J. OLEKAN I Gramotoons Pathéfoons Platen Doet Uw voordeel!! AUTO'S P. A. SOMEHS, loin- Mcdii. L van Bladel Zonen- Nieuws uit Kaatsheuvel Gemengd Nieuws. Vaste Betrekkingen Industrieelen, handelaren, allen die belang hebben bij en belangstellen in 't behoud onzer industrieën, op naar Tilburg, naar de MEETING op Maan dag a.s. Laatste Berichten. Advertentiën. J. Trompen 5 Co, Rechtszaken. SPORT. Fa. Donders- Vermeer. De Concurrent Kaatsheuvel, 9 jan. 1923. Het drama te Eindhoven Omtrent 'den moordaanslag, die in de bosschen tusschen Valkenswaard en Leende is geschied, kan het volgendelworden meegedeeld Donderdagavond werd de heer Desmet, de bekende bioscope-directeur, naar zijn verklaring in Hotel Suisse, waar hij toen zou vertoefd hebben, opgebeld door den heer j. K., een ruim 30-jarige linnenfabrikant uit Gestel. £>eze vroeg hem dringend te spreken. Tusschen beide bestond een eenigszins^gespannen verhouding, daar de heer D. den heer K. verdacht in zekere verhouding tot zijn echtgenoote te staan. K. zou haar tevoren nog hebben opgebeld, j.doch zij was toen afwezig.f (Volgens de-.Tel.* zou in- tusschen gebleken zijn, dat K. den middagivoorfhet drama met de vrouw van D. in relatie is geweest). In het gesprek, dat de heer K. met Ingezonden; Mededeelingen. bij Rijk en Gemeente. Leeftijd 18—35 jaar. Opleiding in korten tijd. Gratis inlichtingen onder No. H. V. 539 Alg. Adv. Bureau|D. Y. ALTA, Groningen. 02241 den heer Desmet had, zeide K. hem, dat hij hem ten onrechte van ontrouw met zijne vrouw verdacht, doch dat hij wel wist, wie zich daaraan schuldig maakte, n.l een zekere B, uit Helmond. Hij wist, zoo verklaarde K. de plaats van samenkomst, geregeld des Donder dagsavonds in de bosschen tusschen Valkenswaard en Leende en bood den heer Desmet aan om hem met zijn auto naar die plaats te brengen, om zich van een en ander te overtuigen. De heer Desmet ging daarop in en beiden reden naar Valkenswaard. (Volgens de „Meier.Crt." moet hetgeen K. aan den heer D. mededeelde ach teraf gebleken op louter fantasie en leugens te berusten). Óp de rit naar Valkenswaard zeide de heer K.„Kijk, daar ligt een revolver, als je dien soms noodig hebt, dan kun je hem gebruiken", waarop de heer D. ten antwoord gaf geen revolver noodig te hebben, want dat hij des noods over een paar stevige knuisten beschikte. Vermoedelijk stelde K, deze vraag om te polsen of de heer D. wellicht zelf 'n revolver bij zich droeg Zulks was echter niet het geval. Men reed tot ongeveer 2 K.M. voor bij het landgoed „Valkenhorst" en ging toen te voet het donkere bosch in. Dicht bij een ven gekomen, zeide K. „Ik geloof, dat ik wat hoor, en terwijl de heer D. toeluisterde met het gelaat van K. afgekeerd, hoorde hij eensklaps een geluid„pang" en de woorden „Nou zullen wij eens afrekenen". In 'net eerst dacht de heer D., dat de gezochte, vreemde man, dat schot op hem gelost zou hebben, maar toen dacht hij bliksemsnel aan de stem, die gesproken had, keerde zich om en zag K. voor de tweede maal op hem aan leggen. Het eerste schot had hem in den rechterwang getroffen, was boven door het verhemelte gegaan en in de lin kerkaak terecht gekomen. De tweede kogel trof hem in den rug, gelukkig zonder teere deelen te raken, de derde trof hem in den arm. De heer D. die eerst was weggeloopen, keerde zich nu om en greep den aanrander vast, waarop deze hem de revolver tegen j het hoofd zette en nogmaals aftrok. Toen echter ketste het schot of was het wapen zonder patronen. Doordat het bloed hem in de mond benauwde liet de heer D. na een hevige worsteling K. los, die naar de auto rende en ermee wegreed. In