OEEMOHItltnaHEH Tweede Blad. Provinciaal Nieuws Nummer 3. Woensdag 10 Jan. 1923. Waalwijk, 10 Januari"1923. Bij het "te Arnhem gehouden examen voor Duitsche Handelscorres pondentie, diploma Mercurius, slaagde o m. onze stadgenoot de heer Jos van Bladel, oud-leerling van de Handels dagschool alhier. Geslaagde^genoot zijne opleiding van den ,heer Odenkirchen, leeraar M. O. Handelsschool. Wij vernemen dat bij het te Arnhem gehouden examen voor Engel- sche Handelscorrespondentie, diploma boekhouden, slaagde de heer A J. Mahieu, die pas dit jaar de Handels school heeft verlaten. Wij vermelden dit met bijzonder genoegen wijl zich de heer Mahieu in slechts 9 weken voor dit examen wist voor te bereiden. Een niet geringe prestatie. De heer Mahieu genoot zijne opleiding hiervoor bij Mej Macklenbergh, leerares M. O. aan de Handelsschool alhier. Maandag 1.1. waren eenige der voornaamste schoenfabrikanten uitge- noodigd tot eene bespreking met den Chef van Afdeeling Handel van het departement van Arbeid, den heer Heringa De bespreking, -die-van vrij langen ^duur was,liep voornamelijk over de vraag of er geen mogelijkheid bestond om te komen tot verbetering van den toestand*door uitbreiding van den export. Resultaat kon ook thans niet bereikt worden, daar de schoen fabrikanten als hunne gevestigde over tuiging te kennen gaven, dat er thans absoluutjgeen mogelijkheid bestaat om tot uitbreiding van den export te komen en een tijdelijk invoerverbod nog alleen misschien redding brengen kan. Wij hebben onlangs overgenomen een tegenspraak tn de Maasbode van 't bericht der Tllb. Post, dat het wets- ontwerp-Fleskens was ingetrokken. Thans vernemen wij met zekerheid dat de initiatief-nemers wetsontwerp Fleskcns-vanRijzewijk c.s. de intrekking van hun wetsontwerp 22 December reeds hebben geteekend, en daarvan direct kennis gegeven aan de regeering. v Op verzoek van minister Ruys bleef de directe intrekking achterwege omdat deze de intrekking liever onmiddellijk zag voorafgegaan aan de?lndiening van 't regeerlngs-ontwerp, want er zullen beslist maatregelen komen ter bescher ming der industrie, aan de technische uitwerking waarvan thans de laatste hand wordt gelegd Donderdag 1 Februari a.s. zal het 50 jaar geleden zijn, dat door den heer A. H. van Schijndel, de schoen fabriek werd opgericht, thans over de geheele wereld bekend als de Konink lijke Stoomschoenenfabriek A. H. van Schijndel, de „Koninklijke"fdie .steeds aan den'spits is gegaan van de'fabricage van het Ned. luxe-schoenwerk en deze naam heeft hoog gehouden, zoowel in ons eigen als'in het'buitenland. Dit heugelijk feit zal, hoewel alle feestbestoon onder de^huidige omstan digheden- achterwege zal blijven, het personeel een aanleiding zijn den stichter van dit beteekenisvol-bedrijf, naar verdienste te huldigen. Naar wij vernemen zal ook'in (eene receptie, den talrijken"handelsvrienden en belangstellenden, [daartoe-gelegen heidlworden geboden. Gisteren trok door onze gemeente een heele stoet van woonwagens met Zigeuner-bevolking. Zooalsjgebrulkelijk werden zij door Rijks- en gemeente politie uitgeleide gedaan onder voorzitterschap van den heer G. van Loon, kwam de noodtoestand der lederindustrie ten sterkste tot uiting. Het bestuur werd met allen aandrang uitgenoodigd de pogingen tot verkrij ging van invoerbelemmerende maat regelen onvermoeid en zonder uitstel voort te zetten. Uit de vergadering gingen stemmen op tegen het jammerlijk uitstel ten gevolge van het kamerreces. Door een spoedig'£ingrijpen der regeering moet aan dien noodlottigen en demoraliseerenden toestand een einde gemaakt worden. Uitslag aanbesteding 15 woningen voor de gemeente Waalwijk Timmermans, fSprang f 58.400 Van Alphen, Raamsdonksveer f54.723 Kooien, Waalwijk f 54.480 Michaël, Kaatsheuvel f54.340 Van Tongeren, Tilburg f53.863 Heerkens, Kaatsheuvel f52.850 J. Goethart, Medemblik