BUITENLAND. Binnenland. KERKNIEUWS. een archttect hebben benoemd, die de plannen heeft ontworpen, zoodat thans moet worden overgegaan tot aankoop van den grond en de daarmede samen hangende geidleenlng. De ontworpen plannen worden hierna door de leden bestadeerd. De Voorzitter deelt ondertasschen mede,.dat nog niet precies kan worden gezegd hoe groot het stuk grond juist moet zijn. Hij stelt echter voor Burg. en Weth. te machtigen zooveel te nemen als noodig is. Ér is de vorige maai toch het besluit genomen, dat er niet meer dan f 2500 aan mag worden besteed. Verder wordt voorgesteld aan de huur ders van dat land een schadevergoeding toe te kennen van f 3 per roede. De totale kosten van deze school worden begroot op f 50.000. Bij verschillende bankinstellingen is reeds gevraagd naar de condities waarop men deze f 50.000, alsmede de f 81.000 voor de electricltelt, zou kunnen leenen. De condities van alle banken kwamen ongeveer met elkander overeen, n.l. tegen den koers van 98 pCt. en tegen een rente van 7'/s tot 7'/« pCr. Daar deze condities hem nogal hoog voorkwamen, is de Voorzitter persoonlijk naar de Rijksverzekeringsbank gegaan, teneinde daar het geld te leenen. Daar zullen die f 50.000 geleend kunnen wor den k pari tegen 6 pCt. In hnn laatste schrijven melden ze geen bezwaar te hebben tegen de wijze van aflossing der ieening van f 50.000 n.l. in 40 jaatlijksche aflossingen van f 1250 en dat ze dus vermoedelijk wel zal kunnen gesloten worden tegen 6 pCt. rente. Echter behoeft zij nog de goed keuring van enkele Commissies van toezicht enz. De condities van de Rijksverzekeringsbank lij a dm belangrijk gunstiger dan van een andere bank, er ia echter een bezwaar aan verbonden. De Rijksverzekeringsbank zegt niet dat jaarlijks tenminste f 1250 moet worden afgelost, doch precies 11250, nie' meer en niet minder. Wanneer dus de rente standaard eens zon delen, dan zon man niet ■ooals bij een andere oank, een nieuwe leening kannen sluiten en die andere ineens aflossen, doch men moet zich aan het af lossingsplan honden. B. en W. achten echter dit bezwaar niet zoo ernstig. Hel is twijfelachtig of da rents- standaard wel dalen tal en zeker niet gauw ib die mate dat hij lager dan 6 pCr. zal komen, Bovendien komt er het voordeel nog bij, dat de leening St pari kan worden ge plaatst inplaats van tegen den koers van 98 pCt. zoodal zjj den raad adviaeeren die leening van f 50000 alsmede die van f 81000 voor - de eleclnciteit, (die vermoedelijk wel op de zelfde voorwaarden zal kunnen wordei aan gegaan als die voor de schoei) bij de Rijks verzekeringsbank te plaatsen. Met algemeene stemmen wordt dit voor stel aangenomen. Voorzitter. Op 15 Joli zal er reeds een zeker percentage van de aannemingssom voor de school betaald moeten worden en wel een bedrag van f 14.000- Bij de Rjjksver zekeringsbaok dachten ze dat er een week of zes overheen zon gtan te? we het geid hadden. Dit zou dus te laat worden en daarom zal nog een tjjdeiijke geidleening moeten worden aangegaan. De Boerenieec- bank te Eindhoven is bereid f 15000 tè leenen voor 2 maanden tegen 6'/2 pCt. B. en W. stellen voor hierop lu te gaan. v. d. Koppel, Voor den Alblasserwaard moest ook esn Ieening worden aangegaan van een ton. Daar werd staande de verga dering voor f 70000 ingeschreven tegen 5 pCr. Voorzitter. Ais hier de heeren staande de vergadering ook aldns willen inschrijven zou ik dit zeer toejuichen. Het voorstel van B. en W. wordt hierna met algemeene stemmen aangenomen. 4. Vaststelling H. Omslag, Wordt aangehouden tot de geheime ver gadeiing. 