Binnenland. Buitenland. d/i de consqueniie8 van een sventueele tegenheid der installatie van den nieuwe Burgemeester, is het volgende bekend gemaakt Het is de uitdrukkelijke wensch van Zijn EdelAch»bare, dat bij die ge legenheid de feestviering zooveel moge lijk beperkt blijf;dat alleen de Ge meenteraad als feestcommissie zal op trede» eu geen afzonderlijke feest- of buurtcommissiën zullen wordea ge vormd om het onnoodige geldverkwis ters zooveel mogelijk tegen te gaan. Voorzeker zullen het grootste deel der Ingezetenen en zeker alle weldenkcndeu in dezen tijd van algemeene malaise en wa-keloosheld, hiermede Instemmen. -— Loop der bevolking in 1922: Toestand op 31 Efrc. 19211610 m., 1487 v., totaal 3097 Snw. Geboren in 1922 51 m., 47 v., totaal 98; vestiging 64 m., 75 v., totaal 139; totale vermeerdering 115 m„ 122 v., totaal 237. Ovel-den in 1922 29 m., 33 v totaal 62; vertrokken 59 m., 71 v., totaal 130; vermindering 88 m., 104 v., totaal 192. Verschil tusschen de geheele ver meerdering en vermindering 27 m., 18 v., totaal 45. Bevolking op Januari 1923 1637 m„ 1505 v., totaal 3142 inwoners. bezetting. Een algemeen® staking det arbeiders wordt mogelijk geacht, ondanks het dreigement ven Franscho zijde, dat de leveasmldddeetoevoer zal worden af gesneden. Gisterenmorgen zijn te Duss«ldo»f de eerste troepen aangekomen b^s'&ac— de uit 1400 mar. I s ds stra'en heerscht groote leven digheid door de aanwezigheid van militaire tanks en artillerie. De aangekondigde Fransche op- marsch naar Essen heeft nog niet plaats gehad, lntusschen schijnt de bezetting van het Roergebied weldra een voldongen feit te zullen zijn. In de Belgische kamer hebben Theunis en Jaspar verklaringen afge legd over de houding van België dat de zijde van Frankrijk gekozen heeft. België kan dus met z'n groote broer, weer flink soldaatje spelen. De Duitsche rijkskanselier en de rijkspresident hebben een oproep ter bemoediging aan de bevolking van het nieuw te bezetten gebied gericht. Onze Haagsche redacteur meldt Naar ik verneem, heeft de Minister van Financiën thans besloten, dat per 1 Februari a.s. de losse verkoop van sigaren verboden zal zijn. tenzij deze stuk voor stuk zijn gebanderoleerd Alle tabaksfabricaten moeten van dien datum af gezegeld en van banderollen voorzien zijn, uitgezonderd enkele missie benoemd bestaande uit de heeren Speciale Soorten pruimtabak. Scherp (voorzitter) Timmermans en Smol- De Typografen-Staking is ZOO ders die in samenwerking met de bestaande goed als afgeloopen. Op een heel commissie deze regeling nader zal onder- enkele plaats WOrdt nog gestaakt, ozeken- overal elders heeft men de voorwaar- Circuiaire van Ged. staten waarin er op den van 't nieuwe C.A.C. aanvaard, gewezen wordt dat door <le gemeenten hij Wat heeft de A.N.T B. door dit roeke- het streven, naar bezuinging, niet altijd loos spel aanvaard Niets dan dat er een groot aantal van zijn leden werkeloos zijn en 't weer een hoop geld heeft gekost. DRUNEN. Op Zondag 7 Jan. hield de R. K. Ktesvereenlging, afd. Drunen, eeoo algemeen® vergadering tot het 3tellen van candidaten voor de Provin ciale Staten. Na opening weiden de notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. Aan de oidc Schrijven van het bestuur Kieskring Heusden. Aangezien in dit schrijven Is bepaald, dat de contributie vóór i5Jan. moet worden opgezonden aan het kring- bestuur, wijl anders de afdeeling niet kaa deelnemen aan de stemming voor de groslijst, worden propagandisten op geroepen, die begia dezer week zullen rondgaan om de contributie te innen. Het bestuur hoopt dat degenen die beter kuenen, iets extra zullen bijdragen voor de goede zaak, om de onver mijdelijke uitgavej te dekken Als candidaten worden voorgedragen B. en W. stellen voor met liet oog op den I aft["sdcndo 1®detn H' Loeff- te s Bosch en Van de