Derde Blad. Firma G. VERKADE, Provinciaal Nieuws. Winterjssen, Demi saisons, Ulsters, f 45-, f55- f65 - zaieruag i. eem 2038 ZILVEREN JUBILEUM als Gemeente-Secretaris van den Edelachtbaren Heer Snijders. Burgemeester van Dussen. Reeds lang hadden de gemeentenaren er naar gehunkerd 0111 den Burger vader een blijk te geven van dankbaar heid voor al het goede wat hij in zoo veel jaren, maar vooral in de bange Distributie-dagen, voor de gemeente naren heeft gedaan. Geen wonder dus dat, toen de heer van Steen in een der laatste raadsvergaderingen mededee- ling deed, dat de Burgemeester binnen kort voor 25 jaar geleden was benoemd tot gemeente-secretaris, men deze ge legenheid aangreep om door het orga- niseeren van feestelijkheden, zijn dank daardoor tegenover hem wilde uiten. Reeds lang van te voren werden er toebereidselen gemaakt om dit feit heugelijk te doen vieren. Comite's vormden zich en wedijverden er om, dien dag voor den jubilaris en de zijnen tot een onvergetelijke te maken. En daar is men ten volle in geslaagd. Maandag hadden de feestelijkheden in den Polder plaats. Zeer tot onze spijt kunnen wij, geheel onafhankelijk van onzen wil, geen verslag geven. Wij moeten er mee volstaan te ver melden dat de optocht, waaraan zeer velen hadden deelgenomen, ieders be wondering afdwong. Er waren zeer veel mooie wagens bij en vooral ook zeer kunstig versierde fietsen. Ook de eerepoorten in de verschil lende wijken geplaatst, mochten er zijn en gaven mede doordat schier aan alle woningen het nationale dundoek was ontplooid, een feestelijk aanzien aan het anders zoo rustig dorpje. Hank heeft Maandag op ondubbel zinnige wijze getoond een warm hart te hebben voor zijn Burgemeester. 0 Het spreekt van zelf, dat, nu de Pol der zoo schitterend voor den dag was gekomen, men in Dussen niet achter wilde staan. Met, ijver werkte de Com missie om Donderdag gereed te zijn en geheel het Dorp een feestelijk aan zien te geven. En daar is men, dank zij aller mede werking, volkomen in geslaagd. Naast de vele eerepoorten, waar over straks meer, was het raadhuis op schitterende wijze versierd. Door de honderden en honderden electrische lichtjes was het vooral 's avonds eenig mooi. Onvermeld mag ook niet blijven dat van zoo goed als iedere woning, de vlag al was deze soms wat klein, wap perde. Toen ongeveer half negen de stoet zich voor het Raadhuis verzamelde, zag de lucht er grauw uit en deed wei nig goeds voorspellen. Echter, het weer zou ook meewerken, de mist trok op en heerlijk begon het najaarszon netje te ,schijnen en maakte het een mooie najaarsdag. Spoedig was de stoet samengesteld. Deze bestond uit: 1. Heraut. 2. 2 Gardes d'Honneur met banderol. 3. 2 Commandanten. 4. 5 versierde fietsen met kroon. 5. Wil helmina. 6. Zeesloep (Becker Co.) 7. 2 Gardes d'Honneur. 8. Eere-comité. 9. 2 Gardes d'Honneur. 10 Prins Mau- rits m. page. 11. Praalw. Hollandscke Maagd 12. Gouverneur Generaal, Pr. van Djokjokarta, Javanen, Inlanders. 13. Burgerwacht. 14 Versierde fietsen. 15. 2 Gardes d'Honneur. 16. Graaf van der Dussen met pages. Prins v. Oranje met pages. 17. Schepenen (Feestcom. 18. 2 Gardes d'Honneur. 19. Burge meester en Wethouders. 20. 2 Gardes d'Honneur. 21. De laatste der Azteken en fam. 22. Raadsleden. 23. Praalwagen Pils (de Wit Co.) 24. Koning Wil lem I, Koning Willem II, Maarten v. Rossum. 25. Praalwagen Oud-Dussen. 26. Versierde fietsen. 27. Frederik Hendrik. Generaal de Wet, Generaal Botha c.s. 28. Praalwagen Klompenin dustrie. 29. 2 Commandanten. 