Correspondentie Reclame. Gemengd Nieuws. Nieuws uit Kaatsheuvel Ilieuws uit lïeusden. SPORT. bijna algemeene stemmen herkozen. Daarna werd de vergadering ge sloten. Naar wij vernemen heeft de Stedelijke belasting op de publieke vermakelijkheden over 1922 opgebracht 5370.03. De Raad van Beheer der Ned. Jaarbeurs te Utrecht heeft eenige schoenfabrikanten uit Waalwijk uitge- noodigd tot eene bespreking in 't hotel Verwiel te Waalwijk op Zaterdag 20 Januari a s ten 11 uur, in verband met de mogelijkheid dat de Ned. jaar beurs de Ned. Schoenindustrie kan dienen met het oog op de eerstkomende Jaarbeurs in Maart, speciaal met be trekking tot het mogelijke invoerverbod van regeeringswege. Maandagmorgen ontstond bij v. D. aan den Hoek, door eeridefect aan den schoorsteen een begin van brand. Gelukkig dat spoedig hulp bij de hand was die de vlammen in hun aan vang wist te stuiten, anders zou het huis zeker in de vlammen zijnopgegaan Assurantie dekt de schade. Op Donderdag 25 januari, des namiddags ten 3 uur, zal de Ned R.K. Poliiiebond „St. Michaël", afd. Lang straat en omgeving, eene algemeene ledenvergadering houden in het café van den heer Pompe. Aan de orde komt o m.het kiezen van 2 bestuursleden wegens het be danken van de heeren Letschert en Nota. Zondagavond gaf de Tooneel vereeniging „D. V. S. V." alhier een opvoering van „Hirtacus" in den R.K. Gildenbond te Tilburg, waar zij 't vorig jaar den eersten prijs verwierf. Volgens de Tiiburgsche bladen stond de uitvoering in elk opzicht wederom op zeer hoog peil, zoowel wat spel, decors enz. betreftdaarom betreuren zij het dubbel dat het bezoek aan zulk een voornaam stuk dat dergelijke op voering geniet, niet veel drukker was vooral van de werklieden zelf. A.s. Zondag gaat de vereeniging naar Geldrop, near de standplaats van den dichter kapelaan van Delft. Een groot succes zij haar hier toegewenscht. Voor het examen schrijven (schoon- rond-, vlug- en net schrift) op 10 januari te Dordrecht gehouden, slaagde o m. onze stadgenoote Mejuffrouw Doortje van Heesch, welke haar op leiding genoot van de Eerw. Zusters te Moerdijk. Geslaagde en familie proficiat. De C v. P. der gemeente Velsen waarschuwt nogmaals ernstig tegen de praktijken van N. Zoontjes, broodbak ker te Velseroord (gem. Velsen) en C. Glass, Rozenstein te Velsen, welke personen goederen trachten te verkrij gen zonder te betalen. Beide personen oefenen hun praktijken uit op ruime schaal over het geheele land. Door het Steuncomité alhier wordt ons verzocht de aandacht te vestigen op een, dezer dagen, voor de Recht bank te 's-Hertogenbosch behandelde strafzaak wegens het misbruiken van de steunregeling. Blijkens het kort verslag dat de „Provinciale Noord- Brabantsche Courant" daarvan geeft ontvingen 2 arbeiders uit Eindhoven f 10.— steun, welk bedrag ze wisten te bemachtigen met valsche loonbriefjes De Officier van Justitie laakte de arglistige kunstgrepen welke worden toegepast in zake de steunregeling waarvoor achter slot en grendel maar eens een voorbeeld moet worden ge steld. Met zulke schandelijke misbrui ken tot nadeel van de openbare kassen wordt aan de Rechtbank niet gespot De eisch luidde voor ieder der be klaagden 6 maanden gevangenisstraf Ook in onze gemeente wordt mis bruik gemaakt van de steunregeling, Bovenstaande mededeeling moge dan ook dienen als een zeer ernstige waarschuwing De rijkskeuring van dekhengsten zal dit jaar gehouden worden te Zevenbergen, op Zaterdag 3 Fe bruari e kten 10 uur v.m., alleen voor het trekpaard en te 's Hertogenbosch, op Vrijdag 2 Maart e.k., ten 9 uur v.m. voor het trekpaard en om 12 uur voor het tuigpaard. DRUNEN. