kerkIïëuwsT Firma G. VERKADE, Regenjassen. Regenmantels. Firma G. VERKADE, Vervoig Piovinciaal Nieuws. Freco's Geparfumeerde Snijplanken, Meows uit Hoosden. Gemengd Nieuws* Prima Corsetten f2.90 en 3.90-4.90. Advertentiên. Anton Kolsteren. t A, BUIS, lassllss. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL JfracHUge Mssndsg werden eenige jongen» uit hët naburige Bsardwp, te'rwyl ze bezig waien in een rywielzaak iu te breken, door de politie gesnapt. Ia het arrestanten lokssl bekenden ze van plan te zjjn geweest eenige onderdeelen v»n een rjjwiel te willen ont vreemden. Nadat ze eenige uren in het arreitanten- lokaal waren opgesloten geweest werden ze in vrijheid gesteld. Later echter bleek de marechaussee te Heusden dat dezelfde jongens zich hadden schuldig gemtakt aan diefstal by den rijwiel handelaar K. te Elshout en arresteerden ze weer om ze later naar 's Bosch voor den rechter van intractie voor te brengen. Na aldaar bekend te hebben zijn ze weer op vi qe voeten gesteld. SPRANG. Alhier is een geval van diphteritus geconstateerd bij het alhier vertoevend 4-jarig zoontje van den heer V. uit Nijmegen. In de j.l. Vrijdagavond gehouden vergadering der A.-R. Kiesvereeniging alhier werd, wegens het a.s. vertrek van den heer F. H. Hoek, tot voorzitter ge kozen den heer G. J. van Willigenburg, welke tevens werd candidaat gesteld voor het Bestuur van den Kieskring 's Bosch en waarvoor hij in de j.l. Zaterdag te Genderen gehouden ver gadering werd gekozen. De Jaarvergadering van de Afd. Sprang van het Ned. Werkl. Verbond „Patrimonium" alhier zal worden ge houden op 12 October a.s. Deze vergadering zaleen feestelijk karakter dragen, mede in verband met de herdenking van het I27z-jarig bestaan. Heden Woensdagavond zal in het Volksgebouw alhier eene vergadering worden gehouden van de Afd. Sprang van den Ned. Chr. Fabrieks- en Trans portarbeidersbond, ter bespreking van het Collectief Arbeidscontract in de Schoenindustrie, hetwelk zal worden toegelicht door den Secretaris van ge noemden bond. CaPBLLE. Onze dorpsgenoot P. L. v»n Csmpen is aangesteld ai» commies bij 'u Byks Directe Belastingen ter standplaat» Roosen daal (N.-Br.) Onze voetbslvareeniging Excelsior speelde j.l. Zondag met twee combinaties (He en Ille XI-6»I) 2 vriendichappelijke wedstrijden. De eerste wedstrijd werd gespeeld op het terrein alhier tegen Neerlasdia uit Kaatsheuvel en door de onzen met 40 gewonnen, terwijl de tweede match tegen D.E.V.O, te Waspik gespeeld werd, welke ereneens door onze geel-swarten gewonnen werd. Stand 8—2. Vrijdag 23 dezer zal des avonds ten half zeven ure voor de Ned. Herv. Gem. alhier optreden de beroepen predikant, Ds. J. J. van Ingen uit Harderwijk, WASPIK. De handel in aardappelen is hier begonnen. De prijs is thans f6 per H.L. De eerste suikerbieten worden thans gerooid. Dit is voor den eersten termijn van aflevering aan de suikerfa brieken. Nog nooit is het beschot zoo goed geweest als dit jaar. Voor den, vanwege het Wit-Gele Kruis te gevea moedercursus, waarvoor de vorige week door Zaster Gelden® de eerste les werd gegeven, hebben zich een flink aantal dames opgegeven. Vrijdag jl. had alhier wederom de jaarlijksche optocht van de H. Kindsheid plaats. De optocht was met verschillen de nieuwe groepen verrijkt terwijl ook voor het eerst een praalwagen aanwezig was. Na afloop werden de kinderen ont haald. Een combinatie van D.E.V.O. t hier speelde Zondag jl. een vriendschap- pelijken match tegen Excelsior uit Ca- pelle. De uitslag was 32 in het voor deel van Excelsior. Zondag a.s. zal Olympla alhier deelnemen aan de serlewedstrijden uit geschreven door N.A.S. te Tilburg. De verkoop van de ankertjes ten bate van de Jeugdorganisatie heeft alhier f40 opgebracht. Op 2 October a.s. zal de vereen. >Het Wit-Gele Kruis* alhier, een alge- meene vergadering