30. Cowboy's. 31. Overige fietsen. Vol bewondering was men voor hetgeen men voor den dag had weten te brengen. Alles zag er keurig uit. Het meest werd er geroepen over No. 6 de Zeesloep (Becker Co.), de wa gen voorstellende de Klompenindus trie en Oud-Dussen. Ongeveer 9 uur zette de stoet zich in beweging en trok men naar Dussen Binnen waar de jubilaris aan zijn wo ning werd afgehaald en verzocht plaats te nemen in een rijtuig waarin de twee wethouders waren gezeten. Vandaar werd verder gereden tot de Ned. Herv. Kerk om zoo 't Kasteel te passeeren. Niet zoodra zagen de to renwachters van het aloude Kasteel den stoet aankomen, of ze bliezen de signalen. Toen de stoet was aangeko men werd de ophaalbrug neergelaten en trad de graaf van Dussen onder klaroengeschal op den jubilaris toe, feliciteerde dezen en nam in den stoet zijn plaats in. Weder bij het mooi versierde Raad huis aangekomen werd halt gehouden. Het Dag. bestuur, de leden van den raad en feestcommissie vereenigden zich in de raadszaal, welke voor deze gelegenheid keurig door kunstenaars- Nadat allen plaats hadden genomen, nam de oudste wethouder, de heer Van Steen het woord en feliciteerde den jubilaris niet alleen namens den raad maar namens de geheele burgerij met diens zilveren jubilé. Hij wees er op wat onder zijn wijs bestuur was tot stand gekomen, hoe steeds alle gemeen tenaren, zonder uitzondering, ten al nïïnnrnT^rTerivurucn uiiuiuuuuLi. Aan het einde van ons verslag feli- citeeren wij burgemeester Snijders gaarne met dit jubileum. Bijna twintig jaar bezoeken wij de raadsvergadering en hebben steeds moeten getuigen van zijn onverdroten werken voor de belangen van de ge meente. Wij vereenigen ons met den door Ilentijde tot hem zijn kunnen gaan om velen uitgesproken wensch, dat het I hulp of raad. Nooit was het hem te veel iets voor zijne gemeentenaren te kunnen doen. Spreker wees ook nog met enkele woorden op de twee laatste groote werken die door het onvermoeid wer ken van hem tot stand ^ijn gekomen n.l. de watervoorziening van Dussen en de verlichting van de geheele ge meente. Hij twijfelde er niet aan, of deze twee werkzaamheden mochten tot de voornaamste worden gerekend die ooit in het belang van de gemeente zijn verricht. Spreker sprak den wensch uit dat de jubilaris onder Godszegen nog vele jaren tot heil van de gemeente moge werkzaam blijven. Het luide applaus bewees dat allen met het ge sprokene instemden. Nadat de eerewijn was rondgediend nam de (jubilaris het woord. Hij; dankte voor de hem gebrachte hulde en gaf de verzekering dat hij steeds zijne beste krachten zou geven en ten allen tijde werkzaam zal zijn om de belangen van de gemeente daar waar het maar pas geeft, voor te staan. Intusschen hadden een groot aantal bruidjes zich voor het Raadhuis ge schaard en toen de Burgemeester met zijn vrouw zich op het bordes van het Raadhuis vertoonde, hieven de feinde ren, nadat eerst nog door een hunner een bloemstuk aan den jubilaris was overhandigd, een feestlied aan, dat door vele omstanders werd mede ge zongen De burgemeester dankte voor de hem gebrachte hulde en hoopte dat de eensgezindheid tot in lengte van dagen zou blijven voortbestaan want juist de eensgezindheid is het die den groei der gemeente kan helpen bevorderen Met een „leve Dussen" eindigde hij zijne toespraak, die door duizenden met een leve de burgemeester werd be antwoord. Alsnu werd doorgereden tot onge veer de grens van Almkerk. Vandaar werd terug gereden langs den tweeden Hoek, door Dussen-binnen, langs Tie- brecht, den Dijk om bij het Raadhuis ongeveer half twee te worden ontbon den. Overal werd de jubilaris hartelijk toegejuicht. Onvermeld mogen wij niet laten dat aan den Dijk, even voor het Klooster der Eerw. Zusters, een prachtige eere poort was geplaatst met in het mid den een mooi schild waarop onder