BUITENLAND. Binnenland. Rusland. Provinciaal üfieuws SPORT De Secretaris merkt op dat die kwestie daarna opnieuw ter sprake is gebracht. Uit een politiek oogpunt, in verband met wijk E. is zulks toen besloten. Meer wil hij er nu niet over spreken. Trouwens de notulen zijn voorgelezen en goed gekeurd. De heer Winkel kan zich met het voorstel om het land te schatten wel vereenigen, als men dan met de belangen van de huurboeren maar eenige rekening wil houden. De Voorzitter merkt op dat de boeren onder elkaar de prezen zelf opjagen. Hierna worden tot leden van de Com missie benoemd de heeren Van den Brand Vrede en Winkel. Voorts wordt bepaald dat de verpach ting zal worden gehouden op Donderdag 11 Augustus en dat voor den tijd van 5 jaar zal worden verpacht. Bespreking invoering Hoofd. Omslag. De Voorzitter merkt op dat de 10 °/a op de Rijksinkomstenbelasting niet ge noeg opbrengt en het noodig is dat er een Hoofd. Omslag wordt geheven. Deze zou progressief moeten we;ken. Na nog eenige discussie wordt besloten deze zaak alsnog eens tot eece volgende vergadering aan te houden. Daarna wordt de vergaderlog gesloten. - De Opperste Raad is Maandagmiddag om drie uur te Parijs bijeengekomen op het Fsansche ministerie van buitenland- sche zaken onder voorzitterschap van Briand. Lloyd George, de Britsche minister van buitenlandsche zakeo, lord Curzon, de minister van financiën, Robert Home en de procureur-generaal sir Cordon zijn gisteren van Engeland naar Frankrijk overgestoken en in gazelschap van den Amerikaanschen gezant te Londen Harvey, in den namiddag te Parijs aangekomen. De Italiaansche mi nisters Bonomi en Toretta werden Zon dagavond in de Fractsche hoofdstad verwacht. De Belgische premier Jaspar en minis ter Tbeunis zullen heden te Parijs aan komen. Zij zullen de vergadering van dea Oppersten Raad, welke den eersten dag der conferentie het Opper-Silezische vraagstuk zal behandelen, niet bijwonen. De Belgische vertegenwoordigers zul len, waarschijnlijk gedurende de andere dagen der conferentie aan de bespre kingen deelnemen. De kwestie der oor logsmisdadigers, de sancties, deGrieksch- Turksche oorlog en de huipverleening aan Rusland zullen das worden behan deld. In een officleele Amerikaaesche mede- deeling wordt gezegd, dat Harvey als vertegenwoordiger van president Harding in den Oppersten Raad de erkenning van een politiek van de open deur zal bepleiten met gel^ke handelskansen voor alle landen als een noodwendige verelschte voor het herstel van normale toestanden. President Harding is van meening, dat, hoewel de Vereenigde Staten het niet gewensebt achten om in zuiver Euro- peesche aangelegenheden tusschenbeiden te komen, niettemin zaken, die het even wicht van Europa en daardoor den voo spoed van Amerika en den handel der Vereenigde Staten raken, natuurlijk van bet grootste gewicht voor deze zijn. Naar hetgeen In Engelsche kringen verluid', blijven de Engelschea bij hun opvatting, dat het Industrie-gebied van Opper-Silezie een ondeelbaar geheel is dat aan Duitscbland gelaten moet worden met uitzondering van de districten van Piess en Rybnik, die aan Polen moeten komen. De Sngelschen vreezen, dat elke andere oplossing In Oost-Europa een soort Elzas-Lotharingen zou scheppen, waaruit allerlei conflicten zouden voortkomen. De Franschen, die oorspronkelijk ook op het standpunt der ondeelbaarheid stonden, maar ten gunste van Polen zijn thans voorstanders van een verder ling als indertijd voorgesteld werd door Sforza, zij het ook met enkele wijzigin gen ten gunste van de Polen. Men denkt dat de kwestie van te zenden versterkingen eerst na de kwestie van de grensvaststeiling behandeld zal worden. De Times verneemt uit Smyrna De tweede phase van het Gdeksch offensief is begonnen. De aanval kwam los vijftien mijl