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Woensdag 17 Jan. a.s. des namiddags ten 2 uur tot het installeeren van den nieuw benoemden burgemeester den WelEd, Gestrengen heer Mr. H. J. M Loeff, missie uit de buurt is reeds lang ge vormd en deze stelt alle pogingen in het werk om den dag op waardige wijze te herdenken Gisterenmiddag werd v. D door M., beiden wonende alhier, zoodanig met een mes verwond dat genees kundige hulp noodzakelijk was. Dr. v. Seters alhier legde het eerste verband doch oordeelde overbrenging naar het gasthuis te 's Bosch noodzakelijk, waar op getroffene naar 's Bosch is vervoerd. Getroffene had drie messteken in het hoofd en een over de hand, waardoor een pees was doorgesneden. De politie maakte van een en ander procesverbaal. VR1JH. CAPELLE. Naar men ons mededeelt hoopt op 25 Januari a s. de koster van de Ger. Kerk alhier, de heer H Glavimans, zijn 25-jarig huwe lijksfeest te herdenken. Daar hij door zijn strenge plichtsbetrachting in en buiten de kerk aller harten heeft weten in te nemen, zal het de jubilarissen en familie dien dag niet aan bijvals betuigingen behoeven te ontbreken. Vanaf 1 Jan 1.1. zijn de kantoor uren op het hulppostkantoor veranderd en is het kantoor geopend van 8'/3—11 uur v m. en van 24l/z uur n.m. en van 6—7 uur n.m. WASPIK. Op Zondag 4 Febr. a.s. zal de tooneelvereeniging „Entre nous" eene uitvoering geven. Opgevoerd zal worden: „De gril van een Hertog". Op Donderdag 18 Jan. zal des middags om 2'/2 uur in de Harmonie zaal alhier door de Firma de Erven de Wed. J. van Nelle te Rotterdam eene filmvoorstelling gegeven worden. Vertooning der film „De Thee, van de Plantage naar het pakje". De mazelen heerschen onder de kinderen nog steeds ernstig. In som mige gevallen gaat deze ziekte gepaard met longontsteking. Tot heden komen gelukkig nog geen sterfgevallen voor. MEEUWEN. Loop der bevolking over 1922: geboren 10 m. en 4 vr. is 14, ingekomen 7 m.ven 9 vr. is 16, ver meerdering aldus met 30; overleden 6 m. en 7 vr. is 13, vertrokken 8 m. en 11 vr. is 19, vermindering alzoo naiuai nuwenjxen y. Alhier is opgericht een N. V. Altena Locale Auto Dienst (Alad), welke een geregelde dienst met een autobus zal organiseeren van Dussen naar 's Hertogenbosch. Plannen bestaan ook voor de trajec ten Gorinchem en Waalwijk. Kaatsheuvel, 16 Jan. 1923. In de zaal van „Euphonia" is Zondag de eerste winteruitvoering gehouden, gegeven door de R. K Gymnastiek- vereeniging K. G. V. met welwillende medewerking der gunstig bekend staande R. K Kon. Erk. Gymnastiek- vereeniging „Voorwaarts" uit Tilburg. De eerste graad voorturner Nederl G. B. de heer L. van Gulik, leider der beide clubs, leidde ook deze uitvoering We kunnen niet anders dan een woord van lof en bewondering spreken over wat in Euphonia Zondag door de gymnasten vertoond werd. Zoowel de orde-oefeningen als 't rek en brug werk was schitterend. Natuurlijk was nog onderscheid te bespeuren tusschen iet werk der jonge K, G. V ers en de meer getrainde en reeds vaak bekroonde leden van „Voorwaarts." Toch moeten we met den leider zelf getuigen dat er in K. G. V. krachten schuilen, die t in korten tijd zeer ver gebracht hebben en die elke lang gevormde vereeniging deze jeugdige club kan benijden Arenasme voelende dokter F. Fietersen. 