Eerste Blad, j De Portierster van Alfortville. I „NOORD-B RAB AND" WAALWIJK. Dit nummer bestaat nit TWEE bladen Gemeenteraad. FEUILLET0M Maatschappij van Verzekering op het Leven. NUMMER 92. WOENSDAG 30 NOVEMBER 1921. 44« JAARGANG. Dit bied verschijn» WOENSDAG- SN ZATERDAGAVOND. bonnementsprija yer t maanden t 1.26. Franco p. poat door ket geheel» rijk 11.40. Brieven, Ingezonden stukken, gelden enz., franco te eenden aan den Uitgever. Telef. 18. WAALWIJKSCHE EN LANGSTRAATSCHB COURANT. Uitban: Wulwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tieten Telegr.-AdresECHO. KAATSHEUVEL. van „De Echo van het Zuiden". 58). Prijs der Advertentiên een» per regel; minimum f 1.5®. Reclames 46 cent per regel. Opgericht 1843; VarMkerd Kapitaal Raaarre 26 099 999- 3.165.341.— Itli ECHO VAN HEI BAAKDWLTK. Openbare spoedeischende vergadering van den rand dezer gemeente op Vrijdag 23 No vember des avonds ten 8 uur. Voorzitter: Edelachtb. heer G. de Goeij. Ongeveer kwart over acht uur opent de Voorzitter de vergadering: afwezig de heer van den Hoven. De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. De Voorzitter zegt deze vergadering spoedeisehend te hebben bijeengeroepen om den nieuwbenoemde., gemeen te-ontvaage) direct te kunnen beeedigen. Dat is zeer urgent want langer wachten brengt groote schade aan de gemeente, aan gezien alles betreffende de finantien stil staat. AAN DK OKDK: 1 ingekomen stukken a. Schrijven van Ged. Staten, houdende goedkeuring van het besluit tot tiorgstortlng van den gemeente-ontvanger. b. Idem, houdende de opmerking dat nog- geen begrooting ter goedkeuring is ingezon den. Ged. Staten verzoeken dit alsnog on verwijld te willen doen. Schrijven van den heer Krol, houdende het bericht dat hij zijne benoeming tot. ge meente-ontvanger aanneemt en derhalve bedankt als lid van den gemeenteraad Schrijven van Ged. Staten houdende mede- deeling dat men betreffende de bepaling van de huishuur van het hoofd der school met het: onderzoek nog niet gereed is gekomen, redenen waarom ze de beslissing hebber, verdaagd. Wordt voor kennisgeving aangenomen 2. Aangaan kasgeldleening. De Voorzitter deelt mede dat 30 December een bedrag van 6000 moet worden afgelost terwijl geen voldoende bedrag in kas is. Burg. en Weth. stellen derhalve voor een kasgeldleening van 6000 tegen een rente van ten hoogste 6 aan te gaan. Vaststelling verordening betreffende bet innen van den Hoofd. Omslag. Conform het voorstel van Burg. au Weth. wordt besloten. Aanbieding begrooting 1922. Wordt ter visie nedergelegd. Heëed igin g- gemeen te-on tv anger De heer Krol legt in banden van den Voor zitter de voorgeschreven eeden af. Voorzitter. Ik felieiteerm nogmaals en ik hoop dat ge uwe betrekking, zij het niet lang. toch met genoegen moogt waarnemen. Krol. Ik dank wel. Ik zal het ambt zoo trouw mogelijk vervollen. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Zaterdag 26 November des na middags ten 3 uur. Voorzitter Bdelaehtb. heer van Besmiw. Ongeveer 3 uur opent; de Voorzitter de vergadering; aanwezig alle leden. Na voorlezing der uitgebreide notulen, zegt de beer van Lier dat er een kleine ver gissing is ingeslopen. Niet bij de Centrale Boerenleenbank, zooals in de notulen staat is de leening van 15000 aangegaan doch bij de plaatselijke te Loon op Zand. Daarna worden ze goedgekeurd. AAN DK OKDK 1. Aanbieding gemeente begrooting. Voorzitter. De heeren zullen deze week eene memorie van toelichting ontvangen. Nu kan Ik reeds ter geruststelling mededee- len dat de H. Omslag niet zal worden ver hoogd maar dat we. door alles zuinig te beheeren en doordat we nogal goed hebben kunnen werken, de Hoofd. Omslag met 25000 kan worden