Firma G. VERKADE, Firma G. VERKADE, F Hf eren Oveijassen, Motoijekkeis, Demi-Saisoits. Firma G.VÏRKADË, Firma G. VERKADE, Royal Worcester Corsetten BUITENLAND. Provinciaal Nieuws. Prima Duitsche en Engelsehe Corsetten. f 2.90—13.90 en f4.90. Secretaris. Maar man, waar hiermee dan. Winkel. Men moet den grooten man toch het eerst treffen. Voorzitter. Die kan je niet meer treffen. Secretaris. Het is de hoogste pro gressie, wat wil je nog meer. Vrede. Ge moet ons niet met een kluitje in het riet sturen. U hebt toen oog gezegd dat het heffen van opcenten het beste is. Weet je dat niet meer. Voorzitter. Neen. Vrede. Niet, weet je dat niet meer, dan hebt ge een kort geheugen. De Secretaris heeft het toen zelf ook wel beweerd. Secretaris. Het is hier geen gelegen heid om jullie het duidelflk te maken. Ge moest dankbaar zijn dat ik altijd alles uiteenzet, want anders kwam er niets van terecht. Vrede. Daar ben de Voorzitter en Secretaris voor. Voorzitter. Laten we dan maar eens zien hoe het loopt. We zullen het maar in rondvraag brengen. Achten. Als we nog eens eerst tnst de begrooting keken. Voorzitter. Ach, dat kan niet, dan kan je wei aan het klieren blijven. Secretaris. Je zal zien, dat er zeker f 9000 te kort komt dan. Herhaaldelijk heb ik het jullie nou al gezegd dat bet nutteloos is om je er tegen te verzetten, want doen wij het niet, dan zuilen Ged. Staten het wei doen. Het Is toch zoo logisch mogelijk dat hef moet komen. Ik kan maar niet begrijpen, dat jullie dat nou niet snappen. Een vorig jaar begon de begrooting met een voordeelig saldo van f3800 en nu met een na- deeiig slot van f3000. Telt dat eens bij elkaar. Dat Is even f 7000, dat we er nou slechter bij staan. Van den Brand. Het is hard noodig dat we alles eens wat gaan Inkrimpen. Secretaris. Waarmee? Van den Brand. Waar is het voor noodig dat we hier twee veldwachters hebben. En zoo is er nog zoo veel. Voorzitter. Ik zal het maar ia om vraag brengen, want zoo schieten we toch niets op. Voor het voorstel van Burg. en Weth. stemmen de heeren Achten, v. d. Heijden, Luijben en Vughts. Tegen de heeren Vrede, Winkel en Van deu Brand. Aanbieding begrooting Burg. Arm bestuur. De ontvangsten bedragen f 2672.34 en de uitgaven een gelijk bedrag. Benoeming van onderwijzers, belast i met het geven van herhalingsocderwijs. De Secretaris deelt mede dat de hoofden ook ambtshalve hoofd van het herhalingsonderwijs zijn. Vootts deelt hij nog mede dat de wet verplicht tot het betalen van schoolgeld, dat de cursus 5 maanden lang moet duren, 8 uur per week les moet worden ge geven en er zeker 6 leerlingen moeten zijn, wil het herhaiingsonderwijs kunnen worden gegeven. Van herhallngsonderwijs, zegt spr., zal dus te Hedikhuijzeo wel niet veel komen. Benoemd worden te Hedlkhuilzen de heer Boelaars en te Haarsteeg de heer Van Hecsbeec. Vaststelling verordening tot heffing van schoolgeld. Door den Secretaris wordt de veror dening voorgeiezea. Daaruit blijkt dat zal worden geheven voor hen die zijn aangestaan op een inkomeQ van f 100 —f400 f2 60 per jaar, van f400700 f3.00 per jaar, van f7001000 f3.50 per jaar enz. en met een inkomen van f2500 of meer f10 per jaar en per kind. Is er meer dan een leerling, dan wordt het schoolgeld met 20 ten 100 verlaagd. Een gedeelte van een maand zal voor een heeie worden gerekend. Achten. Het is a) hoog, al is het een minimum. Voorzitter. De raad kan zoo hoog gaan als hij wil. De Secretaris leest .een verordening van een andere gemeente