Adverteert in dit Blad. in Firma G. VERKADI A Firma G. VERKADE r Gemengd lieuws eg Voor St. JNicolaas, mede Voor St. JNicolaas. Wollen en Zijden ShnwU HC Te s Markt en Orootestraat. - WAALWIJK De LOON Heerendassen, Zelfstrikkers. vlj}fT detVOl "Vei Markt en Grootestraat. - WAALW1JI Zakdoekjes met Ietter. k geborduurd. F074 fantasie, ia doosjss sa psr «tuk. nomen. 7. Verbetering afvoer van water bij Ver- schttre en Brands. De Voorzitter heeft voor deze gelegenheid de Commissie eens bijeengeroepen en nu spijt liet hem dat hij. die in een vorige ver gadering daar op aangedrongen heeft, niet daarbij aanwezig kou zijn. De toestand is daar zeer slecht. Verandering moet er ko men en wil men het goed doen dan is het nogal een heel werkje. Eerst was er aan ge dacht het riool omhoog te brengen, doch dat gaat niet aangezien het dan zoo hoog komt dat het als 't ware met de straat gelijk zou komen en dat gaat niet wijl dan telkens alles stuk zou worden gereden. Zuinig, zegt de Voorzitter verder, moeten wij zijn, maar dat neemt niet weg dat, wat noodzakelijk gedaan moet worden, achter wege mag blijven, daarom stellen Burg. en Weth. voor om het plan van den opzichter en den heer De Bruijn, over te nemen en het zaakje flink aan te pakken. De begrooting van het werk bedraagt 4799.75. De lieer van Amelsfoort wensclit liever het werk te zien uitgevoerd als door den heer van Lier in de Commissie vergadering is gezegd. Het kan heel wat goedkooper ge beuren. De Voorzitter meent dat de heer van Lier intusschen wellicht van idee zal zijn veran derd. De heer van Lier zegt de zelfde meening nog te zijn toegedaan. Hij noemt het plan een waaghalzerij, want volgens zijn meening weet men nog niet precies waar de fout zit. Deze kan nog best in het hoofdriool zitten. In ieder geval moet de grond omhoog en moet iu den toestand^ worden voorzien want indien het bij particulieren zoo was, had er al lang in voorzien moeten zijn geweest. Spr. is ook wel voor verbetering maar nu we de kosten krijgen voor het bouwen van scholen, nu zou hij in deze minder kostelijk te werk willen gaan. Wel is men hier tegen woordig aan groote sommen gewoon, doch tijd is het dat men daar eens van afstapt, want het is heel goed dat 25000 van den Hoofd. Omslag af gaat want het gaat met de verdiensten iu de dalende richting. Verscliure. Zou tl er dan een zandweg van willen laten maken. Van Lier. Neen, maar weer wat opknap pen met de klinkers die er uit lwnien. Verscliure. Die klinkers die er al meer dan 20 jaar hebben ingezeten zijn, als ze er uit komen, niets anders dan puin en daar kan niets mee worden gedaan. Een zandweg in de kom van de gemeente brengen inplaats van een klinkerweg, dat» is toch al te kin derachtig. Van Lier. Ik respecteer ieders meening, maar in deze heb ik een andere meening. De heer van den Wildenberg is diep over tuigd dat verbetering moet worden gebracht. IJpelaar. Als het maar was voor hulzen met een bel aan de deur, dan zou het al tang in orde zijn gebracht. Het is gewoon onhoudbaar. Van Amelsfoort. Men zou zooais van Lier het voor heeft wel eens kunnen probeeren. Blijkt dat niet voldoende te zijn, dan kan nog altijd verder worden gegaan. De heer van den Wildenberg wil gedeelte lijke bestrating daar niet achterwege laten. In dit geval zou men hier van de Hoofd straat een zandweg kunnen gaan maken wat juist hetzelfde zou zijn. Wordt besloten den opzichter te halen die aan de hand van de teekeniugen eenige in lichtingen zal verschaffen. Intusschen deelt de Voorzitter mede, dat van de Firma C. F. Verscliure te Loon op Zand een adres is ingekomen waarin ver zocht. wordt de straat gelegen naast de fa briek, te willen ruilen voor een strook grond waardoor de bewoners toch hun uitweg blij ven behouden. In het adres wijzen adressanten er op dat ze hunne fabriek willen uitbreiden doch dit niet anders dan