ten Noorden van Bilejik, De Turken trekken terug. en huh wangen"uitgezet waren. Deze toestand van zwelling is een voorteeken van den deod. De lijders kruipen versuft en hopeloos in hun hotten en sterven. Howes vond in een stad 10 der rijkste families aan een maal, dat uit stroo en gras was toebereid. Duizenden anderen koken gras met wortelen in water, om een onsmakelijke soep te bereiden. Van het stoomschip »Merope» is een draadloos telegram ontvangen vol gens hetwelk »de, Merope» de Hardan- gerfjord is opgestoomd tot Vtk waar het schip ankerde- H. M. de Koningin en d« Prinses brachten een bezoek aan de Voeringfoswaterval. De reis wordt thans voortgezet naar de Sognsfjord. Alles wel- Het Dag. Bei tuur d< r Zeeuwsche Landbouw Maatschappij heeft berich ontvangen, dat H. M. de Koningin de groote provinciale Landbouwtentoonstel ling, welke van 1217 September a.s. op het Marine vliegterrein tusschen Middelburg en Vlissingen gehouden wordt, met een bezoek hoopt te vereeren Goedkooper vleesch? Volgens de „Vee- en Vleeschhandel' wordt in September een daling van de vleeschprijzen verwacht. Vooral tenge volge van den invoer van geslacht vee uit Denemarken gelooft men, dat de prijzen tot 90 h 80 ets. per pond voor eerste qualiteit vleesch zullen omlaag taan. Als 't maar waar is De mininister van Financiën heeft een brief aan den voorzitter der Tweede <amer gezonden, houdende verzoek tot erugzending van het wetsontwerp tot verhooging van het tarief van invoer rechten. Het aantal ter vijfde Nederlandsche Jaarbeurs vertegenwoordigde firma's be droeg op 1 Augustus 1317daarvan nemen er 1017 direct aan de beurs deel, erwijl 300 buitenlandsche firma's door ^ederlandscheagenten vertegenwoordigd zullen zijn. Het totaal aantal buitenland sche firma's bedraagt 552het totaal aantal Nederlandsche industrieën 765 Op 1 Juli bedroeg het totaal aantal vertegenwoordigde firma's 1078op 15 Juli 1214. In de maand Juli was er derhalve een toeneming van 239. De Honger-catastrofe. Verhaal van een ooggetuige, De heer Howes, die zich sinds Apr) ingevolge opdracht van het Amerikaan- sche hulpcomi'é in het gebied van Brest-Litowsk en Pinsk bevindt, beschrijft aan de >Evenlng Standard* de vreese lijke toestanden, die in dit centrum van de streek, waar de hongersnood heerscht, bestaan. Hij zegt, dat, toen hij drie dagen ge leden Brest-Litowsk verliet, dagelijks 2000 vluchtelingen deze stad binnen stroomden. In vele gevallen hadden deze lieden niets om in te wonen, dan aarden hutten. Zij leden zoozeer van den honger, dat hun lichamen gezwollen 2 Storm, 3 Lüfiker, 4Schlebaum. Derde manche, 1 Rosellen, 2 Schlebaum. 3 Storm (band defect en opgegeven). To taal 1 Rosellen 3 p., 2 Stem 8 p3 Schlebaum 9 p., 4 Luijkeo 10 punten, In'e- nationale tandemwedstrijd over 1200 M. 1 AandewielIkelaar, Amster dam. 2 Jansen—-Redlog Antwerpen. Motorrace over 5 K M. 1 Brinkhof, 2 Vermaak. Van 't Hart gevallen. Internationale koppelwedstrijd over 10 K.M. 1 J. van Boxd—C. Erkelens, 20 p., 2 Dagellnx—Verhoeven 14 p., 3 J. van de Wielde Castro 12 p., 4 Jansen •—Reeding 8 punten. Na*r we vcnetnen is de motorrijder Van 't Hart, die Zondag kwam te tallen, er nog be'er afgekomen dan oorspronkelijk werd gedacht. De geheele rerwondin? bepaalt zich tot «en snede oter 't hoofd en 'a wond aan de liper is niets gebroken. Op het oogeablik van den val reed van c Hart 104 K. M.da ooisaak gebuilde bier in, dat bij hoog in de bocht olie begon te pompen en op den daar met een hand zijn stoor niet meer meester was. De lachtraartmaatrchappij „Nocitm" geeft dezer dagen vliegdemonstraties te Apeldoorn als onderdeel van de sponfeesteo, georganiseerd door de V. V. V. Apeldoorn Vooruit*. Zondag is aan het slot van de demonstraties -ten ernstig ongelnk gebeurd. De Holtand- che parachutist Berend