verminderd. De begrooting wordt ter visie nederge- legd. 2. Voorstel tot aankoop van een perceel grond bij de gasfabriek. De Voorzitter wijst er op, dat de direc teur van de gasfabriek een groot deel van zijn tuin af moet geven aangezien daar de gashouder moet komen te staan. Burg. en Weth. stellen daarom voor aan de andere zijde van de woning een perceel grond aan te koopeno en hem daar een tuin van te geven. Ook kan dan, als alles wat goedkooper wordt een woning worden gezet voor den gasfitter wijl het altijd wenschelijk is als deze vlak bij de fabriek woont. I>af perceel is 40 M. lang en 40 M. diep dus 1600 MC groot Br wordt 9000 voor gevraagd. r>e Voorzitter zegt er van overtuigd te zijn dat deze prijs zeer boog is, doch 't ge wone liedje is altijd als 't voor de gemeente is, moet veel worden gevraagd. Het land is eigendom van de heeren Stassen en De Hros ser. De heer van Lier aeht de prijs ook abnor maal hoog en vraagt of ei- geen gelegenheid is om een ander perceel grond aan te koooen. De Voorzitter antwoordt ontkennend en wijst er op dat aan de andere zijde het fa brieksterrein zic-h reeds tot aan den Loon- ochendijk uitstrekt Van Lier. 't Is hoog in prijs. Voorzitter, 't Is boven den gewonen prijs, maar dat weet men van te voren. Is men overtuigd dat men het moet bebbe*. dan wordt altijd overvraagd Wordt besloten tot aankoop over te gaan. 3. Schrijven van den heer Schraauwers- de Vries, houdende het verzoek de rooilijn te mogen overschrijden. De Voorzitter deeft mede, dat door den gemeente-opzichter een onderzoek is inge steld. Deze geeft in ovei-weging niet op hef verzoek van adressant in te gaan wijl reke ning moet worde» gehouden dat men een lijn krijgt, dat men een geheel krijgt. Laat men den een vooruitkomen, dan moet men dat ook den ander laten doen en don krijgt men nooit een geheel. In het schrijven van adressant, daf wordt voorgelezen, wijst hij er op. dat hij dan op de oude fundamenten kan bouwen en dat de sierlijkheid der straat er door zal worden bevorderd. De opzichter blijft echter bij zijn mee ning. vooral ook met 1 oog erop dat van den Hoven een volgend jaar gaat bouwen. De beer van Amelsfoort zou de mensehen DRIE KN VIJFTIGSTE HOOFDSTUK. „En gij bemint haar?" „Van ganscher harte, met al de krachten mijner ziel. Zonder haar is er voor mij geen geluk meer te vinden." „Welnu, laat ons hopen, dat uwe positie spoedig zal gemaakt zijn om dan het geluk in de armen te kunnen vliegen... Ik noodig mij zelf uit op de bruiloft." Op dit oogenbllk kwam Leentje mededee- len, dat de tafel gedekt was. De drie personen begaven zich naar de zaai. Het middagmaal was zeer opgewekt en duurde gerulmen tijd. Het werd elf uur eer Lucien zijn ouden schoolmakker verliet en den schilder Ste phaan Castel, die ook reeds zijn vriend ge worden was. „Werk, eu reken op ons," zelde Georges, toen hij met een hartelijken handdruk af scheid van hem nam. En de jonkman sloeg den weg naar huis in, het hart met hoop vervuld. Gevoelde echter Lucien zich gelukkig op dat oogenblik, Lucia was ter prooi aan de grootste droefgeestigheid. Den ganschen avond had Jeanne Fortier's dochter met het grootste ongeduld gewacht; na eenigeu tijd was dit ongeduld tot angst gestegen en eindelijk wist. zij niet meer wat te denken. „Zou hem eenig ongeluk overkomen zijn? zoo vroeg zij zich af. Eindelijk, ruim half twaalf, hoorde zij de het niet te moeilijk willen maken en vraagt of adressant veel vooruit wil bouwen. De Voorzitter zegt dat dit aan een kant 20 en aan een zijde 18 cM. zal bedragen. De kwestie is maar dat men bij bouwen dan telkens zal moeten gaan afwijken en men nooit een geheel zal verkrijgen. De heer de Bresser merkt op dat men wel zoover