nrnmmu Fa.Wed.Joh. Verholst^Zn Complete drijfwerken. Condemn. Walhalen, i iitautm, VanafZaterdag 24 Dec. Prima Wollen Jongens- en isje. Snijplanken, Winterj assen P. van lersel Pullens. METSELAARS, Adverteert in dit Blad |g FLORA BI0SG00P. Kinder-Voorstelling. 2 Voorstellingen WAALWIJK. Maandag 26 Dec 1921 KERKNIEUWS. Gemengd Sfieuws. Laatste Berichten. KLERK. Ouwhyle. N groote verkoop fl. Bonis, Besoijen, Komf allen zien //fes Bekwame GEVRAAGD. (2en Kerstdag.) 4 uur: G en uur: i Journaal* 3- Strand ldyile. Di hands alleen gebruik gemaakt ten op zichte van telegrammen hier te lande aangeboden en bestemd voor Groot- Brittannië en Ierland en Duitschland. Wenscht derhalve de inzender van een telegram voor een van deze landen zich zekerheid te verschaffen, dat het bericht per draad daarheen zal worden overgebracht, dan zal hij op de minute de kostelooze aanwijziging „Draad" heb ben te stellen. Voor telegrammen bestemd voorverder gelegen landen blijft voorshands de draadweg in gebruik, ook al zijn deze niet voorzien van de aanwijzing „Draad". De gelegenheid om verzending per radio te verzoeken komt met ingang van 19 Dec. j 1. te vervallen. Bondsvergadering R. K. H. Op j.l. Zaterdag 10 December had een Bondsvergadering R. K H plaats in het St. Vincentiusgebouw te 's-Hertogen- bosch. Na opening der vergadering werden de notulen der vorige Bondsvergadering gelezen en goedgekeurd. De heer Van Alfen opperde bezwaren tegen de benoeming van een adjunct secretaris, hij meent dat deze benoeming tegen het reglement is. De voorzitter verklaart, waarom deze bezwaren on gegrond zijn, daar de Bondsvergadering, in zaken door het reglement niet voor zien, doch daarmede niet in strijd, sou- verein is. In dit verband werd de opmerking gemaakt, dat in de vacature-van Heek van tweeden secretaris, nog niet is voorzien. De voorzitter verzocht de afgevaar digden van den Statenkieskring Heus- den op de volgende vergadering een dubbeltal voor te dragen, om de vaca ture-Van Heek in het bestuur aan te vullen, waarna ook de tweede secretaris vacature door het bestuur zal worden aangevuld. Daarna werd uitvoerig van gedachten gewisseld over de wijze, waarop in eene afgevaardigde-vacature moet wor den voorzien. Dit in verband met de vervulling der vacature-afgevaardigde Van Heek. De heer v, Eggelen (Heusden) blijft van meening, dat een afzonderlijke verkiezing ter aanvulling dezer vacature reglementair was. Verschillende afge vaardigden meenen echter het tegendeel, zoo ook de voorzitter, die wijst op de voorschriften om „voor 4 jaar" afge vaardigden en plaatsvervangende afge vaardigden te kiezen, en wel „volgens het zuivere puntenstelsel, dus in een bepaalde rangorde. De Bondsvergade ring meende het besluit ten deze in de vorige bijeenkomst genomen, te moeten handhaven. Daarna was aan de orde de definitie ve vaststelling der groslijst. Zestien candidaten namen eene voorloopige candidaatstelling aan. Mr. dr. Van Best maakte het voorbehoud „dat, indien de „door hem in 1918 aangewezen com- „missie in de zgn. zaak-Van Best vóór „de definitieve verkiezing geen uit spraak heeft gedaan, hij geacht wil „worden, zijn candidatuur te hebben „ingetrokken". Sommige afgevaardig den meenen, dat eene aanvaarding met voorbehoud volgens het reglement niet toelaatbaar is. Op voorstel van den voorzitter wordt echter besloten dit for- meele bezwaar niet te doen gelden. De vergadering verzocht het bestuur het voorbehoud door den heer Van Best gemaakt te publiceeren.De groslijst werd definitief vastgesteld en de heer Van Best er op geplaatst. Na loting door den voorzitter werd de volgorde aldus op gemaakt: 1. P. J. van de Putt. 2. ir- Feber. 