Hamer uit Twello roa-k e om halfnegen een sprong met het valscherm van een hoogte van 1000 M, uk een tweedekker. De parachnte weigerde en de paracbutiat viel met razende snelheid en Zwam op k rten afstand van het vliegterrein neer, Hy was nog niet dood. De verplegers en verpleegsters uit ffHe< Apeldoornsche Bosch*, die spoedig aanwezig «aten en de sergeant van bet Roode Krui», de heer Lansberg, die met zijn rywielbrancara op het. terrein aanwezig was, constateerden, dat hij nog leefde en dat syn polsslag nog ij sterk en zeer snel was, D« gnneesheeren uit fHet Apeldoornsche Boson,* dr. Schryver en me»r. dr. Sjhryrer-Herzberger, csusu- eeideo een schedelbreuk en inwend'ge kwetso- en. Zij lieten hem per rijwielbrancard na» het ziekenhuis vervoeren. Toen hij da»> aankw-m, bl ek hij overleden te zyo. Op het terrein waren de verlooide van den gestorvene, zijn vader, zjjo moeder, zfjn b-oer en zijn zusters aanwezig, om hem dei sprong, dien hij reeds 8 keeren met goi-o Wereldkampioenschap te Kopenhagen De verschillende series werden Zondag gewonnen doorSpaers, Austra lië, Kaufman, Zwitserland, Moeskops, Nederland, Leene, België, De Graeve België, Ellegaard, Denemarken, Sergenf, Frankrijk, Morettl, Italië. De laatste serie iusscben alle tweede aankomende In de orige series werd gewonnen door Louet Frankrijk, die dus ook ia de demi-finale kwam. De deml-fiuale werden gewonnen door Moeskops, Sergent en Spears. In de fiaale neemt de Franschman Sergent den kop met Moeskops aan zijo wiel en Spaers met twee lengten er achter. Zoo r^dt men door tot na de bel. In de vooilaatste bocht passeert onze landgenoot Sergent, die daarmede uit den strijd is. Spaers gaat Moeskops achterna en komt in den laatsteu boch bij. Moeskops weerstaat den aanval vac den Australiër echter schitterend. Hij verscherpt zijn spurt, schiet naar voren en eindigt als eerste onder onbeschrijfe lijk enthousiasme van het handjevol Hollanders, dat In hoogst zenuwachtige spanning het verloop van den striid ge volgd heeft, 2 Spaers. (één wiel). 3 Ser gent. Zooals gemeld was het enthousiasme van de Hollanders, die op de baan aan wezig waren, buitengewoon groot en tot een van de eerste die Moeskop met zijn overwinning geluk wensebten, behoorde de Nederlandsche gezant, die den Hol lander aan prins Harold voorstelde. De Tilburgsche Wieier- en motor- baan T W E. M. hield Zondag haar eerste wedstrijden. De prachtige en keurige afgewerkte cementen baan van 400 M. lengte maakt een machtigen indruk. Reed9 lang voor den aanvang stroom den de menschen bij duizenden naar de T.W.E.M.-terrelnen aan de Goirlesche- weg. Om twee uur werd de baan feeste lijk geopend in tegenwoordigheid van het volledige bestuur en van zeer vele autoriteiten en afgevaardigden oan den A.N.W.B, en van andere sportvereen! gingen. Het aantal toeschouwers bedroeg ongeveer 12 000. Na de opening werd het programma afgewerkt. Bij de motorrace had een ongeluk plaats, Van 't Hart reed tegen de baliu9trade en viel. Zijn toestand Is niet ernstig, al liet het zich In den be ginne erg aanzien. De uitslagen waren als volgt Wedstrijd voor amateurs over 1200 M. In de fioale kwamen Mazalrac, Kossen, Boom en Spiers, Mazalrac werd winnaar Wedstrijd met motorgangmaking. Eerste manche 10 K.M, 1 Rosellen, 2 Storm, 3 Schlebaum, 4 Luijken. Tweede manche 20 KM. 1 Roaolleo, gevolg gemaakt had, te zien doen. Zij z»get> bem voor hunne oogen doodvallen. Het ongeluk is vermoedelijk te wyten aa de omstandigheid, dat een wervelwind dr parachute, nadat deze uitgetrokken wa» opgerold heeft, zoodat de wind er niet ondrr kon slaan en het scherm niet ontplooide. D- rollende beweging vsn het gevouwen scherm «as tjjdens deu val duidelijk waar te nemen. De oitzetting had goed plaats gehad doo den heer Volendam, uit De-enter, die ge