Firma G. VERKADE, SaGTvËWCADË Heeren Overjassen, Motorjekkeu Oemi-Saisons, Firma G. VERKADE. Royal Worcester Corsetts^ IIS1OTÏÏSI SfïïIKH, Land- en Tuinbouw, '"ilRKÏÏËifWBT BINNENLAND. Grijze en Witte Heeren borstrokken, Pantalons. Zeer «oliede. fl,P5, deze^ bëtalhig gepaard gaat, met milfiar- den verlies voor de industrie in het eigen land. Men valt dan van de scylla in de charybdis, men maakt de economische ontwrichting hoe langer hoe erger, men krijgt een economisch totaal verarmd en verslagen Europa, waarvan ter zijner tijd Amerika' en Japan niet zullen na laten handig profijt te trekken. Men bindt zich zoo aan handen en voeten aan hen, die in zuiver Europee- sche aangelegenheden feitelijk geen zeg genschap moesten hebben. (Bai'en verantwoordelijkheid de* Redactie.) Mijnheer de Redacteur. Hoewel ik een vorige maal misschien ie veel plaatsruimte van U gevergd heb, veroorloof ik mij, naar aanleiding van het ingezonden stuk van den Heer Prinsen Sr. in Uw blad van 12 dezer, toch de vrijheid nogmaals een beroep te doen op Uwe gastvrijheid. Ridderlijk vind ik van den Heer Prfa- sec, dat hij ronduit verklaart, dat het bewuste Ingezonden stuk niet uit zijn pea gekomen is. En ik wil ook gaa?ne aannemen, dat hij geen pen of potlood in deze gehan teerd heeft, maar toch wil dit voor mij nog niet zeggen, dat hij van dat geschrijf niets zou afweten. Men zegt wel eens, voorzichtig kleine kindertjes (omstanders) hebben ook oortjes. Ia dit verband, de Heer P. veronderstelt, dat Ik hem per soonlijk bedoelde als den schrijver van het bewuste stuk, omdat ik volgens hem «chool en schoolhuis er ecu paar malen met de haren bijgehaald heb en vervolgt met te zeggen »afgezien van de uitla tingen van dea Secretaris tegenover derden.* Nu die uitlatingen kunnen we feitelijk gerust buiten beschouwing laten, omdat ik die ook niet zwart op wit heb verklaard en ook niet kon verklaren. Toen Ik me verplicht achtte op het be wuste stuk te antwoorden, veronderstelde ik heusch, dat hij dea schrijve* was, een veronderstelling die gegrond was op uitlatingen zijnerzijds en waar hij zich nogaleess vaak bemoeit met de ge meentepolitiek, wat zijn goed recht is, daar mocht en koa ik dat gerust veron derstellen. Zekerheid had ik intusschen niet, wegens de valsche onderteekening, waarom ik mijn betoog uitsluitend richtte tot den schrijver, zonder een naam te coemee. Terwijl de Heer P. nu verklaart, niet de schrijver van het stuk te zijn, wat ik echter ook niet zwart op wit heb gezegd, vind Ik het toch ecnlgszins vreemd, dat hij alleen en niet de werkelijke schrijver aanleiding vindt om op mijn betoog verder tn te gaaa. Voor mij geeft dat toch tc denken. Esfis, dat er geschreven is, beteekent niets, want ik gevoel me wel capabel om te antwoorden en me te verdedigen zoo ik of het gemeente bestuur over het algemeen aangevallen word, maar die vaische oederteekening vond ik niet fair. Die kwestie is, nu de Heer P. verklaart niet de schrijver te zijn, van de baan Dus geachte Heer, mijn gedachten waren gedeeltelijk wel op U gevestigd maar niet op U alleen, dat verklaar ik op mijn eerawoord. Ik weet zeer goed, dat er ia onze gemeente nog wel een paar menschen zijn, die de kosten van raadhulsverboa wieg liever hadden besteed aan school en schoolhuis, evenzoo als er weer ats deren zijn, die bedoelde kosten bij voor keur aan onderhoud van gemecatewegen besteed hadden willen clan. Och meestal Is het daarmede zoo ge steld, door welken bril bekijkt men de zaken. Dit blijkt ook, wanaeer men in praktijk zuinig wil gaaa wo 'densommigen zouden hierop, weer anderen daarop willen bezuinigen. Waar de Heer P. beweert, dat er in ouze gemeente wel meer menschen zijn, die de pen weten !e hanteeron, zou ik hem alleea willen opmerken, dat in dete gemeente slechts zeer weinige menschen zijn, die zich bezighouden met het schrijven van ingezonden stukken, althans zeker hun naam leecen voor het onder teekenen van dergelijke stukken. En menschen, die hun naam leecen voor het onderteekenen van ingezonden stuk ken, door anderen opgemaakt omdat zi het zelf niet kunnen ea dergelijke menschen bestaan er noem ik ver bazend lomp en vergelijk ik met men schen, die meersen overal verstand van te hebben en daarom ook zonder blikken of blozeB praten over zake», waarvan ze feitelijk geen varstand hebben, noch kunnen hebben. Dat de boeren, zooals de Heer P. schrijft, tegenwoordig lang zoo dom en onwetend niet meer zijn, als ze volgens hem In den gemeenteraad worden ten toongesteld, geef ik gaarne toe, voor zoover het de beoördeellng van hun eigen zaken betreft, en dat is maar goed ook, want die arme stakkers zijn vroeger door joden al veel te veel beetgenomen Maar van wetten of administratie heb ben ze, misschien op een enkele uitzon dering sa, over het algemeen toch geen verstand, en dat behoeven ze ook niet, daarvoor zijn weer andere menschen geschapen. Het doet mij genoegen, dat de heer P. terloops erkent, dat tijdens de oorlogsjaren de gemeeastefinantiëo over 't algemeen danig in de war zijn gekomen, doch waar ik la mija vorig betoog overduidelijk oorzaken ge noemd heb, waarom feitelijk onze ge meente zoo plotseling financieel er slecht is voor te komen staan, daar had ik van hem vei wacht, dat hij even ridderlijk dit gedeelte van mtjo betoog had onder schreven. Hetgeen ik heb geschreven, heb ik met mijn naam ocdeiteekend, en voor wat ik geschreven heb, neem Ik de volle verantwoording op mij ea de bewijzen kan Ik zoo aoodSg ter secretarie laten zien. DU geldt ook voor het z.g. licht- conriact, waarover straks meer. Diaram komt zien en overtuigt U. Dat kaa heel gemoedelijk gebeuren. Tot hst bespreken van zaket» van eenig belang staan de secsetarledeuren voor eenieder open en behoeft men heusch niet voor het mooie loket blijven te staan* Vooreerst zou ik den heer P. wel evca willen vragen, of de toon op het gemeentehuis en in de raadsvergadering hier vroeger altijd wel zoo gemoedelijk is geweest. Ik zou d&S «1st gaarne be weren en het tegendeel beter kunnen bewijzen. Vee! menschen gebruiken ten onrechte het mooie loket op ons gemeentehuis als stokpaardje om te beweren, dat de vroegere gemoedelijkheid verdwenen is. Niets minder is waar, want èa burge meester èa oadergeteekende 'rijn voor standers van gemoedelijkheid, echter tot zekere grenzen. Omdat de heer P. het blijkbaar niet weet, verklaar ik hier, dat het bewuste oket hoofdzakelijk is gemaakt met het oog op de drukte tengevolge van de distributie en voornamelijk, omdat op de secretarie, z.jnde tevens ontvangers- kantoor, evenals ten postkantore dage lijks met geld omgegaan wordt. Evenals ik in mijn vorig ingezonden stuk, breekt de heer P. cea laas voor aezululglng. Zeker, geachte heer, het Dagdijksch bestuur en llc weten zeer goed, waarop te bezuinigen valt. Me due kt dat ik in stilte de teere plekken al wel aangeduid heb. Want als men bezuinigen wil moet het ook bezuiniging van «enige betee- keais zijn en die kan in onze gemeente in de toekomst geleidelijk ook van eecige beteckenls worden. Ik herhaal echter, wat vroeger is opgebouwd, kan thans zoo opeens maar niet afgebroken worsen. M.l. moet men geleidelijk be- zui,,^en, te groote bezuiniging kan wel- ceat schadelijk voor de gemeenschap zijn, evenals te snelle hervorming en vooruitgang schadelijk voor de gemeen schap kan werken. Da heer P. zegt nog zuinig, mlt9 de zuinigheid de wijsheid niet bedrlege* Och