3. J. J. Beliën. 4. Jhr. mr. A. F. O. van Sasse van Ysselt. 5. Dr. L. Dec. kers. 6. A. N. Fleskens. 7. Mevr. Brouns- van Besouw. 8. J. van Hooff. 9. M. W. van Hout. 10. J. J. Wintermans. 11. Dr. Nuyens. 12. Mevr. Bronsveld-Vitringa. 13. Mr. dr. J. van Best. 14. M. Krijgs man. 15. Mej. F. Jansen. 16. Mr. I A. Swane. Besloten werd om wederom 10 can didaten op de.olScieele lijst te plaatsen. (De stemming in de kiesvereeniging ge schiedt dus om 10 candidaten voor deze officieele lijst uit de 16 candidaten te doen verkiezen). Het bestuur werd gemachtigd om met andere R. K. Rijkskieskringorganisaties overeenkomsten te sluiten betreffende verbinding van lijsten, met de bepalin dat,, tenzij gewichtige redenen eene andere handelwijze noodzakelijk maken, het bestuur slechts aan eene verbinding van de Bossche lijst met alle katholieke lijsten zal medewerken. De dag der verkiezing wordt gesteld op Zondag, 12 Februari 1922. Een voorstel om de stemming over twee Zondagen te' verdeelen werd niet aanvaard. Wel zal het bestuur bevorde ren, dat zooveel (mogelijk stembureaux worden geopend 'in de groote vereeni- ^r'ngen, opdat alle leden behoorlijk zul len kunnen stemmen. Daarna werd een begin gemaakt met de bespreking der groslijst. Deze be spreking zal worden voortgezet in eene begin Januari 1922 te houden nieuwe bondsvergadering, waarin ook de afge vaardigden voor de vergadering van het Politiek Advies zullen worden aange wezen. Tot deze verdaging werd be sloten in de verwachting dat nog in de maand December het rapport der in den brief van den heer Van Best genoemde commissie zal worden gepubliceerd. Na rondvraag wordt de vergadering gesloten. De arbeiders der bekende schoen fabrieken Bally Co. te Schönewerd (Zwitserland) hebben genoegen genomen met een verlenging van den arbeidstijd tot 52 uren. Ook in Denemarken zal men in de schoenindustrie tot verlenging van den werktijd komen. Gisteren werd door den hoofd ingenieur-directeur van den Rijkswater staat in de directie Noord-Brabant aan bet gebouw van het Provinciaal Bestuur te 's-Bosch aanbesteed Het verhoogen en verzwaren van kaden langs de Groenendijksche haven en de Donge onder de gemeente Oosterhout. Raming f 39.UÜO. Ingeschreven werd als volgt C. v. d. Leur, Zwolle en W. v. d. Leur, Lieshout f 43. P. v. d. Veeke, Made - 38. A. Tempelaars, Oostergout - 38. C. Verwater Co., Made - 38 M. Hoeke, De Werken - 37, Grondverbetering- en Ontgin ningsmaatschappij, Utrecht - 37 Fa. Zaane en Verstoep, Gotida - 36 M Vissers, Drunen - 36, W. Toen, Alblasserdam - 36 I. v. d. Heuvel, Made - 35. H. Canters en C. Vissers, Raamsdonk - 35 H. I. Oome en P. v. Oord, Raamsdonk - 35 H. de Wijs, Made -34 Fa. v. d. Ven en v. d. Broek, Tilburg - 34 A. Verhagen en W. Diep straten, Made - 34 I. Vissers, Sliedrecht - 33 Th. Roovers, Made 33 A. Damen, Raamsdonksveer - 30 700.— 888.- 800.- 444.40 .550.- 489. .940. ,400. .300.- 990.— .450.- .400.— .785.— .500.- .000.- .800.— .250 - 307.