Nieuws uit Heusden. Gemeenteraad, HEUWS UIT KAATSHEUVEL Het bestuur deelt ons mede, dat het doende is met het organiseeren van een grootschen progagandadag opa.s.Zondag 4 September, waaraan door 4 le en He klasse-vereenigingen deelgenomen zal worden. In ons volgend nummer zullen wij hierover iets definitiefs kunnen mede- deelen. DRUNEN. Op ZarnUg 28 Aug. «uilen op het prachtige terrein des R,K. 8port- vereenigiog jD.F.C.* groette seriewedstïjjden gehouden worden. Deelnemende vereenigingen zijn /r.O.P,* 'e Bosch, Juliana I B*srdwijk, „H.E.C.« II Waalwijk, Quick II Waalwjjk. Deze clubs spelen allen in klasse Ben zijn on geveer van gelijke sterkte, zoodzt het zeer interessante wedstrijden kunnen worden. Bij gunstig weder aal ongetwijfeld op diuk bezoek gerekend kunnen worden. Aanvang dei wedstrijden ten l*/4 uur. Zaterdag 27 Aug. komt ^H.E.C." uit Waalwijk een vriendschappelijke match spejun tegen ^D.P.C. II//. Aanvang teu &,/z uur. DRUNEN. Het was voor onze in woners een waar genot het Concert, door de Koninkl. Harmonie „Eupho- nia" onze „Volharding" aangeboden, bij te wonen. Hooge eiscben waren gesteld om trent; de prestatie's van deze vereeni ging, doch wij kunnen vrij beweren dat de uitvoering der verschillende num mers de verwachting overtrof. Niet valt te ontkennen dat in een onkel nummer met een sterker koor een meer ge wens ebt, effect zou zijn verkregen, doch mag deze opmerking niet den minsten schaduw werpen op den welverdienden lof. De opvattingen van den directeur, den beer Stravers zijn ten zeerste te waardeeren, terwijl stemming en klankgehalte uitstekend waren te noe men. Reeds bij den aanvang van bet con cert was er veel publiek hetwelk na uitvoering der eerste nummers, nog ge stadig aangroeide. Men genoot en vooral muziekliefheb bers hadden een avond naar bun zin. Na afloop bracht de beer A. v. d. Wiel, namens „De Volharding" dank aan bestuur en leden van „Euphonia en gaf hun de overtuiging dat hun be zoek zeer op prijs werd gesteld. Het was hem aangenaam te kunnen waarnemen de prettige verhouding die er bestond tusschen Bestuur en leden en tevens tusschen de leden onderling en was bet niet te verwonderen dat het deze vereeniging met de noodige ambitie, zoo ver bad weten te brengen. Hij spoorde de leden van „Volhar ding" aan, zich dezen dag te blijven berinneren; bet zou een prikkel zijn zich met nieuwen ijver toe te leggen op de beoefening der scboone muziek kunst en was ook voor bun roem te reiken. Eindelijk bracht bij hulde aan den heer Stravers, den onvermoeiden di recteur van Kon. Harmonie „Eupho nia" tevens instructeur van „De Vol harding" voor zijn vele moeiten ge troost om dit concert te doen slagen. Hij besloot met, tien wensch „Eupho nia" nog vele malen in ons midden te zien. CAPELLE. Jl. Zondagmiddag nam onze voetbalvereniging „Excelsior" met een combinatie eerste en tweede elftal deel aan de eind wedstrijden van den grooten seriewedstrijd, uitgeschre ven door de voetbalvereniging D.E. V.O. te Waspik. In de finale speelden onze geel zwarten tegen Olympia I uit Waspik, welke wedstrijd eindigde in bet voordeel van „Excelsior". Stand .30. In de demi-finale speelde Excel sior tegen Vitesse nit, Geertruidenberg. Deze wedstrijd werd gestaakt tenge volge eener geweldige regenbui. De stand was toen 10 in het voordeel van Excelsior, waardoor haar den eersten prijs, een zilveren lauwer krans, werd toegekend. Zondag 11. gaf onze gemengde zangvereniging „Het Rozenknopje" onder leiding van haar directeur, den heer N. Snyers, uit Raamsdonksveer in samenwerking met bet muziekge zelschap uit Raamsdonksveer een uit voering in den tuin van hotel Sant bergen te Geertruidenberg. De zang nummers werden ondanks het feil, dat enkele goede krachten niet aanwezig waren onberispelijk uitgevoerd, zoo dat deze uitvoering zeer goed geslaagd mag heeten. Woensdag bracht de