. Met voldoening kunnen wij vermel dden dat er thans wederom eenige opleving Lykomt in de schoen- en lederindustrie, s. Was er in de schoenfabricage al eenigen j|tijd flink te werken, nu deelt ook de looierij in den beteren toestand en gaat ermen ook hier weer flink aan den arbeid. Of deze actie op een tijdperk van rgroote malaise van blijvenden aard zal '.zijn is moeielijk te raden of te voor- spellen, in elk geval mogen we de hoop ituitspreken, dat de tijd van ongekende slapte eindelijk voorbij zal zijn. We ^'kunnen in deze alleen afwachten, daar ^alle voorspellingen gewoonlijk verkeerd ruitkomen en dankbaar zijn voor 't geen we thans hebben. welke gedeeltelijk ontveld en versplin terd werd. Het aantal leerplichtige kinderen bedraagt in deze gemeente 239. WAALWIJK. 19941 X1 '4 De Waalwijksche Gymnastiekver- i'i eeniging benevens de Gymnastiek-ver- i eeniging „Kunst en Kracht" te Baard- l" wijk en „St. Norbertus" te Vlijmen I' zullen Zondag aan de groote athletiek- Jen gyinnastiekfeesten te Drunen deel- iP; nemen. Men verzoekt ons er de aandacht y.op te vestigen, dat de heeren landweer- i plichtigen, die z.g. afgezwaaid zijn, be- 1 doeld wordt degenen die hunne spul- 1 letjes ingeleverd hebben, goed doen, zich bij de Luchtwacht aan te sluiten, daar zij zich hierdoor ervoor vrijwaren, bij eene event, mobilisatie als landstorm- k plichtige onder de wapens te worden 11 geroepen. De dienst bij de Luchtwacht stelt overigens zéér bescheiden eischen en kan gerust als een rustig baantje opgevat worden. 1 Er wordt nog gelegenheid gegeven, ei zich bij de Luchtwacht aan te melden g op Donderdag 9 dezer ten gemeentehuize ie van 7.30 tot 8.30 nam., waar tevens E verdere inlichtingen verstrekt worden. Het onweder van Vrijdag op Za- t terdagnacht woedde zeer hevig boven U onze gemeente. De bliksem sloeg in een 5-tal boomen op den Dijk, waarvan er een paar haast middendoor werden ge- u spleten. Eigenaardig is, dat een tweetal Ie er tusschen onaangetast bleef. •I, Ongelukken kwamen niet voor, al 0, werden tal van paarden en koeien door den schrik in den sloot gedreven. 1 Jaarvergadering van den Dioce- ir sanen Bond van Mannenafdeelingen i „Voor Eer en Deugd" te houden te t 's Bosch, in het gebouw van den R.K. Werklieden, Maandag 13 Juni n.m. n| half vier. 1. 2. 3. 4. 5. 6. Agenda Opening door den Voorzitter. Jaarverslag van Secr. en Penil. Bespreking te houden Diocesaan congres. Het bestuur stelt voor dit congres beurtelings te houden te 's Bosch, Tilburg, Nijmegen en Eindhoven. Bestuurskeuze wegens periodieke af treding van de heeren P de Louw, Asten en Jos. v. d. Hoorn Tilburg, die herkiesbaar zijn. Mededeelingen. Sluiting. Alle Besturen der afdeelingen en be langstellende Eerw. Heeren Geestelijken worden beleefd uitgenoodigd deze jaar vergadering bij te wonen. BAARDW1|K. De R. K. V. V. „Juliana" geeft Zondag 19 en 26 Juni groote serie wedstrijden. Er worden een viertal zeer prachtige prijzen uitgeloofd, n.l.le prijs ia groote prachtige lauwerkrans, 2e prijs zilveren lauwertak, 3e prijs zilveren schild, 4e prijs groot verguld zilveren medaille. Acht XI-tallen zullen worden uitgenoodigd. De namen der deelnemen de vereenigingen zullen nader worden gemeld. - Bij het hevige onweder in den nacht van Vrijdag op Zaterdag der vorige week sloeg hier de bliksem op een boom, WAALWIJK. 