DE ECHO VAN HET ZUIDEN Derde Blad. N Het leesseizoen breekt aan! Je Echo van het Zuiden." euve 1 raai Firma G. VERKADl Regenjassen. Regenmantels. Firma G. VERKADE. prima Belgische Wollen Deken 18.90. Provinciaal Maws. Nieuws nit Honsden. BINNENLAND. Abonnement bij vooruit betaling fl,15 Franco per post fl.40. fcraat 177. Marktberichten» No. 70 Zaterdag 10 Sept. 1921.44e Jaarg lonkt »l»aUer kBPU SB nu N. 1688 Op welk blad zal uien zich beter abonneeren dan op Waalwijksche en Langstraatsche Courant. Een blad dat V geeft, wat ge gaarne leest, n.l. alle nieuwsberichten, raadsver- slagen, ingezonden stukken uit uwe eigen gemeente en omgeving, daarenboven de verkoopingen en verpachtingen van H.H. Notarissen uit de geheele streek en verder nieuws op elk gebied uit binnen- en bui tenland. Het blad geeft eigen raadsverslagen uit Waalwijk, Besoijtn, Sprang, Loon-op- Zand, Vrijhoeve-Capelle, Capelle, Was pik, Raamsdonk, Dussen, Meeuwen, Dron- gelen, Baardwijk, Drunen, Heusden, Elshout, Haarsteeg en Vlijmen. Abonneert U dus direct. DE ADMINISTRATIE. Met 1 OCTOBER begint het nieuwe kwartaal. rijgen 12201 0198 ie*. LWHl 1900 model Waalwijk, 9 Sept. 1921 Naar wij vernemen zal de heerj. Gragtmans Maandag 12 dezer den dag herdenken waarop hij voor 50 jaar ge leden werd toegelaten als werkend lid van de St. Vincentiusvereeniging. Het bestuur van deze vereeniging heeft gemeend dezen dag niet onopge merkt te mogen laten voorbij gaan. Des morgens ten half negen zal eene plechtige H. Mis van dankbaarheid worden opgedragen, waarna hem door de leden als blijk van waardeering voor het vele goede der vereeniging bewezen, een cadeau zal worden aangeboden. Wat de heer Gragtmans in deze halve eeuw in- het belang der Armen heeft gedaan, weten vooral degenen die hulp en steun behoefden, want steeds heeft hij de spreuk voor oogen gehouden dat de linkerhand niet behoeft te we ten wat de rechterhand doet. Wij feliciteeren gaarne den heer Gragt mans met dit zeer zeldzame jubilé en spreken daarbij den wensch uit dat het hem moge gegeven zijn nog lange jaren werkzaam te zijn voor datgene wat hem zoo lief is gewordenHet werk van den echten Vincentiaan, de minderbe deelden in stilte behulpzaam te zijn. Het zal hem dien dag niet aan be wijzen van belangstelling ontbreken. Wij wenschen nogmaals de aan dacht te vestigen op de in dit nummer voorkomende advertentie der Rijksvak school betreffende de a.s. Winter-avond- cursussen. Voor de arbeiders en arbeidsters, vooral de jeugdige zijn deze leessen van het allergrootste belang. Wij ver trouwen dat men zulks weer niet te laat zal inzien en zich tijdig zal op geven. Vooral wijzen wij op den nieuwen cursus voor schoenstiksters. Waar er in deze streken zoo groote behoefte is aan goede stiksters, vraagt deze nieuwe cursus de bijzondere belangstelling zoowel van de meisjes zelf als van de fabrikanten. Hoe spoediger bekwame stikster, des te spoediger flink loon en des spoediger is de industrie met deze goede krachten gebaat. Tot leeraar geschiedenis aan de R. K. Middelbare Handelsschool alhier is benoemd de heer J. G. Rooymans te 's-Bosch. De opbrengst van de speldjes verkoop ten bate van 't Algemeen Groene Kruis heeft in Waalwijk, Baard wijk en Besoijen opgebracht f92,39. - De opbrengst van den speldjes verkoop ten bate der R.K. Jeugdorgani satie heeft in onze gemeente opgebracht f 80.