Ven, Butgemeester te Vlijmen. Het aftredend lid Notaris Canters wenscht niet meer voor eene candidatuur in aanmeiking te komen. Wijl er stemmen sijn opgegaan om den nieuwen Burgemeester van Diunen, Mr. H. J. M. Loeff, wiens invloed en bekwaamheid alom hekeed is, candi- daat te stellen, wordt medegedeeld dat Z. Ed.Achtb. heden geen candidatuur wenscht te aarvaardeo. Daarna wordt besproken dat, wijl Groot-Waalwijk niet is vertegenwoor digd in de Provinciale Staten, het billijk is hierin zoo mogelijk te voor zien. Op voorstel van den voorzitter wordt de heer E. W. Klijberg, groot-indus- trieëel te Waalwijk, wiens werkzaam heid voor alles waar bij voor staat en openlijk uitkomen voor de katholieke meen® stemmen Candidaat gesteld. Aldus zijn de gestelde caodidatcn de heeren: P. H. Loeff te 's Bosch, Burgemeester Van de Ven te Vlijmen en E. W. Klijberg te Waalwijk. Een voorstel om de volgende motie De toestand, geschapen door de D Fracsche bedreigingen, is zeer ernstig blJ d* K«2ee,lDg >n te dienen, wordt geworden. goedgekeurd Uit het Westen komen steeds meer 'ï?6 plaatselijk© R.K. Klesvereenlgicg berichten binnen over voorbereiding »»e Diuneo, In vergadering van 7 Januari der Franschen en Belgen voor het ten- spreekt hare afkeuring uit over se om adhaesie te betuigen aan hun adres saafl"- .Regeerlng aanneemt ten opzichte van aan de regeering om handhaving van den verbazende kalmte, waarmede >de mala*sc> welke in de schoenindustrie wettelijken tpd. (dus geen zomertijd meer h,er het Bfbr«ken van de conferentie >h®erscbl ea verzoekt dringend, alsnog in te voeren). te Parijs, werd opgenomen, heeft plaats >afdoende maatregelen te treffen, welke De Voorzitter acht dit punt voor deze ge «emaak* voor eert groote opwinding.) ,leidcn *n,,eB tot verbetering van den meente niet van zoo'n groot belang als het I üe bewolking van Essen en Bochum >on"°a:,taren toestand.* misschien voor de gemeente Lisse het geva! I 'S zeer °P£ewonden is. A'oor de burgerjj brengt de zomertijd een industrleele kringen in het Roer gebied bestaat groote onzekerheid over Hierna sluit de voorzitter de vei* gaderlog. Omtrent de feestviering ter ge- De Postduivenvereniging J«De Vliegende Vtienden*, gevestigd op het jongenspatronaat alhier, behaalde op de tentoonstellingen te's Bosch, Vught en Nieuwkuik, met duiven hunner leden, resp. een 2en, 3en, 5ei>, Z. Eerv. en Eerv. vermelding5iü en 6sn prijs. Eea prachtig resultaat voor de jeugdigs vereeniglag. Door de tooneelvereeniging van het jongenspatronaat aihier is voor de a.s. Vastenavonddagen In studie ge nomen het kortgeleden uitgegeven bijbelsch drama »De Barmhartige Sa maritaan*. VRIJHOEVE-CAPELLE. Zaterdagna middag bracht het fanfarecorps „Sirena" eene serenade bij onzen nieuwbenoem- den burgemeester, den WelEd.Acht- baren heer Meijer te Sprang. Dat deze hiermede was ingenomen blijkt wel daar hij den voorzitter van het gezel schap een envelop met inhoud over reikte en het hem aangeboden eere voorzitterschap van het fanfarecorps met genoegen aannam. Het postwezen brengt in onze gemeente door de vereeniging tot Sprang—Capelle vele moeielijkheden mee. Brieven voor Vrijhoeve-Capelle, geadresseerd als boven, gaan eerst naar Sprang, daarna over de lijn 's Bosch—Lage Zwaluwe meermalen naar Capelle en vandaan weer over genoemde lijn naar bestemming waar door soms 2 dagen vertraging komt. 