op deze manier kunnen doen. De meesten tijd is de weg, omdat er steeds karren staan te lossen of te laden, afgesloten. Voorzitter. De bedoeling is dus om deze straat opgeheven te krijgen. Aangezien men zooveel grond in ruil wil afstaan dat ach ter een straat kan worden aangelegd, mee- nen Burg. en Weth. dat geen bezwaren zul len bestaan om op het verzoek in te gaan. Dat stuk dat aangebracht wordt zal moeten worden verhard. De kosten zijn daarvan ge raamd op 1085. Dat komt dus nog bij dat bedrag van 4709.75. De heer Snaphaan zou deze kosten door de firma willen laten betalen. Men geeft een harden weg dus moet men er ook een voor terug hebbeu. Voorzitter. De weg die de firma vraagt is vroeger van de gemeente geweest maar is door ons bestraat. De heer Roestenberg wjl de firma in kwes tie gaarne van dienst zijn maar hij meent dat het standpunt dat de heer Snaphaan in deze inneemt de eenig juiste is. Van Amelsfoort. Ik geloof ook wel dat dit de bedoeling van de firma zal zijn. De heer Verschure weet niet wat de firma wil. Wel weet hij dat men er daar niets om geeft of het afgesloten wordt, Dankers. Ik weet er toch wel een die duizend gulden zou willen geven als het niet wordt gedaan. Verschure. Er is er niet een die duizend gulden heeft. De Voorzitter zegt dat de heer van Lier bij zijn meening blijft. Hij wil hem er ech ter op wijzen dat men er dan niet mee zal opschieten. Dan toch zal wel het water van de fabrieken kunnen wórden afgevoerd maar het hemelwater dat daar te zamen van vier kanten bijeenkomt, zal daar dan wel blij ven staan. Van de klinkers die nu nog in de weg zitten schiet niets over. Alleen kan men er wat van gebruiken om een goot langs den weg te maken. De opzichter, die inmiddels ter vergade ring is gekomen, zet op verzoek van den Voorzitter, aan de hand van de teekeningen. alles uiteen. Hij wijst er op dat, wordt geen afdoende verbetering daar aangebracht, het modderpoel blijven houden. De heer van den Wildenberg Is er ook van overtuigd dat een goede verbetering moet worden aangebracht. Van de fabrieken zal het water door verlegging van het riool wel geloosd worden doch het regenwater, dat daar van vier kanten tegelijk komt, zal er blijven staan en dan zal men denzelfden modedrpoel blijven houden. Van Amelsfoort. Ik wil ook wel verbete ring laten aanbrengen, maar niet zoo duur. Van Lier. Ik geloof ook wel dat zand direct zqo soiled niet ls. Van Amelsfoort. Er zijn zooveel zandba llen waar men het er ook mee moet doen. Voorzitter. Dat is waar, maar het is toch sen groot verschil. Hier geldt het eeii plein waar alles van vier kanten bijeen komt. De heer van Lier zou het plein ook willen verhoogen. De lieer Snaphaan komt nog eens terug op de ruiling van den weg. Hij zou in geen geval minder terug willen hebben dan wordt gegeven. De heer van den Wildenberg heeft met geen der belanghebbenden over deze zaak willen spreken omdat lilj deze kwestie van zakelijk standpunt beschouwd wil zien. Hij voor zich zou ook zeggen dat wat men geeft, ook in gelijke w'aarde moet terug ont vangen, althans ongeveer. De firma zal met den ruil gebaat zijn, anders werd het niet door haar gevraagd. De heer Rijken wijst er op dat men voor de buitenwijken nooit iets kan verkrljgeu. Als men daarvoor bij de gasfabriek komt bedelen om wat gruis, dan krijgt men het nog niet en hier geeft men zoo maar weer een zesduizend gulden uit. De buitenwijken worden altijd stiefmoederlijk bedeeld. Daar wordt nooit iets aan gedaan. De Voorzitter verzoekt den heer Rijken bij de behandeling van de zaak te blijven. De heer Rijken noemt het treurig dat nooit iets aan de buitenwegen wordt gedaan. Men moet niet vragen, zegt hij, hoe de menschen dikwijls naar Kaatsheuvel moe ten komen. De heer van Lier is niet tegen de verbete ring van het werk, doch zon de bestrating voorlooplg nog wat willen uitstellen