—. Het groot nationaal kegelconcours dat door de kegelclub „Hannibal" alhier op de banen van het Hotel „de Twee Kolommen" onder auspiciën van den Ned. Kegelbond wordt georganiseerd zal geopend worden 29 October a.s en zal 14 dagen duren. Men is reeds druk bezig met de voorbereidende maatregelen voor dit groote concours, waarvoor talrijke be langrijke prijzen worden uitgeloofd. De kegelbaan wordt aanmerkelijk uitgebreic en een nieuwe baan wordt bijgelegd zoodat men dan de beschikking heeft over drie banen. Hedenmorgen had Mej. v. K.—H. in de St. Antoniusstraat het ongeluk van den trap te vallen en haar been te breken. Het onderzoek der springstieren door de Prov. Commissie voor de ondersteuning van rijkswege van de rundveefokking in Noordbrabant zal o.m. plaats hebben 23 Sept. te Waalwijk, 11 uur v.m. te Heusden, 1 uur n.m en te Almkerk 4'/2 uur. Wij lezen in „Ons Bondsorgaan" Off. Orgaan van den Ned. Bond van Schoenm. en Schoenw. vereenigingen omtrent de .Jaarbeurs-deelnemers o.m. bet volgende: Klijberg-Pernot, Waalwijk. „Hollandia schoeisel" houdt den Hollandschen naam in binnen- en bui tenland hoog en vooral in de betere zaken is deze firma ingeburgerd. Typisch zijn de echt Hollandsche namen die het model aangeven: „Elza, Dora, Mies, Emma" enz. voor dames. „Bernard, Joseph" enz. voor Heeren schoeisel zijn namen die elk winkelier aan een schoenmodel herinneren. Met de linnen-artikelen welke in een hiervoor speciaal gebouwde fabriek gefabriceerd worden heeft deze firma groot succes. Holandia linnen-schoei sel is een solied en een dankbaar ver koop-artikel. Als bewijs hiervan geldt dat de ge heele productie linnenwerk, die 1000 paar per week bedraagt, tot April reeds is verkocht, wat in deze tijden wat zeggen wil. Ook in linnen brocaat avondschoei sel is Hollandia specialiteit. Firma Wed. A. M. J. van Delft Besoijen. Védé vinden onze lezers steeds in onze advertentie-kolommen uitgebeeld, doch om het mooie hiervan te zien moet men het artikel gaan zien. De firma van Delft brengt met haar z.g. orthopaedisch schoeisel een artikel in den handel wat zeker opgang moet maken. Hoevelen zijn er immers niet met zwakke voetgewelven die steunend schoeisel moeten dragen en wier beurs niet toelaat dit op maat te laten maken? Voor deze mensehen is de met solie- de stalen veeren versterkte schoen met Dr. Beelyhak (staarthak) en opge werkte binnenzool zeker een uitkomst. Doch de firma van Delft fabriceert ook luxeschoeisel dat door kenners be wonderd wordt; wij zagen mooi luxe damesschoeisel en een heeren lak bal schoen doorgenaaid zoo licht als om gekeerd, alleen solieder natuurlijk. De artikelen van deze firma zijn te bezichtigen in den stand van de firma Gorselen, v. Gebr. Giesen, bij welke firma ook nog de bekende artikelen van de firma's G. L. Smits Co., P. Zwaans en v. Loon te Dongen te be zichtigen zijn. Deze stands moeten onze winkeliers zeker niet verzuimen. Timmermans v. Turenhout, Waalwijk. Tim-Tui' schoeisel is niet alleen voor de schoenwinkeliers die de betere ar tikelen voeren geen onbekende, doch ook 't publiek kent en beter nog vraagt Tim-Tur schoenen. De energieke fabrikant heeft dan ook werkelijk geen moeite en kosten gespaard om zijn merk er in te krij gen en populair te maken. De catalogus welke door deze firma wordt aangeboden is „tip-top" en een eerste klas bedrijf waardig, terwijl de toelichting hiervan in