't Is te hopen dat hierin spoedig ver andering mag komen. WASPIK. Na de gehouden verloting der prezen voor een nieuw vaandel, had de onthulling ervan plaats. De voorzitter der Harmonie, de heer B. van Schijndel, wees cp de noodzake lijkheid van de vernieuwing van hst vaandel, waardoor men eea monument zou bezitten, ter herinnering aan het 40-jarig bestaan der Harmonie, hetwelk ia 1921 wegens fioancleele moeilijk heden niet herdacht is kunnen worden. Het keurig uitgevoerde vaandel, naar een ontwerp van dsn heer J. van Velt- houec, is te Keulen vervaardigd. Na de onthulling zoag het te Schie dam bekroonde Mannenkwartet »Het Viooltje* en »Die Vesper*. Daarna werd aangeboden het portret van den overleden president, den hcerj. Brokx Pzn. Vervolgens werd de ledenlijst, eveneens het werk van den heerJ. van Velthoven, overhandigd, waarvoor de president dankte en de uitvoerder eenige toelichtingen gaf. Later voerden nog meer sprekers het woord, waarna de avond verder gezellig werd door gebracht. Ter herinnering aan dit feest, werd Maandagmiddag een photografie ge nomen van het Bestuur en werkende leden. Door het zachte weer ontwaakt de gansche natuur. De weiden staan groen als ware 't reeds ver in 't voor jaar, Heesters en struiken vertoonen reeds half geopende knoppen, doch ook de vraarzuchsige rupsen schijnen hunnen winterslaap bekort te hebben en enkele vergasten zich reeds aan het jeugdig groen. Het schijnt geen winter meer te worden. RAAMSDONK. De inschrijving voor den dienstplicht, van personen, geboren in 1904, zal plaats hebben ten ge meentehuize op Woensdag den 10 Januari a.s. des voormiddags van 9 tot 12 uur en des namiddags van 2 tot 5 uur, De bevolking der gemeente Raamsdonk, bestond op 31 December 1921, uit 3511 m. an 3416 vr. totaal 6927 zielen. Ze vermeerde in den loop van hét jaar 1922, door geboorte met 133 m. en 142 vr. 275door vestiging met 144 m. en 175 vr. 319; en veimin- derde door overlijden met 51 m. en 48 vr. 98; door vertrek met 162 m, en school is er toch in hoofdzaak voor de ar- coord gaan. De heer Segeren is altijd zoo beiders. De 70 leerlingen zijn meest arbel-1 vodr openbaarheid maar in dit geval weer derskinderen. Het is toch een feit dat lie- niet. Dat gaat niet op; het is geen liefda- kwaamheid voor den werkman een eisch I digheid. We hebben de gelijkstelling en geen des iijds géworden is. Toch moet de heer I bevoordeeling van ééne richting. Segeren telkens weer dit ter sprake bren- I Segeren. Over een post. van 60.000 'daar gen en bestrijden, 't Is ook te .zot dat hij de stapt U over heen, maar over dit bedrag leerlingen kadastrale kaarten wil laten tee- van 1514.— valt U over. U mag er wel eens kenen. Spr. noemt zooiets te gek om los te I aan denken mijnheer Timmermans hoeveel loopen. dank U zelf aan de gemeente verschuldigd heer Timmermans vraagt inlichtingen I bent. omtrent den post van 7177.36 voor ge- I Timmermans (met verheffing van stem), bruikswaarde der bijzondere school, hij Wat zegt U daar, in welk opzicht zou ik vraagt of daarin ook de renten en afschrij- I dank verschuldigd zijn? vingen op de gebouwen begrepen zijn. De Voorzitter bevestigt zulks. Segeren. Ik wensch nog eens Voorzitter. Ja, maar U Segeren. Ik wensch nog eens aan te too- nen, dat ik heelenmal niet tegen een subsi die voor de teekensehool pen, maar ik moet I de eerste teekening van het grondbedrijf nog zien en ook van een verslag van den boek houder zie ik niets en het bedrijf is nu al I drie jaar in gang. Ik zeg nog eens het is mijn plicht en ik kan zoo mijn stem niet aan de begrooting geven. Segeren. Dat weet IJ zeer goed, maar wa moeten Uw eerste woord van dank nog hooren. IJ moest Timmermans (steeds luider). Spreek op, waarvoor ben ik dank schuldig! Mijnheer de oorzitter ik wensch dat bij zich nader verklaart, Segeren. Welnu, hoe goed was de gemeen teraad niet, toen U daar van het Zuiden kwaamt en U toen veel te goedkoop een pand gaf waar twee prachtige woningen van gemaakt konden worden, die zeker 300 gulden zouden hebben opgebracht. U kreeg Voorzitter. Hebt U ooit iets gevraagd dat I ze heel goedkoop en daarvoor bent IJ liefde II niet is verstrekt geworden? I verschuldigd. Segeren. De vorige vergadering heb ik er I Timmermans. Zou ik daarom liefde ver- °p gewezen, dat het me zoo speet dat