5. Af- en overschrijving. Verschillende posten van de begrooting zijn overschreden welke echter gedekt kun nen worden door de meerdere opbrengst van den Hoofd. Omslag. De H.O. was geraamd op f 25.000 doch heeft opgebracht f 80.000, Op de vraag van enkele leden, of de H. Omslag goed binnen kwam deelde de Voo - zitter mede dat dit, een enkele uitgezonderd, tamelijk goed ging. Niets meer aen de orde zijnde en niemand meer het woord verlangend sluit de voor sitter de vergadering om in geheime zitting over te gaan tot vaststelling Hoofd. Omslag. Het Belgische Koningspaar heeft een bezoek gebracht aan Engeland en is daar op zeer geestdriftige wijze ont vangen. Het bezoek zal door het Engel- sche Koningspaar te Brussel worden beantwoord. President Harding heeft het besluit onderteekend, waarbij vrede is geteekend met Duitschland en Oostenrijk. In Ierland worden conferenties ge houden, men hoopt tusschen Noord en Zuid tot overeenstemming te geraken. Opper-Silezie is door Duitschers en Polen thans ontruimd. Toen gisteren in Beuthen de Duit schers de Engelschen bij hun intocht toejuichen, schoten de Franschen op de menigte, waarvan er talrijken gedood werden. Naar wij vernemen, is de benoe ming te verwachten van mr. Brantjes, advocaat-generaal bij het hof te Amster dam, tot gouverneur van Cnracao, ais opvolger vaa dea heer Helfricb, die ontslag genomen heeft, Naar de Gelderlander verneemt, hebben eenige Nijmegenaars, belang stellenden in de R.K. Universiteit met groote financieele offers, de beschikking gekregen over een der doelmatigste panden van Nijmegen De bedoeling is dit pand mettertijd, als geschenk van Katholiek Nijmegen, tot instituutsgebouw voor de R.K. Universiteit te bestemmen, indien door samenwerking der St. Rad- boudstichting en der gemeente de R.K. Universiteit in Nijmegen gevestigd mocht worden. Zijne Doorl. Hoogw. de Bisschop van 's-Bosch heeft den Zeereerw. heer H. C. M. Fieysen, pastoor te Oirschot, benoemd tot deken van het dekenaat Oirschot. Verder heeft Z. D. H. benoemd tot deservltor te Moergestel de zeereerw. heer J. P. F, A. Janssen, tot deservitor te Luyksgestel de weleerw. heer P. v. Doorentot kapelaan te Gemert de weleetw. heer A. E. v. Erventot ka pelaan te Kaatsheuvel den weleerw. heer H. J. M. v. Kemenadefot kapelaan te Schalk den eerw heer Th. M. de Visser, priester van het Seminarietot pastoor te Olland dea weleerw. heer J. M. v. dar Ven tot rector ,/MariëathaD te Groesbeek den weleerw-heer A. F. J. van Amstel en tot kapelaan te Zeeland den weleerw. heer H. G. Sanders, die assistent was aldaar. DRONGELEN. Vrijdagmiddag tea 3 uur had in het Rechthuis alhier eene vergadering plaats van de Bionenpolder van Drongelen, waarvoor eene ongeken de belangstelling bestond. Ongeveer half vier werd de vergade-. ricg door den waarnemenden Voorzitter, den heer J. A. v. d. Schans, geopend ea werd aanstonds begonnen met het aflezen van het aantal stemmen dat ieder eigenaar of diens gemachtigde heeft. De Voorzitter verklaarde dat voor Herwijnen geen volmacht kan worden gegeven, waarmede de heeren van Cam pen en Nieuwkoop zich niet kunnen vereenigen ea tegen deze handelwijze dan ook luide protesteeren. Voor de verleende volmacht van den heer van der Pol te Rotterdam verzoekt de heer Nieuwkoop nota te willen ne men van eeu schrijven. Daarin wordt te kennen gegeven dat de volmacht van den heer Treffers is ingetrokken. Voo zitter. Iedereen kan wel met zoo'n briefje aankomen. Nieuwkoop. Zoo, zoo, mijnheer de Voorzitter, kan iedereen wel met zoo'n briefje komen, het Is onderteekend, hier ziet U maar eens, door den heer van der Pol ea behelst dat de volmacht van J. Treffers is ingetrokken. Van Campen. Ik stel voor punt voor punt te behandelen. Voorzitter. De leiding is bij mij en niet bij U. De lijst wordt eerst afgewerkt. Terwijl de Voorzitter met het voor lezen der lijst voortgaat, roept de heer van Campeu Hoort, daar wordt