't Geheel zat stevig in elkaar.'t Was een voorstelling zooals we dit seizoen nog niet zagen. Aldus 't Nieuwsblad, We behoeven hieraan niets toe te voegen, als dat we Zondag verwach ten ook hier „Visscherseer" een uit verkochte zaal zal hebben. Zondagmorgen hield de R K. Kies- vereeniging in den R.K. Gildenbond en druk bezochte vergadering. Na een inleidend woord van den Voorzitter de heer C Roestenberg werd de can- Tot afwisseling werden eenige scènes \didaat van de R. K. Kiesvereeniging Op 31 Jan. as. hopen de echte lieden A. Wiliemse-de Poot den dag met 32bevolking op 1 Januari 1923 gegeven die veel succes hadden, ammer dat deze scènes hoe on schuldig ook toch nog geen kost zijn voor de kleine aspirant leden van G. V. Voor een tjokvolle zaal ging in „Apollo" Zondagavond premiere van iet groote tooneelspel in 4 bedrijven met voorspel) Henry Burton We gingen met geen groote ver wachtingen naar Apollo. Immers T.A.V.E.N.U. bestaat eerst ongeveer zes weken. Henry Burton is een nummer, waar veel gevormde en in gespeelde clubs tegen opzien. Doch hadden we onze verwachtingen hoog gesteld, ook dan zouden we nietteleur- gesteld zijn. We moeten eerlijk ge tuigen T.A V.E.N.U. heeft goed werk geleverd. De rollen waren op de eerste plaats goed gekend, werden op enkele uitzondering na goed getypeerd. De dictie van bijna alle acteurs was voldoende De mimiek en grimeering (welke laatste welwillend gratis verricht werd door den heer v. d. Waals, Coiffeur) zeer goed. De tooneelen en decors uiterst verzorgd. Vooral het fijne logement voor landloopers enz. was eenig. Alle rollen bespreken zou ons te ver voeren. Toch mogen we een woord van waardeering niet onthouden aan de heer E. Hollants die op onverbeter lijke wijze den rol van Henry Burton speelde. De heer J. v. d. Heijden typeerde eenig mooi den moeilijken persoon van Thomas de oude knecht. Arnoud, de kamerdienaar werd goed weergegeven door den heer R, Brent die echter nu en dan een weinig last had van tooneelkoorts. De verschil lende andere personen werden even eens goed getypeerd, waarvan nog in 't bijzonder Jan Gluipen door den heer J. van Wezenbeek. Resumeerende mogen we getuigen Zondagavond een uitvoering gezien te hebben van T.A.V.E N U. die ons met alle recht doet hopen, in „Apollo" nog vele goede tooneelavonden mee te maken. De regiseur, de heer Jos. de Lange, heeft eer van zijn werk gehad Het Zuid-Nederlandsch Tooneel dat we dezen winter nog niet in „Euphonia" gezien hebben, doch in Tilburg nog steeds voortgaat successen te boeken komt eindelijk Zondag 21 Januari nog eens in Kaatsheuvel. Ge geven zal worden „Visècherseer" een groot tooneelspel van leugen en laster Het Nieuwsblad van het Zuiden zegt in zijn nummer van Maandag 11 Dec 1922 omtrente een opvoering in Tilburg o m.„Echte visscherstype, prachtige koppen. Van bedrijf tot bedrijf steeg het stuk wat in de eerste plaats aan het goede spel der acteurs en actrices te danken was. Ontroerend mooie tooneelen b.v. in I Arend terug van de redding. II het afscheid der visschers en aan het slot van II als Jack onstui mig als hij is, den schijn gelooft, in III wat een diep menschelijk moment de blinde Arend en z'n dochter Nova in IV b, v. b, als Winand geloovend aan den laster zijne zuster het ouderlijk huis uitjaagt, en zoo zouden we kunnen doorgaan. 