vier talen be wijst dat Tim-Tur ook buiten ons land niet onbekend is. Hoe mooi echter „eene uitbeelding" ook zijn kan, een vakman kan zich al leen aan het werkelijke voldoende ver lustigen en wij kunnen wel zeggen wat Tim-Tur laat zien is een lust. Luxueuse modellen wedijveren om 't hardst met coupe en élégance. Wij vernamen met belangstelling van den Heer Timmermans, dat aan zijne fa briek eene afdeeling voor gelijmd on derwerk Ago-systeem in wording is en wij stellen het op prijs, wanneer deze afdeeling in werking is, hiervan iets meer te hooren of liever te zien omdat wij gelooven, dat het gelijmde onder werk eene toekomst heeft. Wij vestigen verder de aandacht van winkeliers die dezen stand bezoeken op de artikelen met de thans veel ge vraagde z.g. halve hakken in leer en hout en 't verheugt ons, dat de tijd van hakken afbreken en veranderen welke de schoenwinkeliers zooveel last bezorgde voorbij is. Een aardige attentie een keurig uitgevoerd notitieboekje wordt den bezoekers aangeboden. Tim-Tur houdt zijn naam hoog. Koninklijk ütoonischoenfabriek A. H. van Schijndel, Waalwijk. Nederlands Koninklijk Schoenfa briek draagt haar naam met eere. 't Fabricaat van deze firma is... ja wat moet men er van zeggen 't is afl Heerenwerkdaar zitten lijnen in die den ontwerper van modellen en coupe als volmaakt vakman stempe len. Damesschoeisel dat de meester hand van de vervaardigers teekent. Fantasieschoeisel in de fijnste leer soorten en uitvoering. Linnen wandelschoeisel in luxe uit voering waaraan niet minder zorg aan model en afwerking is besteed dan aan schoeisel van duurdere grondstof. De Koninklijk Fabriek fabriceert Koninklijke Artikelen, die ook in het buitenland de Nederlandsche Schoen industrie eer aandoen. -- Zo idag a.s. speelt de Waalwijk sche Voetbalvereniging Quick ter ope ning van het voetbalseizoen, een vriend- schappelijken wedstrijd tegen Philips 2 uit Eindhoven op het terrein van Quick bij den watertoren. Het is van Quick een groote durf om tegen een dergelijke sterke club te spelen, als men nagaat dat Philips in de Zuidelijke 2de kias speelt en het is daarom niet te verwonderen dat Quick zal verliezen. Doch de Quickers die met een zeer sterk Xl-tal uit zullen komen, moeten zich dan ook geheel geven om de nederlaag zoo kiein mogelijk te doen worden. leder voetbal-supporter weet over welk een prachtig Xl-tal Philips be- Die houd Ik steeds In eere". Noord-Brabant is een Engelsche Pro vincie. Daar worden Engelsche schoenen ge maakt. Brabanders sijn ras-echte Engelschen. Ze spreken uitsluitend Engelsch. Bewijzen Ons Bondsorgaan 1 De advertentie-kolommen You See f »The Heyd' Shoe* spreek asjeblieft uit>Zze Haid Sjoe*. >The Bloka Shoe* 'n tikje hoog Engelsch. »The K. Shoe* »up to date» En gelsch. >The Eno Shoe* >Eoo*,een stad in Engeland. »Tbe We Be Shoe* plat Yorkshire. »The Ameldo Boot* 'n heel aardig bootje. >Brabandia Shoe* Proyloclaal Engelsch. »Elveka Shoe* spreek uit in 't Hollandsch. »Védé Shoe* Delft, een Engelsch graafschap. »The to day Shoe* T. T. T. heer lijk Engelsch. Telegrafeer a.u b. aan J. v. Arendonk in de Engelsche taal >Knodnera*, dan komt de zaak in orde. Mijne Moedertaai 1 »Our Style*. Utrechtsche Moedertaal 1 »The City Shoe* »Mijn Moedertaal Is de schoonste taal*. Mijn Moeder was een Engelsche, ge boortig uit Kaatsheuvel. Kaatsheuvel is stad in Brabant. Brabant is een