als men wil naar achteren kan bou- men mits men dan een hek op do rooilijn plaatst. De heer van Amelsfoort zou in deze toch vau het voorschrift willen afwijken. Ten eerste scheelt het slechts enkele centimeters eu ten tweede is het voor Schaauweïs heel wat voordeeligei' als hij op de oude funda menten kan gaan bonwen.. Voorzitter. Zoo gaat het gewoonlijk, 't scheelt altijd maar een beetje, maar kis dan deze en dan aan een ander weer vergund wordt om over de rooilijn te bouwen krijgt men een heele scheve straat. Als men A zegt moet men ook B zeggen. Kijk maar eens naar de huizen van Vesfers en Roestinberg, daar was ook toestemming voor gegeven om buiten de rooilijn om te mogen bouwen en kijk nu eens. Nog staan er geen hekken voor. t Ontsiert de heele straat. Er is al eens ge schreven dat de hekken moeten aangebracht worden en dan wordt wel gezegd dat daar voor zorg zal worden gedragen maar het moet uog worden gedaan. Mijnheer Roesten- berg bouwt ook maar in hel verlengde van het hek aan de school. Van Amelsfoort, Niemand heeft vroeger ooit gemerkt dat het huis ver vooruit is ge zet en bet beeft de straat zeker niet ont sierd.. Voorzitter. De raad moet hel zelf weten. Burg. en Weth. stelten voor nu A gezegd is ook B te zeggen. Van Amelsfoort, Als men nu geheel op nieuw moest beginnen dan werd het iets aders, maar nu de fundamenten er nog liggen vind ik het gekheid. Voorzitter. Dat doet aan de zaak niets af. Als een huis afgebrand is zou men dan altijd op de fundamenten moeten laten bou wen. In de stad gaat dat alles toch ook wel. Roestenberg. Geeft men nu toe om 30 c.M. .af te wijken, dan komt er morgen een om 60 cM. te mogen afwijken en overmorgen om 100 c.M. Dat is juist hel moeilijke van het geval. Hierna wórdt zonder hoofdelijke stem ming besloten geen toestemming' te vorlee- non tot overschrijding van de rooilijn. 4. Schrijven van den heer Van Luxem burg. houdende het verzoek om hem bet per- eeetlje grond, dat waar vroeger de branri- kuit is geweest, te willen verkoopen om daar op twee huizen te doen bouwen. De Voorzitter deelt mede, dar. Burg. en Weth. voorstellen om op het verzoek in te gaan. 't Is een smalle spie en voor de ge meente heeft bet geen waarde. Vroeger was het gewoon een mesthoop en daarom stellen Burg. en Weth. voor dit perceeltje, grond billijk af te staan. Voorgesteld wordt liet voor 25 af te staan. Gehandeld wordt zoo om het recht te handhaven. Bij de provincie wordt zoo meermalen gedaan. De heer de Bresser zon wat meer van dit perceeltje willen maken. De Gemeente moet voor het perceel land, gelegen naast de gas fabriek, ook wel meer geven en bgm is deze grond ook wel wat waard. De Voorzitter meent dat dit niet bij deu raad mag voorzitten wijl men (1e ingezete nen in de gelegenheid moet stellen in de rooilijn te bouwen. De Wijs. Hel is een mooie opruiming, 't Is daar altijd eeji rotte geschiedenis ge weest- Van Amelsfoort. Er is nooit iets mee ge daan. Voorzitter, 't ls alitjd een vuilnishoop ge weest. Met algemeene stemmen wordt liet voor stel van Burg. en Weth. aangenomen. 6 Voorstel tot bet bouwen van eenige bijzondere scholen. De Voorzitter zegt dat Burg. en Weth. deze zaken, naar aanleiding van bet in de vorige \ergadfiring gesprokene, nog eens ern stig hebben overwogen. Thans stellen ze voor geleidelijk tot het bouwen van de scholen over te gaan. want met de finantien van de gemeente moet ten zeerste rekening worden gehouden. Echter mag de gemeente bij de betrach ting der zuinigheid nooit uit het oog verlie zen dat. daar waar de nood het hoogst is, moet worden ingegrepen. Het hoogst is de nood bij de Eerw. Zusters te Loon op 'Aand. De Commissie beeft ter plaatse een onderzoek ingesteld eu het oor deel is algemeen dat bet: daar veel te klein Ls en dat door verbouwing geen verbetering is te verkrijgen. Burg. en Weth. stellen voor. om gelden ter beschikking te stellen voor het bouwen van .