't Was een voorstelling zooals we zelden zagen, dank Marie Mertens, d e een gevoelvolle Nova gaf, Henriette Stips, een gezeliig snaterend Moetje Reus, menuet tusschen haar en Nol sloeg in. Anton Mertens 'n stevige visscherskop, als Arend gaf goed be studeerd spel, uiterst gevoelige too- neeltjes tusschen hem en Nova 't was weer eens iets bijzonders Arie Stips speelde de „oudeiiNol",dat moeilijke figuurtje, zooals de scarijver zich dat Nolletje wel zal gedacht heb ben. Martin Kop als Jaak die het on stuimige van zijn karakter door harts tochtelijk gespeelde scènes met Nova goed tot z'n recht deed komen. G. Leermakers een goed Wijnand, treffend in het tooneeltje met Nova, Arend en voor de Prov Slaten, de heer Verwiel. Burgemeester van Oosterhout ingeleid door den heer Roozen uit Oisterwijk De heer Roozen schetste in 't kort de loopbaan van den heer Verwiel en beval hem den kiezers aan De heer Verwiel zelf sprak ook eenige woorden zonder evenwel beloften te doen die vaak onvervulbaar zijn. De voorzitter verzocht daarna hen, die andere can didaten aan te bevelen hadden zulks te doen. De heer Snaphaan beval daar op de candidatuur van onzen geachten Burgemeester den heer J.L. v. Besouw warm aan. Door verschillende leden de vergadering werd de wensch uit gesproken om op de Zondag te hou den instructie vergadering de WelEdel. Achtb. Heer Burgemeester uit te noo- digen, benevens de candidaten Root hart en v. Rijen uit Tilburg Besloten werd zulks te doen. In een breedvoe rige speech zette daarna de voorzitter den toestand der R K Kiesvereeniging uiteen. Hij betreurde het dat tot heden alle pogingen om volgens advies van hetHoofdbestuur het bestuur uitgebreid te krijgen met vertegenwoordigers uit andere standen schipbreuk hebben ge leden Ook de laatste poging van de afgeloopen week, haalde weer niets uit De heer Kroot bepleitte nogmaals samenwerking te zoeken, om alzoo tot een geheel te komen. Sommigen von den dat dit thans, nu het reeds zoo her haalde malen gebleken was toch ten onnutte te zijn niet meer noodig was Besloten werd eindelijk toch nogmaals de vereenigingen van Patroons en middenstanders aan te schrijven met het verzoek een deputatie te zenden om te onderhandelen over aanvulling van 't bestuur met leden uit die bonden. Iaat, stellen beide elftallen op. W S.C. heeft 2 invallers de spelers hebben ontzettend veel hinder van de gladheid van bal en veld Enkele aanvallen worden aan beide kanten ondernomen, welke door de verdedigers op solide wijze worden onderbroken, Beide aanvalslinie's for- ceeren enkele corners welke niets op leveren. Langzamerhand valt een mie zerigen regen, welke oorzaak wordt van het staken van den wedstrijd. Als geruimen tijd gewacht is wordt aan den 2e helft van den wedstrijd begonnen. Direct na den aftrap ont wikkelt zich, ondanks het modderbad, een vlug op en neer gaand spel. W SC. houdt het spel open en meermalen worden de vleugelmenschen in staat gesteld hun tradioneele schoten te lossen. De tegenpartij stelt zich mooi voor haar doel op, waardoor de kans tot doelpunten benomen wordt. Een mooie voorzet wordt in handen van den keeper geschoten door den W S C. midden voor. De aanvallen van Boxtel, meestal geleid door den rechisbinnen stranden regelmatig op onze prima verdedigende backs. Het spel wordt nu hoofdzakelijk op het middenveld gespeeld en geen der