beroepen predikant, Ds. B. v. d. Wal, uit Barne- veld een bezoek aan deze gemeente. Na des middags pastorie en kerk der Herv. gem. bezichtigd te hebben, trad hij des avonds half zeven uur voor deze gemeente op en hield een schitterende rede naar aanleiding van Lukas XIII verzen 6 tot 9 over de gelijkenis van den Vijgeboom. Jammer genoeg was de belangstelling niet groot. Als 'n bewijs dat de tuinderij in deze streek vooruit gaat diene bet vol gende: dit najaar zullen weder een twee tal warenhuizen geplaatst wor den, waarvan een voor den heer M. Vermeulen en een voor den heer J. v. Driel. Beide gebouwen zullen gezet worden door den aannemer van bouw werken te dezer plaatse, den heer J. Quirijns. Tot ons genoegen kunnen we mededeelen, dat de prijs van bet brood in deze gemeente met 5 cent verlaagd is. Wanneer zal de prijsverlaging van vleescb volgen? Als een gevolg van de melk- sehaarste, tengevolge van de aanhou dende droogte is de prijs der melk met een cent per liter verhoogd. De prijs der boter daarentegen is met 10 cent per K.G. verlaagd. Onze voetbalvereniging „Excel sior speelt a.s. Zondag op den beker wedstrijd van S. V. V. te Sprang in de eerste ronde tegen Gudok III uit Tilburg. Blijkens uitspraak van den Keu- ringsraad d.d. 21 Juni j.l. zijn de vol gende personen van de militielichting 1922 dezer gemeente ongeschikt bevon den: W. Mandenmakers, A. Rijkers en J. P. L. Sterrenburg, derhalve 3 van de 29 ingeschrevenen. De loting voor de militielichting 1922 dezer gemeente is bepaald, 28 September a.s. des morgens ten 9 uur in het gemeentebuis te Waalwijk. - Voor het jaarlijksch onderzoek der verlofgangers van de Landweer voor deze en omliggende gemeenten is dit jaar de oude school in de Kom aan gewezen. SPRANG. Door dhr. L. Rijken, opper- brandmeester, is namens de brandweer alhier, aan het hoofd der Cbr. School een bedrag, groot f 82.89, ter hand gesteld, om de kinderen op 31 Aug. a.s. (verjaardag van H. M. de Koningin) een Oranjefeest te bereiden. Met het bedrag dat het bestuur der school e/bij voegde, kunnen de kinderen op dien dag flink getracteerd worden. Een loffelijk voorbeeld De loting voor de militleplichtigen der lichting 1922, zal voor deze gemeente plaats hebben te Kaatsheuvel op Woensdag 28 Sept., des namiddags ten uur, op het gemeentehuis. WASPIK. Bij B. en W. dezer ge meente is ingekomen een verzoek van A. J. Brokx, leerlooier, om vergunning ot het plaatsen van een electromotor van 15 P.K. en een van 1 Va P K.. De handel in aardappelen wordt nog in het klein gedreven. De kwaliteit is over het algemeen goed. Met het rooien der late aardappelen is nog niet begonnen. Het pensiongebouw voor het R.K. liefdegesticht alhier, is onder kap ge komen. De werkzaamheden vlotten goed Het geheel belooft een mooi stuk werk te worden. De broodprijs is alhier met 3 cent per K.G. verlaagd. Met het toemaat hooien is men begonnen. De lage weiden geven een goede oogst. Door de droogte heeft het echter veel geleden. Er is meer vraag naar vette varkens. De prijs van het spek is stijgende. Men besteedt thans 74 cent per pond. De graanoogst kan als geëindigd beschouwd worden. De oogst valt veel mee en is over 't geheel genomen goed Met het opslaan der kramen en tenten voor de a.s. kermis is men druk bezig. Er is meer dan ooit te voren, o.a. cake walk, zweefmolen, bioscoop draaimolen, schiettenten, enz. Dus ge legenheid te over om zich te vermaken Het sluitingsuur voor de café's is be paald op 12 uur, terwijl om 10 uur het dansen'moet eindigen. RAAMSDONKSVEER. Naar wij ver nemen zal de Harmonie »De Eendracht* ter gelegenheid van Koninginneverjaring op 31 Augustus een concert geven op 't Heerenplein alhier. Met goed gevolg liep van stape het voor Ned. rekening gebouwde stoom schip nummer 45, gebouwd op de wen' alhier van de N. V. Scheepsbouwwarven v/h. P. en A. Ruytenberg