Engelsche Provincie. Daar spreekt mes Engelsch. Daar adverteert men Engelsch. Dinsdagmorgen om 7 uur is het linkertalud van de keersluis te Crefecoeur bezwekendes avonds om halfacht stortte ook het rechter-talud in. Op plm. 100 Meter voor de sluis daar waar de waterstand het laagst is, is men onmiddellijk begonnen met het aanleg gen van een keerdam, waarvoor de arbeiders des nachts hebben doorge werkt aan de voorbereidende werkzaam heden als het maken van zandzakken enz. Door de instorting der oude taluds, liep de Dieze (verbinding tusschen Maas en Z.-Willemsvaart ten noorden van den Bosch) nagenoeg geheel leeg op de Maas en evenzoo de Zuid-Willemsvaart tot aan sluis O. Vermoedelijk zal er nog een diepte blijven van 50 cM., zoodat de scheepvaart op Luik volkomen ge stremd is. Het water der Bossche stadsgrachten loopt nu ook weg en ook de waterstand der Dommel is veel lager. Op sommige punten is de bodem zichtbaar. De stank is scherp. De jeugd en 8 September aan de School voor Verlofsofficieren der Cavalerie te Amers foort gehouden toelatingsexamen is onze vroegere dorpsgenoot, de heer M. de Roon, thans woonachtig te 's Graven- hage, toegelaten als adspirant-kornet bij dat wapen. Onze V.V. „Excelsior" neemt a.s. Zondag met haar le elftal, deel aan de eindwedstrijden van den bekerwedstrijd, uitgeschreven door S. V, V. te Sprang. We hopen en vertrouwen, dat onze geelzwarten zich van het begin tot het einde zullen inspannen en met dezelfde energie zullen spelen als altijd, zoodat zij dien dag in Sprang een hun waar dig figuur zullen slaan. Gedurende de afgeloopen maand werd in de Rijkspostspaarbank op het hulppostkantoor alhier ingelegd f1569,32 en terugbetaald f 1666,60. liet aantal inlagen bedroeg 34, dat der terugbeta lingen 16. Er werden 120 telegrammen behandeld waarvan 72 verzonden en 12 ontvangen, terwijl 193 telefoonge sprekken gevoerd werden. Markt. WAALWIJK. WASPIK. Bij de j.l. Woensdag gehou den verpachting van hooi- en weilanden van den Algemeenen Armen alhier, werden nog hooge prijzen besteed Wel was de opbrengst iets mii.der dan vorige jaren. Voor het vervolg-onderwijs aan de Chr. School hebben zich een groot aantal leerlingen aangemeld jongens en meisjes ongeveer 30. Een ingezetene van deze gemeente ontving dezer dagen een brief van een „Spaansche schatgraver" in zijn wel bekenden brief weet hij thans reeds een schat van niet minder dan 800.000 francs verstopt. Een zoontje van A S alhier, raakte al spelende in de vaart Een buurvrouw bemerkte echter den drenkeling en kon hem gelukkig, doch met zeer veel moeite, op het droge brengen. Een leerlinge van de normaalschool uit Waalwijk oveireed alhier een jacht hond van den heer W. d. B. Uit „dank baarheid" beet het beest haar echter tweemaal in het bevit, zoodat genees kundige hulp moest worden ingeroepen. De hond brak echter een poot, zoodat dit ook voor den eigenaar een schade post is. schikt en waar deze vereeniging speelt j neemt modderbaden en peurtnaarpaling. i RAAMSDONKSVEER. Zondag zal overal komen er drommen toeschouwers. S De schepen, die in het Bossche deel ™or de Herv. Gemeente den geheelen Zoo zal het Zondag op het Quick- j (jer Zutd-Willemsvaart lagen, dus voor dag optreden de Z.Eerw. heer Ds. D. J. terrein ook wel zijn, want geen enkel j s|ujs zj.