Eindhoven teruggekeerd heeft hij toen volgens de ;M C." de brutaliteit gehad om de echtgenoote van D. te gaan opzoeken, wie hij echter niets van zijn schandelijke daad vertelde. Hij stelde haar voor om met hem naar Noorwegen te gaan. De heer Desmet, door vier kogels getroffen, strompelde het bosch uiten den weg op. Hij riep een paar fiets rijders aan, die echter doorreden, De getroffene vervolgde den een zamen weg, waarlangs geen woning stond en wist zoowaar nog de 2 K.M. af te leggen, die hem van een arbei derswoning scheidde. Op zijn kloppen werd daar niet open gedaan. Hij werd echter bemerkt door een werkman, voorwerker bij de ontginning, die hem naar het tegenover gelegen landgoed Valkenhorst leidde. Hier binnenge bracht, namen de krachten van het slachtoffer snel af. Hij werd in de keuken gelegd, waar men hem met afwasschingen weer tot zijn bewustzijn bracht. Het geronnen bloed lag hem met bonken op het lichaam. Hij noemde dadelijk den naam van den dader, die door E. genoteerd werd. Dokter en marechaussée werden ge waarschuwd. Dr. Dagevos legde het eerste ^verband terwijl de marechaus sée den getroffene hoorde. Op last van Dr, Dagevos werd de heer D naar Eindhoven overgebracht. In het gasthuis werd verdere hulp verleend door den chirurg, Dr. van der Loo, die de verwondingen ernstig achtte, vooral de kogel in den rug baarde zorg. De heer Desmet werd hier nog een keer door de gemeente politie gehoord en bevestigde daar tegen zijne verklaringen in Valkens waard. De marechaussée had intusschen te Eindhoven van den brutalen moord aanslag kennis gegeven, waarna de marechausaée de zeer geachte familie van den dader waarschuwde om den zoon bij thuiskomst even naar de ka zerne te sturen, waar K. eenigen tijd later ook verscheen. Men vertelde er hem, waarom men hem zocht, doch K. ontkende alles. Hij wist van niets. Hij is toen in het gasthuis met het slachtoffer gecon fronteerd. De«heer Desmet, die bij volle bewustzijn was, verklaarde dadelijk weer, dat hij de dader was, doch K. bleef ontkennen en wenschte het slachtoffer spoedige beterschap. De marechaussée vond echter geen termen den heer K. vrij te laten en deze werd in voorloopige bewaring genomen. Niet alleen echter het getuigenis van den getroffene, maar ook verscheidene aanwijzingen zijn zeer bezwarend voor den heer K., zegt het „Eindh. Dgbl." De heer Desmet wist zich b.v. nog te herinneren, dat de heer K. met hem in het bosch loopende, een ledig siga rettendoosje had weggeworpen. Naar dat doosje is de marechaussée gaan zoeken en men heeft het ook gevonden. Ter plaatse is ook de hoed van het slachtoffer gevonden, terwijl de rijks- olitie ook het wapen, waarmee de aanslag is gepleegd, wist op te sporen in den berm van den weg Valkens waard—Eindhoven nabij het landgoed Treeswijk. verscheidene kilometers dus van de plaats des onheils verwijderd. Terugrijdende naar Eindhoven schijnt de dader het wapen dus uit den auto geworpen te hebben. Het wapen is een kleine browning, waarop géén patronen meer gevonden werden. Zaterdag kwam het parket uit Den Bosch ter plaatse. Allereerst werd het slachtoffer, de heer Desmet in verhoor genomen, en daarna de vermoedelijke dader, Ook werd door het parket per auto een bezoek gebracht aan de plaats des onheils, n.l.