laadvermogen 1050 ton. Schip en stoomwerktuigen zijn gebouwd onder toezicht van Bureau Veritas, hoogste klasse, Scheepvaart inspectie Stuwadoorswet en Houtvaart Wegens vacature-dienst zal de Eerw. haer Ds. D. J. v. d. Graaff voor zijn gemeente Zondag slechts eenmaa optreden en wel 's morgens op 't Dorp, Een kind van den heer R. kwam zoodanig te vallen, dat het onder ge neeskundige behandeling moest gesteld worden, waarbij geconstateerd werd dat bet een pols gebroken had. De Zendingscollecte, gehouden is de diensten door den ZeerEerw. heer Ds Lans, heeft opgebracht ruim 68 gld De verpachting van nagras om te hooien was zeer druk bezochtde prijzen waren hoog, varieerend van 22 tot 100 gld. per bunder. Op verzoek van het Natlonaa Comité voor onderwijs aan schippers kinderen door Chr. scholen met Inter naaf, zal te dezer plaatse op Konicglnne dag een Oranjebloempje ten verkoop aangeboden worden. Met het oog op de zoo hoog noodzakelijke verbetering van hef onderwijs aan het schipperskind is het te hopen, dat de opbrengst schitterend zal z^ti. LOON-OP-ZAND. Aan de gemeente Loon-op-Zand zijn tegen een rente van pCt. voorschotten uit 's Rijks kas ver leend van ten hoogste f 700 en f 20.800 ten behoeve van het verkrijgen van aouwterrein en den bouw en de exploi tatie van een veldwachterswoning en een winkelhuis met bakkerij door de Vereeniging St. Leonardus, te Kaats heuvel. (St.ct.) Donderdagmiddag 3 uur brak er wand uit bij J. v. Breugel op den Hoogen Steenweg alhier. Het pand 19 geheel uitgebrand, het vee en veel inboedel is gered. Huis en inboedel zijn verzekerd. Oorzaak onbekend. BESOIJEN. Naast; de rioleering, tegel trottoirs, het park voor 't raadhuis, kio*k, booglampen, enz., verheugt onze gemeente zich thans weer in het bezit van eene electrische klok voor het raadhui» en is men bezig met het darstellen van eenige mooie urinoirs met waterspoeling. Heusden, 25 Aug. 1921. Rev. Father J. van Bokhoven, die eenigen tijd hier bij zijn familie op bezoek was, is Woensdag weer teruggekeerd naar Zwolle (La. Ver. Staten) ter her vatting van het Missiewerk. Het festival van den bond van Muziek- en Zanggezelschappen in het -and van Heusden en Altena zal het volgende jaar hier plaats hebben, daar Heusden bij loting daartoe isaangewezen. Kaatsheuvel, 17 Aug. 1921. Uitslag wedvlucht Comb. Postdui venverenigingen van uit Mons 14 A. Hendriks, 2 v. d. Linden, 34 H. Hrekeimans, 6—9 v. d. Ven, 7 de Bondt, 811 J. Dun, 10 P. Kemmeren. De heer B. H. v. Rooij, alhier, is als no. 1 geplaatst op de voor dracht voor hoofd der o.l. school no. 5 Korte Schijfstraat, Tilburg. De aardappeloogst geeft op ver schillende plaatsen alhier geheel verschil- ende resultaten. Et zijn gronden die niet eens een beschot aan poters ople veren, terwijl op andere velden, vooral die welke wat lager gelegen zijn, de ult- somsten tot heden zeer goed zijn. Door een blijft echter de opbrengst beneden iet middelmatige, De Coöp. Ver. «Broederhulp* gaat voor hare afdeellng bakkerij een heete- lucht-ovea bouwen, terwijl de heer Jan Muscus bezig is/ met het plaatsen van een hee'swater-oven, wel een bewijs, dat de bakkerijen na den oorlog meer werk gekregen hebben. capellb. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Donderdag 25 Augustus des avonds ten 7 uur. VootziUer Edelachtb. Heer V&ltes'. Ongeveer 7.15 uur opent de Voorzitter de vergaderingaanwezig zijn de heeren d. Verhoeven, Kerst, Treffers, Miohae), de Roon en Sneepafwezig de heer Middel koop. De notulen der vorige vergadering wor den na voorlezing onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. Aan de orde 1, Ingekomen stukkeu. a. Piocer-verbaai van kasopseming ge daan bij den gemeente-ontTanger d.d. 29 Juni. Uit het onderzsek is gebleken dat de boeken en registers ordelik zijn bijge houden. Wordt voor kennisgeving aangenomen b. Schrijven van Ged. Staten