regeld mee rpsteeg, om by de sprongen te helpenook was de parachnte volkomen in orde uitgetrokken. Het spel van den wind is dsn ook de oorzaak geweest. De ongrlnkkige, die 21 jaar oud was, was als hulp-inecsnicien eu parachutist aan de ffNueiam* verbonden. Waalwijk, 10 Aug. 1921. Bij het te 's Gravenhage gehouden examen Boekhouden I. P. slaagde o.m. mej. J. M. Strikkers, alhier. Vrijdagavond had in de groote zaal van den R. K. Gildenbond eene alge- meene vergadering plaats van het Wit Gele Kruis. Ongeveer kwart over acht uur opende de Voorzitter de vergadering en drukte er zijn spijt over uit dat zoo weinigen blijk van belangstelling gaven. Daarna las hi*, bij afwezigheid van den Secretaris, de notulen der vorige vergadering voor, welke onveranderd werden goedgekeurd en vastgesteld. Door den penningmeester werd hierna rekening en verantwoording gedaan. De ontvangsten hebben bedragen f 1347.57, de uhgaven f 898.20, zoodat er een batig salde is van f 449 37. De kas der S. B. C. sloot met een be drag aan ontvangsten van f 200 en de uitgaven f 607, zoodat er een te kort is van 407. Er zijn echter nog bijdragen en sub sidies te verwachten. Het geheele na- deelige saldo mag worden geschat op f200. Door de heeren Fransen en Henkeos werden de boeken en bescheiden onder zocht en in orde bevonden. De Voorzitter dankte den penning meester, den heer Hoffmans voor zijn accuraat beheer en drukte er zijn spijt over uit dat hij zijn onts ag als zoodanig heeft genomen Hij vertrouwde echter dat de belang" stelling voor het Groene Kruis bij hem in dezelfde mate zal blijven voortleven. Vervolgens werd aan de orde gesteld Verkiezing van 9 nieuwe bestuursleden, Als Candidaten waren gesteld Mevr. Mombers-Smelt, Waalwijk, mej. H Pulles, Baardwijk, mej. A. Verwlel, Besoijen en de heeren Van Mierlo-Klij- berg, Baardwijk, J. Groenen Besoijen H. v. d. Heijden-v. Iersel, Besoijen, Fr. Smolders, Adr. de Graaft, Jansen-Huijs, Cor Witlox, J. Lejjtea en N, Gragtmans ailen te Waalwijk. Daarvan werden gekozen de dames Mombers-Smrl', H. Pullens en A. Ver- wie), benevens de heeren C. Witlcx. Fr Smolders, Ad'. de Graafif, Jaoseti- Huijs, J. van Mierlo-Klijberg eoN. Gragt mans. Daarna sloot de Voorzitter de verga dering. - Maandagavond had in de zaal »Musis Sac?um» de algemeene vergade ring plaats van «Waalwijks Belang», die vrij goed bezocht was en wederom ge tuigenis aflegde van de steeds groeiende belangstelling in het streven dezer ver- eeniging. De waarnemende voorzitter, de heer M. A. J. van Liempt, opende de btjeer- komst met een woord van welkom en deelde mede dat hij het voorzitterschap waarnam bij afwezigheid van den pre sident den heer Ph. Timmermans, d'e door eene ernstige ziekte wa9 aangetast. HtJ betuigde de deelneming der verga dering, sprak de hoop uit dat hij spoedig weer geheel hersteld zou mogen zijn en stelde voor van deze deelneming schrif telijk te doen blijken, welke attentie mogelijk door den energieken en sym pathieken president van W. B. zal worden op prijs gesteld. Aldus werd besloten. De secretaris las de notulen der vo rige vergadering voor, die werden goed gekeurd en de penningmeester bracht het finaetieel jaarverslag uit, dat sloot met een ba'ig saldo van t 389. De be scheiden werden door de heerea B. Smelt en L. van Adelberg nagezien en in orde bevondep, zoodat de penning meester koe worden gedechargeerd. Punt 3 der agendaBespreking aan schaffing kiosk, gaf aanleiding tot eene uitvoerige gedachtenwlssellng. De voorzlUer deelde mede dat dit onder werp meermalen'n punt van bespreking !t> de bestuursvergadering heeft uitgemaakt, doch dat het bestuur gaarne de meening van de leden hieromtrent zou vernemen. Het is toch rijd dat Waalwijk wederom in 't bezit komt eecer practische kiosk, daar bij elk openbaar feest telkens