f52 815 j. Goesten en Merx, Amerzoden f 52.710 f52.600 f 52.555 f 52.539 f 52.400 f 52.000 f 52.000 f 51.750 f51.330 f 50.000 f 49.800 f 49.750 *_l"Önder groote belangstelling werd Maandag het haantje en 't kruis van den toren der in afbraak zijnde R. K. Kerk gehaald en werd Dinsdagmorgen het bovenste gedeelte van den toren dat was losgezaagd,Somgetrokken. De laatste uitvoeringvan „Hirtacus" op Donderdag 6 Januari is opnieuw een reuzen-succes geweest, 't was er enorm druk en de uitvoering slaagde als tevoren. HDe pers is algemeen in haar'Jof over de uitvoering, omdat zij weet deze uitvoering te bezien van het standpunt, waarop ze bezien moet worden, n.l. dat hier dilletanten aan 't woord en spel zijn en dat in dit licht bezien hier schitterend werk wordt geleverd èn door spelers èn door regisseur. Alleen de verslaggever van de Maasbode maakt hierop, gezien zijn recensie in het ochtendblad van Zaterdag een uitzon dering, wat wel wat erg vreemd aan doet r Zondagmiddag had onder leiding van den eerw. pater Schott, Redempto rist, de plechtige sluiting plaats van het Triduum, gehouden voor de leden van de Aartsbroederschap der H. Familie J. M. J., parochie St Clemens, waar onder 85 nieuwe leden hunne plechtige opdracht deden Mogen allen zoowel oude als nieuwe leden hun gegeven woord gestand doen, dan gaat de Broederschap 'n bloeiend l tijdperk tegemoet. In de Maandag te Tilburg druk bezochte algemeene vergadering der R K. Vereeniging van Lederfabrikanten Door den Ned. R.K. Lederbewer kersbond is over 1922 rond f340.000 uitgegeven aan werkloozenuitkeeringen. Aan contributie over de werkloozenkas werd over dat jaar slechts f 58.000 ontvangen, zoodat door de betrokken gemeenten aan toeslag op de contributie en door het Rijk aan toeslag en voor schotten f282.000 moest worden bij gepast. Om de uitkeeringen in 1923 te kunnen handhaven zou genoemde organisatie plm 500 pCt. subsidie op de contri butie behoeven en waar de regeering als maximum voor 1923 200 pCt. heeft vastgesteld, zal dus op de toch reeds karige uitkeeringen danig moeten worden. Na langen tijd niets meer van zich te hebben doen hooren, zal a.s. Zondag en Maandagavond de Tooneel- vereeniging „Liefdadigheid door Kunst" wederom een uitvoering geven in het Bondsgebouw te voormalig Baardwijk Opgevoerd zal worden een drama in een voorspel en 2 bedrijven: „De zoon van den Werkstaker", alsmede een blijspel in één bedrijf„Joost Uilenspiegel". Waar deze tooneelvereeniging van ouds reeds zoo'n goede reputatie heeft en temeer nog waar de opbrengst dezer uitvoering wordt beschikbaar gesteld voor zulk een goed doel als de ondersteuning van het Jongenspatro naat, kan beide avonden voorzeker een druk bezoek worden verwacht. De entréeprijzen zijn ook zeer laag gesteld. Naar het Volk verneemt, heeft de vorige week het katholieke Kamer lid Van Rijzewijk, een der onder teekenaars van het wetsvoorstel tot invoering van invoerverboden, in ver schillende vergaderingen in Noord- Brabant medegedeeld, dat minister Aalberse den indiener- van het be- doe de wetsvoorstel geraden had, hun voorstel in te trekken, aangezien van de regeering zelve binnenkort een voorstel tot het instellen van invoer verboden te wachten was, waarvan met name de schoenindustrie profi- teeren zou Naar wij vernemen, zijn tusschen de regeering en de Nederlandsche Bank onderhandelingen aangevangen over een regeling tot het verleenen van steun aan onze industrie, voor leveranties in het buitenland, in dien zin, dat de regeering een deel van het risico van buitenlandsche leveringen voor haar rekening neemt. Als per centage wordt genoemd 30 a 50 pCt. Edison-phonograaf. Wij lezen in Dordrechtsche Courant de volgende recensie Wie onzer heeft zich nooit een schoonen zomeravond laten bederven door het valsche gezaag van een schoone gramafoen, die het bezit was van onzen buurman Wie heeft nooit in zich zelf, de buurman, diens gramafoon, ja zelfs de uitvinding er van verwenscht? En toch qua uitvinding was de e j gramafoon een wonder. Toen in 1877 I door den grooten Edison dit instrument werd gedemonstreerd stond dan ook wereld met verbazing ge- besnoeid Msb. Van der Meijs, Waalwijk A. van Huiten, Waalwijk W. van Heesch, Waalwijk C. Michels, Vrijh -Capelle Mutsaers, Loon-op-Zand J. Beekmans, Waalwijk A. Bonis, Waalwijk A. van Boven, Den Dungen Gebrs. Maas, Waalwijk Wed. 