honden, ter verkie zing van een bestuurslid, in de plaats van den heer Dekkers, die ontslag heefc genomen. Bij B. en W. alhier is ingekomen een verzoek van de Wed. A. J. Coesmans Zonen, schoenfabrikanten, om ver gunning tot het plaatsen van een elec tromotor. Een verblijdend feit voor het gemeentel^k electriciteltsbedrijf is het, dat meer en meer krachtaansluitingen worden gevraagd. R AA. MS DONK. Door het breken vsn een lierketting bekwam Maandagmorgen schipper PI. nit Dassen een beenbreak. Dr. Lips verleende vaorlaopige hulp, waarna de gewoe de d&deljjk naar 't gasthuis vervoerd moest worden. Bij de Maandagavond gehouden ver pachting voor 6 jaren van Gemeentelanderqen werden geweldig hooge pachtsommen bedon gen. Naar men ons mededeelde liep de prijs zelfs tot f 260 per H.A, A.s. Vrjjdsg zal de loting der milit e plaats hebben. RAAM8DONK8VEER. Naar ons mede. gedeeld werd zal a.s. Zondag de intronisatie vsn het H. Hart-monument geschieden. O.m. zsF daarbij door schoolkinderen toepasselijke liederen gezongen worden. Nog steeds geen sollicitanten voor de vacature by het Chr. M.U.L.O, alhier, niet tegenstaande reeds meer dan 3 maanden oproepingen geplaatst werden in de verschil- ende onderwijsbladen, Marktbericht hotel de Reijer. Tarwe f16, rogge f 16, alles per 100 K.G. Aard- ppeien f 5.50 per H.L. Een dnif van C. H., die bij een wed. vlocht naar Luxemburg ruim 4 weken ge- eden niet terugkeerde, zocht nn haar eigen ttl weder op. Ast gezien de ring aan haar poot ontbrak, moet zjj door anderen opgesloten zjjn geweest en de kans schoon ziende, heeft ze haar eigen til toch maar weder opgezocht. Tot afgevaardigden naar de Depntaten- vergaderirtg der A.-R. Partij werden gekosen dhien Ds. J. Koopmaas en D.LaakhnqzenGz. DRONGELEN. In de j.l. gehouden ver gadering te Breda van den Waterleiding- Maatschappij Noord-West Brabant werd tot voorzitter van voornoemde Mastsc'nppq benremd de edalachtb. heer A. van Csmpen, burgemeester te Dinteloord en Fjjnaart. DUS8EN. Vrjjdag 16 dezer, ongeveer •ijt' nnr n.m., is een meisje van rnim 6 aar, genaamd Jeneke, dochter van C. Roubos, klompenmaker alhier, aangereden dooT de auto van den Burgemeester van Werkendam, welke deze zelf bestuurde, met het nood lottig gevolg, dat het kind op de plaats dood bleef. MEEUWEN. Het Concours Hlppique op 15 dezer mag goed" geslaagd heeten. Ruim 500 personen waren aanwezig. Vooral het Springconcours viel in de smaak, ais iets nieuws voor deze streek. De beoordeeling en teokenning der prijzen hier voor werd overgelaten aan een officier der bereden wapens, lid van de hearings commissie voor de Provinciale regelingscommissie. Na afloop werd door de Muziekirer- eeniging »Kunst en Vriendschap* een goed concert gegeven en de avond door het aanwezige publiek In groots gezel ligheid verder doorgebracht. °De uitslag van het concours hippique was als volgt Concours van aangespannen dekheng sten. Ie prijs f50, Cicero van Gebr. Oerlemans vat» der Schans te Droagelen. 2e prijs f 25, Caladijn van de Coöp. Vereeiïigicg te Meeuwen. 3e prijs f25 Emigrant van Gebr. Oer- lemacs van der Schans te Drongelen. Concours van aangespannen stambock- merriën. Ie prijs f50, Nelli 1 van André Timmermans te Helvoirt. 2e prijs f 40, Diate van Gebr. Oerlemans van der Schans te Drongelen. 3e prijs f30, Evaia van H. Smits te Waspik. 4e prijs f25, Dot vaa Gebr. Oer- lemans van der Schans te Drongelen. 5e prgs f 10, Anna van D. van Buuren te Meeuwen. 6e prijs eervolle vermelding Darzina van Gebr. Blankets te Almkerk. Daarna werden voorgereden e*» 6 tal Russische poncy's van A, Middelkoop te Nieuweodijk. voor Boerenpaarden B. de Haan te Dron- B. Wijn belt te Dron- Springconcours le prijs f 50, - gelen, met Aliae. 2e prijs f 30, geien met Carita. 