Be Roojj-Bourgonjen ons minne onze prïzen. Kwaliteit gegarandeerd, Nieuwjaarswensehen De pry's is 50 cent. Nieuws nit Housden Advertentièn Gemengd Hieuws Iloordbrabanfsehe Winkelvereeniffing J. M. Son en Dr. Langeveld, NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Sigarera. (garatten en Tabak, Ingezottdeii Stukken. ieder en Vrijdag te eonsulteeren zijn SALMIAK-TABLETTEN W.S.C. I tegen R.W.B I. De beker is in de vitrine van den heer Jos.'de Folter-Kools tentoongesteld. De Bossche Dioc. Werklledenbond hieid Zaterdag te Eindhoven zijn najaars- Centraie Raadsvergadering. In zijn openingsrede, wierp de voorzitter, de heer v. Rijen een blik op de heden- daagsche, ook uit organisatorisch opzicht zorgvolle tijden om vervolgens te laten voorbijfilmen het belangrijk gebeuren in deze organisatie sinds de voorjaars vergadering, zooals de schitterend ge slaagde Bondsdemonstratie op Zen Pink sterdag, de opening van het nieuwe Bondskantoor, de op initiatief van het Bondsbestuur tot stand gekomen 2 jaar- lijksche cursus in Sociale Eeonomie voor arbeidersleiders aan de R. K. Leergan gen, het Nijmeegscb Federatiecongres, der Roomsche Arbeidersbeweging en het verrassend resultaat der Bondsspaar bank. De voorzitter had vanalt de vergade ring 'n gclukwensch in ontvangst te nemen met de hem onlangs verleende Pausel^ke onderscheiding en zijne be noeming tot Ridder van Oranje Nassau. Na eenige huishoudelijke mededeelin- gen werd druk besproken de Standsor ganisatie der arbeidsters en met klem door Bondsadvlseur en Voorzitter aan gedrongen spoedige doorvoering van het in deze genomen Amsterdamsch Congresbeslult en het Bisschoppelijk voorschrift. Voor de gewestelijke meetings welke in 1922 te Tilburg, Nijmegen, Eindho ven en Veghel gehouden zullen worden, werd een nieuwe financiëele regeling getroffen. Om de aanstelling van een nieuwen Bondsambtenaar en om meerdere andere motieven had het Bestuur voorgesteld, het aantal bijkantoren van zes terug te brengen tot drie en de in Oss en Hel mond geplaatste Kringpropagandisten over te brengen naar 's-Bosch en Eind hoven. Dit voorstel vond vanuit de Krin gen Oss, Helmond en Langstraat nog al bestrijding. Over en weer werd het voorstel zakelijk bestreden en verdedigd. Het bestuur had geen bezwaar tegen handhaving van den bestaanden tóestand, dus benoeming van een ambtenaar met 't oog op de vacature Langstraat, wiji de Kringpropogandist te Waalwijk wo nende, is overgeplaatst naar het Bonds kantoor Tilburg, ter verzorging van de volksbank, mits de Diocesane Bondscon- tributie met Ingang van 1 April a.s. word verhoogd met 1 cent per maand, mede met het oog op de verhoogde Federatiecontributie. Na 1 April wordt dus de •maandehjksche Diocesane con tributie il cent. Dit voorstel werd aan genomen met 70 stemmen voor en 48 stemmen tegen, terwijl 5 afgevaardigden blanco stemden. De ontwerp-begrootlng werd daarna behandeld en vastgesteld in ontvangsten en uitgaven tot een bedrag van'f 51.170. Pater v. Hove van het Retraitehuis te Vught sprak een propagandistisch woordje over Bestuursretralte. Voortaan zullen per jaar 2 retraiten voor bes uurs leden van Werkltedenvereenigingen wor den gehouden. In 1922 zullen deze