- BAAROWIJK. Bij het afscheid van onzen Ouden Toren. Gaat gij ons verlaten vriend, Eeuwen hebt gij ons gediend, Ge'ulge waart ge bij vreugd en smart, Uw vertrek gaat ons nauw aan het hart. De oude toren is uit de 13e eeuw en bestond reeds voor den St. Elisabeths- vloed. Een legende zegt, dat het water toen tot aan den uitgemetseiden rand stond. Na staat ge daar eenzaam en verlaten en ware het niet, dat de Hooge Heeren U van architectonische waarde hadden verklaard, zoudt ge reeds onder den moker gevallen zijn. Men heeft U in den Haag onder bescherming genomen, doch herstel blijft steeds uit. Door hemelvuur getroffen verloor Ik mijn hoogste punt, den haan, met onge veer s/4 van het kruis en eenlgc honderden leien. De storm van 6 November havende mijn dak opnieuw. In mijn boezem (s nog aanwezig een blokgevangenis, een boom waarin gaten in den vorm van een menschenbeeo, aan het eene einde scharnieren, aan het andere einde een beugel met slot, liggende in een donkere kamer en ge diend hebbende om daarin misdadigers In te sluiten toen Baardwijk zijn Hoog- en Laaggerecht had, n.i. de beschikking over leven en dood Ik ben 36.5 Meter hoog. Mijn oud uurwerk, dat prompt den tijd aanwees en dagelijks werd opgewonden, werd, sedert ik een zuster gekregen heb, die hoog op mij neerziet, buiten dienst gesteld* Een paar oude klokken voorzien van onderstaande opschriften zijn nog aan wezig. Op de grootste daarvan staat »De Heeren van Noot, Predikant, Meermaos Drossaerts. A. van Vessem, C. Block, C. van Berkel, Bock, J. van Vessem, G. Keetelaers, C. Brock, A. D. Bergmans, J. Cuijsten, W. van der Stelt, G. Hoorn, Scheepenen, A. G. Hermans, W. de Fokker, Secretaris. 'k Gaf eerst een helderen toon, mijn tongh die deet mij breeken. Petit heeft mij vernieuwt en doet m^ schoocder spreeken Ao. 1752. Op de kleine klok Jan Fremy me feclt Ao 1683. Johan van de Werckcn, Ciaes Wassen- bergh, Kerkmeesters tot Baartwijck. DRUNEN. Nadat van verschillende zijden was bekend gemaakt dat op Woensdag door den heer Foppele, directeur der District-arbeidsbeurs te 's Bosch in de zaal der jocgens-congre- gatie eene spreekbeurt zou gehouden worden, was er op den aangegeven tijd groole belangstelling van werkgevers en werknemers. Na eene korte maar degelijke inleiding door den Voorzitter der R.K. Werklie- denvereeniging, besprak de heer Fop pele met de hem eigene welsprekendheid, het doel der >ArbeidsbemlddellDg.« Hij wees op de plichten der werklooze leden van gesubsidieerde vereenlgingen en maakte duidelijk het nut van de ar beidsbemiddeling, voor werkgevers en werknemers. Wij houden ons overtuigd dat deze duidelijke en leerzame rede bij velen eene meer waardeerende gedachte heeft opgewekt en het nuttige en noodzake lijke der arbeidsbemiddeling heeft doen inzien en begrijpen, waarom ongetwijfeld bij voorkomende gelegenheden zooveel mogelijk van de Arbeidsbemiddeling zal worden gebruik gemaakt. Op den tweeden Kerstdag na het Lof, zal In de parochiekerk voor de eerste maal geaongen Wbrüende Kerstcantate voor gemengd koor, van G. Mordach. NIEUWKUIJK. Door de R. K. Too- neelvereeniging Kunst na Arbeid' al hier zal met Kerstmis a.s. een uitvoering worden gegeven in de schoollokalen der eerw. Zusters. Opgevoerd zal worden het blijspel in twee bedrijven »De grens wacht op de bruiloft' en >De Held der Eucharistie', drama met zang in drie bedrijven door dr. J. E. H. Menten. Wij twijfelen niet of de uitvoering zal door een talrijk publiek worden bezocht. Door den raad dezer gemeente is tot plaatsel^k deurwaarder alhier be noemd de heer H. v. d. Wiel te Vlijmen. Als bijzonderheid kan gemeld werden, dat door den heer J. W. alhier bij het graven eener rioleering een pot is gevonden met vreemde munten, da- teerende uit de 17e eeuw. 