3e prijs f 10. M. W. van der Schans te Drongelen met Diate, alle drie toe- behoorende aan Gebr, Oerlemaos van der Schans te Drongelen. 4e prijs t2.50, A. D. van Buuren te Meeuwen met Aakje van D. van Buuren te Meeuwen. Ringrijden voor paren le prijs f40 Mej. C. de Jong te Alm kerk en de heer van Campea te Dron gelen. 2e prijs f30 Mej, van Bruchem ess de heer T. van der Nat, belden te Meeuwen. 3e prijs f 20 Mej. Ockers en de heer J. A. Ockers belden te Meeuwen. 4e prijs f 10 Mej. Rina Vos te Meeuwen en de heer D. Vos te Glessn. Sparta in eigen huis met 5—1. De schietvereeniging „St. Jan Baptist, welke onlangs op hare statuten de Koninklijke goedkeuring verwierf, behaalde Zondag te Dongen den 2e korpsprijs, benevens 5 personeele prijzen. De stand van het Biljartconcours bij de Biljartclub „K. B. C." bij den heer Joh. Smit was 20 Sept. Korpswedstrijd. 1. Biljartclub Dongen 53 pt., 2. Inter Nos Dongen 46 pt., 3. Biljartclub Dongen 37 pt. Hoogste serie over band. 1. M. v. Beurden, Kaatsheuvel, 26 pt.2. H. Berg mans, Kaatsheuvel, 22 pt.3. A. Snels, Dongen, 18 pt.4. C. v. Etten, Dongen, 15 pt. Barakstand. 1. Goossens, Dongen 206, 2 A. v. d. Assem 189, 3. A. d. Lange 175, 4. Jos de Lange 174. Heusden, 20 Sept. 1921. Aan de processie HeusdenKeve laar, nemen, naar we hooren, niet minder dan 450 personen deel. Zijn de voetbalclubs vooral wegens terrein gebrek, in de laatste twee jaren hier te niet gegaan, thans wordt weer een poging aangewend, om een nieuwe te vormen hoewel de terreinkwestie een moeilijke blijft. Overeenkomstig don wcnsch der algemeene leden vergadering, gehouden op 13 Juni jl. heeft Z. D. H. Mgr. A. F. Diepen dcc weleerw. heer L. Ver- hoekx rector te Helmond belast met de propaganda voor de veteeciging Voor Eer en Deugd. Mgr. beveelt dit hoog- noodige, maar niet altijd even gemak kelijk es dankbaar propagandawerk aan in den onmisbaren steun van ailea en vooral van de zeer eerw. heeren pastoors opdat vele nieuwe afdeellngen opgericht eu de reeds bestaande tot groot er bloei gebracht worden- (Hsgz.) Markt. WAALWIJK. Grootestraat. WAALWIJK. Kaatsheuvel, 21 Sept. 1921. Tot bestuursleden der combinatie van Postduivenverenigingen, gevestigd bij den heer Jan v. Dun alhier, zijn gekozen de heeren P. v. d. Velden, voorzitter, Jos Vrinten, le secr., C. San- ters, 2e secr., Jan v. Dun penningm. De heer Arie Oversteeg, onder wijzer aan de o.l. school aan den Loon- schen Dijk alhier, slaagde vorige week te Breda voor de Hoofdakte. Geslaagde gefeliciteerd. In aanvulling op het bericht van de vorige week, waarin we meldden, dat de heer H. v. Breukelen, agent varl politie alhier, slaagde voor het politie- diploma, moeten we toevoegen, dat dit diploma door hem behaald werd met aanteekening. De heer R. Lubbers, agent van politie alhier, slaagde voor het gewoon diploma. Beiden gefeliciteerd. Wilhelmina 1 alhier nam Zondag geducht revanche op Sparta te Geer- truidenberg voor de geleden nederlaag op eigen' terrein. Wilhelmina klopte Da vader van sen leerlinge san een hsndebohool te Amsterdam heeft ter ge legenheid vatn het sUgen vsa zjjn dochter eoos het eindexamen, elk der leeraren, van wie het meisje op die school onderwijs had genoden, «qfhonderd gulden ten geschenke gegeven. (Hdbl.) Te Winschoten is Zondagavond inge broken in het huis vaa den heer T. Buiems. Ruim f 680 werd uit een kast gastolen. Gisternacht is de dader, de arbeider H. de W., uit Winschoten, in een danstent»!