ik I schuldigd zijn nog steeds geen overzicht van de boekhou- Voorzitter. Ik verbied U mijnheer Sege- ding van het Grondbedrijf en het Lichtbe- I ren een dergelijke persoonlijke aanval te drijf had gezien. Dat van het lichtbedrijf I doel1- Dat is niet fatsoenlijk, doch zeer or- heb ik nu gezien, maar van liet grondbe- I dinair. drijf weet ik nog steeds niets. U kunt het I Scherp. Hij heeft ook mij destijds aange- me toch niet kwalijk nemen dat ik daar I wreven dat hier oneerlijke dingen gebeurd Steeds op terug kom. Het spijt mij ook zeer I ZÖ«- Toen de burgemeester afwezig was, maar het gaat hier over 50 fl 60.000 gulden I hebben wij herhaaldelijk vergadering gehad dat mag en dat kan ik niet zoo maar laten, I over de haven. We zijn persoonlijk eerst dat mag I me niet ten kwade duiden, want I naar den loswal en toen naar de haven ge- het is wel degelijk mijn wettelijke plicht als I weest. Mijnheer Segeren had toen ook enke wethouder. Wat zal het later zijn? Ik wil le lui meegebracht, om die eens te doen later niet het verwijt hooren: „Segeren speelde altijd wel op, maar verder niets" Hoe gaat het altijd als ik iets wilbijvoor beeld met het uitdiepen van de haven?' Een kruiwagen of tien is er uit gehaald, dan hooren hoe hij kon uitpakken Segeren. Waar dient dat nou weer voor. Mijnheer de Voorzitter, waarom laat U mr| zulke schandelijke dingen wel zeggen. Ik heb gerust gezegd, dat de loswal wel dege- heeft Segeren toch zijn zin weer. Het spijt I Hfk verknoeid was. Men mag toch de rogen me zeer mijnheer de voorzitter, U moest I niet voor Vlies dicht doen. eens weten hoe het me spijt daarop telkens te moeten terugkomen. Mijnheer Tak kan het licht opnemen maar de verplichting van een wethouder is grooter. Voorzitter. Besteed er dan eens een beet- I je tijd aan om een en ander te komen in- f zien. Ik Segeren. Dag en nacht ben ik Voorzitter. Ik ontneem IJ het woord. Segeren. Maar ze Voorzitter (hamerend). Ik verzoek l7 te zwijgen. Segeren. Er wordt liier gescholden V oorzitter. Zoudt U nu eens bij het on- derwerp willen blijven. Nadat het even stil geweest is, komt de I heer Timmermans wederom op zijn o. der- voordeel voor het G. E. B. een nadeel met het oog op minder stroomverbruik. Wat de landbouwers betreft gelooft hij dat deze zich daaraan reeds hebben aangepast. De lieeren Scherp en Timmermans ver klaren zich tegen invoering van den zomer tijd. De heer Segeren zou het punt willen aan houden om er eerst de boerenbonden over te hooren. Men acht dit echter onnoodig en in stemming gebracht, .wordt met 6 tegen 1 stem besloten adliaesie aan het adres te be tuigen. De heer Tak stemde tegen. Van enkele pachters van gemeentegron den was een gezamenlijk verzoek ingeko men om vermindering van pacht. Gewezen werd op de schade door den drogen zomer en de verlaging der veeprijzen. De voorzitter zegt dat B. en W. niet heb ben kunnen adviseeren om hierop in te gaan. Het betreft hier slechts de pacht voor 1 jaar. Zij weten ook wel dat het een slecht weiseizoen is geweest, maar er zijn toch voor de boeren ook verschillende goede jaren voorafgegaan. Een groote moeilijkheid is ook dat men dan het volgend jaar weer wel om vermindering kan komen, en B. en W. weten ook niet hoe deze vermindering van ontvangsten voor de gemeente op ande re wflze te dekken. Het voorstel van B. en W. om hierop niet in te gaan wordt hierna met algemeene stemmen aangenomen. Van de Commissie van toezicht op het Eager onderwijs was een verzoek ingeko men om herziening van de bestaande school geldregeling. De Voorzitter moet toegeven dat de voor gestelde wijzigingen wat de progressie be treft hem billijk voorkomen. De verordening is echter gemaakt naar een model zooals het op zeer veel plaatsen was geregeld. v Het beste lijkt spr. een commissie uit den raad te benoemen die deze kwestie eens