|het bosch te Valkenswaard. Midden in dit bosch is een ven. Bij onderzoek bleek ons, zegt de berichtgever van de „Tel", dat de dader zijn slachtoffer tot dicht bij dezen waterplas heeft weten mee te tronen om hem daar voor het hoofd te schie ten. Dit schijnt niet gelukt te zijn, want blijkens de sporen en het bloed, dat nog zichtbaar is, heeft zich het drama een eind, ongeveer 100 Meter, van dezen plas, midden in het bosch afgespeeld. Hier en daar kan men nog gebro ken takjes en voetsporen bespeuren. Ook de sporen van de auto, die in het bosch moet zijn gereden, zijn dui delijk zichtbaar Omtrent den vermoedelijken dader verneemt men nog, dat deze blijft ont kennen, I doch men vermoedt dat hij spoedig door de mand zal vallen. De toestand van het slachtoffer is betrekkelijk bevredigend en niet levens gevaarlijk, zoo er zich althans geen complicaties voordoen. Zooals gemeld, is een der kogels verwijderd, de andere zitten nog in het hoofd en de schou ders. Het krachtige gestel van den heer Desmet heeft hem vermoedelijk behouden. Nader verneemt de „Tel." nog. dat het niet onmogelijk is, dat in verband met deze zaak nog meer arrestaties zullen volgen. In verband met den moordaanslag op den heer Desmet, te Eindhoven in de bosschen tusschen Valkenswaard en Leende, is. naar het „Eindh Dgbl meldt, thans ook mevrouw D. in be waring gesteld. Toen de heer K., de vermoedelijke dader, Donderdagavond, nadat de mis daad had plaats gehad, met zijn auto uit de richting Valkenswaard naar Eind hoven terugkwam, is mevr. D. bij hem in de auto gestapt, waarna ze nog eenigen tijd samen zijn gebleven. Het schijnt dat er tusschen deze beiden een ongeoorloofde verhouding bestond. K. blijft nog steeds zijn schuld aan het misdrijf ontkennen. De getroffene die thans niet meer in levensge- vaar is houdt met groote stelligheid vol dat K den aanslag gepleegd heeft j —o— I Gebleken is dat de dader door het maken van inkerving in de kogels deze tot dum dum patronen had ver werkt, hetgeen de opzet nog afschu welijker maakt. _o— Aan de pers heeft de heer Desmet nogmaals verklaard dat K. de dader is en niemand anders. De heer B. uit Helmond, met wien. volgens de voorstelling van K. de echtgenoote van D. zich in de bos schen zou bevinden, is waarschijnlijk een gefigeerde persoonlijkheid, die heelemaal niet bestaat. Het huwelijk van den heer Desmet moet, tot vóór 2 jaar, toen de ver- houding met K. ontstond, bijzonder gelukkig geweest zijn. Deze verhouding 1 is echter de aanleiding tot veel leed geworden en moet nog bevorderd zijn door vrienden van den heer D. waarin hij volkomen vertrouwen stelde, doch die valsche vrienden gebleken zijn over wie D. zich thans beklaagd. —o Gistermiddag te kwart na 4 is de echtgenoote van het slachtoffer, mevr. D. die reeds sinds Zondag onder po- litjetoezicht gesteld was, gearresteerd. Het verloop van het verhoor maakte zulks noodzakelijk. Beide verdachten K. en mevr. D. hebben verklaringen afgelegd, welke niet voor publicatie vaibaar zijn. Aanvankelijk is ook de dienstbode van mevr. D gearresteerd, doch die is weer op vrije voeten ge steld. Hedenmorgen werden beide ver dachten per trein naar Den Bosch overgebracht. CAPELLE. J.l. Zondag speelde het le elftal onzer voetbalvereniging Excel- soir een competitiewedstrijd voor den B. V. B. tegen Brabantia I uit Waspik, welke match eindigde in een 32 overwinning voor Excelsior. KAATSHEUVEB. EINDHOVEN. Kersemakers heeft be kend den moordaanslag op den heer Desmet gepleegd te hebben. aan de R. K. Kerk te waalwijk. Een groote partij beste steenen, Vloertegels 50 x 50 c.M Plan ken, Ramen, Deuren, Kozijnen Ribben, opleggers. Alles zoo goed als nieuw en zeer geschikt voor Woningbouw, ook om bestekhout van te maken. Zware balken 40 x 40 12 M. lang en een Partij balken 26 x 17 10 x 15, enz Te zien op het werk Aanbevelend, 22899 Timmerman. KANTOOR VAN RECHTSKUNDIG ADVISEUR. Havenstraat 5 nabij 't Station s-Hertogknbosch. Adviezen en hijstand met *be- trekking tot processenstraf zaken, faillissementen, nalaten schappen, boedelscheiding, voog dij, curateele, echtscheiding, ar beidscontract enz. Behandeling van alle voorko mende Rechtszaken, zoowel bij Rechtbank als bij Kantongerecht, innen van Schuldvorderingen, regeling zaken van debiteuren met hunne schuldeischers, maken van contracten, requesten enz. Degelijke en prompte afwerking. Billijke conditiën. N.B. Bij niet inkomen der schuldvorderingen in der minne, worden geen kosten in rekening gebracht. 