voor en zegt dan dat ze daar heel w&t meer betalen. Daar hebben ze wat meer voor het onderwijs over. Winkel. Je zal op het laatst meer moeten gaan betalen dan je zelf verdient. Luijben. Ik hoorde van den Secretaris vertellen dat de wereld vol schuld zit. Secretaris. Het vermogen van de ge- heele wereld is niet In staat om de rente van de schulden te betalen. Winkel. De boeren die wat schuld hebben laten ze nog het meeste betalen. Secretaris. Dat is je eigen schold. Dan moet ge maar met je schuld voor den dag komen. Voorzitter. Dat is niks hoor, die zijn eigen groot wil houden moet maar be talen ook. Winkel. Ze zegge» maar dat ge het moet bewijzen. En wie schiet er met bewijzen wat op. Voorzitter. Als ze met die ongegronde bewijzen zeker voor den dag komen. Winkel. Ze pakken een boer, tenmin ste de kleine boeren altijd maar voor hetzelfde. Ik zal maar eens zeggen als ze je een vorig jaar voor duizend gulden hebben aangestaan, dan doen ze ;t dit jaar ook weer zoo, ook al heb je dit jaar wat ongelukken gehad, b.v. dat er een paard of koe is gestorven, dan blijven ze je toch maar voor dezelfde verdien sten aanslaan. Secretaris. Dat zouden ze mij toch niet behoeven te lappen. Als een boer maar een klein boekje er op na wil houden, waarin hij z'n ontvangsten en uitgaven in schrijft, dan behoeven ze maar naar mij te komen en ik zal het ze wel zeggen hoe het er b§ staat en de inspecteur ook. Ik zal je welzeggen of er winst of verlies is. Maar dat zijn allemaal maar praatjes. Hoe dikwijls schrijft het Boerenbondsblad er ook niet over dat ge alles in een boekje op moet schrijven. Maar als de boeren niet hooren willen, moeten ze maar voelen. (Wordt vervolgd.) De Senaatscommissie der Veteenigde Staten voor de finsnciëo verwacht, dat er in het loopttide fiaancieele jaar (1 Juli 1921- SO Juni 1922) een achteruitgang zal zyn op de inkomsten- en o. w.-belasting tot een bedrag van 1.000.000,000. dollar. In ver band hiermee wordt de Middelwat van het Hois van Afgevaardigden in de senaat her zien. zoo dat in het loopeude fiaancieele jsar een belastingopbrengst zal worden ver kregen van 8.824.000.000, dollar, In Engeland zon een nieuw conflict dreigen in het mynbedijjf, thans fnsschen de regeeting en de mijneigenaren. Ia Engelsch-Indië zijn gevechten iu sechen Britsch-Inditche troepen en Moplah- benden in vollen gang. In het Malabar-dis trict is de kryawet afgekondigd. De Amerikaansche gezant fe Tokio heeft kroonprins Hiro Hito nitgenoodigd tot een bezoek aan de Ver. Staten De kroon prins heeft de nitnoodiging aanvaard. Markt en Grootesfraat. - WAALWIJK. Markt en Grootestraat. - WAALWIJK. mei liggende kraag, festongarneeringf2.25. met festongarneering, f 1.38 en f 1.58. gingslokaal bij den heer L. Ketels, waar de meeste druk op het Spartaan-doel Waalwijk, 28 Sept. 1921 Ingevolge het besluit der laatste algemeene vergadering van „Waalwijks Belang" inzake de kiosk, is thans door het Bestuur aan verschillende vereeni- gingen in onze gemeente een schrijven gericht, om eene bijdrage voor dit doel, in den vorm van een gift. of wel door het uitschrijven van speciale uitvoerin gen of wedstrijden, waarvan de op brengst zai strekken voor het fonds voor de kiosk. Zooals men weet stelde het bestuur en de algemeene vergadering zich op het standpunt, dat eene kiosk moest worden gesticht door bijdragen van vereenigingen en personen, als een uiting van kunst-en burgerzin, èn dat niet direct voor de daarstelling weer een beroep moest worden