-n hooger opgevaren en lig- sportman zal deze zeldzame gelegenheid ggn veilig achter de sluizen, voorbij willen laten gaan om den wed- Dinsdagavond heeft men balken ge- strijd Quick—Philips bij te^ wonen. legd in de stadsgracht om het algeheel leegloopen te voorkomen. Het vee voor de Woensdagsche Bos- De wedstrijd vangt om 3 uur aan en zal onder leiding staan van een bekend eerste klas scheidsrechter. Tot leden der commissie voor het examen gemeente-administatie zijn uit de zuidelijke provinciën aangewe- zeu de heeren A. A. C. van Dort secre taris van Huissen, H. J. van Eggelen Burgemeester van Heusden, Mr. Dr. J. H. P. M. van der Grinten secretaris van Nijmegen, H. J Nouwens secretaris van Venlo, Mr. C. W. van Ommeren, kan tonrechter te Heusden, J. M. Sanders, secretaris van Eindhoven en J. J. L. M. Verwiel, burgemeester van Besoijen, De beoordeeling van het schriftelijk werk heeft plaats te Breda in het ge meentehuis op 14 dezer en volgende dagen. Op 31 Dec. 1920 was het volgend aantal stoomketels in Noord-Brabant in werking: in 745 fabrieken 1179 ketels met 83654 Vk. M. verwarmd oppervlak in 37 watergemalen 57 ketels met 2744,5 vierk. M. verwarmd oppervlak in 33 sleepbooten 33 ketels met 1271,5 vierk. M. verwarmend oppervlak en in 1884 locomobielen 184 ketels met 3327,5 vierk. M. verwarmend oppervlak. WAALWIJK. GROOTE MAAT Met ingang van 1 dezer Is aan den geldophaler der gasfabriek N. Brok na een 35-jarigen diensttijd eervol ontslag als zoodanig verleend. Hem Is een getuigschrift voor zijn be wezen diensten uitgereikt^ Mijne Moedertaal. Wij lezen in »Oos Bondsorgaan*, org. van den Ned. Bond van Schoen makerspatroons- en Scboenwinkeliers- Vereenigingen Mijne Moedertaal is de schoonste tsal» sche Veemarkt werd te Hedel gelost. Zoo spoedig mogelijk, meldt de Prov. Crt. zal getracht worden in het toelei- dingskanaal van de sluis een dam te leggen. Nadat dit gebeurd zal zijn zal de leeggeloopen kom van Dieze en Zuid- Willemsvaart weer gevuld moeten wór den. Het leggen van den dam kan spoedig gereed zijn, van den duur van het vul len valt echter niets te zeggen. Dit moest geschieden vanaf de bovenpanden van den Zuid-Willemsvaart. Het water van Maastricht af moet langs dezen weg in de Dieze komen en hoeveel tijd dat nu zal vorderen is geheel afhankelijk van de hoeveelheid water die Maas tricht eiken dag doorlaat. Dat is bij den lagen waterstand van heden niet veel. Het zal dus in ieder geval verscheidene dagen duren. Den Bosch is voorloopig van alle Nederlandsche waterwegen afgesloten en elk scheepvaartverkeer is onmogelijk door De Dieze, welke zijn eenige han delsverkeersweg was te water naar het centrum der stad. Men vordert met het aanleggen van een dam te Crèvecoeur reeds zoo danig, dat wellicht nog heden de Dieze van de Maas zal zijn afgesloten, waarna een langzame stijging van het water in de Dieze te wachten is. DRUNEN. Naar wij vernemen hebben de heeren H. Brok en H. Mlmpen, resp. voorzitter en secretaris der R.K. Coöp. „Helpt Elkander" alhier, als zoodanig ontslag genomen. BESOIJEN. Zondag 4 Sept. hield de postduivenvereeniging „Besoijen" eene wedvlucht van uit Maastricht alwaar de duiven om 9 uur in vrijheid werden gesteld. De voor deze wedvlucht ge stelde prijzen werden behaald als volgt le pr. Jac. Couwenberg 11—5—59 2e pr. H. Heijmans 11—6—27 3e pr. Joh. v. d. Heijden 11—15—10 4e pr. Jac. Conwenberg 11—18—8 5e pr. R. J. Schoemans 11- 12—6 6e en 7e p. J. Couwenberg 11—46—59 CAPELLE. Op grond van het op 7 v. d. Graaf, des morgens op 't Veer en des middags op 't Dorp. Wis Politieagent, Kommies, Besteller of Bewaarder wil wor den, moet schrijven aan P. BOER, Nieuw-Amsterdam. 