geachte heer, ook dat is veelal een kwestie van »door welken bril be kijkt men de zaken*. De heer P. noemt hst provisorisch gemeentelijk electrlclteltsbedrijf ces wondeplek is onze fiaanc'ëa. Zou dat werkelijk zoo'n groote wonde plek zijn? Ik zou in verhouding wel grootere wohdeplekken in onze gemten- tefiaanciëu kunnen noemen. Ais er in orsze gemeentefisaaciën geen grootere wondeplekken waren, zou het wel los loopen met de belastingen. Dat tekort verlies wordt ieder jaar allengs minder en er komt wel eens een tijd, dat het G.E.B. voor de gemeente een nieuwe bron van inkomsten kan worden De heer F. denkt er niet aan om de schuld van dit fiasco op mij te schuiven, wat ik gaarne geloof. Dat moest er oog bijkomen ook. Om bet tegendeel te bewijzen zou ik te veel bewijsmateriaal kunnen leveren Hoewel ik meende den heer P. bi gelegenheid vaa een persoonlijk onder houd voldoende overtuigd te hebben hoe en op welke wijze per abuis, let wel op, ik verklaar hier op mija eerewoord per abuis, in het bewuste contract in plaats van 5 jaar, 6 jaar is vermeld, komt hij nogmaals hierop terug en moet ik dus aannemen, dat hij nog steeds denkt aan contractvervalschiRg. Neen geachte Heer, dan hebt ge de plank ver mis, er is vau geen verVal- schtng sprake en ik tart hem en een ieder om voor de rechtbank desnoods de bewijzen daarvoor te leveren. Het contract ligt in ongeschonden staat ter secretarie voor een ieder ter Inzage. Zij die het willen zien, mogen op de secre tarie komen, heel gemoedelijk en behoe' ven niet voor het mooie loket te blijven staangeheel het archief staat voor verder onderzoek ten dienste van een ieder. Bovendien zou ik bij de veronderstel Ung van contract-vervalschiag gaarne deze vraag beantwoord willen zien Wie zou er persoonlijk, want daar gaat het meestal om, belang bij kunnen hebben dat het contract voor langer dan 5 jare» geldig was Waar de Bargemeester en onderge- teekeade zelf behooren tot de onder teekenaren van het contract, zou het dus ook In hun belang zijn, wanneer het contract niet bestond of voor nog slechts enkele jaren geldig was. Ii; verklaar hier op mijn eerewoord, dat op het moment, toets de Heer P. met mij en overigens aüe verdere onder- teekensrea het contract toekenden, daar in zes jaar vermeld stond, en gaarne geef ik toe, dat wij, dus ook ik, aarts dom hebben gehandeld om iets te ondet- teeksnec, zonder dat we wisten wat er in stond. E fis, eeu goede leer voor den vol genden keer. Iaiusschot» maak ik me persoonlijk n'et ongerust over dat con tract, onverschillig hoeveel jaren we daera-m vast zitten. Een mensen die normaal leeft, geeft jaarlijks zonder contract ongeveer datzelfde geld voor licht uit. Waar ik me, doordroegen van het gemeentebelang, Intusschen wel on gerust over maak is, hoe zal er onze gemeente voor komen te staae, waaneer op 4 September 1924 het contract eindigt ets de gemeente nog 4 jaren hare verplichtingen tegenover de Boerenleen bank heeft te vervullen door jaarlijks f 4000 af te lossen plus rente Doordat nu heel toevallig het contract 6 jaren vermeldt, blijft onze gemeente dus 1 jaar langer daa oorspronkelijk door mij gezegd is van een strop gevrijwaard. Waeseer de Voorzitter en ik in de raadsvergadering dus gezegd hebben »beter ware het, dat er tien jaren in stond», daa hebben wij zonder ons per soonlijk belang te dienes, daarmede onze gemeente en de Ingezetenen daarvan willen bevoordeelen ten koste van wijk E-bewoaers, die jammer genoeg over drie jaren van het bewuste contract af zijn ea in den lichtnood er evenveel van geprofiteerd hebben. De heer P. zegt »Tlea jaren de sigaar, zouden de Jantjes zeggen». Ia dat gevat, hij dan toch niet alleen, maar de Burge meester en