'Arts <5r Zn., Waalwijk Venhoven,"Heerlen Van Dongen, Raamsdonksveer f 49.690 Den Teuling. Waalwijk f48.880 W. Boey, Leerdam f 48.478 A. H. de Grauw, Waspik f 48.448 A. M. Vermeeren, Loon-op-Zand f 47.938 J. A. J. Vermeeren, Zaltbommel f 47.784 Pennings, Lamers en Lamoen, St. Michiels-Gestel f 46 999 P. Brekelmans, Oisterwijk f46 548 M. H. Damen. Terheiden f'44 200 J. Diepstraten, Terheijden f44.150 A M. Lucas, Moerdijk f43.700 Het werk is aan den laagsten inschrij ver gegund Het grondwerk wordt voor rekening van de gemeente uitgevoerd door werkeloozen. De postduivententoonstelling op 6 en 7 jan. in het lokaal van den heer A. van Vugt alhier gehouden, mag als goedfgeslaagd beschouwd worden. Door de leden der drie samenwer kende vereenigingen waren niet minder dan 146 duiven ingezonden, waaronder een groot aantal prachtige exemplaren. De keurmeester, de heer H F. Muijt- jens uit 's Bosch, had dan ook een zware taak te vervullen, om het beste en schoonstefop den bekroningslijst te plaatsen. Voor de liefhebbers van postduiven was het werkelijk een genot zooveel schoone duiven in allerlei kleuren bij elkaar te zien. De uitslag der bekroningen hopen we ih een volgend nummer te kunnen melden. het instrument te vervolmaken en thans bezitten wij een Edison-phonograaf die muziek en zang op zoo goed als volmaakte wijze vertolkt. Vandaag is de machine hier in Dordt gedemonstreerd. Op het podium van de cabaret-zaal van Americain die zich voor muzikale demonstraties uit stekend leent, waren er drie verschil lende van déze instrumenten opgesteld. Wij hebben de machine hooren spelen wij hebben haar bewonderd. Verdwenen waren de snerpende, knarsende bijgeluiden, weg de hinder lijke, onnatuurlijke toonen. De repro ducties die de machine gaf bleven geen halven graad onder het origineel. Tot in de teerste nuances volgt de phonograaf de menschelijke stemde fijnste schakeeringen van viool- en pianospel gaan nog niet verloren. Al leen wanneer men vlak bij het instru ment staat, hoort men een lichte, zachte suizing, maar op geringen af stand valt die reeds weg en hooren we uitsluitend de zuivere muziek. De agent die het instrument tot Maandag a.s. eiken dag behalve des Zondags in Americain demonstreert, gaf ons eenige technische bijzonder heden. De platen zijn 2'/a maal zoo dik als de gewone en onbreekbaar de groeveering is minitieus fijnde metalen naald is vervangen door een diamanten die onverslijtbaar is en de speelduur van elke plaat bedraagt 4—6 minuten, is dus langer dan bij eenige vroegere phonograaf. Er zijn nog tal van kleinere verbeteringen, als gemakkelijke en absoluut hinderlooze electrificatie, doelmatige demping van het geluid, enz., waarvan een uit voerige beschrijving te veel plaats ruimte zou vergen, doch die voor den bezitter van het grootste belang zijn. Bovendien is de uitvoering van deze instrumenten zeer fraai en stijlvol, zoodat ze een sieraad vormen voor huiskamer of salon. Wij hoorden vanmorgen o.a een zangnummer Good Bye van Tosti, waarin de heldere tenor buitengewoon fijn en soepel klonk. Wij luisterden naar een piano-solo, zoo moeilijk door een gramafoon te vertolken en wij verbeeldden ons een onzer beste pianisten te hooren, wij werden ge troffen door de toonen van een strijk kwartet, waarin ook elk instrument afzonderlijk tot zijn recht kwam Er kwamen „levende" klanken uit deze