„■n zes-ktassige school. 1ter. ais teekenin- gen enz. zijn gereed gemaakt, kan hel he drag -woeden -vastgesteld. Van de Bijzondere school der Ned. Herv. gemeente aan den Loonschendijk kan het zelfde worden gezegd. Deze is ook te klein. G. Staten willen den góeden weg op. Nu zijn er wel meer aanvragen gedaan, maar Ken- ten en Aken zijn niet op een dag gebouwd. Hier moet alles geleidelijk gebeuren. Dat zal het beste zijn. Vervolgens wijst de Voorzitter er nog op. dat van de bewoners der Telefoonstraat een schrijven is ingekomen waarin wordt ver zocht daar een school te willen doen bou wen. Burg. en Weth. stellen echter voor hen te machtigen met 't betreffende kerkbestuur Ie onderhandelen. In liet adres staat wel niet dat men een bijzondere school wil heb ben maar dat zal tocli wel de liedoeliug zijn van adressanten. Hebben de onderhandelingen plaats ge had, dan komt het adres weer bij den raad in behandéling. Dat zal echter nog niet zoo spoedig zijn want het moet eerst van alle kanten worden bekeken en dan door de Kroon worden bekrachtigd. Van Lier. De rand heeft toch zeker te be slissen waar de school zul worden gebouw.i. Voorzitter. Zeker heeft (laar de rand mede- zeggingschap in. Snaphaan. In de vorige vergadering heeft de heer Rijken doen uitkomen dat het niet uitgesloten is dat men in Vrijhoeve Öapelle op den duur zelf een school gaat bouwen. Voorzitter. Men kan gerust zijn. dat zal niet gebeuren want eerst wordt door den Minister onderzocht of liet bouwen van ui school hoog noodzakelijk is. ik geloot niet dat men daar ongerust over behoeft te zijn. Rijken. Het zou tenminste jammer zijn als men in Oapelle b.v. nu ook zoo n school zou gaan bouwen. Als men een nieuw .Mi nisterie kreeg en daar een vooruitstrevende Domino zou liet kunnen gebeuren dat men er toe zou overgaan. Voorzitter. Daar behoeft men niet bang voor te zijn. Rijken. Ik geef toe dat bet nu niet zoo gauw zal gebeuren. Maar was het anders, wie zou het dan kunnen betalen. Van Amelsfoort. Ik misgun ze geen school maar tocli is tiet een bezwaar dal de school zooveel afhankelijk is van kinderen buiten de gemeente.* Voorzitter. Daar staat toch ook weer te genover dal mén er de schoolgelden van heeft. En veronderstel dat het eens zou ge beuren dan moet Oapelle en Yrijli. apelle in de verbouwing bij betalen. .Vlaar nog eens daar behoeft men-zich zeker voorlcxvpig niet ongerust over fe maken. .- De heer --fB+ieftbaaH vraagt of bet. niet wenóehelfjk is dat het Kerkbestuur in ken nis wordt gestéld dat de raad de school het liefst in de Telefoonstraat ziet gebouwd. De Voorzitter zegt toe deze uitgesproken wenseh aan het Kerkbestuur kenbaar te maken. Van AmelsfooriDat is niet alleen de wensCil van den raad maar ook van een deel der bewoners. De Voorzitter wijst er op-rfat de bestaan de school te klein is om telkens alle jongens die zich aanmelden, te kunnen plaatsen. Daarom moeten ze vaak zoo lang op de be- w a a rschpol bi ij ven De heer de Bresser zou liever eerst eens na willen' gaan of met uitbreiding van de bestaande schooi ook niet kan worden vol staan. De Voorzitter zal 'hij (le onderhandeling met het Kerkbestuur ook hierop wijzen. Hierna wordt het voorstel van Burg. eu Weth. zonder hoofdelijke stemming aango- zware buitendeur opengaan en een oogenblik later weer gesloten worden. Zij leende het oor. Weldra werden stappen op do trap verno men, en deze stappen naderden meer eu meer de verdieping, welke Lucia bewoonde. Met bevende hand opende zij de deur van hare kamer. „ZIjt gij het, Lucien?" vroeg zij op zuch ten toon. Hare bevende stem kon schier niet gehoord worden. „Ja. liefste Lucia," antwoordde de jonk man. Eensklaps verdween al haar angst. „O, wat was ik ongerust!'