en een voetpad aanleggen. Iu Tilburg heeft men zooveel van die wegen van enkel gruis en hier moet maar direct verhard worden. Men zal nog zoo lang verharden dat alle mensehen verhard zijn. De Voorzitter wijst er op dat al die zink putten omhoog moeten worden gebracht. Verder moet alles worden opgebroken om een gqpd geheel te krijgen en zoo Iets kan men niet noemen werpen met geld. Rijken. Is er haast bij. Van Lier. Ja. Vnn den Wildenberg. Men is er al twee .jaar telaat mee. De heer Roestenberg spijt het dat de heer van Lier geen "voorstel heeft en daar waar algemeen wordt gezegd dat er al lang in had voorzien moeten zijn, is hij voor het voorstel van Burg. en Weth. Zuinig zijn ls goed, is noodig, maar dan moet dit geen ver keerde zuinigheid worden. Na nog eenige discussie wordt 't voorstel van Burg. en Weth. met op twee na alge- meene stemmen aangenomen. Tegen stemden de lieeren van Lier en Amelsfoort. De Voorzitter merkt nog op dat de ophef fing van den weg gepubliceerd moet worden wijl de bewoners bij Ged. Staten daar be zwaren tegen kunnen indienen. De heer Verschure zou het billijk vinden om de kosten van verharding van de Tuin straat gezamenlijk te betalen. De heer Snaphaan kan zich daar absoluut niet mee vereenigeu. De billijkheid elscht dat de firma alle kosten moet betalen. Met algemeene stemmen wordt besloten dal de firma geantwoord zal worden dat men wel genegen is te rullen, doch dat de kosten die komen om do Tuinstraat te ver harden, voor rekening van de firma zijn. Voorstel van Burg. en Weth. om de Tele foonstraat en een gedeelte van de nieuwe straat In Loon op Zand te verharden. De Telefoonstraat wil men voorlooplg ver harden vanaf van Beurden tot en met het plein. De weg vanaf het plein tot aan van Wpensel zal voorlooplg nog niet worden ver hard. Men zal daarmede wachten totdat aan de andere zijde het daar ook bebouwd is. Trottoirs zullen er niet worden gelegd, dat is te luxe, alleen trottoirbanden. In Loon op Zand wil men deze doortrekken tot aan het huis van Vermeer en de zandweg die daar verder loopt, wat in orde maken. De kosten voor Loon op Zand zijn begroot op 8400,en voor de Telefoonstraat op 39.696.—. De rente van dit bedrag kan worden be taald uit de opbrengst van de straatbelasting. Tevens wordt nog de mededeeling gedaan, dat eene beplanting zal worden aange bracht, ook in het verdere deel van de straat. De opbrengst van de straatbelasting wordt geschat op 3000. De heer van Amelsfoort heeft als lid van de wegen-commissie, eens een kijkje in de Telefoonstraat wezen nemen doch kau de hooge noodzakelijkheid van verharding nog uiet Inzien. Snaphaan. In de Telefoonstraat kau je verzuipen. De heer van Amelsfoort wijst op de buiten dijken waar de wegen niet beter zijn dan in de Telefoonstraat. De heer Snaphaan meent .dat men toch in tanmerking dient te nemen hoeveel men- ichen er wonen. Daarom gaat het niet op ïoo'n straat te vergelijken met de buiten wegen. De heer Rijken wijst op de Zandschel en Hoogevaart. De heer van Amelsfoort noemt, de Vossen- berg. Daar heeft men al zoo dikwijls, maar tevergeefs, om eenige verbeteringen ge vraagd en hier zou men nu maar direct veer tig duizend gulden willen gaan geven. De lieer Snaphaan geeft iu overweging laar eens te gaan zien als het heeft gere gend. Geen enkele buitenwijk die er zoo slecht uitziet. De heer van den Wildenberg wijst op Tilburg. Daar heeft men heel veel nieuwe wegen aangelegd maar verharden doet men er niet zoo direct. De toegangsweg tot den Heuvel is nog niet zoo lang geleden pas ver hard. De heer Snaphaan betoogt dat de straat :eer slecht is en dat de arbeiders die drie- naai per dag daar moeten passeeren, er soms liet uit weten te komen. Hij, geeft in over weging om deze zaak aan te houden totdat tlle leden ter plaatse eerst eens een onder- mek kunnen instellen. Daartoe wordt besloten. 