gedaan op de gemeente kas. Wij twijfelen er niet aan of de ver schillende vereenigingen zullen W. B. in dit pogen steunen en ook vele par ticulieren zullen door een flinke gift, de spoedige totstandkoming dezer nood zakelijke aangelegenheid helpen bevor deren en ook daardoor blijk geven dat zij instemmen met de wijze waarop W. B. deze zaak heeft gemeend te moeten ter hand nemen. De bestuursleden zullen gaarne daar voor giften enz. in ontvangst nemen. De heer Domburg, leeraar Neder- landsch aan de Middelbare Handels dagschool alhier is benoemd aan' „de Telegraaf" voor de Kunstrubriek. De heer J. Th. Tekstra, agent van poli tie alhier, slaagde 1.1. Vrijdag te Am sterdam voor het politie-diploma. De Liedertafel heeft besloten, om weder als vroeger jaren, eiken eersten Zondag der maand eene uitvoerende repetitie-(Matinée) te geven. Zoowel soli, als mannen- en gemengde koren zullen hierop worden uitgevoerd. Den leden staat dus elke maand een half uurtje van muzikaal genot te wach ten, waarvan zeker een druk gebruik zal worden gemaakt. Op Maandag 21 November hoopt de Liedertafel haar eerste winterconcert te geven, waar onder meer zal worden uit gevoerd, het schoone „Ein Nacht auf dem Meere", bij gelegenheid van het 60-jarig bestaan der Liedertafel door Waalwijks Belang aan de vereeniging geschonken. Zooals uit de in dit nummer voor komende advertentie blijkt, bestaat dezen winter weer gelegenheid voorde jongens om te profiteeren van het her- halingsonderwijs. Voor de St. Petrusschool moet men zich aanmelden vóór 1 October bij den Eerw. Broeder Overste en voor de Open bare School tot en met Maandag 3 Octob'er bij den heer J. J. van Mierlo, hoofd der school. Maandag ontstond in het pakhuis bij den heer S. een begin van brand. Door snel en krachtdadig optreden van den bewoner en inmiddels toegeschoten buren, kon men het vuur nog stuiten, hoewel het zich ernstig liet aanzien. De Kegelclub „Hannibal" alhier vierde 1.1. Donderdag haar éénjarig be staan. Tegelijkertijd werd de nieuwe uit breiding der baan officieel geopend, van welke gelegenheid gebruik gemaakt werd eene artistiek uitgevoerde, in het atelier van den heer W. Hens alhier vervaardigde medaille-kast, te onthullen. Zooals door ons reeds medegedeeld, wordt door de Kegelclub „Hannibal" van 29 October tot en met 13 Novem ber een groot nationaal kegelconcours georganiseerd. Voor dit doel is de nieuwe uitbreiding der bestaande kegel inrichting tot stand gebracht en kan thans over drie banen beschikt worden welke geheel naar de laatste eischen des tijds zijn ingericht. Voor het aan gekondigde kegeiconcours bereiken tal van bewijzen van instemming en toe- zegging tot deelname uit verschillende deelen des lands den secretaris van „Hannibal", en zoo de omstandigheden medewerken, belooft het concours van „Hannibal" in alle opzichten schitterend te worden. Het eere-comité bestaat uit de na volgende heeren EdelAchtb. Heer Th. de Surmont de Bas Smeele, Burgemeester van Waalwijk, Eere-Voorzitter. WelEd. Heer Ph. Timmermans, Voor zitter der Vereeniging „Waalwijks Belang." WelEd. Heer A. J. M. Jansen, Notaris. Waalwijk. WelEd. Heer H. Wiesman, Industrieel, Waalwijk. WelEd. Heer J. Lackamp, Directeur Geldersche Crediet-Vereeniging, Waal wijk. Reeds zijn de volgende medailles beschikbaar gesteld Een groote verguld zilveren medaille beschikbaar gesteld door den EdelAchtb. Heer Burgemeester van Waalwijk. Een groote verguld zilveren medaille beschikbaar gesteld door den WelEd. Heer