partijen ziet kans het doel te vinden en einde komt met blanco stand Het progamma voor as Zondag luidt Wilhelmina II—W.S C. 2 uur. De supporters, worden er op attent gemaakt dat de afrit naar den Bosch te 12 uur plaats vindt. W.S C. Ill R W B. III 2 uur. SPRANG. Onze voetbalvereeniging S.V V. speelde jl. Zondag eene Com petitie-wedstrijden voor den B.V.B. te gen de Langstraters uit Kaatsheuvel en won met 4—1. KAATSHEUVEL, KSW 1 speelde Zondag 14 Jan. op het N O A.D. ter rein te Tilburg tegen N.O A.D. IV een competitie-wedstrijd voor de B V.B. Het eerste gedeelte van het spel lever de weinig moois op Na rust waren de onzen beter in conditie Met 2 0 wist Wilhelmina de overhand te hou den. Verslag raad Haarsteeg, Kaatsheuvel enz in 't volgend nummer. Red. Heusden, 16 Jan. 1923. Tot tijdelijk hulpkeurmeester bij de vleeschkeuringsdienst kring Heusden is benoemd de heer J. van Valderen te Vlijmen. De nationale wedstrijd, van de scherpschuttersvereeniging „St. Blasius wordt gehouden den 2en Pinksterdag (21 Mei.) Tot lid-werkgever van den Raad van Beroep (uitv. Ongevallenwet) is door Ged. Staten benoemd de heer J Oeriemans. In de eerste zitting van het consultatiebureau voor zuigelingen kwamen reeds een paar moeders met haar kinderen wel niet veel, doch 't begin is er. Tot voorzitter der Gem. Zang- vereeniging „Crescendo" is benoemd de Heer J Rüger. Van de 2e uitvoering, waartoe de Gem. Zangvereeniging „Crescendo" moest overgaan wegens het over groote aantal belangstellenden, waaronder zeer velen uit den Bommelwaard en het verstverwijderde deel der Langstraat, moet gezegd, dat 't succes gelijk was aan dat van den len avond. Zonder minste overdrijvingde bekwame dirigent van Heijst (uit Engelen) heeft, zooals concoursen reeds bewezen, een keurkorps gekweekt op 't gebied der zangkunst, terwijl zijn prestatie s met betrekking tot het tooneel niet minder zijn. Het water in de Maas is weder in de zommerbedding teruggekeerd, zoodat loswal en uiterwaarden water- vrij zijn en 't veerverkeer gewoon plaats heeft. Verwaarloos nimmer een huidaan doening. Draag zorg voor noodzakelijke reinheid en pas Foster's Zalf toe. Deze zalf is antiseptisch, wonderlijk ver zachtend en heelend. Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken af 1.75 per doos. 10 W.S.C.-Boxtel 0-0. Op jammerlijke wijze is deze wed strijd Zondag jl. in lefterlijken zin „in het water gevallen." Een groot gedeelte van den wedstrijd is door den regen niet gespeeld. Er was weinig publiek mcuiiig waicu, wtiucii Uici Zondag- en Maandagavond werd door de tooneelvereeniging „Liefdadigheid door Kunst" een uitvoering gegeven in 't Bonds gebouw te voorm. Baardwijk. Er was vooral Zondagavond enorir.e belangstelling. Nu onze rederijkers hebben hun goeden naam wederom weten te bandhaven en be wezen het spelen nog niet verleerd te heb ben al hadden ze in jaren niets meer van zich doen hooren. Met de op te voeren nummers bad men ook een goede keus gedaan. Het drama „De zoon van den werkstaker" maakte een die pen indruk op de aanwezigen terwijl met bijspel „Joost Uilenspiegel" onbedaarlijk gelachen is. Alle spelers zonder uitzonde ring speelden voortreffelijk, vooral bet uit stekende spel der heeren C. Mol, J. Lom- barts, W. v. d. Mee en L. v. d. Geld viel bijzonder op, niettemin deden de anderen hiervoor ook weinig onder. Het spel van den kleinen J. Mol ontroerde de aanwezigen vooral