plaats hebben met Vastenavond en in de maand Augustus. Het bestuur werd gfemachtigd tot cen tralisatie der plaatselijke Propaganda- clubs in een Dloc. Propagandaafdeeling. De Federatievoorzitter, de heer Henri Hermans herinnerde er aan, dat hij voor 25 jaar in dit Bisdom zijn sociale loopbaan had begonnen, -trok eenige vergelijkingen tusschen de toestanden van toen en nu, hield een korte nabe schouwing over het Nijmeegsch Congres en wekte op doorvoering van het daar gepropageerde. Na een dankwoord van den Voorzitter voor de geanimeerde zakelijke discussie giug de vergadering, welke ten 11 uur was begonnen en door een pauze van een uur was onderbroken, te half zes uiteen. BESOIJEN. J.l. Maandag had de heer N. H. Jr., alhier het ongeluk met zijn motorfiets te slippen en kwam onder den motor terecht. Wonder boven won der kwam hij er met eenige schrammen aan armen en beenen af. L.S.V. Leerdam heeft de kans om op de 1ste plaats te komen, niet laten voorbijgaan, hoewel R.W.B. goed partij gegeven heeft, daarom zijn de cijfers 4—0 voor L.S.V. wel wat geflateerd. L.S.V. heeft een prachtig vlug spelenc elftal en maakt een beste kans om kampioen te worden, door het gelijke spel van B.V.V. 2, staat L.S.V. bovenaan Jammer was het dat R.W.B. zonder midhalf moest spelen, waardoor de triiddenlinie totaal gebroken was* ook de linksachter van R.W.B. was nog niet van de partij. Rust gaat in met 1—0, In de eerste helft speelde R.W.B. ge ruimen tijd met de centervoor onder de lat doordat de keeper moest uitvallen de voorhoede was hier ook weer door verzwakt, doch R.W.B. hield zich echter staande, terwijl eenige mooie kansen onbenut bleven door niet snel genoeg doorzetten, hoewel de invaller-keeper een paar keer mooi redt. Na de rust gaat het spel weer gelijk op, doch L.S.V. is voor doel gevaarlijker, maar ook veel gelukkiger. Het terrein was zwaar om te bespelen en bovendien nog slechi er bij. Is er nu voor R.W.B. geen beter terrein te vinden L.S V. heeft een goe de indruk achtergelaten. R.W.B. 2 met 3 invallers en lOjSpelers verloor te Kaatsheuvelwvan B.V.V. met 3—0. Aangezien het terrein in 'tjgeheel niet afgeteekend was en zonder hoek- vlaggen, zal waarschijnlijk wel overge speeld worden. R.W.B. 3 hield zich beter en klopte Qu^ck 3 met 5—0. In het nummer van 1 Ja nuari bestaat wederom gelegen- hèid tot het plaatsen van aan vrienden, bekenden en cliën- tèle. Men weet dan zet er niemand in Waalwijk, de Langstraat en Omgeving te vergeten. Dit is de goedkoopste en zekerste manier van N ieuwj aar wenschen Administratie. SPRANG. In de j.l. Dinsdagavond gehouden vergadering van de A. R. Gesvereeniging Sprang werden tot can- didaten voor de groslijst voor de a.s. a.s. Kamerverkiezingen aangewezen de ïeeren H. Colijn, Mr. J. A. de Wilde en J. Schouten. Vergadering der afd, Sprang, van de Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders op Woensdag 20 Dec. des avonds 7 uur. AgendaOpening, Notulen, Ingeko- metuStukken, Benoeming afgevaardigde vergadering Utrecht, Bespreking contri butie-regeling, Benoeming 2 best -leden Chr. Volksbond, Bespreking onderling onds, Sluiting. Het Kerstfeest voor de kinderen der Zondagschool van de Geref. Kerk zal worden