19941 DRUNEN. Waren enkele maanden geleden alhier nog enkele honderden werkloozen, thans kunnen wij melden, dat er nu in deze gemeente geen enkele meer is. Zondag jl speelde D. F. C. 3 een wedstrijd tegen Concordia Waalwijk en D.F.C. verloor met 1—0. Alhier worden reeds vele aardbeien van den kouden grond geplukt. Niet alleen de vroege maar ook van latere soorten Heden slaagden voor het examen Vereeniging van Leeraren in het boek houden onze dorpsgenoot A. de Munnik alsmede L. Pijnenborg. Eerstgenoemde genoot zijn opleiding bij den heer J. Meys te 's-Bosch, laatstgenoemde bij den heer C. J. Leijtens te Baardwijk. Ge slaagden proficiat. A.s. Zondag 12 Juni belooft het alhier zeer druk te worden, alsdan viert de gymnastiekver. „St. Herman |ozef" haar 10-jarig bestaan. Bij die gelegenheid zullen groote gymnastiek- en athletiek- wedstrijden gehouden worden. Voor deze wedstrijden zijn 33 prachtige me dailles beschikbaar gesteld, waaronder vele massief zilveren en verguld zilveren Meer dan 1000 turners uit alle oorden des lands nemen aan deze wedstrijden deel. Aanvang van de wedstrijden des n.m. 12'/3 uur met een marschwedstrijd door de gemeente, waaraan door alle turners deelgenomen wordt. Hierna van ger. de wedstrijden aan op het voor dit doel zoo goed geschikt terrein der V.V. D.F.C. Op hef terrein zullen alle soorten ververschingen te bekomen zijn. Ook zal er gelegenheid zijn tot het plaatsen van rijwielen. Voorverkoop van kaarten geschiedt vanaf Donderdag bij H. H. Winkeliers alhier. Programma's en voor al feestgidsen zijn voor deze gelegenheid onmisbaar. Voor de pers zijn apparte plaatsen. Het feest wordt opgeluisterd door muziek. HAARSTEEG. Zondag had de plech tige viering plaats van het 25-jarig pries terfeest van onzen dorpsgenoot den eerw heer J v. Hooff. De inwoners toonden reeds in den vroegen morgen door het uitsteken van de vaderlandsche driekleur hoe zij in de algemeene vreugde van den bemin den feesteling en zijn geachte familie wilden deelen. De plechtige hoogmis werd op het rijk met bloemen versierde altaar opge dragen met assistentie van een jongeren broeder van den jubilaris en den eerw. heer kapelaan. Na het Evangelie beklom de eerw. heer B v. Hooff den preekstoel en schetste naar aanleiding van het Evangelie, de barmhartigheid Gods, mede door den heerlijken arbeid van onze Roomsche priesters. In gloedvolle taal schetste Z.Eerw. het geluk van den priester, die reeds vijf en twintig jaren het altaar mocht betreden. Het zangkoor zong op verdienstelijke wijze de heerlijke Mis van Ponten. Wat een zeldzaam geluk, dat ook nog de ouders van den jubilaris dat feest konden meevieren. Ook werd nog medegedeeld dat het aanstaande veertigjarig priesterjubilé van onzen beminden herder op a.s. Zaterdag slechts kerkelijk zal gevierd worden en dat zich bereids een comité heeft ge vormd om bij die gelegenheid den zeer- eerw. heer pastoor, die niets voor zich zeiven begeert, een cadeau aan te bieden voor de kerk, 't welk bestaan zal in een zilveren, misschien wel.... gouden kelk. Hsgz. BESOIJEN. De inspectie van de ver lofgangers der lichtingen 1918 en 1919 zal voor deze gemeente plaats hebben te Waalwijk (Openbare School) op 22 Juni a.s. des voorm. te 9 uur. Bij de verpachting van het gras gewas van den Buitenpolder van Besoijen op 3 Juni j.l. gehouden, was de opbrengst van de Kleisteeg f 6>,— van den Nieuwen Weg a. het Voorgras b. den Toemaat van de Oude Straat van de Oude Kade f f Totaal f 501,- f 250,— 32,- f 140,— 12,— SPRANG. J.l. Dinsdag kwam de heer H. M. alhier te Tilburg van zijn rijwiel te vallen waarbij hij zich zoodanig be zeerde, dat hij per auto naar zijn wo ning aihier moest worden vervoerd. Naar we vernemen is de aanslag voor het Miljoenplan der A. R. partij in onze gemeente (f400,—ruimschoots volteekend. De Pinkster-collecte gehouden in de Geref. Kerk alhier heeft f 46.53'/3 opgebracht. CAPELLE Een dezer dagen hield onze voetbalvereeniging „Excelsior" in het clublokaal haar tweede jaarver gadering. Uit de jaarverslagen van den Secretaris en den Penningmeester bleek, dat deze vereeniging zich in gestadigen bloei mag