het meest, hij belooft heel wat. Wij hopen „Liefdadigheid door Kunst" spoedig weer op de planken te zien. iiuwcii|& uducn tien icesicuiii- SPRANG—CAPELLE. (Voormalig Sprang) Ouder leiding van hiar voor- ziiter, den heer G. J. vao WtllSgeoburg, kwam j 1. Vrijdagavond da Antl-Ravolu- lonaire Ktesvereeniging alhier in d?uk bezochte vergadering bijeen. De voorziUer opende de vergadering met 't lezen van Psalm 24 en gif g daarna voor In Gebed. Ia zije openleg*, woord richtte hij zich allereerst tot de nieuw toegetreden leden en sprak den wccBcb uit dat zij tot bloei der vereeol- ging mogen we'kzasm zijn. Vervolgens heer hij den leden hartelijk welkom, weescht hua Gods Zegen tos bij 't nu ngetreden jaar en hoopt dat ook op stoffelijk gebied 1923 voor allen eet ijk gezegend jaar mag zija. Ds wereld- toestand noemt hij chaotif cb en brengt aaar voren de roeping, die de leder» tegenover die wereld zonder God, hebben. 1923 wordt voor de leden een veeieischend jaar, want immers, Staten- en Gemeenteraadsverkiezing staaa voor de deur en zullen veel vau onze krachteo vergen, aldus spr., waarom wij nie> mogen versagen, en wekt de leden op »m zooveel ia hun vermogen is dc A.-R. beginselen, die hen allen lief ea dierbaar zijn, ts propageeren. Na voo lezing vati de namen, voor komende op de groslijst, met de ver- chlileoda aanbevelingen, werd tot stemming overgegaan. De uitslag dezer verklaring was dat de e.v. namen aan het Kieskringbestnur zouden worden yoorgtdragen voor der caodidatenliistA. D. v. d. Schans, Rijswijk G J. v. Wiüigenburg, Sprang li. B vb, Waalwijk H. Kerst, 's Capelle eu F. H. Hoek, 'n Bosch. Hierna werd met algemeene stemmee de navolgeoda motie aangenomen »De Ant -Revolutionaire Kiesvereeni- ging te Sprang, in vergadering bijeen op 12 Jacuaii 1923, gezien de steeds toenemende werke loosheid in de schoen- en lede/industrie door des Invoer uit landen met lage valuta en de moreele bzlcking daar door ontstaan bij de bevolking, benevens de zware fiaamieele offers die van oaze gemeente worden gevergd, spreekt haar groote verwondering uit dat de Regeering tot nog toe geen maatregelen nam tot beperkisg van den invoer, betuigt adhaesie aan alle voorstellen, die hierover tot Uwe Regcering gericht zijn, verzoekt Uwe Excellentie te willen bevorderen dat spoedig maatregelen worden genomen tot sluiting der gren zen, opdat vele gezinsen ia onze ge meente voor ondervang worden behoed, gaat over tot de oidc vaa den dag Besloten werd 29 Januail jaarvergade- ieg te houden. Na eca woord van daok voor de trouwe opkomst sloot de voorzit?er deze bijeenkomst en gir>g dhr. C Klootwijk voor ia Dankzegging. De Ned. Herv. Knapeavereenlgieg »Samuë!» alhier houdt hedeaavond hare jsarvergade'i g, welke een feestelijk karakter zal dn en Oader met geringe belangstelling werd j.l. Zaterdagmiddag alhier ter aarde besteld het stoffelijk overscho van dhr. A. C. Leempoel, oud-onder wijzer aas d-s o.l. school alhier. Dinsdagmorgen hield de Raad onder Voorzitterschap van den heer Van Besouw, eene openbare vergadering, waarbij alle leden tegenwoordig waren. Nadat de Voorzitter de leden het beste voor 1923 heeft toegewenscht, wordt aan de orde gesteldSchoolkwestie Loonschendijk. Voor bespreking hierover ging de raad in geheim comité. Na heropening der vergadering werd met algemeene stemmen besloten de openbare school aan den Loonschendijk met ingang van 1 Maart op