- da r gearresteerd. Rnim f 600 van het ge- slolene had hy onder zijn kleeren verborgen. Te Heerlerheide is Zondagavond de metaalbewerker Th. bij een herbergtwist doodgeschoten. Eenige personen, die bij de twist betrokken waren, zijn gearresteerd. Geheimzinnige messteken Zaterdagavond heeft in de nabijheid der Oude-kerk te Amsterdam een tot dusverre onbekend gebleven individu rondgezwalkt, die om onverklaarbare reden een 3-tal personen met een mes heeft toegetakeld. Het eerste geval speelde zich tegen 11 uur af op de brug over den Oude- zijds Achterburgwal tegenover de Storm steeg. Daar liep een bewoner van de Ridderstraat te wandelen, toen eensklaps een mar» op hem toeschoot es hem een aantal steken toebracht. De kerel zwaaide in het wilde weg met het mes. Gelukkig waren de verwondingen niet zeer diep. Het slachtoffer kreeg eea steek in den nek en een in de z^de. Per autobrancard werd de gewonde naar het Binnen-Gasthuis vervoerd en daar verbonden. Na eenigeia tijd kon hij huiswaarts gaan. Nauwelijks lag de man in den auto brancard of weer op den Oudezijds Achterburgwal, ditmaal op den boek van de Lange Niezel, ontstond een nieuwe volksoploop. Het bleek, dat de messenheld daar twee personen, een man en een vrouw, had aangevallen. Het tweetal, dat daar in de burnt woont, zag eensklaps een man met een getrokken mes op zich afkomen. De vrouw kreeg een ernstige steek boven het linkeroog, tengevolge waarvan zij een hevig bloedende wonde kreeg. Toen de vrouw ineen was gezegen, wendde de aanvaller zich tot den man en vóór deze er op bedacht was, had hij het mes onder den linkerschouder. Beide gewonden werden per auto' brancard naar het Biunen-Gasthuls ver voerd, na in het politieposthuis Nieuw markt te zijn verbonden. Hun toestand is ernstig. De dader is ontvlucht. Ds politie heeft den gehcclen nacht naar hem gezocht, maar tevergeefs. Zondagmorgen was men nog zijn spoor bijster. De Ct. Drie rechercheurs van het Bnreau Warmoesstraat te Amsterdam hebben Zaterdagmiddageenbultengewone vangst gedaan. Zij hadden er lucht van gekregen, dat iemand in de oude stad zilverwerk trachtte te verkoopen, dat afkomstig was van een inbraak In het hotei Jan Tabak te Bussum. Het spoor voerde hen naar de eerste verdieping van een perceel Oudezijds Achterburgwal. Daar troffen zij, behalve de bewoon ster, ook den man aan, die van de in braak verdacht werd. In dezelfde kamer vond het 3-tal een grooten zak met zilver, als vorken, lepels vischmesjes, vischvorken en ander eet gerei. De zak was zoo zwaar, dat het optillen moeilijk was. De man werd ge arresteerd. Op het bureau Warmoesstraat viel hij al dadelijk door de mand. Hij be kende ingebroken fe hebben in Jan Tabak en had daar een rooftocht onder nomen. Het gestolene nam hij mee In een zak. Hij had deze zaak verricht, in gezelschap van een medeplichtige. Daar bi] hef zilver niet mee naar huls durfde nemen, bracht hij bet naar bedoeld per ceel aan den Achterburgwal, waar een juffrouw woonde, met wie hij vroeger kei mis te Zaandam had gevierd. Van daaruit wilde hij de partij stuk voor stuk verkoopen. Bij de loting voor de nationale militie in Leeuwarderadeel viel aan iemand no. 48 ten deel, welk nummer vroeger ook door zijn vader en groot vader was getrokken. Een ontzettend spoorwegongeluk had Zondagnacht te Drontheim plaats waar twee sneltreinen op elkander zijn geloopen. Zes personen werden gedood en elf gewond. Onder de slachtoffers bevindt zich ds directeur van den Noorschen tele graafdienst Hlftlge, vroeger minister van vetdediglcg. Het geboortecijfer te Parijs, dat in 1920 reeds een vermeerdering aan wees in vei houding tot 1913, steeg be langrijk in het eerste kwartaal van 1921 Het geboortecijfer was in dit tijdpeik 31.885, tegen 27.906 in dezelfde periode van 1920 en 24.300 in 1913. Vergiftiging door vleesch I Donderdag werden te Wagenlngen eea aantal personen, ongeveer 30, ernstig ongesteld. De verschijnselen wezen op vleesch- vergiftiging en het onderzoek wees uit, dat allen vleesch hadden gegeten van dezelfde koe. Onder de patiënten is de zoon van een slager, een der drie die bedoeld vleesch hadden verkocht. Enkele lijders moeten er ernstig aan toe zija. Vrijdagavond heeft de politie, op last van den gemeente-veearis-keurmeester, bij de drie