nader onderzoekt en rapport uitbrengt. De heer Tak zou in overweging willen geven dat deze commissie samenwerkt met de bestaande schoolcommissie, daar deze laatste van dit vraagstuk reeds veel studie heeft gemaakt. Na nog eenige discussie wordt een com- Uit Metz wordt gemeld, dat daar zeven Fransche divisies gereed worden gehouden om het Roergebied bitsnea te rukken. Vernomen wordt dat de opimrsch vóó- 15 Januari zal aanvangen. De F ausche Ingenieuss zijo reeds in het Roergebied aangekomen en bevelen de ontruiming der scholen, hotels en andere gebouwen, welke voor de be- zetting beschikbaar moeten worden gesteld. oorzitter. Neen, maar een paar mimiten I werp terug en vraagt nogmaals of geen na- zjjn daarvoor noodig. En hiermedeI dere inlichtingen kunnen worden verstrekt Segeren. Neen, neen. Ik zeg dat ik dag en I omtrent het bedrag dat door de Godshuizen nacht bereid ben. Als IJ maar zegt de boek- I oan de R. IC. Jongensschool wordt betaald, houder van het Grondbedrijf is er om een De heer Smolders, die evenals de Voor en ander uit te leggen, dan ben ik er. Scherp. ET heeft toch den boekhouder al eens aan huis gesproken. Segeren. Dat is te wantrouwig als men er hem om moet gaan vragen. Ik heb alles in één, twee, drie gezien, maar ik krijg de cij fers niet onder mijn oogen. Het spijt me zeer, maar ik kan en. mag toch niet anders, het is toch mijn verantwoording. De voorzitter gaat niet verder hierop in en vraagt of nog iemand het woord over de begrooting verlangt. zitter regent der Godshuizen is, geeft daar op de volgende toelichting Er heeft indertijd een commissie bestaan tot stichting van een R. IC. school voor jon gens. Deze Commissie heeft een inzameling gehouden bij de Katholieken en is ook hij de Godshuizen aangekomen om 10 tot 20.000. Dit is later omgezet in een 50 jarige an nuïteit en er is een contract van opgemaakt om jaarlijks 1500 te betalen. Dit contract is toen goedgekeurd door den gemeenteraad De heer Timmermans zegt dat hij zijn I en Gedeputeerde Staten, dus stem slechts dan aan de begrooting geven I kan als bepaald wordt dat over de posten waarop hij aanmerkingen heeft gemaakt, zooals- die post voor de onderwijzeres in de nuttige handwerken in de volgende vergade- ring zal worden beslistdus deze slechts ..pro memorie" op de begrooting komen te staan. De begrooting wordt daarop met op één men is er in algemeene stemmen goedgekeurd de I worden. ieder geval aan gebonden. Timmermans. Met dit laatste ben ik het volkomen eens, daar maak ik ook geen' aan merking op, maar juist daarom vroeg ik .reeds of in die 7177.die de gemeente aan de bijzondere school betaald ook de renten enz. in zit. Als de Godshuizen ver plicht zijn te betalen, dan zou het toch de bij drage van de gemeente verminderd kunnen wordt gelet op de wettelijke bepalingen om treilt de bevoegdheid tot vermindering dei- salarissen. Tevens "wordt medegedeeld dat zij hebben afgezien van het vaststellen eener nieuwe salarisregeling voor Burgemeesters en Secretarissen die voor de meesten hun ner een verliooging zou hebben gebracht. De heer Timmermans acht het verkeerd dat Ged. Staten het in handen hebben, de salarissen naar willekeur vast te stellen, dat is reeds meel- gebleken o.a. bij hun laatste circulaire over salarisverooging, toen de malaise toch al reeds in 't zicht was Spr. achtte het gewensclit dat uit den boe zem der verschillende gemeenten een krach tig protest opging tegen deze wijze van wer ken van Ged. Staten, daar het zoo niet lan ger kan. De heer Segeren kan het voorstel van Ged. Staten wel toejuichen. Het komt hem gewensclit voor dat van lioogerhand rege lend kan worden opgtereden. Besloten wordt deze circulaire voor ken nisgeving aan te nemen. Aanvrage om subsidie van de Politievak- school te 's Bosch Smolders. De Godshuizen zijn gebonden aan het contract en kunnen dus niet zeg gen wij betalen niet meer. Daar de gemeen teraad en Ged. Staten het contract hebben goedgekeurd moeten zij blijven betalen, ten zij van hoogerhand het contract verbroken wordt. De Voorzitter is ook van meening dat de heer Segeren bleef buiten stemming. 