weereen volmachtafgewezenvan v. Tussenbroek. Voorzitter. Óp de stemlijst staat Otto van Tussenbroek. Van Campen. Dan deugt de stem lijst niet en is die niet goed bijgehouden. Rijken. Mijnheer Tussenbroek is al anderhalf jaar dood. Voorzitter. Dit fs toch de officleele lijst welke voor een ieder heeft ter In zage gelegen. Na eenige herrie wordt besloten de iegger na te gaan en naar bevinding daarvan zal al of niet gezegd kunnen worden of de volmacht goed is De heer van Campen vraagt waarom of Branderhorst niet is afgeroepen. Vol gens de nieuwe wet is eenieder die een buoder grond heeft, stemgerechtigd. Al verblijft hij ook in een krankzinnigen gesticht, dan kan voor hem toch een stem worden uitgebracht. Voorzitter. Hij komt niet op de lijst voor, Van Campen. Dat komt dan dat de lijst niet goed wordt bijgehouden. Wordt nagegaan hoe groot het per ceel land van Branderhorst is. Daaruit blijkt dat dit nog geen bunder is, reden waa-om hij niet op de stemlijst voorkomt. Nieuwkoop. U bent metjnij nog niet afgerekend, mijnheer de Voorzitter. Door den heer van der Pol is dit briefje geadresseerd aan den heer J. Treffers, onderteekend. Daarin verklaart hij dui delijk dat de volmacht van Treffers wordt Ingetrokken en hij mij die moet overgeven. Gisteren ben ik hem dit onder getuigen wezen aanzeggen, maar wat bleek toen? dat de volmacht onder berusting was van de familie van der Schans. Van der Schans. (Burgemeester). Een oogenblik nadat Treffers het ons ter hand heeft gesteld, is het weer aan den heer Treffers teruggegeven. De familie vaa der Schass treft dus absoluut niet de minste blaam- Nieuwkoop. Als U denkt dat daar voor de /.^lle van der Schans een blaam in dan zal bet zoo wel zijn, ik heb hem er niet op willen leggen. Wel op Treffers, want die treft blaam. De heer Branderhorst merkt op dat dit 't zelfde is als met Elshout. Had de heer van de Pol een jongere datum geschreven op de volmacht, dan was alles in orde geweest. De heer Nieuwkoop zegt dat de heer Branderhorst een beelje aan het raas- kalen is. Deze brief, spr. leest 't nog eens voor, is pas geschreven en gericht aan J. Treffers. Van Campen. Met dat van Eishout is het nog wat anders. Maar de heeren v. d. Pol hebben de volmacht van Treffers ingetrokken-' omdat hij tegen hun be langen in werkte. Hij Is ben ontrouw geweest. Nieuwkoop. Ik heb er Treffers genoeg op gewezen en was het niet gelaten omdat hij zoo ongelukkig Is, dan zou het er met de politie zijn uitgehaald. De heer'Rijken meent dat Treffers, gezien het duidelijke schrijven van de heeren v. d. Pol, geen volmacht meer kan hebben. Voorzitter. Het is maar de vraag wie nu volmacht heeft, ledereen kan wei met zoo'n vodje papier komen aandragen. Van Campen. De Wed. Bol had op den legger gehandhaafd moeten blijven. Voorzitter. Dat is gewijzigd op ver zoek evenais dit het geval met u is ge weest. Van Campen. Daar neem ik geen genoegen mee. Dan hadden ze voor van Gallekom o<jk maar duidelijke bewijzen moeten gev§n evenals ik duidelijke be wijzen heb moeten meebrengen- U noemt dat schrijven van Van der Pol een vodje papier en noemt U dat schrijven van den Burgemeester van Werkendam die de vclmacht heeft af gegeven van Herwijnen, ook een vodje papier. Treffers. Ik heb nog een telegram gekregen, omdat ik eerst had laten we ten dat ik door mijne ongesteldheid misschien niet zou hebben kunnen ko men en later heb ik laten weten dat ik wel kon. Nieuwkoop. Een telegram Is niet geldig, wel een door den eigenaar ge teekend schrijver. Van Campen. Een telegram kan ieder een afzender*, De heéren v. d. Pol heb ben het op Treffers niet meer begrepen. Intusschen is de legger gebracht en de Voorzitter doet mededeeling dat het land ten name staat van H. v. Tussen broek. Er