staand gedicht zeer netjes was gecal- ligrafeerd. Welkom, Welkom, Jubilaris, Welkom op Uw Zilveren feest, Opgewekt en blij van geest. Dat ge Uw Gouden feest moog' vieren Over 25 jaar, En dan zullen wij weer juichen Leve Dussen's Burgervaar. Zoo waren overal mooie poorten aangebracht. Bij den draai bij Lude man, bij de Posthoorn waren het aardige poorten die vooral 's avonds door de verlichting mooi tot hun recht kwamen. Bij van Honsewijk stond een groote poort met een opschrift: De Rechte man Ter Rechtertij d Ter Rechterplaats. Daarna was er weer een geplaatst bij Verhoeven. Ook de bewoners van den Boeren dans zijn niet achterwege gebleven en hebben een bijzonder mooie poort ge plaatst waarop in een schild stond aangegeven Laat hier de Burgervader, Eens even blijven staan, Opdat hij eens kan kijken Wat de Korn voor hem heeft gedaan. hem gegeven moge zijn in de beste ge zondheid nog lang aan het hoofd van zijn gemeente te mogen blijven staan, Waalwijk, 28 Oct. 1921. Het Groot Nationaal Kegelcon cours, uitgeschreven door de Kegel club „Hannibal" alhier, zal hedenmid dag te 5 uur officiéél geopend worden. Zooals reeds medegedeeld, wordt' t concours gehouden van 29 October tot 13 November e.k. In ons nummer van Zaterdag 1.1. gaven wij een overzicht van het ge vormde eere-comité en de verschillende opgerichte commisises, terwijl wij ook een en ander mededeelden omtrent de nadere voorbereiding van den kegel kamp. De verwachtingen, die wij in dit be richt gewekt hebben, zijn reeds gedeel telijk in vervulling gegaan. 59 vijftallen zijn tot heden officieel ingeschreven, terwijl nog steeds in schrijvingen het Hannibalsche secre tariaat .binnenkomen. Verwacht wordt dat het aantal deel nemende vijftallen 't genoemde cijfer belangrijk zal overtreffen. Naar de plaatsen ingedeeld hebben als volgt ingeschreven: BIJNEN, Adviseur. Onderwerp„Parabel De verloren Zoon", (met voordracht.) Markt en Grootestraat. - WAALWIJK. naar maat Vijftallen. Amsterdam 2 Rotterdam 10 Den Haag 4 Utrecht 5 's Hertogenbosch 13 Tilburg 4 Dordrecht 2 Breda 3 Gorincliem 1 Zwolle 1 Kaatsheuvel 4 Oosterhout 3 Vlaardingen 1 Waalwijk C 59 in de vitrine van de fa. G. Ver kade ten toon gestelde prijzen, hebben gedurende de geheele week groote be langstelling getrokken en gelooven wij wel te mogen zeggen, dat deze in den smaak der kijkers gevallen zijn. De toegang tot de banen is vrij, uitgezonderd op Zaterdagen en Zon dagen op welke dagen met het oog op den te verwachten toeloop en de be perkte plaatsruimte toegang wordt verleend op vertoon van eene introduc- tiekaart, welke kaarten door het be stuur in beperkt aantal worden ver strekt. Ter gelegenheid van het jaarfeest en als inzet van de November-actie zal door de R K Werkliedenvereeniging van Waalwijk en Besoijen een triduum gehouden worden, aanvangende Don derdag 3 November a.s. Leider van het triduum zal zijn de Eerw. Pater Capu- cijn Eusebius. Zondag 6 Nov. zal eene H. Mis plaats hebben met algemeene H. Com munie en des avonds 6 uur groote feest- vergadering. Aan de patroons van Waalwijk en Besoijen is een schrijven gericht om in verband met bovenstaand Triduum eventueel overwerk zoo te regelen, dat de leden aan de oefeningen kunnen deelnemen. Wij twijfelen niet of zooveel moge lijk zal aan dit verzoek worden tege moet gekomen. Door de Propaganda Club van de R. K. Werkliedenvereeniging zijn in overleg met het bestuur een aantal ontwikkelings-avonden georganiseerd. Om de belangrijkheid dezer zaak en om daaraan de grootst mogelijke be- En werkelijk, de stoet moest hier I kendheid te geven laten we het pro blijven staan want een lid van de Bur- gramma hier in zijn geheel volgen gerwacht