houdende het bericht omtrent het beroep van den beer A. L. Sneep, tegen zijn aanslag in den H. O Ged. Staten schijnen niet overtuigd te zjjn geworden dat zjjn geschat inkomen van f 5678, te hoog is, weshalve de aan slag, zoo&ls die door den gemeenteraad is bepaald, blijft gehandhaafd. c. Schrijven van Ged. Staten, houdende het bericht, dat het toegezonden kohier van den Hoofd. Omslag voorloopig voor ken nisgeving is aangenomen, totdat door de Regeering een beslissing zal zijn genomen omtrent de nieuwe heffing, waarbij de thans geldende verordening zal worden ingetrok ken. d. Schrijven van Ged. Staten houdende het bericht dat de verordening van salarissen van burgemeesters, secretarissen en gemeente-ontvangers in dier voege is veranderd, dat dienstjaren, elders doorge bracht, ook in de dienstjaren zullen mede tellen, e. Schrijven van het Dag. Bestuur van het Waterschap de Nieuwe Aanwassen ten Oosten van de Capeleche Vaart, houdende mededeeling dat het niet tot verhooging van de kaden overgaat en derhalve geen gebruik zal maken voor de daarvoor toegezegde subsidie, groot f 150, f. Goedkeuring Rekening 1920 van de Gezondheidscommissie, zetelende te Waalwjj Conform het voorstel van Burg. en Weth. wordt tot vaststelling besloten. Vaststelling begrooting van de Gezond heidscommissie, waarop voor de gemeente Cipelle als bijdrage in de kosten een bedrag is uitgetrokken von f 99.80. Voorzitter Burg, en Weth. hebben alles nagezien en in orde bevonden en stellen voor tot vaststelling daarvan over te gaan. Met algemeen» stemmen wordt daartoe besloten. 2. Herstemming over het verzoek tot verlenging van het sluitingsaur der drank- localiteifen op Zaterdagen gedurende den Zomertijd. Voorzitter. Dit verzoek moet nog in stemming worden gebracht, wjjl daarover in een vorige vergadering de stemmen hebben gestaakt. Wenscht niemand hierover meer iet woord. Aangezien geen der leden het woord meer lierover wenscht, brengt de Voorzitter het versoek in omvraag. Voor stemden de heeren Sneep, Mi- chaeis en Treffers, Tegen de heeren Kerst, van der Hoeven en De Roon, zoodat de stemmen weer staken en het verzoek der- lalve nu is verworpen. 3. Behandeling verzoek van den Chr. lestuurdersbond betreffende sluiting der dranklocaliteiten op Zondagen Het Bestuur van den Chr. Bestuurders- bond, verzoekt eene verordening in het even te roepen waarbij wordt bepaald dat de café's des Zondags moeten worden ge slote». Mocht znlks niet gaan, om dan de café's gedurende de Godsdienstoefeningen gesloten te doen houden zijnde van 8'/z tot 5 uur. Het bestuur wijst er op dat bij haar ver eeniging 154 arbeiders zjjn aangesloten. Van den Kerkeraad der Ned. Herv. Ge meente is een schrijven ingekomen waarbij deze zdhaesie betuigt aan het verzoek van den Chr. Brstunidershond. Hij verzocht om op Zondagen de café's zooveel mogelijk ge sloten te doen houden. De Chr. Historische Kiesvereeniging schrijft veel voor het tapverbod op Zondag te gevoelen en betuigt daarom adbaesie aan het veizoek van den Cbr. Bestuurders- bond. De Anti Rev.-Kiesvereeniging Nederland en Oranje eveneens. De Kerkeraad der Gereformeerde Ge meente betuigt g«arne hare sdhsesie aan iet adres wjjl het gebruik en misbruik van sterken drank daardoor zeer zal verminde ren. Ook de Zondtgsheiliging en Zondags rust zal daardoor ten zeerste worden bevor derd. De Chr. Zatsgvereeniglng Hallelujah uctuigt haren dank voor de verleende toestemming om in een schoollokaal bare repetities te mogen houdea en maakt van deze gelegenheid tevens gebruik om adhaesie te betuigen aan een advies van den Chr. Bestuurdersbond. Ook de Chr. Jongensvereeniging be tuigt haar volle adhaesie aan het adres. De Voorzitter wijst op bet geval in Sprang, nog kortgeleden voorgekomen. Ook daar had de Raad besloten om de café's Zondags te doen sluiten. Door de Kroon is dit besluit echter