verheugen. De rekening en verantwoording sloot met een ruim batig saldo. De aftredende bestuursleden W. J. van Nieuwenhuyzen, J. van der Schans, W. M. de Bas, H. Molegraaf, W. van Zeist en A. M. Blom werden met algemeene stemmen herkozen. Tot leden der elftal-commissie werden de heeren W. v. Zeist, A. M. Blom en M. Mes gekozen. Tijdens het hevige onweder, dat zich j.l. Vrijdagnacht boven onze ge meente ontlastte, werd het electrisch net op verschillende plaatsen door den bliksem getroffen, zoodat onderscheidene woningen van licht verstoken waren. Bovendien is de bliksem nog inge slagen in de woning van den heer A. Verheijden en A. van den Heuvel alhier waar schade werd aangericht. J.l. Vrijdagmiddag had op den hoek van de Kerksteeg alhier een aan rijding plaats tusschen de melkkar van den landbouwer A, S. en een auto van de P. N. E. M. De materieele schade was aanzienlijk. Het mag als een wonder beschouwd worden dat de twee inzit tende meisjes van den landbouwer met den schrik vrij kwamen, daar de auto in volle vaart tegen het betrokken voer tuig aanreed. Naar men ons mededeelt was een en ander het gevolg van het woeste rijden zonder tijdig signaal te geven. Tot ons genoegen kunnen we mededeelen dat de heer A. Rosenbrand een meubelwinkel heeft geopend. Voor waar een vooruitgang voor deze plaats aangezien men steeds genoodzaakt was elders zijn meubilair aan te schaffen. Zondag jl nam onze V.V. Excelsior met haar eerste elftal deel aan den seriewedstrijd afd. C, uitgeschreven door de V.V. Wilhelmina te Kaatsheuvel. In de eerste ronde speelde Excelsior tegen de Trekvogels uit 's-Hertogenbosch. Deze match werd door onze geel zwarten gewonnen met 2—0. Voor de tweede ronde lootten zij vrij, waardoor zij zich in de finale geplaatst zagen tegen Olym- pia 2 uit Dongen. Na harden strijd wist Olympia dezen wedstrijd met 1—0 te winnen, zoodat Excelsior den tweeden een groote zilveren medaille, werd toe gekend. WASPIK. Bij de dezer dagen gehouden aanbesteding van het schilderwerk in de N. H. Kerk, alhier, werd ingeschreven als volgt A. Holtzer te Besoijen voor f 1850,— 875- 685,- 635,— 574,— W. v. d. Heijden te Waalwijk f J. Beunis te 's-Gravemoer Jos de Lange Kaatsheuvel Gebr. van der Waals Capelle f De begrooting bedroeg f 700,—. Als volontair ter secretarie is door B. en W. toegelaten den Heer A. Vloei- mans. Vrijdag j.l. had alhier in de Har moniezaal een goochelvoorstelling plaats voor de kinderen der R. K. Bijzondere Scholen. Bovendien werden zij nog ge- tracteerd op chocolade en bruidsuikers. De voorstelling duurde twee uur en viel natuurlijk zeer in den smaak der kinderen. Na afloop konden ze dan ook niet uitgepraat komen en druk babbe lende keerden zij huiswaarts. De prijs van de melk is alhier wederom met 1 cent verlaagd en ge bracht op 17 cent per liter. Naar we vernemen zullen de Kringwedstrijden voor de Burgerwach ten der federatie „Langstraat West" plaats hebben te Kaatsheuvel op 19 en 26 Juni a.s. RAAMSDONKSVEER. Op de slecht bezochte jaarvergadering van de A.-R. Kiesvereen. „Nederl. en Oranje" bracht WAALWIJK. 19941 dhr. Janson verslag uit, waaruit o.m. bleek, dat er in het afgeloopen jaar één openb. verg. was gehouden benevens twee buitengewone vergaderingen. Het ledental was geklommen tot 86. Staan de de vergadering werd het nadeelig saldo gedekt. Het bestuur werd op deze vergadering met 2 leden uitgebreid gekozen werden dhren v. d. Berg en v. Vork, terwijl in de plaats van dhr. Janson, die naar Zutfen gaat, gekozen werd dhr. de Koning uitGeertruidenberg. De aftredende bestuursleden, de Zeer- Eerw. Heer Ds. J. J. Koopmans en F. B. Zijlmans werden met algemeene stemmen herkozen. Door den Penningmeester der commissie van het Miljoenplan werd