ondergeteekande eveneens. De Heer P. zal misschien zeggen, die Heeren kunnen daar beter overheen, dat zijn mannen van geld. Was het maar waar Althans zeker wat mij betreft. De Heer P. meent, dat deze geschle denis veel verbittering ouder de gemeen tesaren verwekt heeft. Ik heb vair die verbittering nog zeer weinig bemerkt, d.w.z. in den vorm, zooals dat behoort, van een adres aan den gemeenteraad. Ik houd die mede- deeüag dan ook maar voor een z.g hcsbërgpiaatje. Waren d® gemeantenaren met een adres tot den gemeenteraad gekome», dan zouden zij heel gauw overtuigd zijn geworden, dat het vooral in hun belang ware geweest, wanneer in het bewuste contract in plaats vau 5 jaren 6 en nog beter 10 jaar was vermeld. Wil men het groote belang van oaze gemeente en hare* ingezetenen begrijpen, dan behoort men daartoe vooreerst alle persoonlijk belaag op zij te zetten. Eves wil ik nog eea kort afdoend antwoord geven, waar de Heer P. verschillende zaken noemt, die z.i. slecht onderhouden zijn of wor den, om ten slotte daaruit de conclusie te trekken, dat in deze gemeente met twee maten gemeten wordt. Hij gunt bet Dagelijksch Bestuur met den Secretaris een comfortabel Ingericht gemeentehuis en noemt dan eenige herstellingen, die z.i. noodzakelijk aan de school ea moesten gedaan worden. Zeker, geachte Heer, ik erken met U, dat de scholen en gemeentewoningess dringend herstelling eiscben en daarvoor zullen op de a.s. en toekomstige be- grootiagen ook flinke bedragen worden hoop, dat het aantal abonne's op Uw blad ia dez» gemeente daardoor fliok zal toesemen. Ea U, M. de R,, zeg ik hartelijk dank voor de verleende plaats ruimte. Hoogachtend, Gemeente-Secretaris Haarsteeg. uitgetrokken, maar de raadbuisverbou- wiag heeft daar niets mee te maken. De verbouwing vau het gemeentehuis en de reorganisatie van de secretarie was het meest urgent en het gemeente belang was daar direct ea het meest bij betrokken. Dat kan ik met bewijzen stavende courant is niet de plaats daarvoor. »Ga weet den weg ea ge kent de spraak* werd vroeger wel eens gezegd. Zou onze gemeente de noodzakelijke herstellingen van de voor een kleine gemeente toch ai aanwezige overdreven gemesategebouwen is eenselfde jaar moetea doe», de kosten en de belas tingen zouden niet te overzien zijn. Dat het onderhoud van gebouwen gedurende de oorlogsjaren wat Is uit gesteld, Is toe te schrijven aan den steeds geuiten wensch, »het zal wel goedkooper worden*. Dat het afdak op de speelplaats van de school te Haarsteeg door verwaar- loozing zoo bouwvallig is geworden enz., zou ik niet gaarne onderschrijven. Vol gens mij is niet de verwaarloozlng, maar de aanwezige nofeboom daarvan alleen de oorzaak. Zoo zou ik meerdere zaken kunnen noemen, die dringend herstelling noodig hebben, maar die niet direct aan ver- waarloozing van gemeentewege te dan ken zijn. Zooals ge ziet, geachte Heer, kijk ik bij veel zaken door een geheel anderen bril. Omdat Ik den Heer P. op alle punten heb willen antwoorden, is mijn betoog feitelijk wat te lang geworden, doch hiermede eindig ik en wensch ook geen verdere polemiek meer over deze zaak te voeren. Voor buitenstaanders lijkt mij het lezen dezer artikelen minder prettig, maar ik Wat iedere maand te doen geeft. (2® helft October.) Mangelwortels rooit men eind dezer maand of begin November. Misschien heeft men het loof gedeeltelijk reeds eerder gepluktbegint mea hiermee te vroeg, daa wordt de groei van den wortel hierdoor gestuit. Alleen bij voeder- nood mag men het derhalve does. Het loof kan ook voor veevoer worden in gekuild in natte tijden laat men het echter op het laad en ploegt het bij wijze van groenbemesting onder. De wortels bewaart men ia kullen of mijten, ze blij ren goed tot laat in 't voorjaar, althans van sommige rassen. Mangels zija uitstekend voor alle diersoorten, inzonderheid voor melkvee. De koolraap kan men oogsten na de mangels, ze kunnen een nachtvorstje lijdenzo zijn geschikt, zoowel voor tnenschelijke consumptie als voor vee voeder vooral voor mestveeook de bladeiea, die voedzaam en zeer smake lijk zijn, zijn een best veevoeder, dat echter, evenals de raap zelf, In mate moet worden verstrekteen te groot rantsoen vermindert de kwaliteit der boter. 