bij de eerepoort geplaatst, Donderdag 17 Nov. Groote Propa loste een schot en riep halt. Eerst toen ganda-Vergadering met muziek. Spreker: Onderwerp: „Missieactie". leen den arbeidsduur van hen die in Donderdag 9 Mrt. Spreker: LO DE fabrieken of andere werkplaatsen arbeid GRUIJTER,"Student aan de Handels- verrichten, doch geldt ook vooriederen Hoogeschool te Rotterdam. werkman en ambtenaar in dienst van Onderwerp: „De ontwikkeling der Staat, provincie en gemeente, althans industrieele bedrijfs- en ondernemings- wordt logisch daarop toegepast, waar- vormen". door hoogere uitgaven onvermijdelijk Donderdag 23 Mrt. SprekerL. j zijn en waarvan vermeerdering van be lasting het gevolg is. Al moge nu in het voorontwerp van wet al eenige tegemoetkoming in de verlen ging van den arbeidsduur in het uit zicht worden gesteld, waardoor de industrie eenigszins zal worden gebaat, toch is dit niet voldoende en voorzien wordt daardoor niet in de bestrijding der grootere uitgaven ten koste van het algemeen. Werd voor de uitvoering der Arbeids wet 1919 als een belangrijk motief voor verkorting van den arbeidsduur aange voerd het vooruitzicht dat door de ver korting van den arbeidstijd de arbeider in zijn werkuren meer intensieven ar- „n I beid zou verrichten, gebleken is, dat de i~.Aanstaanden a 7 f ctober arbeidsprestatie per uur minder gewor- zal de Wielerclub „de Zwaluwen" alhier den jg K een betrouwbaarheids rit houden voor Waar nu in het voorontwerp van wet hare leden de bekende ronde door_den L wijziging der Arbeidswet 1919 onder Polder vier maal te rijden, plm. 30 K.M. zekere voorwaarden de werktijd tot 53 Afmarsch 12 uur bij den heer J. uren kan verlengd worden (althans voor Wingels. de textielindustrie) en gezien de nadee- De Hanze, afdeeling Waalwijk en )ige geVolgen die een te korte arbeids- Besoijen, zal Donderdag 3 November, duur veroorzaakt, zoowel wat betreft des avonds te half acht, in het hotel de duurdere productiekosten als de Verwiel eene vergadering houden ter vermeerdering der belastingen, meenen bespreking van diverse belangrijke onze Kamers Uwe Excellentie met ge- punten. pasten aandrang bij de herziening der In de Donderdagavond in de Arbeidswet 1919 in ernstige overweging Waalwijksche Lunchroom gehouden ver- te mogen geven, het daarheen te leiden gadering van dames van de Haven- dat ruimere bevoegdheid tot werken buurt ter voorbereiding van het gouden wordt gegeven en in ieder geval dat huwelijksfeest van het echtpaar Van zonder „zekere voorwaarden" in de Bokhoven werden als bestuursleden gewijzigde Arbeidswet een algemeene gekozen de dames Dora Klijberg, Marie werktijd van 55 uren per week, mede Wingels, Marie Trommels, Antoinet met het oog op de Katholieke feestdagen, Speekenbrink, S. Bergmans, Jo Albach zal worden toegestaan, althans geen en Trees Treffers. kortere arbeidsdag dan algemeen in het „W.S.C I" speelt morgen haren buitenland mogelijk is. derden achtereenvolgenden uitwedstrijd Het wil onze Kamers verder voorko- tegen „B.V.V. 11" op het terrein in den men dat een collectief overzicht inzake Bosch. overwerk geen practisch resultaat kan „W.S.C." wacht hier een zware taak hebben, temeer niet daar door de wet en zou het ons niet verwonderen, indien zelve ieder bovenmatige eisch voor ditmaal de overwinning in den Bosch overwerk als uitgesloten moetbeschouwd zou blijven. Niettemin moet door worden.fDit dient derhalve te worden ge- W.SC." alles in het werk gesteld schrapt, te meer waar een dergelijke worden, om tot het uiterste partij te bevoegdheid naar de meening der Ka- geven. mers de verleiding bij de arbeiders, De andere elftallen spelen dien respectievelijk de arbeidersbonden zal dag eveneens voor den Brab. Voetb. scheppen, hun medewerking afhankelijk Bond. „WS.C. 11" gaat naar Capelle stellen van inwilliging van loon- en om daar tegen „Capelle I" te spelen. andere eischen. Mocht echter onverhoopt „W.S.C. Ill" speelt om 2 uur tegen deze schrapping niet kunnen worden Capelle II" op het terrein alhier. bereikt, dan dient toch in ieder geval Het wordt Zondag a.s. een ware be,™P, onpartijdiïM derde mo- R.W.B.