2290 Het gerechtshof te 's Hertogen bosch, uitspraak doende in hooger beroep, bevestigde het vonnis der rechtbank te Breda tegen Petronella v d. M. te Fijnaart en veroordeelde beklaagde wegens moord op haar pasgeboren kind tot vier jaar gevange nisstraf. J. v. D., 42 jaar te Meeuwen, wegens mishandeling op Uithoven aldaar tot 6 maanden gevangenisstraf. Het ge rechtshof vernietigde de uitspraak der rechtbank te Den Bosch, waarbij beklaagde werd vrijgesproken. Heden behaagde het den Heere van leven en dood na een korte ongesteldheid van ons weg te nemen onzen geliefden Broeder, Behuwd- broeder en Oom CORNELIS ARNOLDUS LEEMPOEL, in den ouderdom van bijna 76 jaar. 30160 A. LEEMPOEL. D. W. LEEMPOEL- en 22196 Best gesorteerd magazijn in Noord-Brabant. Losse binnenwerken en alle onderdeelen. HEROLD NAALDEN. PIANO-MUZIEK, ALBUMS, enz. enz. Spoorlaan 6. TILBURG. Telefoon 1078 i ONTVANGEN voor de a.s. Feestdagen: Wijnen, Likeuren, Boerenjongens, ^ort, Koekjes, Koek enz, enz. Prijzen zeer concurreer end. Aanbevelend, 22915 Besoijensche Steeg WAALWIJK, worden vakkundig tegen zeer billijken prijs gerepareerd bij Haven. W A A L W IJ K. Reparatie-inrichting voor alle machines. 229o2 Besluit nooit tof aanleg of verandering van nw tuin alvorens tcekening en prijsopgaaf ge vraagd te hebben aan: 20654 Bloemisten. WAALWIJK. Op Driekoningfaii-avaml gaf „Euphow nia" zijn jaarlijkse!) armeneoncert. Het was zeer druk in de zaal. De harmonie gaf een viertal niet overzware, doch aangename nummers, die een opvallend goede vertol king kregen. Zoowel stemming als samenspel en voordracht waren uitmuntend verzorgd. Bijzonder Valse Printauiere van B. Montag ue en Polonaise de concours van denzelfden componist waren eenig. De clou van den avond was echter de opvoering van het groote geschiedkundige drama in 4 bedrij ven Kroonprins en Martelaar. Onder regie van de heeren van Duren en van Roermond is dit boeiend 18e eeuwsche drama op een wijze vertolkt, die iedereen versteld deed staan. Zoowel dictie als voordracht waren uiterst verzorgd. De beide regisseurs schij nen uitstekend berekend voor hun taak, doch ook aandachtige en leerzame acteurs te heb ben. B ij zonder de hoofdrollen Bodewijk, de heer J. Klijn, Kroonprins de jongeheer J. van Rooij, Santerre de heer G. Bips, Simon de schoenlapper, de heer A. v. d. Assem, kwamen uitmuntend tot hun, recht. Eén roep ging over 't kalme gevoel volle innemende spel van den kleinen kroon prins. De costumes en decors waren prach tig. De heer Hombergen uit Waalwijk toon de zich uitstekend grimeur en 18 eeuwsch kapper. Maandag 8 Januari vierde het echt paar. Ger. Damen-v. d. Hout op de Kruis straat zijn gouden huwelijksfeest, 't Was er echt feest op de Kruisstraat. Om negen uur 's morgens werden de nog krasse oud jes de oude papa Damen gaat zoo noodig dagelijks nog met schoenen op reis naar de Kerk in den Berkdijk gereden, waar de ZeerEerw. Heer Pastoor van Enschot een plechtige H. Mis celebreerde. Na de H. Mis begon de feestviering. Een ijverig comité uit de buurt bestaande uit de heeren C. van Rooy, A. Stokkermans, .T. van Dongen en