slagers het verdachte vleesch in hun winkels in voorraad, in genomen tot nader onderzoek. Hondsdolheid Wegens het daar voorkomen van een geval van hondsdolheid is te Enschedé iet dragen van muilkorven door honden gelast. In de voormalige gemeente Raas dorp ontstond Zondagmiddag brand, doordat kinderen met lucifers en benzine hadden gespeeld. De Amsterdamsche brandweer rukte met twee groote en een kleine motorspuit uit. Men had echter met pech te kampen, want toen de eerste zware motorspuit over de laatste brug voor Ransdorp reed, be zweek deze en kwam de motorwagen met de achterwielen in de sloot. Hier door werd den anderen spuiten de weg versperd. De dorpsbrandweer slaagde erin het vuur te blusscheo. - Gisteravond 1? te Walchum, even over de grens bij Terapel, de Duitscher K, gearresteerd, die de vorige week een moordaanslag pleegde op den landbou wer Nuus te Hasscnberg. gemeente Vlagtwedde. Gisteravond is in het ziekenhuis fe Tilburg de 16-jarige C. V. overleden aan de gevolgen van een motorongeluk hem de vorige week overkomen, toen hij met zijn broer op den Bosschenweg reed en door het slippen van het achter wiel van de duozitting werd geworpen Volgens de laatste statistiek be dragen de Duksche verliezen in den oorlog: 1,808 545 dooden en 4.247.143 gewonden. - De tarieven op de Duitsche sporen zijn voor lange trajecten met 30 pCt. verhoogd. - Te Katwijk aan Zee zijn gister avond twee voor een met steenkolen beladen wagen gespannen paarden op hol geslagen, tengevolge waarvan drie kinderen zijn overreden. Een vijfjarig meisje, eer. dochtertje van den heer van der Plas, was terstond dood. Het lijkje is vanmorgen naar Leiden ver voerd om daar gerechtelijk te worden beschouwd. De twee andere kinderen kwamen er met verwondingen af. Te Herveld is de 15-jarige L. P. onder een omvallenden muur geraakt en dood opgenomen. Maandag en Dinsdag was er gelegenheid zich aan te geven voor de Winteravondcursussen der Rijksvak- school. Er gaven zich op een 40-tal leerlingen. Een heel aardig getal, maar niet genoeg om al de cursussen door te laten gaan. Zoo zijn er niet voldoende leerlingen voor den cursus snijden en teekenen van onderwerk, grondbeginse len onderwerk en modelleeren met de Haerdfoot-Gradeermachine. Vermoedelijk zullen er nog wel bij komen, zoodat hopelijk ook deze belang rijke cursussen kunnen doorgaan. Jon gens en ouders beseft toch het groote belang, hoe meer men leert, hoe meer men weet en hoe meer menookbetee- kent en mag en kan eischen. Vanavond aangifte voor de stiksters. Naar 't welslagen daarvan zijn we wel benieuwd. GETROUWD: George 2). de Sain. en 20482 Josephine Koldert De Heer en Mevrouw DB SAIN- HOLDERT, betuigen hun harte- lijken dank voor de belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Amsterdam, 20 September 1921. Heden overleed tot onze groote droefheid, na gesterkt te zijn door de H.H. Sacra menten der Stervenden, in den ouderdom van 49 jaar, onze zeer beminde Echtge noot en Vader TH. KOLSTEREN. Raamsdonksveer, 18 Sep tember 1921. De Wed. Th. Kolsteren- Kieboom. Maria Kolsteren. Cor Kolsteren. Johan Kolsteren. Adri Kolsteren. Theo Kolsteren. De plechtige uitvaartdienst zal plaats hebben op Don derdag 22 Sept. des voor middags 10 uur in de Parochiale Kerk. 20489 i Heden overleed tot ons innig leedwezen, na voorzien te zijn van de H. Sacramen ten der Stervenden, onze innig geliefde Zoon,Broeder, Zwager en Oom THE0D0RUS KOLSTEREN. Wed. J. Kolsteren. W. Kolsteren. H. Kolsteren-Lagarde en Kinderen. A. C. Trommels en Kinderen. Waalwijk, 18 September 1921. 20490 Gebruikt uitsluitend met het handelsmerk op de kurk. Per fl. 35 cent. Verkrijgbaar bij20492 De Drogisterij »De TOKO* te Waalwijk en MAKERS te bij Gez. WAGE- Kaatsheuvel. aan uiterst lagen prijs Aanbevelend, DE HEER DE HEER

Echo van het Zuiden | 1921 | | pagina 3