Ph. Timmermans te Waalwijk Een groote verguld zilveren medaille beschikbaar gesteld door den WelEd. Heer A. J. M. Jansen te Waalwijk. Een groote verguld zilveren medaille beschikbaar gesteld door den WelEd. Heer H. Wiesman te Waalwijk. Een groote verguld zilveren medaille beschikbaar gesteld door den WelEd. Heer Lackamp te Waalwijk. Een zilveren lauwertak beschikbaar gesteld door N.N. Een zilveren palmtak beschikbaar ge steld door N.N. Een verguld zilveren medaille beschik baar gesteld door Mevr. A. Gerris- Simons alhier. Een verguld zilveren medaille beschik baar gesteld door „De Echo van het Zuiden" alhier. Een verguld zilveren medaille be schikbaar gesteld door de Redactie van „De Kegelaar" te Rotterdam. Een verguld zilveren medaille be schikbaar gesteld door de Kegelclub „Semper Laeti", alhier. Een verguld zilveren medaille be schikbaar gesteld door de Waal wij ksche Kegelclub alhier. Een verguld zilveren medaille be schikbaar gesteld door de Kegelclub „Alle Negen" alhier. Op de najaarskeuring van spring- stieren die op 23 September alhier werd gehouden werden 5 stieren aangeboden waarvan werden goedgekeurd de stieren van J. Werther te Sprang, P. Huisman te Sprang en P. Klerx te Besoijen. Zondag 25 September heeft de vischclub „Visscherslust" wederom haar jaarlijksch concours gehouden. En corps trok men des morgens, voorafgegaan door de trom, naar de Maas Naar gelang het mooie weer, werd niet veel gevangen. De prijzen werden behaald als volgt le Eere-prijs, Gouden Medaille, L. v. Es, Besoijen 2e Eere-prijs, Nikkelen horloge, Th. van Leent, Baardwijk; 3e Eere-prijs, Doublé horloge-ketting, L. Dekkers, Waalwijk 4e Eere-prijs, Vischnet met schepnet, P. van der Heijden, Waalwijk. Kas-prijzen le prijs, Verguld zilveren medaille, H. Dekkers, Waalwijk; 2e prijs, Zilveren medaille, T. Kramer, Waalwijk 3e prijs, Zilveren medaille, M. Dek kers, Besoijen; 4e prijs, Verguld bronzen medaille, j. van Gooi, Waalwijk 5e prijs, Bronzen medaille, P. Biekens, Waalwijk. Na afloop trok men naar 't Vereeni- president de prijzen werden en het voorts recht gezellig door den uitgereikt oeging. Zondag j.l. is de W.V.V. „Hollandia" naar Nieuwkuijk gegaan om daar op de seriewedstrijden van de „Vroolijke Trap pers" een wedstrijd te spelen tegen Vitesse" uit Waalwijk. Na een kwartier verlenging moest „Vitesse" het van het goed spelende „Hollandia" met 3—2 verliezen. Hierdoor plaatste „Hollandia" zich in de finale, die a.s. Zondag plaats zal hebben. Het is te hopen dat deze jonge ver eeniging met veel succes uit den strijd zal treden. Op Zondag 9 October houdt de Tilburgsche Wielerclub „Vitesse" een betrouwbaarheidsritde Ronde van Tilburg. Daaraan kan worden deelge nomen door amateurs en nieuwelingen. De start vindt plaats en bloc bij café „de Parel", Bosscheweg. De route is als volgt vastgesteld Tilburg,'s Bosch, (stempel controle bij overweg), Vlijmen, Nieuwkuijk, Baardwijk, Waalwijk, Be soijen, Capelle, Waspik, Oosterhout, Driesprong (controle), Tilburg, Moer gestel, Oisterwijk, Eindstreep café „Druiventros". Gisteren hield de Noordbr. Mij. van Landbouw onder voorzitterschap van den heer A. M. Nelemans van Moerdijk, eene algemeene vergadering te Breda, ter gelegenheid van het 40- jarig bestaan. De directeur-generaal van den land bouw en de inspecteur van het land bouwonderwijs woonden de vergadering bij. De eerste voorstelling welke Miss Hamida, de wereldberoemde telepathe en magneliseuse, gisteravond in de zaal MusisSacrum