te heffen en de kinderen wier ouders openbaar onderwijs wenschen, de school in de kom te laten bezoeken. Verder werd nog besloten met ingang van denzelfden datum de school over te dragen aan het bestuur van de Christelijke school en de onderwijzers mej. Duchateau en den heer Versteeg op wachtgeld te stellen. Daarna kwam aan de orde de vaststelling van de begrooting. Na langdurige discussies werd de begrooting vastgesteld op een be drag aan inkomsten en uitg. v. 384544.394. Uitvoerig verslag volgt. Zondag jl. speelde Juliana I een wed strijd voor de competitie le klasse B. V. B. tegen het sterke Korvei I te Tilburg. Ofschoon de Julianaploeg in goeden vorm tn herhaaldelijk sterker bleek kon zij er niet in slagen te winnende doelman van der Aa van Korvei keerde alles. De wedstrijd eindigde in een onverdiende 2—1 overwin ning voor Korvei I. Een kloeke redding. Men meldt aan het „Hbld." Op den namiddag van 7 December j.l. lag het s.s. „Johan de Witt" met heel slecht weder ter reede van Semarang, zoodat de lading-prauwen in de haven waren binnen gehaald. Van boord werd toen gezien, dat zich op zee een zinkende visschersprauw be vond, waarvan noodseinen werden gegeven. De gezagvoerder aarzelde lang alvorens een boot te water te laten, aangezien de zee zeer hoog stond. Behalve gevaar van om slaan achtte hij het onwaarschijnlijk, dat tegen de zee opgeroeid zou kunnen worden, daar een sleepboot die op de noodseinen der ter reede liggende schepen uitvoer, niet merkbaar vooruit kwam. Ten slotte vroeg hij toch vrijwilligers om een sloep te bemannen, waarop de geheele dekequipage onmiddellijk bereid was het waagstuk te ondernemen. Nadat de sloep van de ..Johan de Witt" onder commando van den tweeden officier was afgevaren, ging ook het s.s. „Bali" achter op en stoomde naar de prauw. De sloep van de „Johan de Witt" bereik te het eerst het wrak en ondervond bp het opnemen der schipbreukelingen goeden dienst van de „Bali", doordat dit schip lij maakte. Gered werden 14 schipbreukelingen, waar onder twee jongens, die aan boord van de „Johan de Witt" werden gebracht, verzorgd en van droge kleeren voorzien. Door het ver loten van een portret van de Koningin kon den schipbreukelingen bovendien nog een vergoeding worden uitgereikt voor het ver lies van hun barang. De bemanning der sloep van de „Johan de Witt" bestond uit: tweede officier H. A. Broere; kwartiermeesters H. A. Hofmeyer, S. Romeling, J. Oostingh en J. Goedmatro zen D. Snip, J. v. d. Niet, H. Vlugt, W. Bfll en G. van Straaten. Aan deze moedige redders een woord van hulde voor de betoonde zeemanschap en het moeilijke en gevaarlijke werk, door hen ver richt. Door rijksambtenaren is bp M. M„ te Hoeven, een geheime jeneverstokerij ont dekt. Een volledige installatie en eenige va ten jenever werden in beslag genomen. Tegen M. werd proces-verbaal opgemaakt. Te Borne is uit het water in de nabij heid van haar woning opgevischt het lijk van de 25-jarige mej. Z„ die aldaar sinds 12 dezer vermist werd. Te Haarlem is de 6-jarige F. de Bruyn bij het spelen op zandbakken in het water van de Leidsche vaart geraakt. Nadat men 14 uur lang beproefd had de levensgeesten weer op te wekken, kon de dokter slechts den dood eonstateeren. Te Gemert is vrouw S. gearresteerd, er van verdacht haar kind een maand lang zoo verwaarloosd te hebben, dat de dood ge volgd is.

Echo van het Zuiden | 1923 | | pagina 3