Edison-phonograaf en het is dan ook geen bluf, wanneer deze machine wordt genoemd„de phonograaf met leen ziel"' SPRANG-CAPELLE. (Voormalig Sprang). Jl. Zaterdagavond kwant de Afd. Sprang van het Ned. Werkl. Ver bond «Patrimonium* in zeer druk be zochte vergadering onder leiding van den 2en voorzitter dhr. C. Klootwijk, bijeen. Na lezing der notulen was aan de orde bet verslag van den afgevaar digde dhr. Klootwijk over de door hem bijgewoonde vergadering van de ge- westelijke organisatie, gehouden te Rotterdam. Tot afgevaardigden voor het Jaarfeest der Jongellngsvereen. op G. G. werden benoemd A. Krol en C. Schiedon. Besloten werd namens de Afd. een schrijven te richten aan den burge meester, inhoudend een felicitatie met zijn benoeming tot Burgemeester van Sprang-Capelie. Door den Secretaris werd met een kort woord besproken de malaise in de schoen- en lederindustrie en zijn gevolgen. Met algemeene stemmen werd hierna de navolgende motie aangenomen »De Afd Sprang van het Nederlandsch Werkliedenverbond «Patrimonium* op 6 Januari 1923 in ledenvergadering bijeen, gezien de groote werkloosheid die er onder de schoen- en lederbewerkers heerscht, veroorzaakt door den onge- breidelden invoer van schoenen en leder uit lan ten met gedeprecleerde valuta en de verarming en inzinking die daaruit voortvloeit voor de gezin nen eenerzijds en de bijna ondragelijke kosten voor de gemeente aan steun voor die gezinnen, anderzijds, waar door de belastingen noodwendig moe ten worden verhoogd, terwijl het be lastbaar inkomen geweldig daalt. betuigt adhaesie aan de voorstellen van patroonszijde tot belemmering van den invoer aan de regeering gedaan, en verzoekt Uwe Exellentle te willen bevorderen dat spoedig maatregelen worden getroffen tegen den ongebrel- delden invoer, opdat ook in onze ge r meente vele gezinnen voor ondergang worden gespaard, en gaat over tot de orde van den dag*. Besluit deze motie (er kennis van den Minister van Arbeid en de rechtsche Kamerfracties te brengen. 't Welk doende, enz. Zaterdagmiddag werden door het Chr. Mannenkoor >De Volharding* al hier met het oog op diens benoeming tot Burgemeester der Gemeente Sprang- Capelle, voor de woning van den Edelb. Heer Meijer enkele liederen gezongen. Door het fanfare-corps «Sirena* werd een serenade gebracht. De burgemeester dankte in warme be woordingen "oor deze gebrachte buide. Aan beide vereenigingen werd onder couvert een gift uitgereikt, om daarvan een gezellige avond te organlseeren. Door „Sirena* werd nog eene muzikale wandeling door de gemeente gebracht. Begrijpelijkewijs was er zeer veel volk op de been. Het Bestuur der alhier opgerichte Chr. Hist. Kiesvereenlging is als volgt samengesteldL. Rijken, voore., D. Treffers, secr., C. v. Ingen, panningm. en J. Nieuwenhuijzen, alg- sec., terwijl door het bedanken van dhr. Goedhart nog één vacatare is. Het ledental steeg reeds tot.45. - Dinsdagavond kwam de Afd. Sprang van «Patrimonium* in feest- vergaderlng bijeen. Na door den Voorz. dhr. J. Delmajjer op gebruikelijke wijze te z^n geopend sprak hij een openings woord waarin hij de aanwezigen har telijk welkom heette. Hij schildert daarin den ernstigen toestand waarin wij leven. Lettend op de woorden van onzen Heiland, zegt spr., dan zijn de teekenen der tijden de ruiscbende voet stappen van de wederkomst van Chris tus. Patrlmonium's roeping is daarom het kruisevangelie te planten tegenover de roode vaan der revolutie. Die voor de eere Gods opkomt heeft verdruk king te wachten, doch ook een schoone toekomst want er blijft eeae ruste over voor die wettelijk strijd voor het Woord Gods. Atlerwege heerscht werkeloos heid en staat ellende voor de deur, zegt spr., en er is dan alleen uitkomst wanneer het volk wederkeert tot God, beleidcnde hunne schulden. De Secr. leest hierna voor een in gekomen schrijven van den bouwvak' arbeidersbond, waarin