9. Aanvraag van de Bouwvereeiiiging ,,St. Leonardos" om verhooging van het bouwvoorschot. De heer Snaphaan geeft in overweging Uit punt in geheime vergadering te behandelen. Dan zal het gemakkelijker zijn. zijne mee ning te zeggen. Daartoe wordt besloten. De heer de Wijs wijst op de vele klachten die komen over het rooken van schoolkinde ren. Hij wijst op het groote nadeel daarvan. De jongens rooken vaak zooveel dat ze te versuft zijn om te leeren. De Voorzitter geeft dit alles gaarne toe doch dit euvel zal nooit den kop worden in gedrukt zoolang de ouders niet medewerken. Met de kiosk is dit hetzelfde. Zelf heeft hij eenmaal gezien dat een moeder haar kinde ren op de kiosk zette om ze te laten spelen. Zoolang geen medewerking van de ouders wordt verkregen, kan men niets bereiken. Echter zal hij de politie nog eens op deze kwestie wijzen. De heer Dankers wijst er op dat de pom pen in Loon op Zand stuk zijn. De Voorzitter merkt op dat deze pas zijn gerepareerd. Hier wordt als overal, met goederen van de gemeente te wild omge sprongen. Het best zou zijn eenige uren vast te stellen waarop "men water kan halen en dan de politie er bijzetten. Hij zal den op zichter nogmaals eens een onderzoek laten Instellen. Daarna gaat de raad over in geheim Co mité. DRU&EN. De collecte voor de te stichten R. K. Universiteit heeft in deze gemeente 1843.opgebracht. A. s. Woensdag 30 December des na middags ten 64 uur vergadering van de Ma- riavereeniglng alhier waarin als spreekster zal optreden Mevr. Brouus van Bosouw. Ook toegankelijk voor niet leden. Gisteren speelde D. F. C. I tegen Juliana I tilt Baardwijk. D. F. C. verloor met 4-0. Een volgende keer beter D. F. Cers. -A.s. Donderdagavond zal alhier een propaganda vergadering worden gehouden van de R. K. Werkliedenvereeniging waarin 2 sprekers zullen optreden. Openbare vergadering van den Raad der gemeente' Drnnen op Dinsdag 29 Nov. 1921 des namiddags ten 64 uur. Onderwer pen ter behandeling 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling gemeentebegrooting dienst 1922. 3. Aanbie ding kohier Hoofd. Omslag dienst 1921. Verslag in het volgend nummer. DRONGELEN. Donderdag j.l. had alhier de candldaatstelling plaats voor de commis sie uit de ingezetenen die ingevolge art. 131 der Gemeentewet, moet worden gehoord over het wetsontwerp tot vereenlglng van Dron- gelen, Genderen en Meeuwen. Ingeleverd werden 3 lijsten, n.l. 1 van de Antl-Rev. Kiesvereenigiitg met de namen A. de Haan, M. de Haan en M. van Mersber- gen. 1 van de Neutrale Kiesvereeniging met de namen C. M. Donker, H. G. den Dunnen, G. Nieuwkoop en M. A. de Wind en een van een groep tegenstanders der vereeniging met de namen M. Schilders en W. de Wind. Openbare vergadering v. d. Raad der Gemeente Drongelen op Woensdag 30 Nov. n.m. half 3 uur. Aan de orde 1. Ingekomen stukken. 2. Aanbieding gemeente-begrooting 1922. 3. Aanbieding begrooting Burgerl. Arm bestuur 1922. 4. Benoeming Stembureau. Sedert Maandag wordt op liet Oude Maasje schaatsen gereden, het ls een prach tige baan, wanneer de vorst aanhoudt zul len weer honderden liefhebbers komen rijden. OAPELLE. Het was j.l. Zondag voor de voefbalvereeniglng „Excelsior" alhier een glorievolle dag, aangezien haar beide elftal len dien dag de door haar gespeelde compe titiewedstrijden niet sprekende cijfers won nen. Het le elftal speelde te Kaatsheuvel voor de 2e klasse B. V. V, tegen K. V. V. I aldaar en klopte deze vereeniging met 51, terwijl de geelzwarte reserves op het terrein aan de Willem van Gendtsvanrt voor de 3e klass B. V. B. speelden tegen B. V. V. III uit Kaatsheuvel, welke match eindigde in een 50 overwinning voor Excelsior II Beide elftallen hebben zich tot heden goed gehouden en indien zij zoo blijven doorwer ken zullen zij deze competitie een goede plaats verwerven op het ranglijstje. Bij den voerman