's-BOSCH. De behandeling der begroo ting stond in het teeken der bezuiniging. Aan den adviseur der gemeente in elec- triciteitszaken, dr. Verhoecx, moest een rekeningetje van f 38.500 betaald wor den in een proces daartegen zag men geen heil. De schuld van den tegenwoordigen slechten financieelen toestand werd een fout geacht van de crisis, de nieuwe rijkswetten en de onvborzichtige bedrijfs- politiek van vroeger jaren. Ook het onderwijs vraagt groote offers en getracht zal worden dat de besturen der bijzon dere scholen voor een groot deel de kosten van 't onderwijs voor zich nemen, omdat nu de Katholieken thans weer gedwongen moeten betalen, voor datgene, waarvoor ze vroeger vrijwillig hebben geofferd. Het beleid van B. en W. werd yan verschillende zijden geprezen. Welh. Scheffers achtte den toestand niet wan hopig, al is het belastingscijfer na de bezuiniging hoog n 1. 6 tot 15 pCt. Wethouder Van Meerwijk gaf een overzicht van hetgeen op het gebied van openbare werken in het afgeloopen begrootingsjaar is verricht. Het program voor 1922 vermeldt, behalve de werken in verband met de stadsuitbreiding en het afwerken van het industrieterrein met den aanleg van een landtong met de 1200 M. lange kaai muren, o.a. flatbouw en badhuisbouw, aanleg van een rijwielpad naar Vught, voorbereiding van een nieuwe veemarkt met slachthuis en de gebouwen voor de Kon. school enz. De voorgenomen bouw van een nieuwe Stationsbrug, waarvan de kosten op f 170.000 waren geraamd, zal nog een jaar worden uitgesteld. Dit jaar zal de concentratie van alle diensten, onder gemeentewerken ressorteerend, in één gebouw tot stand komen. De woning bouw moet krachtig worden voortgezet, daar de woningtoestand nog ellendig is. Er zijn nog 1261 woningen met een lageren huurprijs dan f 1.50 en in 904 gevallen is voorziening dringend noodig. BESOIJEN. R.W.B. I neemt 2en Kerst dag deel aan de Bekerwedstrijden van W.S.C te Waalwijk en moet uitkomen tegen W.S.C. R.W.B. 3 speelt voor de 3e klas competitie tegen de Langstraters uit Kaatsheuvel. Aanvang 12 uur, terrein R.W.B. 2e Kerstdag. De j.l. Zondag gespeelde competitie wedstrijd Vossenberg—R W.B. te Kaats heuvel is ongeldig verklaard, doordat het terrein van V. niet afgeteekend was. De Christelijke Gemengde Zang- vereeniging „Hallelujah" te Besoijen zal op Maandag 26 Dec. 1921, des avonds 6'/2 uur 'n het kerkgebouw der Ned. Herv Gemeente hare jaarlijksche Kerst uitvoering geven. Het programma bevat een tiental prachtige nummers, waaronder soli, kwartetten enz Het lijdt geen twijfel of vele zullen deze uitvoering, die zulk een goede naam heeft, bijwonen. Degenen die er komen zullen zeker een genot volle avond hebben de ijverige vereeni- ging en de goede leiding van den direc teur zijn daarvoor een waarborg. SPRANG. Door de A. R. Kiesvereen alhier werd de volgende motie aange nomen, in verband met de indiening van het wetsontwerp tot vereeniging der gemeente Sprang met Capelle en Vrijh.-Capelle, bij de Tweede Kamer „De A. R. Kiesvereeniging te Sprang, in vergadering bijeen den 20 Dec. '21, gehoord dat het wetsontwerp tot ver eeniging der gemeenten Sprang, Capelle en Vrijhoeve-Capelle bij de Tweede Kamer der Staten-Generaal is ingediend, en gezien de toelichting daarvan, spreekt als haar meening uit, dat deze toelichting niet in alle opzichten juist is, gelooft dat voor de gemeente Sprang hieruit geen finantieel voordeel zal vloeien, maar veeleer nadeel, dat door saamvoeging gevaar bestaat voor twist onderling tusschen de be volking, verzoekt mitsdien Uwe Excellentie alsnog dit ontwerp in te trekken, en gaat over tot de orde van den dag. Door het Bestuur der kiesvereeni ging zal bij deze motie eene toelichting worden gevoegd en gezonden worden aan den Minister van Binnenlandsche Zaken. In de Ned. Herv. Kerk alhier hoopt a.s. Maandag (Tweeden Kerstdag) des voorm. 