-Quick sportdag: Met niet minder yerder Vordt in het adres nog de aandacht van den Minister gevestigd op eenige detailpunten betreffende de wet. BAARDWIJK In een Donderdag avond gehouden spoedeischende- ver- dan drie XI-tallen moet Quick Zondag a.s. ten strijde tegen drie R.W.B. ploegen. Quick 2 speelt te Besoijen om 12 uur tegen R.W.B. 2. Om 2 uur zal Quick 1 ook te Besoijen spelen tegen R.W.B. 1, terwijl te Waalwijk op het Quick terrein gadering is na een<ge discussie besloten tot een definitieve benoeming van een gemeenteontvanger over te gaan. De heeren van den Hoven en Schil ders waren met het oog op de a.s. annexatie voor een tijdelijke benoeming In een volgend nummer uitvoerig gespeeld zal worden tusschen Quick 3 R.W.B. 3. Aan een voorspelling voor boven staande wedstrijden durven we ons niet wagen, daar in normale omstandig heden de XI tallen goed aan elkaar gewaagd zijn, Doch nu Quick 1 waar- verslag. schijniijk met enkele invallers zal moeten spelen wegens verhindering van enkele spelers, o.a. Meeth, ziet het er voor Quick niet rooskleurig uit Ter voorbereiding der algemeene unlversiteltscollectz in het Bossche Dio cees zal a.s. Zondag, 30 October, in Casino te 's-Bosch eene vergadering worden gebonden waarop de Parochiale Comlté's zijn uitgenoodlgd, benevens de Diocesane Besturen der Standsorgaol- satie's. Dr. v. Gils uit Roermond zal bovenstaande onderwerp behandelen, terwijl Mgr. Diepen niet alleen van zijn belangstelling zal doen blijken door de vergadering met zijne tegenwoordigheid te vereeren, doch tevens zich bereid verklaard heeft het slotwoord te spreken. De Kamers van Koophandel en Alhier is overleden de heer C. Schonk, ontvanger der gemeente. BESOIJEN Maandag jl. vierde het Schuttersgilde St. Chrispijn alhier zijn jaarlijkschen feestdag. Des morgens te 8 uur werd zooals gewoonlijk een H. Mis bijgewoond voor de zielerust der overleden gildeleden. Om 3 uur 'smid- dags werd een onderlinge schietwed strijd gehouden waarbij de heer L Verhagen den lsten prijs verwierf. 's Avonds om 6 uur had een dinqr plaats, waarna het komieken-duo van Engelen-Didden voor het verdere ver loop van den avond voor de noodiga afwisseling zorgde, waarmede zij een uitbundig succes hadden, zoodat na afloop eenieder hoogst voldaan huis waarts keerde. Een mooie verbetering voor het men de poort goed had bekeken, kon men verder gaan. De fakkeloptocht, die 's avonds werd gehouden, had doordat overal voor het eerst het electrisch licht brandde, niet dat effect. Niettemin bracht deze echter, mede door de lustige tonen van Wilhelmina, een gezellige stemming onder het publiek, wat er niet min der op werd toen het bal-Champêtre een aanvang nam Voor het Raadhuis schaarden zich gedurende den geheelen avond groote drommen volks om de eenig mooie ver lichting in oogenschouw te nemen. Toen het groote zoeklicht boven op het plattedak van het Raadhuis ge plaatst, aan het werk ging, waren velen stom van verbazing. Telkens zette het zoeklicht dan dit gedeelte en dan J. NUIJENS, Kap. Baardwijk Onderwerp „De werkman van onzen tijd". Donderdag 24 Nov. Spreker: F. HENDRIKX, Kap. St Pieter, 's-Bosch. Onderwerp „Weenen". (Met licht beelden). Donderdag 15 Dec. SprekerA. LATHOUWERS, Prof. Doofst. Inst. St. M.