D. B. aan de Vaart- kant alhier lag vorige week een varken van ongeveer 300 pond dood iu het hok. Voor waar een groote schadepost. de Nieuwevaart alhier wordt reeds sedert de Nieuwevaart alhier wordt reeds sedert j.l. Zondag druk schaatsen gereden. Indien de vorst blijft aanhouden zullen de liefheb bers uit het dorp van deze gezonde winter sport zich de moeite van een flinke wande ling moeten getroosten, aangezien de ijs- sport zich nu op deze baan zal concentree- reu. wijl in den Buitenpolder geen water staat. WASPIK. Aan de beide havens alhier ligt liet opgestapeld met suikerbieten. Welke wegens stremming der scheepvaart niet meer kunnen worden vervoerd. Onze beide voetbalclubs „Olljnipia" en ,.I). E." V. O." speelden alhier een competie- tiewedstrijd voor den R. K. Voetbalbond. Uitslag 22. RAAMSDONKSVEER. Tarwe gold op de Beurs Hotel de Reijer 1.1. Zaterdag 12.50 ft 13.—. Haver 12.50 ft 13.—. Boonen 19 ft 20.—. Hooi 40.—. Stroo 10.— en Voedererwten 13.75. Onze Veergenoot., dhr. H. Nette werd benoemd tot tijdelijk hulpcommies en gede tacheerd in de Beetwortelsuikerfnbriek te Geertruidenberg. Vele lui alhier slachten een of meer varkens tilt, wat wel zeer prettig ls vöor de hulsmoeders, vanwege het aanmerkelijk prijsverschil. Want hoewel de prijzen dei- varkens laag zijn, is het spek, vooral het fijnere, nog heel wat hooger dan b.v. in Oosterhont. Gekozen werden tot Diaken iu de Ger. Kerk alhier dhr. de Koning uit Geertruiden berg in de plaats van dhr. G. Spuijbroek en herkozen als Ouderling dhr. J. van Woerden. Bij het bezoek aan de Gemeente Zon dag 11. werd er voor St. Nlcolaas ongeveer 150 gulden gecollecteerd langs de hulzen. Betreffende den moordaanslag te Spek- holzerheide, ponder Kerkrade, verneemt de „Tel." nader, dat de misdadiger, na het slachtoffer gestoken te hebben, uit een kast iu de bovenkamer" 400 ontvreemd heeft en dat verder het geld uit de toonbanklade ver dwenen bleek te,zijn. Hij is vervolgens waarschijnlijk in het dorp Kerkrade de grens over gegaan. Het is althans gebleken, dat eenigen tijd, na den aanslag gepleegd moet zijn, een jeugdig mijnwerker in het dorp Kerkrade aan go- sproken werd door een vreemdeling, die hem verzocht 4Q0 op een bank in Duitsch geld om te zetten. Tot belooning zou hij dan 2.50 ontvangen. De jongen voldeed aan het verzoek, doch zag, toen hem het geld werd overgereikt, dat de handen en het vest van den vreemde vol bloed zaten en dat er ook een weinig bloed aan het geld kleefde. Na het Düitsche geld ontvangen te hebben, ver dween de vreemdeling in de richting van de grens. Vrouw Pasmaus ls nog steeds niet tot be wustzijn gekomen. Te Waarland is een 5-jarig- kind in een bijt geraakt en verdronken. Zondagmiddag is op den Sehelaischen weg, ha bij Arnhem, de auto van den Inge nieur E. .T. E Bijleveld, die met 2ijn vrouw op weg was naar de Grebbe, geslipt en om geslagen. De heer B. was terstond dood. Zijn vrouw ls ernstig gewond in het Diaco- nessenhuis opgenomen. Het ongeval heeft plaats gehad doordat de heer B. wilde uitwijken voor een hond die voor de auto kwam. De auto slipte en slingerde tegen een boom. De auto, een „Mercedes"-wagen, werd geheel vernield. Ingenieur Bijleveld was een bekende per soonlijkheid in de automobielwereld. Zaterdagavond omstreeks tien uur ontstond in een café op de Markt te Maas tricht een woordenwisseling tusschen den Algerijnschen koopman Mohamed R. en een zekeren N. Toen eenige personen den koop man buiten het café gezet hadden, trok deze eensklaps een revolver en loste een schot in de richting van een zekeren II. De kogel mis te gelukkig zijn doel. Mohamed R. vluchtte daarop in een nabijgelegen café, maar werd spoedig door twee rechercheurs Ingerekend. De revolver met scherp geladen, werd op hem gevonden en ln beslag genomen. De man ls ter beschikking van de justitie ge steld. Of(*V