hij de vereeni ging den besten zegen toewenscht voor het nieuwe vereenigingsjaar. De afgevaardigde van de Ned. Herv. Jongellngsvereen., Vakorganisatie, Ge- ref. Jongelingsvereenlgiag, Chr. Man nenkoor en A. R. Kiesvereenlging brengen allen hunne groeten over en wenschen Patiimonlum toe dat zij moge groeien en bloeien. Verder wordt de avond doorgebracht met voordragen, afgewisseld door zang en muziek, terwijl de dames zorgden voor de versterking van den lnwendigen menscb. Nadat de Voorzitter de aanwezigen hartelijk heeft dank gezegd voor de medewerking tot welslagen van den avond, sluit de 2e voorzitter deze ge zellige samenkomst met Dankgebed en gaan de aanwezigen te circa half twaalf hoogst voldaan huiswaarts. CAPELLE. Onze gemengde zang- vereeniging „Het Rozenknopje" gafj.l. Woensdagavond voor de leden en Donderdagavond voor niet-leden onder leiding van haar directeur, den heer N Snijders, in de zaal van den heer L F. v. Dongen alhier een uitvoering, die in alle opzichten geslaagd mag heeten. Het programma werd geheel goed afgewerkt en de uitvoering der ver schillende zangnummers getuigde van een ernstige studie Het daverend ap plaus, na afloop van ieder nummer, bewees wel hoe het ten gehoore ge brachte in den smaak viel Ook de vier komische voordrachten werden zeer goed gespeeld. Van audere zijde schrjjft men ons nog De gemengde zangvereeniging »'t Rozeknopje* gaf Woensdag 3 Jan. en Donderdag 4 Jan. hare aangekondigde uitvoeringen. Allerkeurigst werden beide avonden de zangstukken uitgevoerdzonder overdriving mag men gerust zeggen, dat niet te vermelden is, welk stuk het meest tot zijn recht kwam. Ook de voordrachten voldeden bij uitstek hierdoor werden de lachspieren nu en dan duchtig in werking gesteld. En wat de uitvoering der kwartetten aangaat, die was ook extra fijn. Tot weerziens roepen we de gunstig bekende vereeniging gaarne toe. Waren den eersten avond de plaatsen alle goed bezet, den tweeden was dit minder het geval. Alle lof aan den directeur, den heer N Snijers te Raamsdonksveer, die zin koor zoo weet te d^esseeren. De arbeider A, T. had vorige week het ongeluk met zijn hand be kneld te raken tusschen twee karren, met het gevolg dat geneeskundiqe hulp van Dr. Kohier moest worden inge roepen. C. O. in de Nieuwstraat alhier kocht vorige week bij den winkelier C. W een pakje koffie, waarin zich een bon bevond, recht gevende op een fiets Voorwaar een buitenkansje Onze dorpsgenoote, mej. Gvd. Waals, behaalde bij het te Rotterdam gehouden examen haar diploma voor costumière. In de j.l. Vrijdagavond gehouden jaarvergadering van ons muziekgezel schap „Kunst na Arbeid" alhier wer den de heeren A. v. Beek, W. J. v, Nieuwehuijzen, P. de Visser, J. Michaël, J. Kraak, W M de Bas en C. de Rooij Jzn. als bestuursleden herkozen. Uit de verslagen van den Secretaris en den Penningmeester bleek, dat de vereeni ging in gunstigen toestand verkeert. Het abonnementental van ons blad is de laatste dagen weer met zeer vele uitgebreid. Adverteerders denkt toch aan de waarde voor Uwe reclame van dit blad dat in Waalwijk en de Langstraat steeds meer gelezen wordt. Administratie. vraagde subsidie niet zal onthouden opdat met vertrouwen de toekomst tegemoet kan worden gezien. Tot leden van de Commissie tot het na zien der rekening werden aangewezen de heeren H. v. d. Waerdeh, A. Treffers en A. Blok. Vervolgens stelde de Voorzitter namens het bestuur voor het salaris van Zuster Braams te brengen op 1700.— per jaar, een salaris veel minder nog dan dat van de Zuster van het Wit Gele Kruis, en dat van Mej. Stiphout terug te brengen van 800. op 600.—. Het bestuur stelde het laatste zeer noode voor, doch is daartoe door de finantieele zorgen verplicht geworden. Gewezen werd er op, dat zoowel de Zus ter van het Wit Gele Kruis als die van het Groene Kruis ieder aanspraak hebben op een maand vacantie en aangezien voor een plaatsvervangster 200.moet worden ge geven. wat voor beide vereenigingen een uit gave vordert van 400.