medegedeeld, dat de voorgestelde op brengst f 600 met f 22 overschreden is. Aan 't einde der vergadering vertolkte de Voorz in waardeerende bewoordin gen de dankbaarheid der Vereeniging voor al den arbeid van hare oprichting af door dhr. Janson, eerst als Vice- Voorzitter en daarna als Secretaris ver richt, waarna hem Ps. 121 4 werd toegezongen. Nadat deze zijn dank hier voor had betuigd eindigde hij met dank zegging dit samenzijn. Bij de verdeeling der Bestuursfunc- tiën werden in het moderamen herkozen Ds. Koopmans en van de Graaff als le en 2e Voorzitter en gekozen dhr. v. d. Berg als Secretaris. Naar wij vernamen kocht het R.K. Liefdesgesticht alhier, dat noodzakelijke uitbreiding eischt, een stuk aangrenzend bouwgrond zoodat wat deze aangelegen heid betreft het Liedesgesticht gehol pen is. Dhr. J R. v. Wageningen werd in de vergadering van ingelanden van den Nieuwen polder gekozen tot polder meester, in de plaats van den heer H. v. Dongen, die voor een herkiezing niet meer in aanmerking wenschte te komen. Zaterdag 11. werd in hotel de Reijer voor Tarwe f26 per 100 Kg betaald, voor Hooi f 25 per 500 Kg., terwijl in Haver en Rogge geen handel wa% De echtelieden v. d. Linden-Ros her denken Donderdag den dag waarop zij voor 40 jaren in het huwelijk traden. Tevens zal dan hun jongste dochter in het huwelijk treden. Alzoo een dubbele feestdag. Zondag hield de Postduivenver „De Vredesduif" een wedvlucht van Eindhoven. Vermoedelijk werden de dui ven om 8 uur losgelaten. Aankomst le duif 9 u. 16 m. 54 s., laatste duif 9 u. 31 m. 1 s. De prijzen werden behaald als volgt: le pr. J. Tempelaars, 2e pr. M. Heijblom, 3e en 4e pr. C. Hommel, 5e pr. L. Fitters, 6e pr. W. v. Dongen. Overduif W. v. Dongen. Naar wij vernemen zal Donderdag de jaarlijksche processie naar Brielle plaats hebbenook nu wordt de reis geheel per boot afgelegd. Verleden Vrijdag hadden eenige personen die militaire inspectie maakten den heldenmoed op denKeizersdijk een motorberijder lastig te vallen door te beletten dat hij zijn motor aanliep en steeds den motor vast te houden. Toe valligerwijze kwam de politie daar ter plaatse die er een eind aan maakte, een der helden inrekende terwijl tegen an deren proces-verbaal werd opgemaakt. De politie had zeer gaarne dat de aan gerande zich bij haar aanmeldt. RAAMSDONKSVEER. Maandagmor gen ten 10 uur had op de R K. begraaf plaats eene plechtigheid plaats zooals zelden gebeurt. Toen toch h^d plaats de ter aarde bestelling van het stoffelijk overschot van den heer Joh. H. Schoenmakers tot voor slechts eenige weken voorzitter van de Diocesane Hanze in ons Bisdom. Na de plechtige uitvaart, die door eene groote menigte zoowel uit deze ais omgevende gemeenten werd bijge woond, vormde zich de lange begrafe nisstoet waarin werden opgemerkt het Hoofdbestuur van De Hanze diocees 's Bosch, het bestuur van de Hanzebank de heer Frencken, Voorzitter der R. K. Middenstands-Federatie en ontzettendvele afgevaardigden van Hanze-afdeelingen. Vooraleer het stoffelijk overschot aan den schoot der aarde werd toevertrouwd, hield de heer Jos. Meijering, Voorzitter van De - Hanze in het Bisdom, eene treffende rede, waarin hij de vele en goede eigenschappen van den overledene herdacht. Door een der broeders van den over ledene werd, ten zeerste aangedaan, dank gebracht voor de laatste eer aan zijn overleden broeder bewezen. MEEUWEN. Vorige week werd «lhier rtnwege de A, N. E. M. een demonstratie gegeven op het gebied der Electro Techniek in verband met den aanleg van electriciteit. Gedemonstreerd werd met onderscheidene lichtpnnten van verschillende kaarssterkte, het aandrijven van een dorschmachine en bietensnijder. Een en ander had een goed verloop. De belangstelling was