- zuchtte zij. ..Wat was ik baug!" „Bang?? Waarvoor?" „Nooit zijt gij zoo iaat thuis gekomen! Ik stelde mij vreeselijke zaken voor, een groot ongeluk „Wel, beste Lucia, dan hebt gij u wel ver gist Ik mag integendeel zeer tevreden zijn Laat mij een oogenblik in uwe kamer treden eu ik zat u mededeelen. hoe het geluk mij heden begunstigd heeft". „Kom. Lucien, treed binnenik zal mijn werk eindigen, terwijl gij mij alles vertelt." „Wat zijt gij nog laat aan uw werk En ik had u zoozeer gevraagd vroeger uwe be zigheden te eindigen." „Zoo ik ongehoorzaam ben geweest, dan is het uwe schuld vriend. Ik moest mij toch wel met iets bezighouden, terwijl ik uwe thuiskomst afwachtte. Kom, zet u thans, en laat ons eens praten." Lucien kreeg een stoel en nam aan de zijde van het meisje plaats. „Hebt gij uwen vroegeren vriend, den heer Georges Darter gezien?" vroeg zij. „Ja, liefste," „Hoe heeft hij u ontvangen?" „Als een rechtschapen vriend. Ik heb in hem mijn vroegeren sohoolmakkver terugge vonden." „Heeft hij u aan tafel gevraagdV' „Ja, ik kom van zijne woning," „Heeft hij u beloofd, dat hij eene betrek king voor u zal weten te vinden?" „Ja, dat heeft hij mij beloofd, en zeker zal hij woord houden." „Weldra?" „Binnen eene maand weUieht zal ik als direeteur geplaatst zij» In eene gvotfte i» dustrieele inrichting, te Oourbevoie, niet verre van Parijs. Mijn vriend zal voor mij ten beste spreken en de industrieel kan aan Georges Darier niets weigeren." Lucia klapte in de handen. „O. wat ben ik nu gelukkig!" riep zij uit. „Gij hebt uwen tijd niet verloren, beste vriendthans neem ik het u niet kwalijk meer, dat gij mij zoolang hebt laten wach ten. Kom, laat ons nu scheiden! Het is tijd onze legersteden op te zoeken en wij t toe ten ook de buren geen stof tot praten geven." Lucien stond op. Het meisje neeg vriendelijk tot hem. De jonkman drukte een kus op het voor hoofd, dat hem geboden werd. „Slaap wel, liefste!" zeide Lucien. „eij droom van mij.'K „ZekerZekerantwoordde hel meisje, ..Tof morgen dan Zij namen afscheid van elkander, met.de overtuiging, dat, zoo de toekomst liare be loften hield, zij weldra niet meer zouden ge scheiden worden. VIER EN VIJFTIGSTE HOOFDSTEK. Georges Darier' was, zooals wij rèeds heb ben aangestipt, een uitstekende jongen. De toestand, waarin Lucien verkeerde, voor wien hij eene diepe genegenheid gevoel de. had hem zwaar getroffen. Hij kende de waarde van zijn vroegeren schoolmakker, zijne bekwaamheid, zijne rechtschapenheid en hij hield zich overtuigd dat liet eene misdaad zou zijn hem in dien droevigen toestand te laten voortleven. Het verhaal van den tragischen dood van Jules Labroue had dit verlangen nog ver scherpt meer en meer wenschte liij voor den zoon van den zoo ongelukkig vermoor den ingenieur in de bres te springen. Des anderendaags, reeds vroeg, sloeg liji den weg in naar de Murillostraat om Paul Harmant's gunst voor zijn beschermeling te vragen. Boven op het perron van het hotel trof hij een livreiknecht van den millionair aan en vroeg hem „Kan mijnheer Harmant mij ontvangen „Het spijt mtj," antwoordde de bediende, ..mijnheer Darier te moeten mededeelen. dat de heer Harmant op reis is." „Zal hij lang afwezig zijn?" vroeg Geor ges min of meer ontevreden. „Dat weet ik niet. maar juffrouw Mary zal wel beter ingelicht zijn. Zeker zal zij n ontvangen en mededeelen wat gij verlangt te weten. Zal ik mijnheer aanmelden?" Georges had vaak genoeg het hotel van den heer Harmant