kan dus gevaar bestaan, als deze stemmen van invloed blijken te zijn, de stemming zou worden vernietigd. Rijken. H. staat er op de legger en de Wed. heelt geteekend. Bij z»l toch wel mede-eigenaar zjjn. Alvorens verder te gaan wil de Voorzitter eerst een kort woord aan de nagedachtenis van den gestorven Voorzitter wjjden. Aan de belangen van den polder heeft hij steeds zijn beste krachten gegeven. Vervolgens verzoekt hjj den Secretaris voorlezing te doen van de notulen der vorige vergadering welke na voorlezing on. veranderd worden goedgekeurd en vastge steld. Van Campen. Hier in dit geval is dat wel zeker. Daarom zon ik ook willen hebben dat de Vos hier bewijzen overlegt dat hjj mede-eigenaar is. Rjjken. De zoon is altjjd stemgerechtigd. Na eenige deliberatie aan de bestuurstafel doet de Voorzitter mededeeling dat de vol macht van Tussenbroek is toegestaan. De heer van Campen constateert dat er vele fouten gemaakt zjjn en de leggers en stemlijsten niet goed in orde zijn. De Voorzitter wjjst er op dat deze toch voor de leden ter visie zijn nedergelegd en alles zjjn voorgeschreven gang heeft gegaan. Nieuwkoop. Ik ben het ook nog niet eens met het schrjjren van de heeren v. d. Pol. Voorzitter. Dat is geen volmacht. Nieuwkoop. Is dit geen volmacht. Die vsn Treffers is ingetrokken en mij is ze gegeven. Doet n 't niet, dan zal ik pro testeeren. Rjjken. Dat telegram bewjjst niets. Nienwkoop, U verklaart dat dit een vodje papier is. Nu, mjjnheer, wij zullen eens zien. Ik verzeker n dan dat u er ditmaal toch eens niet met een plaatje van zal af komen. Voorzitter. Wij eiken en de volmacht van J. Treffers. Nienwkoop. U kenrt die van mjj dus niet goed. Van Campen. Wat deed die volmacht toch bjj de familie van der Schans. Wat hadden die er nu eigenlijk mee te maken. Voorzitter. Wa zullen nu maar doorgaan met de zaken. Ik «tel aan de orde Vast stelling begrooting 1921 '22. De heer Rijken merkt op, dat op de be grooting een post van f75 is uitgetrokken voor het spoorwegcomiié. Hij kan zich daar niet mede veieenigen wjjl dit behcort aan de gemeentebesturen en niet aan de waterschappen. De Secretaris zet uiteen waarom dit is gedaan en wijst er op dat dit een besluit 1 van de verg«deriog is. Niettegenstaande dit stelt de heer Rijken voor dit bedrag van de begrooting te bren gen als zjjnde het absoluut geen polderbe- lang. De heer Branderhorsi wijst op de groote voordeelen van een spoorweg en de plicht die rust op ieder lichaam om aan de ver wezenlijking daarvan meda te helpen. Vol gens hjj heeft gehooid zal de lijn door de polder van Drongelen loopen. De heer Meijer, burgemeester van Spiang, acht het zeer zeker van groot belang voor den polder indien deze door een spoorweg wordt dooikiuisd. De iaaderjjen zullen daar door ontegenzeggelijk in waarde stijgen. De heer Rijken trekt hierop zijn voorstel in. De heer Nieuwkoop m rkt op dat op de begrooting een post voorkomt van f1000 voor buitengewone onkosten. Hij zou in overweging willen geven de aanslag dit jaar nog te behouden op f 15, en de andere posten zoo zuinig mogelijk beheeren. De ingelanden zullen volgeua hem liever nog eenmaal f 2 meer betalen, dan dat er weer een schuld moet worden ge maakt. Na eenige discussie stelt het bestuur voor het bedrag voor buitengewone werken op f 750 te «teilen en de aanslag te bren gen op flS, waarmede de heer Nieuwkoop zich kan vereenigen. Over het nemen van werken ia eigen beheer ontstaat eene zeer langdradige dis cussie, die zoo dor en niets zeggend is, dat vele ledeu zich naar bnitsn bega «en. De heeren Nieuwkoop eu van Campen willen zmveel mogelijk van alles aanbeste ding en geen machtiging verleenen aan het bestuur om werkzaamheden onder eigen beheer uit te voeren. Het voorstel van het