groote kosten moeten worden gemaakt en een kiosk aanleiding zou zijn tot meerdere openbare muziekuitvoeringen. Het be- sruur van W. B. meent dat zulks moet komen uil den boezem der bur gerij, dat het maar niet aangaat, al9 meer geschied', direct de ge meente-kas aan te spreken, dat is wel erg gemakkelijk maar 't is veel sympathieke wanneer zij tot stand komt als een uiting van kunst- en burgerzin. Daarom zou het misschien goed zijn de medewerking van de verschillende vereenigingen daarvoor la te roepen en de propaganda commissie deze zaak ter nadere uitwer king in handen te geven. De heer Elber9 meende dat het be- s uur een plan in dezemoest ontwerpen, om dan de propaganda-commissie daar mee aan den arbeid te zetten. De heer Hens achtte een aanvraag aan de gemeente het beste, daar een ieder dan naar rato bijdraagt. De» Voorzitter achtte dit bij de huidige ftnantisele lasten ongewentfcht, waarmed' de vergadering Instemde. De heer Witlox stelde voor het benoodigde geld op te nemen en dan trachten voor de jaa'- lijksche rente en aflossing de noodige garanten te krijgeo, zoodat dan de zaak spoedig haar beslag kon hebbeo. Di voorstel vond algemeen bijval en men was overtuigd dat zulks alle kans var slagen bad, terwijl bet idee van den voorzitter werd aangenomen om de vereenigingen uit te noodigen voor xlit doel de opbrengst eener speciale uit voering of wedstrijd beschikbaar te stel len, om dit geld aan te wenden ter ver laging van het op te nemen of te garandeeren bedrag. Dlt plan werd nog aangevuld met eer voorstel van den beer Eibers, dat W B dan voor wedstrijden een specialen pri s of i. d. zal beschikbaar stellen. Goedgekeurd werd bet plan van het bestuur om het Koninginoefeest te vlerer met openbare concerten en schitterend vuurwerk, terwijl besproken werd een grootsche feestviering ter gelegenheid van het a.s. 25-jarig regeeriogs-jubileum van H. M. de Koningin. Do Voorzitter informeerde naar den voortgang ter zake van het operatiekamer fonds volgens de plannen der ptopa< ganda-commissie, die waren uigesteld vanwege de crisis. De propaganda- commissie zal spoedig eene vergadering houden en daar ook behandelen een lijs van personen die a's lid hebben bedank'. Besloten werd ter geschlk er ijd passen de attentie te bewijzen aan den presidem ter gelegenheid van zijn zilveren bruiloft en de waarn. voorz. deelde mede dat bet brsiuur plan had persoonlijk hedenavond zijn hulde te gaan betuigen aan de harmo nie van den R.K. Gildenbond ter gelegen heid van het brhalen van den len prijs te Princec hage. Deze algemeene vergadering heeft zulks echter belet en daarom heeft het bestuur eene schriftelijke felicitatie gezonden vergezeld van een lauwerkrans Nadat het eerlang houden van eene tentoonstelling (1923 werd genoemd als zijnde 't dan twintig jaar geleden dat de Industrie-tentoonstelling gehouden werd) wa9 ter tafel geb>a«ht en bestuur ernstige overweging dezer aangelegen heid had toegezegd, werd "deze zeer geanimeerde vergaderlog gesloten. Ons goed vertrouwen in de presta. ties der harmonie van de R. K. Werk. liedenvereeniging op 't concours te Princenhage, gebasseerd op 't feit dal met zooveel lust en ijver is gerepeteerd onder degelijke leiding van directeur en instructeur, is niet beschaamd geworden, De harmonie nam in dezen wedstrijd, die was uitgeschreven ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan der Kon. Har. monie „Cecilia", deel in de 4e afdeeiing met het verplicht nummer „Modestie", morceau de concert van Martin. Er werd uitstekend geblazen, zuiverheid van toon, juistheid van nuanceering, lieten niets te wenschen over. Geen wonder dan ook dat èn directeur èn instructeur tevreden waren en dat ze dit mochten zijn bewees weldra de uit spraak van de juryR.K. Gildenbonds harmonie, Waalwijk, len