20403 Heusden, 8 Sept. 1921. De Heeren H. J. v. Eggelen, Burgemeester en Mr. C. W. v. Ommeren, Kantonrechter, beiden alhier, is ver zocht zitting te nemen in de Commissie, belast met het nazien van het schrifte- lijk werk voor het examen Cand. Ge meente-Secretaris. Naar we vernemen, heeft het Bestuur der Harmonie aangenomen het Bondsfestival der Harmonieën en Fan fares in deze streek alhier te doen plaats hebben, zoodat eerlang de voorbereidende werkzaamheden zullen aanvangen. WAALWIJK, 8 Sept. Eieren 14 15 cent. Varkens 15—20 gulden per stuk. H. M. de Koningin komt met de Prinses Woensdag 14 September in Zeeland en overnacht in den trein op Zuid-Beveland. Donderdag gaat zij per auto over Stoedam naar Middelburg. Des morgens brengt de Koningin met de Prinses, die reeds eer komt, een bezoek aan de landbouwtentoonstelling te Vllssiagen, luncht bij den commissaris der Koning in, waarna een aubade door het zang koor Kleine Westkapellenaars voor de woning van den commissaris wordt ge bracht. Vervolgens bestaat in de Staten* zaal voor de Statenleden gelegenheid zich te laten voorstellen. Te 4 uur wordt een tweede bezoek aan de tentoonstelling met de Prinses gebracht en daarna begeeft de koningin zich aan boord van de »Hydograaf*, waar zij overnacht. Vrijdagmorgen wordt een bezoek aan Breskes, Hoofdplaat, Biervliet, IJzendijke 1.16 O! nderdi De Postduiv'envereeniging „de Ordon nans" hield Zondag 4 Sept. een wedvlucht met jonge duiven van uit Noijon, Frankrijk. De prijzen werden behaald als volgt: le prijs M. Herman; 2e pr. P. v. Beinen; 3e. pr. ,T. Staal; 4e. prijs idem; 5e. prijs J. Brekelmans6e prijs Th. de Ronde. 7e pr. Geb Verhofstadt; 8e pr. H. Hensen. 9e pr. M. Herman10e pr. J. Staal, lie pr. P. van Beinen12e pr. A. de Graaf13e prijs H. Hensen14e pr. A. de Graaf. - Zondag a.s. zal op het Sportterrein aan den Parallelweg wederom een belang rijke voetbalwedstrijd plaats hebben W. S. C. I krijgt n.l. bezoek van het zeer sterke D. V. O. I uit Dongen, welke vereeniging in den R. K. Voetbalbond uitkomt. Voor velen zal D V. C. wellicht een onbekende zijn. Van welke sterkte deze vereeniging echter is, willen wij slechts aanhalen, dat zij in de 1ste ronde op de bekerwedstrijden van Alliance te Roosendaal het bekende Xerxes uit Rotterdam met 21 klopte en in den eindstrijd met 11 gelijkspeelde tegen Nep- tunus I, doch door loten evenwel verloor, alhoewel D V. C. doorgaans in de meerder heid was geweest. Een en ander zegt derhalve voldoende, dat W. S. C. eene zware tegenpartij aan D. V. C. zal krijgen, wat vanzelf insluit, dat wij wederom een spannenden wedstrijd te zien zullen krijgen en is een wandeling op a.s. Zondag naar het sportterrein derhalve zeer zeker de moeite waard. De wedstrijd begint om vier uur en staat wederom onder leiding van scheidsrechter Matliysen uit Tilburg. Tot lieden mocht W. S. C. er nog niet in slagen, om voor H. E. C. eene tegenpartij te vinden. Mocht dit nog het geval zijn, zoo zal dit nog nader op de affiches bekend ge maakt worden. Heden (Zaterdag) om vijf uur speelt W. S. C. II tegen Quick II van hier op het ter rein van eerstgenoemde vereeniging.

Echo van het Zuiden | 1921 | | pagina 9