't Wordt tijd om de roode ess witte kool op de winterpiaats te brengenbulten bewaren gaat niet best. Men trekt ze met den wortel uit den groad, ontdoet ze van de rottende bladeren en hangt ze aan de stronken op (met een ijzer draadje) op een koele, droge, donkere plaats, ia een luchtige» kelderden wortel dus naar boven. Wie geen ruimte binnensbuis heefr, kan se ia een droog gedeelte vaa den Juin tegen elkander aan plaatsen, ook met de wortels naar boven en cr - een dikke laag boom bladeren over heen brengen. De te bewaren kooltjes moetea vast en groot zijn en niet gekneusd. Op gezette tijden, in kelder of schuur, nazien en de rotte plekjes wegsnijden, Savoye kool en de gele Bloetnendaalsche kunnen buiten blijven, In vorst en sneeuwhoe kouder des te geler wor den ze. Ook de kleine groene Savoye kan men aan haar lot overlaten, even eens de spruit- es boerekoolde laatste is ca een vorstje nog wel zoo smakelijk. De bloemkool neemt men ©p en kuilt ze in dea kelder met de wortels in zand in. Brocoli, een bloemkoolsoorf, die 't vol gend jaar op den kouden grond geoogst kan worden, moet men nu bijeenbinden den voet aanaarden vorst- en nacht schade zijn dan minder te duchten. Het is nu, in dea herfst, de meest geschikte tijd voor het planten van ooftboomen en heesters, voor de meeste siergewassen, voor woudboomen en rozen. D.w.z. op lichten, niet te natten, kouden grond- Met naaldboovam wacht mes tot ze beginnen uit te loopen voor deze is de hei fst dus niet geschikt. Bescherm straks de geplaste boomeo en strulkee tegen de vorst door loof of korten mest boven op de aarde Iaat echter de bovoagroudsche deelen vrij. Hebt ge uw wintervruchten al geplakt Zoo niet, doe het dan nude 2e helft dezer maand Is de meest geschikte tijd. Pluk als de vruchten droog zijn Zijn uw planten al naar binnen gehaald Laat u door het mooie weer niet ver- lelden ze nog wat buiten te laten. Uw Palmen, Agave's, Musa's, Phormiums en Cordellne's behooren thans onder dak te zijn. Ge kust uw vaste planten, die in 't voorjaar bloeien, nog verplanten die pas uitgebloeid zijn, snijdt ge terug en die, welk» nog volop staan te bloeien, beschut ge tegen de nachtvorsten. Wat bloeien de Salvix splendens en vele Dahlia's nog prachtig, veel mooier dan vaa den zomer. Met wat zorg kunt ge er nog een heele poos genot van hebben. Voor de huisvrouw Bieten in 't zuur. Neem voor 6 k 8 donkerroode bieten 1 flesch inmaakazijn, I Spaansche peper, 5 centimeter mieriks of gemberwortel, 1 takje veakel ea 5 gram zout. Kook de szija met de kruiderijen ea het zout en giet dit Markt en Grootestraat. - WAALWIJK. inlusschen een suikerstroop va« 1 ons suiker, een maatje azijn, kruidnagels en pijpkaneel, en giet den stroop over de peren (zooder het watei). Na 4, 5 dagen de stroop opkoken, de peren daarin bijaa gaar koken in potten doet; en afsluiten. Na 6 weken gereed. Z. D. H. Mgr. A. I7. Diepen, Bis schop van Den Bosch, heeft de twee bijkerken te Nijmegen, die door de E.E. Paters Dominicanen bediend worden] tot parochiekerk verheven en heeft be r.oemd tot pasloor der parochie van het H. Hart van Jesus en der parochie van O L. Vrouw Geboorte, de zeereerw] paters, resp. L.J. M.Jansen, Ord.Praed. en