9,30 uur op te treden Ds. v.d. Graaff van Raamsdonksveer. A.s. Maandag 2en Kerstdag des avonds ten 6'/2 uur zal in de Ned. Herv. Kerk alhier eene uitvoering worden ge geven door het Breda's Christelijk Ge mengd Koor.(Directeur Johan Adriaanse). Gisteravond had voor de kinderen in de Zondagschool der Ned. Herv. Kerk alhier het Kerstfeestplaats. Nadat de bijeenkomst op gebruikelijke wijze was geopend, werden door de kinderen eenige mooie kerstliederen ge zongen. De heer A. Kool, hoofd der Chr. School en Mejuffr. Barbier, onderwij zeres deden hierna elk een schoone kerstvertelling. Onder leiding van den heer Lijessen (onderwijzer) werden door het personeel der school en eenige dames en heeren cnkcSc prachtige driestemmige liederen gezongen. Het applaus dat hierop volgde bewees, hoezeer deze liederen, welke op zeer schoone wijze werden ten gehoore gebracht, in den smaak vielen bij de aanwezigen. Ondertusschen werden aan de kinderen boekjes, koek, chocolade, enz. rondgedeeld. Nadat op gebruikelijke wijze was ge sloten, gingen allen hoogst voldaan huiswaarts. Vele ouders waren met hunne kinderen in het Kerkgebouw aan wezig, wat door het Bestuur der Zondag school zeer op prijs werd gesteld. In de j.l. Donderdagavond gehou den vergadering der Afd. Sprang van den Bond van Chr. Fabrieks- en Trans portarbeiders, werd tot afgevaardigde voor de te Utrecht te houden Bonds vergadering gekozen dhr. C. Klootwijk. Tot bestuursleden voor de Chr. Volks bond werden gekozen J. Vos en P. Pruijssers. Opgericht werd een Onderling Fonds, hetwelk ten doel heeft den werkloozen de wachtdagen hieruit te vergoeden. RAAMSDONKSVEER. Zondag, Eer sten Kerstdag, hoopt de ZeerEerw. heer Ds. v. d. Graaff des morgens op T Dorp en des namiddags op 't Veer op te treden, terwijl er op Tweeden Kerstdag geen dienst zal zijn. Onze voormalige Veerenaar, G. de Haas thans te Amsterdam, slaagde voor het Diploma vanwege de Vereeniging van Leeraren uitgereikt. Woensdagavond goed haif vijf be gon het Kerstfeest met de 200 kinderen der Zondagsscholen, bijgewoond door ouders en belangstellenden, zoodat het kerkgebouw op 't Veer vol was. Een aardig gezicht zooveel blijde kinder gezichtjes en dan hoe lief klonken de verschillende Kerstliederen, begeleid door het kerkorgel. Na de Kerst geschiedenis vertellend gevraagd te hebben, gaf de ZeerEerw. Predikant de leiding van het eigenlijke feest aan een der mannelijke helpers over en begon de afwerking van het program, dat uit verschillende nummers bestond. Door de ruime bijdragen van de gemeente naren daartoe in staat gesteld, werden de kinderen ruimschoots getracteerd en werd hun een leesboekje ter hand ge steld. Een paar punten van het program waren niet alleen voor de kleinen, maar ook voor de grooten bestemd, nl. een vertelling, die naar de groote aandacht te oordeelen, goed in den smaak viel. Bij het einde van dit zoo gezellig samenzijn dankte de Eerw. Predikant leiders en helpsters der Zondagsscholen uit naam der kinderen en de gemeente voor alle iorgen aan de kleinen besteed ook de gemeente een welverdiend woord van