bestuur om zulks wel te doen wordt aangenomen met 54 tegen 41 stemmen. Verkiezing van een Voorzitter. Uitgebracht 98 stemmen. Hiervan verkreeg de heer J. A. van der Schans 53 stemmen en de heer J. van Campen 44 stemmen terwjjl 1 stem van onwaarde was uitgebracht, zoodat de heer van der Schans ia gekozen. Thans weid aan de orde gesteld benoe ming van een lid in het Dag, Bestuur wegens aftreding van den heer J. A. v. d. Schans, Uitgebracht werden 95 stemmen. Hiervan verkreeg de heer Van Campen 48 stemmen en de heer M. de Haan 44 stem- men, terwijl 3 stemmen op den heer F. de Haan waren uitgebracht, zoodat de heer van Campen is gekozen. De heer van Campen hield in beraad of hjj zijn benoeming zal aanvaarden. Op de vraag door hem aan den Voor zitter gesteld of Trrffars heeft mede ge stemd, antwoordde deze ontkennend. De heer Nieuwkoop protesteerde tegen de gehouden stemming wegens het niet mee laten stemmen van de volmachten van de heereu van der Pol en van Herwijnen en veizocht zulks in de no'alen te doen op nemen. Vervolgens vraagt hij nog of Ged, Staten ontheffing hebb n verleend van de artikelen 55 tot en met 59 van het algemeen wa- terschapsreglement. De Secretaris zegt dat door hem vooi 24 jiar geleden het ambt is aanvaard en er toen geen verboden graad van bloedver wantschap bestond en dat alleen is verboden. Nieuwkoop. Dan weet u het niet goed, dan moet n de bjjlage maar eens nalezen. Enfin, we zullen wel eens zien, Hierna werd de vergadering gesloten. BESOIJEN, Dj familie V., alhier ont ving bericht dat hun zood, in Limburg woonachtig, Dinsdag j.l. is verongelukt bjj een ongeval in de mjjnen, Gedurende de afgeloopen maand werd aan het hulppostkantoor alhier in de Rijks postspaarbank ingelegd f 2807,43 en terug betaald f 2536,24, Het aantal inlagen bs- droeg 117, dat der terugbetalingen 34, De rekening van het Waterschap ffDe Binnenpolder van Besojjenl over het tjjdvak 1 Juli 1919—30 Juni 1920 werd vastgesteld in ontvangst op f 1907,60 en in uitgaaf op f 2897.795alzoo met een nadeelig saldo van f 400,195. De begroo- ring over het tijdvak 1 Juli 192130 Juoi 1922 weid vastgesteld ia ontvangst en uit gaaf op f 849. Gedurende het 2e kwartaal 1921 weiden door de huurcommissie dezer ge meente behandeld 31 verzoekschriften, waar van 15 betrekking hadden op huurverhoo- ging en 16 op huuropzegging. CAPELLE. Onze dorpsgenoot, P. L. van Campen, legde met gunstig gevolg het examen voor rijksambtenaar bij de Directe belastingen af. Tot sab-ontvanger van 's Rijks directe belastingen in deze gemeente is benoemd de beer Adr. van Beek, brie vengaarder. Gedurende de maand Juni 1921 werd in de Rijkspostspaarbank aan het hulppostkantoor alhier ingelegd 2330,65 en terugbetaald f 167,31. Het aantal in lagen bedroeg 37, dat der terugbetalin gen 9. Er werden 79 telegrammen be handeld, waarvan 27 verzonden en 52 ontvangen, terwijl het aantal telefoon gesprekken 176 bedroeg, waaronder 6 celgesprekken en l telefoonoproepbe richt. Het eerste elftal onzer voetbalver- eeniging Excelsior nam j.l. Zondag deel aau de eindwedstrijden van den serie wedstrijd, uitgeschreven door de voet- balvereenigiog Juliana te Baardwijk. In de finale speelden de Capelsche geel zwarten tegen het eerste elftal vanS. V. V. uit Sprang (Kampioen harer afdeellttg). Na een schitterend gespeelden wedstrijd die uitmunte door goed samenspel en het goed verstaan der spelers onderling, wisten de geel-zwarten een welverdiende 4'1 overwinning te behalen, waardoor zij zich in de deml-ftnale geplaatst zagen tegen het sterke V. V. O. uit Vlijmen. Deze wedstrijd waarin van belde zijden flink gespeeld werd verloor Excelsior met 4—0, zoodat haar den tweeden prijs, een zilveren lauwertak, werd toe gekend. VRIjHOEVE-CAPELLE. Donderdag 