gehouden op a.s. Maandag 2en Kerstdag des nam. 2uur. J.l. Zondag speelde onze voetbal- vereeniging S. V. V. eene competitie wedstrijd tegen het Zuiden uit 's-Bosch. Uitslag 4—0 voor het Zuiden. VRIJHOEVEN-CAPELLE. De Raad dezer gemeente vergaderde 1.1. Maandag avond. Het uitvoerig verslag komt in 't volgend nummer. CAPELLE. In de gisterenmiddag ge houden raadsvergadering, waarvan we in een volgend nummer het uitvoering verslag geven, werd op voorstel van den heer Middelkoop met algemeene stemmen onderstaande motie aange nomen en besloten aan de Ministers en Voorzitters van alle fracties afschrift, te zenden. ,De Raad der gemeente Capelle, met leedwezen kennis genomen hebbende van het indienen van het wetsontwerp tot vereeniging van de gemeente Capelie met de gemeenten Vrijhoeve-Capelle en Sprang, tot welke vereeniging geen enkele aandrang van zijne gemeente is uitgegaan, sterker nog welke vereeniging door de ingezetenen zou worden be treurd. spreekt de hoop uit dat rekening wordt gehouden met de wenschen der bevolking zelve, welke reeds eerder tot uiting zijn gebracht door de uitspraak van ons college en van de commissie uit de ingezetenen bedoeld in artikel 131 der gemeentewet en dat mitsdien de voorgestelde vereeniging van de ge meente Capelle met de gemeenten Vrijhoeve-Capelle en Sprang achterwege mag blijven en gaat over tot de orde van den dag." WASPIK. Zaterdag jl. had alhier de elniting plaats van den schietwedstrijd voor de Burgerwacht. Geschoten waren 10 seriën van 10 schoten. Beschikbaar waren gesteld 25 prijzen, bestaande uit lnxe voorwerpen. De prijzen werden behaaldJ. F. de Moor met 915 punten; H. van Iersel 913 p.F. Berkelmans 892 p;J. van Dongen 886 p.0. Langerwerf 854 p.G. de Koning 848 p.G. Zijlmana 817 p.A. P. Btokx 796 p.; G. v. d. Steen 788 p.; P. Holberg 764 p.; Adr. de Kljjn 743 p.; B. de Bent 718 p.; A. G. de Bruyn 705 p.W. de Wit 666 p.H. de Kliyn 643 p.W. Broekman 627 p.A. vau Hooien 571 p.; W. H. de Bont 565 p.; Jac. v. d. Berg 605 p.; H. van der Gouw 497 p. W. Zijlmans 492 p.H, W. Buijs 482 p. J. van Hooien 474 p.A Gommers 451 p. en H. J. de Boni 402 p, Zondag jl. «peelde O'ympia alhier, een competitiewedstrijd tegen Olympia nit Geer- trnidenberg. Uitslag 00. De boeier, die dit jaar vee geweid hebben voor den slager, maken slechte zaken. Br is in het voorjaar veel vee in gekocht tegen hcoger prijzen, dan er na voor het vette wordt ontvangen. Over het geheel worden in den veestapel duizenden guldens verloren. De boterprijs is hier weder met 10 cent per pond verlaagd en gebracht op f 1,20. De melkptqa is verlaagd mei 1 cent eene gebracht op 16 cent per liter. tentoonstellingen van den heer P. Els- Door kolendamp gestikt Door den heer Tb. de Jong alhier, is hout met de hoogste onderscheidingen j Te Heerten (Limburg) bemerktenbuur- insediend om een bouw-l bekroond werden. Reeds te Zegwaard, j lieden van den heer M. Hilkens, dat Rotterdam en Eindhoven behaalde hij 1 deze en zijn echtgenoote nog niet op- telkens met een andere toom Minorca's gestaan waren. Toen zij het huis aanvrage premie. CAPELLE. Beroep n tot predikant bij de Ned. Herv. gem. slhier Ds. G. van R*p- pard te Btakel. De heer M. Boognard, hoofd