gaf, is voor haar een groot succes en voor het auditorium, dat in zoo'n grooten getale was opge komen, een hoogst interessante avond geweest. Miss Hamida begon met telepathische opdrachten te vervuilen welke alle, zonder uitzondering, vlug en correct werden uitgevoerd. Heel aardig was b.v. de opdracht, die Miss Hamida twee dames en twee heeren op het tooneel liet brengen, een heer naar de piano bracht om een walsje te spelen en de op het tooneel gebrachte dames en heeren deed dansen. Zoo werden achtereen de meest inge wikkelde opdrachten door haar schitte rend afgewerkt en deed ze het publiek telkenmale in bewondering komen. Ook de proeven met suggestie slaagden prachtig. Zij liet de door haar onder suggestie gebrachte menschen dikwijls de meest dol-komische scenes uitvoeren, zoodat de lachtlust meermalen onbedaar lijk was, vooral toen Miss Hamida de onder suggestie gebrachte personen b.v.' vreeselijke kiespijn deed hebben. De oer-droevige gezichten, die de men schen van de pijn trokken, deed de aanwezigen schudden van het lachen. Alle proeven, zonder uitzondering, waren beslist zeer aardig en interessant. Aan het slot bracht Miss Hamida haar eenig en uniek sujet Carmo op grooten afstand onder hypnose, wat zeer goed gelukte. Sterk was ook het staaltje waarbij zij Carmo's lichaam geheel stij" liet worden, het hoofd en voeten op een stoel deed leggen en om te bewijzen dat het werkeiijk zoo was, personen uit de zaal op het midden van zijn lichaaam liet zitten. Tot slot bracht Carmo zich zelf door auto-suggestie onder hypnose en bleek daarbij onkwetsbaar te zijn. Een petro leumvlam onder de armen en tegen de borst en rug gehouden kwetste hem niet het minst en dat dit alles volkomen echt en juist was, constateerden een in de zaal aanwezigen dokter. Miss Hamida heeft een zeer groot succes gehad. Wij kunnen onze lezers aanraden hedenavond zeker een kijkje te gaan nemen, overtuigd als we zijn dat niemand zijn gang naar Musis Sacrum zal beklagen! Wij kunnen niet beter zeggen dan gaat zelf zien, zelden zal hier iets geboden worden, dat zoo goed is op dit gebied. Markt en Grootestraat. - WAALWIJK. werd uitgeoefend, maar door de zwakke verdediging van Juliana kon deze geen weerstand bieden. Eenige minuten vooi het einde maakt de rechtsbuiten van Je Spartaan nog een doelpunt, zoodai deze een geflatteerde 3—0 overwinning behaalde. Juliana heeft menigmaal het Spartaan doel beschoten, doch had beslist on ortuin. Zondag a.s. speelt Juliana waarschijn ijk tegen het sterke Quick uit 's Bosch DEUNEN. Aangezien de termijnen vu betaling H.O. reeds lang Terstreken waren werd door den ambtenaar, belast met vervolging ter invordering van plaatselijk nelastingen, op meerdere plaatsen besiij gelegd, tengevolge waarvan het verschnldigdi bedrag spoedig weid aangezuiverd. Bij een der nalatige» werd aan zjjne won in, en op de gebruikelijke plaatsen in de ge meente, eene bekendmaking aangeplakt van Openbare veikooping bij executie, van i; executoriaal beslag genomen roerende goedi ren, san den meest biedende, tegen contan geld. Deze bekendmakingen waren spoedi; afgescheurd. Opnieuw werd tot asnplakkinj overgegaan. De politie, toezicht houdende aetrapte den afscheurder, waarom bij ziel ingevolge Art. 448 W, B. v. 8tr, voor dei rechter zal moeten verantwoorden. De belastingszaak werd door spoedig betaling afgewerkt. Die zich aan een ander spiegelt, spiegel zich zacht! Onze voetbaleeieeniging D.F.C. heel zich aangesloten by den E.K. v oetbal ben en is ingedeeld by de afd. 