2. "Vaststelling der rekening van- de ste delijke godshuizen. Met algemeene stemmen wordt deze reke ning vastgesteld. 3. Vaststelling begrooting Stedelijke Godshuizen. Timmermans. Bij de behandeling der ge- meentebegrooting heb ik gevraagd wat de I Godshuizen zich niet aan die verplichting beteekenis was van een post 7177.36 voor I zullen kunnen onttrekken tenzij het R. K. de bijzondere sc-hool. Ik heb toen gevraagd I Schoolbestuur hiervan afstand zou doen. of daarin ook de rente eu aflosing begrepen I Maar als het dat gevraagd werd, zou het was wat U toen bevestigd heeft. Nu komt I wel eens kunnen antwoorden, dat het al hier op' de begrooting der Godshuizen een I zoovele jaren alles uit eigen zak heeft moe bedrag voor van 1514.80 als bijdrage aan I ten betalen en dat liet nu het eerste jaar de It. K. Jongensschool. Zoudt U me hier- I d»t de gelijkstelling er is van dit geld geen over nader willen inlichten. I afstand wenscht te doen. 1 oorzitter. Daar kunnen de regenten niets I ''oer Timmermans blijft er bij dat het van zeggen, dat is contractueel geregeld. I se» bevoordeeling van ééne richting is. Timmermans. Het gaat hier over de ge- I Door de gelijkstelling krijgen beide rieh- lijkstelling van het onderwijs en daarom tingen evenveel van het rijk en ook dezelfde is mijn vraag waar blijft die post? Voorzitter. Er is vroeger een contract ge sloten tuschen het bestuur der R. K. .Ton geiisscliool en de Stedelijke Godsbuizen dus het bedrag moet betaald worden. Wat er mee gebeurd is een kwestie waar we buiten staan. 1 immermans. We hebben toch de absolute gelijkstelling en daarom is mijn vraag, waarvoor is dit geld nu nog. Voorzitter. Als de raad het noodig oor deelt dan zal er niets anders op zitten dan dat aan de regenten gevraagd wordt om daaromtrent nadere inlichtingen te ver strekken. Segeren. Het komt mij voor dat niet ver der hierop behoeft te worden ingegaan, 't Is toch een liefdadige instelling. De rech terhand behoeft niet te weten wat- de lin kerhand geeft. Ik vind het punt voldoende bespi okeu en zou het in stemming brengen. Timmermans. Daar kan ik niet mee ac- vergoeding voor leermiddelen, enz. Dit be drag zou dus zooveel als een doceurtje zijn. Dat vindt spr. onbillijk en kan hij niet goed keuren. Hij wil weten waar dat geld blijft. Na nog eenige discussie wordt de toezeg ging gedaan dat in de vergadering van re genten der Godshuizen deze zaak zal wor den ter sprake gebracht en nader daarop zal worden teruggekomen. 4.. Benoeming van 2 regenten voor de stedelijke Godshuizen. Met algemeene stem men worden de heeren A. J. C. de Kroon en S. G. Berende herbenoemd. slechten toestand der gemeentefinantiën hierop afwijzend te beschikken. De heer Segeren stelt voor 25.te ver leenen. Het voorstel van den heer Segeren in om vraag gebracht wordt met algemeene stem men verworpen. Verzoek om subsidie voor de Middelbare Handelsdagschool te Waalwijk. B. en'W. stellen voor hiervoor 50.— op de begroo ting te brengen. AVordt met algemeene stemmen aangeno men. A'erzoek om subsidie voor de Kweekschool voor vroedvrouwen te Heerlen. Gevraagd wordt een subsidie van 25. Op voorstel van B. en AV. wordt hierop afwijzend beschikt. (Nog meerdere subsidieaanvragen kwa men in behandeling, doch met het oog op het vertrek van mijn trein, kon ik den uit slag daarvan niet meer afwachten. Verslag- Zas'C a'£eme<!a bekend is, met alge gever). 5. A'erzoekschrift van de gemeente Lis-1 u,tvoerleggen van de voorgenomen afwac*Rende houding welke de

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 2