prijs met 21 punten. Deze uitspraak, 2 punten meer dan voor eersten prijs noodig is, had men niet durven verwachten. Te begrijpen is dan ook dat men buitengewoon enthousiast was over dezen uitslag. Per luchtbode werd dit heugelijk feil naar Waalwijk overgebracht en om hall vier werd van den Gildenbond hel Nationaal dundoek ontplooid. De huldiging zou, daar men eerst in het nachtelijk uur thuis kon zijn, s Maandags plaats hebben. Om half acht uur werd door het gelauwerde corps eene muzikale wandeling door de ge meente gemaakt, waarbij zich, zooals dal gebruikelijk is, honderden en honderden aansloten Om 9 uur was de harmonie weer in laar gebouw, waar ook inmiddels dt iedertafel „Oefening en Vermaak" van Waalwijken Besoijen zich had opgesteld De groote zaal was tjokvol met belang stellenden. De heer F. Passier, voorzitter van den R.K. Gildenbond heette de aanwezigen hartelijk welkom en in 't bijzonder de Liedertafel „Oefening en Vermaak" die persoonlijk van hare belangstelling blijk kwam geven. Aangenaam was het hem te kunnec mededeelen dat de burgemeester, de Edelachtb. heer Th. de Surmonl de Bas Smeele, aan een deputatie zijne felicitatie heeft aangeboden, benevens een bedrag voor tractatie. Ook vac Waalwijks Belang was een schrijvec ingekomen. Het bestuur deelde mede, dat het aan zijn voornemen om persoon lijk de zegevierende vereeniging tf komen complimenteeren, tot zijn spijl geen gevolg kon geven, daar terzelfdei tijd eene algemeene jaarvergadering dei vereeniging werd gehouden. Daarom bood W. B. schriftelijk zijne hartelijkste gelukwenschen aan, de hoop uitspreken de dat de harmonie door studielust ei ijver steeds hooger in de muzikale kuns zou mogen stijgen Het bestuur nam tevens de gelegenheid te baat de har monie hartelijk dank te zeggen voord! bereidwilligheid waarmede zij steeds openbare feesten opluistert en waardooi zij grootelijks medewerkt in het belanj van Waalwijk. Als stoffelijke hulde betuiging werd daarbij een mooi! lauwerkrans aangeboden Dit sympathieke schrijven en de aan bieding van den krans werden met eer hartelijk applaus begroet. Daarna betrad de Liedertafel Oefening en Vermaak het podium. Nadat de ruim, 50 zangers hun plaatsen hadden inge nomen, nam de populaire Voorzitter de heer Aug. van der Heijden, het woorc en wenschte op de hem alleen eigei manier de Harmonie geluk met het be haalde succes. Hij prees haar moed oir voor den vierschaar te verschijnen, dif haar noch te licht noch te zwaar heel bevonden en daarom het brevet var eersten prijs heeft uitgereikt. Namem de Liedertafel spreekt hij den wenscl uit dat de Harmonie op den ingeslagei weg zal blijven voortgaan en spoedij .in hoogere afdeeiing eene zelfde be kroning zal mogen behalen. Voor hem persoonlijk zal dit zee aangenaam zijn, want in deze Harmoni ziet hij de voortzetting van het aloud St. Crispijn, waarvan hij zooveel jarei president en een jaar of vijf directeu is geweest. Voorts sprak hij de hoop uit dat Liedertafel èn Harmonie steeds aarig! naam met elkaar zouden samenwerkec want beider belangen botsen niet me elkaar, integendeel, loopen paralel. Daai om moet men hand aan hand gaat zooals dat met het 60-jarig bestaan va de Liedertafel is gedaan. Na nogmaals èn instructeur èndirec teur èn leden te hebben gefeliciteeri met de behaalde lauweren, eindigde hi onder een donderend applaus zijne kern achtige rede. De Liedertafel zong daarna onde leiding van haren directeur, den het |ac. Sars, eenige mooie nummers, di onder schier ademlooze stilte van d bijna duizend aanwezige belangstellen den werden aanhoord. De WelEerw. heer Beiinen, adviset van den Gildenbond, beklom alsdan he podium om de harmonie zijn best felicitaties met de behaalde bekronin aan te bieden. Aangenaam was het hei

Echo van het Zuiden | 1921 | | pagina 2