nietig ver- tlaard wijl het in strijd is met de wet om de lokaliteiten geheel den dag te sluiten. De wet laat slechts toe om zulks een beperkt aantal uren te doen. Om aan de veilige zijde te blijven adviseert hij een besluit te nemen de café's te doen sluiten van 8'/a12 uur des mid dags. Dit advies, zegt spr., zal wel niet naar den zin van voor- en tegenstanders zijn, maar 't komt hem voor, dat in dien geest te handelen toch het best zal zijn. Iu Sprang was het besluit dat de éafé's van des v.m. 9 tot den volgenden dag 6 uur des morgens moesten gesloten n en dat is niet goedgekeurd. De Kroon heeft er nog op gewezen dat alleen dan een dergelijke bepaling zou kunnen worden toegestaan indien het openhouden van café's aanleiding zou geven tot herhaaldelijke vechtpartijen. Kerst. Zijn er in Nederland geen plaatsen bekend waar het slultingsverbod Is. Voorzitter. Voor zoover mij bekend, zijn er deze niet. Maar positief weet ik het niet. Kerst. Art. 3 van de Zondagswet, is dat dan niet meer geldig. Voorzitter. Het geval met Sprang Is de laatste uitspraak van de Kroon. De heer Kerst zegt uit zeer goede bron te hebben vernomen, van iemand die een specialiteit isop dat gebied, dat art. 3 van de Zondagswet nog van kracht is, en zegt dat de café's onder Kerktijd van 95 uur gesioten kuonen worden. Vele artikelen van de Zondags wet, zegt spr. worden niet meer nage leefd, doch van dere bepaling kan nog gebruik wo'den gemaakt. De Voorzitter merkt op dat zoowat alle burgemeesters bang zijn om de Zondagswet te doen naleven. De Roon. Hoe is het nu in Sprang, Ik meen dat ze daar onder kerktijd toch zijn gesloten. In veel plaatsen zijn toch tijdens de diensten, zoowel voor- als namiddag de café's gesloten. Voorzitter. Van het naburige Waspik is mij bekend dat alleen gesloten wordt tijdens de Godsdienstoefeningen, zoowe' van die der Katholieken als Protestanten De heer Sneep meent dat eene sluiting van 9i/2--12 uur hier geen doel heeft, aangezien hier dan nooit menschen in de café's vertoeven. Heeft hij het echter goed voor, dan zijn adressanten meer uitgegaan van het doel om het drank misbruik tegen te gaan, vandaar dat men vraagt om den geheelen dag te doen sluiten. Spr. wil nu wel eens vragen Amer of men hier ffu werkelijk last heeft van betref vechtpartijen of dronkemanspartijen. Hél droog behoort gelukkig tot de zeer groote korter uitzonderingen. Het is altijd even rustig result; en stil en waarom zou men dan zulke kassei drastische maatregelen nemen, waarom terwijl zal men dan de café's 's morgens laten mlnd« sluiten, waardoor voor vreemdelingen Spr en voor trekkende reizigers last wordl Capel veroorzaakt. Maar vooral, zegt spr drank verder, waarom zou men het brood den ander menschen gaan ontnemen. Dat zou voor moet de gemeente ook nog nadeel zijn, want standi wanneer hebben de café's eenig bezoek ofwel Juist 's Zaterdags 's middags en Zondags, dus is en laat men dan een dag daarvan sluiten ook a dan is de vergunning niets waard et dat g« zal de gemeente die belasting moeteiidat d gaan derven. legen! Vergeten mag ook niet worden dat de café'i V/a in de week niets zjjn en alleen Zaterdag» 50 ja; ea Zondags er voor die menschen wat ii effect te verdienen geval Da Voorzitter merkt op dst hij geadri daarv seerd heeft eenige uren te nemen. Ken nen t vraag is het echter hoever men kan g**u)£}jng lij vreest dat, als men te lang de zaken weest laat slniten, de verordening, evenmin als it Me Spring, zal worden goedgekeurd. dat Michael. Toen Adam en Era nog maai hoort, alleen op de wereld waren, was er maai gemai één verboden vracht en nog hebben den |iebbt van die ééne verboden vrucht niet kannen traehf afblijven. En nu gaat men hier allerlei ver- jS nje boden vruchten maken. Dat is een absoluut willei verkeerd stelsel, want hoe meer verboden jat vruchten hoe meer er naar wordt gegrepen, een