bezocht om te weten, dat de juffrouw den grootsten invloed op haar vader uitoefende. Hij achtte het dns van bijzonder belang Mary voor zich te winnen: want, zoo zij zich genegen toonde de zaak van den heer Lucien Labroue op zich te ne men, dan behoefde hij niet langer meer aan het succes te twijfelen. Hij haastte zich -dan nok te antwoorden „Zoo gij denkt dat ik juffrouw Harmant niet derangeeren zal. gelief haar dan mijn kaartje af te geven." Mijnheer Darier gelieve mij te volgen naar de zaal. Tk zal mejuffrouw waarschu wen. I)e livreiknecht bracht den jonkman in eene kleine zaal in de nabijheid der ontvang kamer, liet hem daar enkele oogenblikken alleen en ging clan het kaartje aarr juffrouw Harmant afgeven. Mary, die reeds geruirrten tijd met haar toilet gereed was. begaf zich onmiddellijk tot den bezoeker. „Dag. mijnheer de advocaat." zeide zij op zeer hevalilgen toon, terwijl zij Georges de hand reikte, „Uw bezoek gold niet mijn per soon. daarvan iten ik zeker: doch hel ver heugt mij zeer. dat gij niet hebt willen ver trekken, zonder mij een kort bezoek te bren gen. Zet u en laat ons samen praten." „Hoe vaart gij, mejuffrouw?" „Uitstekend! Ik bert nog nooit zoo goed gezond geweest." Een hevige aanval van hoest ontnam naar het woord. „Ellendige kwaal zeide zij op nauw e lijks verstaanbaren toon, toen de aanval ge ëindigd was. „Zij vervolgt mij met eene hardnekkigheid, die iemand zou "doen wan hopen." Met deze woorden veegde zij het voor hoofd af. waarop dikke zweetdroppeien pa- reiden. „Onderwerpt gij u aan eene voorzichtige levenswijze?" vroeg Georges, die echter zeer goed wist, dat Mary door eene ongeneesbare kwaal verteerd werd. „Zeker! Zeker!" antwoordde Mary. „I)e doktoren schrijven mij allerlei geneesmidde len voor! Maar een geringe verkoudheid moet toch gemakkelijk te bestrijden zijn RailBah Hel is de moeite niet daarop veel acht te slaanLaat ons niet langer over mij spreken. Gij zijt hier gekomen om mijn vader te ontmoeten?" „Ja, mejuffrouw." „Hij zal drie weken lang afwezig zi.in. zoodat bij te Parijs niet voor het begin der volgende maand kan teritgkeeren. Hij is groote inkoopen (loon voor zijne fabriek. Hij is zelfs van plan zijn reis tot in Belgie (loca te zetten, waar hij te Mons en Charleroi con tineten wil sluiten voor de levering van steenkolen. Te Oourbevoie gaan de werk zaamheden zoo goed mogelijk vooruit. Mi in vader rekent er op, dat zijn nieuwe inrich ting een maand na zijn terugkeer in wer king zal zijn. Kortom, ik ben hier geheel alteen en er zijn oogenblikken - - ik kan het niet ontkennen dat deze eenzaamheid mij zwaai; te dragen valtWat hadt gij mijn vader mede te deelei? ik ben in geregelde corespondentie met hem. en. zoo het eene dringende zaak geldt, dan kan ik vader uw bezoek melden en hem het doel van uwe komst blootleggen." „Ik kan wel wachten tot zijn terugkeer, mejuffrouw; doch ik acht mij zeer geluk kig de gelegenheid gevonden te hebben een oogenblik met u te kunnen praten en u liet doei mijner komst mede te deelen. Dan zult gij wel zoo goed willen zijn alS mijn voor spreekster hij uw vader op te treden." „Volgaarne. Wat voert u hierheen?" „In de fabriek van den heer Harmant een jongmenseh te plaatsen, een uitstekend tee kenaar en zeer bekwaam werktuigkundige." „Is die jonge man een uwer vrienden?" „Eert oud schoolkameraad, ja. Hij werd zeer wreed getroffen door het tragische uit einde zijns vaders, wien men zijne gansche fortuin ontstolen heeft,, en door den dood zijner tante, die hom t ceder-lijk beminde, doch geene middelen bezat om hem na te laten. Hij bezit slechts zijne kunde om zieli door de wereld te helpen." (W rdt vervolgd).

Echo van het Zuiden | 1921 | | pagina 1