-per jaar, is op samenwerking ten deze aangedrongen. Was Zuster Braams met vacantie. dan zou Zuster Bresson hulp moeten verleenen aan het Groene Kruis en is Zuster Bresson met vacantie, dan moet Zuster Braams hulp verleenen aan het Wit Gele Kruis. Het bestuur van het Wit Gele Kruis wenseht in deze echter geen samenwerking. De vergadering was algemeen van gevoe len dat .in een tijd waarin op bezuiniging moet worden aangedrongen de raad de sub sidie aan beide vereenigingen, afhankelijk moest stellen van samenwerking in deze. In plaats van den heer A. van Herwijnen, die aan de beurt van aftreding was. doch zich niet meer herkiesbaar stelde, werd ge kozen de heer H. van der Waerden. Na eenige bespreking werd aan het be stuur opgedragen om te zien dat maatrege len worden genomen dat naast de kraam- verzorging hulp komt in de hulshouding, Nadat door den heer Van Gent nog dank was gebracht aan de heeren die zich een vorig jaar beschikbaar hebben gesteld om bij de leden te collecteeren teneinde het te kort te dekken, werd, nadat door den Voor zitter de belangen van de vereeniging een ieder had aanbevolen, de vergadering geslo ten. De Onderlinge Vee verzekering hield gisterenavond ten koffiehuize van den heer h. Ketels eene algemeene jaarvergadering. Nadat door den heer H. Hoffmans de le den een hartelijk welkom was toegeroepen en de notulen der vorige vergadering waren voorgelezen, werd het jaarverslag voorge lezen. Daaruit bleek dat de inkomsten hebben bedragen 38180.28 en de uitgaven 33115.23 zoodat de kas sluit met een goed slot van 1565.04. Voor dit jaar zjjn in het fonds ingeschre- van 241 koeien en 51 kalveren en hokkelin- gen voor een geschatte waarde van 57430. In plaats van den heer L. Kroot, die we gens drukke bezigheden niet meer als schat ter in aanmerking wenschte te komen, werd gekozen de heer Fr. van den Broek terwijl tot schatter herkozen werd de heer .1. van Dalen. Tot leden belast met den verkoop van vee werden herkozen de heeren L. Ketels en .T. van Dalen. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren H. Hoffmans en Fl. van Baal. Nadat door den Voorzitter op een daar toe gestelde vraag was gewezen dat de con tributie-verlaging in het nadeel van de ver eeniging zou zijn en daarom daartoe niet kon worden overgegaan, werd de vergade ring gesloten. Maandagavond ten 8 uur hield het Algemeen Groene Kruis in de zaal van den heer D. van der Zaken eene algemeene ver gadering, welke goed was bezocht. Bij afwezigheid van den Voorzitter, den heer H. Both, opende de heer A. Schaap de vergadering en heette allen welkom. Uit het jaarverslag, dat door den jjveri- gen secretaris de heer W. v. d. Hammen, werd uitgebracht, bleek dat het ledental met 24 was toegenomen. Door Zuster Braams en Mej. Wed. Stip hout werden niet minder dan 47686 bezoe ken afgelegd. Dank bracht de secretaris in zijn verslag aan de verschillende gemeentebesturen voor de verleende subsidie en aan de Ohr. Zang- vereeniging Hallelujah en de Kegelclub Hannibal voor de flinke bijdrage. Uit het finantieel verslag bleek dat de inkomsten hebben bedragen 2303.71 en de uitgaven 3550.20 zoodat er een te kort is van 846.49. Dat het boekjaar met zulk een groot te kort sluit, komt doordat door het Rijk de subsidie voor tuberculose-bestrijdtng voor grootste deel is ingehouden. Het bestuur hoopt echter dat in de eerst [jeeje volgende raadsvergadering het Groene Kruis i gjagen èene subsidie van ïooo.— zal ontvangen. Qua kunstreproduceermachine echter De Vice-Voorzitter dankt den secretaris men de gramafoon tot VOOr kort voor diens keurig jaarverslag en spreekt roemen met hem de hoop uit, dat de raad de ge- Aj|engg wjs( machtige Uitvinder

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 5