M. v. d. Binden had reeds maanden geijverd om in dezen treurigen tijd met kleine bedra gen het geld bijeen te krijgen om 't feest waardig te kunnen vieren. Bijgestaan door een werkzaam damescomité, onder leiding der dames Anna Bigtvoet en A. v. d. Binden is men daarin uitmuntend geslaagd. Een prachtige eereboog prijkte tegenover de wo ning, waarin met duidelijke lettersHeel uw buurtschap juicht en jubelt, Op uw gouden huwelijksfeest Beef nog lang door God gezegend, In gezondheid blij van geest. Een prachtige eikenhouten tafel versierd met fantasiekleedje en bouquet werd als geschenk der buurt het jubilee- rend echtpaar aangeboden. In Café van Bokstel werd den geheelen dag gezellig gefeest. Geen enkele wanklank werd gehoord. Den geheelen dag door kwa men honderden belangstellenden af en aan om de versiering en het vroolijke feestge woel gade te slaan. Moge het krasse paartje waarvan Gerritje reeds 78 en Petronella reeds 80 j. tellen nog lang gezellig samen wonen. Het gelukkige echtpaar Damen-v. d. Hout, dat gisteren vroolflk de gouden brui loft vierde, was bijna vandaag het slacht offer geworden van een groote ontploffing. Toen ze heden middag omstreeks één uur een schep kolen op de kachel deden en daar op even de woning verlieten, hoorden ze eensklaps een verschrikkelijke ontploffing. Het geheele huis leek een verwoesting. Niets was heel en op de plaats gebleven. Alles waaronder veel eetwaren en tafelgerief voor een klein nafeestje heden middag werd dooreen geslingerd. De ruiten vlogen allen stuk, zoowel voor al achter in het huis. Ge lukkig was niemand binnenshuis, anders wa ren er beslist groote ongelukken gebeurd. De kachel lag in duizend stukken over den vloer. Waarschijnlijk heeft zich een dyna- miet-pa troon in de steenkool bevonden. De*R. K. Kiesvereeniging alhier bloeit den laatsten tijd niet erg. Door verschil lende omstandigheden, die we hier niet zul len opnoemen, werd de bloei en 't leven der vereeniging bedreigd. Thans is men weer bezig de vereeniging te reorganiseeren. De verschillende standsorganisaties zullen sa menwerken om wederom een flinke vereeni ging te krijgen, die bij de aanstaande ver kiezingen, vooral bij die voor de Provin ciale Staten hare macht kan doen gelden. De Kaatsheuvelsche Gymnastiek-ver- eeniging geeft Zondag a.s. een uitvoering in de zaal van Euphonia. Eenige prima tur ners van Voorwaarts uit Tilburg werken mede. De heer van Gulik leidt de uitvoering die afgewisseld zal worden door eenige kluchten en scènes. Jammer dat Zondag 2 uitvoeringen gelijktijdig vallen, waaronder beide zullen te lijden hebben. 't Was er Vrijdag-namiddag niet rus tig rond de R. K. Gildenbond. Geen wonder Er was bekend geworden, dat uit de Werk- loozenkas geen ondersteuning zou gegeven worden. Ruim twee honderd werkloozen stonden hopeloos te wachten op eenige on dersteuning. Reeds was men besloten geza menlijk door de straten te trekken, toen de boodschap kwam van 't gemeentehuis, dat er door de gemeente zou geholpen worden. Geduldig bleef men toen weer uren op het karig deeltje dat toegewezen zou worden, staan wachten. haar voorhoede bedreigt meermalen het \V. S. C. doel, waar backs en keeper safe zijn en alle ballen retourneeren. Uit een yrfle schop voor „hands" maakt V. F. O. onhoud baar gelijk. Beide doelen komen beurtelings in gevaar. Uit een mooie voorzet van Blok doelpunt van Eeten in offside-positie. Het punt wordt niet toegekend. Kort daarna breekt de W. S. C. linksbinnen door en laat zijn mid-voor met een kalm schot 21 voor W. S. C. maken waarna rust ingaat. Na rust is onze voorhoede in prachtcon ditie. V. F. O. komt