der O.L. school in de kom alhier ia benoemd tot hoofd der O. L. lagere school te Vlaasdingen. De heer G. Rozenbrand te Lcon- »chend\jk heeft zijit benoeming tot s otsbel dar Ned. .Herv. Kerk aldaar opgenomen. RAAM8DONK8VEER. Dhr. G. y. Alfen, onderwigzer aan een der scholen alhier, werd in geljjke betrekking benoemd te Geertrui- denberg. Woensdagavond zal met ongeveer 200 kinderen der Zondagsschool het Kerstfeest gevierd worden in de Ned. Hetv. Kérk, Dhr. J. Kolateren slaagde voor het diploma van de vereeniging.van Leeraren. Naar wjjvern&nett - hoopt begin vol gend jaar, n.l. 6 Januari voor de Chr. Hist, KiesveteeDiging op te treden de ZeerEerw, Heer Ds. Voorsteegh uit Katwijk aan Zee, teneinde de beginselen dier partij te ont vouwen. Onze vroegere Veersche onderwijzer dhr. G. v. d. Berk, thans te Ksiwjjk sas Zee, werd benoemd aan de Prins Willem School te Delft. Vanwege de Prov, Noord-Brab. Ver. ter bestrijding van de T. B. C. mocht de Afdeeling van bet Groene Kruis de toe zegging van f 50 subsidie over het jaar 1921 ontvangen. Da handel in hooi en stroo is niet levendig momenteeltoch vertoont de prijs van het hooi wel eenige stijging, n.l. to! f 42 voor stroo wordt f 10 tot f 12 besteed# Marktbericht Hotel de Reijer 17 Dcc. Tarwe f 12, Haver f 11,60; Rogge f 12 h f 12.50 Eerwten f21 f 22gemalen voedererwten f 17Mais 10 4 f 10,50. By den landbouwer v. L. kreeg een zijner koeien een schjjf van een biet in de keel, die er niet door heen wilde; gevolg was. dat het beest moest worden afgemaakt, De Raad van Beheer sloeg de Ned, Herv, Gemeente alhier aan voor een bedrag van f 1050. De K rkvoogdij besloot echter naar wij vernamen, vooslcopig dien aanslag af te wijzen. Van den 14 tot 17 Jannari a.s. zal er retraite zijn te Vucht voor mannen uit de parochie op 't Veer. DRONGELEN. Vergadering van den Raad der Gemeente Drongelen op Dinsdag 20 December 1921, des n.m. ten 2 uur. Te behandelen onderwerpen, 1, Ingekomen stukken, 2. Vaststelling Brgrooting 1922. S. Goedkeusiag Begrootisg Begroeting Bnrgerl. Armbestuur, wegens periodieke af treding van den heer M. de Haan en ont slag-aanvrage van dec heer Joh, Burghout. (Verslag volgend nummer.) De landbouwer v. d. S„ op den Assem alhier, kwam j.l. Zaterdag tot de ontdekking, dat een tweetal zijner vaarzen op den stal verward waren geraakt en zich zoo hadden verhangen. Voorwaar een schadepost, daar een der der vaarzen van prima volbloedoudere af» tarnde en zoodoende een hooge fokwaarde vertegenwoordigde, DRONGELEN, De Raad dezer ge meente hield Dinsdagmiddag een open» bare vergadering waarin o.m. de be grooting over 1922 werd vastgesteld, doch niet dan na een langdurige dis cussie waarin dhr. Nieuwkoop er namens de commissie van onderzoek op wees, dai in plaats van bezuiniging de uit gaven nog veel hooger zijn geraamd en waardoor de belastingen weer hooger worden Door den voorzitter werd uit voerig uiteengezet dat bij de samen stelling alles zoo zuinig mogelijk is ge nomen en op geen der posten nog iets van beteekenis te bezuinigen valt. Tot leden van het Burgerlijk Armbe stuur werden gekozen de heeren M. v. Mersbergen en M. de Haan. Uitvoerig verslag komt in het vol gend nummer. den len