dank voor de milde gaven verleend, zoodat de kinderen meer dan voldaan konden huiswaarts keeren. BREDA. De afd. Noord-Brabant van de Vereeniging van Nederlandsche Ge meenten heeft hier onder voorzitter schap van mr. F. J. van Lanschot, bur gemeester van den Bosch, vergaderd. Namens een commissie, van tien, be noemd uit de leden der afd. Noord- Brabant, had een commissie van drie onder voorzitterschap van dr. van Sons- beek, burgemeester van Breda, uitvoe rig rapport uitgebracht over de onder handelingen met de Prov. N.-Brab. Electr. Mij. De P.N E.M. had den voor zitter der commissie, dr, van Sonsbeek, het commissarisschap der vennootschap aangeboden een aanbod, dat deze in beraad had gehouden. Uit het rap port bleek, dat de P.N.E.M. het vroe gere standpunt tegenover de gemeenten, n.l. waar zij zich beschouwde als een semi-officieel lichaam, had verlaten en zich beschouwde als mede-contractante. Ook wees de heer van Sonsbeek er op, dat de vennootschap bereid is controle toe te staan. Het hierbedoeld overleg is in zekeren zin een toezicht geworden. Mocht een proef in deze richting niet slagen, dan zouden andere maatregelen kunnen worden besproken en over wogen. De heer Krijgsman was daarentegen van meening, dat de toestand, zooals die thans is, niet mag worden voort gezet. Het beste was volgens hem, dat de P.N.E.M. failleerde, maar dit gaat niet en daarom zal de provincie een deel van den schuldenlast, die op de P.N E.M. drukt en waaronder ook de gemeenten zoozeer gebukt gaan (spreker noemde 25 millioen), dienen over te nemen. Op de huidige wijze met deze schuldenlast op de stichting, kan de prijs nooit laag genoeg gesteld worden, zeker niet voor de industrie. Ook ont raadde hij, dat de burgemeester van Breda het commissarisschap der vennoot schap met dat van voorzitterschap van de commissie zou combineeren. Daarentegen werd van andere zijde o.a. door den heer van Campen, bur gemeester van Dinteloord aandrang op dr. van Sonsbeek uitgeoefend om het commissarisschap aan te nemen en toch als voorzitter te blijven optreden. De heer Van Liempt, secretaris van Waalv/ijk, wees er op, dat zijn gemeente met veel kleine bedrijven niet in staat is stroom te koopen voor hetzelfde tarief als waarvoor de industrie hem kan krijgen. De Voorzitter merkte op, dat dit nu een kwestie is, welke aan de Commissie van Tien kan worden voorgelegd. Zulks zal misschien ook voor gelijksoortige gemeenten gelden. Bij opgave zouden analoge gevallen op één conferentie kunnen worden afgedaan. Op voorstel van den voorzitter werd besloten de commissie van tien perma nent te maken, terwijl tevens de wensch werd uitgeproken, dat de commissie zich ook in verbinding zou stellen met het prov. bestuur. Verder sprak de vergadering als haar meening uit, dat het voorzitterschap der commissie van den heer van Sonsbeek niet mag ge combineerd worden met het commissa risschap der P.N.E.M. Zou de heer van Sonsbeek als voorzitter der commissie aftreden om het commissarisschap te aanvaarden, dan noemt de voorzitter dit monnikenwerk, een meening, waarbij de heer van Sonsbeek, onder dankzeg ging voor de hulde hem gebracht, zich aansluit. Kaatsheuvel, 22 Dec. 1921. Op den 2den Kerstdag geeft de tooneelclub „Semper Virens", onder- afdeeling van het Kruisverbond alhier, in den R.K. Gildenbond een grooten tooneelavond, waarbij het groote drama in drie bedrijven „De Verzoening" van de Lateen, gevolgd door de klucht „Baas Ganzendonck" van H. de Consience zal opgevoerd worden. - De heer P. Kemmeren slaagde voor het examen Boekhouden Mercurius. Geslaagde en familie gefeliciteerd. Onze R.K. Par. Kerk is wederom een mooi stuk rijker geworden. Recht streeks uit Tirol is gearriveerd een prachtigen Kerststal met beelden en alle toebehooren. 