begrijpelijkeiwjjte groot. Door het Centraal Stembureau is als 2e candidaat benoemd verklaard tot Lid van den Baad de heer 6. Boom, Ook deze heeft evenwel tjjne benoeming niet aangenomen. HERPT. Bij de onweersbui van Za terdagnacht schijnt een beste koe van J. B. Mzn. in de wei te zijn getroffen, althans hét dier moest worden afgemaakt wat voor den betrokkene een belangrijke schade beduidt. LOONOPZA.ND, 5 Juni. Ia plast# van wjjlen den Heer J. B. F. van den Hetuel is door Mgr. Diepen, bisschop van Bosch, de heer J. D. E. van den Hen vel tot kerk. meester der parochie #St. Jans Onthoofding* alhier benoemd. Vóór een paar weken is bij V. Br. alhier een koe aan miltmar gestorvennn reeds weer een ze is hedennacht verbrand en in den grond gestopt en de stal i« op nieuw ontsmet, Een groot verlies voor die werkzame menschende verzekering dekt nog niet de helft der schade. Kaatsheuvel, 7 Juni 1921. Voor het examen Boekhouden van de Ver. v. Leer, slaagden de heeren P. Kemmeren, J. Schellekens en P. Jansen alhier. Geslaagden gefeliciteerd De Combinatie van Postduiven verenigingen hield Zondag een wed vlucht vanuit Zwolle. Uitslag 1 en 2 v. d. Hoven, 3 H. Brekelmans, 4 G. de Wit De wedvlucht vanuit Artenay was Zondag niet doorgegaan. Eerst Maandag morgen om 9 uur waren de duiven gelost, le duif Maandag om 8 u. 3 min. n m de laatste duif Dinsdag om 9u 2 min. Uitslag 1 J. v. Dun, 2 L. Ververs, 3 v. Beers, 4 en 5 P. Kemmeren. WAALWIJK (Kleurecht.) 19941 Onder veel belangstelling werd Zondag op de Markt concert gegeven door Apollo. De sterke wind bemoeilijkte nu en dan wel eenigszins het samenspel, doch overigens liep 't concert vlot van stapel. Jammer dat harmonieën als we hier bezitten, geen fatsoenlijke kiosk meer ter beschikking hebben, zooals overal elders voor veel kleinere koren ten gebruike staan. De heer Fr. Monchen alhier is geslaagd voor het candidaat-examen gemeente-secretaris. Proficiat met het behaalde succes. Naar wij vernemen is men met de collecte voor het H. Hart monument weer bezig. Deze week zullen alle huis gezinnen nog eens bezocht worden. Er moet nog een kleine f 1000 gecollec teerd worden. Heusdeo, 7 Juut 1921. Zijn de geruchten waar, zoo ver laat de heer Ölij, technisch ambtenaar van den Rijkswaterstaat alhier, de stad, daar de werkzaamheden op het traject Heusden—-Den Berg aan de Maas onder een beheer komen. Als vermoedelijke standplaats wordt genoemd Geertruiden- berg, doch ook Waalwijk. De heer L. Stal, ambtenaar ter gem.-secretarie, die eveneens zijn op leiding genoot van onzen Burgemeester, slaagde Zaterdag voor het mond. ge deelte examencand. gem.-secretaris. De werkzaamheden op de scheeps werf zijn thans van dien aard, dat voor- loopig ieder op zijn post kan worden gehandhaafd. Laat ons hopen, dat dit het begin is van betere tijden. De postbuslichtingen geschieden voortaan voor de richting 's Bosch om 6.9.10, 1.30 en 5.10 uur; voor de richting Zwaluwe om 6.—, 9.10, 2.30 en 5.10 uur. De tuinder V. was de eerste, die nieuwe aardappelen rooide op den wal. 't Beschot is in ieder opzicht bevredigend. Eenige Weensche kinderen, die 't vorig jaar hier vertoefden, keerden Zaterdag bij hun oude pleegouders weer een bewijs, dat ze 't hier naar hun zin gehad hebben, Zondagmorgen ontlastte zich bo ven de stad een onweersbui, die qua onweer niet zoo hevig was, doch een massa water ontlastte, zooals in geen jaren voorkwam. Niet alleen stonden vele straten blank, doch velen moesten den bezem hanteeren, om 't water uit de woning le verdrijven. Met genoegen vernamen we, dat de heer Andr. Vos, klerk bij de Rijks belastingen, geslaagd is voor 't radi caal Rijksklerk. ii i J ii ii 5 H B C 5 D (J ID! c lei li al IS

Echo van het Zuiden | 1921 | | pagina 2