sporadisch over haar helft en onze aanvalslinie bekogelde regel matig het vijandelijk doel. De W. S. C. rechts buiten benut een voor zet en vergroot den voorsprong tot 31.. De zeer goed spelende mid-half van Vuglit speelt den bal daarna naar zijn rechtsbin nen welke den stand op 3-2 brengt. Van nu af is 't met Vught gedaan, steeds weer komen de onzen terug om een aanval te probeeren. De W. S. C. linksbuiten doel punt met een schot vanaf den vleugel 42. Onmiddellijk daarna ook den rechtsbuiten. De bal wordt nog tegengehouden doch be land toch om den paal in het doel 42. Vught werkt hard, doch kan niet tot doelpunten meer komen. Uit een mooie voorzet van Blok doelpunt Vermeer voor de 6e maal waarna het einde daar is. Het programma voor Zondag a.s. luidt W. S. C. 2 Sprang, 2 uur. Waalwijk 3 W. S. G. 3 2 uur. Met 7 spelers, waaronder nog 2 reser ves trok Juliana I Zondag naar K. S. W. te Kaatsheuvel.- Tot voor de rust wisten onze jongens zich nog tamelijk te handhaven en kon K. S. W. slechts 2 maal doelpunten waarvan nogeeumaal uit een penalty. Na de rust werd Juliana nog met een invaller ver sterkt, doch Kaatsheuvel was zeker voor een nederlaag beducht en was zoo sportief deze invaller het meespelen te weigeren. Kaats heuvel komt dan zoo verwoed en ruw opzet ten dat spoedig nog »en drietal Juliana-spe- lers wegens blesures het veld moeten ver laten. Nu zij slechts tegen 4 man te spelen heeft weet K. S. W. gemakkelijk den stand tot 90 op te voeren. Het publiek toonde sfich al even onsportief als de spelers. Juliana II speelde Zaterdag vriendschap pelijk tegen D. F. C. II te Drunen en won verdiend met 41. Voor de competitie won Juliana IT met 20 van Quick III. K. S. W. I speelde Zondag voor de le Klasse B. V. B. tegen Baardwijk I. Ondanks het gure weer was er redelijk veel publiek achter het gemeentehuis. De wedstrijd liet weinig moois zien. Baardwijk speelde met slechts negen man, waarbij n°g twee invallers. Bij Kaatsheuvel speelde Kleijn inplaats van Musters. K. S. W. was en bleef overwegend sterker. Cor ners en penalty's vormden een doorloopende schakel door het geheele spel, dat Immer voor het Baardwijksche doel bleef hangen. Geen wonder dat dus Kaatsheuvel met spre kende cijfers won. 90 is echter een stand die Baardwijk ook met zoo'n onvolledige ploeg niet verwacht had. BOON OP ZAND. Zaterdag 6 Januari gaf onze Harmonie „Concordia" hare eerste uitvoering in 1923. Niettegenstaande de zeer groote zaal, was deze tot in de hoeken bezet. Dat er genoten is van de mooie mu ziek behoeven we niet te zeggen, daar staat „Concordia" genoegzaam voor bekend. Zoo wel in den vreemde als in eigen plaats staat „Concordia" hoog. Vooral de solo voor pis ton, uitgevoerd door den heer A. Toriaans, was uitstékend. De twee blijspelen „Klaasje en Piet" als ook „Nauke en Compagnon" deden het publiek schudden van het lachen. De beste komiek kon niet meer succes heb ben gehad, dan onze eigen dilletanteu. De Voorzitter de heer Joh. Brands, bracht dank aan de acteurs, hulde aan den instruc teur den heer Roeien en dankte de hono raire leden. Hij sprak den wenscli uit dat „Concordia" den zelfden steun mag behou den als in het afgeloopen jaar. W. S. S. V. F. C. 6—2. Onder matige belangstelling speelde W. S. C. Zaterdag jl. een oefenwedstrijd tegen V. F. C. uit Vught. Na den aftrap treedt W. S. C. direct overdonderend op en uit een scrimage voor het Vught doel ontstaat reeds kort na het begin het le punt voor W. S. C. Vught valt nu fanatiek aan en VAN DER ESCH. M. C. A. LEEMPOEL. C. LEEMPOEL Sprang. 10 januari 1923. I

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 6