prijs. Dat echter op een ten toonstelling, zooals de 25ste Internat. Jubileum-tent, van „Orthinophilia" prij zen voor hem te behalen zouden zijn, wilde hij niet gelooven. Onder sterke concurrentie er waren ruim 49 nym- mers Minorca's ingezonden behaalde hij echter één eerste prijs met een jonge Minorca-haan en één e. v. m. met een dito onder mededinging van 12 concur renten. De 2e pr. met een toom (1-4) Minorca's. 3e trio (1-2) 3e hen jong en een z. e. v. met een oud Alzoo 6 nummers, alle met hooge prijzen bekroond. Voor oude Minorca- fokkers nog om van te watertanden Keurmeester voor de afdeeling Minorca's was de groote Engelsche fokker William Cook uit Kent-Orpington. Heusden, 15 Dec. 1921. binnendrongen bleek dal beiden/te bed lagen. De heer Hilkens was door kolendamp gestikt, terwijl zijn vrouw bewusteloos was. Zij wer4 naar het hospitaal ge bracht, waar zij later bijkwam. TE BAARDWIJK 20989 jericht U dat vanaf 24 December tot en met 3 Januari a.s. wordt OPGERUIMD een reumen partij aan enorm verminderden prijs. Bovendien geven wij bij aankoop ter waarde van TIEN GULDEN TWEE GULDEN aan goederen gratis. of bij aankoop van 100 Sigaren een kistje van 25 stuks in dezelfde kwaliteit gratis. Ziet de spotgoedkoope prijzen in de Etalage. Beleefd aanbevelend. biedt ook dit jaar weer een uitmuntende' gelegenheid om te adverteeren. Daar de voor dat nummer opgegeven advertenties veel in aantal zijn, worden de adverteerders beleefd ver zocht hunne annonces reeds direct in te zenden, opdat er de verelschta zorg aan kan worden besteed. Kaatsheuvel, 21 Dec. 1921. Zondag 18 December hield de le Kaatsheuvelsche Kanarie-ver. haar 1ste tentoonstelling met zangwedstrijd, welke schitterend geslaagd mag heeten. Als keurmeester fungeerde de heer Jos. IJpe- laar uit Tilburg. De prijzen werden be haald als volgt le prijs Th. v. Rijswijk met 78 punten, bij loting, 2e pr. Jos Verster met 78 p., 3e pr. M. Willens met 78 p., 4de pr. J. v. Dongen met 69 p. bij loting, 5e pr. C. Voogd met 69 p. en 6e pr. J. v. Seters met 57 p. De eereprijzen: Voor den besten Holrol J. Verster, voor den besten Knor C. Voogd, voor den besten Schokkel C. Voogd, voor den besten Kloekrol J. v. Seters, voor den besten Holklingel M. Willens, voor den besten Fluiter M Wil lens, voor den besten Klingelrol J. Ver ster, voor 't mooiste klankbeeld (5 Kg. wit Marokkozaad) J, v. Dongen, voor de grootste inzending Th. v. Rijswijk. Reeds meermalen konden we mel den, dat de inzendingen op pluimvee- (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Mag ik nog eens de gastvrijheid van Uw veelgelezen blad inroepen. Zaterdag a.s. zullen de Padvinders met goedvinden van den Heer Burge meester eene collecte houden te Capelle en Vrijhoeve-Capelle ten bate van het Russische kind. Ten zeerste beveel ik deze collecte aan. Hoe grooter de opbrengst, des te meer voldoening voor onze wakkere Padvinders en er is nog zooveel noodig om den grooten nood te lenigen. Namens de Afd. Waalwijk van het Roode Kruis. A. SCHAAP. Het onderzoek naar de finantiëele onregelmatigheden te Gendringen heeft nog aan het licht gebracht, dat de bur gemeester een bedrag van f 1830 hem in Augustus als batig saldo van de brandstoffendistributie ter hand gesteld, niet aan de gemeentekas heeft afgedra gen. Toen gisteren de stoomtram va». 