P. J. W. jansen, Ord. Praed Verder heeft Z. D. H. eene derde nieuwe ps rochie opgericht te Nijmegen aan het Hengstdal en heeft benoemd tot pastoor dier parochie den zeereerw. heer L. F. J. H. van Rieltot pastoor te Berlicun den zeereerw. heer J. M. J. Knaapen, Ord. Praem.tot kapelaan te Valkens waard (H. Nicolaas) den weleerw. heer A. van der Kamptot kapelaan te Veghel den weleerw. heer W. H. Damen tot kapelaan te Beuningen den weleerw heer G. M. J. Cox; tot kapelaan te, Horssen den eerw. heer G P. Guddc priester van het Seminarie tot kapelaan te Asten (O. L. Vrouw-Presentatie) de: weleerw. heer J. C. A. van der Veeken tot kapelaan te Loon-op-Zand den eerw heer G. A. Vermeer en tot kapelaan tc Valkenswaard (H. Antonius) den eerw heer E. P. Beekmans, de beide laatster, priester van het Seminarie. Z. D. H. Mgr. H van de Wetering aartsbisschop van Utrecht, deelde Maan dag bij de viering van het 40-jarig priesterfeest van Mgr. dr. A. C. M Schaepman mede, dat de Koningin de* jubilaris heeft benoemd tot ridder in di orde van den Nederi. Leeuw. Markt en GrootestraaL - WAALWIJK Markt en Grootestraat. - WAALWIJK. DE WERELDBEROEMDE ongeveer 35 goedkooper dan in 1920. kooksel over de gekookte en in schijven gesneden bletenNa 8 a 10 dagen kunnen de bieten gebruikt worden. Zoetzuur van peren. Hiervoor worden geen zachte peren gebruikt. Men zoekt de kleine vrachten uit, schilt ze (het steeltje er aan laten 1), dan wasscben en half gaar koken in weinig water. Kook Aan de Katholieken van Nederland. Er heerscht hongersnood in een di grootste Staten van Earopa. Baaiand, di de laatste j».ten toch al zooveel kwelling» en beroeringen te doorstaan had, schijnt ztr aan den rand van den afgrond door eeii'ik grootste plagen, den hongersnood. Moeten wjj katholieken bij het zien de verwoestingen onder de bevolking van Bm Lnd aangericht, niet alles in het wei! stellen om zooveel ellende, naar de msi onzer kuchten, mede to helpen lenigen Op deze vraag is door ons katholiek» maar ééa antwoord mogeijjk nn Z.FI. Par Benedictns XV de katholieken van de gf heele wereld oproept om stean aan li zwaarbeproefde Russische volk. Gehoor gevend asn dezen oproep vt Zijne Heiligheid, heeft de K. 8. A. gt meend deze stenu verleening doordeNedei landsche Katholieken zoo spoedig megeli te moeten organiseererf. Het Centraal Bestaar der K. 8. A. b; sloot in zijn laatst gehouden vergadering naast het inzamelen van gelden door midd der plaafselijke comilé's van de K. 8. en de op te lichten steuncomité'* in d plaatsen waar geen plastseljjk comité dt K. 8. A. bestaat, de katholieken bovendii de gelegenheid te moeten openen ham kleine en groote bijdragen te kannen it zenden aan de redacties onzer katholie) dag- en weekbladen. De gelden znllen 1 de kolommen der betrokken organen worde verantwoord, terwjjl het Centraal Baret der K. 8. A. alle binnenkomende bjjdrsgf van comité'» en dagbladen op sijn beu afdraagt aan den Paawljjken Nuntius I 's-Gravenbsge. Katholieken van Nederland, weast mi! bij het bepalen van uw steun aan dit nienr werk van christelijke naastenliefde. G vaders en moeders, die Uw kinderen aisli Hef babi en al nwe dagelijksche zorgen voi niets telt wanneer gij slechts Uw kro» gelukkig weet, bedenkt toch dat in Bo land duizenden en duizenden hnn kinderf het allernoodzakelijkste voor levensondethu moeten ontbonden, het moeten aanzien i hnn kleinen, indien niet onverwijld da de geheele beschaafde wereld geholpt wordt, van honger en gebrek omkomen. Zegt toch niet dat hier overdreven word Dat de nood niet zoo groot is als da sommigen voorgesteld. Zelfs een commnoi tisch orgaan uit Rusland opent zijn kolos

Echo van het Zuiden | 1921 | | pagina 2