30 Juni 1.1. hebben de kinderen van de O. L. school alhier onder geleide van het Hoofd dier school een pleizierreisje gemaakt naar Amsterdam. Allen waren natuurlijk al bijtijds present en met de eerste trein vertrok het gezelschap, zoodat ze al vroeg op de plaats van bestemming waren. Verschillende be zienswaardigheden als Artis, het Mu seum, Panorama, de Dokken, enz. wer den opgenomen, zoodat de dag nog te vlug was gepasseerd. Zeer voldaan en in opgewekte stemming, doch vermoeid, kwamen ze met de laatste trein thuis. Over de maand Juni is alhier bij de Rijkspostspaarbank ingelegd f 4453.S4 en terugbetaald f227.—. Dat de korfbalclub succes heeft, blijkt wel uit feit dat ze telkens op een grooter ledental mag roemen. Bijna iedere week treden nieuwe leden toe. De vorige week trof de familie KJ alhier een zwaren slag. De vrouw van K die in Breda een operatie had onder gaan, welke goed was geslaagd, bleef enkele dagen daarna in het ziekenhuis onverwacht dood. Per lijkwagen is het lijk Vrijdag j.l. naar hier vervoerd, om alhier.ter aarde besteld te worden. WASPIK. Door B. en W. alhier is aan Arn. Verschuren, broodbakker, vergunning verleend tot het plaatsen van een electromotor. De leerlingen van de Chlstelijke school, zuilen Donderdag a. s. een uit stapje maken naar Scheveningen. Onze Burgerwacht zal deelnemen aan de gewestelijke of provinciale schiet wedstrijden te 's Bosch. Door de steeds aanhoudende droog' te heeft de rogge veel te lijden. Op plaatsen zijn de korrels, verschrom peld, zoodat we een slechte oogst zullen hebben. Naar we vernemen zal onze Har monie deelnemen aan het festival te s-Hertogenbosch. RAAM8DONKSVEER. Aan hef postkan toor en de daaronder ressorteerende ho)p. postkantoren werd gedurende de maand Juni ingelegd f 16477.29 en terugbetaald f 18563.20, Het laatste door dit kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 683, Naar wij vernemen zouden de bewo ners van de Sieenstraat bij den Raad een rrqneat ingezonden hebben met het verzoek deze straat te laten verbeteren. Dhr. Rietveld mocht dezer dsgen een benoeming ontvangen als onderwijzer aan ean Chr, School te Ainhem en nam die be noeming aan. Postcheque eu Girodienst over de maand Juni. Gestort op postrekeningen f87921,58 Uitbetaald wegens cheques f 48399,06 Op de postrekeningen van dit kantoor werd Bijgeschr, wegens stortingen f52289.875 h orerschijjv, f26438,845 Afgeschr, t f24045.86 h cheques f 54066.835 Aantal rekeninghouders 33. Oaze harmonie «/De Eendracht ging Zondagavond naar het Dorp, teneinde aldaar een concert te geven. Dat vele Veerenaren naar 't Dorp gingen is te begrijpen. Zondagmiddag reed dhr. S. uit Oos terhout met zijn motor over een groote kei, gevolgde beijjder kwam onder zjjn motor terecht en moest door een genresheer ver bonden worden, Naar wij vernemen zullen de kindereu der hoogste klassen van de Fraterschool een reisje naar Njjmegen maken. Moge prachtig weer hen dan allen begunstigen. Gedurende de maand Juni passeerden in het geheel 1154 op- en afvarende zeil schepen en stocmbooten de Doogebiug. De gexamenljjke inhoud wss 111.891 scheepston. RAAM8DONK. Zondag 17 Juli arrivee reu hier waarschijnlijk nog eenige Weensche kindeten. Treurig is het we), dat er in deze gemeente zoo bitter weinig huisgezinnen zijo, die 'n ondervoed kind nu eens voor zes weken willen verplegen. Zondagavond gaf de harmonie //De Eendracht" op 't Dorp een goed geslaagd concert. Er was veel belangstelling. De Earw, Overste van het 8t. Adrians gesticht werd overgeplaatst naar het Wjjbosch. Vanmorgen werd in onze pa>ochie het feest der H. Kindsheid gevierd. Om 9 uur was een H. Mis tot die intentie waarna de optocht der kinderen plaats had,

Echo van het Zuiden | 1921 | | pagina 2