Oa^ekead lage prijzen. - Afgrijselijke moord te Schledsr Op het Zand nabij de Hoofdstraat lyoor Schiedam hoorde men gisternacht 12 uur luid gillen en om buip roepee De beer De Valk, caféhouder op dei |/qi hoek v&a de Hoofdstraat, ging onthuts aaar buiten om te zien of hij Itoa helpet Nauwelijks was hij bultec de deur c 1 daar werd, ondersteund door zekerei Btjl, schipper bij de fi'ma Engtuing, he café binnengebracht een hevig bloedendtfl jonge vrouw. De heer De Vaik begon dadelijk t0gen er was buiten al geroepen om verband middelen - den vrijwel doofgeseedeiflfijï rechterpol* van de vrouw te veibiedetHÖli maar toen zij klaagde over benauwdheli io de borst, onder den a»m, werd baa^ goed losgemaakt en plofi» het bloed Brie dat zich opgehoopt h^d, op den sloet De Jonge vrouw, J. W. v. Wierlogea- Wt lemsteij®, bleek dus eea nog hevtgei wond te hebben in do borst. De in allerijl geroepen dr. Ris oor! deelde oogersbl kkeltjke overbrenging naar het Ziekenhuis noodzakelijk en lie> een polUirbrancaid komen. Ook hc hoofdbureau van politie had zijn mastf regeien genomen. Het vrouwtje, voor zoover ze nog bi kennis was, jammerde aldoor: >0, denk om mijn kinderen, want dit sterkt hij ook nog overhoop!* 20906 Overgebracht naar het Ziekenhuis—— leefde zij nog eenige minuten en stier daarna. Wie had den moord begaan 't En waai Vermoed wordt want htj heeft no{ niet bekend dat de jeugdige echt' genoot vas de vcrslsgene den moorq gepleegd heeft, want op eea wondei lijk wijze ls hij gearresteerd. Een jong polttle-agest zag ietnact wegrennen la de tichtieg van de Maas JJji kade. Hoewel de vluchteling ln dt duisternis verdween aarzelde de agec geen moment, maar zette hem na. 86rst Ais bij ingeving ging hij toen zoeket Po achter de ververschisgstenten aan dgjle Maas. Zijn its ine? bleek zuiver gewec^atei te zijn, want htj werd onverwachts be< rprongen en tegen den groad gekwak door eea onvethoedschen aanrander. Een hevige worsteiUg volgde. StO De agent lag onder, de aanvalle j dreigde met een wapen, baet, sloeg verweerde zich ais een dolle. Toch kree; de agent eindelijk t<a een kwartier de overhand en wist niet beter dan te bijten en kaalde den hals van aanrander met z n tanden open. Ee=s! toen kreeg hij eea oogenbhk viij et greep zsja revolver, dreigde te zulleg schieten en dwong den man naar hel Hoofdbureau, met de tromp van dt revolver. Daar kwamen beide», hevig bloedend if aan de agent was ontoonbaar en moes: zich dadelijk onder geneeskundige be*MjZi haodtling stelles. Onderweg had de woesteling P. v, Wleringen, oud 28 jaar, kans gezien, tets weg te werpen, vermoedelijk hel wapen. 20895 Er ligt een logisch verband tusschei den moordaanslag op de jonge vrouz van Van Wieringec en de onverwaebtt arrestatie van den vluchtenden Van Wiertoges, die in bet bezit was van eeibeste wapen en die allerlei verwenschinget uitte tegen den agent, in den vorm van: »Jil gaat d'r ook an!«, enz. L Een twiotig minuten tevoren is Va,Bai Wieringen bi] zijn moeder komen bissen- rennen ee van daar is hij in de richting van het Sterrebosch gevlucht. De 3 jonge kladeren zijn onderge- bracht bi) de grootouders. Bij bet woonhuis der Van Wieringenil waren bloedsporen, die duidelijk te vol|(» gen waren tegen de dijktrap op, rechts, duidende waarschijnlijk op de verwonding"6"0 aan den rechterpols van de joege vrouw, Buren hebben al lang vermoed, dat p het mis ging tusschen v. W. en zijD^^^ vrouw. Oneenlgheid was er aan de ordtb van den dag en v. W. dronk. Zelfs schijnt ht] meermalen met moord gedreigd te hebben. Gistermorgen vroeg had de vermoede lijke dader nog niet bekend. Nader meldt men De ijzerwerker P. v. Wierlngen heeft bekend zijn vrouw na een twist met eet mes te hebben gestoken. Het slachtoffer heeft voor het over- lijden medegedeeld, dat haar man de dader was. lier -

Echo van het Zuiden | 1921 | | pagina 2