't Moet een eenig mooi stuk werk zijn, waarop we na Kerstmis hopen terug te komen. Enkele fabrikanten kregen de laatste weken enkele orders meer binnen, zoodat verschillende arbeiders die zonder werk waren, weer konden geplaatst worden. Over 't algemeen echter blijft de malaise aanhouden. Marktberichten. Eieren 1618 cent. Varkens 12—16 gulden. Lichting 1922! Retraite te Vught. Van 10 tot 13 Jan wordt te Vught retraite gegeven voor de jongens, die in 1922 moeten opkomen. Daar zijn nog enkele plaatsen onbezet wat niet zijn moest Mag ik daarom de ouders, wier jongen nog niet voor deze retraite is aangemeld, dringend aansporen, daarvoor ten spoe digste te willen zorgen Ge had het zeker over het hoofd gezien is 't niet Want dat ge het nut van zoo'n retraite voor je jongen begrijpt, staat buiten twijfel Maak er nu maar direct werk van, om het niet te vergeten. Ik tref dus je jongen wel in Vught! Aalmoezenier 111 Milit Afd. G. HUIJS. Te Winkel wordt sedert enkele dagen vermist de echtgenoote van den heer?A. L. Bij haar vertrek heeft zij een briefje achtergelaten. Men vreest het ergste. HetIl'/2-jarig zoontje van den heer H. te Soest is door in een tobbe met water te vallen, jammerlijk verdronken. De Eerste Kamer heeft het wets ontwerp tot vereeniging der gemeente Waalwijk, Baardwijk en Besoijen aan genomen. Ad verten tien. Y/oor de vele bewezen van deelneming, ontvangen bij de ziekte en het overlijden onzer geliefde Echtgenoote en Moeder, betuigen wfl onzen hartelijken dank. ALPHONS DE VRIES 2i004 en Kinderen. Ten kantore van den Rijks ontvanger te Kaatsheuvel, be staat gelegenheid tot plaatsing van een Alleen mannelijke candidaten, M.u.i.o. genoten hebbend, komen in aanmerking, Solicltatle bij eigenhandig ge schreven brief. 21005 GEVRAAGD Geheele genezing van zenuwpijn, slapeloosheid, nerveusheid, maag- ea darmstoornissan, Terstoppingen, ge. olgen van veel rooken, door zenuw- krniden van w(jlen Mej. Geertje W. Hoogland, Prfjs f 0.80 per pakje. Toezending na ontvangst van dit bedrag. HoofddepAt N. V. voorheen O. HEYSTEK, Molensteeg 12 ItOTTKROAM18029 Machinefabriek, N(J Ab Fra Bri< ara nui hei WAALWIJK. 18281 S aai Intere. Telef. No. 40. tèl< 1 ïu Ou vai van Adres: Mr. v. Cootbstraat 44. 21006 Prachtige aan uiterst lagen prys* Aanbevelend, plar niet van zeel sens caar i ruin I het rbrei Meli a - bloe II7.5O f20.50. Sue stak tlscl oorl gezc in prijzen van van f 10,00 en f 12.00. naa. rege Adres2IOO7 ond Hiei stigi Putstraat 12 WAALWIJK. tóJJJ D spec talei term vóói op 1 gelij maa gegt Eng het M. IN 'T VELD, Sprang. Êeneg' 20966 bil is neet kom de PROGRAMMA 1. Tooverkleedje 2. Jonge Honden. 3. Piet's Wondergieter. 4. Het Poppentheater. 5. Wonderlijke Dierentuin. 6. Oh, die Sneeuw. 7. Brief aan St. Nicolaas. 8. Kinderen van het Woud. (2 deelen.) 9' Het Levende Teekenbord. 10. Rijstcultuur op Bali. 11. Talisman Pierette. 12. Bloemen Duel. 13. De Katten-serenade. £ntréete &ang 40 et, 2q ftang SS ct PROGRAMMA 2. HOOFDNUMMER 5 deelen. Oude prijzen. 67) la cl r r m «6 L bijz soot van uit best dlns goei late A j blni wet dat heb eeni ged nee trel naa levt naa '•voo tk uij k

Echo van het Zuiden | 1921 | | pagina 10