'a Bosch, klasse B De competitie begint a.s. Zoudsg, We krygen na voortaan zeer interessant wedstrijden op ons sportterrein te zien. 0,i komt Jong Brabant II, Qaick II, Union B.8.V. uit 's Bosch, Vitesse, Vugh V.V.O. II, Vlijmen, O.V.V., Orlhen, em De wedstrijden beginnen geregeld om uur. Voetballiefhebbers kunnen nu eens ai; 't genieten gaan, want elke club zal vsi het begin tot het einde alle kracht inspanne om het kampioenschap te behalen, om zo hoog megelyk op de lijst te komen slaat D.F.C.'ers denkt er aan. Elk puntje di gemaakt wordt, hetzy voor of tegen, zal i tiooger of lager op do competitieljjst plaatsei Zorg er voor met orerleg te spelen en les ei vurig en mooi samenspel. Ge kunt dan, i is uw8 vereeniging pss ééa jaar san he voetballen, met het beste vooruitzicht d toekomst tegemoet zien. Zondag j.l. speelde D.F.C. I op eigei terrein tegen Juliana, Heusden, en woi met 1 0. D.F.C. II speelde op da serie weds try dei te Nieuwkuik tegen Juliana aldaar en verlet met 1—0. Het jaarlykscli onderzoek der land weetverlofgangers zal dit jaar plaats hebbei op 8 Nor. a.s. des voorm, 9.80 uur in ht Patronaategebouw alhier, Naar men verneemt zal ook de Toren straat tot en met de nieuwe woningen vt electrisch licht worden voorzien. Met d werkzaamheden zal binnenkort een aanvan| worden gemaakt. Mtrkt en Grootestraat. - WAALWIJK DE WERELDBEROEMDE ongeveer 35 goedkooper dan in 1920. BAARDWIJK. De heer Arn. Lombarts Jzn., lid van de Gymnastiek-vereeniging „Kunst en Kracht" alhier, slaagde voor het 3e graads-diploma van lichamelijke geoefendheid, waarvan het onderzoek van rijkswege op Zaterdag 17 Septem ber j.l. te Tilburg plaats had. Zondag j.l. speelde onze R.K.V.V. „Juliana" een vriendschappelijke wed strijd tegen „De Spartaan" I uit 's Bosch. Juliana stond met een doelverdediger uit het 3e elftal, terwijl De Spartaan volledig was. Vóór de rust wisten de gasten tweemaal te doelpunten, ofschoon BESOIJEN. De op 25 Sept. gespeeld wedstrijden hadden de volgende uitslagen E.W.B. II—W.8.C. II 2—3. E.W.B. IIIW.8.C. III 1—0. Zaterdag 24 Sept. E.W.B. II en VI gecombineerd tegen Imperial 5—0. 2 October begint voor R.W.8. de con petitie. We krjjgen al direct een spannend wedstrjjd, n.l. R.W.B.W.S.C, Waalwijl op het E.W.B.-terrein. In een volgen nummer meer hierover, BESOIJEN. Naar wy vernemen kou Di. Dierkens voor op het tweetal voor eei te beroepen predikant te Zuidland. SPRANG. Bedankt voor het beroei naar de Ned. Herv. Kerk alhier Ds. C J. R. Langhout te Mijdrecht. J.l. Zondag speelde onze voetbal vereen. S. V. V. een vriendschappelijk match tegen Quick II uit Waalwijk q het terrein alhier. De wedstrijd eindigd met 3_o in het voordeel van Quick De militieplichtigen der lichtini 1922 uit onze gemeente die wenschei deel te nemen aan de oefeningen tc het behalen van een bewijs van vooi geoefendheid, kunnen zich daartoe aai melden op het gemeentehuis alhier, voo 10 October a.s. Het jaarlijksch onderzoek der verlol gangers van de landweerlichting 192 uit onze gemeente zal plaats hebben t Kaatsheuvel in de Openbare School o| Vrijdag 11 November 1921 desmiddaf ten 12 uur. CAPELLE. J.l. Vrjjdag brscht de bij Ned. Herv. Kerk alhier beroepen predikst Ds. J. J. van Ingen uit Harderwjjk eei bezoek asn onze gemeente. Na des middag kerk en pastorie besichtigd te hebben, hiel Zijn Eerw. dea avonds een predikbeurt ii de kerk naar aanleiding van Hosea 2 vers 18

Echo van het Zuiden | 1921 | | pagina 2