4 uur 50 van den Haag naar Voorburg de halte bij de viaduct aan de Laan van N. O. Iüötë naderde, kwam een 60-jarige dame van het bruggetje bij de tol aan- loopen om op te stappen. Vlak voor de Ifln struikelde ze en hoewel de machi nist alles deed om een ongeluk te voor komen, kon hij niet beletten, dat de dame onder de tram raakte. Ze werd totaal vermorzeld en haar gelaat tot onherkenbaarwordens verminkt. Uit andere kenteekenen Is gebleken, dat bet slachtoffer is mevr. de wed. S. uit Voor burg. Door den hevigen mist ztjn Woens dag tusschen Elten en Emmerik twee spoorwegarbeiders, tijdens het verrichten van werkzaamheden aan de lijn, door een passeerende losse iocomlef gegrepen en gedood. 4 filialen in Waalwijk. Witte Suiker per pond 27 V2 ct. Prima, oude vette Kaas f 1. Prima oude vette Leldsche kaas 75 cent. Nieuwe stokvlsch zeer goedkoop per pond 40 cent. Nieuwe Kookerwten p. p. 15 ct. Nieuwe witte boonen p. p. 28 ct. Groene Zeep per pond 14 ct. Glycerine Zeep per pond 16 ct. Soda per pond 4 cent. Keukenzout per pond 5'/a cent. BESTE ADRES IN ZUID VRUCHTEN. N.euwe Abrikozen p, p. 1.15 ct. Nieuwe Pruimen zeer goedkoop per pond 30 cent. Nieuwe Sucade per pond 110 ct. Nieuwe Amandelen p. p. 110 ct. Nieuwe Krenten per pond 35 ct. Nieuwe Rozijnen per pond 70 ct. Nieuwe Vijgen per pond 22 ct. Nieuwe Rozijnen voor Boeren jongens per pond 60 cent. Nieuwe Olienootjes p, pond 36 ct, Voor 10 gulden Bons wordt 20 cent terugbetaald, SunUchtzeep per pak 56 ct. Gloor per pak 6'/s cent. Prima Lucifers per pak 22 cent. Gouda Kaarsen per pak 45 cenjt. Bulsmaus Koffieslroop per bus e 18 cent. 20877 SLUIS' OCHTENDVOER prima per zakje 5 ko. f 1,85. Prima Zangzaad per zakje 10 ct. Prima Schoenpoets, groote doos 12 cent. Prima Azijn-Extract per flcscbje 15 cent. Aardappelmeel per pakje 9 cent. ARTS, MOND- en TANDARTS, zullen van half elf tot 3 uur b$ den Heer v. Esp, Haven 8 B te WALWIJK, voor het plaatsen van Kunst tanden- en gebitten waarmede men alles kan eten en het behandelen van mond- en tand- ziekten. 20566 voortaan ronde s A.MUNHAföDT 6R HETJSDEN. De E. K. UniversHelts-collec te bracht op ruiin elf honderd gulden, ter wijl nog een bijdrage van enkele personen wordt verwacht. In de maand Januari is de Heusden- sche Harmonie voornemens aan donateurs een feestavond aan te bieden. In de afdeeling Oud-Heusdo 1 v 111 de Ned. Herv. Kerk is benoemd tot kerkvoogd d<> heer .T. 'Bax. tot notabele de heer F. van Ier Steenhoven. Twee keer hield dé heer V. in de atge- loopen week drijfjacht. Den ln keer werden neergelegd 41 hazen én 48 fazanten, de 2e maal 33 hazen, 54 fazanten en 4 oenden. -De roomboeren verlaagden den melk prijs met 2 cent, zoodat deze,thans bedraagt 16 et. per liter. Naar we vernemen zal door de (Joop. Boterfabriek te Herpt hier langs de wonin gen volle melk verkrijgbaar worden gesteld. Mijnheer de Redacteur. Deze zijn zuiverder JaamcjesMil en helpen beker leqen hoest en f verkoudheiddan de ruilvormioe J Salmiakpaakil/es in doozen van.40 eti 60ct. --bij apoih. en drogisten. fabrikant: ZEIST

Echo van het Zuiden | 1921 | | pagina 3