-Gestel. Onderwerp„Spreken, hooren en doof zijn". Donderdag 22 Dec. SprekerL. BIJNEN, Adviseur. Onderwerp: „De Schoonheid der Evangelieën". Donderdag 12 Jan. SprekerP. GOORTS, Rector R. K. Kweekschool, 's-Bosch. Onderwerp: „Parallel tusschen nu en weer dat gedeelte der gemeente in een de'Volksverhuizing (plm. 400 na Chr) Donderdag 26 Jan. SprekerG. SUETENS, Kap St. Jan, 's-Bosch. Onderwerp „Jeugd en Standsorgani satie". Donderdag 9 Febr. SprekerJ. BIJNEN, Kap. St. Pieter, 's-Bosch. Onderwerp; „Kerk en Sociale quaestie". Donderdag 23 Febr. Spreker J. zee van licht. Dat tot laat in den avond het feest werd voortgezet en het overal een ge hos en gejubel was zooals nog zelden hier is gezien, behoeft niet te worden gezegd. Het is éen feest geweest dat bij allen in aangname herinnering zal blijven voortleven. Der feestcommissie mag een woord Fabrieken te Breda, Dongen, Eindhoven, verkeer is aangebracht aan den hoek Helmond, Loon-op-Zand. Oosterhout, Besoijensche Steeg-Parallelweg bij het Rozendaal, Tilburg en Waalwijk, geza- Café van P. Passier alhier, alwaar een menlijk besproken hebbende op 31 I bocht is weggenomen door het uitrooien September 1921 te Breda, het vooront- van een boom en het afronden van het werp van wet tot wijziging der Arbeids- trottoir, zoodat deze bocht thans wel wet 1919 geven aan den Minister van Lens zoo breed is als voorheen. Arbeid kennis van den algemeen uit- De marechaussee A.M. Jopsevan gesproken wensch dier vergadering de brigade alhier is geslaagd voor het Met klem van redenen wenschen de examen voor wachtmeester Kamers speciaal de aandacht van Uwe ket plotselinge wassen van Excellentie te vestigen op het algemeen ket water in den buitenpolder alhier verlangen van alle Kamers, namelijk de tengevolge van den storm in het begin mogelijkheid tot verruiming der werk- dezer week> liepen- verscheidene wei- gelegenheid. landen onder, waarbij eenige stuks vee De Kamers zijn eensgezind van oor- siechts met moeite konden worden ge- deel, dat, indien in de naaste toekomst red tot verlenging van den arbeidstijd geen ,hi voldoende gelegenheid geboden wordt, - - - 6 1 hooikarren passeeren, zoo druk wordt de noodzakelijk hooge productiekosten vooral in verband met de buitenlandsche toestanden, oorzaak zullen zijn dat in het algemeen de Nederlandsche industrie tot werkeloosheid en ondergang gedoemd zal worden. Het behoeft wel geen nader betoog dat sedert de inwerkingtreding der Ar beidswet 1919 uit de praktijk gebleken is dat beperking van den arbeidsduur beteekent belangrijke vermindering van productie per arbeider en dienvolgens vermeerdering van productiekosten. Geldt dit voor industrieele ondernemin gen en ondervinden deze daarvan de nadeelige gevolgen, meer wellicht dan het groote publiek, ook dit wordt, zij het misschien minder tastbaar, op ge- TERVOOREN, Kap. St. Cathrien, voelige wijze getroffen door de bedoelde thans het bietenloof van alle kanten aangevoerd door de boeren uit de hei streken Dagelijks ziet men massa's van dit bietenloof vervoeren in de richting Tilburg, naar het schijnt uit gebrek aan wintervoeder. Maandagavond ten 8 uur ?al in het café van den heer Pompe alhier, door een ambtenaar van de Vrijwillige Ouderdomsverzekering, een lezing wor den gehouden over de Vrijwillige Ouder domsverzekering. Toegankelijk voor iedereen. Het is 30 October voor R.W.B. een zeer belangrijke dag aangezien 3 XI-tallen tegen Quick Waalwijk moeten spelen. Vooral de wedstrijd voo- den N.V.B., R.W.B. I—Quick I zal zeker JIM. 1921. IOC Jddlg. *.vl it am mil in «11 »-r -11-1 J I 1 n?-in ltl il A LAf,TA rWi s-doscu. j wei. Tui

Echo van het Zuiden | 1921 | | pagina 9