ïovendien moet men de menschen niet bandf banden leggen, dat moet zoo weinig ah dan maar mogelijk is, worden gedaan en zekei njng) door de overheid. waar! Treffers ik stel me de vraag of het *00(20 K. Capelle nu wel noodig is, of het voor di jn di gemeente wel gewenscht is. Ik stel me, ei njej ieb dit altjjd gedaan, op het standpunt da ai|eer iedereen vrij moet blijven in zijn doen ei over aten, althans als het bij het fatsoenljjki delaa blijft. Zjjn er menschen die misschien mi». dat braik maken van sterkendrank en dit js a|s zijn er hier in Capelle geloof ik zoo goec en j0 als geen dan is er de drankwet om dit menschen te straffen. Maar ik zeg, biet heeft men gelukkig al heel weinig laat va dronken menschen en waarom dan mikt straffe maatiegelen genomen, waardoor enkelt menschen het brood uit hun mond wordl gestooten. Laat een ieder vrij daarin, dat is lid t aan Voorzitter. Men ziet er niets geen goeds in Treffers. Wie er kwaad in ziet, die blijll thuis en die er geen kwaad in ziet gaal als hij zulks verkiest, er heen. Men moe de vrijheid niet belemmeren. Voorzitter. Een zekere belemmering wat vrijheid hebben wjj allen noodig. Treffers, Esa zekere belemmering dat ben i! volkomen met U eens, maar dat is dit nis! Ook ben ik het volkomen met den het Sneep eens dat de gemeente niet mag mee werken om iemand het brood uit den mout te stootan. Voorzitter. Geloof U dat het veel schadi voer die menschen zon zjjn als moest wei den gestolen van 8'/j—12 uur. Treffers. Op die uren worden d; café's heel weinig bezocht, dat geloo ik wel en waarom zou men dan gaai sluiten. Laat men het vreemdelingen' verkeer, dat toch al niet té veel is, alt gaan belemmeren. Michaels. Het is heel mooi om iemanc banden te gaan leggen. Maar wi al'en weten het toch, dat iedereen, dit aan banden legt, probeert die te vei breken, op iedere manier. En nu i het eigenaardig te zien dat een zeker' categorie van menschen, die vroege altijd aan banden hebben gelegen er lange jaren hebben gewerkt om die ti verbreken en op 't oogenblik dan ooi dien band zijn ontsprongen, gaan pro beeren om anderen aan banden te gaai leggen. Als men tracht het daarheei te brengen, dan gaat het met de Maal schappij den verkeerden kant heen. Iedere Nederlander wil vrij zijn in ziji doen en laten. Dat doen en laten wensch' gaat hij zoo veel mogelijk zelf te bepalen, den De beer Kerst meent dat uit het adr« stoot twee zaken naar voren komen. Het een. doet. heeft de bedoeling de drankbestrijdiui niet en het andere bevordering vaD d zegt Zondagsrust. Wat de drankbe.sirijdioi rnisb betreft, spr. heeft in een vorige ver soini gadering tegen verlenging van polilie de ïr uur gestemd ea toen voldoende ziji meer stem gemotiveerd én wil daarom nis duur heel veel meer over drankbestrijdio! jëma zeggen. Alleen wil hij nog hierop wijzei Df dat het drankgebruik het kwaad bi gen 1 vordert. ben. Drankmisbruik vult de gevangenisje Vr eo idioteugest'chten. Het drankmisbrui veel veroorzaakt veel ongelukken en brenj korte ellende niet alleen la het huisgezin, mai rijde in de gebeele maatschappij. Het dracl eens vraagstuk staat weer in het teeken va ben den tijd. Leest men de courant eens meer dan ziet men dat Congres bier en Congrt ten 1 daar wordt gehouden tegen het dranl om 2 misbruik. Elkeen, onverschillig tot welk waai partij hij behoort, Is dan ook zoetji linge aan overtuigd dat de drank, de kank< strai heid ken, He en Vc aan gen 1 men geme alle een tig v stuu Ve doel De I houd dorp in gi optri ten 1 en d geho He onde kei ij De van toest ders ter 1 verb; dron zeer heer de vi mens den heer zoovi bepa daar spnt neer geko Ve Kers schei kerk dit, 1 erg. de Maatschappij, van het hee is van leven. Het drankmisbruik is, zegt spr. verd« dan ook een vraagstuk waarover ca« dat niet zoo lichtvaardig mag heen stappei

Echo van het Zuiden | 1921 | | pagina 6